Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
Borek - 27.02.2012 16:42:48 #
V nabídce čerstvých titulů jsem v mailu narazil na film Rock života >> odkaz , jehož dění přiblíží podtitul Obyčejná legenda Olda Říha jako Katapult osudu.
Sám jsem nikdy nepatřil mezi fanoušky Kaťáků, ač se to jimi v mém okolí jen hemžilo. Překážkou navázání vztahu však nikdy nebyla samotná tvorba kapely, ale děsivá rozporuplnost jejich frontmana. Tolik mi nikdy nepřirostla k srdci jeho tvář rockera a pohodáře, abych proto dokázal skousnout Říhu - pozéra. Možná ale ten zakopanej pes vězí ještě trochu jinde. Třikrát jsem za komančů vyrazil na koncert Katapultu, tehdy ještě s Toljou Kohoutem, ani jednou jsem je neslyšel. Zákaz vstupu v džínách byl specialitou při koncertech Katapultu v našem okresním městě, zatímco na východoněmecké Puhdys vystavila stopku nevhodná obuv (chcete-li boty) a na SBB zase nepatřičná dýlka vlasů. Polákům k věčné cti slouží, že odmítli začít hrát, dokud do sálu nebudou vpuštěni všichni, kteří mají zaplacené vstupenky! Nikdy jsem jim to gesto nezapomněl. A nejsem sám.
Jen z vyprávění tak znám Oldův tradiční potměšilý pozdrav "Nazdar tesiláci!" Čert ví, kdybych se někdy letěl převlíct, tak jako většina z těch, kteří vůbec měli do čeho tesilového, třeba by se můj vztah k publikem milovanému a publicisty nenáviděnému triu změnil. Teď už se tak ale jistojistě nestane.
PaloM - 30.01.2012 18:40:54 #
hejkal, to je určite dobrá správa. Ešte lepšia by pre mňa bola, keby pri odpočte činnosti si spomenuli na Collegium Musicum a iné staré skupiny.
hejkal - 30.01.2012 18:23:00 #
Dnes na tlačovej konferencii k odpočtu činností Slovenského filmového ústavu zaznelo, že ústav chystá v rámci svojich vydavateľských aktivít dvojdévédéčko Deža Ursinyho. Bez bližších podrobností, ale myslím, že fanúšikovia sa majú na čo tešiť.
orel - 21.11.2011 07:41:07 #
IGGY POP "Live At The Avenue B" Iggy je fakt borec! Já v jeho rokach budu nejspíš pod drnem, nebo v invalidních důchodu /jestli bude ještě existovat/.
gunslinger - 11.11.2011 19:03:12 #
na CSFD to má 100% takže na tom dokumente niečo bude :-)
Libor - 11.11.2011 18:41:35 #
Právě jsem dokoukal dokument o histori kanadských RUSH - Beyond The Lighted Stage (2010, cca 106´).
Velmi zajímavý a příjemný pohled od úplných počátků (dětství, škola, rodiče), přes hudební začátky (docela dost informací o prvním bubeníkovi Johnu Rutseym), až po současnost. Mnoho rohovorů se členy kapely, názory ostatních muzikantů, manažerů, fůra hudebních ukázek a pod. Film byl asi natáčen až po Rutseyho smrti (2008), protože v přímých rozhovorech se neobjevuje, pouze na archivních záběrech (můj dojem).
Bohužel pouze v původním znění, takže jsem chytal každé páté slovo a mnoho detailů mi uniklo. Přesto je poznat, že RUSH jsou, i přes svou slávu, velmi profesionální, vtipní a příjemní chlapíci. Ostatně jako i jejich hudba.
Všem fandům tohoto kanadského tria vřele doporučuji (bližší info na csfd, nebo movie-library.cz).
Pokud by vyšlo nekdy u nás s tiulky, nebo v překladu, neváhal bych.
PaloM - 19.04.2011 11:05:49 #
Ďakujem hejkal, vyzerá to na kvalitu.
hejkal - 19.04.2011 10:50:55 #
Cadillac Records je názov filmu. >> odkaz
PaloM - 19.04.2011 10:40:16 #
hejkal (skoro som ťa omylom podpísal), to by chcelo názov filmu, prípadne daj link, kde sa to dá názov a ďalšie info. Rád by som dvd pohľadal na webe. Vďaka.
hejkal - 19.04.2011 09:21:41 #
Včera som si pozrel zaujímavý film Cadillac Records, ktorý ukazuje históriu Chess Records. Pre fanúšikov blues a rock and rollu je to vcelku príjemný zážitok.
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000