Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
- 12.02.2011 17:13:28 #
pito63: Řeč je o dřívějších remasterech. Ty od Salvo Records ještě v době, kdy rozhovor probíhal, neexistovaly.
pito63 - 12.02.2011 16:28:07 #
Prečítal som aj ja, zaujímavé!
Dovolím si jednu poznámku k remastrom, novým vydaniam:
Posledná várka z roku 2010 od firmy Salvo Records je veľmi kladne hodnotená. Neviem, ako mám brať tú poznámku o všelijakých bonusoch...
MrKingKong - 12.02.2011 16:18:27 #
Celkom zaujímavé čtivo, indiáne.
- 12.02.2011 15:32:06 #
MANNY CHARLTON. Původní kytarista Nazareth, jeden ze čtyř zakládajících členů, který v kapele působil po celou sedmou a osmou dekádu, produkoval sedm jejich studiových alb a byl autorem nebo spoluautorem většiny klasického repertoáru kapely. V nedávné minulosti odpověděl na mnoho zvídavých otázek fanoušků. Zde jsem vybral a přeložil něco z toho, co bylo zveřejněno v roce 2010 na Mannyho oficiálních stránkách.

Jaká je tvá oblíbená skladba Nazareth?
Moje oblíbená věc od Naz se mění podle počasí. Zrovna dneska je to Please Don't Judas Me.

Nejlepší album Nazareth?
Moje oblíbené je… Hair Of The Dog.

Je nějaká šance na reunion Nazareth s tebou, Danem a Petem v sestavě?
Reunion? Hrát s Danem a Petem na pódiu Razamanaz, Love Hurts, Hair of the Dog, atd? Neuvažuju o tom.
Možná kdyby mě pozvali k práci na novém albu, mohlo by to být zajímavé... možná.
Ale zkoušet se dát zase dohromady po všech těch letech... Nikdy jsem nezaznamenal, že by něco takového fungovalo, s výjímkou Aerosmith. Ale ti nebyli od sebe tak dlouho a vrátili se silnější než kdy dřív.

Říká se, že současní Nazareth znějí jako tribute band. Zpěv je stejný, ale hudba...???
Já jsem odešel před 17 lety. Duch Nazareth se vytratil, když kapelu opustil Zal Cleminson a náš původní managemnent, a všechno pak zemřelo společně s Darrelem.
Raději se budu dívat na televizi a hrát si s mým štěňátkem, než být zpátky v partě.
Zkoušel jsem nedávno vyjet na turné s kapelou From Behind a krom setkání s několika drahými přáteli a fanoušky jsem byl celou dobu blízko sebevraždě.
Jak zpívá nejlepší skupina všech dob: Let It Be.

Po čem z dob bytí v Nazareth se ti nejvíc stýská?
Na to se mě ptají dost často. Vždycky odpovídám: Moji fanoušci. To je jediná věc, po které se mi z dob u Nazareth stýská.

Nazareth do roku 1984 vydávali jedno album ročně. Potom ale vydali až do začátku 90. let už jen tři desky. Je nějaký důvod pro zastavení produktivity v 80. letech?
Bylo těžké být produktivní - Nazareth tehdy obklopovalo čím dál tím víc sraček spojených se špatným manažmentem, špatnou produkcí desek, odchody a příchody členů, a tím, že se po muzikantské stránce vytratila původní jednota kapely.

Mám pocit, že po albu Malice in Wonderland převzala kontrolu nad Nazareth nahrávací společnost, je to tak? Napsal jsi, že máš nějaká dema z těch časů - je možné, že tato dema jsou více ve skutečném stylu Naz? A je to taky důvod, proč jsi opustil kapelu?
To není tak jednoduché, ale po Malice začala z mého hlediska jít spousta věcí špatně. Rozhodnutí najmout Jima Whitea jako manažera, byla velká chyba. Hudební směřování, změny v obsazení, amatérští producenti, vztahy v kapele, vnitřní politika – to všechno podle mého měnilo věci k horšímu. Víš, demokracie není dokonalý systém…
Proč už nejsem v kapele zůstane mezi mnou, Petem a Danem. Dalo by se říct, že jsme ztratili trpělivost se sebou navzájem. Ale pro mě jsou stále jako bratři… a já je velice miluju.

Který rok byl pro Nazareth přelomový a udělal z klubové kapely hlavní hvězdy?
1973/74: Evropa & Kanada, 1976/77: USA.

Byli Nazareth někdy na turné s Rodem Stewartem?
Měli jsme několik vystoupení s Rodem v Anglii, ale společné turné ne.

Který ze všech producentů Nazareth je tvým favoritem?
Jenom dva producenti byli hodni toho titulu: Roger Glover a John Punter. Ostatní byli jenom učni!!! Mimochodem, tihle dva byli z nich také jediní, kteří nás viděli hrát naživo.

Se kterým albem Nazareth, které jsi produkoval, jsi nejvíce spokojený?
1 Hair Of The Dog
2 No Mean City
3 Expect No Mercy
4 Play 'N' The Game
5 Close Enough for Rock 'N' Roll

Nakolik byla kapela zapojena do rozhodování o tom, co bude na obalech desek?
V počátcích se obaly zabýval náš management, čím jsme byli slavnější, tím víc nám v tomhle naslouchali a mohli jsme také vybírat lepší umělce a fotografy.

Tvé oblíbené obaly desek Nazareth?
Hair Of The Dog, Close Enough For Rock 'N' Roll, Play 'N' The Game, Expect No Mercy a "No Mean City"...
Obal "Malice in Wonderland" je skvělý. Jak asi víte, není to moje oblíbené album, ale mám rád ten cover art. Má takový surreálný feeling, docela znepokojující. Všechny další obaly z 80. let jsou levné a nudné. A obaly desek po mém odchodu nejsou o moc lepší. Porovnejte třeba No Mean City a Boogaloo.

Převzali jste poměrně dost písní jiných autorů. Co si o těchto coververzích myslíš?
Jo, udělali jsme s Naz hodně coverů a spousta z nich byl můj nápad. Některé dopadly skvěle (This Flight Tonite, Love Hurts), jiné ne (Piece of My Heart, Ruby Tuesday).

Rád bych věděl, jak se Roger Glover stal vaším producentem. Jaké to bylo, pracovat s ním? Ovlivnil vás nějak co se týče hraní ve studiu nebo v kytarových aranžích?
Když naše první dvě alba komerčně neuspěla, oslovili jsme s nabídkou producentské práce Rogera. Měli jsme v té době napsán veškerý materiál na Razamanaz a taky vybrané coververze. Chtěli jsme k tomu ale nějakého producenta, který by byl zároveň muzikantem, aby nám pomohl co nejlépe nahrát to, co se mělo (domnívám se) stát jedním ze tří nejlepších alb Nazareth.
Roger mi hodně pomohl s mou kytarovou hrou a byl nepostradatelný při práci na aranžích Darrelových a Peteových stop. Bad Bad Boy zabral okolo 40ti pokusů než byl Roger spokojený s bicími.
Později hrál ještě na basu na Danově prvním sólovém albu, které společně se mnou produkoval.

Ovlivnili Deep Purple nějak vaši muziku?
Deep Purple byli naši velcí oblíbenci a hodně jim vděčíme za naše první úspěchy.

Četl jsem, že ještě před Rogerem Gloverem jste coby producenta oslovili Pete Townshenda, ale ten odmítl. Je to pravda? A proč jste přerušili spolupráci s Gloverem?
Kromě Rogera jsme tehdy oslovili také Pete Townshenda a Jimmyho Page. Ale Roger se nám ozval jako první a bylo znát, že to OPRAVDU chce dělat, takže jsme byli šťastní.
Jeho producentská práce byla skvělá. Nahráli jsme s ním tři parádní (kickass) alba, ale pak jsme došli k bodu, kdy jsme se chtěli pohnout zase dál. A tak jsem si další desku vzal na starost já sám.

Remasterovaný katalog Nazareth se jeví být tak trochu fiaskem, se všemi těmi možnými i nemožnými bonusy v podobě různých mutací balad, hitů, živých verzí (a co hůř) s tzv. radio edity. To všechno pohromadě pak působí únavně a trochu zbytečně.
Přál bych si, aby Robert Corich a skupina (Dan & Pete) projevili nějaký respekt a zapojili mě, jakožto originálního producenta valné části těch alb, do celého projektu. Ty desky si zasloužili být znovuvydány bez toho zbytečného falešného balastu kolem. Nedivím se, že někteří lidé byli z výsledku zmateni.

Chtěl bych vědět víc o live verzi Cocaine z alba The Fool Circle. Byl nahraný celý koncert, ze kterého tato nahrávka pochází? A nezamýšleli Nazareth vydat živé album z tohoto vystoupení?
Ano, mělo z toho opravdu být živé album!!! Nazareth v nejlepší formě a se Zalem Cleminsonem v sestavě. Byla to jedna z těch koncertních nahrávek, pořízených v USA. Ty věci byly extrémně dobré! Mohlo z toho vzniknout nejlepší živé album Nazareth. Bohužel, co vím, tyto nahrávky se ztratily při stěhování našeho managementu. Z nějakého podivného důvodu jediný Cocaine přežil.

Na zadní straně obalu Malice in Wonderland se píše: "Thank you for buying this album, look out for Reign Baw Head and the Nysse Boys". Co to znamená?
Když jsme dělali na Malice, Zal a já jsme složili věc nazvanou Rainbowhead and the Nice Boys, pojednávající o fiktivní punkové skupině. Tahle píseň nebyla nakonec na desce použita, tak jsme mysleli, že ji zařadíme na další album. Jak víte, to se nestalo.
Mám demo.

Jaký je tvůj názor na kytaristy, kteří kromě tebe působili v Nazareth?
Zal byl úžasný. Nebyla to záležitost technického umu, bylo to v jeho stylu a duši. Miloval jsem hraní s ním.
Billy Rankin je dobrý kytarista, ale trošku jednodimenzionální a bezpečný.
Jimmy Murrison má skvělou techniku, ale potřeboval by do ní dostat i svůj vlastní hlas. Má na to spoustu času.

Jsi stále v kontaktu se Zalem, Billym a původními členy Nazareth?
V kontaktu s Danem a Petem jsem pouze když zajdu na koncert Nazareth. S Billym jsme si párkrát volali. Zalovi bych neměl co říct, kromě „děkuji“.
janča - 11.02.2011 22:46:43 #
né si zvykám :-)
jenom vás at netrefí .
pito63 - 11.02.2011 22:38:02 #
Janča
Nič si z toho nerob!
Som rád, že Ťa zaujala zmienka o novej štúdiovke škótskych veteránov. :-)
janča - 11.02.2011 22:36:22 #
Tak hned se mi bude líp spát dobrou noc:-)
janča - 11.02.2011 22:35:53 #
Akorát jsem na to přišla máš pravdu .To bude muj hendikep neznalá jazyka:-)
pito63 - 11.02.2011 22:32:32 #
Janča
Máš na mysli toto video? >> odkaz

Ak áno, tak je to skladba z roku 2008. Asi Ťa zmiatla poznámka o novom albume v roku 2011, ktorá je priložená k videu.
janča - 11.02.2011 22:31:39 #
No nic jdu spát ,ale fakt by mě zajímalo jak to je ,zas budu přemýšlet nad tím kde se stala chybička .
Jsmě dostal Pito 63 a nebo You tube .
No tak, či tak skladba See Me je fajn.
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000