Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
PaloM - 19.04.2018 12:12:00 #
Dežo si to zaslúži, bez pochýb.
nowhere_man - 18.04.2018 21:15:59 #
V bratislavskej Dúbravke sa plánuje pamätník Deža Ursinyho, otvorenie spojené s koncertom by malo byť v októbri.
>> odkaz
itchycoo - 13.04.2018 17:01:00 #
Nahlédnutí do několika kapitol připravovaných vzpomínek Jindry Vobořila (mj. Cardinals, Bacily, Gen atd.), nejsem si jistý, zda to již někdo na Progboardu neodkazoval (v porovnání s Mikolášem Chadimo nepoměrně více krotké, ale alespoň nějaký pokus o pohled na dění mezi "prodejnými" profíky bolševické éry):

>> odkaz

Namátkou o Petrovi Hannigovi:

Protože bylo kvůli agentuře nutné, abych se i já nějak podílel na bloku Pastýřů, přidělili mi dvanáctistrunnou kytaru, která měla obohatit zvuk kapely. Za tímto účelem sehnali nástroj, který nešel naladit a měl tak vysoko struny, že nešly ve vyšších polohách ani domáčknout. Kytara byla opatřena snímačem a zesilovacím potenciometrem, takže první, co jsem večer udělal, bylo to, že jsem jí prostě vypnul a předstíral jsem, že na ní hraju. Po představení Hannig spokojeně chodil a říkal: Vidíte, jak taková dvanáctka posílí ten zvuk kapely – to je hned jiná káva!! Hannig byl už tehdy nesestřelitelný blb, který neustále své okolí poučoval a přesvědčoval o své genialitě. Tehdy ho všichni ještě brali s rezervou – nikdo netušil, že se z něj stane jeden z předních hrobařů české pop-music ve funkci rozhlasového dramaturga.
Pegas - 01.04.2018 14:55:15 #
Jenom pro jistotu, kdyby o této české stránce někdo nevěděl
>> odkaz
Pacman - 29.03.2018 18:41:52 #
Klip z první a nejspíš i poslední desky Ricka Parfitta. Mně to zní trochu jako ELO a líbí se mi to:
>> odkaz
PaloM - 28.03.2018 09:24:48 #
Pre fanúšikov Moody Blues, najslávnejšie dielo čerstvo naživo. Na to som zvedavý, tu je len informácia >> odkaz
Pegas - 27.03.2018 19:52:15 #
Damian Wilson Band - When I Leave This Land
>> odkaz
itchycoo - 19.03.2018 10:16:08 #
@PaloM, tebou uvedená poznámka "Zaujímavé by bolo prečítať si oponentské posudky, ak vôbec oponenti tomu rozumeli :-)" není nesplnitelná

Zpráva vedoucí práce Mgr Ferenčuhové a oponentský posudek doc Marady jsou dostupné v dolní části webové stránky. Zvláště Radim Marada se k oponentuře postavil opravdu zodpovědně.
Antony - 19.03.2018 08:52:28 #
Tipy 2018

FRACTAL MIRROR -18- Close To Vapour [▪DR11▪]
Civilně až ležérně provedný pop/prog rock od holandského seskupení, jejich 4. album. Vydatně instrumentálně i pěvecky hostuje a mix provádí Brett Kull z ECHOLYN. Klidná, čistá muzika, evokuje pojetí rocku v 90. létech. Citlivé aranže, nástrojová umírněnost, vytříbené provedení bez excesů, brilantní zvuk, krása. Písňové pojetí skladeb umožňuje vyniknout melodiím a jemným finesám. Lze poslouchat opakovaně, několikrát po sobě, hluboký zážitek.
>> odkaz

MERLIN -18- The Wizard [▪DR7▪]
Kapela z Missouri. Na bandcamp píšou - stonerized heavy-psych sound, a dá se s tím souhlasit. Významný podíl na zvuku skladeb má saxofon, fuzzy kytary, retro klávesy. Atmosféra mystická, hudební příběhy se linou v mírném tempu tíživých melodií. Perfektní poslechový zážitek, škoda že trochu tlačí do uší.
>> odkaz

MOURNING, The -18- Theosis (EP) [▪DR8▪]
Tampa, Florida. Prog rock až metal. Melodie i nářez. Krátké EP nabízí všehochuť z celého hudebního spektra. Ale, na co sáhnou, to se jim daří dělat zajímavě. Od zadumanosti, po zběsilou zavilost. Moderní syntetika, i přírodní přítulnost let dávno minulých. Slibná kapelka.
>> odkaz

UMPHREY'S McGEE -18- It's Not Us [▪DR9▪]
Skupina z Indiany. Hrají vícedruhový rock a la PHISH. Vlivů v jejich hudbě je tolik, že výčet by byl delší, než seznam skladeb. Nicméně dominuje funky hravost, lehkonohá dravost a bluesrocková kořenitost. Nepřeslechnutelné multižánrové mistrovství. Bomba?
>> odkaz
PaloM - 19.03.2018 08:45:50 #
Jirka, odkazy som našiel náhodne a nemal som na mysli, že tá štúdia o metale bude niekoho šokovať. Zaujímavá je preto, lebo u nás podobných prác asi veľa nie je.
Sú v nej (verím) autentické výpovede mladých a potom analýzy a závery diplomanta. Zaujímavé by bolo prečítať si oponentské posudky, ak vôbec oponenti tomu rozumeli :-)
Proste, možno to niekoho zaujme, možno nie.
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000