Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
horyna - 19.10.2017 13:05:02 #
Zdendo- snad žádný koncert co jsem kdy viděl/slyšel (moc ji zrovna nebylo:-), se zvukově tomu Meolovskému nevyrovnal. Hold nám to Sono postavili pro ty naše citlivý ušiska.

Říkáš Holomóc, hm, pěkné náměstí, kdysi tu byla prodejná cd-disků (několik pokladů mi od nich poštou došlo) a opodál je krásný Šternberk. Na koncerty tak napůl cesty všude.
Zdeněk - 19.10.2017 12:44:24 #
ad horyna/ jsem od Olomouce ale těch 100km do Brna na Di Meolu stálo zato.
horyna - 19.10.2017 12:08:35 #
Kluci díky za příspěvky. Samozřejmě že především Santana mě napadl, ale je to velmi individuální, pro mě je Meola ještě o malinko nad ním, i když v oblibě právě naopak.
Zdendo díky za odkaz na pěkná foto. Třeba se ještě na nějakém koncertu střetneme. Ty jsi Jihomoravan?
Zdeněk - 19.10.2017 11:57:55 #
samozřejmě Pursuit Of Radical Rhapsody
Zdeněk - 19.10.2017 11:55:16 #
ad horyna, PaloM/ přesně, byl to jedinečný zážitek ve skvělém prostoru jakým je brněnském Sono Centrum. Těžko říci jestli se objeví na scéně někdo s dokonalejší technikou. Souhlasím s Palem, že současný vrchol Di Meolovy tvorby je album Pursuit Of Radical History,
novější Elysium jen drží nastavenou laťku, což ovšem není málo. Na koncertu jsem zahlédl Romana Dragouna a prohodil pár slov s Petrem Gratiasem. škoda, že jsem osobně nepoznal hudebního znalce horynu. Přidávám skvělé fotky z pondělního koncertu: >> odkaz
PaloM - 19.10.2017 11:27:12 #
horyna: Al Di Meola je bez pochyby génius, ale našiel by si rovnocenných - oveľa starší a stále sviežo aktívny John McLaughlin, určito aj Santana. Nie je to len o rýchlosti prstov, ale o výslednom "feelingu".
A repertoár, čo si nepoznal, bezpochyby hral napr. z albumu Pursuit of Radical Rhapsody, o ktorom som dávnejšie tu písal a ktorý považujem za vrchol dokonalosti. Pusti si napr. CD World Sinfonia (1990), Infinite Desire (1998) a napokon Pursuit of Radical Rhapsody (2011). To je cesta strmo nahor, potom je už len udržiavanie formy. No, čo by za to dali iní.
Teším sa na jeho nové, očakávané štúdiové CD.
horyna - 19.10.2017 07:53:42 #
Al Di Meola - 16.10. 2017 Sono Centrum, Brno

Jedinečný a velice intimní koncertní zážitek jsme si vychutnal v pondělí při návštěvě kytarového virtuóza Ala di Meolu v Brně.
Koncert byl rozdělen do dvou polovin s 30 minutovou přestávkou na ušní rekonvalescenci. Těch dvakrát 45 minut bylo doslova narvaných navýsost skvostným mistrovým kytarovým umem. Skladby po mě prosím nechtějte. Domnívám se, že stejně jako já, je neznala většina přihlížejících v sále, jelikož od mistra vlastním pouze nahrávky z úsvitu jeho kariéry. Páteř koncertu se dle slov samotného tvůrce soustředila na poslední nahrávky, které byly dvakráte proloženy skladbami dvojice Lennon/McCartney. Většina z nich "schytala" bouřlivé ovace, i když několik písní z druhé půle (jež se částečně nesla bez účasti bicí složky) měla trochu zívající charakter. Málem bych zapomněl, Al měl vedle sebe rytmického parťáka na další klasickou kytaru a mladého sympatického bicmana, který pokud do hry vstoupil, rázem stoupl dynamický podíl strmě vzdůru a diváci včetně mě prudce ožívali. Al si často ke kytaře zapínal skvostně znějící klávesové echo a občas i efekt elektický. S akademickou čtvrhodinkou začal koncert po osmé a končil něco po desáté. Diváci zasypali virtuóza bouřlivým potleskem vestoje a přesto, že to na žádný návrat nevypadalo, opak byl pravdou. Meola se po chvíli vrátil a v posledním přídavku zařadil i jednu z klasik svého startovního sólového repertoáru, za kterou sklidil velké ovace.
Ze známých tváří jsem zaznamenal osobu Petra Gratiase a přítomen byl dle reakce rovněž i kolega Zdeněk.

Summa summarum bych jeho velice skromě působící vystupování shrnul otázkou: je vůbec přijatelné a technicky možné, aby nějaký jiný kytarový hrdina dneška hrál dokonaleji než Al di Meola?
PaloM - 17.10.2017 21:08:20 #
Ano, Al di Meola je vynikajúci, plánoval som ísť do Blue Note. No odradilo ma svinské, zlodejské vstupné. Niekde by mala byť hranica nenažratosti, predpokladám, že usporiadateľov. Lebo v ČR aj v Košiciach to bolo aj za výrazne nižšiu cenu.
Zdeněk - 17.10.2017 17:02:05 #
ad horyna,yngwie3/ včera jem byl v brněnském Sono Centru na
koncertě Al Di Meoly. Ohromný zážitek Po všech stránkách vydařené. Di Meola je kytarový génius a zde je finále večera
>> odkaz
yngwie3 - 16.10.2017 22:01:56 #
Brat bol včera na jeho koncerte v Blue Note v Novom Meste nad Váhom ... už videl veľa koncertov, ale tento bol vraj najlepší ...
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000