Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
horyna - 26.06.2018 18:57:51 #
Kdyby tu- ve Foru Karlín někdo byl, tak se ozvěte. Těm zítřejším příjemný zážitek, dnes vám King Crimson rozehrajeme.
Mayak - 18.06.2018 21:14:58 #
Setlist King Crimson, 16.6.2018

ICE Congress Centre, Kraków

>> odkaz
Mayak - 05.06.2018 22:21:38 #
YES featuring ARW 2018 Live in Warsaw Poland

>> odkaz

... a kto chce vidieť aj nejaké fotozábery, sú na mojej stránke na FB ... (pod oficiálnym menom ) ...
Jarda P - 05.06.2018 11:20:59 #
Tak já se taky hlásím do klubu 60 :-)
Snake - 05.06.2018 09:03:42 #
Jardo, Mayak - díky za pěkné reporty, aspoň bylo co číst. Jsem rád, že se vám koncerty legend tak líbily.
PaloM - 05.06.2018 07:51:13 #
Miro, vitaj v klube "60". Želám Ti pevné zdravie a veľa hlbokých hudobných zážitkov.

Mayak - 04.06.2018 21:09:27 #
YES (ARW), support: SBB, 3.jún 2018, Park Sowińskiego, Warszawa

60, 50, 20 ... tri výročia ...
V tomto roku mám relatívne čerstvo 60 na krku, YES ako hudobný subjekt existuje 50 rokov a je to práve 20 rokov, čo som videl prvý krát túto ikonu na živo.
Včera vo Varšave to bolo (v jednej z mnohých personálnych modifikácií) po šiesty krát a je celkom reálne, že naposledy. Vidieť tú druhú zostavu (S.Howe, A.White, G.Downes, B.Sherwood, J.Davidson), ktorá ... úspešne a masovo koncertuje predovšetkým po mestách USA už príliž netúžim (aj keď je to pre mňa v podstate stále historicky kapela art/prog rocku N.1), lebo sa stali istým spôsobom paródiou na pôvodný význam termínu YES ...
Mimoriadne kvalitná „predkapela“, legenda poľskej rockovej scény SBB zahrala skvelý hodinový set v klasickom zložení (trio Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski sa blíži vekovo pomaly ku hranici 70-ky), celkove päť kompozícíí, tri staršie (Memento z banalnym tryptykiem, Walkin' Around the Stormy Bay, v úvode a Z których krwi krew moja v prídavku) a dve celkom nové v druhej časti základného setu. S nadšením nielen domáceho publika boli prijaté predovšetkým klasické, známe kompozície. Zvuk mali špičkový, J.Skrzek je stále bravúrny na base, klávesách aj pri speve.
YES (ARW) v zostave Jon Anderson, Rick Wakeman, Trevor Rabin, Lou Molino (ich stabilný bubeník) a Iain Hornal (basgitarista a výborný spevák, skvele zaskočil za Lee Pomeroy-a) v dvojhodinovom show ukázali, čo je to veteránska pohoda, skvelá spoluhráčska chémia a radosť z možnosti byť stále na pódiu.
J. Anderson (73) vo veľmi slušnej speváckej forme, R.Wakeman (69) v obligátnom plášti za hradbou klávesových nástrojov, dokazujúci, že aj keď mu vypadne na chvíľku jeden keyboard, dokáže ho improvizáciou nahradiť ďalším (práve v kritických fázach opusu Awaken) a Trevor Rabin (64), ktorý ako jediný dal pocítiť, že S Howe je predsa len o nejaký ten level ... iný gitarista (ale aspoň raz som ho videl v YES v živom prevedení).
Najväčší dojem som mal asi z harmonizácie viacnásobných vokálov (Anderson, Hornal, Rabin, Molino).
Atmosféra v cca troj-tisícovom publiku úžasná, stretol som aj hodne známych (nielen poľskí prog-fans, ktorí ma za roky už poznajú, ale aj aktívni hudobníci - klasické hlasné zvítanie s Mirkom Gilom (Collage, Believe), nečakané srdečné zvítanie s Martinom Stavrovským (Persona Grata) ...


Set list:
1.Cinema
2.Hold On
3.South Side of the Sky
4.And You and I
5.Changes
6.Perpetual Change
7.I've Seen All Good People
8.Rhythm of Love
9.I Am Waiting
10.Heart of the Sunrise
11.Awaken
12.Owner of a Lonely Heart
13.Roundabout (ako prídavok)


Jarda P - 04.06.2018 11:50:25 #
Camel, 3.6.2018, Dom muzyki i tanca Zabrze

Když jsem před několika lety opouštěl jejich koncert v Krakowě rozladěný z poddimenzovaného zvuku, netušil jsem, zda budou mít Camel ještě, vzhledem k Andyho zdravotním problémům, možnost můj tehdejší zážitek napravit. Včera se jim to nad očekývání povedlo a opět potvrdili své umístění v mé soukromé TOP 10 kapel.
Sál ideální pro tyto akce, ani velký, ani malý, ze všech míst dobrý výhled i poslech, byl podle předpokladů vyprodán. Poláci potvrdili, že jsou velcí milovníci art rocku, navíc mě překvapilo, že v publiku byla spousta mladých, nejen nás pamětníků. Naštěstí nezdržovala žádná předkapela a přestavování aparátu, takže krátce po osmé to začlo.
Vedle Andyho a jeho starých souputníků Colina Basse a Dennise Clementa obsadil místo kláveststy nevidomý Peter Jones, fenomenální hudebník, který kromě kláves i výborně zpívá a hraje na saxofon. Klobouk dolů.
První půlka koncertu, rozdělená přestávkou, patřila komplet celé Moonmadness, jedné z nejlepších jejich desek. Andy hrál nezvykle celý koncert v sedě, podobně jako Mark Knopfler v posledních letech. Zvuk byl tentokrát vynikající, jedinou kaňkou byl výpadek PA systému, který členové kapely vtipně po dobu jeho opravy vyplnili kontaktem s publikem. Druhou půlku koncertu vyplnily skladby z ostatních desek, Raindances (Unevensong), I Can See Your House From Here (Hymn To Her a Ice, při kterém mi stály chlupy po celém těle), překvapivě Dust and Dreams (Rose Of Charon, Mother Road, Hopeless Anger), Harbour Of Tears (Coming Of Age), Rajaz s fenomenálním saxofonovým sólem klávesisty Jonese) a Stationary Traveller (Long Goodbyes). Po nekonečném aplausu ve stoje pak přidali tradičně Lady Fantasy z Mirage.
Celkový dojem z koncertu bohatě předčil ten minulý, jak zvukově, tak přispěním Petera Jonese, se kterým mají Camel 3 plnohodnotné vokalisty. Koncert se zařadil po bok skvělých nedávných Rainbow a Rogera Waterse a doufám že nezklamou ani v prosinci Marillion v Brně. Nadšení nemohl zkalit ani střet s liškou na zpáteční cestě bez větších škod. Případná další návštěva v dostupném okolí, kterou však bohužel v Česku nelze příliš očekávat, se nedá odmítnout. A naděje, že ještě Camel něco nového nahrají, umírá poslední.
Jarda P - 03.05.2018 06:47:31 #
Plocha je sice fajn, ale stát 4 hodiny na místě s přibývajícím věkem člověku nepřidá :-(
Kdyby aspoň nebyly ty otravné předkapely.
Zdeněk - 02.05.2018 18:18:54 #
Rocker a do VIP zóny? Jedině na plochu, tam je naše místo.
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000