Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
Pegas - 03.10.2018 21:40:59 #
Nebyl jste někdo na koncertu Australian Pink Floyd Show? Teď jsem zjistil, že je budu mít v únoru kousek od nás v Pardubicích. Sice je to "revival", ale přeci jen na lepší úrovni. Lístky nejsou nijak levné, ale přemýšlím o tom.
Mayak - 03.10.2018 17:16:38 #
... setlist zo včerajšieho skvelého koncertu írskych God Is An Astronaut v Tabačke v Košiciach ...

>> odkaz
horyna - 27.09.2018 06:48:59 #
Pegas díky za prima čtení, fajn koncert, gratuluji.
Pegas - 26.09.2018 21:07:07 #
Za to utrpení s mojí nohou to stálo :-) Viděl jsem fotky z Olomouce o den dříve a tam bylo určitě lepší prostředí, ale zvuk byl opravdu dobrý, a to je hlavní.
Snake - 26.09.2018 11:48:26 #
Děkuju aj já. Kapelu sice neposlouchám, ale počtení to bylo zajímavé a pěkné.
Mayak - 26.09.2018 11:15:59 #
Pegas: ... aspoň za seba - veľké díky za tento report (ako porovnanie s koncertom The Pineapple Thief pred rokom v Brne, kde som bol mimo iného s PavlomS. a Markom (horyna) ...
Pegas - 24.09.2018 22:11:51 #
The Pineapple Thief
Lizzard
23.9.2018, Praha (Rock Café)

Nebudu chodit okolo horké kaše, z koncertu jsem nadšený, a to opravdu hodně. V Rock Café jsem nikdy nebyl, překvapilo mě, jak malý prostor tam je. Nízký stop, nízké pódium takže z povzdálí tam asi ani není vidět. Na place bylo tolik aparatury (i pro předkapelu), že jsem si říkal, kam se vejdou ti muzikanti. Celkově byly prostoru klubu docela malé, nedovedu odhadnout počet lidí, ale mačkanice tam nebyla. V průchozím baru, přes který se jde do klubu, bylo neuvěřitelné vedro, a to jsem tam jenom prošel a na konci stál pár minut ve frontě, než otevřeli vstup do klubu. Tam to však nebylo o moc lepší, sice to tam tak nesálalo, občas lehce zavanul náznak klimatizace, ale vzhledem k dlouhé době tam strávené to bylo jak v pekle. Já musel kvůli poranění ještě odlehčovat nohu, takže druhá trpěla a stejně tak záda z dlouhého stání. Ale to byly v podstatě jediné zápory večera.
Z koncertu jsem měl dvě obavy, a to jako vždycky ze špatného ozvučení a potom z nutnosti předčasného odchodu, abych stihnul poslední vlak. Naštěstí ani jedna se nenaplnila. Vše šlapalo podle plánu. Dorazil jsem s víc než půlhodinovým předstihem, zaujal místo asi v páté řadě uprostřed, tj. cca dva metry od pódia, a tam zůstal až do konce bez nějaké tlačenice.
V osm hodin nastoupila předkapela Lizzard. Francouzské trio to pořádně rozjelo svou smrští tvrdých riffů i melodií a jednoznačně většinu přítomných zaujali, i když je pravděpodobně slyšeli poprvé. Na neznámou předkapelu slušný ohlas a se znalostí repertoáru by to bylo jistě lepší. Ačkoliv nepřišli s ničím originálním, snad na každé písni se dalo najít něco zajímavého. Kapela je velmi dobře sehraná a působila sympaticky. Zpívající kytarista si koncert zjevně užíval, nejvíce zaujala bubenice svou precizní hrou, basáka s výrazem drsného vyhazovače nebylo moc slyšet. Od Lizzard jsem slyšel jenom pár skladeb, z nichž některé zahráli. Naživo je ta hudba mnohem agresivnější a uřvanější, možná to je hlasitým ozvučením, jak už to bývá. Zvuk při první skladbě špatný, ale od další už to bylo slušné, zpěv se však občas ztrácel, resp. Byl slyšet, ale nebylo rozumět, bicí zněly po celou dobu dobře, ale baskytara byla víc cítit. Nebyla z toho hluková koule a většinou to znělo dobře. Lizzard hráli asi 40 minut a bylo fajn je vidět. Určitě mě navnadili na to, abych si toho od nich poslechnul víc.
Asi půl hodiny zabraly přípravy pódia pro hlavní hvězdu večera a zhruba ve čtvrt na deset jsme se dočkali příchodu The PIneapple Thief na scénu. Pro pětičlennou sestavu bylo pódium trochu stísněné, ale hned od začátku srdce zaplesalo na tím, že ozvučení bylo na jedničku a jenom občas se to zhoršilo, a to v několika vygradovaných rockových pasážích (např. závěr Alone At Sea), ale i v těchto chvílích to znělo docela přehledně. Opět to byl spíš problém zvýšené hlasitosti než špatného zvuku. To však byla drobnost, hudba TPT se přeci jen většinou odehrává v jiných polohách, a většinu času zněli fantasticky. Bylo tedy možné krásně si vychutnávat zvuk jednotlivých nástrojů, zpěv a atmosférickou hudbu. Snad jen klávesy byl někdy trochu ztracené, ale to byla drobnost, která to nemohla pokazit. Převedení písní z desky do živé podoby ničím neutrpělo a nebylo ochuzeno. Kapelu znám teprve pár měsíců a ještě ne moc do hloubky, hlavně poslední dvě desky Your Wilderness a Dissolution, které jsem si obě koupil zhruba před měsícem. Obě jsem si velice oblíbil, hlavně ještě čerstvou novinku, k jejíž podpoře se aktuální turné koná, obě docela často poslouchám a mám je čerstvě v hlavě. K tomu se naskytla příležitost svůj nový objev vidět naživo. Nemohlo tedy už být snad nic lepšího než playlist postavený právě na jmenovaných dvou albech. K tomu Alone At Sea (tu jsem znal) z desky Magnolia a ještě asi tři písničky, které jsem slyšel poprvé. Zážitek tedy maximální. Ke kapele není moc co dodávat, profesionálové každým coulem, přitom působili skromně a řekl bych, že spokojenost panovala na obou stranách. Samozřejmě velký přínos pro kapelu bylo angažování bubeníka Gavina Harrisona, protože jeho hra je prostě dechberoucí a rytmická stránka písní tak velice živá a pestrá. Při jedné skladbě se potýkal s nějakými technickými problémy a aniž by to bylo na hře znát, ještě zvládnul vykomunikovat s pomocným personálem výměnu jednoho bubnu, která po končení té skladby následovala. Ale o něm se v souvislosti s The Pineapple Thief teď mluví všude, což není fér, protože jenom na něm ta hudba nestojí. Baskytarista John Sykes ho skvěle doplňuje a ještě svým hlasem obohacuje vokály. Hlavní postavou je samozřejmě frontmant a hlavní autoru hudby Bruce Soord, který během večera prostřídal několik elektrických i akustických kytar, zpíval, pokaždé ocenil kladné přijetí všech písní ze strany fanoušků a ještě mezi skladbami vtipkoval se svým technikem. Klávesista Steve Kitch, byl spíše mužem v pozadí a prostě dobře odváděl svoji práci. Na koncertech kapelu doplňuje ještě jeden kytarista, protože Soord by to sám všechno neuhrál, jeho jméno si však nepamatuji (mám dojem, že je s nimi krátce právě od začátku tohoto turné).
Všechno krásné jednou skončí, takže krátce před jedenáctou hodinu dozněly poslední tóny a The Pineapple Thief opouštěli pódium, uvnitř však ta hudba stále rezonuje. Budu se opakovat, ale tenhle koncert byl pro mě hodně silný zážitek. Výborný playlist, kapela téměř na dosah, opravdu parádní zvuk, ani předkapela nebyla na obtíž. V první řadě hudba, emoce a atmosféra, a to bez žádná show, efekty a podobné. Nějaká ta světla nepočítám v tom malém prostoru to stejně nemohlo moc vyniknout. Jen bych jim přál větší pódium, protože i malým kapelám to sluší, ale pak by zase ten kontakt nebyl tak blízký. Opravdu jeden z nejlepších koncertů, co jsem viděl a hlavně slyšel. Jsem jedině rád, že se u mě sešly všechny výše uvedené okolnosti a mohl jsem tam být. Přiložený playlist jsem našel na internetu, ale myslím, že to sedí.

Playlist:
Try as I Might
In Exile
Alone at Sea
Threatening War
Far Below
No Man's Land
That Shore
All That You’ve Got
Shed a Light
3000 Days
Part Zero
White Mist
Nothing at Best
----------
Not Naming Any Names
The Final Thing on My Mind
Snowdrops
Brano - 19.09.2018 11:31:51 #
Reporty z koncertov čítam všetky,aj ten hejkalov,aj tie od PavlaS,horynu,Mayaka...cením si to,keď mi niekto opíše atmosféru koncertu na ktorom som nebol.Živo si to predstavujem,zaujíma ma aj technická stránka ako je kvalita ozvučenia koncertu,ale aj reakcie publika.Ja na koncerty už desať rokov nechodím.Najskôr som nemal čas a peniaze,pretože som staval dom,potom sa do toho pridali rodinné problémy a aj zdravotné.Už mi robí problém niekam cestovať,čakať hodiny na začiatok koncertu,odstáť koncert a dopraviť sa domov.Mám vysunuté platničky,takže musím často meniť polohy,nemôžem dlho stáť ani sedieť,pretože bolesť mi vystreľuje do nôh a je neznesiteľná.Tým pádom nemám z prípadného koncertu pochopiteľne žiadny umelecký zážitok,keby to boli hoci aj Genesis v pôvodnej zostave aj s Gabrielom.Teda zostávajú mi už len koncerty z DVD,alebo Blu-ray.O to viac som rád,keď si môžem o nejakom koncerte prečítať,takže chlapi,píšte ďalej!Rozhodne to má zmysel!!!
yngwie3 - 19.09.2018 07:32:19 #
Prepáč Miro, ale toto, "sám som rezignoval, keď ani na množstvo reportov PavlaS. neboli žiadne reakcie", snáď nemyslíš vážne ! ... ako a prečo máme podľa Teba reagovať na report koncertu, na ktorom sme neboli ??? ...

Jedna vec je vypočuť si album, napísať recenziu a potom o ňom diskutovať s ostatnými poslucháčmi, ktorí urobili to samé ... ale ako môžem diskutovať o niečom, čo som nepočul, nevidel, nebol som účastníkom ? ... osobne si myslím, že report z koncertu môžem brať len ako informáciu a ešte môžem pogratulovať účastníkovi k peknému zážitku ... thats all ...

Btw ... nie každý má možnosť absolvovať ročne toľko koncertov ako Ty, alebo PavolS ... existuje aj iný život ...

Mayak - 18.09.2018 21:21:49 #
hejkal: ... Tvoj report má byť tu, na Progboarde v celom znení. Je to z môjho uhlu vnímania najdôležitejší príspevok za poslednú dobu, významnejší, ako mnoho recenzií na staré albumy a bežného "konverzačného" plkania ...
Vnímam ako smutné, že reporty z takýchto koncertov tu už bežne nie sú (sám som rezignoval, keď ani na množstvo reportov PavlaS. neboli žiadne reakcie).
Reporty z koncertov považujem mimo recenzií PREDOVŠETMÝM nových albumov za soľ a korenie tohoto serveru ...
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000