Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
Mayak - 15.07.2019 12:15:37 #
jirka 7200: treba skúsiť širšiu paletu rockových odnoží na živo, ktoré sme ešte nezažili, aspoň jednorázovo :-)
Report z bežného /klasického progrockového koncertu sa mi už veľmi nechce písať, aj keď je to emotívne, lebo je to viac-menej šablóna ... ale toto bolo niečo celkom iné, netradičný druh hudobného vnímania, ktorý sa opakovať už nemusí ...
jirka 7200 - 14.07.2019 22:45:55 #
Miro, tak že půjdeš na Ministry jsem nečekal :-) Palec hore !
Mayak - 14.07.2019 15:12:21 #
MINISTRY, 13.júl 2019, Collosseum, Košice


Nikdy som aktívne nepočúval jednu z najzásadnejších veličín svetového industriálneho metalu.
Ale včera boli prvý krát na území Slovenska a asi by bol hriech neísť na koncert, ktorý sa odohráva v podstate za rohom. (Z domu do klubu Collosseum to mám tak 35 km).

Košické Collosseum je už klub kultový, má oficiálne kapacitu do 800 ľudí (bývalý svetlík, medzi obytnými budovami prerobený v 90. rokoch na hudobný klub pre extrémnejšie formy metalu a punku) a raz som ho už zažil napráskaný až na doraz (thrashový troj-koncert Testament, Annihilator, Death Angel).

Ale za ostatných vyše 10 rokov som práve tu videl (mimo tradične metalových) aj skvelé koncerty zo subžánrov, ktoré sú mojou majoritnou krvnou záležitosťou (2 krát kanadských Voivod, nórskych Leprous, austrálskych Caligula's Horse, švédskych Soen, ale trebárs aj moravských Progress 2 a hodne ďalších).

Včera bolo tak medzi 400 až 500 osôb, ale bohate to stačilo, vzhľadom na to, že na tento typ hudby príde hodne ľudí už v podguráženom stave (včera bol snáď každý tretí človek evidentne pod parou, ďalšia tretina k tomu mala asi celkom blízko).

Navyše na takýchto koncertoch sú "tanečné kreácie" (pogo + circle pit) samozrejmosťou. Spotené, alkoholom potužené polonahé telá v predných radoch teda jednoznačne boli ...

Veková štruktúra poslucháčov koncertu bola od bizarne oblečených a naštylizovaných teenagerov, až po niekoľko (takmer) sedemdesiatnikov (predo mnou stál skoro sedemdesiatročný sivý pán v čerstvo kúpenom T-shirte "Ministry" s asi štyridsať ročným synom a užíval si to teda skutočne vitálne, viac ako jeho junior).

A chcel som vidieť a počuť najmä svojho rovesníka (ročník 58) – legendárneho Allena Davida Jourgensena. Klasicky dlhé dredy (sotva už pravého pôvodu), piercing na ústach, nose i obočí a celkom výnimočne bez tmavých okuliarov.

Al Jourgensen neustále s mikrofónom v ruke (teda na začiatku i s harmonikou, resp. s gitarou na krku, prípadne s cigaretou) klasicky nespieva, ale čiastočne recituje a čiastočne sa vyjadruje tým, čomu vravíme „screaming voice“ a úderné texty jeho trackov sú plné kritických sociálno/politických aspektov a verbálnej nakladačky americkému establishmentu.

Pozoruhodné bolo, že kapela hrala cca 45 minút, potom oficiálne odložila nástroje, poklonila sa a odišla (vstupné bez predkapely „kozmických“ 39,-Eur v deň koncertu !!), ale po dvoch minútach pískania publika sa Ministry kompletne vrátili a odohrali ešte ... 50 minút. Vlastne sa ukázalo, že prvá polovica setu bola venovaná novinke, albumu „AmeriKKKant“ a v druhej časti hrali klasické kúsky a hity kapely zo svojej histórie. Druhá polovica koncertu bola výrazne lepšia, intenzívnejšia.

Al Jourgensen má posledné štyri roky stabilizovanú šesť-člennú kapelu, jediným novým členom bol včera basák Paul D´Amour. Všetci pôsobili skutočne zohrane a zvuk koncertu, napriek značnej intenzite bol veľmi slušný.

Dva dni pred košickým klubovým koncertom (do 500 osôb) som si pozrel hodinové YT-video z ich vystúpenia na francúzskom Hellfeste 2017, kde hrali pred niekoľko desaťtisíc ľuďmi ...

Som v podstate predovšetkým proger, ale takýto hudobný (rockový/metalový) zážitok považujem za užitočný prínos a výrazné spestrenie koncertného života.

Ministry sú (nech si vraví kto chce a čo chce) aj o značnej dávke hustej rockovej energie, istej hypnotičnosti a bizarných špecifikách, ktoré nám oveľa milovanejšie subžánre a kapely proste bežne neposkytnú ...


Setlist MINISTRY:

AmeriKKKant:
1.Twilight Zone
2.Victims of a Clown
3.We're Tired of It
4.Wargasm
5.Antifa
6.Game Over
7.AmeriKKKa

Classics :
8.The Missing
9.Deity
10. Stigmata
11.Jesus Built My Hotrod
12 Just One Fix
13.N.W.O.
14.Thieves
15.No Devotion (Revolting Cocks cover)
Mayak - 12.07.2019 11:16:53 #
Zdeněk : v sieti slovenských kín CINEMAX sa tento koncert/film hrá masovo v stredu 17.júla a iste si ho chcem pozrieť (Prešov).
Videl som The CURE 2x a ten prvý koncert (máj 1989, Budapešť, Kisstadion) vrámci "Disintegration Tour" bol hudobný orgazmus.(Pár metrov odo mňa bol Jiří Černý).
Keď som videl The CURE druhý krát (Praha 1990) bolo to síce veľmi fajn, ale atmosféra a vnútorné pocity v porovnaní s tým, čo som vnímal na "Disintegration Tour" boli predsa len menej intenzívne ...
Zdeněk - 12.07.2019 10:31:52 #
The Cure - Anniversary 1978-2018 Live In Hyde Park
Tentokrát koncert na filmovém plátně. Výborný záznam
loňského koncertu. Základ tvořily skladby z mého oblíbeného alba Disintegration. Dvě hodiny skvělé muziky
výborně zaznamenané. Doporučuji všem kdo mají rádi tuto kapelu.
>> odkaz
Mayak - 27.06.2019 08:52:58 #
... tak bolo to presne, ako v set liste, ktorý som priložil - aj v Budapešti (nič iné sa neočakávalo, ani nepredpokladalo). Iste to bude identické aj na ostatných štáciách, kde ešte koncerty odohrajú.
Report by bol v podstate kópiou Jirkovho.
Videl som v roku 2010 koncert Brendana Perry-ho s kapelou v krakovskej Rotunde a konečne aj plnohodnotných DCD. Bola to paráda ...
Pegas - 26.06.2019 18:01:24 #
Přídavky jsou většinou jenom taková komedie. Zvlášť u velkých koncertů je nepravděpodobné, že by se koncert prodlužoval mimo plán.
Mayak - 26.06.2019 11:00:24 #
... súhlas Jirko a díky :-)
jirka 7200 - 26.06.2019 10:43:07 #
Miro, věřím že v Budapešti přídavky uslyšíte. Četl jsem však, že budou zahrány jen v případě enormní odezvy publika, takže asi budou nedílnou součástí setlistu :-)
urzug - 25.06.2019 19:51:42 #
Díky za report.

Souhlasím ohledně předskokana Davida(!) Kuckhermanna. Taky se mi do tak obrovského sálu ta hudba vůbec nehodila. A courání mě taky dost rušilo, ale aspoň se u toho dalo zavřít oči a bylo to víceméně v pohodě. Před pár dny jsem byl na koncertu, kde předskakoval sólový klavírista/zpěvák a CELÝ sál si během jeho setu povídal. V tu chvíli jsem málem odešel, nakonec ale zvítězila naděje, že při vystoupení hlavní hvězdy večera budou zticha. Byli (ale taky to chvíli trvalo). To jsem odbočil.

Souhlasím s tebou i ohledně výběru písní, tj. že osobně bych raději slyšel víc novinek, byť tedy já osobně jsem kapelu naživo viděl včera poprvé. Ale nestěžuju si, z názvu turné jsem to taky věděl. Zvuk mi zpočátku trochu vadil, ale nebylo to tragický. Po chvíli se to buď zlepšilo nebo jsem tomu přestal věnovat pozornost.

Jsem rád, že jsem je viděl naživo a navíc – Astrid Williamson (klávesistka/dopr. zpěvačka) je dlouhá léta na seznamu hudebníků, které ne že vidět chci, ale vidět musím :-) (via JC)
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000