Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
Mayak - 28.04.2020 17:55:11 #
...28. výročie koncertu RUSH ...

>> odkaz
muf - 17.02.2020 09:12:31 #
V sobotu jsem se s kamarády zůčastnil koncertu Dream Theater v Praze. Mám pár poznatků, o které bych se rád podělil. Byla to stará hokejová hala, takže zázemí nic extra. Dlouhé fronty na všechno včetně WC. Pivo otřesné kvality. Hala byla zcela zaplněna, trochu mě udivilo, že plocha před pódiem byla posetá židlemi a tudíž se jen sedělo. To podle mě nebyl vůbec dobrý nápad. To těchto končin se vydávají fandové, kteří si rádi zakřepčí a ti museli být hodně zklamaní. Ale na druhou stranu bylo odevšad krásně vidět i slyšet. Zvuk za mě na slušné úrovni. V provní části hráli téměř výhradně novou desku, pak byla pauza a po ní se rozpoutalo představení celého díla Metropolis pt2. Nakonec malý přídavek opět z nové desky. Instrumentálně velmi zdařilý koncert, ale občas byly výpadky ve zpěvu. Ten byl občas mírně nepřesvědčivý, ale nebyl jsem zklamaný. Tato kapela je u mnohým zatracována a sklízí často negativní kritiku. Můj dojem je, že mě stále baví, mám je rád a i nové skladby jsou pro mě příjemné na poslech. Nálada na koncertě byla vynikající a odešli jsme pozitivně naladěni. A to je oč tu běží.
Pegas - 06.02.2020 14:00:43 #
Já viděl Uriah Heep naživo dvakrát v Pardubicích. Poprvé v hokejové hale, při nějakém turné, kdy hráli osvědčené klasiky, to mohlo být tak v letech 2003-2005. Jako předkapela mě nudil jakýsi Beatles revival, když jsem se dočkal UH, tak to pohřbil zvuk. JEstli si to dobře pamatuji, tak to byl jeden z nejhorších koncertů, co se týká zvuku, a byl jsem zklamaný. Proto se mi na žádný další koncert UH už ani nechtělo, ale pak vydali Wake The Sleeper a na turné hráli celou desku, tak jsem jim dal druhou šanci. Tentokrát to bylo v měnší hale a zvukově už myslím, mnohem lepší. Jako předkapely byly Seven a Votchi, to mě moc nebavilo, z UH jsem měl radost. Také proto, že se pustili do celé novinky a nebylo tolik prostoru pro klasiku, protože s těch známých věcí se naživo stávají halekačky pro zábavové publikum.
Ten zvuk na koncertech je největší zlo a největší riziko, které však dokáže totálně znechutit koncert, ať se kapela snaží, jak chce. Nechápu, proč se to děje, proč s tím nikdo nic nedělá a proč to spousta lidí neslyší a ještě si to chválí. To je i důvod, proč nějedu na Dream Theater, i když ještě vloni byl pro mě kompletní Scenes From A Memory důvod, proč na ně jet. Ale byl jsem na nich při turné k Six Degrees... a potom při výročí Awake And Words a pokaždé to byla uřvaná hluková koule, takže raději ty peníze investuju do nákupu nových CD.
Jarda P - 06.02.2020 12:44:36 #
Palo, já s hlasitostí problém nemám, ale když je na úkor kvality, tak ano.
PaloM - 06.02.2020 11:37:27 #
Jarda P, ja som videl málo zahraničných koncertov a najväčší problém mám s hlasitosťou. Keby som nemal vatu v ušiach na Beth Hart, musel by som ujsť zo sály a to by mi bolo ľúto.
horyna - 06.02.2020 08:00:19 #
Naprosto, ale opravdu naprosto totožné pocity jsem měl z koncertu U. H. v Brně cca před pěti lety. Otřesně katastrofální zvuk pohřbil úplně vše pozitivní, co v sobě kapela tehdy snad měla. Repertoár byl daleko více zaměřen na sedmdesátky, ale o to tristnější bylo sledovat, jak to Bernie nedával. Oni k nám jezdí pravidelně, ale nemám už odvahu ani chuť to zažít znovu. Díky za report.
Jarda P - 06.02.2020 07:47:51 #
Letos k vánocům jsem dostal jako dárek lístek na koncert kapely, která do roku 1977 patřila k mým nejoblíbenějším. Na živo jsem je viděl již 3x, vždy jsem byl spokojen, i když jejich tvorbu s Berniem Shawem neposlouchám, mimo jiné k vůli jeho zpěvu. Za dobu, kdy navštěvuji koncerty, jsem zažil dost propadáků, proto se nikdy nijak zvlášť netěším, protože nevím, co mě čeká. O to víc mám pak radost, když to vyjde. Vím, že Hejkal na Rockovici ohodnotil jejich koncert den před tím vcelku pozitivně, tady je můj pohled.
V sobotu 1.2. jsem vyrazil do ostravského klubu Garáž, jež vlastní Marcel Lesník (s uměleckým jménem Woodman), známý svým kolovrátkovým rock´n´roll bandem. Klub velikosti středního kina byl našlapán hlavně mou generací vyšlé ze 70. let. Předkapela je vždy velkou neznámou, někdy to vyjde, někdy ne. Tentokrát jsme byli poctěni kapelou Bastard, už z názvu je patrné, k jakému stylu se hlásí. Metal kabátovského ražení je pro mě utrpením, zvláště, když se ploténky ve stoje ozývají a netrpělivě očekávám konec. Skladba jedna jako druhá, otřesný zvuk, pózy s ventilátory foukanými háry kytaristů jako na motorce v Easy Rider působily vyloženě komicky. Ale přetrpěl jsem, přečkal půlhodinovou přestavbu pódia a o půl desáté nastoupili Uriah Heep. Od posledního koncertu, který jsem viděl, se změnil basista, Bernie očividně přibral, ale působil sympaticky i díky obstojné komunikaci s publikem v češtině. Pokud jsem čekal, že se oproti předkapele zvuk zlepší, čekal jsem marně. Pouze se zvýšila jeho intenzita na míru (možná až za) únosnosti. Přebasovaná zvuková koule se skrytou kytarou přečkala první 4 skladby z posledního alba a z Abominog, které jsem neznal, tudíž jsem trpěl. S první klasickou věcí Rainbow Demon se zvuk vyčistil a hned byla nálada jiná. Jen do času. Rocks On the Road a Gypsy opět srazila dojem. Jakmile bubeník nasadil kulomet dvou šlapáků, připadal jsem si jako na thrashmetalovém koncertu (na který bych ale nikdy nešel). Pomalejší pasáže v pohodě, čím rychlejší, tím horší slitý zvuk. Bohužel Look At Yourself v sobotním podání s nekonečným blbnutím a vibrujícím hrudníkem mě přimělo k rozhodnutí, že to pro ten večer stačilo. S prvními tóny milované July Morning jsem to zabalil a vydal se na cestu domů. Nevím, jestli to bylo sálem nebo si zvukař seděl na uších. Publikum se zdálo být spokojené, hlavně ti úplně v předu, kteří nemohli slyšet vůbec nic :-)
V životě jsem zažil 3 koncerty, které jsem díky zvuku opustil předčasně. Black Sabbath s Martinem v 90. letech (Ostrava), Deep Purple před 5 lety (Ostrava) a v sobotu Uriah Heep. Poslední 2 už zcela jistě nenavštívím. V poslední době se ale čím dál víc kloním ks sledování koncertů na DVD s kvalitním obrazem a zvukem na vlastním aparátu s detaily na kapelu, které naživo nevidím. Taky nekonečné stání už mě nijak netěší. Holt roky jsou tady.
Mayak - 24.12.2019 16:00:39 #
Bilancia absolvovaných koncertov v roku 2019 (len koncerty intrerpetov mimo Česka a Slovenska, z tých si evidenciu dlhodobo nerobím):

- STEVEN WILSON BAND (N. Beggs, A. Holzman, C. Blundell, A. Hutchings), 8.február 2019,
Klub Studio, Krakow

- URIAH HEEP, support: Tristana (Sk), 17.február 2019, Spoločenský pavilón, Košice

- SÓLSTAFIR (Island), 24.marec 2019, Collosseum, Košice

- The YOUNG GODS (Swiss), support: Pandorama (Sk), 31.marec 2019, Tabačka, Košice

- STEVE HACKETT BAND „Genesis Revisited Tour“, 7.máj 2019, Klub Studio, Krakow

- AMORPHIS (Fin), support: Grai (Rus), 15.jún 2019, Dobrý Festival, Delňa, Prešov

- DEAD CAN DANCE, support: David Kuckhermann (D), 26.jún 2019, Sportaréna, Budapešť

- MINISTRY (USA), 13.júl 2019, Collosseum, Košice


- NIGHT OF THE PROG FESTIVAL XIV. /2019, 19., 20. a 21.júl 2019, Loreley

19.júl 2019: TANGERINE DREAM, I.Q., CHANDELIER, SPECIAL PROVIDENCE, DILEMMA

20.júl 2019: NICK MASON´s SAUCERFUL OF SECRETS, LAZULI, KARCIUS, „t“ (Thomas THIELEN),
TIM BOWNESS, OVERHEAD, F.O.R.S.

21.júl 2019: STEVE HILLAGE BAND, ANATHEMA, ALL TRAPS ON EARTH, RANESTRANE, OAK, WINDMILL


- SPOIWO (Pol), 26.september 2019, Tabačka, Košice

- AMENRA (Bel), support: E-L-R (Swiss), YLVA (Australia), 10.november 2019, Collosseum, Košice

- The ARISTOCRATS (M. Minnemann, G. Govan, B.Beller), 12.november 2019, Collosseum, Košice

- CULT OF LUNA (Swe), support: Brutus (Bel), A.A.Williams (GB), 6.december 2019, Arena, Viedeň

- ÁRSTÍDIR (Island), 17.december 2019, Tabačka, Košice

Jarda P - 12.12.2019 16:34:48 #
Poslední 2 jejich koncerty v Ostravě byla zvuková tragédie, tak jsem se zařek, že už na ně do té haly nepůjdu.
Zdeněk - 12.12.2019 13:16:12 #
ad jirka7200/ Deep Purple v r.1991- to se nedivím tvému tehdejšímu nadšení.
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000