Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
jirka 7200 - 22.09.2019 02:35:12 #
Kamil Střihavka and Leaders 2019

Kamil zavítal v těchto dnech na sever Čech a ač tu nemůže konkurovat koncertům kapel světové úrovně, na české rockové scéně se stále pohybuje na špici.

Do malého kulturního sálu v Ludvíkovicích si včera našlo cestu cca 300 fanoušků a ten byl z cca 90% zaplněn. Já s manželkou jsem zde nechyběl. Nejsem sice žádný fanda Střihavkovy tvorby, byl jsem tu spíše jako doprovod mé drahé polovičky, přesto mě koncert celkem zaujal.

Bylo to hlavně precizní souhrou doprovodné kapelyLeaders, která dodala průřezu Kamilovy tvorby patřičnou razanci při zachování původních funky či jazzových aranží.
Kvality kytaristy Petra Henycha a basáka Martina Ivana jsou všeobecně známé, mne však překvapil bubeník Patrik Sás z prog rockových Silegrail, který má za sebou mj. tři roky hraní u Čechomoru. Ten klasické rytmické kontury skladeb opentlil výšivkami takových Liquid Tension Experiment nebo Dream Theater a mnohokrát svým stylem hry na sebe upoutal pozornost obecenstva, což u bubeníka není až tak častým zvykem.

Došlo na na songy ze sólových CD, ukázku z muzikálu Jesus Christ Superstars a z projektu B.S.P. Na konec samozřejmě zazněly hity jako Holka čapni draka, Woo-Doo či Země vzdálená, kterou zpíval celý sál.
Došlo i na hard rockové covery Led Zeppelin - Whole Lotta Love, párplovské You Keep On Moving nebo Highway to Hell od AC/DC.
Povedenej koncert.
horyna - 05.09.2019 08:57:52 #
Glenn Hughes s programem Deep Purple, Brno, Sono, 4.9.2019

SLYŠET SKLADBU BURN V PODÁNÍ GLENNA HUGHESE A ZEMŘÍT!

Nějak takto prozaicky by se dalo shrnout včerejší vystoupení pěvecké hvězdy první velikosti Glenna Hughese, který zavítal do brněnského Sona s programem složeným pouze a jenom z fláků jeho starodávného zaměstnavatele Deep Purple.

Pár faktů na začátek. Sál byl narvaný dle kapacity tak akorát, já si našel místo hnedle v první řadě s parádním výhledem. Světla i zvuk ok. Kapela samotná šlapala úžasně, kytarista byl obrovský sympaťák, stejně tak muž u kláves. Bubeník ač s maličkým vybavením patří k extra třídě svého oboru. To, jak kapelu hned kupředu, co všechno stíhal, jak hecoval lidi i hráče, bavil nás v sále a za své dlouhatánské, velice intenzivní a hlavně kreativní sólo na svůj nástroj (paličky v zubech, v nosu, vodou politý virbl, ze kterého po nasvícení voda krásně stříkala na všechny strany), sklidil od publika mnohačetný a bouřlivý aplaus. Samotný set trval zhruba dvě hodiny a zcela logicky si vybíral z trojice společných nahrávek. Trochu nelogicky zazněla i skladba Smoke on the Water a jako přídavek i Highway Star. Chviličku jsem přemýšlel, proč Glenn do svého setu zařazuje i skladby Gillanovské, ale ona odpověď se vlastně nabízí sama. On sám je společně s kapelou musel několikrát přehrávat a tudíž je má určitě i rád a hlavně dobře ví, jak moc je má rádo publikum. Rozdíl mezi jeho pojetím a dnešním Gillanovým je obrovský, ale to sem nepatří.

Teď tedy konečně i k samotnému hlavímu protagonistovi. Glenn vypadá vizuálně na nějakých padesát, z blízka bych mu asi ještě pět let přidal navrch. Hubeňour se stále dlouhou, hustou a parádní tmavě hnědou hřívou působil celý čas nesmírně energicky a vitálně. Běhal po pódiu, hecoval dav, často k nám promlouval o své lásce k hudbě, která jest dle vlastních slov jeho životem, o přátelích (o svém bratru Davidu Coverdalovi, o zesnulém Tommy Bolinovi), o naší krásné vlasti-jak rád se do Čech navrací, něco utrousili o Ritchiem, o své rodině, o životě v USA, ale hlavně o tom, kolik síly mu jeho muzika dává. Nejčastějším slovem toho večera bylo - Feel. Na basu hrál jako král a zpíval... no jako bůh. Neskutečně často do mikrofonu ječel způsobem, že čistota, razance a síla jeho přednesu i výšek byla vypulírovanější a intenzivnější než podání třeba Michaela Kiskeho v jeho mladistvé vrcholné formě. Glenn zkrátka válel jako buldozer. Zcela ladně střídal několik poloh (občal pro odlišnost dle partu Davidových dával hlubší polohu), procházel mezi nimi, stoupal, klesal, pěl, naříkal, supěl, přednášel i vřískal. Několikrát jen čistě sólo, nebo v doprovodu kláves. To bylo úžasné. Dav na něj uhrančivě koukal a kroutil hlavami, jak je možné, že tento, za dva roky sedmdesátník, má takovéto schopnosti. A to už vůbec nemluvím o jeho charisma a vstřícnosti, jež každou chvíli oblažoval zdejší dav. Podával ruce, jemně pózoval, chodil mezi nás a pořád se usmíval.
Úvod obstaral fantastický Strombringer, na který navázali další parádní pecky jako Might Just také Your Life, Sail Away, You Keep on Moving, Gettin Tighter, dlouhatánská Mistreated, dvojice jmenovaných skladeb z Machine Head a nejbouřlivěji odměněná a po zásluze nejintenzivnější bomba BUUUURN. Z té jsme byli jetě odvázanější než ze Smoke a vůbec, kde dnes člověk uslyší skladby od D. P. z trojice Covedalovsko/Hughesovských alb, když je samotní párpl vůbec nehrají.

Dnes tyto alba stavím i před samotnou svatou trojici In Rock, Fireball, Machine Head a tudíž přehrávání oněch skladeb bylo pro mne učiněným svátkem.

Glenn dnes hravě strčí všechny své kolegy-zpěváky do kapsy. Vedle nedávajících/neudýchajících/nestíhajících a do výšek se raděj už vůbec nepouštících se Gillana, Coverdala, nebo Turnera (ať jsme jen čistě v D. P. vodách a při vší úctě ke všem) působí jako nezkrotitelný titán s hlasem silnějším a variabilnějším než jaký má člověk v mladistvém věku.

Hughes is God!

KONCERT KONCERTŮ!

Mayak - 15.07.2019 12:15:37 #
jirka 7200: treba skúsiť širšiu paletu rockových odnoží na živo, ktoré sme ešte nezažili, aspoň jednorázovo :-)
Report z bežného /klasického progrockového koncertu sa mi už veľmi nechce písať, aj keď je to emotívne, lebo je to viac-menej šablóna ... ale toto bolo niečo celkom iné, netradičný druh hudobného vnímania, ktorý sa opakovať už nemusí ...
jirka 7200 - 14.07.2019 22:45:55 #
Miro, tak že půjdeš na Ministry jsem nečekal :-) Palec hore !
Mayak - 14.07.2019 15:12:21 #
MINISTRY, 13.júl 2019, Collosseum, Košice


Nikdy som aktívne nepočúval jednu z najzásadnejších veličín svetového industriálneho metalu.
Ale včera boli prvý krát na území Slovenska a asi by bol hriech neísť na koncert, ktorý sa odohráva v podstate za rohom. (Z domu do klubu Collosseum to mám tak 35 km).

Košické Collosseum je už klub kultový, má oficiálne kapacitu do 800 ľudí (bývalý svetlík, medzi obytnými budovami prerobený v 90. rokoch na hudobný klub pre extrémnejšie formy metalu a punku) a raz som ho už zažil napráskaný až na doraz (thrashový troj-koncert Testament, Annihilator, Death Angel).

Ale za ostatných vyše 10 rokov som práve tu videl (mimo tradične metalových) aj skvelé koncerty zo subžánrov, ktoré sú mojou majoritnou krvnou záležitosťou (2 krát kanadských Voivod, nórskych Leprous, austrálskych Caligula's Horse, švédskych Soen, ale trebárs aj moravských Progress 2 a hodne ďalších).

Včera bolo tak medzi 400 až 500 osôb, ale bohate to stačilo, vzhľadom na to, že na tento typ hudby príde hodne ľudí už v podguráženom stave (včera bol snáď každý tretí človek evidentne pod parou, ďalšia tretina k tomu mala asi celkom blízko).

Navyše na takýchto koncertoch sú "tanečné kreácie" (pogo + circle pit) samozrejmosťou. Spotené, alkoholom potužené polonahé telá v predných radoch teda jednoznačne boli ...

Veková štruktúra poslucháčov koncertu bola od bizarne oblečených a naštylizovaných teenagerov, až po niekoľko (takmer) sedemdesiatnikov (predo mnou stál skoro sedemdesiatročný sivý pán v čerstvo kúpenom T-shirte "Ministry" s asi štyridsať ročným synom a užíval si to teda skutočne vitálne, viac ako jeho junior).

A chcel som vidieť a počuť najmä svojho rovesníka (ročník 58) – legendárneho Allena Davida Jourgensena. Klasicky dlhé dredy (sotva už pravého pôvodu), piercing na ústach, nose i obočí a celkom výnimočne bez tmavých okuliarov.

Al Jourgensen neustále s mikrofónom v ruke (teda na začiatku i s harmonikou, resp. s gitarou na krku, prípadne s cigaretou) klasicky nespieva, ale čiastočne recituje a čiastočne sa vyjadruje tým, čomu vravíme „screaming voice“ a úderné texty jeho trackov sú plné kritických sociálno/politických aspektov a verbálnej nakladačky americkému establishmentu.

Pozoruhodné bolo, že kapela hrala cca 45 minút, potom oficiálne odložila nástroje, poklonila sa a odišla (vstupné bez predkapely „kozmických“ 39,-Eur v deň koncertu !!), ale po dvoch minútach pískania publika sa Ministry kompletne vrátili a odohrali ešte ... 50 minút. Vlastne sa ukázalo, že prvá polovica setu bola venovaná novinke, albumu „AmeriKKKant“ a v druhej časti hrali klasické kúsky a hity kapely zo svojej histórie. Druhá polovica koncertu bola výrazne lepšia, intenzívnejšia.

Al Jourgensen má posledné štyri roky stabilizovanú šesť-člennú kapelu, jediným novým členom bol včera basák Paul D´Amour. Všetci pôsobili skutočne zohrane a zvuk koncertu, napriek značnej intenzite bol veľmi slušný.

Dva dni pred košickým klubovým koncertom (do 500 osôb) som si pozrel hodinové YT-video z ich vystúpenia na francúzskom Hellfeste 2017, kde hrali pred niekoľko desaťtisíc ľuďmi ...

Som v podstate predovšetkým proger, ale takýto hudobný (rockový/metalový) zážitok považujem za užitočný prínos a výrazné spestrenie koncertného života.

Ministry sú (nech si vraví kto chce a čo chce) aj o značnej dávke hustej rockovej energie, istej hypnotičnosti a bizarných špecifikách, ktoré nám oveľa milovanejšie subžánre a kapely proste bežne neposkytnú ...


Setlist MINISTRY:

AmeriKKKant:
1.Twilight Zone
2.Victims of a Clown
3.We're Tired of It
4.Wargasm
5.Antifa
6.Game Over
7.AmeriKKKa

Classics :
8.The Missing
9.Deity
10. Stigmata
11.Jesus Built My Hotrod
12 Just One Fix
13.N.W.O.
14.Thieves
15.No Devotion (Revolting Cocks cover)
Mayak - 12.07.2019 11:16:53 #
Zdeněk : v sieti slovenských kín CINEMAX sa tento koncert/film hrá masovo v stredu 17.júla a iste si ho chcem pozrieť (Prešov).
Videl som The CURE 2x a ten prvý koncert (máj 1989, Budapešť, Kisstadion) vrámci "Disintegration Tour" bol hudobný orgazmus.(Pár metrov odo mňa bol Jiří Černý).
Keď som videl The CURE druhý krát (Praha 1990) bolo to síce veľmi fajn, ale atmosféra a vnútorné pocity v porovnaní s tým, čo som vnímal na "Disintegration Tour" boli predsa len menej intenzívne ...
Zdeněk - 12.07.2019 10:31:52 #
The Cure - Anniversary 1978-2018 Live In Hyde Park
Tentokrát koncert na filmovém plátně. Výborný záznam
loňského koncertu. Základ tvořily skladby z mého oblíbeného alba Disintegration. Dvě hodiny skvělé muziky
výborně zaznamenané. Doporučuji všem kdo mají rádi tuto kapelu.
>> odkaz
Mayak - 27.06.2019 08:52:58 #
... tak bolo to presne, ako v set liste, ktorý som priložil - aj v Budapešti (nič iné sa neočakávalo, ani nepredpokladalo). Iste to bude identické aj na ostatných štáciách, kde ešte koncerty odohrajú.
Report by bol v podstate kópiou Jirkovho.
Videl som v roku 2010 koncert Brendana Perry-ho s kapelou v krakovskej Rotunde a konečne aj plnohodnotných DCD. Bola to paráda ...
Pegas - 26.06.2019 18:01:24 #
Přídavky jsou většinou jenom taková komedie. Zvlášť u velkých koncertů je nepravděpodobné, že by se koncert prodlužoval mimo plán.
Mayak - 26.06.2019 11:00:24 #
... súhlas Jirko a díky :-)
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000