Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
horyna - 15.11.2018 08:05:10 #
spajku zdravím: netuším jestli jsi tady nový-pak vítej. Dle profilu sleduji, že jsi zanícený street rocker. Enuff Z Nuff, Freak of Nature, Gun, House of Lords, Night Ranger, Ratt, Steelheart, Talisman, nebo Victory tu moc lidí neposlouchá.
Vlákno jsem založil proto, abych v tomto pro mnohé nudném hair stylu vyzvednul desky, které opravdu kvalitu mají a poukázal, že i v mnohdy posměšném stylu občas vykvetla pořádně krásná růže.
Ty to nejspíš cítíš jinak a s tamní scénou si mnohem víc srostlý, já spíš vyzobával ty drobky.
spajk - 15.11.2018 00:10:38 #
Přijde mi docela úsměvné zakládat téma o hair metalu, který mě vlastně nebaví, je směšný a klucí neumějí hrát na svoje nástroje...ale budiž :-)
Já to mám přesně naopak, je to hudba mého mládí, časů MTV a doba, kdy titulní obálky všech hudebních periodik okupovali GnR a Metallica.
Mám to rád i po 30 letech, kdy se těžiště z bulvárů v Los Angeles přesunula na sever Evropy a máme tu takové stylové kapely jako Crazy Lixx, Confess nebo Reckless Love, které umí vyprodukovat velmi svěží desky.
Samozřejmě už to nesleduju s takovou dychtivostí jako v mládí a nemusím slyšet každou novou desku a mnohem radši sáhnu po něčem starším o prověřenějším.
Ale hair metal žije a daří se mu skvěle.
pinkman - 14.11.2018 08:06:50 #
Skid Row a Guns mají společnou tu neomalenou drzost vzpupných hvězd Hollywoodu. Hudebně patříli k nejlepším ve svém oboru, vždyť debutní deska Skids to je jeden velký hit za druhým. Guns zase mají svoje dva Illusions, kde se nějaká ta vata už přece najde.
Mirek Kostlivý - 13.11.2018 17:45:07 #
Však jsem zaznamenal, že i takový Roxy Music byly vzhledem k vizuální prezentaci řazeny do glam rocku.
Být Brianem Enem, tak se asi urazím :-).
merhaut - 13.11.2018 10:56:32 #
Za neo glam označil nějaký český wiki popleta veškerý glam vzniklý po sedmdesátkách:-) To je samozřejmě nesmysl...
horyna - 13.11.2018 07:52:48 #
Popravdě, terminus neo glam jsem snad nikdy nezaznamenal. S vývojem hudby je to sice logické, ale co si tuhle dobu ještě vybavuji, články v časácích, pořady na tv, diskuse i popisy a recenze různých cd "těch" kapel - všudy se vždy uvádělo pouze glam rock. Ale to není důležité, všichni ví o jaké kapely se jedná pokud se specifikuje doba jejich působení.
luk63 - 12.11.2018 15:43:07 #
Glam rock je záležitost především první poloviny 70. let. Pokud se horyna chce bavit o kapelách, které tu jmenoval, jde o odnož neo glam rocku.
horyna - 12.11.2018 14:07:16 #
George Lynch byl hlavně kytarista Dokken, což byla jedna z prvních glamových band v 80.-tkách v Americe. Pak dal dohromady svoje Lynch Mob-klasický hard rock. To jen pro škarohlídky:-)
Cinderellu miluju, hlavně třetí a čtvrtou desku. Začínali jako natupírovanci, ale rychle vsadili na talent a jižanina to tedy je a jaká.
A co se týče House of Lords, ti šli vždy vlastní cestou, spíše all star team hrající A.O.R. Poslední léta kopírka jako svi.., o ničem, nebrat!

A co se týče Skid Row, já jim nikdy nepřišel na chuť. Společně s Guns n Roses přestavěli scénu na konci 80 let a hráli oproti svému okolí neskutečně tvrdě. Debut jsem míval, ale vzal ho ďas, slavnou dvojku rád nemám a pak už nic. Těch kapel je opravdu spousta, kdo měl ksich a trochu talentu, hned hrával v nějaké kapele v okolí Los Angeles.

Ten GRUNGE byl vlastně moc potřeba - aby to tam pořádně vyčistil a odplevelil. Zarážející je, že jeho doba slávy byla ještě mnohem kratší. Hold rychlej svět.
pinkman - 11.11.2018 13:05:06 #
Horyno obávám se, že s 80tkovým glamem ti tady pšenka nepokvete. Najde se několik kapel, kterým je tahle škatulka těsná. Cinderella je jižárna křížená blues, Skid Row rock trdý jako žula, George Lynch byl hlavně kytarista a pak až glamák a House of Lords co vím hrají pompézní klávesový styl.
Petr87 - 11.11.2018 12:41:31 #
...ale co se týče glam rocku let sedmdesátých, tak to už je jiná - SWEET, T-REX, tam už můžu i celá alba. :)
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000