Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
merhaut - 10.05.2019 10:22:41 #
Jedna věc je žánrové vymezení, druhá je kvalita psaní.

Na stránky Rock History se bohužel postupně prokousali z titulů svých funkcí také grafomani a lopaty, viz kupříkladu nějaký Ernýgr, ofiko garant projektu a člen ediční rady, po kterém musel Mirek Tůma pokaždé přepisovat polovinu textu! Grafoman Víšek zase nasliboval a nedodal spoustu textů, vymlouval se na nemoc. Asi proto si přidal třetí (!) šéfredaktorskou funkci a ponechal psaní do Sterea, kde doslova zasírá třetinu magazínu. Anebo Polívka, co při rychloopisování z cizích zdrojů kolikrát naletěl na falešné informace a ještě se v nich porochnil, viz jeho "neslavný" článek o Love, kde se vášnivě rozepsal o tom, jak bydlení v domě po filmovém Draculovi mělo zásadní vliv na jejich tvorbu - a jaksi mu nedošlo, že oni v tom domě nikdy nebydleli, jen se tam pár hodin fotili:-) A tak bych mohl pokračovat. Bez editora Tůmy půjde kvalita a autenticita psaní Rock History o dva levely dolů, to žádné případné úpravy žánrového vymezení nezachrání.

Vydavatelství Rockandall bohužel ovládla parta Hic.
northman - 10.05.2019 06:37:23 #
Na území Čech a Moravy od šedesátých let vždycky vycházel nějaký občasník o bigbítu počínaje Melodií, Pop Music Expresem, Jazz bulletinem, Rock 88 aa dalo by se jmenovat i několik dalších jako Aktuality melodie, a časopis Sekce mladé hudby. Po revoluci začalo vycházet časopisů více, ale dobré byl pro mě pouze Rock & Pop do roku 1996, pak došlo ke změně koncepce a začal jsem si kupovat krátce Spark, abych zjistil, že to taky není ono. Rock History je celkem dobrý mám jej dokonce předplacený, ale očekával jsem od něj trochu prostoru pro alternativní scénu, ta tam je zmiňovaná pouze okrajově a největším výbojem jsou krátké články o Franku Zappovi a Captain Beefheartovi, myslím, že je to málo. Jestli změna editora přinese změnu mně sympatickou, tak u předplatného vydržím, pokud to bude změna k horšímu a bude větší příklon k popu tak předplatné zruším.
merhaut - 10.05.2019 00:49:49 #
Vím, že Spark se prodává více jak 10000 a tiskne cca. 15000. V Česku mezi hudebními periodiky jednička v prodeji. Rock History odhaduju tak max na pětinu. Tam bohužel přetrvácá dost marketingových kiksů, počínaje igelitem a neexistujícími náhledy na obsah. No, a teď odchod Tůmy, jediného autentického pamětníka od počátku sixties a elitního psavce.

Podle mě ze setrvačnosti ještě pár čísel vyjde, příští RH 1988 bude mít 144 stran, pak to podle současného plánu spadne na 122 a ... to bude, spolu s nastoupivší vládou grafomanů a neumětelů v ediční radě = Víšek/Krejčí/Ernýgr/atd., konec. Ještě předtím ale padne Folk History, ten je propadák od samého počátku.

Škoda.
Pegas - 09.05.2019 23:28:04 #
Kolik se toho tak prodalo? Já mám dojem, že rockové časopisy mají v dnešní době smůlu, pokud nejsou mainstreamově založené.
Martin H - 09.05.2019 22:01:05 #
Sákryš, a co teď budu číst?
Petr87 - 09.05.2019 21:51:13 #
...a kůů.va, tuším velký průšvih.
merhaut - 09.05.2019 19:54:30 #
Rock History 1981 je posledním číslem s Mirkem Tůmou coby editorem a tím pádem i posledním kam píšu já.

merhaut - 07.05.2019 21:36:12 #
Mirek Tůma byl v redakčním týmu jediným pamětníkem beatového pravěku a zároveň jediným profesionálním publicistou s půlstoletou praxí. Pro almanach, zabývající se rockovou historií, ideální a de facto nenahraditelný editor.

I kdyby Rock History pokračoval bez něj a několika autorů, jeho přátel, tak půjde kvalita prudce dolů, protože nejspíš zbudou jen grafomani a nýmandi, nebudu zatím jmenovat:-)

Vydavatel chce vydělávat, to je logické, já ale vidím zcela jiné problémy než počet stran, například nemožnost almanach před koupí prolistovat anebo se seznámit s jeho obsahem! To jsou přímo fatální kiksy.

Jen tak na okraj, psaní o muzice je honorováno zhruba tak, že ten, kdo si opravdu dá záležet na kvalitě (práce s vícero zdroji, nalezení neotřelého pohledu na téma, překlady rozhovorů), dostane se na směšnou částku za hodinu práce = méně než stovku. Jinými slovy, u autorů to není o penězích, Výjimkou jsou grafomani, co serou písmenka jak Baťa cvičky. Výsledkem je hlušina k neučtení a spousta faktografických kiksů. Někdy uvedu pár příkladů z Rock History. I tam jsou, bohužel.

Nejvíc mě sere, že se takto promarňuje poslední šance na něco podobného, zabývajícího se kvalifikovaně rockovou historií. Kvalitní tisk a grafika k tomu samy o sobě nestačí...
Martin H - 07.05.2019 19:27:43 #
Bohužel, peníze vždy na prvním místě. Zrovna dnes se mě jeden kolega v práci ptal, zda je pravda, že si ta CD opravdu kupuju. Když jsem mu to potvrdil, díval se na mě jako na mimozemšťana a mlel cosi o vypalování. Nevím, jak by reagoval, kdybych mu řekl, že kupuji i hudební časopisy.
Kdyby mělo Rock History skončit, byla by to velká kulturní ztráta. Díky této skvělé ročence jsem si dost rozšířil hudební obzory. A z poslední doby mám vyzkoušeno, že změna nemusí být vždy ideální, viz Rock and Pop po panu Lindaurovi.
merhaut - 07.05.2019 13:23:08 #
Poslední editorial Mirka Tůmy? Uvidíme... >> odkaz
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000