Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
Jarouš - 14.02.2017 20:25:38 #
Však já se tu v pohodě cítím. Hodně jsem toho tady nalezl. A snad někdy i já přinesu trochu inspirace. Díky za skvělou společnost.
PaloM - 14.02.2017 20:15:57 #
Nevidím tu žiadny problém. To čo sa dialo 5 a viac rokov dozadu sa nedá s dnešnou pohodou ani porovnať. Tak sa nemáte prečo znepokojovať.
Jarouš - 14.02.2017 19:43:01 #
Snake, na 100% s Tebou souhlasím.
Mirek Kostlivý - 14.02.2017 17:15:30 #
Hlavně musí být recenzent ve svých názorech na dané album konzistentní a neměnit názor na něj ze dne na den jinak. Asi se dá tolerovat to, že album, které se mi zkraje vůbec nelíbilo, zkritizuji, abych ho po letech vychválil třeba až do nebes (mně se to přihodilo u alba Zvonky zvoňte).
Když si ale vzpomenu na to, jak jeden známý hudební kritik do éteru Rádia BEAT vychválil album kapely a ve stejný den (večer) to samé album v soukromí ostře zkritizoval, tak to jsme jenom zírali. A že se to nestalo jenom jednou .....
Snake - 14.02.2017 10:33:58 #
Já bych podotknul jen to, že jsou to pořád ještě (doufám) fanouškovské stránky, kde může recenzí přispět každý, kdo se na to cítí a kdo se chce podělit o zážitek (i zklamání) z poslechu své oblíbené hudby. Jestli má naposlouchanou celou dgf Uriah Heep, nebo Black Sabbath (já tedy ne) tady nehraje roli. Nebýt dnes už "mrtvých" stránek Artrock cézet, nebo Progboardu, možná bych se k tomu svému italskému rocku ani nedostal. Jsme malá komunita, ale já se tady cítím dobře. Tak snad to ještě nějakou dobu vydrží...
hejkal - 14.02.2017 10:22:34 #
Súhlasím. Nadhľad je základ, keď aj nie je, aspoň elementárna úcta k diskutujúcim a slušné správanie by mali byť samozrejmosťou. Bez ohľadu na to, že internet generuje v ľuďoch stratu zábran.
POsibr - 14.02.2017 10:00:12 #
Zároveň by diskutujúci aj recenzenti mali mať určitý nadhľad a rešpekt voči ostatným, lebo to, že niekomu sa nepáči môj obľúbený album, nie je zamienka na to, aby som dehonestoval jeho osobu a názory.
PaloM - 14.02.2017 08:04:31 #
Jediná stručná poznámka. Že recenzent, aj "recenzent" by mal mať aspoň základnú šajnu o muzike, o ktorej píše. Lebo škrabalov a kecálkov o všetkom a o ničom je na internete oveľa viac ako mnoho :-)
hejkal - 14.02.2017 06:24:26 #
Všetko sa dá. Človek z princípu dokáže okecať čokoľvek, bez ohľadu na stav jeho poznania. Internet v tomto dodal krídla azda každému. Hudba pôsobí sama o sebe, takže kontext je síce fajn, ale žiadnu objektívnu hodnotu nepridáva. Stále je to o tom, ako subjektívne sa dokáže vyjadriť pisateľ a dodať omáčku, aby zaujal. Tiež neverím v objektivitu akejkoľvek recenzie, skôr je to, ako už písali iní, o tom, či daný pisateľ súladí s mojimi preferenciami, resp. je čitateľný v tom, čo preferuje. Či niekto napočúval tisíce diel alebo len to jedno, či niekedy počul o histórii muziky alebo nie, nikde nie je napísané, že aj takýto "neznalec" nenapíše výpoveď, ktorá ma zaujme. Preto ma podobne položená otázka dávno nevzrušuje.
Antony - 13.02.2017 23:17:31 #
Objektivní recenze neexistuje. Jakákoli snaha o ni je naivní a kontroverzní idealizmus. Subjektivita je přirozená a významná vlastnost každé recenze. Jedině díky fundované a čitelné subjektivitě může recenzent něco sdělit. Není nezbytně nutno znát diskografii konkrétního umělce (ale není to ke škodě), a už vůbec není třeba myslet na objektivitu, tím se recenzent jen zmate a motá v kruhu. Zato je třeba mít konzistentní vyzrálý hudební názor, mnoho poslechových zkušeností z co nejširší hudební oblasti. Mít naposloucháno a napřemýšleno. Plus přiměřená erudice, vzdělání, trocha z psychologie, sociologie a muzikologie, a v neposlední řadě kus literárního talentu.
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000