Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
Jednotlivé zobrazení příspěvku z diskuze Ro/c/k 2015
Pegas - 11.01.2016 16:42:33 #
Tak abych také přispěl svou rekapitulací roku 2015 s krátkým komentářem:

Toto - XIV
Toto neposlouchám zas tak dlouho. Novinku jsem kupoval spíš pro doplnění diskografie a nečekal jsem nic zásadního. Že to pro mě ale nekonec bude taková pecka, to by mě nikdy nenapadlo.

Lonely Robot - Please Come Home
Další z projektů Johna Mitchela, nejen skvělého kytaristy, ale i slušného zpěváka. Maximálně se mi zalíbila upoutávka s ukázkou z úvodní instrumentálky, atmosférou i zvukem. A skvělá je celá deska, ne na první poslech, ale dostala mě.

Joe Satriani - Shockwave Supernova
Ani jsem původně neplánoval nákup novinky, stejně jako jsem vynechal většinu alb po Engines Of Creation. Ale když se naskytla možnost výhodně koupit box všech jeho studiovek a znovu se do jeho hudby víc zaposlouchat, bylo by škoda tu poslední vynechat. Když jsem viděl obal, bylo rozhodnuto o předobjednávce. A vyklubala se z toho jeho nejlepší deska minimálně za posledních 15 let. Sice je to exhibicionista, jak už to u kytarových velikánů bývá, ale stále dává důraz na písničky a především na této desce vše zní jako práce celé skupiny než sólista s doprovodnou kapelou.

The Tangent - A Spark In The Aether
Mám všechny předchozí desky, ale ta minulá mě hodně zklamala a vůbec se mi nelíbí. Proto jsem k novinkce přistupoval opatrně. Naznačovala sice návrat ke klasickému progrocku z debutu, což na mě však působilo jako laciná sázka na jistotu s novou deskou. Jo, blíží se to počátkům The Tangent, ale jako pouhá kopírka to nepůsobí a obsahuje výborné momenty, tradičně v prvotřídní interpretaci.

Steven Wilson - Hand.Cannot.Erase
Porcupine Tree mě spíš míjeli a všudypřítomná Wilson mánie v progrockovém světě spíš už otravovala. Ale nakonec jsem podlehnul a s předchozí jeho sólovkou (která mě podle ukázek zaujala) jsem si objednal i tu nejnovější, když byla většinou vychvalovaná. A dobře jsem udělal. Parádní skladby, parádně zahrané s parádní atmosférou. Jediná vada je, že jsem si ho koupil pozdě, protože jinak bych koncert v Praze nevynechával. Naštěstí bude i letos a lupen už mám dávno doma.

Hasse Froberg & Musical Companion - HFMC
Od začátku se mi líbí Frobergova sólová tvorba (resp. jeho kapely HFMC) na pomezí klasického progrocku a melodického hardrocku. A i třetí deska se jim povedla.

Spock's Beard - The Oblivion Particle
Na první poslech nezabrala, nicméně to se změnilo a vyklubala se z ní velmi silná deska, která po slabším začátku odhaluje stále větší trumfy a výborné skladby. Sice to na limitce v závěru pohřbívá coververze Iron Man od Black Sabbath, ale ta se nepočítá.

Riverside - Love, Fear And The Time Machine
Riverside jsem v množství jiných kapel registroval jenom podle jména. Když bylo v souvislosti s novinkou mnohými zmiňované "deska roku" (i když většinou asi fanouškovsky), poslechnul jsem jednu skladbu na webu kapely a ta se mi líbila. Pak jsem to někde možná ještě slyšel streamované a když jsem viděl, že se prodáva na novinku velice levně, objednal jsem. No a pak už následovalo doplnění kompletní diskografie. Tohle bylo letos jedno z mých nejposlouchanějších CD a úvodní skladba jedna z nejlepších, co jsem slyšel.

Special Providence - Essence Of Change
O Special Providence jsem se dověděl až v souvislosti s koncertem Spocks Beard, kde plnila roli předkapely. A jejich instrumentální jízda napříč žánry mě mile překvapila. Do dosek jsem sice neinvestoval, ale pak jsem to jejich poslední vyhrál a bylo to. Naživo sice intenzivnější, energičtější a tvrdší, ale i z desky je to zážitek

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000