Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
Borek - 16.04.2013 19:18:57 #
Že se většina nově přidaných hesel a recenzí na Progbordu míjí s mým zájmem, je zjevně chybou mého úzkého hudebního rozptylu, že se ale po ústupu do diskuzního vlákna pod heslem Ken Hensley naděju přednášky na téma dechovka, potažmo lampasácká škola, to mě teda poser...
honanek - 16.04.2013 17:38:12 #
Dnes pravou a dobrou dechovku neslyšíš.Jako by jsme se za ní styděli.Když jsem byl malej,byla všade.U nás doma byla preferovaná písnička lidová,muzikálová /operety/,ale ségry,máma i táta nebrali v potaz nějakej výběr.Já to moc nemusel,radši BEE GEES,BEATLES,BEACH BOYS,SHADOWS,VENTURES...no opovrhoval jsem uprděnou dechovkou.Byla to chyba.Já ji nemám nijak zvlášť rád,ale obdivuju ty muzikanty,že se v tom vyznaj.
Jakmile jsem to konzultoval s dechovkářem,tak mi řekl-musíš to cejtit.No-necejtím.Ale obdivuju je.
To byla vojenská škola v Roudnici,lampasáčci se učili "dejchat" a ne špatná.Na zkoušce věděl,za co má vzít,bohužel to mezi námi moc nefungovalo-hudebně.
R.I.P Pepíku...
honanek - 16.04.2013 15:55:21 #
Roudnice n/Labem,škola na dechové nástroje /kdysi/,teď nevím...
honanek - 16.04.2013 15:53:32 #
Já s Petrem docela souhlasím,ale Uriah Heep hráli u ohně i ve Francii /Nice/,ale Jandu a spol.jsem tam neslyšel ani náhodou /rád/.
Dechovka je kapitola sama pro sebe,zvlášť v našich končinách-Je to dost složitá hudba na hraní.Dechové nástroje ovládat tak,aby to sedělo,je kumšt.Každý kraj u nás má své specifikum-je to i slyšet.
Dechovka je machrovina,když se to umí.
Mám pár kamarádů z Roudnice.To každý potvrdí,že uriáše všude "levou zadní",ale dobrou dechovku z cizáků nikdo neumí.
Když je muzikantů na dechovku 30-50,pak klobouk dolů!!!
Petr Gratias - 16.04.2013 15:18:50 #
Lady In Black je pro Uriah Heep totéž co pro pražský Olympic - Dej mi víc své lásky.
Obě skladby tak zlidověly, že znějí na mejdanech, u táboráků, na oslavách narozenin, na svatbách....
Je to v podstatě také kumšt, napsat skladbu o dvou akordech (Ami a G).
Pokud se ale týče o mně bližší skladby od "Uriášů",
tak to u mě vyhrávají Tears In my Eyes, The Park, July Morning, Look At Yourself, Rainbow Demon, Rain, Sunrise.....
Tak jako dechovka má svoje Do lesíčka na čekanou, lidovka V Hodoníně za vojáčka nebo Vínečko bílé....
tak má rock svoje Lady In Black, Iron Man nebo Block Buster.... Jsou to odrhovačky?
Nevím, asi si to musím vyjasnit každý sám se sebou.
Jarda P - 16.04.2013 08:38:19 #
Já se bráním ohrání známých skladeb tak, že jakmile zaslechnu v rádiu začátek Lady In Black, Smoke On the Water atd., okamžitě přepínám jinam.
Jinak z Kenovy sólové diskografie mě vyloženě zklamala jen ta poslední, snad se jedná o výjimku.
Petr Gratias - 15.04.2013 22:31:05 #
Nesleduji sice rozpravu na téma KEN HENSLEY od začátku, ale pokud bych mohl k jeoho osobnosti něco poznamenat, řekl bych, že právě on dal Uriah Heep na počátku sedmdesátých let tvář. Byl pro ně důležitým skladatelem, zásadním multiinstrumentalistou, vokalistou a myslím, že to byl přímo velmistr rockových balad, kde si myslím, že tkvěla jeho největší síla.
Jeho sólová alba jsou zajímavá, nejsou sice nějakým superprogresivním odbočením od "uriášovské" linie, ale jeho autorský otisk je jasný.
Jako varhaník na Hammond L100 sice nehrál jako Keith Emerson, Jon Lord nebo Vincent Crane, ale dokázal významně dotvářet sound skupiny. Jsem rovněž toho názoru, že už žádný další klavesový hráč, který měl po jeho odchodu z Uriah Heep v r. 1980 zacelit a vyplnit po něm mezeru už jeho úrovně nedosáhl, třebaže se to očekávalo.
Také si myslím, že v době kdy byli Uriah Heep na vrcholu právě on psal pro ně ty nejsilnější skladby, které mají dodnes sílu a jsou logicky žádané na koncertech i dnes, kdy už 33 let není členem kapely.
Možná jeho autorská invence vykazuje trhliny, ale zase nejsem toho názoru, že by jeho poslwední alba byla vyloženými propadáky slaboduchého charkteru. Nekoketuje s jazzem, funkem, reggae, blues, soulem, hip hopem, punkem, grunge, hardcorem.... je prostě svůj a zná svoje mantinely.
Ostatně od člověka v jeoho letech nelze čekat nějaké zázračné proměny.
Má velké charisma, mluví klidně, věcně, ale i v obrazových sděleních a netrpí nějakou přemrštěností stárnoucích hězd.... Tenhle pocit mám, když jsem mu položil na koncertě v Brně dva dotazy, on na ně zareagoval a při autogramiádě mi srdečně stiskl ruku. Velmi si toho vážím, stejně jako společné fotky na památku!
PaloM - 15.04.2013 21:48:13 #
Cossack, súhlasím.
Cossack - 15.04.2013 21:41:50 #
Já to mám s "Lady In Black" jako Palo a Piťo (a to ji znám z pionýrských táborů ve vulgárních českých verzích už od svých deseti let).
Dovolím si ocitovat Borka, protože s jeho názorem bezvýhradně souhlasím:
„Kdokoli si nechá rádiem ohrát nějaký song, bez výjimky se tak stane chybou dotyčného posluchače, nikoli předmětné skladby.”
PaloM - 15.04.2013 21:11:20 #
Odpoveď Kena je veľmi slušná, s úctou k Ritchiemu. To nebýva často medzi rockermi.
Lady In Black je nesmrteľný hit, môžu ho hrať aj desať razy za deň. To však vôbec v rádiách nehrozí, zostalo by menej času na púšťanie humusu.
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000