Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
zdenek2512 - 03.06.2015 21:52:50 #
Dnes mi kamarád říkal do telefonu, že si udělal radost se streamerem za 320 000,- Kč, koupí získal doživotní přístup na server tidal.com, ale taky říkal, že největší poklad je objednán a je to nový gramec bez přenosky za 160 000,- Kč. Prostě všechny ty flac, mp3, ape ...... i CD si přehraji, ale vinyl si pustím.
Psychedelic Rider - 27.01.2015 17:57:27 #
Progjarovu cestu chápu. Mám to obdobně, každé svoje CD jsem zdigitalizoval a vedu vše v digitálních knihovnách MediaMonkey. Není asi nic příjemnější než tagování nového přírůstku přesně podle mustru, skenovaným obalem, tagy vydavatele, kódem, kvality. Hodnocení a poznámky si pak ukládám na discogs. Je to krása. Taky je to moje cesta. Nicméně i ten fetiš hraje velkou roli :). Nedávno jsem byl v obchodě s vinyly a prohlížel jsem si 5 minut desku King Diamonda a cukala se mi ruka k peněžence.
PaloM - 27.01.2015 17:06:07 #
Asi to bude v každej domácnosti ženatého hudobného maniaka rovnaké. Moja žena po toľkých rokoch si už nemyslí nič :-)
Progjar - 27.01.2015 15:54:44 #
PaloM dík. Tá koncovka je tiež veľmi individuálna vec. A je aj dôležité ako to máš technicky urobené. Ja sa rýpem viac ako polroka veľmi intenzívne v sw Foobar2000 a som nadmieru spokojný. Ale to si treba proste vyskúšať. Mám tiež CD v skriniach a často sa len tak kochám. Až si žena myslí, čo tam mám!?
PaloM - 27.01.2015 15:45:49 #
Progjar: perfektné zhrnutie!
Ja som totálny hybrid. Racio sa mieša s iracionálnym prístupom. Málo peňazí, veľká zbierka - hmotná, aj "nehmotná". Na počúvanie elektronických formátov mi (zatiaľ) stačí notebook s pripojenými repro skrinkami, na počúvanie CD "HiFi" stereo zostava v obývačke, na pozeranie DVD buď iba TV, prípadne zvuk cez stereo zostavu (TV máme uprostred stojanových reprobední).
Inou rečou, so všetkým sa dá súhlasiť, ale aj polemizovať. Napr. "Ale mám absolútny prehľad a čo je najdôležitejšie, nestrácam čas logistikou a viac počúvam." Ak rozumieš pod logistikou vyhľadanie kotúčikov v skrini, strčenie do prehrávača apozeranie papierového bookletu, tak to práve potrebujem a nie sa toho zbaviť.
Absolútny prehľad? Určito mám lepší prehľad, v ktorej skrini, prípadne polici čo nájdem, ako na ktorom hardisku či archívnom dvd mám flac čo mp3. Ja to rýchejšie nanovo stiahem ako nájdem, kde to už mám uložené :-) No, nie je to také zlé doslova.
Okrem koncovky, na 100% s tebou súhlasím.
Zo všetkých médií som sa zbavil akurát MC kaziet a LP platní (na pamiatku a pre "vnúčence" je niečo odložené, dôvody som písal včera).
Téma sfaltu a asfaltérov tu bola mnohokrát písaná.
Všetci poznáme klady a zápory. Starší radi o tom rozprávajú z nostalgie (aj ja), mladší ešte nevedia, do čoho idú :-)
Progjar - 27.01.2015 15:28:25 #
Sme tu viacerí, ktorí si prešli tou známou cestou páska+LP+CD+HiRes and vice versa. Podľa mňa je vo všetkých prípadoch dôležitá kvalita primárneho zdroja - master tape. Výber typu koncového nosiča potom podlieha dvom rovinám - iracionálna a racionálna.

Iracionálna rovina je založená na vnímaní hudby a takých veciach ako je vôňa nového vinylu, obal, položenie na tanier, atď.

Racionálna rovina je založená na cene, životnosti a logistike - kam to uložiť.

Porovnávanie ktorý nosič lepšie hrá je čiste subjektívna záležitosť.

Kto má peniaze môže si kupovať LP+CD alebo len LP. A musí to mať kde ukladať.

Ja som sa vybral cestou HiRes - t.j. ukladanie na HDD vo formáte flac minimálne. Mám k dispozícii aj grafické náležitosti - LP obal, mám texty a biografiu interpreta. Len to nevonia a namiesto ukladania na tanier musím klikať myšou. Ale mám absolútny prehľad a čo je najdôležitejšie, nestrácam čas logistikou a viac počúvam.

Pre mňa je toto cesta!
zdenek2512 - 27.01.2015 13:45:36 #
Prošel jsem všechny změny od pásků+LP na kazety+LP a po revoluci jsem si myslel, že přechod na CD je konečná, nebyla před cca deseti lety jsem se vrátil do fáze kdy si k CD kupuji i vinyly pro mě zásadních kapel jako Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd, Mothers Of Invention, King Crimson a Captain Beefheart a další, snažím se kupovat radši původní vydání, když to jde tak japonské provedení. Vinyly si sice pouštím svátečně, když tak si pustím CD a prohlížím si u toho obal LP (oči už neslouží tak dobře). Když už si pustím vinyl tak zvuk je jak píše Jarda takový pro mé uši lepší měkší a plastičtější, CD většinou hrají dost placatě a ostře. Co je na vinylu a není na CD, tak v každém případě basy, které jsou absolutně přirozené. Je pravda, že nové vydání vinylů je v mnoha případech prováděno z CD nebo a to je největší hnus z mp3.Když už chceš vinyly kupovat tak si vem na pomoc discogs.com a tam já bych bral od těch interpretů co mě zajímají pouze důvěryhodná vydání, to znamená oficiální a u velkých společností (EMI, Sony, Universal), obecně u těch kde ta kapela původně vydávala. Vyhneš se potom zklamáním při přehrávání. Příklad CD od holandské firmy DISKY, bych si nikdy nekoupil ani kdyby tam bylo třeba Love Will Tear Us Apart od Swans. Taky je pravda, že třeba první vydání Led Zeppelin I. s azurovou etiketou se prodává ve stavu VG za padesát tisíc.
Jarda P - 27.01.2015 12:57:33 #
Z vinylů co mi zbyly mám třeba Deep Purple-Fireball a Perfect Strangers, Foreigner 4, nějaké maďary (Omega, LGT), Poláky (Budka, Maanam, Niemen, SBB). Moc toho není, ale občas si to z nostalgie pustím. Gramofon mám Technics. Zvuk z LP je sice měkčí, ale tu dynamiku tam postrádám.
Psychedelic Rider - 27.01.2015 10:27:26 #
Taky záleží na CD. Pokud někdo máte doma kompilaci - Hawkwind - Masters Of The Universe (Thunderbolt - CDTB 105), tak větší zvukový hnus na CD jsem ještě neslyšel.
Psychedelic Rider - 27.01.2015 10:22:05 #
Jarda P, můžeš být konkrétnější? V čem se zvuk podle tebe lišil? Mám zkušenost jen s rip vinuly 24/96-192. Svoje CD si ripnu na HDD a pak porovnávám a řekl bych, že v 80% hraje ten vinyl rip pro mě lépe, a to je taky digitál.

Už jsem to tu jednou dával, článek srovnání formátů CD, Flac a vinyl. >> odkaz
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000