Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
Jednotlivé zobrazení příspěvku z diskuze To nejlepší z roku 2014
Pegas - 31.01.2015 15:21:48 #
Tak jsem se konečně dokopal k vyplnění ankety na DPRP.net za rok 2014, tak kdyby to někoho zajímalo, tady jsou moje hlasy i s krátkým komentářem.

ALBUM
Popravdě jsem neměl moc z čeho vybírat. Možná jsem na něco zapomněl, orientoval jsem se především podle desek, které jsem si koupil. Sice jich bylo víc a ne že by byly úplně špatné, ale nechtěl jsem je tam dávat jenom pro to, abych vyplnil všechny kolonky. Takže jsem zůstal u tří. Pokud by se nejednalo jenom o progrock, možná bych přidal Uriah Heep - Outsider, povedená deska a UH jako jedni z mála veteránů stále drží laťu celkem vysoko.

The D Project - Making Sense
Jednoznačně moje nejposlouchanější deska v roce 2014. Pořád se mi líbí od začátku do konce, a tak byla volba celkem jednoznačná.

Flying Colors - Second Nature
Možná ne na první poslech, ale hodně se mi líbí, a to přesto, že už nějakou dobu nemusím Portnoye a u Neala Morse to je jak kdy. A včerejším poslechem jsem si jenom ověřil, že to je fakt dobré.

Threshold - For The Journey
Tady hraje trochu roli to, že Threshold jsou jedna z mých nejoblíbenějších kapel. Sice to v rámci jejich tvorby není nic originálního a opakování je tam zřetelně slyšitelné, ale baví mě to a je to skvěle zahrané. Deska u mě musela trochu uzrát, nejdřív se mi zdála utahaná a torchu nezáživná, ale stejně jako u předchozího alba se to změnilo. V rámci progmetalu jsou na tom Threshold stále dobře, protože většina se blíží spíš ke klonům Dream Theater a tohle je přece jen víc o samotných skladbách a melodiích.

SKLADBA
Tohle je trochu ošemetná kategorie a je nutné ji brát s rezervou. Těžko se do ní vybírá a v tomhle žánru se na singly nehraje a tak jsem zvolil z každého alba předchozí kategorie po jedné. Nevybavuju si však žádnou skladbu, která by vyčnívala, resp. těch povedených je moc.
The D Project - Nothing Here Is Innocent
Flying Colors - A Place In Your World
Threshold - The Box

KONCERT
U mě jednoznačně Spock's Beard v Praze. Jednak jsem na jiném koncertě nebyl (nepočítám malé koncerty v rámci Loutkářské Chrudimě), ale přes technické problémy to bylo fajn a playlist byl hezky zvolený. A za úspěch považuji už jenom fakt, že se u nás zastavili. No a na druhém místě bych mohl zařadit předkapelu The Sixxis.

OBAL
Threshold - For The Journey
Ne že by to byla extra pecka, ale z nějakého důvodu se mi líbí asi nejvíc z těch, co jsem vybíral. Ještě jsem zvažoval Pink Floyd - Endless River, vlastně mají i dost společného, i když působí každý jinak. PF by dostalo body za provedení digibooku, ale to jsem v úvahu nebral.

DVD
Nic jsem nekoupil, není co hodnotit.

DEBUT
Nemám kandidáty, i tohle jsem vynechal.

UDÁLOST
Nic mě nenapadá, snad jen ti SB v Praze nebo deska Pink Floyd, ale to nemá zas takový význam, to jsou spíš překvapení, že se to vůbec stalo.

ZKLAMÁNÍ
Tak tady by se kandidátů našlo víc, tak jsem na to šel jinak. Mohl bych uvést novou desku Yes nebo současnou skupinu jako takovou. Ale deska není zas takový průšvih, že bych ji nemohl poslouchat (spíš mi vadí zpěv) a hlavně jsem od toho nic nečekal, tak mě to nezklamalo, výsledek je spíš smutný. Podobně by se dalo mluvit o Pink Floyd, neberu to jako novou desku, ani jeko reunion a poslouchatelné to docela jde. A opět jsem nic nečekal. No takže mi zbyly desky Kaleidoscope (Transatlantic) a The Road Of Bones (IQ). Od Transatltantic jsem už také neměl velká očekávání a už vůbec jsem nedoufal v něco originálního, ale že to bude až taková rozmáchlá nuda, to mě teda nenapadlo. V podstatě to je pro mě neposlouchatelné, nebaví mě to, přesto že se na tom podílejí takoví muzikanti. U IQ se také dostavilo zklamání, tam jsem čekal opravdu víc. Na první poslech mě to nevzalo, tak jsem to odložil a vrátil se k poslechu po nekolika týdnech, ale dodnes se do toho nějak nemůžu dostat. Nevím proč. No a když jsem si na podzim doplnil do sbírky starší The Seventh House, to je jiná liga a do konce roku jsem si v podstatě vystačil s tím. Přestože mi The Road Of Bones připadá jednotvárná a ne moc záživná, netrpím u toho jako u těch Transatlantic. Takže nakonec padla moje volba na TA, také proto, že očekávám jako vždycky jejich všeobecně úspěšné tažení v podobných anketách.

MUZIKANTI
Tady je to opět těžké, zas tak něco výrazného jsem svým laickým uchem nezaznamenal, resp. je to tak vyrovnané, že to je podobný případ jako zvolit skladbu. Ale přeci jen jsem našel kandidáty.
kytara - Stephane Desbiens (The D Project)
klávesy - Phil Lanzon (Uriah Heep) - sice se moc nehodí na DPRP, ale nechal jsem ho tam, ten jeho zvuk je prostě parádní
zpěv - Damian Wilson (Threshold)
bicí - Johanne James (Threshold) - původně jsem nechtěl vyplňovat, ale zaslouží si to, už jenom proto, že to vždycky všechno sklvěle a přesně odmlátí i na malé soupravě proti konkurenci v žánru
baskytara - Mathieu Goselin (The D Project) - tohle byla v kategorii muzikantů moje jednoznačná volba

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000