Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
Brano - 10.04.2018 20:01:51 #
..ale najviac tipov a informácii by ti vedel poskytnúť Snake.To je znalec talianskej prog-rockovej scény!
Brano - 10.04.2018 19:59:44 #
Okrem PFM by si mohol skúsiť aj skupinu Banco Del Mutuo Soccorso.Z novších vecí ma doslova na zadok posadila skupina TAPROBAN a ich album Strigma(2013).Hrá tam na rôzne analógové klávesové nástroje virtuóz Gianluca DeRossi.Tiež albumy od DORACOR sú výborné!Mňa najviac berie taliansky Neo-prog-The Night Watch,The Watch,Barock Project,Asgard...ale tieto neo-progové grúpy spievajú zväčša po anglicky.
POsibr - 10.04.2018 19:26:21 #
Uznávam, že som mohol byť špecifickejší vo svojich očakávaniach, resp. preferenciách.

Spočiatku by som rád nejaký jednoduchší vstup do RPI, niečo s výrazne melodickejšími plochami, čosi, nazvime to - konvenčnejšie - v protiklade ku neviazanej improvizácií. Ťažko sa to opisuje, snáď sa mi podarilo aspoň čiastočne pretlmočiť o čo mi ide.
PaloM - 10.04.2018 19:17:30 #
Na takú otázku by som nedokázal zodpovedne odpovedať. Začínal som s Premiata Forneria Marconi a to náhodne, lebo mali to v pižičovni CD. Potom skupiny, ktoré tu recenzoval hejkal.
Kebo som dnes začínal, dal by som si poradiť od Snake, má podobné hudobné záujmy ako ja.
Takže záleží, čo preferuješ v hudbe.
POsibr - 10.04.2018 19:06:32 #
Miestni prívrženci talianskeho progresívneho rocku:

Aký interpret/album je vhodným entry point-om pre nováčika v tomto (sub)žánri?

Vďaka!
jirka 7200 - 15.02.2018 14:41:20 #
Také byly doby, kdy jsem si myslel, že ekvalizér nutně potřebuju. Tak jsem zakoupil 32 pásmový stroj, krásně to v noci svítilo :-) Potom jsem vzal problematickou nahrávku a s kolegou jsme to nastavovali asi hodinu. Výsledek byl dokonalý - hotový remaster - z ploché nahrávky bez basů byla nahrávka jako lusk, na žádné frekvenci nic nepřebývalo a nikde nic nechybělo. Byla to ale fuška. Nadšeně jsme vzorek poslouchali. Potom jsem do CD playeru vložil další nahrávku a zvuk byl naprosto katastrofální a neposlouchatelný. Uvědomil jsem si, že bych pokaždé musel místo poslechu pečlivě seřizovat mašinky. Druhý den šel ekvalizér z domu.

Nejlepší řešení pro mne je dle možností ošetřit zvukově místnost, vybavit aparaturou, aby odpovídala velikosti místnosti (nemusí být nutně drahá) a potom maximálně použít jemně korekce basů a výšek na zesilovači, pokud je tam máte.
Více to dle mého nemá cenu hrotit.
Poki - 15.02.2018 14:03:54 #
Dostali se ke mě zajímavá sluchátka - Nuraphones. Mají unikátní technologii, kdy pomocí principu tzn. otoacoustic emission - kdy při poslechu vnitřní ucho generuje jakousi tichou "odpověď" ve formě dalšího zvuku směrem ven - jsou schopni poznat jak dobře Vaše ucho vnímá jaké frekvence. Na základě toho potom upraví výsledný zvuk - oekvalizují podle toho co slyšíte lépe a co hůře.

Více info jak to funguje kdyžtak tady: >> odkaz

Výsledek mě pozitivně překvapil a poslech si užívám. Vyzkoušelo to v okolí několik přátel a vlastně jen jednomu nevyhovovalo např. množství výšek na které není zvyklý. Nicméně všichni potvrdili větší čitelnost.

Myslím, že z toho plyne, že ekvalizér může být užitečný, jen asi není jednoduché najít to správné nastavení :)
PaloM - 15.02.2018 08:29:04 #
No veď o tom to je, ako som už písal.
Samozrejme, že ekvalizér neupraví nahrávku, ale len a len vnem zvuku.
Jirka, nemôžem celkom súhlasiť s úpravou nedostatkov akustiky posluchových priestorov. Čiastočne áno, ale aj keď je miestnosť výborne akusticky zatlmená (vyvážená), pokiaľ je plochá nahrávka (bez basov, výšiek) tak to takáto miestnosť sama osebe nevyrieši.
No sú to detaily, všetko podstatné asi už bolo povedané :-)
Jarda P - 15.02.2018 06:45:19 #
První ekvalizer jsem si přivezl v roce 1990 a od té doby jsem si na upravený zvuk s jeho pomocí tak zvykl, že si to bez něj nedovedu představit. Důležité je ale mít zesilovač s funkcí tape monitor (aspoň tak je tato funkce nazvaná u Technicsu), aby se dal EQ zapojit do okruhu. Předloni jsem kupoval nový aparát se zesilovačem Yamaha do otevřeného prostoru a rovněž dokoupil EQ, ale jen starší na Bazošu, jelikož už se samostatně nevyrábějí. Já zkrátka bez EQ nemohu žít.
jirka 7200 - 14.02.2018 23:04:20 #
Ekvalizér by neměl sloužit k úpravě nahrávky, ale k úpravě nedostatků akustiky poslechových prostor. Pokud nejsou úplně zvukově ideální, můžeš ekvalizerem tyto nedostatky odstranit.
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000