Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
yngwie3 - 04.10.2018 14:43:48 #
Takmer všetky nahrávky ktoré som vytvoril, idú vždy ako prvému PaloviM a on mi následne zašle printscreen DR a amplitúdy + názor poslucháčsky ... zaujímavé je, že všetky nahrávky majú DR v rozpätí 10 - 14, čo je vraj u rockovej nahrávky veľmi dobre a to som amatér s jednoduchým domácim nahrávacím štúdiom ... ako je teda možné, že profesionálne štúdiá takéto DR nedosahujú ? ...
horyna - 04.10.2018 14:17:14 #
Jsem na tom podobně. Když zjistím, že mně nějaká nahrávka nehraje podle mých představ, kouknu pro zajímavost na DR a leccos si potvrdím.

Právě to je případ nové alice v řetězech: kouzelný muskulaturní zvuk typický pro AICH, který zaujme, ale v určitých pasážích (drsné nájezdý kytar) zaskřípe, bzučí, praská, rezonuje, je nepříjemný a stává se z něj nepřehledná sonic koule.

My s tím nic nenaděláme, kupovat si kvůli tomu gramofon, jelikož desky mají snad vždy zvuk o mnoho lepší, nebudu. Prostě to procento (kolik takových doma máte - 10%) přežiju.

Pak je tu ještě možnost druhé ruky a sehnat si původní vydání, jelikož některé remastery jsou právě takto zpraseny. Tak jsem si sehnal například některé Eloy.

Já říkám-je to nepříjemné, ale dá se s tím žít. Kdyby nebyly na světě horší věci. (sběratele to ale zamrzí)
jirka 7200 - 04.10.2018 14:08:01 #
Mrzí mě, že DR mají nízké nahrávky jen v rocku a popu. U vážné hudby , jazzu a akustických stylů tento problem není. Přijde mi nefér, pokud rockové kapely vydají CD s nízkým DR a fanda musí jít a shánět i vinylovou verzi, na kterém je ponechán většinou nezprasený zvuk.
PaloM - 04.10.2018 13:56:57 #
Pegas: to je v poriadku. Mám takú skúsenosť, že aj keď je nízke DR (napr.6), nemusí to byť nepočúvateľné.
Druhá skúsenosť je, že keď mi znie nahrávka príšerne hlasito, jedna zvuková guľa bez jasného rozlíšenia nástrojov, tak vždy má DR veľmi nízke (4 až 5).
To, čo nazývaš "aféra kolo DR" bolo a je oprávnené. Je veľa článkov aj v češtine, čo to vysvetlili, nebudem to znova hľadať a dávať odkazy.
Z môjho pohľadu takto vedome kaziť nahrávky pri štúdiovom spracovaní, čo má slúžiť len a len vyšším ziskom z predaja digitálnych formátov bez nosiča a na CD, bolo a je obyčajné svinstvo. Je to slušne povedané nekultúrne barbarstvo a podraz na fanúšikov kvalitného zvuku.
Takže zaujímať sa o túto "aféru s DR" a okolnosti s tým spojené je prirodzené, aj keď my s tým absolútne nepohneme.
Pegas - 04.10.2018 13:43:00 #
DR neřeším, řídím se ušima a nemám problém s mnoha CD kritizovanými právě kvůli DR. Podle mě se to dá mnohem víc zprasit špatným mixem, zvukařem, producentem a nevím kdo do toho ještě může nějak zasáhnout. Ale je zajímavé, že v nedávných letech se vyrojila ta aféra s DR, najednou bylo plno lidí, včetně, kteří na to nadávali, hodnotili kvalitu nahrávek podle čísla z databáze, aniž by je slyšeli a vypadalo to jako největší zlo. A v uplynulých letech už DR není to hlavní a trochu to i utichlo.
Nevím, do hloubky tomu nerozumím, ale vždycky jsem si myslel, že je lepší si desku poslechnout a hodnotit podle toho.
horyna - 04.10.2018 13:05:57 #
northman tady máš dr-databázi
>> odkaz

ale za tu merhautovu odpoveď jsem rád, někteří zde až příliš řešili čísla nahrávek, víc než samotnou hudbu a hle, ono to není tak jednoznačné
northman - 04.10.2018 12:53:54 #
Jaké má to které CD DR se dá někde najít, já bych chtěl sám pro sebe porovnat , jak hraje CD s nízkým DR a jak hraje CD s vyšším DR. Určitě mám ve sbírce CD s nízkým DR a CD s vyšším DR. Děkuji za inspiraci.
merhaut - 04.10.2018 12:04:14 #
DR je bez znalosti podmínek měření a metody měření (FFT) takřka bezcenný údaj. Nejvíc se jím proto ohánějí laici, co nemají tucha, co to je FFT a jak fatální vliv na výslednou hodnotu následně spočítaného DR má například velikost časového okna, čili míra zprůměrování výsledku měření.

Samotné číslo DR tedy nemůže být parametrem zvukové kvality.
northman - 04.10.2018 09:32:52 #
horyna: děkuji za odpověď a vyzkouším to.

PaloM: děkuji za vysvětlení
PaloM - 04.10.2018 09:03:35 #
Bolo to už milión razy písané, že samotné DR nie je smerodajné, to už musel pochopiť snáď každý. Ale určitá nápoveda pre fanúšikov verného zvuku to je aj bude. Vždy som sa aspoň do určitej miery zaujímal o akustiku, elektrotechniku, zosilňovače, posluchový priestor, prehrávače atď., tak je normálne, že hoci na prvom mieste je samotná hudba, zaujímam sa naďalej aj o technické parametre zhotovenej nahrávky.
Komu sa to nepáči alebo koho to vyrušuje, že tu občas v texte spomíname aj technické aspekty, nech to proste nečíta a nech to ignoruje :-)
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000