Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
Voytus - 05.02.2014 18:59:58 #
Na internetu třeba zde >> odkaz
Voytus - 05.02.2014 18:54:08 #
PaloM: Jasně, je to zjednodušené, ale jazz se v 50. letech nahrával především naživo, bez dohrávek. Takže všechny ty jazzové kvartety, kvintety atd musely znít samy o sobě. Samozřejmě sem nebyl zvukařem, protože jsem ještě vůbec nebyl, ale jsou různé zdroje, ze kterých se dá čerpat a vyčíst. Btw. Jakous takous historii nahrávací techniky (mikorfony, materiály atd) jsme měli na škole, sám jsem si o tom dost načetl i později - a rozhodně ne jen kusé informace z internetu.
PaloM - 05.02.2014 18:27:14 #
Voytus - 05.02.2014 14:04:39
Prepáč, ty si vtedy bol tiež zvukárom?
Takéto tvrdenia zovšeobecňovať je nepodložené.

dolycentrum "pokial sa nalezite staras o vinyl a davas si nan pozor tak dokazes sa z neho aj tesit bez pracky.Pokial sa pod vinyl podpisal cas a nesetrne zaobchadzanie tak pracka vela slavy uz nezachrani"
...
môj komentár: viac ako 30 rokov som zbieral a počúval LP platne. Je to na 100% pravda, čo píšeš.
dolycentrum - 05.02.2014 15:36:58 #
ono merhaut ma temno pred ocami..citat sa oplati..polemizovalo sa na temu poskodenia a pukania.Postavil som len nazor,ze pracka neodstrani mechanicke poskodenie,ale drobne necistoty je schopna vycistit.Nic viac..pokial sa nalezite staras o vinyl a davas si nan pozor tak dokazes sa z neho aj tesit bez pracky.Pokial sa pod vinyl podpisal cas a nesetrne zaobchadzanie tak pracka vela slavy uz nezachrani.Merhaut asi ma skusenosti s inym ovocim po precisteni...
zdenek2512 - 05.02.2014 14:40:54 #
Vojto,v žádném případě to nespěchá. Já jsem v případě obou desek sehnal japonské vinyly původní vydání, buď bych je dal dceři nebo třeba Tobě :). Kdybys to chtěl tak to u mě máš.
Voytus - 05.02.2014 14:28:18 #
Zdeněk: Á no jo! Jen si to pořádně přečíst :-). Earthbound? No, popravdě, můžu o tom uvažovat. Kdyžtak se domluvíme přes email. Dpufám, že to nějak nespěchá, mám objednáno zase všude možně, tak uvidím, jak to bude tenhle měsíc vypadat s penězi.
zdenek2512 - 05.02.2014 14:14:34 #
Voytus: to už tam nejen merhaut psal, mechanicklé poškození neopravíš. Pouze to vyčistí prach a to jsou ty lupance statická elektřina. Ten roztok je něco jako aviváž.Vím o čem přesně mluvíš v případě King Crimson, když jsem si ji nahrál před více než čtyřiceti lety z pásku od kamaráda tak ten to měl nahrané přesně z takové desky. Moonchil nebyla slyšet :). Jinak mám navíc na vinylu King Crimson Earthbound a americký Islands. Ten Earthbound není moc jetý, ale ten Islands ano, ale pračka by to spravila není mechanicky poškozen. Kdybys měl zájem napiš. Earthbound je poměrně vzácnej.
Voytus - 05.02.2014 14:04:39 #
merhaut: Nejen zvukaři, ale hlavně hudebníci! Prostě naběhli do studia, natočili všechno naživo, nejlépe napoprvé a taky se uměli vzájemně poslouchat. Navíc používali (převážně) akustické nástroje. Kombinací toho všeho máš zvuk jak víno, zvukař to pak samozřejmě musel umět celé zachytit.

Ta pračka, na kterou odkazuje Mohyla, je vcelku za babku. Už dřív jsem o nějaké uvažoval, ale ceny odrazovaly. Mám řadu starších titulů, některé dostaly slušně zabrat (ani ne tak ode mě, jsou to vesměs bazarové kusy), takže by potřebovaly nějakou tu údržbu. Např. mám původní vydání In the Court of the Crimson King, přes druhou stranu se táhne takový nepěkný lupanec, který narušuje poslech takřka neslyšitelné skladby Moonchild. Je to docela hluboké, myslíte, že by takové praní pomohlo? Nečekám, že to zmizí úplně, ale alespoň nějak...trochu...
Publius Enigma - 05.02.2014 07:46:53 #
merhaut, viď. Cookin with Miles Davis Quintet... odpadávam :)
merhaut - 05.02.2014 01:46:36 #
Dolycentrum míchá hrušky s jablkama, plus evidentně nemá praktické zkušenosti. Pračka samozřejmě neodstraní mechanické poškození. Otázka zní, on tady někdo něco takového tvrdil? Kvalitní vakuová pračka odstranění de facto všechny, opakuju: v š e c h n y nečistoty. A to je sakra slyšet. Antistatické obaly i další náležitosti mají svůj význam. Mám z nostalgie pár set vinylů, poslouchám ale takřka výhradně digitál, propadl jsem hi-res verzím starých nahrávek – jeden by nevěřil, jak skvěle zní některé jazzové nahrávky z přelomu padesátých a šedesátých let – bohajeho, to byli Zvukaři!
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000