Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
Pegas - 09.07.2018 19:35:57 #
Jenom pro informaci, gramofon nemám, o jakém zkreslení je řeč? Jenom laické vysvětlení pro představu, jak se to projevuje, nikdy jsem o tom neslyšel.
Petr87 - 09.07.2018 14:30:07 #
Děkuju, chlapi. Bylo mi tak nějak jasné, že s tím nepůjde nic dělat, ale musel jsem to zkusit. :)

A ano, taky jsem si všiml toho, že u starých vydání jsou u středu (na konci LP) spíše klidnější pasáže... takže to asi opravdu nebude náhoda.
Ale jak už jsem psal - není to něco, co by mne hned ted' z fleku donutilo všechna LP vyhodit do antikvariátu a gramec zrecyklovat; na to mám tento hudební formát až moc rád! Vždyt' dodnes si s chutí poslechnu i nahraji nějakou tu kazetu. :)
merhaut - 09.07.2018 12:13:36 #
Snižující se kvalita záznamu v drážce vinylu směrem ke středu je dána principem = stálé otáčky, spirála se zmenšujícím se poloměrem.

Pokud máš přenosku nastavenou podle doporučení výrobce, a jinak je gramec ok, nelze s tím nic dělat, samozřejmě mimo koupi kvalitnější přenosky, která sice zvedne celkovou zvukovou kvalitu, ale nezabrání rozdílu ve zvuku mezi krajem a středem desky. Začarovaná spirála:-)

Mimochodem, tohle je jeden z hlavních důvodů proč se mi nestýská po zvuku LP.
bullb - 09.07.2018 09:41:01 #
Petr87: Je to rovnica o n neznámych. Napríklad: kvalita prenosky, ramienka, kvalita platne, atď.
Totiž v časoch LP sa veci usporiadali tak, aby dobre zneli, teda ku koncu (stredu) platne boli vyberané veci s inou dynamikou, ...
alebo skús pohľadať literatúru... stereofonie v praxi tuším. Je to celá veda. :-))).
Príklad z praxe. Pred nedávnom som zohnal LP Deep Purple in rock v stave "ako nová", výlisok okolo roku 1976. Lisované v Holandsku. Hrá lepšie ako CD...
Petr87 - 08.07.2018 12:21:35 #
Zdravím! Mám na vás, znalce audia, takový nejspíš trošku naivní dotaz: Jak se dá nejvíce zamezit u gramofonu zkreslení, když se přenoska už co chvíli přiblíží středu desky? Přítlak na přenosku mám necelé dva gramy (doporučený) a antiskating mám nastavený na dvojku...
Někde jsem četl, že se tomu dá zamezit zvýšením přítlaku, což se mi vůbec nelíbí, a nebo si dokonale pohrát s antiskatingem, což je prý něco jako seřízení třecí síly hrotu v drážce atd... nevím, nejsem v tomto moc fundovaný.
Né, že by mi to nějak extra vadilo, ale když je tam na konci nějaká hlasitější pasáž, tak je ten zvuk někdy opravdu těžko čitelný... a dělá to pochopitelně u nových LP. Ale zase chápu, že s fyzikou je někdy těžké bojovat. :)
Předem děkuji za všechny rady.
dolycentrum - 21.12.2017 09:05:59 #
PaloM...skus sa mi ozvat na mail...dakujem
PaloM - 16.12.2017 18:29:28 #
Alebo tento DAC o trochu drahší? >> odkaz
PaloM - 16.12.2017 18:25:40 #
Čo poviete napr. na takýto DAC prevodník? >> odkaz
Ja by som samozrejme so zosíkom neprepájal TV, ale Evolveo box.
PaloM - 16.12.2017 18:08:02 #
Prosím o radu, potrebujem kúpiť relatívne lacný samostatný DAC prevodník pre počúvanie audio súborov lossless (flac), či mp3 s bežnými vzorkovacími frekvenciami (hi-res audio nie je nutné),
Mám Evolveo Andoid Box H4 >> odkaz a potrebujem skonvertovať digitálny audio signál do môjho čisto analógového zosilňovača s cinch vstupmi.
Samozrejme, ide o stereo zvuk. Nechcem robiť veľkú investíciu, zosík má 19 rokov, no zatiaľ mi ešte slúži dobre.
Na Amazone som našiel také prevodníky, čo by možno vyhoveli, no boli určené na prevod do analógového vstupu TV, tak neviem, či by to stačilo.
Aby bol zvuk zhruba na úrovni audio CD.
Nemám v tomto smere s prevodníkmi zatiaľ žiadne skúsenosti.
Vopred ďakujem za pochopenie môjho amatérskeho popisu :-)
merhaut - 20.09.2017 11:05:50 #
Velice zajímavý odkaz na témaPísničky z 60. let byly pestré. Dnes jen více řvou, potvrdili vědci
Zdroj: >> odkaz
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000