Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
Voytus - 06.03.2019 11:21:55 #
Léto (2018, režie: Kirill Serebrennikov)

Doporučuji všem hudebním i filmovým fandům bez rozdílu. Je úplně jedno, jakou hudbu posloucháte - v tomto snímku o skupinách Kino a Zoopark se hraje zejména ruská podoba Nové vlny, či punku, ale zazní také Lou Reed, Iggy Pop - no, zase neprozrazovat moc. Film zachycuje příběh hudebníků Mike Naumenka a Viktora Coje, objeví se tu milostný trojúhelník, hodně se řeší hudba a jak ji dostat k lidem přes komise, částečně je to psychologická sonda do doby raných 80. let, sem tam nějaká taková "snová", částečně animovaná scéna na téma "jak by to třeba i mohlo být" a taky má šanci otevřít oči všem, co vzpomínají, jak tenkrát za socíků bylo líp (vím, já jsem z toho zažil prd, ale sakra, nechci, aby se něco takovýho zase dělo. Jo, a s přehledem strčí do kapsy Bohemian Rhapsody, co do dopadu na diváka. A teď už dost řečí, prostě si to stáhněte, kupte, ukradněte - ale hlavně zkoukněte, stojí to za to >> odkaz
Pegas - 10.12.2018 20:28:00 #
Včera jsem byl na Bohemian Rhapsody nesdílím to nadšení mnoha ostatních. Jsem rád, že jsem to viděl v kině, neříkám, že je to špatný film a dokážu se povznést nad rozdíly proti realitě (i když některé nechápu). Ale že by to měl být jeden z nejlepších filmů, jak jsem o tom často slyšel a že bych na to musel jít vícekrát, to ne. Bohužel je to prostě film pro masy, ze kterého musí být trochu americký doják a zaznít hlavně ty nejohranější rádiové hity. Tedy je to hlavně pro takové ty rádiové fanoušky Queen, kteří nemají ani moc ponětí o jiné tvorbě kapely a vystačí si s nějakým best of výběrem. Popularita toho filmu podle mě prostě souvisí s popularitou Queen. Nerozumím filmařině, nicméně postava Freddieho mi připadala jako z nějakého dramatu a ostatní jako z pohodového hudebního filmu. Roger s Brianem tam působí jenom jako takoví přihrávači a hodní chlápkové, skoro až Mirkové Dušínové. Hodně jsem četl o podbě herců s originály. No u Freddieho to rozhodně moc neplatí, neříkám, že je to špatně, nemusí se podařit najít podobného herce, jen jsem podle názorů čekal opravdovou podobu. Jeho předkus také působil spíš jako parodický. Vlastě jsem měl několikrát dojem, že by bylo vlastně lepší to pojmout jako nějakou hudební retro komedii volně inspirovanou Queen. Vyzdvihovaný závěr s vystoupením na Live Aid... no také dobré, ale není vlastně lepší se podivat na záznam skutečného koncertu, případně i jiného autentického vystoupení vystoupení Queen?
EasyRocker - 27.11.2018 11:17:38 #
>> odkaz

Smashing Pumpkins - If All Goes Wrong
EasyRocker - 20.11.2018 19:48:04 #
>> odkaz

Výborný krátký filmeček o Laibach
Voytus - 20.11.2018 11:21:13 #
PaloM: Publikum bývá různé. Jasně, nejhorší je, když se staneš pouhou kulisou - na druhou stranu, my jsme poměrně hlasití, takže publiku moc šancí na konverzaci nedáváme.

Zažil jsem různé věci - akci v malé hospodě bez pódia, kde nám lidi doslova padali do hracího placu, chtěli si s námi neustále připíjet, během pauz mezi songy se chtěli projevit do mikrofonu, chtělo se jim zpívat, pokud něco znali, a tak podobně. Zažil jsem soukromou oslavu, na které během pásma z The Wall začali borci před námi stavět zeď ze židlí (skvělé zapojení se do děje).

Kdo se chce vykecávat, tak se vykecávat bude. Proto ale preferuji stojící publikum (v kině samozřejmě nesmysl) - stojící divák si může odběhnout pro pivo, na toaletu, může si zatančit, snáz se stane součástí akce. Sedící divák má tendenci vytvářet si odstup, něco jako "jsem tady, tak mě bavte." Naučili jsme se různé situace otočit v náš prospěch, takže ne, nevadí mi lidi, co dělají bordel, hraju pro ty, co přišli na koncert. Za ty leta se s tím buď naučíš zacházet, nebo ne.
Pegas - 18.11.2018 22:43:10 #
Přidávám se k doporučení filmu Baby Driver, o kterém psal Voytus. Sice je to dělané celé spíš pro efekt, ale dobře udělané a není to zas taková slátanina vzhhledem k žánru. Soundtrack je parádní, v podstatě celou dobu tam hraje fajn muzika a zakomponování hudby a zvuků a zřejmě i textů do obrazu je efektní.
PaloM - 18.11.2018 18:59:17 #
Voytus: tvoj pokus o vtip - bolo to také mečiarovské: rýchlejšie hovoril ako myslel :-)
Nikdy ti nevadili fanúšikovia na vašom koncerte, ktorí namiesto aby vás počúvali a tešili sa z hudby, robili bordel?

Pre tých, čo chcú vedieť aj trošku viac o histórii Queen, oproti scenáru filmu, vzdialeného od reality:
Film o Queen jako fikce >> odkaz
Pegas - 16.11.2018 16:31:40 #
Žranice v kině je zlo, které přešlo z multikin i do těch malých. Ale zase většina kin nutně prošla digitalizací a tak za kvalitním kinem se nemusí do velkoměst, nemusí se čekat, až se dostane kopie se zpožděním i do malých měst... Filmy jsou obecně lepší v kině, nevím, co by musel mít člověk doma za vybavení, aby se to vyrovnalo velkému plátnu. Bohužel je dnes poněkud horší filmová produkce a další rozšiřující se nešvar u nás je dabování snad většiny filmů. Ale neříkám, že to ani doma v obýváku nemusí být špatné. Pro mě je program kina u nás bídný, ale rád tam občas zajdu, většinou jsou to filmy, kde není plný sál, takže ani s tím rušením to není tak hrozné.
Voytus - 16.11.2018 12:29:10 #
Při vší úctě ke všem zúčastněným (opravdu nejsem z těch, kteří by měli potřebu někoho urážet, ale raději to zdůrazním předem), napadá mě parafrázovat ono cimrmanovské hospodsky-mýtinkovské: "Šel do kina, ale přišli tam lidi". Člověk se holt nesmí nechat rozhodit okolím, ale to je opravdu věc každého z nás. Také nejsem příliš častým návštěvníkem, ale za tím jsou zejména časové důvody (naše kino s těmi prostory, o jakých mluvíte, není srovnatelné ani zdaleka, ale i přesto se může pochlubit ozvučením Auro 11.1 a to je u hudebních filmů, či koncertů opravdu zážitek).
Mayak - 16.11.2018 11:57:13 #
yngwie3 : ... aj ja voči Tebe aj Palovi, takže asi radšej toto skončím ...
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000