Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
previous »
Voytus - 31.07.2013 16:08:31 #
Odpolední chvilka rapu s Ianem Gillanem >> odkaz
:-)
player68 - 31.07.2013 15:23:48 #
PaloM: :)) , opravdu sem nechci dávat Public Enemy nebo Wu-Tang Clan. Ale slůvka

Mayak: Toho "valná část" jsem si všiml hned po tom, co jsem zadal svůj příspěvek a napadlo mě, že tvoje reakce bude právě tahle. S tím bych asi i souhlasil.
PaloM - 31.07.2013 06:22:00 #
Dúfam, že playerov príspevok nie je prípravou na zaradenie "príslušného" profilu veľkého umelca na Progboard. Začal ma svrbieť prst na tlačítku Delete.
Mayak - 31.07.2013 06:08:14 #
... vo valnej časti produkcie popu, rapu, hip hopu, či iných "subžánrov" je spústa parazitujúcich a len na finančný a davový efekt zameraných dôvodov a komponentov ...
player68 : ...takže valná časť je majoritná časť... nemyslel som to celoplošne...poznám skutočne dosť naozaj kvalitného popu a VERÍM, že existuje aj ozaj kvalitný rap...akurát necítim potrebu ho vyhľadávať, nemám na to čas nie je to predmet môjho interesu ...komerčné rádiá a TV vôbec nepočúvam a nepozerám (vlastne obe médiá väčšinu terajšieho života "úspešne" ignorujem" )
player68 - 31.07.2013 04:56:54 #
Mayak: Na jednu stranu jsi inteligentní, ale ohledně "popu" či "rapu" máš trochu staromilský a ne úplně přesný názor, "pop" a "rap" jsou povrchní jen v tom mainstreamu, ve sračkách co se valí z rádií, ale je taky jiná stránka "popu" a "rapu", rap jako takový je úzce spjat s "kvalitním" 70's funkem. V tvém podání to vyznívá, jakoby "pop" a "rap" byla sprostá slova, která nemají nic společného s hudbou (což si možná myslíš)
Burschenschaft - 29.07.2013 18:39:37 #
Ja nevim co je mysleno onou "jednoduchou" hudbou, ale spis se klonim k myslence, ze prave v jednoduchosti je sila - viz sice jednoduchy ale pritom naprosto genialni riffy rannych Black Sabbath anebo treba "stale stejna R'n'R pisnicka" by AC/DC,.. nebo treba mnohem komercnejsi showmani KISS apod..
Tohle vsechno je prece taky naprosto profesionalni prace.. posluchaci AC/DC chtej slyset jednoduchej syrovej hard rock.. a ne nejaky onanisticky 10ti minutovy art-rockovy sola, no a bratri Youngove jim cely leta pouze vychazej vstric :-) To, ze to neni zadny velky umeni kazdy vi, ale..
Na druhou stranu treba cesti Katapult - taky jednoducha hudba, par vybornejch napadu, vybornejch textu.. ale tihle chlapi opravdu nikdy hrat neumeli.. Jejich stary live koncerty jsou opravdu "bida s nouzi"... to bych snad i ja (laik) na tu kytaru pred onema 30ti lety doved' zahrat lip :-)
PaloM - 29.07.2013 18:21:52 #
Môžem sa stotožniť s mnohými nižžšie prezentovanými názormi, ale nemám čo nové k téme povedať, pretože som počas vyše 5 rokov napísal opakovane mnohokrát, čo si o tom myslím.

Iba pár faktov. Mám kamaráta od vojenskej služby, Roky sme počúvali spoločne LP platne kupovali si rovnakú muziku. On dnes nepočúva čo vtedy, nič mu to nevraví. Ja som nabral obrovské množstvo ďalšej muziky, k rocku a klasike pribudlo široké spektrum iných žánrov. Na 99% z mnou počúvanej hudby kamarátovi dnes nič nevraví.
A naďalej rád počúvam tie "spoločné" veci, tak aj nové.
Ako som už kdesi písal, posledné roky 80% času, čo venujem posluchu, je jazz a fúzie s jazzom. Napriek tomu, tento rok mi najväčšiu radosť urobili kúpené CD Hollies, Yardbirds, Byrds, Sweet a teraz skoro skompletovaný Beatles remastre r.2009.
Je úplne zbytočné sa sporiť o jednoduchej a zložitej hudbe z hľadiska prežívania. Koľko príspevkov, toľko subjektívnych právd.
Cossack - 29.07.2013 18:18:38 #
S Jardovým příspěvkem jsme se míjeli…
Takže Jardo, to jsem rád! (Já taky dal ta slova v závorce záměrně do uvozovek a přiznávám, že to bylo míněno ironicky.)
Cossack - 29.07.2013 18:14:02 #
To je fajn… :-)
Všechny příspěvky se shodují na tom, že se každému může líbit, co chce, a jejich pisatelé v podstatě deklarují, že není důvod nadřazovat nějaký žánr nad jiný, či ho označovat za důležitější, náročnější, lepší… (Jak zaznělo už mockrát, tady i jinde, rovněž vkus se vyvíjí a mění.)
Ať „jednoduchá” nebo „složitá”, podstatná je hudba a radost z ní…
A to je v pohodě, protože právě o tohle mi primárně tak nějak šlo. Takže díky všem!

P. S.
S velkým povděkem kvituji i úroveň reakcí těch, kdož přispěli (ale narozdíl od Luka jsem to vlastně očekával).
merhaut - 29.07.2013 18:05:25 #
Cossacku, „Hudba a její prožívání” je už OK:-)
previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000