Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
horyna - 05.12.2019 07:06:07 #
a hle nevložil se ani text, tak tady je znovu, děkuji:

Mercyful Fate jsou dánskou heavy metalovou skupinou z Kodaně, kterou v roce 1981 založil zpěvák King Diamond a kytarista Hank Shermann. Mercyful Fate byli ovlivněn progresivním rockem, hard rockem a nastupujícím heavy metalem. Ve svých textech se zabývaly převážně okultismem a různými podobami víry. K jejich odkazu se začalo postupně hlásit mnoho stylově rozličných souborů ze všech koutů naší planety. Od svého založení skupina vydala sedm studiových alb.
Po několika změnách se ustálila nejpamátnější sestava ve složení King Diamond zpěv, Hank Shermann a Michael Denner kytary, Timi Hansen basa a Kim Ruzz bicí. V tomto uskupení kapela nahrála první dvě studiová alba - 1983 Melissa a 1984 Don't Break the Oath. Pro vnitřní neshody mezi dvojicí Diamond-Shermann (Hank začal inklinovat k melodičtějším, tehdy trendovějším hudebním formám, což se zbytku osazenstva pochopitelně nelíbilo), následoval roku 1985 rozpad. King pod vlastní značkou založil svůj nový soubor a do kapely přetáhl jak Dennera, tak Hansena. V roce 1993 se čtyři z původních pěti členů Mercyful Fate opět sešli, aby natočili comebackové album In The Shadows, které sklidilo obrovský úspěch, čímž vlastně obnovili svou kariéru a během devadesátých let sic s průběžně obměňovanou sestavou natočili další čtyři vysoce hodnocená kvalitní alba. Po poslední nahrávce pojmenované 9, tedy od roku 1999 jsou Mercyful Fate znovu uloženi k ledu. King tehdy souběžně rozjel i vlastní projekt a tak se několikrát stalo, že byli fanoušci konfrontování hned s dvojicí alb svého oblíbence během jednoho roku. Kvůli zdravotním problémům musel zpěvák před dvanácti lety pozastavit činnost své formace King Diamond. Až letos po zdlouhavé rekonvalescenci se zase kolotoč okolo Kinga Diamonda začal zvesela točit znovu, čehož důkazem byla nová koncertní turné, vydané DVD i slíbené nové album. 1. srpna 2019 bylo oznámeno, že se také Mercyful Fate sejdou k dalšímu společnému tour v roce 2020 a zaznít by měli dokonce i písně nové.
horyna - 05.12.2019 06:48:36 #
Moc prosím šikovného moderátora o opravu fota obalu prvního lp Melissa u nově přidaného profilu Meryful Fate -
>> odkaz

a doplnění fota-např:
>> odkaz

děkuji
Otikk - 02.12.2019 17:29:44 #
Brano.
Jak můžu něco hodnotit, když to neposlouchám. Každé omezování ohrožuje svobodu. Jak fyzickou tak duševní.
Satanizmus je výplod církve, ta si přeci vymyslela ďábla,
aby mohla lépe ovládat své zlatonosné ovečky.
Vždy jsem si myslel, že má hudba lidi spíše spojovat a ne rozdělovat.
Brano - 02.12.2019 14:19:13 #
Satanistické kapely nepočúvam a neschvaľujem.K takejto "hudbe" som nikdy neinklinoval.Myslím si,že satanský rock,ako niečo jasne negatívne a zlé,na Progboard nepatrí!
Otikk - 02.12.2019 14:03:29 #
Zajímavá diskuse. A co pak nedávno odmítnutý profil Marilyn Manson.
vmagistr - 02.12.2019 12:44:45 #
Za sebe můžu říct, že k žádnému pohoršení nedošlo. Jsem rád, že k vyřešení situace došlo korektně a bez zbytečných emocí. Sám si beru ponaučení, že takovéto kapely na progboardu figurovat mohou, čímž se budu do budoucna řídit.
horyna - 02.12.2019 12:36:37 #
Poki (mi) to schválil i přes mail. Tímto mu vřele děkuji a posléze jej vložím. Všem, které jsem tímto krokem (kapelou) nějak pohoršil se zdvořilostně omlouvám. Věřte prosím, že to nebylo úmyslně a nešlo o žádné vyvolání sporu. Komu se Kingova tvorba z nějakého důvodu nelíbí, tak ji a případné recenze číst nemusí a jistě i nebude. Já sám se z hlediska víry rozhodně nalézám na opačném konci spektra (tudíž dobro), než se v textech občas prezentuje onen zpěvák a proto znovu zdůrazňuji, stojím si pouze a jen za hudební složkou těchto alb.
vmagistr - 02.12.2019 12:35:44 #
Honzo, díky za rychlou reakci. V tom případě přidání profilu Mercyful Fate nic nebrání, můžeš se do nich Marku směle pustit.
Poki - 02.12.2019 12:06:45 #
Ahoj... já proti profilu Mercyful Fate nic nemám.
adam - 02.12.2019 11:51:48 #
vmagistr urcite v tomto pripade nejednas spravne.
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000