Diskuze


Pro přidání nového diskuzního příspěvku musíte být přihlášeni/zaregistrováni.
« next previous »
Cossack - 01.07.2013 11:32:24 #
Gunslingere, to, že si někdo začne podvědomě pobrukovat nějakou písničku, melodii apod. absolutně neznamená, že se mu líbí!
(Vzpomínám, že jsem si jednou na gymplu pohvizdoval „Holky z naší školky”, kterou – včetně jejích obou interpretů – jsem doslova nesnášel! – Taky jsem si tehdy řekl: „Kurva, čo to robíš?!”) :-D
Voytus - 01.07.2013 10:43:48 #
"jen podotknu, že to je u jakékoli hudby, že se na první poslech nemusí líbit a po vícero posleších je vše úplně jinak (takže „hlavně u progrocku”, jak píšeš, je nesmysl)! Moje vlastní zkušenost s nahrávkami z 80. let byla, že když se mi něco líbilo hned, ve většině případů se mi to brzo oposlouchalo, zatímco nahrávky, které po prvním poslechu moc neoslnily, se postupně staly mými nejoblíbenějšími (a trvale – tj. dodnes). Výjimky taky byly (u obou variant), ale výrazně v menšině."

Jo, tohle znám.
Ad Now What Od Deep Purple: Ano, tahle skupina byla jedna z mých srdcovek (řadu songů jsem si nadřel na kytaru a v současné době zpívám v jednom cover bandu), takže jsem měl zapotřebí si novou desku naposlouchat, abych ji předčasně neodsoudil jako odpad. Třeba takový Zappa mě napoprvé také spíš neoslovil (první jsem slyšel Broadway the hardway).
Některé věci holt chtějí čas a také záleží na tom, co jste slyšeli jako první (od Yes to nejdříve byl Union a také jsem nebyl dvakrát odvázanej a skupinu jsem nezavrhnul). Něco jiného byli King Crimson a Van der Graaf Generator (Thrak a First Generation), ti mě pohltili okamžitě (a nejde o nic vyloženě líbivého, že?). Přesně, jak říká Merhaut: Nemá cenu v tom hledat logiku. Určitě neposlouchám hudbu jen proto, že ji nahrál ten a ten - třeba u nových skupin, kde ještě není nic jisté, to nemá cenu řešit už vůbec. Ale samozřejmě, že když už se na určitém albu podílí ten a ten, tak se obvykle zajímám, co a jak.
Óin: Některé věci se líbit snad ani nemůžou :-).
Napadá mě jedna scéna ze sklepáckého Mazaného Filipa: Jak přijde Marlowe do baru a poručí si jedno suchý martini, načež se ho barman ptá, zda mu to chutná, načež Marlowe opáčí: "A má mi to snad chutnat?" :-)
zdenek2512 - 01.07.2013 10:30:22 #
Když chceš poslouchat muziku o které se tu bavíme tak to nemůžeš poslouchat na stavbě. Dovedu si to představit se ženskou a lahví dobrého vína. Musíš na to mít klid sednout do křesla stisknout play a poslouchat.

Co se týká těch vícenásobných poslechů tak deska, abych si ji pustil vícekrát tak na mě musí zapůsobit nějakým detailem a potom když si pustím vícekrát tak buď si ji zamiĺuji nebo ji vyhodím. Jiná varianta nejde. Většina desek působí postupně. Třeba Led Zeppelin IV. tak tam okamžitě Black Dog, Stairway To Heaven, ale postupně zjistím, že Misty Moutain Hop nebo When The Leave Breaks jsou mnohem lepší než prvoplánový Black Dog. Stejný to je s Pink Floyd,Yes, Zappou, Beefheartem, Henry Cow a můžu jmenovat do nekonečna. Cossack uvedl krásnou paralelu se ženskými :-)
Brano - 01.07.2013 10:28:44 #
Na určitú hudbu treba mať primeranú náladu a duševné rozpoloženie.Napr. taký Van Der Graaf Generator,alebo King Crimson nedokážem počúvať každý deň,musím mať jednoducho na to chuť a náladu.Nový Steven Wilson mi na prvé počutie nesadol,ale je to kvalitný album a rozhodne sa k nemu ešte vrátim a budem objavovať to,čo mi pri prvom počutí zostalo skryté.
gunslinger - 01.07.2013 08:20:41 #
Cossack lenže ty si k tomu sadneš a ideš počúvať. Zober si robotníka na stavbe ktorému hrá rádio pri robote celí deň a ani to nepočúva len si zapamätá tie jednoduché nenáročné tóny a potom si ich nechcene aj spieva na vlastnej koži som zažil taký prípad tento rok. Nepozerám moc na TV ale zastihol som vianočnú reklamu kde spieval nejaký buzerant bola to otrasná skladba. Môj kamarát si ju z ničoho nič ticho začal spievať , hneď som ho okríkol "kurva čo to robíš" on mi na to povedal .. neviem.. len tak mi to prišlo na rozum.
Cossack - 01.07.2013 02:02:44 #
To si nemyslím… Přece nemá s logikou nic společného, když napíšeš, že po opakovaných posleších můžeš přijít na chuť něčemu, co se ti po prvním nelíbilo; protože můžeš, ale nemusíš.
Zase je to jen o vnímání a těch emocích, které jsi zmínil. („Láska na první pohled” taky není jediný možný způsob, jak se zamilovat, no ne? A „muzika” je jako „ženská”…)
:-)
merhaut - 01.07.2013 01:53:00 #
No, ta debata ohledně potřebného počtu poslechů k tomu sklouzávala:-)
Cossack - 01.07.2013 01:38:57 #
To tu snad ani nikdo nedělá, Jaromíre, nebo ano? ;-)
merhaut - 01.07.2013 00:52:31 #
Hoši, hlavně nehledejte logiku v čistě emotivním působení hudby:-)
Cossack - 30.06.2013 23:40:59 #
Gunslingere, jen podotknu, že to je u jakékoli hudby, že se na první poslech nemusí líbit a po vícero posleších je vše úplně jinak (takže „hlavně u progrocku”, jak píšeš, je nesmysl)! Moje vlastní zkušenost s nahrávkami z 80. let byla, že když se mi něco líbilo hned, ve většině případů se mi to brzo oposlouchalo, zatímco nahrávky, které po prvním poslechu moc neoslnily, se postupně staly mými nejoblíbenějšími (a trvale – tj. dodnes). Výjimky taky byly (u obou variant), ale výrazně v menšině.

A určitě jsem se do poslechu nijak nenutil; zkrátka jsem si to pustil ještě jednou, dvakrát a začal „slyšet” a odhalovat, co mi předtím uniklo… (To zpravidla neplatilo u těch „na 1. poslech”, protože už ničím nepřekvapily, nic dalšího nenabídly…)

P. S.
Mně se „Nonstop” líbí, Óine, zvlášť cover od ALKEHOLu… Ten vál se Majklovi poved’! :-D
« next previous »

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000