Metallica - Ride The Lightning

Metallica - Ride The Lightning - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1984

Tracklist:

01. Fight Fire With Fire [Hetfield/Ulrich/Burton] (4:45)
02. Ride the Lightning [Hetfield/Ulrich/Burton/Mustaine] (6:41)
03. For Whom the Bell Tolls [Hetfield/Ulrich/Burton] (5:09)
04. Fade to Black (6:59)
05. Trapped Under Ice [Hetfield/Ulrich/Hammett] (4:08)
06. Escape [Hetfield/Ulrich/Hammett] (4:24)
07. Creeping Death (6:35)
08. The Call of Ktulu [Hetfield/Ulrich/Burton/Mustaine] (8:55)

All songs written by Metallica, except where noted.


Obsazení:

Kirk Hammett - lead guitar
James Hetfield - rhythm guitar, lead vocals
Cliff Burton - bass, backing vocals
Lars Ulrich - drums

 
27.06.2014 EasyRocker
5 stars

Jako dlouholetého zapáleného metalistu mě pochopitelně tvorba Metallicy nemohla minout, i když trvalo celkem dlouho, než jsem se k její tvorbě dostal, možná někdy tak až 2-3 roky PO začátcích. Prvním albem byl Master of Puppets, pak ...and Justice for All a pak už to byla dvojice prvních alb. A právě tento skvost názorně dokumentuje propastný rozdíl od prvotiny, byť bezpochyby legendární...

Už úvodní Fight Fire with Fire, lehce uvozená akustickými kytarami, patří po zásluze k nejdrsnějším skladbám stylu, který tehdy dostal pojmenování thrash metal. Hned na úvod absolutní smršť, která možná už na desce co do intenzity nebyla překonána, přesto je do ní vklíněno typicky melodické sólo... Titulní skladba, sice pomalejší a dynamičtější a akademičtější, je dalším nesmrtelným pomníkem stylu; už úvodní melodická vyhrávka je charakteristická a opět je zde nezapomenutelné Hammettovo sólo, pod nímž proplouvá skvělá Burtonova basa. Jsou-li první dvě skladby thrashovými jistotami, je trojka For Whom the Bell Tolls, uvozená zvony a lyricky inspirovaná stejnojmennou literární klasikou Hemingwaye, do detailu vypilovaným dramatickým hymnusem, jehož melodická výstavba a gradace riffových stěn jsou doslova nesmrtelné... Hetfield vkládá do hlasu melodii i naléhavost a Hammett si tady poprvé sahá až na dno. Dodnes vyhledávaná atrakce koncertů. Fade to Black je opět z jiného soudku - baladická akustická úvodní část již zlidověla a první "náběh" na pozdější podobné modely skladeb je zřetelný. V závěru se ale thrashově rozpohybuje a Hammett znovu vypichuje zdánlivě nekonečné sólo... další zásadní zásek do špalku. Do čistě thrashové formy se snaží navrátit Trapped Under Ice - rychlý precizní nástup, krátké divoké sólo, silově zpívaný refrén s podprahovou melodií. Uprostřed typicky metallicovský melodický motiv... Podobný model předvádí Escape, ale přece jen volnější a v refrénu melodičtější. Creeping Death patří k nejcharakterističtějším skladbám thrash metalu a podobá se poněkud skladbě titulní, jakkoli je rychlejší a více klade důraz na dynamiku a trhavě-riffovou podstatu žánru. Riffy jsou protkány sóly, ve druhé polovině pak přichází notoricky známý melodicky-dramatický motiv s Hetfieldovou deklamací, závěr pak patří čistokrevnému thrashi... The Call of Ktulu s autorským podílem ještě Mustaina je pak monumentální instrumentálkou, v niž se blýskli především Burton a Hammett. Akustický úvod pozvolna dramaticky roste, jímavých kytarových sól, přelévá se až do závěrečné očisty v probuzeném metalovém hávu... Naprosto famózních devět minut, kvalitnější tečku snad ani nebylo možno stvořit. Naprosto komplexní, tehdy šokující zpověď o instrumentální suverenitě tehdy stále ještě benjamínků metalu.

Hned svým druhým albem Metallica zaznamenala všeobecný úspěch, což ji nakoplo ke tvorbě dalších dvou alb, které u mě představují úplné vrcholy (a to jsem je nezatratil ani v 90. letech). S hudební proměnou přišlo i výrazné zkvalitnění textové složky, odrážející řadu literárních a společenských témat až po Lovecrafta (The Call of Ktulu) či Bibli (Creeping Death). Nesmrtelný kus kovu...
reagovat

zdenek2512 @ 28.06.2014 04:40:06
EasyRocker: taky jsem jako první desku slyšel Master Of Puppets a zaujala mě tam skladba Orion, v té době mě heavy metal moc nebral. Metallica se mi začala líbit až po albu ...And Justice For All a po poslechu tohoto alba jsem se snažil nahrát si i první dvě alba. V současné době i když mám ve své sbírce asi všechno co tahle skupina vydala mám rád pouze první tři desky a nejvíce snad první a druhé. Málokterá skupina udrží nekompromisní trend a téměř vždy podlehne komerčním trendům. Jinak díky za pěkně napsanou recenzi, jakou já nejsem schopen nikdy napsat. Nemám ten dar popisovat tak květnatě své pocity. :)

14.05.2012 Aster
5 stars

Ride the Lightning - podle mě nejlepší thrash metalové album a nejlepší album Metalliky. Celé album je krásné a obsahuje rozmanitou strukturu:

Balady - Fade to Black, začátek Fight Fire With Fire
Melodické thrashovky - 2. část Fade to Black, Escape, For Whom The Bell Tolls
Vyplaovačky - Fight Fire With Fire, Trapped Under Ice
Instrumentálku - The Call of Ktulu
Normální trashovka - Ride the Lightning, Creeping Death

No prostě naprosto úžasné album. Také je dobře, že na albu hraje ještě CLIFF BURTON protože poté co si poslechnete For Whom The Bell Tolls nebo The Call of Ktulu pochopíte jak užasný basák to je!

Hodnocení písní:

FIGHT FIRE WITH FIRE - Začíná to velmi melodickým intrem hraným na akustickou kytaru, které se změní v pořádný thrash metal.
RIDE THE LIGHTNING - Úžasná skladba, se skvělým riffem, ale hlavně druhým nejlepším sólem na tomto albu (1. je Fade to Black).
FOR WHOM THE BELL TOLLS - Pro mě nejlepší skladba od Metalliky. Basové intro je naprosto úžasné, fakt boží. Poté začne můj nejoblíbenější metalový riff a ještě úžasný zpěv Jamese Hetfielda. Končí to něčím jako kytarovým sólem doprovázeným Larsovým boucháním.
FADE TO BLACK - Úžasná balada, s nejkrásnějším sólem na světě. Už pouze to intro je opravdu krásné.
TRAPPED UNDER ICE - Skvělá a rychlá skladba s úžasnými riffy a vším.
ESCAPE - Melodičtější skladba, s výborným refrénem a vůbec vším.
CREEPING DEATH - Co říct. Takhle má vypadat thrash metal. Naprosto skvělé. Má to i skvělé sólo. A pokud si poslechnete verzi ze Seattlu (1989) okolo 6. minuty tam fakt výborně Jason zpívá.
THE CALL OF KTULU - Úžasný záver. Naprosto skvělá instrumentálka s výborným basovým výkonem.
reagovat

Termelinator @ 16.05.2012 19:17:01
Naprosto souhlasím, od Metallici mám rád právě tohle album a pak následující. V půlce 80. let měli chlapci vrcholnou formu. A Creeping Death zní v Seattlu naprosto úžasně, vždy k ní na DVD záměrně několikrát přeskočím. :)

Aster @ 07.12.2012 18:09:41
V Seattlu je Creeping Death fakt úžasný a to hlavně díky pěveckému výkonu Jasona Newsteda. Ale myslím, že podobně na tom je i For Whom The Bell Tollls.

25.10.2011 Heavy Dolkas
5 stars

Ride The Lightning - Tak pro tuhle desku skoro ani nemám slov. Prolíná se v ní neskutečná rychlost a tvrdost (Fight Fire With Fire, Trapped Under Ice) s úžasnými baladickými částmi (začátek skladby Fight Fire With Fire, první polovina Fade To Black, část The Call Of Ktulu). První dvě pecky FFWF a titulní Ride The Lightning vás už skoro dostanou, ale teprve potom to přijde. Když se rozeznívají zvony ve For Whom The Bell Tolls a následně do nich vnikne mohutný riff s úžasnou Burtonovou basovou linkou, chce se mi až skoro brečet štěstím. To ovšem není vše! Následující Fade To Black je moje zřejmě nejoblíbenější píseň vůbec. Zvlášť tu baladickou část opravdu miluju. Thrashová část písně je ovšem také fantastická. Následují poctivé fláky Trapped Under Ice a Escape (úplně z nich čiší energie a dravost mladých chudých metalistů). Další skladbě Creeping Death se asi nedá nic vytknout - skvělý thrashový kousek a jedna z TOP písní Metalliky a vůbec. Lepší ukončení alba než překrásnou skoro devítiminutovou instrumentálku The Call Of Ktulu by asi jen těžko někdo vymyslel. Ta by snad nenudila, i kdyby těch minut měla 20. To je tedy moje hodnocení jedné z mých nejoblíbenějších desek, ne-li nejoblíbenější. Možná nejsem úplně nejobjektivnější, protože jsem obrovský fanoušek Metalliky, ale takhle to prostě cítím. Tady nejde dát nic jiného než jasných 5 hvězd!! Budu rád když se vyjádříte v diskuzi.
reagovat

rocknrolldejw @ 25.10.2011 16:18:01
Výborná recenze :) Naprosto se stotožňuju s tvým hodnocením ;)

Heavy Dolkas @ 25.10.2011 16:39:32
Díky, je to prostě metalovej klenot :) I tvoje recenze je super ;) Podle kapel co máš na profilu, posloucháme hodně podobnou muziku. Škoda, že se neznáme a nikdy spolu nezajdem třeba na Hammerfall, na který se už strašně moc těšim :/

rocknrolldejw @ 25.10.2011 16:42:45
Heavy Dolkas: Hustý na Hammerfall jdu taky ;) Možná se tam potkáme :)

Heavy Dolkas @ 25.10.2011 16:48:36
Jojo třeba :D Rozhodně to ale bude skvělej koncert :P

Cossack @ 25.10.2011 17:24:05
Heavy Dolkas & rocknrolldejw:

Chválím Vás za výběr tohoto skvostu k recenzi; já se k albu už vyjádřil o kus níž, takže to tu nebudu opakovat.
Těší mě rovněž příliv nové metalové krve „do žil vysátých prog-upírem” – jen tak dál! ;-)

Ale abych jenom nechválil, tak podotknu, že Vaše nadšení z bandy Hammerfall nesdílím; ta mě absolutně neoslovila a „ježí se mi chlupy”, kdykoliv tenhle neoriginální „plagiát NWOBHM” slyším. Na druhou stranu mají mé sympatie za zásluhy na resurekci klasického heavy metalu a zvýšený zájem o něj mezi mladšími posluchači...

Heavy Dolkas @ 25.10.2011 17:31:53
To Cossack: S tvým názorem na RTL samozřejmě souhlas :D A k těm Hammerfall - Poslouchám je asi tak půl nebo čtvrt roku a chytli mě teda strašně. Dřív jsem je znal jenom podle jména, ale když jsem si to na radu kámoše pustil, tak se mi to prostě hodně zalíbilo. Ale každej má svůj názor :)

Heavy Dolkas @ 25.10.2011 17:35:23
To Soccack: Ale ještě doplnim, že Priest a Iron Maiden mám samozřejmě ještě radši než Hammerfall. Saxon se mi zas až tak moc nelíběj, nevim proč, ale prostě mě moc nebavěj. Respekt si ale stoprocentně zaslouží.. :)

PaloM @ 27.10.2011 05:18:34
Ja som tiež fanúšik skupiny Metallica, toto je absolútne originálny a špičkový album. Vďaka za pripomienku.
Konečne som sa zasmial pri čítaní reakcií.
Cossack - "do o žil vysátých prog-upírem” :-))
Ty si humorista - a kde je viac tých upírov - v progu, či v metale ? Vďaka ti za pobavenie, myslím to úprimne.

Cossack @ 27.10.2011 12:05:41
PaloM: Znáš mě, já občas nějaký ten „šutřík” hodím, aby to cáklo a rozvířilo stojaté vody... To je prevence proti „zahnívání”! :-D

hejkal @ 27.10.2011 15:14:38
To ja, keď chcem provokovať, napíšem recenziu na Beatle. :) Metallica mi prišla najzaujímavejšia na Master of puppets. Ale aj tento album sa v čase puberty nedal obísť. Čo už.

Cossack @ 27.10.2011 15:30:49
Ale hejkaliště, jaképak „provokování”? Jen takové malinkaté popíchnutíčko... ;-)
Jinak "Master Of Puppets" je samozřejmě taky klenot.

23.10.2011 rocknrolldejw
5 stars

Metallica a její Ride The Lightning je prostě metalový skvost, který jim nikdo nezapře. Totálně našlapaná deska s trochou progresu. Největší nářez desky je jednoznačně úvodní Fight Fire With Fire, i když se to ze začátku vůbec nezdá. Nádherná vybrnkávačka propukne v Thrashovou řežbu a tak to po zbytek písně zůstane. Pokračuje se skvělými peckami (Ride The Lightning, For Whom The Bell Tolls). Tentokrát se spomalí a to konkrétně ve skladbě Fade To Black, která je jednoznačně vrchol tohoto veledíla. Nádherná balada, která se nakonec rozjede a Kirk ukazuje co umí (i když to ve všech sólech na Ride The Lightning, které jsou skvělé). Další řežba na albu je Trapped Under Ice, přesně věc co byste od Metalliky mohli čekat. Escape má skvělý riff a refrén, který se od ostatních liší jeho melodičností. Klasika Creeping Death patří mezi to nejlepší od Metalliky vůbec a závěrečná instrumentálka The Call Of Ktulu je mezi instrumentálkama naprostý skvost, který po těch 9 minut rozhodně nenudí. Na albu se mi líbí, že James tady má ještě ten jeho řezavej hlas, který dnes už živě neuslyšíte. Z alba sálá neskutečná energie a atmosféra při takové For Whom The Bell Tolls až nahání hrůzu. Jasných 5 hvězdiček!!! Tady není co dodat.
reagovat

22.05.2009 Jaromiros
5 stars

Osobně mám k této kapele velmi kladný vztah,věřte nebo ne, byl jsem s nimi i na pódiu, až tak jsem to dopracoval...
Nebýt jejich prvních třech desek, snad by mě minula všechna dobrá muzika , a zůstal bych u rádia Impuls spokojen a uprděn slastí z toho našeho malého popového rybníčku po okraj naplněného desetiletími otřelými štikami.
Nuže, nejdříve ze všeho jsem znal Master of puppets, no co bych dlouze povídal, genialita nikdy neslyšená.
A potom co to vlastně je za kapelu ta Metallica ?
Nic se nedalo sehnat, alespoň u nás ne vlastně ani nikdo přesně nevěděl jak Metla hraje ! Byla to zvláštní doba v časopisech ani řádka, nějaký Metal Hamer nebyl ani na stánku, zato Rudé Právo bývávali největší noviny bezkonkurenčně... Pak asi v roce 1989 jsem poprvé uslyšel Ride the Lighting, dříve každodenní modla, dnes už pouze skvost na který nedám dopustit. V kontrastu z Master unikátní dílo, které mu konkuruje a zároveň jako jediné ho může doplňovat a místy překonat. Myslím,že už je docela zbytečné psát víc, tato deska nastartovala nesmrtelný monopol jménem Metallica, který měl před sebou skvělou budoucnost, ale ne nadlouho bohužel.....
reagovat

PaloM @ 22.05.2009 08:01:28
Celá ich tvorba je na podstatne vyššej úrovni, ako mnohé iné dnešné "metalové" hrôzy.
Ja som najskôr počul u kamráta "Masters" a "...and justice", potom vďaka Popronu som si mohol kúpiť "Black", potom ten kamarát, prechádzajúci na mp3 archív, mi predal tie 2 CD predtým spomínané (doteraz nepochopím, prečo), neskôr som si kúpil Load a St.Anger, až som sa dočkal práve teraz akcie na dvdbest.sk, tak si môžem dopriať aj prvé dva albumy. Ostané som už vyjadril v predošlých reakciách na kapelu.

Apache @ 22.05.2009 08:23:18
Jaromiros: "Nic se nedalo sehnat, alespoň u nás ne vlastně ani nikdo přesně nevěděl jak Metla hraje ! Byla to zvláštní doba v časopisech ani řádka..."

Kde jsi to žil? Sehnat se dalo všechno (z metalu tedy rozhodně), alespoň u nás hrála "Metla" z každého kazeťáku (stačilo se projít po nádraží nebo parkem) a v časopise Melodie vyšel (nejen o Metallice) článek na celé dvě strany. :-)
Tyhle pokroucené "vzpomínky" pseudopamětníků mě opravdu baví.

Jaromiros @ 22.05.2009 09:02:12
Jediný co jsem znal,bylo jak vypadají.Pseudopamětník? Bylo mi 12. Děcko.

Orel @ 31.10.2009 10:04:56
Na toto album si vzpomínám s velkou nostalgii. Já "starej pes" na vojně a narukoval mladej "bigoš" z Prahy. Hodili jsme řeč o kapelách a on, že chodil v Praze na burzu kupovat desky a pásky. Doval něco ... brácha mu poslal dvě maxelky na kotoučák. Tam byly kapely, já čuměl jak puk. Vzpomínám si Ozzy, Quiet Riot, Motorhead a hlavně Metallica - jedna, dvě. Z toho jsme byli já i kámoši úplně vyšinutí! Ta palba a ty bicí! Sice si nevzpomínám, kde jsme schrastili kotoučák, ale Metallica jela furt a na plný pecky! Sehnal jsem love a řekl synku do civilu máš daleko /jsi z velkoměsta a určitě to seženeš znova/a pásky jsem od něj koupil /dvěstěpade za jeden/. Jeden mi sice ukradli, ale Metalliku jsem si spolu s deskou Jethro Tull - Heavy Horses dovezl domů jako vítěznou trofej, místo frček či řádů. K tomu jsem pak přidal trojku, čtyřku a čau. Dál už mě to netankovalo.

Apache @ 31.10.2009 11:40:31
Orel: No, Black Album je ještě dobré (pro mě v podstatě jeden z vrcholů jejich kariéry), ale tam to asi raději mělo skončit.

michal s @ 01.11.2009 00:59:13
to sou kecy nic se nedalo sehnat..si bydlel nekde v lese ne ? :D..mam rad takovy no...samy klišé..me bylo taky 12 a ma mpocit, že si žil někde....jak rika kraus cim je doma komancu vzdalenejsi tim vic hrdinu vylejzá :)))

PaloM @ 01.11.2009 10:43:47
Michal: nemôžeš byť tak radikálny. Áno, normálne sa naozaj nedalo nič zohnať. Napr. na gympli v malom meste (72-76) som bol odkázaný na to, aké LP donesie zvonku frajer (futbalista) spolužiakovej sestry a pár vyvolených z dovolenky v Jugoške. Až na internáte (koleji) v Bratislave bol prístup k Jugo LP po 200 - 250 Kčs. Takže by som neodsudzoval, nie každý žil v Prahe či iných veľkých mestách, nie každý sa pohyboval v kruhoch rockerov. Jaromiros má pravdu. Naprt. prvé LP Metallica som videl v Poľskom kultúrnom stredisku v Bratislave, lenže vtedy som metal ignoroval.
Bola to svinská doba, v dôsledku čoho si teraz vyrábam hemoroidy a otlaky na zadku vysedávaním pred PC a ... viete prečo.

Jaromiros @ 03.11.2009 00:45:24
Díky, jestě to v tomto ohledu není tak zlé :-),ale co není může být. Co se týče Michala, tak Tě ubezpečuju, že frontu na banán si nějak nepamatuju, stejně jako nesehnat třeba Aceppt. Budu opakovat jednu větu která je tu napsaná. Stále považuji Progboard za slušný oddíl a proto se jí účastním. Jakmile se to zvrhne k takzvanému hnidopišství nejsem schopen téměř nic. Tímto děkuji dobrým členům a ubezpečuji je tím, že se budu co nejvíce snažit v tomto dobrém duchu pokračovat.

14.05.2009 Norr
5 stars

Metallica. Někým zbožňována, jinými zatracována a někým ignorovaná kapela. Já si k této bandě dělal cestu skoro deset let od konce osmdesátých let a dnes je v desítce mých nejoblíbenějších kapel. Byť mám určité výhrady jak ke kapele samotné, tak i k některým jejich hudebním počinům.
"Ride The Lightning" se mi "otáčí" v uších nejvíce a důvod této preference nad ostatními alby M opravdu nedokážu vysvětlit. Snad ten kvalitativní skok oproti debutu a to jak ve skladbě písní, tak ve zvuku.
Když poslouchám a srovnávám jiná thrashová alba roku 1984, nikde nevnímám tak progresivní metal jako u "Ride The Lightning". Při poslechu songu č.3 "For Whom the Bell Tolls" mě mrazí v zádech stejně podobně jako u stejně zvonivé písně AC/DC "Hells Bells".
Mé hodnocení alb Metallicy:
Ride The Lightning 10/10
...and Justice For All 10/10
Master Of Puppets 10/10
Death Magnetic 9/10
Kill ´em All 9/10
Black Album 7/10
Load 6/10
Reload 6/10
St.Anger 5/10reagovat

PaloM @ 14.05.2009 10:15:20
Mám rád tento metal, tvoje hodnotenie mi vyhovuje, celkové hodnotenie z hľadiska progresivity je tiež v poriadku. Ja ich vnímam trochu inak: Death Magnetic (7/10 - lebo nič nové), Black (10/10 - lebo to mám najradšej), Load (8/10), Reload (7/10),
St.Anger - hudba 9/10 texty 4/10

hejkal @ 14.05.2009 10:32:24
Z Metallici mám iba trojlístok albumov Puppets - Justice - Black, prvé dva ma až tak neoslovili, obdobie Load - Reload atď. ma už iba znechutili. Vrcholom hrôzy sú podľa mňa covery na Garage a nepodarená orchestro-kombinácia, St. Anger ani radšej nepočítam.

Apache @ 14.05.2009 11:15:25
Největší nářez je stejně Kill'em All. :-)
Věci jako Motorbreath, Jump In The Fire, Whiplash nebo Seak & Destroy prostě nemají chybu. Z hlediska živočišnosti a tvrdosti (a taky progrese v rámci metalu) tuhle desku vnímám jako naprosto zásadní. Pořádně ohulený poslech = dokonalá terapie, spojená s vybitím nashromážděné agrese. :-)
Přibližně na stejnou kvalitativní úroveň stavím Black Album, které vnímám jako hudební vrchol Metallicy a zároveň i jejich labutí píseň.
To mezitím je v pohodě (jasně, uznávám že Master Of Puppets je naprostá thrash metalová klasika), jen albu And Justice For All jsem (s čestnou vyjímkou skladby One) nikdy nepřišel na chuť.

PaloM @ 14.05.2009 12:53:28
Apache, asi preto ti "And Justice..." nesedí, lebo je to na úplne sústredený posluch, možno najsústredenejší na ich album. Na prvé počutie to bol pre mňa suchý, nezáživný trash a až viacnásobným počúvaním som tomu prišiel na chuť. A dopomohol mi kamarát, ktorý bol z CD nadšený, tak ma nakazil. Ich prvotinu pokladám aj ja za zásadný album, počul som to 1. raz až po CD "Black" a dostali ma rýchlou hudbou s riadne nabitou energiou. Počul som niečo také prvý raz v živote (asi v r.1992). Čierne CD je vzácna zhoda komerčného úspechu a kvality, neviem, prečo ho pokladať za slabšie než predošlé - len preto, že k ním natočili videoklipy, ktoré hralo i MTV ?

Voytus @ 14.05.2009 13:34:30
Apache: Také jsem zastánce Kill 'em all, největší nářez od Metallicy, ale stejně tak mám rád následující tři alba, na kterých se ukazují jako autoři mnohem promyšlenějšího materiálu.

martin @ 14.05.2009 13:55:01
v 80 letech když Metallica začala jsem poslouchal raději Deep Purple a do ted se na tom nic nezmněnilo .

Voytus @ 14.05.2009 14:04:50
Martin: Tak o tom nepochybuju, když jsem se já dostal k Párplům, byla sice půlka 90. let, ale od té doby si taky radši poslechnu DP - ona Metallica půlky 90. let fakt za moc nestojí (Natož pak ta hrůza ve formě S. Anger, jak mohl takhle někdo nazvučit bicí, a jak vůbec mohli Ulrich s Hetfieldem donutit Hammetta, aby se vykašlal na sóla ve prospěch kolektivního průseru?).

Zdeněk @ 14.05.2009 16:34:19
Tak tahle parta mne nikdy nechytla

redrocker @ 14.05.2009 17:59:44
Navždy pro mne bude nejlepší Master Of Puppets, protože jsem ho slyšel někdy v roce 1988 a byla to docela revoluce. V té době jsem byl veliký fanda Iron Maiden a musel jsem uznat, že Metallica pomalu nastupuje na jejich trůn. Dnes je tomu jinak IM jsou opět na vrcholu, myslím tím zájem fanoušků na celém světě.

PaloM @ 14.05.2009 20:10:37
S "Metalikou" to je podobne ako s Deep Purple (a kopu iných). Na začiatku kariéry nahrali niekoľko fantastických platní a potom úroveň klesla, alebo lietala hore - dole, ale svoje predošlé vrcholy už nedostihli. Práve s "párplami" som to ťažko a dlhodobo nevedel stráviť. U "Metaliky" som sa poučil. Aj cover verzie sú dobré, aj St.Anger viem počúvať, neznesiem ale symfonické zlátaniny S&M. Nemôžem povedať, že DP mám radšej, v globále asi hej, hudobníkov po ľudskej stránke určito (čo je dosť ľahké).
Ja som všežravý exot a metal je len jedna časť menu, čo konzumujem. Určito dokážem pochopiť, že táto zložka hudobnej stravy nemusí každému chutiť.
Práve Ride The Lightning by mohol byť album, kde sa stretnú fanúškovia i odporcovia.

Headbanger @ 09.10.2009 22:48:55
1. Ride The Lightning
2. Master of puppets
3. And Justice for All

tyhle tři alba jsou podle mě jedny z nejlepších metalových alb vůbec, zbytek diskografie řadim jako průměrný

Cossack @ 17.02.2010 18:47:50
Přidám si taky svou trošku do mlýna...
„Metlu“ mám (přesněji měl jsem) taky hodně rád... Jejich první počiny jsou zásadní pro další směřování celé „rozvětvené větve“ metalu; ty „sjíždím a žeru“ dodnes. Později už se to pro mě začalo ubírat divným směrem (myslím, že kapela, která dřív určovala styl, se najednou nechala až moc strhávat nějakými jinými, „moderními“ směry)...
V každém případě jejich význam je obrovský a to jim už nikdo nevezme.
Můj TOP5:
1. Ride The Lightning 11/10 ;-)
2. Master Of Puppets 11/10
3. Kill’em All 10/10
4. ... And Justice For All 10/10
5. eponymní „černé album“ 9/10
Pokud jde o pořadí na 1. a 2. místě, občas se to střídá (podle nálady), podobně na 3. a 4.
Ještě mám rád pár věcí z Load a 2 z ReLoad (tak na 6/10), ale tady už jsou ty „vlivy odjinud“ dost patrné... (O nu-metalovém St. Anger nemluvím, já ho nechápu.)

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 14x
Marry, rocknrolldejw, Heavy Dolkas, guns n roses, Aster, Satanista, JendaCh, kaktus, EasyRocker, Mohyla, Abaddon, PaloM
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Petrlik

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Metallica


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000