Dream Theater - The Number Of The Beast

Dream Theater - The Number Of The Beast - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2003

Tracklist:

1. Invaders (4:18)
2. Children of the dambed (5:06)
3. The Prisioner (6:27)
4. 22 Acacia Avenue (6:50)
5. The number of the beast (4:28)
6. Run to the hills (4:05)
7. Gangland (6:30)
8. Hallowed be thy name (7:59)


Obsazení:

- James LaBrie / vocals
- John Myung / bass & Chapman stick
- John Petrucci / guitar & vocals
- Mike Portnoy / drums & vocals
- Jordan Rudess / keyboards

 
23.01.2008 PaloM
0 stars

Iron Maiden som "objavil" cca pred 3 rokmi (to sa smejete, že?), mp3 z kamarátovho archívu, zlá kvalita. Teraz vlastním cca 10 originálnych radových CD, lebo sa mi tá hudba na staré kolená páči. Podobne som objavil i Dream Theater, mám len Octavarium originál, ktorý ma po predošlých tituloch
sklamal (naletel som dobrej recenzii z iného zdroja ako Progboard). Napriek tomu, DT mám tiež rád. Najhoršie, čo som však počul v ich podaní, je tento Iron a Masters of puppets. Z akého dôvodu, pre koho to je nahraté? Keby šarmantne zaradili do svojho koncertu cca 1- 3 prevzaté skladby, alé celé albumy?! Viem, klasiku (vážnu hudbu) mám tiež veľmi rád a nevadí mi, že nepočujem koncert dirigovaný J.S.Bachom alebo Beethovenom (cha - cha), je to hádam ale o inom ?!
Táto a cover Metallica (sú aj iné skvosty?) od DT
sú v mojich očiach totálne bez hviezdičiek. Dúfam, že je to moja posledná negatívna recenzia, vyprovokovali ma však **** z predošlej recenzie.
reagovat

Voytus @ 24.01.2008 17:33:19
No vida! Dream Theater pochopili, že oni tu 'klasiku' už nevytvoří, tak se ji snaží alespoň zahrát. Dřív mě hodně bavili, ale pak jsem objevil staré Yes, Rush....a bylo jasno. Dnes DT beru jako takový best of music, takový trailer, co všechno uslyšíte, když si poslechnete to a ono.

Petrucci @ 24.01.2008 17:48:38
Oni už tu klasiku vytvořili, na Images and words, Scenes from a memory a Train of thought:)

Voytus @ 24.01.2008 18:21:05
Já bych až tak nepřeháněl. Jak na Images, tak na Scenes jsou znát různé vlivy, místy dost okatě. Ale originální deskou je stoprocentně Awake. Z Images mám dodnes rád Learning to live a ze Scenes Fatal tragedy a Home. Ale rozumím, že je tady obhajuješ, já to mám takhle s těmi Opeth, jenže o těch se tady moc neví.

Petrucci @ 24.01.2008 18:25:49
Tohle mě dokáže naštvat, když někomu nějaká pasáž z alba DT připomíná něco jiného, tak je okamžitě označí za ubohé plagiátory. Ale že jsou kapely, které vykrádají sebe, jiné kapely apod a to MNOHEM více, to už je jim jaksi jedno, ale to nechme tak, to je věc názoru. Pro mě je třeba SFAM něčím podobným jako The Wall od Pink Floyd.

Voytus @ 24.01.2008 18:26:11
A na Train se asi brzy podívám, tam je zase Metallica(Blackened, tuším, že Endless sacrifice nebo This dying soul). Přestože jsem ji poslouchal asi ze všech alb nejvíce, páč jsou tam neuvěřitelný sóla Tvého jmenovce, tak mě tam vždycky vadily místa jak od nu-metalových kapel (samply, něco jako rap). To žeru System of a down, tady to na mě nšjak nezafungovalo.

Petrucci @ 24.01.2008 18:28:11
A by the way, Opeth taky nejsou originální, dá se říct, že ani trochu:). Totálně vykrádají psych. kapely 70. let(ty zapadlejší, o kterých se neví, zapomnělo se na ně). Nového taky nepřinesly téměř nic. Nebrat prosím jako rýpnutí si za každou cenu:)

Voytus @ 24.01.2008 18:38:07
Jasně, v pohodě. Fakt není dneska sranda přijít s něčím novým, vždycky o někoho zakopneš. A já psychedelii rád, včetně těch málo známých kapel. U Opeth mě dostalo spojení tvrdého metalu a akustických kytar. Jasně, i tohle dělá kdekdo, ale ti Opeth jsou v tom dost nápadití. DT jsou technicky daleko větší nadřenci, přesto jsou daleko více 'pro každého', kdežto Opeth budou vždy, vzhledem k tomu stylovému spojení, menšinovou záležitostí.

Petrucci @ 24.01.2008 19:06:41
DT technicky, co se techniky hraní týče, větší nadřenci než Opeth? Tak to nesouhlasím. A i komerčně jsou na tom zhruba stejně. Pro DT ten průlom do širšího posluchačského podvědomí přišel se SFAM a u Opeth s BwP.

Voytus @ 24.01.2008 19:28:19
Tohle se vždycky posuzuje dost těžko. S tím průlomem bych to viděl u DT už dříve. Pull me under a Take the time z IaW byly ve své době úspěšné singly, o té kapele se vědělo, akorát že především v Americe. Já jsem je zaznamenal v souvislosti s deskou Abandon od Deep Purple v r. 1998 a rozhovorem, ve kterém Ian Gillan chváli jejich verzi Perfect Strangers. A v té době vyšel živák Once in a live time, ten jsem sehnal. Pak Awake a Change of seasons a koncertní trojalbum. Pak už vyšlo Six degrees a tomu jsem moc na chuť nepřišel. Zpětně jsem pak sehnal IaW, WDADU, FiI(dost podceňovaná deska, je tam výborný Trial of tears) a studiové Scenes. Na Train jsem si málem vylámal zuby, oni sice zjednodušili stavbu skladeb, ale zase je dost natáhli. Octavarium je takové rozporuplné, chybí tam nějaký jednotící prvek - někde to zní skoro jako U2 a jinde jak extr¨émní metal. Poslední věc nemám. Opeth si razili cestu dost po svém, pomalu, trochu déle, alespoň u nás se o nich tolik neví. Jak říkám, DT mi přijdou přístupnější, možná proto se dostali mezi více lidí.

kubys @ 24.01.2008 19:41:15
Nemohl jsem si nevšimnout vaší diskuze:-) A co takoví Voivod??? Těm jste nepřišli na chuť?:-)

Voytus @ 24.01.2008 20:12:44
No vidíš, Voivod znám jen tak z rychlíku, ale určitě se k nim ještě dostanu. Není to špatné. Jenže teď mám období hrabání se v zapomenutých vykopávkách přelomu 60. a 70. let. Takže spíš psychedelie, hard rock, jazz rock...
Ze současné produkce toho moc naposlouchám - právě ty Opeth, Mars Volta, Lvmen, Dave Matthews band, Queens of the stone age, starší desky Moonspell, Evergrey, dřív Megadeth. Metalu jsem se už trochu vzdálil.

kubys @ 24.01.2008 20:59:18
No podle mě jsou Voivod překlenutím psychedeliky k metalu:)...Stačí si poslechnout jejich svatou trojci: Killing Technology, Dimension Hatross a Nothingface a hned budeš vědět o čem mluvím:)

Voytus @ 24.01.2008 21:25:51
Tak to díky za tip. Jsem teď trochu mimo dění, nekupuju žádné hudební časopisy - kromě Muzikusu - před dvěma lety jsem přestal kupovat Sperk, no a protože mě vždycky zajímala starší muzika (inspirace, taky dělám muziku - hard/art blues funky rock:-)), tak jsem se teď trochu zasekl. Ale do těch Voivod se jistě zaposlouchám.
A co Dream Theater nebo ti Opeth? Baví? Mě poslední dobou (cca pár měsíců po vydání Tremulant, které mi kamarád dotáhl z Ameriky) hodně chytli The Mars Volta.

Petrucci @ 24.01.2008 21:32:14
Omlouvám se, že písu až ted, sledoval jsem Evergrey - A night to remember DVD(lahůdka, opravdu krása:).
Voytus: Souhlasím prakticky ve všem. Jen s tou hudbou, DT hrají v globálu přistupnější hudbu(hlavně vokál), ale co se popularity a těhle věcí týče, tak jsou na tom uplně jako DT. Kdo je lepší muzikant, to se samozřejmě říct nedá, ale technicky mi přijdou lepší DT.
kubys: Voivod moc neznám, spíš vůbec. Ale uznávám je jako velké inovátory na poli kytarové hudby, předběhli svoji dobu o dobrých deset, patnáct let.

Voytus @ 24.01.2008 21:41:27
Petrucci: Evergrey jsou bomba! Zpěv - z těch harmonií mě vždycky mrazí, kytary (nejen hra, ale i zvuk). Paráda. Koukám, žes tu na ně také něco psal, možná se na ně také brzo podívám.
S těmi hráčskými dovednostmi u Opeth oceňuji, že je nedávají na odiv jen např:rychlou technickou hrou, ale vždy jim jde o atmosféru.

Petrucci @ 24.01.2008 21:48:21
Jj, Evergrey jsou... UŽASNÍ. Nejoblíbenější kapela posledních dní, týdnů, měsíců.
Tak to souhlasím, někdy mě Petrucci a spol. s tím předváděním se taky pěkně štvou. V tomhle jsou lepší Opeth, jednoznačně, "obětování" techniky ve prospěch atmosféry.

Voytus @ 24.01.2008 21:57:24
Já si DT čas od času pustím, dostalo mě DVD z Budokanu, říkám si, kam až se dá zajít! Podobně to dělá Fleck s Flecktones (hraje s nimi Victor Wooten na basu, doporučuji. Je to sice úplně jinde, ale kvalitní). Ohledně progresu to vidím tak, že dnes má spíš smysl křížit styly - právě Opeth, nebo SOAD.
Jo, málem bych zapomněl zmínit nejlepší projekt, kterého se účastnil Mike Portnoy - TransAtlantic! To je přesně můj styl - radši art ROCK, než metal.Ale jistě netřeba představovat.

kubys @ 24.01.2008 22:03:40
JJ Opeth mě baví převelice a Mars Volta mě asi tak dva roky zpátky chytli, ale teď jsem už od nich nějak upustil, ale nevím proč...já spíš teď ujíždím na Tool (ale to hodně dlouho) a na Radiohead a vlastně na pár dalších alternative kapelách (Muse, Placebo atd.) Kdyžtak pro lepší pochopení mých chutí: >> odkaz

Petrucci @ 24.01.2008 22:04:24
Neznám, zkusím. Tak, tak, dneska se dá s něším relativně novým asi přijít už jen těmi různými crossovery. SOAD jsou super, sleduju od prvního alba a mám moooc rád. Transtlantic je super, Neala Morse mám taky za velkého oblíbence. A doporučuju jejich DVD - TA - Live in Europe. Super podíváná

kubys @ 24.01.2008 22:05:00
Jinak já jsem taky hrával v kapele (hard/emo-core), ale teď už ne no a zrovna funky by mě bavilo:)

Voytus @ 24.01.2008 22:12:44
Kubys, Tool a Radiohead (hlavně starší desky), to mě taky baví. Jenže z dnešní produkce si vybírám. Zmlsanej, no. Vyrostl jsem na Jethro Tull, Black Sabbath, Deep Purple, Queen....už od nějakých patnácti posluchám Zappu...připadám si, jak dinosaurus:-). To mi alespoň umožnilo uniknout Nu-metalu (z toho označení se mi fakt zvedá...kufr), Neo-punku, případně taneční scéně, což jsem rád.

kubys @ 24.01.2008 22:19:33
No a já jsem vyrostl na Juda Priest, The Doors, Yes, Iron Maiden, Saxon, Black Sabbath atd. Ale toho Zappu jsme začali poslouchat asi ve stejném věku. Když jsem byl v kvartě tak jsem ačal poslouchat Zappu a Mothers of Invention...a co třeba Mr. Bungle, znáš?:)

Voytus @ 24.01.2008 22:28:26
No, to je paráda! Od Zappy mám nejradši období Freak out až Sheik Yerbouti - je to mraky alb a ne všechno je dobrý, ale z větší části to za poslech stojí.
Mr. Bungle? To je něco s Pattonem, že? Na jeho úletovky (Fantomas, Tomahawk) se také chystám. Tohle taky...sakra, tý dobrý muziky je:-)

kubys @ 24.01.2008 22:37:53
JJ je to s Pattonem, abych pravdu řekl Tomahawk je jeho úplně nejslabší projekt. Fantomas je úplně ujetý, ale Mr.. Bungle je výborný...právě takový jak ty říkáš hard/art funky rock:)...se mrkni do mojeho profilu, jsem hodnotil jejich dvě desky, tak jestli tě to navnadí:) a od Zappy mám asi nejraději Hot Rats.

Voytus @ 24.01.2008 22:50:53
Já i na ten Tomahwk četl pozitivní recenze, tak se uvidí. Tvé recenze zkouknu.
K Zappovi: Hot Rats, Roxy and elsewhere, One size fits all, Over-nite sensation, Fillmore east, Waka-Jawaka, Zoot allures...a tak. Těžko říct co je nejlepší, vždycky to mám tak, že ta deska, kterou zrovna poslouchám:-). Nejčastěji asi to Roxy. Doporučuji také DVD A token of his extreme - to je z tohoto období (74 - 75), klávesy George Duke, bicí Chester Thompson (též koncertní sestava Genesis)...nelidské výkony!
S kapelou neděláme žádnou tvrďárnu, spíš takovou optimistickou pohodovku, i když...až bude hotový web, mohl bych třeba hodit odkaz. Je to nový projekt, fungujeme tak třičvrtě roku a není sranda se scházet pravidelně na zkoušení, takže jsme ani neodehráli moc koncertů. Máme demo, kdyžtak Ti můžu poslat nějakou ukázku v mp3 na mail.

kubys @ 24.01.2008 23:28:38
Ale jako nic moc je to no:)

kubys @ 24.01.2008 23:07:53
Btw k tomu Tomahawk. Jako já jsem taky na to slšel pozitivní recenze, jenže to neznamená, že by to mohla být Pattonův nejslabší projekt...on je přeci jen génius;):)

Voytus @ 24.01.2008 23:26:06
Náhodou, kapela dobrej nátěr. Ne můj šálek čaje, ale nápdy to má.
:-)Ano, Patton je jen génius, ale šílenej:-)
A to já můžu. Teď jsem koukal, že máš v profilu Magmu, to je magořina! Skoro jsem z toho prvně měl strach, pak jsem Mekanik destruktiw komandoh sjížděl měsíc v kuse snad každej den, nádhera.

kubys @ 24.01.2008 23:34:29
Magma je šílená hlavně ten jejich "spešl" jazyk:)...ale neslyšel jsem ji už tak od října, kdy mi hrála na osmnáctých narozkách asi si budu zase muset pustit:)

Voytus @ 24.01.2008 23:43:09
Někde na netu je překlad právě MDK do angličtiny, ty texty jsou jen taková hesla (skandovačky:-)), adresu si už nepamatuju, zkusím se po tom podívat a kdyžtak hodím odkaz. Teda, jestli máš zrovna tuhle desku? Společně s Wurdah Itah (v originále přehlasovaný W a I, ...eh?) jsou asi nejlepší, ta druhá je Vanderova sólovka, ale to je vpodstatě jedno, styl je stejnej, takový pokračování MDK.

kubys @ 24.01.2008 23:53:00
Od Magmy mám MDK, Kobaiu a Attahk...a všechny mi přijdou naprosto výborné a zcela originální. No nic já už mizím:)

PaloM @ 26.01.2008 10:41:18
Na seba nereagujem (ešte nie som až taký sklerotik),
no chalani "reakcionári" (či reagujúci?), šokovali ste ma! Na recenziu s nulovým hodnotením taká krásna diskusia. Ozývam sa preto, že ste mňa, neznalca "nových metalov" veľmi inšpirovali, takže Opeth musím konečne počuť! Evergrey poznám len z koncertného dvd a to sa mi veľmi páči. Díky za (pre mňa) veľmi podnetnú diskusiu!

Voytus @ 26.01.2008 12:35:27
PaloM
Od Opeth doporučuji Blackwater Park (2001), samozřejmě i starší desky stojí za to, hlavně je zajímavé sledovat jejich vývoj - na novějších deskách výrazně zmelodičtěli, na poslední přibrali klávesáka, který ty hutné kytary obohacuje 'klasickými' zvuky - hammondy, mellotron, klavír. Samozřejmě Tě nechci nijak ovlivňvat, sám mám od Opeth všechno a v současné době naposlouchávám jejich začátky.
Od Evergrey toho moc nemám, baví mě The Inner Circle (2004).
Nejsem ale žádný odborník na metal, poslechnu si spíše ten starší (Iron Maiden, Judas Priest, Moonspell), ale vpodstatě ani metal nějak moc nemusím:-). Dřív jsem ho poslouchal dost, ale rád se vracím do 60. a 70. let, tam vzniklo to zásadní.

Petrucci @ 26.01.2008 13:18:12
Od Opeth brát všechno a od Evergrey hlavně In search of truth, Inner Circle a vlastně tak jako v případě Opeth, všechno:)
Metal je super hudba, mám ho rád stejně tak jako mám rád rock. Jen člověk si pod pojmem metal představí věci typu Manowar a je hotovo, což je velmi špatně:). Tím nechci říct, že je to Voytusův případ:)

Voytus @ 26.01.2008 13:30:55
:-) A to si představ, že jsem Manowar jednu dobu poslouchal:-)
Dneska mi přijdou legrační s těmi jejich drsňáckými pózami. Výborný metal je též třeba Heaven and Hell od Black Sabbath (u mikrofonu Ronnie James Dio).
A nebo Tenacious D:-)
Dost záleží na tom, co přesně označíš jako metal (V USA označujou i Queen jako metal).

Petrucci @ 26.01.2008 13:35:52
Tenacious D, Fuck Her Gently, super písnička:). Já mám rád spíš tvrdý metal, jako Machine Head, Fear Factory, Strapping Young Lad apod. Jinak, Američani byli vždycky divní:)

Voytus @ 26.01.2008 13:49:57
I'm the Devil, I love METAL!:-)
Já jsem dost ubral, poslouchal jsem i death, black metal. Tak možná proto Opeth, tam je všechno:-).
Pro některé styly už nějak nemám ucho a zrovna v metalu už jsem docela ztratil přehled. Ale Strapping Young Lad jsou vostrý! Slyšel jsem jen jednu desku, teď už ani nevím kterou a dostali mě.
Každopádně takový ten tuctový metal a la Hammerfall fakt nesnáším.

Petrucci @ 26.01.2008 13:55:17
Strapping jsou mega nářez, Mr. Gene Hoglan. Neuvěřitelný bubeník. Tak to se shodnem i v tomhle, kapely typu Hammerfall, dnešní Manowar apod. záležitosti opravdu rád nemám. A právě kvůli nim a jim podobným se někdy stydím vůbec říct, že poslouchám metal:)

Voytus @ 26.01.2008 14:18:33
To chápu. Sám mám sklony se na 'ortodoxní metloše' zkrz prsty. Ale všude se dá najít spousta zajímavých nahrávek, jestli jsi koukal na můj profil, tak asi chápeš, že se nabráním vpodstatě ničemu - ještě tam něco doplním, dost toho chybí (a ta jedna rezenze Opeth se mezi Supertramp vyjímá fakt pěkně:-)). Ale je vidět, že Ty si v metalu také vybíráš, na kapelách se shodnem, jak vidím. A že reju do DT? No právě proto, že je mám pořád rád.

Petrucci @ 26.01.2008 15:31:25
Já taky poslouchám všechno, nedělím hudbu podle žánru, ale na líbí/nelíbí. Jen z toho metalu/rocku mě toho oslovuje asi nejvíc. Přesně jak říkáš, "bojím" se toho, že mě někdo bude řadit k "ortodox metalošům", kteří jsou mně osobně k smíchu:)

Voytus @ 26.01.2008 16:01:22
Teď jsem třeba dopsal recenzi na Free as a bird od Supertramp. Nevím, jestli tu kapelu znáš, ale i u nás jsou sem tam ke slyšení v rádiu. Takový art/pop rock, v 70. Spousta hitů, přitom dostatečně zajímaví pro fanoušky art rocku. Tahle deska už je vyloženě pop (80. léta, disco rytmy...), ale taky-kvalitní. Je těžký hodnotit oblíbenou kapelu, když šlápne vedle. Chápeš, máš je rád, ale víš, že nebudou hrát to samé, jako ve svých začátcích - obzvlášť v 80. letech. Přesto tomu dáváš šanci, i když už to není ono. Ale i pop může být v pohodě (i když mě teď nikdo nenapadá, pop music je pro mě vše, co uvidím v televizi, nebo slyším v rádiu, vždy to, co zrovna letí - takže i ten rádoby tvrdý nu-metal, který ve svých počátcích představoval také něco jiného).
No, odbočuju. Mě takové to sjednocování lidí, kteří poslouchají jen jeden styl a nic jiného neznají, přijde až komické a zavánějící uniformitou - viz starý Arakain - na bundu připíchnem písmeno M jako metal!:-). Když mi někdo řiká, že k určitýmu stylu patří tyhle hadry a já nevím co, tak mi to nesedí. A to je zrovna případ některých metaláků a punkáčů - viz Visací zámek - Známka punku. Není nad to si z něčeho vystřelit:-).

Petrucci @ 26.01.2008 16:19:51
Naprostý souhlas, nemám co bych k tomu dodal:). Snad jen to, že se po Supertramp podívám:)

Voytus @ 26.01.2008 16:32:17
Supertramp je pohodovka, stojí ta to.
Ono tohle téma by se dalo řešit doet dlouho a rozsáhle, vždy mě to bavilo a jako muzikant jezdím na akce různého typu a samozřejmě hraji, poznáš spoustu rozdílných typů, zjistíš, co tak obecně k čemu 'patří'(chlastaj všichni:-)). S jednou kapelou jsme měli možnost hraní na několika motorkářských srazech - hráli jsme svoje věci, na náš věk docela složité (bylo nám od šestnácti po devatenáct, jen klávesák byl ročník 1980), žánrově nepředvídatelné (i reggae, ska, funky, blues...), ale hlavně prdel! Z diskoušů, pomalovanejch metlošů, hip-hopu...No, bylo zajímavé pozovat, že na nás pařej. Nejlepší a zároveň dost riskantní akce.

Petrucci @ 26.01.2008 16:44:55
To mi připomenulo začátky Pink Floyd, a ty kluby, kde hrávali:). Ze všeho, jak si říkal, co se tváří "true", uzavírání se před ostatními styly apod. je většinou k smíchu:)

Voytus @ 26.01.2008 16:54:20
No právě. Taky mě dostalo, když na jednom takovém sraze, tuším, že na Kladně, nám pořadatel akce - dvoumetrový hovado na výšku i na šířku (říkali mu Drobek:-)) - po vystoupení tisknul ruce, plácal nás po ramenou a řval jak malej kluk, jak byl dojatej jedním pomalým kouskem:-). Pak poplatil paňáky a moc pěkně zaplatil za hraní:-). Jo, bylo to Kladno, hráli tam s námi Krleš. Na jinym zase jeden z motorkářů, přišel za basákem, že dřív hrál a jestli by si nemohl zahrát s náma. Basák že jo, no a bluesovej jam asi na půl hoďky:-). Člověk, který se brání jiným stylům škodí sám sobě. Já jsem třeba rád, že jsem se dostal k jazzrocku.

Petrucci @ 26.01.2008 17:07:42
Jj, přesně tak, ale takovým lidem to většinou nevysvětlíš, tu jejich zaslepenost jedním stylem.

Voytus @ 26.01.2008 17:27:56
Je to tak. Také jsem znal chlapíka, který se nebránil ničemu. Byl sice hlavně přes H/C, nepohrdl ale ani klasickým jazzem. Dost mi otevřel oči a díky němu jsem se leccos naučil poslouchat. Takže čas od času Lvmen, jestli znáš, a mraky neznámých nezávislých kapel, ale jmána by Ti asi nic neřekla (Dismemberment plan, Elliott, Engine Down...).

Petrucci @ 26.01.2008 17:33:40
Lvmen a Elliott znám, mám rád:)

PaloM @ 26.01.2008 20:33:23
Voytus, Petrucci: s úžasom sledujem Vašu diskusiu, ani nie tak pre obsah (v tom Vám samozrejme rozumiem). Škoda, že sa nedá s Vami niekde reálne (nielen virtuálne) sadnúť na pivo, veľmi mi pripomínate moje rozhovory s kamarátom (pri tom pive). Takže vďaka za typy, pozriem na to, keď trochu strávim výlety Zappu do modernej klasiky (k tomu ma vyprovokoval Ivo).
Vami diskutovaný Supertramp samozrejme poznám, mám cca 5 albumov (70. roky až po "...slávne posledné slová"), krásna melodická hudba, vždy som ich bral ako lepšiu pop rockovú skupinu, ani ma nenapadlo, či sú alebo nie sú progresívni, proste mám ich rád ako napr. Eltona Johna do r.1976 (dúfam, že neklesnem vo Vašich očiach...). V mojom veku (ročník '57) som už dosť zmäkkol. Metal som kedysi považoval za podradnú hudbu, mal som to všetko spojené so žánrami, ktoré počúval v puberte môj o 18 rokov mladší brat (Napalm Death - proste death metal, ja to volám "chrochťáci"). Príliš temnú hudbu nemám rád. Všetko sa však zmenilo, melodický invenčný metal sa stal súčasťou môjho repertoáru (aj bratovho). V mnohom sa s Vami zhodnem, bolo by to len opakovanie. Takže, popri neustálom objavovaní starých vecí (Can, Van Der Graaf Gen., Caravan, Camel, ale i Iron M...) si dám rád poradiť, čo nové je vôbec počúvateľné. Zdá sa mi, že pre mňa je to väčšinou zo severu Európy. Americké skupiny, okrem starých, ma neako neoslovujú, snáď to naj od DT (najväčšia "hrúza", čo som počul a videl, sú pre mňa Evanescence). Tak, ako mám v profile, baví ma niečo od najznámejších (Within Temp., Nightwish s Tarjou, Therion, Hammerfall), lebo oveľa viac toho zatiaľ nepoznám.

Petrucci @ 26.01.2008 20:51:51
Taky bych si klidně zašel sednout, na pivko:). V mém okolí není skoro nikdo, kdo by věnoval hudbě tolik času, jako já, není s kým pokecat, tak se ventiluju tady:)). Jinak, k tomu metalu, určitě zkus(omlouvám se za tykání:) ty Evergrey, Opeth, pak třeba Katatonia:).
A jak si to po sobě čtu, tak jsem asi nějak zatížený na Švédsko:)

Petrucci @ 26.01.2008 20:53:22
"Eltona Johna do r.1976 (dúfam, že neklesnem vo Vašich očiach...)" - v žádném případě, já si Eltona, když je nálada, poslechnu opravdu moc rád:)

PaloM @ 26.01.2008 21:43:47
Všetci si tu tykáme, tak prečo nie? Na tie kapely, čo mi odporúčaš, sa určite dostanem, musím však postupne, aby som nezabudol, čo mňa a moju rodinu živí. S jedlom rastie chuť, človek všetku tu super hudbu ani nemôže v živote obsiahnúť. Tak veľa dobrých zážitkov!

Voytus @ 27.01.2008 12:53:06
PaloM: No, to je zrovna ten kvalitní pop. Něco od Eltona z téhle doby také mám.
A na pivko? Bylo by to o něčem jiném, než na netu a vlastně bych za to byl i radši. Tak stačí navrhnou čas a místo:-)

kubys @ 27.01.2008 17:48:39
Já bych klidně taky zašel, myslím, že by to byl trošku střet generací, ovšem obávám se, že jsme až moc rozeseti po ČR, ppotažmo SR.:)

PaloM @ 27.01.2008 19:50:06
Na střet generací by som sa celkom tešil, reálne stretnutie nie je vylúčené, v blízkej dobe ale nemám šancu. Neviem, či máte neaké mailové adresy,
kde by bol väčší priestor na takúto tému. Som z Trenčína, ďalej ako v Brne som už dávno nebol. Pracovne chodím do Nového Jičína (září), súkromne občas Uh.Brod, Uh.Hradiště, Zlín.

kubys @ 27.01.2008 19:58:16
Kdyžtak můj mail je: kubys89@gmail.com

Bedřich"RUSH"Fousek @ 29.01.2008 11:34:10
Voytus and Petrucci : pánové začínáte mě být sympatičtí svými názory na muziku. . .neřekl bych,že Portnoy má nejlepší "vedlejšák"právě v Transatlantic,slyšeli jste nebo vlastníte cd nebo dvd (já ano) Amazing journey/tribute The Who/,Cygnus and the sea monsters/tribute Rush/,Hammer of the gods/tribute Led Zep/ anebo Yellow matter custard/tribute Beatles ? a co třeba Dark side of the moon a Made in Japan - covery DT ? jinak Patton je taky pěknej šílenec. . . ale já bych věděl ještě o jednom - nekdo z vás to už nakousnul,takže Devin Townsend - pokud to nemáte,sežeňte si bonus dvd "Synchestra" a nebudete věřit vlastním očím. . .- jo,a ten bubeník,tak to je teda dělo ! Pokud jste z Prahy,tak s váma bych na to pivko docela rád zašel, , , zatím

Voytus @ 02.02.2008 19:48:13
To Bedřich: To je právě ono. Já ty tributní desky nikdy nemusel. Portnoy je výborný bubeník, nutno přiznat, že má Pearta asi hodně rád. Preferuji originály, chápu, že to DT dokážou zahrát, ale trochu mi to připomíná zábavové kapely. Navíc jsem se asi půl roku účastnil revivalu Led Zeppelin (u mikrofonu, neskutečně těžký), ale pak mi přišlo smysluplnější dělat vlastní muziku. Originály má stejně každý doma a věřím, že jim dá přednost před tributem.
No, seženu, poslechnu, ale asi to nebude nic pro mě.

19.09.2007 zdenek3
4 stars

Toto CD jsem objevil zcela náhodou. Nevěděl jsem,že DT něco takového coversovali. V mnoha hudebních odkazech ani není uvedeno. Nejde o to,že je to cover (dle mého) nejlepšího alba Iron Maiden. Z jedné strany DT coby technicky dokonalá kapela vystřihla celé album jako z praku,ale z druhé strany,když má posluchač naposlouchány IM,je slyšet přeci jen jiný přístup u jednotlivých hudebníků.Nejvíce je asi dle mého rozdíl v rytmice.Ten DT souběh Myunga s Portnoyem je prostě mnohdy přeci jen převažující nad originálem IM S.Harrise a C. Burra.Jinak J. LaBrie se popasoval s partem B.Dickinsona skvěle.Vzhledem k tomu,že to vystřihli na live,4****+1/2.
reagovat

Voytus @ 30.12.2007 15:26:22
Tak tohle jsem sice neslyšel, ale tak trochu mi uniká, proč vlastně něco takového vydávat. DT jsou parta technicky neuvěřitelně nadřených muzikantů, to je jasné - také jsem si na nich jednu dobu ulít. Jenže kompozičně to u nich občas trochu zaostává a ty poslední desky, počínaje Six degrees, pro mne už jaksi s progresem nemají moc společného, nehledě na zcela okaté vykrádání vzorů( řešit co, koho, kde by bylo na dlouho). No, jestli ale mají potřebu dokazovat, že zahrají Maideny, Pink Floydy, Metallicu lépe než původní kapely, proč ne. Jsou jistě v pozici, kdy dokážou zahrát naprosto cokoli a ono asi není jednoduché přijít pak ještě s něčím novým. Ale přesto to jde, zkuste například The Mars Volta. Jinak nejlepší deskou od DT pro mě bude navždycky Awake.

pehla@volny.cz @ 16.11.2009 22:21:55
Dobrý den,nemohu toto album nikde sehnat.Mohl byste mi vytvořit kopii tohoto CD?Jestli ano,odepište na můj mail a dohodnem podrobnosti.

Předem děkuji

Petr

PaloM @ 17.11.2009 07:27:17
Progboard nie je kopírovacia firma, je na hodnotenie rockovej hudby a výmenu názorov na hudbu.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
zdenek3
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
PaloM

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000