Deep Purple - Slaves & Masters

Deep Purple - Slaves & Masters - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1990

Tracklist:

01) King of Dreams 5.30
02) The Cut Runs Deep 5.42
03) Fire In The Basement 4.43
04) Truth Hurts 5.14
05) Breakfast In Bed 5.16
06) Love Conquers All 3.47
07) Fortuneteller 5.45
08) Too Much Is Not Enough 4.19
09) Wicked Ways 6.35

All songs written by Blackmore/Glover/Turner/Lord/Paice except 1, 4 - 6 Blackmore/Glover/Turner & 8 Turner/Held/Greenwood
Album recorded: early/mid 1990 at Greg Rike Productions in Orlando (Wally Walters)
Additional recordings at Sountec Studios Inc. (Peter Hodgson) and PowerStation N.Y. (Mathew Lamonica)
First released: October 1990
Produced by Roger Glover
Engineered by Nick Blagona
Mixed by Nick Blagona and Roger Glover at PowerStation N.Y. (Don Gelbert)
Mastered at Sterling Sound (Greg Calbi)
String Orchestra led by Jesse Levy


Obsazení:

Ritchie Blackmore - guitar
Roger Glover - bass, additional keyboards
Jon Lord - organ, keyboards, string arrangements
Ian Paice - drums
Joe Lynn Turner - vocals

 
15.12.2017 john l
5 stars

Kontroverzní nemusí pokaždé znamenat zlý a špatný. Svým způsobem mám slabost pro díla která se snaží nějak odlišit. Párplovskému Slaves and Master se to daří už jen tím, že na něm nezpívá Gillan. Však jeho fans si vedle tohoto alba rádi odplivnou. No a co, kašlu na předsudky. Prý toto dílo kritika strhala. Jaká kritika? Tehdejší? No to asi těžko. Tehdá každý hltal melodický hardrock na americký způsob a tomu se DP naplno oddali.

Po dnes už trochu stoicky suché King of Dreams přichází hit jako kráva Cut Runs Deep. Nažhavená metelice spalující všechny staré mosty. Ve Fire in the Basement se Ritchie otáčí na ja jazzovém prkně a se symfonickou Truth Hurts musí zaplesat i fanda In Rock. Při páté cítím zvláštní vybrace a Turnerovská balada č.6 mě hrne slzy z očí ven.

S a M mě baví, Turner mi nevadí a komerční otočka..... jaká že otočka?
Tak proč nepřitopit?
reagovat

domy @ 15.12.2017 21:43:51
Souhlasím, tohle album si tolik odsouzení nezaslouží. Turner mi vůbec nevadí a tohle album má svoje kouzlo. Je to ale něco jiného. Asi jako když Accept vydali svoje Eat The Heat se zpěvákem Davidem Reecem. Pravověrní ihned dali ruce pryč :)

Zdeněk @ 16.12.2017 08:05:45
Někde na netu jsem zaznamenal výrok Ritchie Blackmora,
který označil tohle album za nejlepší desku Rainbow....

steve @ 16.12.2017 13:12:59
Zazněl další nekriticky názor na tohle Rainbow album. Takových se dnes moc neslyší. Já bych 5ku nedal, čím mám potom obodovat ty skutečné dp hodnoty? Turnerovi chybí Gilanovo charisma, ale muzika je úžasná.

@ 16.12.2017 21:16:30
Klasická produkce kapely v osmé periodě. O nic lepší ani horší než nadhodnocené Perfect Strangers. Turner se k párpl opravdu nehodí, necítím zde žádnou vzájemnou chemii.

Jarda P @ 17.12.2017 16:50:05
Oř: U druhé věty postrádám dovětek "podle mého názoru". Jinak si může nezasvecený myslet,že by to snad mohla být pravda.

@ 17.12.2017 22:28:20
Perfect S. bývá často nadhodnocováno, to je holý fakt.

Petr_70 @ 18.12.2017 01:03:02
A to jako proč?
Pro mne osobně je P.S. jedno z jejich nejlepších alb, ne-li vůbec nejlepší..

@ 18.12.2017 08:44:35
Comeback DP v osmdesátých letech prostřednictvím v periodikách často přeceňovaného PS (to se dočteš opravdu všude)je nesrovnatelně slabší se vším co doposud (mám na mysli především jejich triumvirát)kapela natočila. To mi nikdo nevymluví. Ovšem chápu Petra že to můžeš slyšet jinak.

Martin H @ 18.12.2017 11:36:10
Můžu vědět, kde všude se dočtu. že album Perfect Strangers je přeceňované. Děkuji za odpověď.

jirka 7200 @ 18.12.2017 11:59:15
Taky přispěju svým osobním pocitem z dob kdy tyto desky vycházely a jak jsem to tehdy vnímal já a kamarádi v mém okolí.

Perfect Strangers nás všechny ohromil a deska nezanikla ani v přívalu všech možných rodících se tvrdých stylů.

Naopak Slaves and Masters se nám nelíbilo nikomu, deska rychle zapadla. I v Ostravě na koncertě Deep Purple z ní zahráli snad jen jeden kousek, co si matně pamatuju. A Turner byl naživo naprosto tragickej.

Jarda P @ 18.12.2017 12:55:51
Podle mého názoru je Perfect Strangers jeden z nejlepších (pukud ne vůbec nejlepší) reunionů všech dob. Do jeho vydání jsem dočasně koketoval s NWOBHM, ale jakmile jsem po návratu z burzy položil na talíř PS, uvědomil jsem si že je pro mě metal slepá ulička.
O to, že je to přeceňovaná deska jsem se dověděl až zde a je to pro mě informace s nulovou hodnotou.

john l @ 18.12.2017 14:13:35
S pozvednutým obočím sleduju rozpor mezí ořem a zbytkem světa nad problematikou SaM versus PS a jsem rád, že takové(problémy)nemusím řešit. Mám pro párplíky slabost a mám rád skoro všechna jejich alba.

Trojici alb z osmdesátých let jsem docenil až mnohem pozděj po jejich zlatém období. Dnes jsem rád že kapela prošla i touhle etapu a podle chuti si můžu dopřát tu, nebo tu desku.

19.04.2017 Martin H
3 stars

Když se zamýšlím nad změnami na postu zpěváka u Deep Purple, vždy di říkám, že po příchodu výrazného hlasu skupina okamžitě vyrukovala s nahrávkou nadprůměrných kvalit. Objeví se Gillan a za chvíli je venku deska In Rock, vystřídá ho Coverdale s Hughesem a ti posluchače nažhaví parádní deskou Burn, znovu se objeví Gillan a na světě je báječná deska Perfect Strangers. A pak přijde Joe Lynn Turner, najednou je všechno jinak a světlo světa spatří nemastné neslané album Slaves & Masters.

Ta deska určitě není úplně špatná, jenom jaksi nesplnila očekávání do ní vkládaná. Úvodní otvírák King of Dreams celkem ujde, má i docela tajemnou atmosféru, ale na druhou stranu je již tady patrné, že se budeme pěvecky držet spíše při zemi. Následující The Cut Runs Deep se snaží být jakýmsi rychlým kvapíkem, avšak svou kolovrátkovitostí mě velice brzy začne unavovat. Mnohem lepší je třetí skladba Fire In The Basement, v níž poprvé beru zpěv páně Turnera na milost a docela si tento svižný kousek s povedenou Ritchieho kytarou užívám.

V pomalejším tempu se nese skladba Truth Hurts, opět pěvecky zdařilá záležitost, akorát mám dojem, jakoby se spíš hodila na alba Rainbow. Blackmore zde předvádí své typické sólo a celkově se jedná o kousek, který neurazí. Závěr už si dokonce užívám. Píseň Breakfast In Bed se mi vždy líbila pro svou skočnou atmosféru a zajímavý riff v refrénu. Po ní následuje sladkobolná balada Love Conquers All, v níž je toho cukrkandlu přespříliš. V té době bylo povinností mít na desce nějaký ten „oplodňováček“, takže se na této vlně svezli i Deep Purple.

Následuje píseň Fortuneteller, v níž zpěvák podává jeden z těch lepších výkonů. Refrén jakoby pocitově odkazoval někam k Perfect Strangers. Osmý kousek Too Much Is Not Enough s dotěrnými fanfárami jako od Europe naštěstí svižně proletí mými oušky a máme tu závěr. Ten obstará skladba Wicked Ways, jedna z těch, které patří mezi ty poslouchatelnější. Blackmore zde vyšívá pro něj typické vyhrávky a píseň letí kupředu jako dobře vystřelený šíp.

Jak tedy zhodnotit desku, od níž se čekalo zahájení nové báječné etapy Deep Purple, leč skutečnost byla jiná? Deska je průměrná a takové je i moje hodnocení – 2.5*.
reagovat

john l @ 19.04.2017 15:46:14
Nemůžu za to, ale S.a M. mám hodně rád. Hlavně první polovinu desky a když jsem ji slyšel poprvé, ještě nezatížený Gillanovým obdobím, nasolil jsem jí okamžitě plnou. Dnes se držím při zemi, ale 4* spoliká okamžitě. Díky za další D.P. recenzi, s kterými "se dnes" roztrhl pytel.

Voytus @ 19.04.2017 15:59:16
Když vezmu v úvahu, že je to v mých uších nejslabší album DP, tak je to ale vlastně pořád dost dobrá pop-rocková deska. Těch synťáků je tam až příliš, když občas vylezou hammondy, tak je to radost, ale je jich tam málo na můj vkus. Tady jste to, pane Glover, s těmi trendy poněkud neodhadl. Jediné album, kde má Glover i "additional" keyboards. Zlí jazykové tvrdí, že Lord tu hraje jen na ty hammondky, ale tohle si netroufám ani potvrzovat, ani vyvracet, to bych fakt musel být přítomen při nahrávání desky :-).

Martin H @ 19.04.2017 20:47:02
Voytus: ano, to je to pravé označení - dobrá pop rocková deska.Ale myslím si, že od jména Deep Purple očekáváme něco víc. Pro mě tato deska byla, je a bude pouhý průměr. Na lepší časy se začalo blýskat až na albu Purpendicular.

horyna @ 20.04.2017 07:47:42
Turnerův zpěv se k Deep Purple nehodí. Když si desku občas pustím, vždy mě to trkne. Jestli je to tím, že tam Gillan léty patří a člověk má podvědomě zakódovanou tuto volbu za jedinou a správnou? Přitom s dvojicí Coverdale / Hughes nemám problém. Písně na Slaves odpovídají době vzniku, stejně jako na Battle roku 1993.

Voytus @ 20.04.2017 10:14:08
Což o to, mě Turnerův zpěv nevadí, jeho zastřený hlas mám rád, byť mám zakódovaného Gillana jako hlas pro Deep Purple. Stejně jako hlasové spojení Hughes - Coverdale, kteří se odlišným zabarvením hlasu i použitím pěveckých technik výborně doplňují (úplně zapomínáme na Evanse, tři alba je pořád víc, než tahle jednorázovka). Pro mě není slabinou alba zpěv, ale materiál. Díky absenci Gillana to samozřejmě nezní jako typičtí DP - ale co jsou vlastně typičtí DP? Rozhodně ne neustále se opakující schémata písní. Je to už třetí album v řadě, které začíná hodně podobně a i jinak je dost čitelné - zpestřením je swingující Fire in the Basement. Ale všechno je to takové beztvaré, nevýrazné. Začíná docela slibně (1-3), ale střed je pro mě celkem o ničem, plný vaty a otravných refrénů (4-8), při Love... si vzpomenu na Wasted Sunsents, takhle si představuju pomalý song od DP, trochu to napraví dramatičtější Wicked Ways. Pro mě jsou totiž nejslabší složkou nahrávky bicí. Většinu času nepoznávám Iana Paice, který osekal hru na nutné minimum - holt asi když není do čeho hrát.... I na minulém albu se vyřádil v Unwritten Law. Jasně, nečekám druhý Burn, spousta hráčů během 80. let osekala hru na bum - čvacht, ale zrovna u něj mě to fakt štve. Naštěstí se za čas zase rozehrál, jak dokládá další tvorba. Ufffff.... Takhle zdlouhavě rozebírat nejslabší desku jedné z mých nejoblíbenějších skupin (no co, asi právě proto).

12.03.2011 Brano
3 stars

Slaves and masters nie je pre mňa osobne žiadna katastrofa.Avšak jedna katastrofa by tu predsa len bola a ňou je príšerne plechový zvuk CD.Zvukový technik za mixpultom bol buď po opici,alebo trpel totálnou hluchotou.Lepšie by zvuk nastavil aj rómsky DJ Onur Šeherezádovič Lakatoš z osady Svetlá Budúcnosť,na päťpásmovom equalizéri tridsaťročnej veže Aiwa napojenej na autobatériu.

Situácia v skupine koncom 80-tych rokov bola napätá.Dôvodom bolo ďalšie umelecké smerovanie kapely o ktorom mali dvaja hlavní kohúti Gillan a Blackmoore diametrálne odlišné predstavy.Skončilo to prudkou hádkou a Gillan dostal z kapely znovu vyhadzov.Blackmoore prizval na nahrávanie Joa Lynn Turnera z Rainbow a nový album bol na svete.Album ako celok sa mi páči a pár songov je tu skutočne nadpriemerných.Spomeniem hneď prvú skladbu King of dreams,nasledujúcu Cut runs deep ,ďalej Love conquers all a záverečnú Wicked ways.Aj keď klávesista Jon Lord s odstupom času ohodnotil tento album slovami,že to nebolo Deep Purple,myslím že to nemyslel až tak vážne.Pre mňa album znie ako Deep Purple so spevákom z Rainbow,ktorý to celé zaspieval síce svojím štýlom,ktorý je určite odlišný od Gillana,ale výborne.

Slaves and masters nie je žiadna katastrofa.Nie je to síce zásadné dielo ako napríklad In rock,Machine head,alebo comeback-ový Perfect strangers,ale ani o milimeter nekleslo pod párplovský štandard.
reagovat

martin69 @ 12.03.2011 09:55:57
Brano : kam na to chodíš?Velmi jsem se pobavil prvním odstavcem.
S posledním souhlasím.Mám stejný názor.
Kdyby tě náhodou někdo chtěl kritizovat,že nemáš rád romy.Tak já také ne. >> odkaz

Brano @ 12.03.2011 10:19:23
Martin69:Netvrdím,že nemám rád rómov(cigáňov),ale udivuje ma štýl života väčšiny z nich,ktorý mi niekedy pripomína skôr život zvierat ako ľudí.Samozrejme česť výnimkám.Poznám aj slušných a pracovitých cigáňov.

martin69 @ 12.03.2011 10:28:52
Brano : rozumím ti.Ale že by tě někdo z toho že je nemáš rád obvinil,by mě nepřekvapilo.
Já je rád nemám.

Brano @ 12.03.2011 10:44:35
Martin69:Ten prvý odstavec som myslel s humorom a to prirovnanie ako vtip.Chcel som to trochu odlahčiť.Bol by som nerád,aby sa tu rozvinula nejaká rasová debata o cigánskom probléme.

martin69 @ 12.03.2011 10:50:57
Brano : to já také.Pochopil jsem to,a také tak beru.Snad to tak pochopí každý.
Vratme se k hudbě.Omlouvám se.

Brano @ 12.03.2011 11:19:32
Martin69:Nemáš sa za čo omlúvať,všetko je poriadku.

pito63 @ 12.03.2011 14:18:26
Braňo, súhlasím s Tvojím názorom! Ani pre mňa nie je "Slaves & Masters" žiadna katastrofa.

Filozof @ 14.03.2011 09:18:24
Brano
Zarazil mne odstavec o příšerném zvuku. Na jaké sestavě jsi to poslouchal?

Brano @ 14.03.2011 12:01:05
Filozof:Počúval som to na zostave:
CD player NAD
zosík Yamaha
repro Chario Silhouette 300

Brano @ 14.03.2011 12:08:18
...ešte chcem dodať,že chcelo by to remaster a znovu nastaviť zvuk,najmä zvýrazniť basové tóny.Podobnú skúsenosť mám aj s pôvodným vydaním CD Genesis ...and there were three.Zvuk bol až taký pisklavý,žiadne basy,iba výšky a stredy.Počúvalo sa to príšerne!Potom som si kúpil remaster 1994 a tam je ten zvuk o niečom inom.KeĎ porovnám pôvodné vydanie a remaster ,tak je to priepastný rozdiel!

Apache @ 14.03.2011 13:16:49
Jj, je spousta titulů vydaných na CD, které zoufale potřebují remastering. A spousta případů, kdy s remasterovaným vydáním nějaké album nádherně prokouklo.

merhaut @ 14.03.2011 13:28:24
... anebo se stalo nepslouchatelným:-) Megadeth, Judas Pries, Bryan Adams, Simon & Garfunkel od Sony atakdále atakdále, vice na Audiodromu: >> odkaz

Brano @ 14.03.2011 14:36:48
Merhaut:Je to možné,niečomu remastering pomôže,niečomu ublíži.Ja som uviedol konkrétny príklad s CD Genesis.Ale tiež mám v zbierke mnohé CD v pôvodnom vydaní,ktoré by som nevymenil za tie remastrované.

Brano @ 14.03.2011 14:40:47
...súrne napríklad potrebuje digitálny mastering CD Asia-Alpha.Mal som pôvodné vydanie od Geffen record a ten zvuk bol slabý,bez dynamiky...volume som musel otáčať príliš doprava.

merhaut @ 14.03.2011 15:21:40
Právě že nutnost volume doprava signalizuje dobrou makrodynamiku, jinými slovy je tam rezerva na dynamické špičky, protože tzv. střední úroveň je nižší. Dobrou makrodynamiku mají například tituly: Waters - Amused, Pink Floyd - Final Cut, Oldfield - Amarok.

Většina z nás si ale zvykla na komprimovaný poslech bez dynamických špiček, jinými slovy, jak nastavím hlasitost podle první sekundy, tak to může zůstat po celou desku, nic nemizí ani nekřičí... je to pohodlné, ale ochuzující. Při komprimaci vzniká nelineární zkreslení a to se projeví při vyšších hlasitostech u kvalitnějších aparatur, jinými slovy, čím lepší hifi, tím hůř mi to oproti méně komprimované verzi hraje.

Brano @ 14.03.2011 15:54:45
Keď sme už pri Deep Purple,tak napr. album Stormbringer v pôvodnom vydaní mi na mojej priemernej hifine hrá lepšie,jasnejšie a čistejšie ako najnovší remaster.To je jeden z prípadov,kedy by som nemenil pôvodné vydanie za remaster.Takže pripúšťam,že pán Merhaut má v mnohom pravdu.Ale v prípade už mnou spomínaných CD-pôvodných vydaní od Genesis,Asia a Deep Purple-Slaves and masters považujem remastering za nutný a potrebný.

hejkal @ 14.03.2011 15:56:53
Verím, Stormbringeru nepomôže nič. :)

Brano @ 14.03.2011 16:12:26
hejkal,keď myslíš....

@ 14.03.2011 16:29:17
Mě se strašně líbí remix alba Come Taste The Band od Kevina Shirleyho z roku 2010. Paráda.

hejkal @ 14.03.2011 16:31:24
Remix, ktorý som vzal na milosť, nesie názov Sixpack a je od ZZ Top.

@ 14.03.2011 16:45:10
Sixpack je paráda. A pak ještě remix Clubu Ninja od BOC.
Hodně lidí si pod slovem remix představí nějaké techno experimenty, kdy se přes sebe pouští dvě různé skladby od někoho úplně jiného a do toho se přimíchá nějaké duc duc. Remix v rockové muzice většinou ale prostě znamená odlíšné namíchaní toho samého základu. Když se to udělá opravdu dobře a překoná to svou kvalitou původní mix, tak proč ne?
Třeba zrovna ten Club Ninja měl několik alternativních mixů od samého začátku. A taky ta deska průběžně vyšla v několika různých podobách.
Vydání odlišného mixu třeba pro Anglii a USA nebyla nijak výjimečná praxe ani u slavných hard rockových jmen už v 70. letech (namátkou Nazareth nebo Whitesnake).
Co se týče Sixpack, tak to je remix, kteří spáchali samotní ZZ Top v roce 1987. (Tedy těžký 80's remix, hejkale. Jsem rád, že se ti líbí. ;-)

Brano @ 14.03.2011 18:40:25
Páni,ale remix nie je autentický.Uvediem príklad.Genesis remaster 1994,remaster zo štúdiových mag.pásov ,zvuk je zlepšený,ale stále mám pocit,že počúvam hudbu z rokov 70-tych.Tá atmosféra tam je!Ale ak to porovnám s Genesis remix 2009,tak to znie,akoby to nahrávali včera v nejakom supermodernom digitálnom štúdiu a atmosféra je fuč.

Jarda P @ 14.03.2011 19:19:59
Nevím co má kdo za vydání Stormbringeru, ale mi hraje
ten remastrovaný nesrovnatelně líp.

hejkal @ 15.03.2011 07:24:15
Brano - presne, preto remixy neuznávam a nejaká tá výnimka celkovo nemá šancu zmeniť môj názor.

Filozof @ 15.03.2011 07:57:17
Brano
Děkuji. Chario byly moje oblíbené bedničky. I malé měly neuvěřitelný prostor!

Apache @ 15.03.2011 08:03:46
Já bych přece jen rozlišoval mezi remixem udělaným dnes a původním odlišným mixem, který je prostě normálně z té doby, jen se třeba nedostal ke všem.

02.03.2011 Zdeněk
3 stars

Celkově souhlasím s Mohylovým hodnocením tohoto alba.
Skladby alba nejsou žádným překvapením ale stále drží vysoko nastavený purplovský standart. Velký problém je ale projev Joe Lynn Turnera, který považuji za největší slabinu celého alba i celé tehdejší sestavy
Deep Purple. Pokud by tenhle materiál nazpíval Ian Gillan, bylo by to za 4 hvězdy. Takhle je to za tři.
reagovat

pito63 @ 02.03.2011 21:30:19
Mne Joe Lynn Turner nevadí. Tak, ako som neriešil účasť dvojice Coverdale a Hughes v 70. rokoch, nemám problém ani s Turnerom. Užívam si Deep Purple!
Zdeněk, ďakujem za Tvoj pohľad na "Slaves & Masters"!

15.01.2011 Mohyla
3 stars

Album Slaves And Masters je v tvorbe Deep Purple vnímaný dosť rozporuplne. Aký je? Že je Joe Lynn Turner dobrý spevák presvedčil svojim pôsobením v Rainbow, Rising Force, či tu. Ten, kto čakal niečo v štýle Gillana bol sklamaný, kto akceptoval ako speváka Turnera, mohol byť spokojný.
Album začína slušnou peckou King Of Dreams - párplovčina ako má byť so skvelým gitarovým rifom, melódiou a spevom. Pokračuje The Cut Runs Deep, výbornou skladbou s parádnym sólom gitary a Lordových Hammondiek. Tretia pecka Fire In The Basement so zaujímavo(jazzovo?) vedenou basovou linkou a sólom Lord, Blackmore. Skladby Breakfast In Bed a Truth Hurts ma veľmi neoslovili a patria k slabšej časti dosky. Asi najznámejšou skladbou z dosky je krásna balada Love Conquers All. Fortunteller radím ku štandardtným skladbám DP. Veľmi slušná je Turnerova skladba Too Much Is Not Enough so svižným, spevným refrénom. Záverečná odpichová Wicked Ways patrí k vrcholom albumu. Keď si to zhrniem - dobrý album. Pri podrobnejšom pohľade na autorstvo skladieb vychádza, že okrem úvodnej King of Dreams,tie na ktorých sa autorsky podieľal pán Lord(č.2,3,7,9), sú jasne lepšie od ostatných. J.L.Turner naspieval album dobre, moje hodnotenie 3 - 3.5 hviezdy.
reagovat

PaloM @ 15.01.2011 21:07:40
Jeden z najslabších albumov Deep Purple, doteraz ma nepresvedčil na kúpu.

Zdeněk @ 16.01.2011 10:04:13
Po téhle recenzi si asi album po dlouhé době poslechnu.Možná opravdu nebufde tsak špatné jak se mi jevilo kdysi.

Brano @ 16.01.2011 10:44:54
Ja som si tento album kúpil už dávnejšie a v podstate súhlasím s hodnotením autora recenzie.

pito63 @ 16.01.2011 15:02:31
Tohto "nešťastníka" v diskografii Deep Purple vlastním od jeho vydania. V poslednej dobe, po mnohých rozporuplných vyjadreniach a hodnoteniach, sa k nemu vraciam oveľa častejšie, ako v časoch jeho "najväčšej slávy". Čím viac to počúvam, tým sa mi zdá lepší. Nemám problém s obsahom, ani s Turnerom, spieva výborne. Myslím, že táto nahrávka bola neprávom odsúdená už pred vydaním - neúčasť Iana Gillana. Na mňa to nezaberá a "silácke" reči o Deep Rainbow sú mi ukradnuté. Prikláňam sa na stranu recenzenta i kolegu Braňa, je to dobrý album.
Mohyla, vďaka za recenziu!

moonySK @ 17.01.2011 10:14:43
Slaves je z hľadiska spevu kabaret. Ian Paice znie ako bicí automat a všetko mi príde strašne neoriginálne popové. Určite to nie sú DP. Ale za snahu je to 1.

martin69 @ 17.01.2011 10:25:06
Album jsem si pořídil hned co vyšlo. Tenkrát ještě na vynilu. Časem jsem ho vyměnil za cd. Téhle koupě jsem nikdy nelitoval. Turnera mám rád. S hodnocením se v podstatě shoduji.

martin69 @ 17.01.2011 10:41:55
Opravuji na vinilu.

Filozof @ 17.01.2011 13:36:58
Martin 69
? koho jsi za co vinil? :-))

PaloM @ 17.01.2011 19:42:46
Tak čo Filozof, aj majster tesár sa utne. Radšej použijem slovo LP platňa, než mám 5 minút rozmýšľať, kde má ísť aké i/y v tom blbom vinyle :-)) V najhoršom by sa to dalo ešte obkecať chemickým vzorcom >> odkaz

17.12.2009 moonySK
1 stars

pardon ale toto album mi NESTOJÍ ANI ZA HODNOTENIE!!! presne ako to Lord vystihol - nemá čo robiť v liste albumov Deep Purple a za tento album sa nehanbia nielen Glover, Paice a Lord (Blackmore ho miloval - to nechápem) ale aj všetci fanúšikovia normálnej hudby. ináč všetky piesne sú otrasné a popové a znejú jak nafetovaná Whitney Houston....jediné plus sú bicie Iana Paica ktoré sú aj tak skreslené....hnus.
reagovat

PaloM @ 17.12.2009 20:17:30
moonySK - priznaj skutočný vek - že máš trochu viac než 12 ?

martin69 @ 17.12.2009 20:22:09
Tak to nejsem fanoušek normální hudby ,dobrá deska .

martin69 @ 17.12.2009 20:50:51
moonySK : trochu tolerance ,né každý má stejný názor jako ty . Že se ti deska nelíbí ,beru je to tvůj názor . Ale neodsuzuj ty kterým se líbí .

@ 17.12.2009 20:51:06
"ináč všetky piesne sú otrasné"

Ináč taková The Cut Runs Deep je hodně dobrá pecka. (Aspoň co si pamatuju. Nemám to teda nějak moc naposlouchané, ale myslím, že by se tam určitě našla i ještě nějaká další, co stojí za hřích.)

vmagistr @ 17.12.2009 21:56:36
PaloM: taky mám ten pocit, že nás moonySK poněkud klame věkem - už podle toho co píše v recenzi k The Battle Rages...pochybuju že by dvanáctileté (nebo menší) dítě dokázalo posoudit rozdíl zvuku z CD a LP.

Apache: The Cut Runs Deep je podle mě z alba asi nejlepší, King of Dreams je sice hodně vyměklý, ale nápady v tom vcelku jsou, a pak se mi ještě líbí Wicked Ways.

Filozof @ 18.12.2009 12:58:43
Martin 69
Sorry, ale moonySK ve své recenzi nikoho nenapadá. Nevyjádřil nic ve smyslu, že ty, kterým se to líbí jsou... pouze napsal svoji domněnku, že fanouškům normální hudby se to nemůže líbit. A na to má svaté právo.
(jiná věc je, kdyby to měl obhájit, nebo ještě lépe sám pojem "dobrá hudba)

Zdeněk @ 18.12.2009 13:25:45
Všímáte si,že recenze alb Deep Purple vyvolávají pravidelně největší ohlasy?

Voytus @ 18.12.2009 13:33:11
Zdeněk: Jo, a ještě se vždy do krve zhádáme u Dream Theater :-).

pito63 @ 18.12.2009 14:15:34
Takú SPROSTOSŤ som na Progboarde ešte nečítal!

Nezaujíma ma hodnotenie albumu, každý má na to právo a toto právo rešpektujem u každého a pri každej recenzii.
Skúste si to prečítať ešte raz. Veď to nemá hlavu, ani pätu. Kto z účinkujúcich sa vlastne hanbí za ten album? Fanúšikovia normálnej hudby - akej normálnej hudby? Ak toto nikomu z Vás neprekáža, tak mne to prekáža. A neospravedlňuje ho ani to, že mám vraj iba 12 rokov.
Ak si tento recenzent dovolí napísať na album Deep Purple, že je to hnus, tak ja si môžem dovoliť napísať, že je to SPROSTOSŤ, akú som tu ešte nečítal...

Zdeněk @ 18.12.2009 14:40:01
ad pito63- tak teď mi připomínáš rozezleného fotbalového fanouška

pito63 @ 18.12.2009 14:57:28
Zdeněk, úprimne ma mrzí, ak som v Tebe vyvolal pocit, že sa správam ako futbalový chuligán. Ospravedlňujem sa Ti!
Svoju reakciu na tento album neľutujem. Stojím si za tým, čo som napísal...

Zdeněk @ 18.12.2009 15:02:54
ad pito 63 - neber si to tak,Tvoje reakce mi vyvolala spíše úsměv na rtech

Filozof @ 18.12.2009 15:19:47
pito63
Věcně s Tebou mohu souhlasit o problematičnosti pojmu "normální hudba" atd.
Stoprocentně souhlasím, že můžeš napsat cokoliv o NÁZORU kohokoliv jiného - tedy třeba že je to největší hloupost na Progboardu.
Ale napsat o komkoliv, kdo sem chodí, že je zasran jen pro jeho názory na něčí hudbu? Za sprosté urážky jsme se tu v minulých dnech kohosi zbavili. Jdeš schválně v jeho stopách?
Není to snad zcela mimo hranice, které jsme si sami stanovili? Neumíš snad rozlišit mezi názorem a osobou?

Apache @ 18.12.2009 16:02:09
Mě by jen zajímalo, když moonymuSK "toto album NESTOJÍ ANI ZA HODNOTENIE!!!", proč to teda hodnotil. :-)

Mirek Kostlivý @ 18.12.2009 16:38:28
Je fakt, že na Deep Purple je to podprůměrná deska. Turnera jako zpěváka nemusím, ale "Love Conquers All" je pro mě příjemná balada.
A poznámka na okraj: Když mi něco nestojí za hodnocení, tak o tom nepíšu!

yngwie3 @ 18.12.2009 20:18:17
to moonySK: chlapče, chlapče, Ty si musel vyprodukovať už veľa skvelej hudby, keď sa vyjadruješ o tomto albe Deeps s hnusom. Ak je pravdou, že máš len 12 rokov, mohol by si byť, čiste teoreticky, mojim vnukom. Aj napriek tomuto vekovému rozdielu, a životným skúsenostiam, by som si takéto tvrdenie nedovolil. Skús nájsť vo svojom slovníku iné výrazy, ktorými sa dá vyjadriť určitý postoj k určitému dielu, akéhokoľvek druhu. Či už pozitívne alebo negatívne.

Filozof @ 19.12.2009 11:54:54
yngwie3
Máme to chápat tak, že hodnotit (pochválit či odsoudit) hudbu může jen ten, kdo sám produkuje hudbu?

yngwie3 @ 19.12.2009 17:06:20
to Filozof : Samozrejme že nie. Zober to, prosím, len ako slovnú hračku, ktorá ma v tom momente napadla. Právo hodnotenia, prislúcha každému poslucháčovi, či už hudbu vytvára alebo len prijíma. Trvám však na tom, že náš nový, mladý, prispievateľ by sa mohol troška mierniť vo výbere slovníka. Keď už sme ale pri tom, veľmi rád by som si od moonyhoSK nechal vysvetliť, aké sú to skreslené bicie, v tomto prípade Iana Paica. Robím v hudbe už veľmi dlho, ale od žiadneho bubeníka, s ktorým som spolupracoval, som tento výraz nepočul. Sám používam veľké množstvo skreslení, ale to je v tomto prípade, gitarová záležitosť.

mikepis @ 19.12.2009 18:44:10
moony

nie ze by si nemal pravdu, no ta hudba nie je az taka zla. kazi ju Turner, nehodi sa do nej. Gillan odisiel, Richie dotiahol Turnera, Turnera zvysok DP vyhodil a uprosili Gillana, aby sa vratil. Nahrali LP The battle rages on. tento nazov pomerne vystizne vystihuje vztah medzi blackmorom a gillanom. Platna rovnako nestoji za nic, ako Slaves a Masters (azda okrem titulnej skladby) - napriek tomu ze spieva gillan. chemia v skupine je uz nadobro prec.

moonySK @ 22.12.2009 19:21:05
SORRY ALE JA MÁM 12!!!! Dajte si do Facebooku Peter Schon a tam uvidíte moj efoto ak mi neveríte! PRISAHÁM ZE MÁM 12!!! Ja som hudobný manik. Zato že mám 12? Prosím ak mi neveríte tak si pozrite Facebook.

moonySK @ 22.12.2009 19:27:43
sorry este za jednu vec....ze som sa takto vyjadril ale ja nechapem ako mohli urobit takyto omyl....no a to o tych bicich: Ian Paice znie skor ako stroj a jeho bicie maju ozveny a uz stracaju to co kedysi sorry ale hudba 1988 az 1992 od Deep Purple ma vobec netrapi. A neospravedlnuje ju ani to ze tu vtedy vystupovali v CZ-SK...mam pravdu?

palg @ 22.12.2009 22:23:37
Joe Lynn Turner je muj nejoblíbenější singer a to, že všichni tohle album vydali napospas, neznamená, že Joe Lynn je špatnej zpěvák. Je to vynikající zpěvák, který nastoupil do nepříliš záviděníhodné situace. Album Slaves and Masters, je pravda, že by se dalo říci, že by mohlo být označováno Deep Rainbow, nebo Purple Rainbow, jelikož trojka Blackmore-Turner-Glover hráli i tvořili spolu v Rainbow. Musím reagovat na Moonyho, nechť si podruhé dá servítky před ústa, než něco vysloví, a nechť si album poslechne od začátku do konce!!!! Vím, asi jak se cítil Joe, když přebíral dráhu po Gillanovi, a všichni ho jenom odsudzovali a shazovali. Joe Lynn má úplně jiný styl zpěvu, stylu hudby, než-li Gillan. I na koncertech Joe zpíval Gillanovky po svém. Nesnažil se opičit Iana. Je tohleto po Perfect Strangers a Machine Head muj nejoblíbenější album, taky, jako se líbí i Ritchiemu. Všichni, kdo hází tenhle album do odpadu by se měli nad sebou zamyslet!!!!

Jaromiros @ 25.12.2009 00:23:43
I já považuji tuto desku za naprostou pohodu, DP snad nikdy nešli pod průměr, skutečně trošku podhodnocená recenze ...

b.wolf @ 18.01.2010 14:29:59
Vystihl jsi to přesně. Pamatuju, jak jsme tehdy vlezli do prodejny Gramo, protože za výkladem se skvěla jmenovaná asfaltka-to bylo něco, ruce zespodu magicky osvětlené od globu, známý název, tak hoši, posbírejme škváru a poďme do toho. Tak jsme schrastili obrovskou sumu Kčs 180,-, našli prázdné kazety a poďme nahrávat. Bohužel... po prvním poslechu na kámošově aparatuře jsme jenom zírali-TOHLE že jsou DP?!?! Tož to ani omylem-krom cajdáku Love Conquers All o ničem. Asfalt jsme donesli na burzu a vyměnili tehdy za jidášovský Painkiller. Ani pro sběratele...

25.03.2009 palg
5 stars

Než začnu hodnotit tohle album, chtěl bych každému připomenout změnu v roli zpěváka. Ten se po vyhazovu Iana Gillana v roce 1989 ujal bývalý zpěvák Rainbow Joe Lynn Turner (pro mě nejoblíbenější zpěvák, i když pro Gillana mám taky slabost). Většina fanouškú odvrhla tohle album jenom proto, že se liší od ostatních. Jasně, ale musíte uznat, že je tohle jedno z těch lepších (za hodně slabší alba bych považoval předchozí, nebo nasledující). Je tam hodně slyšet vplyv Joe Lynna Turnera. Už to není Ian Gillan, tak album nemúže být Gillanovské. Album zní jako Rainbow/Purple anebo Rainbow z osmdesátých let. Právně díky Blackmoreovi, Gloverovi a Turnerovi. A Rainbow byl taky z poloviny Purple. Uznávám, že album je jiné, ne však špatné. Otvíračka King OF Dreams, vypalovačky jako Cut Runs Deep, nebo Fire in the Basement, kde Ritchie hraje jako ďábel. Nechybí ani krásný slaďáček Love Conquers All, který Joe Lynn krásně procítil. Pro mě nevyhnutnost.
Mimochodem, Ritchieho taky jeden z nejoblíbenějších alb Purple.
reagovat

Voytus @ 25.03.2009 10:17:28
Tak tohle hodnocení bych nečekal. Však se také sestavě přezdívalo Deep Rainbow :-). Ke všem řadovkám párplů jsem se dostal v celkem nízkém věku a zrovna Slaves and masters mě zezačátku docela brala. Ale dnes s odstupem hodnotím toto albu jako jedno z nejslabších. Ano, vypalovačky Cut runs deep a Fire in the basement jsou solidní pecky, ale zbytek už jen těžce pokulhává. Ritchie především opakuje a recykluje schémata z dřívějších desek, což je ještě více cítit, když tu má zpěváka z Rainbow - a že Turner, přestože pro mě nepředstavuje tak nepřeslechnutelného a osobitého zpěváka jako Ian Gillan, tuto desku nazpíval fakt dobře. A od předešlých se moc neliší, Perfect strangers, House of blue light, S and M a The battle rages on jsou si v dost věcech podobná. Především za to může Blackmoreův rukopis. Navíc DP 80. let se velmi liší od klasických desek 70. let. Mimochodem, když se tu tak rozjeli Nazareth, bylo by dobré zmínit, že King of dreams dost připomíná Rags to riches ze Sound Elixir (1983). Ale třeba se jedná fakt jen o podobnost.

martin @ 25.03.2009 10:24:41
podle mně je na 3 hvězdičky ,dobře se to poslouchá ,ale za 5 ?

redrocker @ 25.03.2009 21:35:56
Souhlas, ale je to tak na ****. Neštěstí je, že všichni srovnávají nová alba se starými, ale to prostě nejde.

palg @ 02.06.2012 23:31:28
po čase byhc hodnocení změnil na 4*. Ale i tak, je to má srdcová záležitost, tak to prosím to hodnocení tak berte...;)

Seiko @ 06.01.2014 20:24:00
Tohle album z pohledu Deep Purple těžko hodnotit. Shoduji se s tím, že spíš ho beru jako album Rainbow. Z toho pohledu bych ho řadil k lepším. Co je velká smůla, že vydání na CD z roku 1990 je s "plechovým" zvukem, bez dynamiky a basů. Pro ty, kteří by se ptali, na jakém "jezevčíku" poslouchám - Pioneer PD-D6-J, Luxman C-02, Revox B750 MkII, Revox Symbol B MkIII.

30.08.2007 Filozof
1 stars

První CD se zahraniční pop/rock hudbou, vydané v běžné distribuci u nás byly dva díly koncertu Greenpeace na konci 80tých let. 150 Kč/ks. Nedlouho po nich se objevovali první cizí rockové tituly a mezi nimi DP Slaves And Masters v roce 1990. Chodil jsem kolem nich a koukal na cenu, kterou se zkoušeli trefit do neprbádaného území na trhu. 290,- Kč.
Krátce před tím jsem pořídil ve Vídni má první 3 CD a následně i první česká (Kryl ap.) za 80,- Kč/ks. Nakonec jsem CD toto koupil, s tím, že stejně chci mít všechny diskografie cca 100 nejdůležitějších rockových velikánů komplet i když se mi cena zdála zu moc. Ale nikdy jsem tomuto CD na chuť nepřišel. Ani vzdáleně se nepodobá geniálním dílům z let 1968 - 1972 a jde o sythy-popinu první třídy.
V letech 1991 a 92, kdy jsme občas s kluky dělali diskjockeye na kolejích jsme pouštěli alespoň ploužák Love Conquers All, ale ani ten není žádná extratřída.
Za snahu 1 hv. Přesně dle popisu u hvězd - Slabé, jen pro kompletisty.
reagovat

PaloM @ 12.03.2008 16:45:40
Píšeš tu svoje historky z prapočiatkov cédečiek a bohužiaľ, musím s Tebou súhlasiť, asi by som zvolil rovaný prístup. Lebo o "hudbe" z tohoto titulu DP niet čo napísať. Mal som viac šťastia, lebo som si toto CD nekúpil, ani ďalšie DP v poradí, mne nestoja ani za reč. Až Purpendicular a Abandon ma dostali.

martin @ 25.02.2009 11:18:21
sythy-popina ? to né ,s Turnerem to zní jak Rainbow 80 let ,což mi zase tak moc neva ,protože mám Rainbow i s tohoto období rád

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
john l
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 5x
Mohyla, Zdeněk, Brano, pajonator, Martin H
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
PaloM
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Filozof
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Deep Purple


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000