Uriah Heep - Fallen Angel

Uriah Heep - Fallen Angel - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1978

Tracklist:

01. Woman Of The Night (Box/Lawton/Kerslake) 4.07
02. Falling In Love (Ken Hensley) 2.59
03. One More Night (Ken Hensley) 3.35
04. Put Your Lovin' On Me (John Lawton) 4.08
05. Come Back To Me (Kerslake/Hensley) 4.22
06. Whad 'Ya Say (Ken Hensley) 3.41
07. Save It (Bolder/McDonald) 3.33
08. Love Or Nothing (Ken Hensley) 3.02
09. I'm Alive (John Lawton) 4.18
10. Fallen Angel (Ken Hensley) 4.51

Bonus tracks on remastered 1997 release:

11. Cheater (Ken Hensley) 4:04
[B-side to 'Come Back to Me']
12. Gimme Love (Struttin') (Box/Bolder/Kerslake/Lawton) 3:16
[B-side to 'Love Or Nothing']
13. A Right To Live (John Lawton) 3:37
[promo B-side]
14. Been Hurt (Ken Hensley) 5:05
[previously unissued]

Originally released September 1978 on Bronze BRNA 512
Recorded and mixed at Roundhouse Recording Studios, London, England, April, July & August 1978
Engineer Peter Gallen
Assisted by John Gallen, Julian Cooper, Colin Bainbridge
Produced by Gerry Bron & Ken Hensley


Obsazení:

Mick Box - electric and acoustic guitar
Trevor Bolder - bass guitar
John Lawton - lead vocals
Lee Kerslake - drums, syn-drums, back-up vocals
Ken Hensley - keyboards, synthesizer, slide and acoustic guitar, back-up vocals
&
Chris Mercer of 'Gonzales' tenor solo on 'Save It'

 
01.03.2013 Michálek
3 stars

Co napsat ke třetímu albu s Lawtonem a neopakovat se? Snad jenom to, že obal opět stál za to, vyvolal emoce a ačkoliv jsem to sám neviděl, byla prý Boudica na obalu v některých zemích dooblečena... Možná jsem byl k předchozí desce až moc kritický, přestože se mi líbí, stejně jako tento opus. Abych byl objektivní v hodnocení, pustil jsem si všechny tři desky po sobě a byl jsem zmaten. Proč se mi vlastně věci s Lawtonem líbí? Tak jsem si pustil Gypsy pro srovnání a hned jsem to pochopil. Desky s Lawtonem maji oproti deskám s Byronem absolutně otřesný mix. Byl to učitě záměr, snad to bylo dáno dobou, ale s Lawtonem přišla hudba UH o koule, kytara ztratila dominantní zvuk, varhany stejně tak. Jinak jsou to pořád UH, hlavní skladatel Hensley, ale novátorské šelmy z počátku sedmdesátejch jsou už tady pěkně u krmítka a spokojeně předou v intencích rock and rollu. Come back to me jsem poprvé slyšel v roce 79, když ji pustil DJ na diskotéce v internátě, a pak se při ní sám svíjel v tranzu, jak se mu líbila. Mne se tehdy nelíbila vůbec, ale nakonec jsem ji vzal na milost a dnes ji pokládám za vrchol alba. Ostatní písně jsou UH s Johnem Lawtonem. A pokud se vám líbily dvě předchozí desky, nemůže se vám nelíbit deska tato, a naopak. Nedivím se, že Lawton odešel, vydat další album by už asi nemělo fakt cenu.
reagovat

b.wolf @ 22.05.2013 09:43:01
... tak další; do rockového nebe odešel Trevor Bolder, tak doufám, že to nahoře zase s D. Byronem roztočí... R. I. P.

27.07.2011 nowhere_man
4 stars

Posledné album s Lawtonom. A je to škoda, pretože mohli urobiť spolu ešte viac peknej hudby. Keď si zoberiem tie tri albumy s Lawtonom, tak Firefly je jasne najlepší, ale ostatné dva mám takisto rád a nepripadajú mi vôbec zlé. Ide o to, či sa niekto dokáže preniesť cez prah zaujatosti kvôli predchádzajúcej tvorbe kapely. Ja áno a som rád.
Album otvára šlapajúca zaujímavá Woman of the night. Tempo pokračuje aj v ďalšej skladbe Falling in love, s peknými vokálmi. Akési odľahčenie cítiť v ďalšej skladbe One more night. Potom príde pekná pomalejšia skladba Put your lovin´ on me s dobrou gitarou. Avšak oveľa lepšia a jedna z mojich obľúbených balád kapely s nádhernými vokálmi a clivou atmosférou Come back to me. To je fakt krása. Naopak Wad´ Ya say si to beží po nočnej diaľnici. Taký mám z nej pocit a mám ju rád. Hutnejšie tempo nám predstaví Save it, kde opäť musím pochváliť gitaru. A máme tu krásnu, melodickú a zapamätateľnú Love or nothing. Ďalšia obľúbená. I´m alive to opäť roztočí, aby záverečná Fallen angel mohla podobne ako takmer všetky záverečné skladby Uriah Heep stajomniť atmosféru. Krásna skladba na koniec, s krásnymi vokálmi. Bonusy obsahujú ďalšie tri skladby. A right to live je outtake, pôvodne určený na B stranu singla, a je to taká zvláštna skladba s pekným gitarovým sólom. No a potom ešte dve singlovky - pekná a melodická Cheater a naliehavá Gimme love.

Nedá mi nespomenúť skladby z Five Miles Sessions z roku 1979, čo sú posledné nahrávky tejto kapely. Skladba Been hurt s parádnou basgitarou sa objavila ako bonus k albumu (nová zostava ju nahrala nanovo a vydala na singli). Rocková vypaľovačka Let it ride, nádherná Feelings, ktorá bola nahratá na ďalší album v novej zostave, v tejto verzii však ešte krajšia, a priamočiara Your love sa nachádzajú na výberovom boxe A Time of revelation. Ďalšie dve skladby môžete nájsť na výberovom boxe Chapter and verse - nádhernú akustickú krehkú skladbu so slide gitarou I won´t change a rockovú vec so zapamätateľným refrénom L.A. Woman. Určite tie skladby z tohoto sessions stoja za to. A album Fallen angel takisto.
reagovat

hejkal @ 27.07.2011 12:45:17
Možno iba na doplnenie tejto vety: "Ide o to, či sa niekto dokáže preniesť cez prah zaujatosti kvôli predchádzajúcej tvorbe kapely." Ide aj o to, akú hudbu má človek rád, tvorba skupiny s Lawtonom je už niekde inde, a preto neoslovuje niekoho ako som ja. Minulá tvorba s tým nič nemá.

nowhere_man @ 27.07.2011 13:04:52
hejkal: Ja som čakal niečo podobné, ale napokon ma zaujala aj táto hudba, hoci so starými UH nemá toľko spoločné. V podstate ide o to, že sa mi to zapáčilo bez ohľadu na to, že ide už o inú hudbu. Ale chápem ťa.

hejkal @ 27.07.2011 13:09:58
Tak by to malo byť, nech zaujme hudba.

luk63 @ 27.07.2011 15:52:15
Vyzkoušel jsem všechny tři desky s Lawtonem, ale patřím k těm, pro které jsou zklamáním a ani po těch desítkách let se to nezměnilo. Byl to úpadek jak Uriášů, tak Lawtona, který u Luciferů exceloval. Ale respektuji, že se někomu líbí.

Jarda P @ 27.07.2011 20:00:20
Z Firefly, Innocent Victim a Fallen Angel bych složil dobré album. Celé řadovky ale poslouchat nedovedu. Kdysi na gymplu jsem si na cestu k Balatonu nahrál Firefly, hrál ho každý den a byl nadšen. Později nadšení vyprchalo a dodnes jej nemám na CD. Zkrátka éra s Lawtonem pro mě představuje sestup o patro níž.

pito63 @ 27.07.2011 23:20:40
Čo môžem napísať, aby som sa neopakoval?
nowhere_man, hlásim sa do klubu priaznivcov Johna Lawtona. Jeho pôsobenie v Uriah Heep pre mňa znamená viac, ako čokoľvek predtým a potom - moje najobľúbenejšie albumy tohto speváka!
Vďaka za "Fallen Angel"!

26.03.2011 PaloM
4 stars

Album neuráža, neštve, neirituje. Nastal čas vytriezvenia. Žiadne návraty, žiadna nostalgia. Pragmatické prijatie reality - hrajú adult oriented rock (AOR). A počujem, že s nasadením, s energiou. To hlavné, čo ma zaujíma: neviem čo sa stalo, ale z albumu sála fantastická nálada, zábava a radosť. To je umocnené originalitou v danom žánri. Zabudnite na progres, sme tu pre vaše pobavenie. A to sa im darí ! Neuveritelné sa stalo realitou: Padlý anjel ma fakt baví ! Skladby, ktoré uzatvárajú obidve strany pôvodneho LP, sú najlepšie: Come Back To Me a Fallen Angel. Najslabšia skladba je Save It. De Luxe vydanie r.2004 obsahuje 8 bonusov, ktoré ešte vylepšujú skóre. Zbavený predsudkov o nutnej progresii, dávam 4 hviezdy.
reagovat

martin69 @ 26.03.2011 12:04:18
Palo,jsem překvapen.Vyskoké hodnocení.Myslím že to je,ale v pořádku.Každý má právo na svůj názor hodnotit jak to slyší.
Čekal jsem po předchozí recenzi,že Uriah Heep už tě neosloví.Mýlil jsem se.A jsem tomu rád.
Jen tak dal,jsem zvědav na tvé další recenze tvorby Uriah Heep.
Je jen dobře,že jsi se rozepsal!!!

PaloM @ 28.03.2011 11:51:20
Vďaka Martin, ak posudzujem jednotlivé albumy Uriah Heep bez porovnávania s ich prvými 6 štúdiovkami, tak nachádzam potešenie aj z iných, ktoré boli nahraté v úplne inom štýle. Ovšem, v 80. rokoch okrem Abominog niet veľmi čo pozitívne hodnotiť.

pito63 @ 02.04.2011 15:03:38
Paľo
Musím priznať, že po Tvojich predošlých hodnoteniach albumov s Lawtonovou účasťou, som takú nádielku hviezd nečakal. Hádal som, že "Fallen Angel" vyfasuje dvojku. Toto hodnotenie, ale hlavne samotná recenzia, je pre mňa veľmi milým prekvapením.
Dlho to bol môj favorit, pokiaľ som nespoznal "Firefly". Remaster z roku 1997 má na obale chybne vytlačené poradie skladieb. Všimol som si to až v momente, keď ma priateľ požiadal o nahratie albumu na kazetu.
Paľo, vďaka za "Fallen Angel"!

PaloM @ 02.04.2011 18:32:18
Piťo, veľmi sa mi páčila výborná atmosféra skladieb a neštvalo ma večné pripomínanie iných skupín, ako som to vnímal na tých najslabších albumoch. Ďakujem za reakciu.

PaloM @ 04.04.2011 18:20:42
Dnes popoludní som počúval Acustically driven (2001) a veľmi sa mi páčila skladba Come Back To Me. Mám pocit, že je to hit, ktorý poznám odjakživa, ale je to len zdanie. Našiel som si videoklip a je to nádherný zážitok. Vychutnajte si aj vy >> odkaz

pito63 @ 04.04.2011 18:29:59
Paľo
Skladbu "Come Back To Me" radím medzi svojich najväčších favoritov na tomto albume.

PaloM @ 04.04.2011 18:57:36
Piťo zhodneme sa, je to najlepšia skladba a celý album je veľmi príjemné počúvanie.

30.01.2010 catcher
2 stars

Třetí a poslední placka s Luciferem. Pro mě téměř na úrovni Firefly a tedy mnohem lepší než předchozí hrůza Innocent Victim. Nicméně výhrady k soundu zůstávají-zase FM poprock na hony vzdálený legendárním albům s Byronem. Přestože se jakoby "zajeli" v tomto personálním obsazení (tahle třetí společná deska na mě působí nejvyrovnaněji zhlediska produkce, dobře zaranžovaná, prostě "šlape". Od úvodní Woman of the Night jedou ve slušném rytmu (i Pavouka zde beru na milost), v dusavé Falling In Love Ken připomíná své lepší roky,jeho další rock'n'roll moc nemusím, stejně jako Lawtonovu kytarovou Put Your Lovin' On Me. Následující věc je asi nejprovařenější z celého alba (vyšla i na singlu a měla celkem ohlas). Druhá strana alba začíná další krátkou, ale docela svižnou Hensleyho jízdou Whad'Ya Say (jen ta barva kláves... kdo jednou propadl starším deskám UH, ten se s tím nikdy zcela nesmíří). Bolderova Save It je zcela z jiného těsta a je zde jen do počtu, ba co víc, myslím že zavazí. Lehký popěvek s akustickými kytarami Love or Nothing je vcelku příjemný, stejně jako Lawtonova přitvrzená I'm Alive. Závěrečná titulní skladba tentokrát není tak rozmáchlá, jako na Firefly, jde o lehce pompézní poprock, který nikoho neurazí...ale ani neuvede v nadšení, zejména majitele desek z let 7O-76.
Fallen Angel - 2,5 zaokrouhluji ale dolů.
Pokusil bych se teď o souhrnné hodnocení tří společných pokusů UH&Lawton. Já vím, že úroveň, nastavená kapelou (a řekněme objektivně, že hlavně Kenem) zejména v letech 1972-73 se nedá udržovat donekonečna, ale tenhle line-up prostě nevyšel, a přes vcelku solidní úroveň některých skladeb už to nejsou Uriáši v pravém smyslu toho jména. O podobě "Byronových" skladeb, zpívaných na koncertech Lawtonem ani nemluvě. Prostě se ukázalo, jak silná individualita a s jakým vlivem a přínosem pro kapelu David byl. S jeho odchodem něco nenávratně skončilo, protože prostě nešel nahradit. Nicméně alba stojí pro skalní fandy UH, resp. Kena Hensleye za pozornost pro občasné světlé okamžiky. Ovšem pokud bych měl sestavit Top Ten z alb kapely, rozhodně se do něj nic, co vyšlo po odchodu Byrona, prostě nevejde.
reagovat

04.06.2007 b.wolf
3 stars

Nějakou náhodou jsem lovil nedávno v klasických LP plackách, protože jsem zkoušel nový gramec a narazil jsem na třetí album Uriášů, které nazpíval John Lawton. Dobře si vzpomínám, že první mě kdysi zaujal řekl bych klasický uriášovský počin Come back to me. I teď se to dobře poslouchá, sice mi připadá trošku popové proti třeba Firefly nebo Innocent Victim, leč pořád stojí za poslech.
reagovat

04.06.2007 ikmpoi
3 stars

první přehrání ó hrůza co to proboha nahráli za flákotu.Jenže mílka tato deska se vám dostává pod kůží každým dalším poslechem.
Má svá silná místa ale i ty slabší.
Jako vždy excelentní výkon Johna Lawtona za mikrofonem.I když jsou to mojí miláčci nemohu si pomoct , ale tápu s ohodnocením poněvadč si myslím že to je jeden z nejslabších LP které uriáši vydali.
Dávám za 3.
reagovat

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 3x
palg, nowhere_man, PaloM
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 3x
ikmpoi, b.wolf, Michálek
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
catcher
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000