Dream Theater - Train Of Thought

Dream Theater - Train Of Thought - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2003

Tracklist:

01. As I Am (7:47)
02. This Dying Soul (11:27)
03. Endless Sacrifice (11:24)
04. Honor Thy Father (10:24)
05. Vacant (2:57)
06. Stream Of Consciousness (11:16)
07. In The Name Of God (14:14)

(total time- 69:24)


Obsazení:

JAMES LABRIE - vocals
JOHN MYUNG - bass
JOHN PETRUCCI - guitars
MIKE PORTNOY - drums
JORDAN RUDESS - keyboards

with:
Eugene Friesen – cello on "Vacant"

 
05.01.2019 john l
5 stars

S deskou, o které tady nikdo deset let nenapíše ani "ň", nebude něco v pořádku. Když si přečtu znechucené recenze pánů Joachima a Brana, které napsali pět let po vydání alba, tudíž s patřičným odstupem, nemám pro jejich postoj už tolik pochopení, než kdyby své recenze uvedli měsíc po uvedení desky na trh. Já byl tímto přehnaně tvrdým albem ze začátku taky pořádně zaskočený, ale za nějaké dva roky jsem si jej oblíbil stejně, jako kteroukoliv jinou jejich desku.

V době vydání jsem DT tolik nesledoval a dodnes nevím, proč tohle album vyšlo tak brzo po předchozí nahrávce - pouhý rok mezi sebou dělí Six a Train. To je u divadelníků jev dost neobvyklý a pokud na mou otázku někdo z vás zná odpověď, uveďte ji prosím. Takže žádné dlouhé turné, ale hupky dupky zpátky do studia a bum, prásk, ať to má koule, Dream Theater chtějí šokovat. Zřejmě měli potřebu setřást ze sebe frustraci a nasranost. Dokázat všem, že umí hrát pěkně ostře a přehodili výhybku směrem k tvrdému metalu. Nechali se inspirovat jejich velkou láskou Metallicou, což jim hodně fanoušků má dodnes za zlé. Ale když posloucháte nahrávku pozorně, není těžké v ní objevit ty staré DT. Jsou jen zabalení v modernější a neprodyšné slupce. Zvuk mohl dopadnout rozhodně líp, nahrávka je pod metalovou tíhou zbytečně přebasovaná a dunivá. John Myung odvádí skvělou práci, ale někdy je těžké jeho nástroj v té změti najít a oddělit.

As I Am je parádní nakopávačka a Endless Sacrifice disponuje odkazy na starou tvorbu. Osu desky však tvoří tvrďácké pumelice This Dying Soul a Honor Thy Father, v nichž kapela riffuje a hobluje jak o život. LaBrie zpívá přes efekty, čímž dodává skladbám ještě větší razanci, a Portnoy, ten je tu pánem všeho. Co všechno stihne obhospodařit je fakt neuvěřitelné. Tahle nahrávka je hlavně o kytarách a bicích, Jordan Rudess tu skoro nehraje. Má jen pár sólových výstupů a občas ho slyšíte někde hodně vzadu, ale je to žalostně málo. Jenže zrovna tak to má být, přece Metallica taky nehraje s klávesy. Vacant je violoncellový předěl a Stream Of Consciousness obyčejná nudná metalová instrumentálka a odrhovačka. Náladu vám zaručeně zvedne závěrečný kus vytesaný do žuly In The Name Of God, to jsou DT ve vrcholné formě.

Všechny starší recenze bodují tohle metalové album hodně vysoko. Já se k nim přidám, protože dokážu ocenit snahu hráčů vyzkoušet něco nového. Udělali to myslím dost dobře a po svém. Tenkrát jim takový tah vyšel, dnes už bychom frflali mnohem víc.
Pokud potřebujete doplnit energii do svého tělesného akumulátoru, nelze doporučit lepší album. Howgh.
reagovat

pinkman @ 05.01.2019 10:13:30
Nenazval bych to přímo otočkou o 180°, ale Dream Theater k tomuto bodu směřovali už na předchozích deskách. Že se zhlédli v Metallice bych jim ještě odpustil, co jim však neodpustím, je ta jejich vzpupnost a namyšlenost. My jsme Dream Theater a kdo je víc. My nemáme důvod končit jak chtěl Portnoy, vždyť je to naše práce a tu přece děláme dobře. Nebo snad ne? Srovnej Images a toto. Copak je to pořád ta stejná kapela?

Pegas @ 05.01.2019 10:30:44
Train Of Thought je hodně tvrdá deska, ale zase ne tak syrová jako první disk Six Degrees. Metallicu jsem nikdy neposlouchal, ale líbí se mi As I Am, i když je to jak přes kopírák. Co bych desce vytknul, je délka skladeb, někdy je to až moc umělé natahování, ale jinak se mi docela líbí.

john l @ 05.01.2019 10:31:15
pinkmene ty budeš patřit do party, která si do DT kopne za každou cenu, co? Při každé příležitosti je musíte zhazovat a obviňovat, co špatného zase udělali. Jak kdyby jiné kapely na své dráze nikdy neklopýtli.

Petr87 @ 05.01.2019 11:55:18
Psal jsem to už jinde - respektuji a svým způsobem i oceňuji jejich rozhodnutí zkusit něco nového, ale tahle jejich snaha dublovat METALLICU v mých uších nepochodila, sorry...
Instrumentální výkony jako vždy skvělé - tady ani nejde čekat nějaký sestup - ale to prostě nestačí, když už ta hudba ve mne neprobouzí ty správné vibrace.
A poslouchat tak skvělého zpěváka jako je LaBrie, jak se snaží napodobit toho bafajícího buldoka s chocholkou Hetfielda, je pro mě prostě fakt těžké.

Ano, jsem jejich fanoušek, ale v žádném případě ne nekritický... Však další "Octavarium" - které si zrovna ted' shodou náhod pouštím do uší - je už zase jiná káva a já jsem spokojený. :)

Díky za recku, ale víc než dvě, možná dvě a půl hvězdy, bych tomu já osobně nedal.

pinkman @ 05.01.2019 17:45:57
milí johne neznám přeceňovanější kapelu než jakou jsou Dream Theater. Vždyť úplně stejná muzika se hraje od počátku sedmdesátých let.

horyna @ 06.01.2019 09:57:12
Také jsem ze začátku nechápal, o co těm drímům jde. Postupem let jsem si na ni zvykl a dnes s ní nemám sebevětší problém. Ve výčtu kvalitních děl D. T. by však byla na chvostě jejich discografie.

21.11.2009 Joachim Kunze
2 stars

NA začátek bych chtěl napsat, že jsem roky poslouchal technický death-grind. Takže opravdu s tvrdostí problém nemá. Dokonce mám rád i disharmonie, pokud jsou dobře vymyšlené a zasazené do správného koceptu. Mám rád i složitou hudbu. Nějaké rock´n rolly mě neberou...ale...

tohle album je pro mě průser jak hrom. Co to je? Mám doma CD..všechny od Dream Theateru. Kdysi pro mě byli únik z TATATATATATATA..bléééé blééé...uuuurghhhh každodennosti všech těch Kataklysmů, Suffocationů a spol. Images, Awake....nabušený a revoluční Fälling into infinity.
Každé album jiné a stylotvorné. Ale aby hoši museli začít vykrádat TOOL a černé album..no, tak to je průser. Na tom albu není ani jediná klasická melodie. Snad středová pasáž na As i AM. A pár kytarových zvuků a la Falling Infinity. Jinak se tam nemám čeho chytit. Chybí mi charizma, melodie, a méně přímočarosti. O chlup lepší je Octavarium..ale jsou tam hluchá místa. No, Dream Theatre, nepočítám s váma! Tak jako už ne s Anthrax, Ozzym, Vaderem, Kreatorem....škoda. Skupina, která mě vychovala.
reagovat

yngwie3 @ 22.11.2009 14:07:05
Tvoja recenzia na album skupiny ktorá Ťa, podľa vlastných slov vychovala, my pripomína správanie sa adolescenta, ktorého rodičia boli pre časom úspešný podnikatelia, ktorým sa vydarilo všetko, na čo siahli. A Ty si z toho samozrejme profitoval najviac, lebo si dostal všetko, na čo si si zmyslel. A samozrejme si sa s tým chválil, kade si chodil. Vtedy Ti boli dobrý. A možno si ich aj obdivoval. Ale časom, súhrnom nepriaznivých okolností, sa karta obrátila, a všetko na to čo si bol zvyknutý , zrazu nebolo. A tak si, ako správny pubertiak, obrátil svoju nespokojnosť, a možno aj nenávisť voči tým, ktorý Ťa s láskou vychovali. Zabudol si, že medzi dobré ľudské vlastnosti patrí aj ÚCTA, k tým, ktorý Ti pomohli utiecť pred TATATATATA,, bléééé bléééé.....etc.
Ja som vyrastal a bol vychovávaný, po hudobnej stránke, zoskupeniami ako Deep Purple, Led Zeppelin a veľkým množstvom ďalších autorov a interpretov skvelej hudby. A viem, že nie všetko, čo vytvorili, sa im aj dokonale podarilo a bolo to super počúvanie. Ale nikdy by som si nedovolil povedať alebo napísať, že to bol PRŮSER. A ešte k tomu takým flagrantným spôsobom ako Ty.
Predmetný album, teda Train Of Thought, poznám dobre, ale som si ho dnes ešte pár krát vypočul, aby som mal istotu, že je to ten istý hudobný počin, o akom si písal. Až na skladbu Honor Thy Father, ktorá aj mne veľa nehovorí, je to skvelý album, aj keď trocha temnejší. Mimochodom, ako si mám, prosím, vysvetliť vetu "Na tom albu není ani jediná klasická melodie". Ako hudobník sa nechám poučiť, čo to je klasická melódia, vo vzťahu k tvorbe Dream Theater. Vopred ďakujem.

pito63 @ 22.11.2009 15:46:00
Milý Joachim Kunze!
Dlho som váhal, či mám reagovať, pretože yngwie3 to napísal aj za mňa.
Nie som fanúšik Dream Theater, ich tvorba ma neoslovila. Počul som iba 3 albumy, o Train Of Thought nemám ani šajnu. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že Ty si nikdy nebol priaznivcom tejto skupiny. Len si sa snažil byť v obraze a nevybočovať z davu.

Joachim Kunze @ 19.12.2009 23:37:00
Reakce dvou typických "progresivců - melodiků". Nešahejte nám na naše modly! Koupili jsme si ze svého mikroplatu v bazaru CDčko a tak si namlouváme, že je to skvělý kup. Navíc se klasický "progresivec" (berte to jako pejoriativní výrazivo) brání tím, že je hudebník...tak já taky kdysi studoval, ale více to rozvádět nebudu.
Klasická melodie: např. z instrumentální, emotivně nezabarvené pasáže pozvolna vyrůstá vygradovaný moment v klasických (pro lidské ucho nejpřijatelnějších) vazbách jednotlivých tónů, kdy vše vrcholí "shlukem" nejzákladnějších not pospojovaných několika málo vazbami (doplntě si těch pár akordů a nejúčinnějších melodií sami...není jich mnoho). Ještě před neutrální pasáží na začátku může být třeba i krátká disharmonická vsuvka, která podpoří následnou gradaci melodií. Tak je z nějakého důvodu poskládáno lidské vnímaní hudby (ono i abeceda má omezený počet písmen)...může jít o jakýkoli hudební styl nebo o sebevětší úlet, ale jakmile je toto, výše uvedené, dodrženo, tak pak jde o přirozenou, smysluplnou hudbu...a může jít třeba o nějaký hrubozrnný underground nebo třeba o klasickou hudbu.
Dream theater tady pouze použili výplňovou hmotu, která na jejich nejlepších albech sloužila jako spojovatel emotivně aktivních pasáží. Tady chybí jakékoli vyvrcholení, nosný nápad. Na samotných rifech kompozice stavět nelze. Tohle je pouze katalog rifů pro studenty hry na kytaru a o nic víc.
A jak je možné, že během živého vystoupení, došlo k tolika modifikacím skladeb onoho alba? Slyšel jste to na živo? Najednou je vše takové zvláštně rozostřené. Vokál klenutější a zajímavě¨zabarvený. Kde je ta trashová řezavost a přímočarost? Jakto, že to LaBrie a kytarista tak upravil? Žeby se oba káli, za to nepovedené album? Na živo to je špičková věc. Chce to ale více hudbu procítit a ne jen počítačově řezat, protože si senilnějící LaBrie vzal do hlavy, že Enter Sandman je přece to nej, co může tvrdá hudba dát...nemluvě o vykradené TOOL pasáži...jen si v tom songu poslechněte Labrieho zpěv. Tady už chlapec nevěděl kudy kam...

Po letech jsem si poslechl opomíjený (i mnou) Change of Seasons. Z toho jednoho dlouhého songu by dnes nekreativní Dream Theater udělali tři alba,

Ale bohužel toto vše platí i o jiných skupinách...ono, když už vám táhne na padesát, tak se zajímate o jiné věci, než s něčím prorazit, než vytvořit nějaký milník....to už se spíše zajímate o to, aby vám při koncertě nevypadla zubní protéza nebo se nezadřel umělý kloub...a taky aby to něco hodilo...nějaký ten cash.

yngwie3 @ 21.12.2009 18:24:16
to Joachim Kunze: Ak budem mať čo len trocha viac voľného času, ako päťdesiatnik Ti rád odpoviem.

martin69 @ 21.12.2009 18:53:07
Bláznům se nemá odporovat ,a je vydět v tvém případě že je to pravda !

PaloM @ 21.12.2009 19:30:03
Joachim 19.12.: "Tady chybí jakékoli vyvrcholení..." - tak neviem, či si tu sťažuje neukojená žena alebo impotentný chlap. Dva roky po päťdesiatke a nič z toho nepoznám :-)) Zrejme to dobre maskujem vypadávajúcou zubnou protézou a vŕzgajúcimi kĺbovými náhradami.
Nechajte to nešťastné DIVADLO konečne SNÍVAŤ svoj neo-prog-metlo sen.

Borek @ 21.12.2009 21:10:40
martin:
Přečetl jsem pro jistotu každou recenzi i reakci Joachima Kunzeho dvakrát, stejně jsem neviděl nic, za co by mu příslušela nálepka blázna.

martin69 @ 22.12.2009 07:01:00
Borek : blázen je možná přehnané ,ale jak nazvat reakce někoho kdo napadá všechno kolem sebe . Přece po takových reakcích které píše nemůže čekat obdiv a úctu . Moje chyba asi jsem se nechal unést a použil přehnaný výraz . Je asi lepší přejít vše s chladnou hlavou a nereagovat .

Zdeněk @ 22.12.2009 09:34:17
Nějak nám tady ti kverulanti poslední dobou přibývají

Joachim Kuinze @ 23.12.2009 20:23:46
Tak co k těm sračkám říct? Slováčku, nauš se česky a nepleť tady kajakú impoténciu alebo uspokojenie ženy. Typický padesátník, co zná tři skupiny a nedej bože, aby mu na ně nekdo sáhl. To se pak začnou skloňovat věty o "impoténcii".....nejsi ty náhodou 165cm měřící mačo, co jezdí v "impotentnej" Audi A8 a dělá tam na slovenských silnicích peklo? Hochu, u vás se nedá jezdit!! A to jsem jezdil 14 let Rally....a tady je vidět proč!! Arogantní a útočné reakce! Já, kamaráde, nikoho nenapadl! Já jen napsal svůj názor na album skupiny, o které něco vím, a kterou jsem x krát viděl. Nelíbí se ti? Tak jdu dál, ne? Nebo napíšu něco konstruktivního a vyvrátim tomu druhému špatný názor. A ty hned s "impoténciu". Nauč se česky a pak si přečti můj názor znovu. A nebo taky ne...když je tohle server pro padesátníky, co mají hubu akorát někde na webu....takže si tvoji reakci už nepřečtu. Děláš slováku ostudu rockerům!

merhaut @ 23.12.2009 21:00:04
Kunze, ber to jako poslední "před-delete" výstrahu od padesátníka...

martin69 @ 23.12.2009 21:04:04
Proč někoho urážíš přes net schovaný za nickem ? Tohle se mně nelíbí !

Joachim Kunze @ 23.12.2009 21:50:43
Merho, klidně mě smaž....poslední výstraha....haha. Přečti si, co mi ten slovák odepsal a pak vyhrožuj. A nezapoměň smazat všechny moje recenze..dnes jsem jich pár přidal..at ti je napíše on. Určitě to bude něco super podnětného...jinak, věřil bys tomu, že jsem ze Sparku? Tak potom někdy pokecáme naživo...Zdravím z Ostravy. C.

PaloM @ 23.12.2009 21:57:56
Žeby "znalec" s krycím menom Kunze ? Nepochopil iróniu. Neschopnosť slušne komunikovať je impotencia kultúrnosti človeka :-)) Mali sme v administratíve jedného grobiana. Námestníčka ho poslala na kurz jednania s ľuďmi. Zabralo to (na pol roka). Pekné Vianoce, priatelia.

martin69 @ 23.12.2009 22:01:01
Jestli jsi ze Sparku ,tak mně to jen utvrzuje v tom , že když jse ho přestal před rokem kupovat že jsem udělal dobře .

PaloM @ 23.12.2009 22:14:05
Sú Vianoce, fakt by mohol byť kľud. Také nenávistné výpady na jednu odľahčenú iróniu, to nepochopím. Chcel som len poukázať na nezmysly, čo tu ten človek šíri. Čo na to šéfredaktor Sparku ? Ako môže mať priestor pre písačky v časopise, ktorý ovplyvňuje množstvo mladých ľudí, taký neprofesionálny jedinec ? To sa aj na stránkach Sparku takto vysporiadava s oponentami ?
Ak som mal chuť si Spark občas kúpiť, tak ma už prešla :-( Mňa také kecy neurazia, na to som trénovaný. Ľutujem tých, čo sa púšťajú s ním do sporu.

merhaut @ 23.12.2009 22:28:50
Kašli na něj Palo, je to jen hentaký patologický úkaz, zbytek eventuálně soukromě do pošty...

PaloM @ 23.12.2009 22:37:29
V pohode, nemám žiadny problém :-)) Prajem všetkým pekný predsviatočný večer. Ježiško ukecal poštárov a tak som stihol dostať krásny balík s 29 cédéčkami (J.Tull, D.Purple, Yes - vďaka Merhaut za dobrý typ na Rhino).

Zdeněk @ 23.12.2009 23:02:23
Palo Ty jsi musel být ale hodný..

redrocker @ 24.12.2009 09:54:47
Joachim Kunze, mikroplat? to byla veliká ubohost.

Merhaut, vyhrožovat mazáním je také ubohost.

merhaut @ 24.12.2009 10:00:15
Mazání osobních útoků není ubohost, ale nezbytná hygiena. V mínulosti to úroveň Progboardu několikrát zachránilo.

Mirek Kostlivý @ 24.12.2009 12:30:57
Mazání a ubohost? Na běžeckém webu: >> odkaz
se při takových vulgaritách rovnou znemožňuje podobným anonymům, aby na daný web vůbec mohli něco psát (prostě banned)!
Je vůbec podivné, že se někdo 20 let po listopadu 1989 musí schovávat za německou přezdívku. A že píše do Sparku, tomu moc nevěřím. Ty články tam mají přeci jenom vyšší úroveň.

redrocker @ 24.12.2009 12:48:23
Vyhrožovat mazáním je ubohost. Když chcete, jako administrátor, někoho vymazat, protože je vulgární, tak ho vymažte rovnou.

Vulgarita se těžko v ČR posuzuje. Co je vlastně už vulgární a co není. Podívejte se občas na přenos TV z parlamentu

Zdeněk @ 24.12.2009 13:16:35
Náš parlament nám tady nesmí být vzorem,stačí,že se nám tady profiluje Dr.Rath No2

pozorovatel @ 26.12.2009 09:45:18
Z tohodle webu se pomalu ale jiste stava zumpa ovladana Merhautem a jeho nesnasenlivou partou, ktera rype do vseho a vsech, kteri maji jine nazory.
J. Kunze napsal (mimochodem velice slusne) jen svuj nazor na album DT. Ale protoze jeho nazor nebyl pozitivni, dost ponizeny a parte po chuti, byl autor oznacen za adolescenta, hlupaka, blazna a vyhrozuje se mu mazanim. Dle meho mineni by vymazat potrebovaly naopak velmi osobni a urazejici reakce podivnych osob typu yngwie3, pito63, martin69 (vydět nebo vidět?) a PaloMa.
Tady je ostatne jasne videt, jak se vsem meri stejnym metrem.

Myslim ze cenzury jsme si pred 20ti lety uzili dost a dost. Co tu tahle parta ale posledni dobou predvadi je uz opravdu hnus.
Svoboda slova by mela byt zakladem jakekoliv diskuze a mazat by se mely jen prispevky ktere jsou zcela od tematu, spamovani, tapetovani nebo jen ty opravdu nadmiru sproste a osobni urazejici prispevky, zadne jine.

Uz se ani nedivim proc je tento web tak malo navstevovan, a krome party kolem Merhauta tu zustalo prakticky jen par skalnich priznivcu tohoto webu. Tady totiz panuji typicke StBacke metody..

martin69 @ 26.12.2009 10:51:51
pozorovatel : čím jsi přispěl ? vymazán klidně být můžu ,ale alespon nikoho neurážím ohledně věku a národnosti ! Dream Theater pro tvou informaci neposlouchám a jeho tvorba jde naprosto mimo mně .

pozorovatel @ 26.12.2009 15:44:43
martin69
Nevsiml jsem si ze by tu Kunze opravdu nejak vehementne napadal neci vek nebo narodnost. Pouziti vyrazu "slovacek" jako nejake prime napadani narodnosti nevnimam... zvlast pote, co si od vas na svou adresu vyslechl daleko horsi poznamky se mu ostatne ani nelze divit :-(

martin69 @ 26.12.2009 15:56:24
pozorovatel : v tom případě každý čteme jinak ,tahle debata mně nebaví a připadá mně ubohá ,ze svého mikroplatu si koupím cd a budu ho radši poslouchat ,než dále debatovat v podstatě o ...

05.09.2008 Brano
2 stars

Na jeseň 2003 som s veľkými nádejami očakával nový album DT.Po celkom solídnom a pestrom dvojalbume Six degrees of inner turbulence som bol zvedavý s čím novým a zaujímavým páni z DT tentoraz prídu.Ale ako to už v živote býva,keď sú veľké očakávania a človek sa na niečo veľmi teší, tak obvykle príde sklamanie.Keď som si to prvýkrát vypočul,tak som neveril vlastným ušiam.Čo to,sakra,je? Metalica???Prílišná tvrdosť na úkor progresivity!Dovolím si tvrdiť,že týmto albumom začala kríza a hudobná stagnácia tejto skupiny,ktorá vlastne trvá až do dnešného dňa.S výnimkou záverečnej In the name of god,ktorá sa mi páči aj po textovej stránke,je zvyšný materiál absolútne bez invencie a badať istú emocionálnu oploštenosť.Všetko je to tak strojovo zahraté a chýba tomu duša.Forma je nadradená obsahu.Ak máte radi albumy Images and words alebo Metropolis part II. ,tak týmto albumom budete rovnako ako ja sklamaní.
reagovat

PaloM @ 06.09.2008 07:14:52
Rovnako to na mňa pôsobilo, rovnako mám rád tie 2 staršie albumy, čo si menoval. Train of Thought som mal len požičané, ale Octavarium, vtedy ako horúcu novinku som si kúpil, lebo som podľahol reklame. A podobne, bol som sklamaný. Mám pocit, že okrem "Images" a "Metropolis" by mi s DT stačila vlastnoručná výberovka.

Brano @ 06.09.2008 10:37:46
PaloM
Je to náhoda,ale ja som tiež rovnako dopadol s Octavariom.Podľahol som reklame,album som si kúpil a počúval som ho nespočetne krát.Tiež by som ho asi ohodnotil dvomi hviezdičkami.Je to hudba vyprchaná a nudná.A v titulnej dlhej kompozícii navyše páni z DT dosť nevkusne vykrádajú tvorbu gigantov progrocku ako Pink floyd,Genesis,Yes...Absolútna tvorivá kríza!

DT @ 28.06.2009 16:44:47
Tak s tym rozhodne nesuhlasim,myslim ze je to s Awake najlepsi album,myslim ze temny styl im sedi urcite viac ako napr.popikova Best Of Times z noveho albumu.

PaloM @ 05.01.2019 17:32:05
No, po 10 rokoch už neplatí, čo som napísal. Toto CD mám v zbierke, lebo sa mi páči.

30.12.2007 Brezkac
5 stars

opet dalsi perfektni album od DREAM THATER je tvrdsi nez ostatni alba ale to vubec nevadi prave naopak je dobre ze DT nehraji vsechno ve stejnem stylu a hledaji vzdy nejaky ten duvod jak uhnout od predesleho alba, rekl bych ze vsichni chlapci makaji na kazde pisni co udelaji, ovsem LaBrie na tomto albu mohl taky skusit pritvrdit aby toto dilo bylo dotazene do konce alespon v nekterych pasazich mohl zkusit zarvat jako chlap a ne jako nejaky pubertacek pred mutovanim, po delsim poslechu alba si na to clovek zvykne takze asi dam 5*
reagovat

28.08.2007 Martin01
4 stars

Train of thought je místy hodně tvrdé a temné album. Hned v první As I am můžeme vše slyšet. Další This Dying soul, navazujísí na Glass prison z předešlého alba 6DOIT, je místy taky tvrdá a má pěkný refrém. Endless sacrifice začíná hezkou vyhrávkou na kytaru a postupně přitvrzuje, je to moje oblíbená píseň od DT. Honor thy father je dosti tvrdá aspoň na mě. Předposlední je instrumentálka Stream Of Consciousness, která se každou chvíli mění. Album zakončuje nádherná In The Name Of God-typická DT. Pro mě to je za 4 a půl*
reagovat

11.07.2007 pepanovacek
5 stars

Jak už jsem několikrát napsal – a myslím, že v tom nejsem sám – Dream Theater mají všechna alba vynikající, velice vyrovnaná, o některých se všeobecně tvrdí, že jsou slabá, někde jsem to četl asi i o Train Of Thought. Mě vždycky zajímaly jen vlastní názory a vůbec mi nevadí, že v mnoha případech žiju ve velkém omylu :-)

Train Of Thought patří k mým nejoblíbenějším albům od Dream Theater. Nevadí mi, že je hodně tvrdé, místy opravdu metálové:-)

Album otvírá skvělá As I Am, tvrdá, šlapavá s výborným kytarovým beglajtem. Opět – pro mě – charakteristický znak Dream Theater – velice silná a krásná melodie, třešnička na dortu je ubrání jedné osminy ve druhé sloce – vidím nejen celý les, ale i jednotlivé stromy. Vynikající skladba.

Pokud jsem v As I Am slyšel trochu podobnost s Metallicou, v This Dying Soul jí slyším ještě víc. Jak mi první skladba přijde bezchybná, tady určité výhrady mám, myslím si, že je zbytečně, až uměle natažená. A přitom od začátku je vše OK, skvělý rozjezd, v čase 2:32 výtečné zkreslení hlasu LaBrieho s kvílivou kytarou v pozadí, znovu neuvěřitelně silný refrén, opravdu nádhera. Ovšem to, co přijde v čase 3:39 a trvá asi do páté minuty mi přijde jako nepovedená vycpávka. Moc se mi nelíbí ani část od sedmé minuty až do konce. Takže – kdyby měla skladba poloviční délku, byla by super.

Endless Sacrifice – skvělá, pomalá rocková balada. Dream Theater umí i tuhle polohu – téměř akusticky ve sloce s postupným přidáváním na gradaci do tvrdého refrénu a jak je jejich dobrým zvykem ještě povylezou o stupínek výš v refrénu č. 2. Tady je všechno v pořádku, všechna sóla, všechny mezihry, i ta Zappovská v čase 6:30, skladba plyne naprosto přirozeně, aby skončila po více, než jedenácti minutách tak, jak začala. Lahůdka, pro posluchače i pro muzikanty.

Honor Thy Fater bych na albu nemusel mít, pro mě nejslabší skladba.

Vacant je vlastně jakási vokální předehra ke Stream Of Consciousness, jedenáctiminutové instrumentálce, asi nejlepší, jakou jsem kdy od rockové kapely slyšel. Jedním slovem : GENIÁLNÍ, ale nedá mi to, trochu se v ní pošťourat. Hlavním hudebním motivem je pětidobá fráze, obměna melodie z předchozí skladby Vacant, tou celá instrumentálka začíná, nejdřív jen kytarou, přidají se bicí, klávesy a basa a celý motiv se opakuje, občas se fráze prodlouží z pěti na šest dob. Po dvou minutách první změna, kapela přeřadí na čtyři doby, Petrucci vystřihne krátké sólo, do toho Portnoy prohrnuje svou soupravu zprava doleva a nazpět, rytmy se neuvěřitelně střídají, chvíli na čtyři, pár taktů model 5-5-6-6, zpět na čtyři, uf :-)
5:22 – změna, zpomalení, uvolnění, 6:30 – 6:33 – lahůdkový break na bicí a gradace do času 7:32, kdy se úplně logicky vrací motiv na pět dob ze začátku,
čtyři takty hraný pro změnu jen na basu, pak se přidá kytara a celá kapela.
A cítíme (nebo alespoň já), že se skladba blíží ke svému závěru, neuvěřitelná gradace až do času 10:20, kdy pak už jen zazní hlavní motiv, hraný jen na kytaru. Paráda !!!!

No a po skvělé instrumentálce, skvělé rozloučení s albem, In The Name Of God. Výborná, typická skladba Dream Theater, pěkně tvrdá, se silnými melodiemi (říkám si, kam na ty nápady chodí), s typickými mezihrami, jakoby druhými refrény, prostě nádhera.
No, takže se omlouvám, kdo to nechcete číst, nečtěte, já se na nikoho zlobit nebudu a doufám, že se alespoň někdo přidá. Výborné album, mít místo 69 minut, 50, neváhal bych s udělením maximálního počtu hvězdiček.
reagovat

03.07.2007 Petrucci
5 stars

Jak psát o tomto albu a nezačínat a zároven nekončit samými superlativy? Když slyším úvodní tóny As I Am, tak mi po těle začíná běhat mráz, který odchází až s dozvuky a sbory v In The Name Of God. To, že je album přímočařejší a tvrdší, mi ani trochu nevadí, mám rád jakoukoliv tvář a hudební výraz DT. Zhmotnění muzikantských a skladatelských možností a dovedností všech členů DT, kterým děkuji, že díky nim můžu takovouto hudební hostinu poslouchat každý den.
reagovat

07.06.2007 Jester
4 stars

Trošku tvrdší album, než ty předchozí. Mně osobně se nejvíce líbí písně 2, 6 a 7. U \"This Dying Soul\" vždy s náboženskou úctou čekám na ten krásný melodický kytarový motiv, který se poprvé ozve kolem 1:30. Bohužel ho během skladby John Petrucci na své sedmistrunné kytaře zopakuje pouze 2x nebo 3x. Stream Of Consciousness je taková krásná melodická odrhovačka s úžasnými riffy a neuvěřitelnými kytarovými běhy. Zvlášť u jednoho momentu si pořád myslím, že obraz (teď mám na mysli verzi Stream, která je na Live At Budokan) je zrychlený a prostě Petrucci ty prsty nemůže tak rychle přeskládat :-) A jak basa na konci přebírá ten melodický motiv, který nejdříve hrála kytara. Paráda. No a In The Name Of God to je fantastická skladba na závěr celé desky. Výborné album.
**** hvězdičky
reagovat

23.03.2006 dominika
5 stars

tento album je skutocne vymakny,patri u mna medzi najlbsie ,nielen preto ze som bola na nich v Budapesti kde predstavovali album Octavarium a hrali aj z inych,najme z tochto no Sola Johna boli neopakovatelne ,jednym slovom Virtuos.skutocne emocionalny zazitok .som stastna ze poznam tak namakanu skupinu ako su oni.Jedna z najlebsich pesniciek je ,,In the name of God,, su proste fakt skvely slova su tu zbytocne jednoducho ,,vysnene divadlo,,
reagovat

20.01.2006 Szomko
5 stars

Jde o velmi tvrdou a agresivní nahrávku, která spíše než zobrazuje, studuje lidskou schopnost nenávidět a zlobit se... Opět dokonalé dílo, nemám slov, umírám pod tíhou riffů, zírám na nekonečnost melodických ploch a konečně dospívám k závěru: kdyby nevyšlo OCTAVARIUM, považoval bych tohle za vrcholné dílo Dream Theater a vlkastně celého hudebního světa... DT for EVER!!!!!!!!
reagovat

19.11.2005 Mirsset
4 stars

Moje zaciatky s ToT boli velmi tazke, nakolko kazdy album DT ma vzdy dostal hned na prvy posluch. Train mi ale na zaciatok vobec nesadol, videl som v nom komercny tah a kopirovanie Metallicy atd. Zdal sa mi malo progresivny, zbytocne tvrdy a vadilo mi ako sa LaBrie stylizuje do polohy ktora nie je jeho.. Teraz po x vypocutiach si myslim ze som sa mylil, ToT nepatri medzi moju top3 od DT ale je to perfektny nadupany emotivny album. Vsetko tam krasne do seba zapada.. vykony muzikantov ako vzdy perfektne.. piesne krasne dlhe co mi vyhovuje :) Davam 4hviezdy/5 i ked je to mozno malo.. ale s ohladom na ine albumy DT tak musim ucinit
reagovat

26.09.2005 EasyRocker
4 stars

Album je přímočaré a drsné a navazuje na první díl předchozího dvojalba. Nejvíce jsou cítit vlivy Metallicy a v některých pasážích (třeba Honor Thy Father) i nu-metalového běsnění, nechybí ovšem tradičně silné baladické momenty v Endless Sacrifice a Vacant, podmanivé miniatuře. Skladby o délce okolo 11 minut ani na okamžik nenudí a hlavně Petrucci tady na nás vybalil v plné šíři svou hudební genialitu. Album pro fanoušky s otevřenou myslí, kteří jsou ochotni akceptovat i tvrdší polohu kapely. Po muzikantské stránce opět dokonalé, zaslouží si vlastně pětku, protože nemá slabinu - čtyřku dávám jen proto, že jsou alba, která mám o chloupek raději (Images, Awake, ale i proklínané Falling into Infinity, které je podle mého názoru skvělé...). Dream Theater potvrdili svůj status na prog-metalové scéně - i když u mne osobně už jsou dnes co do hudební geniality na stejné úrovni Pain of Salvation.
reagovat

18.07.2005 miso
4 stars

tak tymto albumom som sa dostal k DT, kedysi bol moj oblubeny, ale s postupom casu musim uznat, ze DT ma omnoho lepsie albumy ako train of thought (napr. scenes, awake...) stale je to genialna hudba, ale uz to nie je to co to byvalo... proste 5 hviezdiciek si to podla mna nezasluzi, bola by to neucta k starsim omnoho lepsim kuskom...
reagovat

05.07.2005 Harry
5 stars

Vynikající album,plné emocí,nápadů a super muzikantské dovednosti.Vše promyšleno do detailu,nemá chybu.Výkony muzikantů jsou jedinečné,MIKE PORTNOY-absolutní třída.JOHN MYUNG nenápadný,ale bezva zahraný.JOHN PETRUCCI excelentní pan kytarista.Každý má právo na svůj názor,pro mě to jsou hudební bozi s velkým B.
reagovat

17.06.2005
3 stars

Album, u něhož se trochu nudím. Hoši zjednodušili výrazově, jsou čitelní, tím pádem jako by se vytratilo kouzlo starších alb. Skladby na to co nabízejí, jsou zbytečně dlouhé. Ale i tak mám pocit, že poslouchám fenomenální kapelu. Hlavně díky zvuku. Sorry hoši, dneska za tři.
reagovat

26.01.2005 Snake
5 stars

Keď poprvýkrát brat doniesol Train of Thought nepustil ho nechal ho len tak na stole a išiel preč. Keď odiešiel sám som si ho pustil a keď dozneli posledné tóny In The Name Of God nezmohol som sa na jednučké slovo. Keď som pustil potom telku a tam bol blbý neviem aký DJ Zmrdo alebo neviem čo zostalo mi zle. Keď som si v hlave uvedomil čo som počul na ToT zostalo mi zle. Tak geníalne progresívne a inštrumentálne skladby a nápady dnes nikto nedokáže ani keby chcel. Každý dnes ide po prachoch a nikto nedbá na to ako bude znieť. Dream taký není a preto je to aj dobrá kapela. Všetci tam hrajú s chuťou zabaviť sa a nie za peniaze. Preto je tento album taký namakaný. Potom som ho nemohol prestať počúvať. Je to viac než geníálny album a keď som počul Endless Sacrafice tak som skončil aj so snami zopakovať niekedy Dream Theater. Táto kapela je viac ako kapela je to viac aj na ľudské pomery a typujem že už musia byť minimálne 5-krát zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Prosťe tento album nemá chybu. Vadí že je viac metalovejší nevadí a vôbec podľa mňa je to ešte lepšie než predtým a keď si pomyslím že to dokážu zahrať aj na živo. Bye Bye Baby asi som skončil s gitarou.
reagovat

08.10.2004 hombre
5 stars

Ať už jde o train of thought, Six degress, Scenece from, awake a co kdo chcete, ukažte mi někdo jinou skupinu, která je schopna jen na míle přiblížit se DT. Úžasnost, jedinečnost, genialita!!!

PS: Už jste si někdo zkoušeli sehnat album live duetů Petrucciho s Rudessem? Vřele doporučuji, instrumentálnost a progrese s nápady na nejvyšším bodu extáze! :o)

reagovat

26.07.2004
5 stars

Poslední album DT mám naposlouchan poměrně hodně. Musím říci , že když jsem ho poprvé dával do svého přehrávače byl jsem trochu skeptický, protože předchozí album 6 degress... mě neuspokojilo prakticky vůbec, nebýt druhého CD, nevím -nevím. Jenže po pár tonech mě deska naprosto dostala.Sqvělý hitový potenciál ( Endless Sacrifice ) , těžkotonážní katyrové riffy (Honor Thy Father ) až přes nádhernou baladičnost u Vacant s procítěným zpěvem a za doprovodu klavíru a smyčcového nástroje. O tom všem je nová deska. Není potřeba komentovat hru jednostlivých hráčů. Pterucci a spol. zahráli naprosto na jedničku. Zatímco taková Metallica se svým ST . Anger se u mě trochu snížila, DT mě ukázali že i když natočí super drsné album, pořad to budou oni a že je i nadále budou u mě velcí hráčí a skupina co si zaslouží plný počet bodů!!!
reagovat

22.07.2004 Tomik Christy
5 stars

Album Train of trought je jednoznačně nejtvrdší album Dream Theater. Možná je to i tím, že je to poslední dobou trend (viz. Metallica apod.), ale to neznamená, že se jedná o album nezajímavé. Pokud patříte mezi ty, kteří byli přímo nadšení z úvodní skladby Glass prisson na předchozím albu SDOIT, tak budete přímo nadšeni tímto počinem. Celé album je laděno až do jisté melancholie a bezmocnosti, Petrucciho kytara jednoznačně udává směr spolu s Portnoyovými údery. Rudess, není tak výrazný a LaBrie stáhl svůj tolik kritizovaný vokál do nižších poloh. Celé to ale vyznívá naprosto dokonale a hlavě až úžasně strojově přesně. Od začátku se na vás vychrlí tvrdé riffy a ženou se až do konce. Lidé, kteří mají rádi spíše melodické a romantické skladbičky, na které byli zvyklí od prvopočátku Dreamů, budou asi zklamaní, ale tohle album je prostě takové, jaké je. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. (Ostatně jako vždycky :)). PS: Portnoy má naprosto geniální zvuk malého bubnu a celá sestava je úžasná.
reagovat

08.06.2004 Peter
5 stars

Keď som vložil CD do svojho prehrávača, tak som bol celých 69 min. ticho a po skončení som nemohol nájsť slovo aby som vyjadril svoj prvý dojem. Proste bolo to čosi úžasné.
Vśetky myšlienkové pochody pracovali ako šialené. Potom mi ostalo jednoducho skonštatovať "DREAM THEATER... neviem kto iný by také niečo vymyslel." Majstrovské dielo.
Je jasné že sú na vrchole svojej muzikanskej kariéry a dúfam, že neprestanú robiť hudbu ktorá má zmysel.
reagovat

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 7x
dominika, Petrucci, pepanovacek, Brezkac, JendaCh, john l
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 6x
Mirsset, Martin01, Mohyla, kaktus, hellantonio
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Carloss87
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Brano
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000