Pink Floyd - Echoes, The Best of Pink Floyd

Pink Floyd - Echoes, The Best of Pink Floyd - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2001

Tracklist:

CD 1: 76:52
01. Astronomy Domine (4:10)
02. See Emily Play (2:47)
03. The Happiest Days Of Our Lives (1:38)
04. Another Brick In The Wall (Part 2) (4:01)
05. Echoes (16:31)
06. Hey You (4:40)
07. Marooned (2:03)
08. The Great Gig In The Sky (4:40)
09. Set The Controls For The Heart Of The Sun (5:20)
10. Money (6:30)
11. Keep Talking (5:58)
12. Sheep (9:46)
13. Sorrow (8:46)

CD 2: 78:30
01. Shine On You Crazy Diamond (Parts 1-7) (17:32)
02. Time (6:48)
03. The Fletcher Memorial Home (4:07)
04. Comfortably Numb (6:54)
05. When The Tigers Broke Free (3:43)
06. One Of These Days (5:15)
07. Us And Them (7:51)
08. Learning to Fly (4:51)
09. Arnold Layne (2:53)
10. Wish You Here (5:21)
11. Jugband Blues (2:46)
12. High Hope (7:00)
13. Bike (3:25)

Total Time: 155:30


Obsazení:

Roger Waters - kytary, zpěv
Nick Mason - bicí
Richard Wright - klávesy, zpěv
David Gilmour - baskytara, zpěv
Syd Barrett - kytara, zpěv

 
17.06.2009 Lukáš D.
3 stars

Proti těmto výběrům nic nemám,souhlasím s názorem,že je to dobrá věc pro lidi, kteří se konkrétně s PF chtějí seznámit.Pro mě jako skalního fanouška toto není,protože právě Pink Floyd jsou jednou z prvních kapel na světě, která začala vydávat alba kde každá skladba navazuje na tu další a vychází z té předchozí.Celé je to svůj vlastní tepající svět a jakékoliv vyjmutí skladby je necitlivé a kazí celkový nenapodobitelný dojem.
Uznávám,že se na to nemohu dívat nestranně... :)

reagovat

PaloM @ 17.06.2009 18:57:09
Presne i môj názor, ostatné je v reakciách k príspevku p. Šimka

14.10.2008 Jan Šimek
4 stars

Inu, bylo toho tady řečeno dost, ale téměř s ničím nemůžu souhlasit. Nikdy jsem nebral výběry a kompilace the best of tahání peněz z lidí. Nikdo nikoho nenutí si to kupovat. Pokud někdo nadává, že někdo udělal další best of a že jsou to "vyhozené prachy", ať to nekupuje, co my s tím tady. Podceňuje se ale ve výběrech jedna podstatná věc. Mysleme na ne skalní fanoušky, třeba konkrétně Pink Floyd, kteří si nebudou shánět, natož dnes kupovat všechna CD a nebudou to prožívat jako někteří z nás. Jim ke štěstí stačí Wish You Were Here, pár hitovek ze zdi, Money, See Emily play a podobné věci. Pro ty mají tyto výběry smysl. Já když se zajímám o nějakého interpreta a mnoho od něj neznám, vždy začínám pátrat po nějakém výběru. Uznejte že jde o dobrý začátek seznámení se třeba s danou skupinou či zpěvákem. Představme si, kdyby PF nikdy žádný výběr neudělali a někdo by začal třeba albem Ummagumma se dostávat k Pink Floyd. Ruku na srdce, těžko by ho to asi velmi zaujalo, když by ze začátku nevěděl co čekat. Myslím si, že jednou za čas udělat takové malé ohlédnutí za to, co jsem jako zpěvák či co jsme jako skupina vytvořili, není k zahození. A navíc, copak Floydi mají těch výběrů tolik ? Když pomineme Relics, kde najdeme i nealbové tracky, tak v podstatě výběr Echoes vylepšuje a doplňuje stařičkou "kolekci velkých tanečních písní". Sestava se mi líbí. Samozřejmě každý si může píchnout - a kde je Run Like Hell ? A kde je tohle, tamleto ? A řada z nás fandů vyrukuje i se skladbami, které by se tam snad nikdy neobjevili. Možná bych také někde volil jinak, u Final Cut by se mi víc líbila Not Now John apod. Ale i tak je výběr velmi dobře postaven. Zkrácené verze některých věcí mi nevadí, protože tak chválená Echoes je pro mne na albu, nezlobte se, nudně dlouhá. A takové ty názory - jak můžou z konceptu The Wall vytrhnout Another Brick In The Wall II ? A na koncertě vám snad kvůli této písni přehrají celé dvojalbum nebo co ? Na koncertě máte také v podstatě výběr písniček a stěžuje si někdo, že PF zahráli např. Wish You Were here jako jednu písničku a ne celé album ? Opravdu nevím oč jde a pokud někdo řekne, že jsem nepochopil Pink Floyd, tak já se podle toho zařídím. Buď nebudu poslouchat jeho anebo Pink Floyd, ale jedno z toho si určitě zvolím a vyberu. Kupř. mně jde hlavně o písničky. Když mám naladu si poslechnout song Another Brick..., proč hned kvůli tomu sahat po celém albu The Wall...?
reagovat

Ryback @ 14.10.2008 18:18:49
Hmm, musím uznat, že vlastně máte, pane Šimku, pravdu. Nám znalcům se to nadává ;-)… Ale je fakt, že pro někoho, kdo Floydy nezná (a že jich je furt hodně), je začít s Best Ofkou logicky ideální řešení. Sám jsem takhle s několika skupinami začal.
A když se nad tím zamyslím ohledně té komerce i z jiného úhlu – samozřejmě, že firma věděla, že se album bude prodávat a penízky se pohrnou – ale je možná taky na místě upřímně se zamyslet, co je tak špatného na tom chtít zbohatnout…
Sám Nic Mason se nikdy pokrytecky netvářil, že mu v hudbě nejde o peníze. Vždycky to přiznával a několikrát řekl něco v tom smyslu: Co je na to špatného - kdo by si nechtěl žít co nejlíp? A že jeho autíčka musejí stát nějaké peníze ;-)

PaloM @ 14.10.2008 19:15:44
Jan Šimek: aby som to na začiatku hneď nezakecal,
musím uznať, že Tvoj názor sa mi páči a súhlasím.
Nič to nemení na mojom názore o výberovkách takýchto umelcov, ktorý som písal napr. pri Collegium Musicum či Led Zeppelin.
Proste, mám rád radové albumy, peniaze si šetrím radšej na ne, a občas si potom urobím vlastný výber
a nemusím sa rozčuľovať, kto to ako zostavil (to ale skôr pri pesničkových skupinách, či spevákoch).
Som veľmi prekvapený hodnoteniami, či skôr principiálnym sporom "best of áno-nie" v minulých príspevkoch, o ktorých som doteraz netušil (nečítal som z jasného dôvodu, že ma best of P.F. nezaujímalo...).
Tieto spory sú úplne zbytočné: je to proste obchod, ponuka-dopyt, páči sa mi, chcem to - kúpim, nepáči sa mi a nechcem - nekúpim. Veriť na neaké len "čisté úmysly" umelcov (vydavateľstiev) by bolo naivné. A veď je to ich produkt, majú právo ho ponúknuť raz v modrom, raz v zelenom, aj v zeleno-modrom obale. Na mne je, či kúpim alebo nie.
Páčil sa mi aj Zdeňkov postreh (pri mojej recenzii na LedZep 2CD Remasters), že je to dobré do auta.
Také isté použitie si viem predstaviť pre niekoho aj pre "Echoes...", hoci ja osobne by som urobil mp3 výber podľa mojej chuti.
Takže záverom úplne pokojne, s úsmevom:
ja si to nekúpim, mám ledva financie na radové CD a nemôžem si ani tie všetky dovoliť. Samotný výber
u "ťažných koní" kvalitného rocku by ma neuspokojil.
Ak to komukoľvek takto vyhovuje, prečo nie? Ani by ma nenapadlo neako to odsudzovať.
Dosť o tom kecám, je to veľmi zložité. Hlavne je to o finančných a priestorových možnostiach: toľko fantastickej muziky a take nízke príjmy. Tak niečo v mp3, flac, niečo na CD-R, DVD archív, hardisk
a ja tie najmilovanejšie kúsky postupne dopĺňam na originálnych CD (i DVD).

Mirek Kostlivý @ 14.10.2008 22:18:12
Snad bych ani nereagoval, ale poznámka:

"Představme si, kdyby PF nikdy žádný výběr neudělali a někdo by začal třeba albem Ummagumma se dostávat k Pink Floyd. Ruku na srdce, těžko by ho to asi velmi zaujalo, když by ze začátku nevěděl co čekat."

mě trošku nadzvedla ze židle, protože nevím, z čeho autor usuzuje, že nás album Ummagumma, jakožto první deska co jsme od nich slyšeli, nemohlo zaujmout.
A nebyl jsem jediný. V roce 1971-72 jsme ji se stejně starými spolužáky sjížděli mockrát, a hlavně díky ní jsme se začali zajímat o starší kousky Floydů. Geniální výběr Relics se mně dostal do rukou později. A protože polovička věcí vyšla jenom na singlech, tak význam to pro nás mělo nesmírný.
A dělat výběry v době internetu, když si na internetovém rádiu mohu poslechnout co chci? Tak to pokládám za zbytečné. Tedy aspoň pro mě. Jinak ten kdo si chce ty výběry kupovat, tak to je jeho věc.
A že chtějí vydělat? To jim přeji. Snad aspoň něco zbylo i na Syda Barretta za autorské honoráře, když tento výběr vyšel v roce 2001.

Voytus @ 14.10.2008 23:09:20
Třeba pro mně v začátcích s Pink Floyd byl výběr ideální. Roli v tom hraje i věk - bylo mi čtrnáct, když jsem se k nim dostal (r. 1999), slyšel jsem Jako první Animals a The Wall a nijak mě to neoslovilo. Naštěstí jsem v té době poslouchal spoustu jiných věcí z té doby (Led Zeppelin, Deep Purple) a tak nějak jsem považoval za důležité tuhle kapelu poznat, už jen kvůli tomu, že to je legenda. Takže jsem se prokousával jejich tvorbou a snažil se zjistit, co na nich vlastně je (naštěstí po Final cut jsem narazil na Dark side - slyšet jako další Ummagummu, tak nad nimi asi fakt zlomim hůl). A to trvalo asi rok, po Dark side jsem se dostal ke zbytku a dneska nedám dopustit téměř na nic (snad až na to Final cut, to má hlavně špatnou mixáž a Waters zpívá věčně mimo tóninu). Mít nejdřív výběrovku,tak se k těm zásadním dostanu rychleji.

31.08.2006 jednooky
3 stars

mě se to líbí je to sice prachobyčejnej výběr, ale má pěknou grafickou stránku a i skladby jsou vybrány dobře - vypalovat si to samozřejmě nemá cenu. ale já dostal originál a jsem s ním velmi spokojen neboť je také příjemné jak již zde bylo napsáno si skladby poslechnout v jiné struktuře protože pánové přiznejte si to, když na Beatu slyšíte Wish you were here -taky nenadáváte že "to ti pitomci vytrhli z kontextu". mě se to jako neobvyklý průřez floydy prostě zamlouvá.
reagovat

02.06.2005 Bonzo
0 stars

myslim že to je špatné album, písničku jsou špatně uspořádaný a tak. Ale nejvíc mi vadí že ty písničky hodně zkracujou! jako třeba Echoes, Sheep, Shine on your crazy diamond... a chybí mi tam hodně písniček který jsou lepší než některý který tam jsou...
reagovat

17.05.2005 bm
0 stars

souhlasim s mct. vybery typu the best atd of me pripadaj jenom pro vytriskani poslednich penez co se z toho vytriskat da... to je dobry tak pro nakej telesop... spis si myslim ze to je vymysleny i z toho duvodu, ze si pak lidi treba zacnou o skupinu vic zajimat a nakupovat dalsi alba protoze tu je vyber kde se kazdymu proste musi neco libit.
reagovat

10.01.2005 Ryback
0 stars

já nechápu jednu věc: šlo by udělat minimálně 3 CD z rarit, které nikdy nevyšly na řadových, studiových albech. proč to hergot ještě nikoho nenepadlo? hudba z filmu Committee v roce 1968, halda skladeb ze Zabriskie Point, které jsou k sehnání neofic. kanály, pár skladeb s Barrettem atd. atd...je to velká, velká ostuda, že ještě oficiálně nevyšly takové perly jako třeba Scream thy last scream, One in a million a tak dál..
reagovat

11.11.2004 mct
0 stars

Kompilace tohoto typu považuji pouze za obchodní trik. Tvůrcům docházejí peníze, žádná nová deska na obzoru, tak se vydá něco takového jako tohle. Pro mě je tenhle výběr zcela nepochopitelný slepenec. Nemám tušení, podle jakého klíče to dali dohromady – nejspíš šlo o to, aby se tam dostaly skladby z co největšího množství alb, a tak se vybraly spíš ty nejkratší než nejlepší. Takže by se to mělo spíš jmenovat Echoes, The Shortest of Pink Floyd ...

A o vytrhávání skladeb jako „The Another Brick in the Wall – II“ jsem už psala jinde.
reagovat

24.08.2004 Hans
0 stars

Nechapu proc jsou do hodnoceni zahrnuty i kompilace. Neni vlastne co hodnotit, ty skladby jsou na radovkach takze zadny novy pocin to neni, jen masteni kapes interpretu za tvurcim zenitem a hudebnich spolecnosti, tedy presne to co PF ve svych pisnich kdysi odsoudili :o)))
Takze jedine snad hodnotit producenta za vyber repertoiru. Clovek ktery bude kupovat takovy vyber si muze precist hodnoceni radovek ze kterych je kompilace slozena. To je muj nazor.
reagovat

03.08.2004 crazydiamond
3 stars

Musím souhlasit s Davem! Písně by měli navazovat, to neznaměná, že musí být stejně jako na řadových albech, ale měli by plynule navazovat, natožpak u Floydů, vždyť to je na těch jejich albem tak vyjímečný, ta vnitřní propojenost jak hudební, tak textová!! Dát po See emily play The happiest days of our lives je obrovská chyba, stejně tak jako dát mezi Fletcher memorial a When the tigers broke free Comfortably numb, etc.
Jinak je to celkem slušný výběr, ve kterém ale podle mne některé písně dosti chybí (kam se poděly úžasné Coming back to life, Run like hell, Great gig in the sky, Fat old sun, have a cigar, A great day for freedom, etc.? a co tam dělá Learning to fly??).
Dal bych 3,5, ale to tu není, takže 3.
reagovat

jádro @ 30.12.2005 00:00:00
Gig tam je

02.07.2004 -R-
4 stars

Podla mna je to dobre. Mne osobne sa pesnicky typu Bike a pod. nepacia, akceptujem ich vsak. Je to vyber a tam musia byt skladby aj z albumov, ktore sa mne nezdaju ako celkom vydarene. Je to vsak len moj nazor a inym sa tieto albumy pacia. Prajem prijemne pocuvanie
reagovat

17.06.2004 Lost within myself
3 stars

Podle mého názoru, pokud někdo chce, aby po Money následovalo Us and Them, nechť si poslechne originální album. To mi právě přijde na výběrech zajímavé, že skladby slyšíme v neobvyklých pořadích, skoro jako kdyby šlo o nové album. Písničky pak vyznívají jinak, nově. Na Echoes oceňuji právě to, že nejde o nudné chronologické seřazení nejúspěšnějších skladeb tak, jak postupně vycházely na deskách.
reagovat

15.06.2004 Dave
3 stars

Písničky skvělý, ale je to úplně nesmyslně rozházený. Fanoušek kterej má naposlouchaný řadovky docela trpí že písničky logicky nenavazujou (po Money má bejt Us and them atd.). Osekanej song Echoes to taky schazuje.
reagovat

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Jan Šimek
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Dave
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
Hans, mct, Ryback

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000