UFO - Force It

UFO - Force It - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1975

Tracklist:

1. Let It Roll (3:57)
2. Shoot Shoot (3:40)
3. High Flyer (4:08)
4. Love Lost Love (3:21)
5. Out In The Street (5:18)
6. Mother Mary (3:49)
7. Too Much Of Nothing (4:02)
8. Dance Your Life Away (3:35)
9. This Kid's / Between The Walls (6:13)

Released July 1975
Recorded Morgan Studios, London
Genre Hard rock, heavy metal
Length 38:11
Label Chrysalis Records
Producer Leo Lyons


Obsazení:

Phil Mogg – vocals
Andy Parker – drums
Pete Way – bass
Michael Schenker – guitar

Guest:
Chick Churchill - keyboards

 
05.01.2013 Michálek
4 stars

Jo jo, méně znamená někdy více! Mám prostě rád, když v nahrávce slyšíte jasně zvuky jednotlivých nástrojů a to tady opravdu platí. Ostatně u UFO se není čemu divit, protože Michael se opravdu nemusí schovávat za nějaké studiové triky a rytmika ostatně taky ne. Album na vás dýchne krystalickým zvukem, krásou kytarových sól, kteréžto znaky si skupina ponese i dále svojí tvorbou a které si vypiplá postupně až ke skutečné dokonalosti. Písně jsou rockově melodické, Philův hlas drsný tak akorát, basa, bicí perfektní. Ještě to chtělo trohu popojít přes další desku až už jsme byli tam, kde jsme být chtěli.
reagovat

29.01.2010 hejkal
3 stars

Kauza Eva a Vašek ma svojho času celkom pobavila a v rámci návratov k staršej tvorbe UFO (The Visitor ma nalákal) mi nedalo, musím tento album trošku obkecať. UFO nie je ani o originalite, ani o dajakých dychberúcich nápadoch, postupoch, či, nedajbože, o nejakom prídavnom mene vo význame magna pred podstatným menom umenie. Force it sa skladá výhradne z toho, že sa na základné rôznotempové rytmy nabaľuje melodická Schenkerova gitara, sem tam je z toho aj rif, a do toho škrípe Phil so svojim hlasom relatívne banálne texty. No a čo. Stále je to rock a jeho jednoduchosť a priamočiarosť sú vhodné na rôzne príležitosti, od kulisy po vybláznenie sa na párty, či koncerte. Zvuk je ľúbivý a nevtieravý, čo napomáha nerušenému počúvaniu.

Pokiaľ to môžem porovnať, tak je určite konzistentnejší ako Phenomenon, ale na druhej strane z toho naozaj niet moc čo vyzdvihnúť, nakoľko všetko splýva v rámci nastavených parametrov. Čo vlastne nie je zlé, iba ten Doctor mi tu chýba (možno Love lost love má túto ambíciu), aby som sa tešil na nejakú výraznú zmenu nálady a mal dôvod pustiť si to častejšie. Ak by som predsa len mal niečo vypichnúť, tak by to bola hutnejšie sa tváriaca skladba Mother Mary, tá mi celkom reže, a záverečná This kid’s, to je asi jediná skladba, ktorá by mohla ašpirovať aj na prvú ligu, konečne sa v nej niečo deje aj inštrumentálne a aranžérsky, nie je to tradičný Schenker plus komparz.

Moderná doba CD remasterov nedáva šancu platniam, musí vždy niečo pridať. Bonusy obsahujú nevydaný poloslaďák A million miles a za priehrštie živých skladieb z albumu, ktoré ukazujú, že Ufóni si na pódiovej prezentácii dali celkom záležať (čítaj, hrali to, čo na albumoch).

Čo dodať na záver? Je to melodický gitarový rock bez väčšieho vzruchu, ktorý občas dobre padne, ale medzi moje najobľúbenejšie veci sa, zdá sa mi, asi nikdy neprebije.

reagovat

PaloM @ 29.01.2010 15:12:26
hejkalove postrehy naprosto vystihujú moje krátkodobé dojmy z UFO všeobecne. Mám rád aj takéto kapely, nemusí byť všetko super progresívne.

ufolog @ 29.01.2010 18:00:51
hejkal: Reknu ti to jednoduse - jses debil :-))) UFO jsou jedna z nejproslulejsich heavy-rock kapel 70 let a FI jedna z jejich nej desek.. Tva recenze je pro zasmani:-))

pito63 @ 29.01.2010 18:34:56
ufolog, to snáď ani nemyslíš vážne?! Čo tak rešpektovať názor druhého? Mal by si s kľudnou hlavou prehodnotiť svoju reakciu. Necítiš potrebu sa dotyčnému recenzentovi ospravedlniť?

ufolog @ 29.01.2010 18:58:21
Pito: Necitim :-)))
Kdyz jsem si tu v minulych mesicich precetl jak zrovna vase parta toleruje nazory jinych (napriklad Asia), tak ne :-)))
Rici o kapele ktera ve sve dobe patrila mezi 1. a o prvni mista se ve svetovych zebriccich delila s takovyma legendama jako LZ nebo DP ze jde o kytarovy rock bet vetsiho vzruchu + deset dalsich nesmyslu v pod. duchu, tak to uz musi opravdu byt clovek debil, aby takovy smesny infantilni zhovadilosti sepsal :-))

Tady se to koukam hemzi na slovo vzatyma znalcema, az to v cloveku vyvolava laviny smichu :-))))))

ufolog @ 29.01.2010 19:00:49
Kdyby to dite aspon napsalo "mne se to nelibi", ale psat takovy radoby sotisfikovany kydy o kapele/desce, kterou vcera slysel poprve je opravdu velmi smesne :-))))

Deadmonkey @ 29.01.2010 19:10:56
Ať je to jajkoliv, tak sakra nejsme na Xchatu abysme se takto titulovali. To nezvládneš konstruktivně argumentovat?

pito63 @ 29.01.2010 19:37:41
ufolog!
Ja nie som v žiadnej partii a vždy som tu vystupoval proti mazaniu príspevkov.
Ak sa Ti zdá, že dotyční ľudia, ktorí recenzujú UFO, tomu nerozumejú, prečo nepridáš svoj fundovaný pohľad na album Force It?

Filozof @ 03.02.2010 09:20:40
Ufolog
Už to tu bylo několikrát, ale zdá se, že pro některé nově příchozí je potřeba to opakovat čas od času znovu:

Ve slušné společnosti i v právním řádu se důsledně rozlišuje mezi názorem a jeho nositelem.

1) Napsat o jakémkoliv názoru jiného, že je to podle Tebe hovadina je v pořádku.

2) Napsat o komkoliv, že je debil - nota bene jen pro to, že nějaké album vnímá jinak než Ty - je nepřípustné a podobné případy dopadaly jednoduše - dotyčný zmizel a s ním i jeho příspěvky.

3) Je dobré si zvyknout, že umění se nedá objektivně hodnotit a každý jsem jiný - tedy co pro Tebe je hudební nebe, bude pro jiného šunt a opačně. Ušetříš si tak spoustu nervů. Neboli to chce trochu nadhledu.

Já osobně se také těžko srovnávám s tím, že progresivní kosmická a pro mne vynikající alba UFO v době, kdy ta skupina byla mladá, mohou někomu připadat méně zajímavá, než hrůza s názvem Force It, ale co nadělám...

ufolog @ 04.02.2010 22:03:22
Jsou proste klasiky na ktery se nasaha. Stejne jako In Rock nebo Machine Head od DP, prvni desky BS, LZ, UH.. a stejne tak treba i klasicti UFO.
Jinak jejich tvorbu je samozrejme treba brat i v kontextu doby ve ktery vznikala..

Nazory vas co jste slyseli UFO poprvy nekdy pred tejdnem z mp3 stazeny odnekud z P2P, radim na stejnou uroven, jako nazory 14ti letejch kluku poslouchajici techno, kteri poprve vcera slyseli II. od Led Zeppelin... a hned by o ty "hruze" chteli psat kritiky do Bravicka :-)))

Filozof @ 05.02.2010 08:39:51
Ufolog
Problém je v tom, že klasiky na které se nesahá má každý jiné. My rádi budeme respektovat Tvé názory na nedotknutelnost Tvých hrdinů BS, LZ, UH, DP či UFO. Ale fakt, že pro mnohé z nás jsou špičkoví interpreti prostě jinde nezměníš. Doporučuji si na něj zvyknout.
Stejně tak na to, že pro mnohé z nás UFO či BS jsou dotknutelní.

Pokud jde o druhý odstavec - jsem rád, že nejsi příznivec MP3 - to jsme na tom stejně. Mohu vědět, na čem (jaké aparatuře) desky posloucháš?

honánek@seznam.cz @ 18.08.2010 20:18:11
Asi budu psát to co mám rád.Slovensky neumím.Než to přečtu,budu vypadat jako debil.Ale UFO to je moje parketa.Děcka ,já za ně dostal tolikrát do držky,to si nedovedete představit,neberte tu muziku,tak jak si to někdo představuje.UFO to je něco ,co nebude nikdy pro všechny.Von tady něco pindá,ale já vím,že totok -UFO je pro mě to co mám nejraději--Začíná něco co potom všichni budou zvát---UFO miluju,a serte na mě-stejně je budu milovat.
@ 11.12.2012 22:16:02
počúvam takúto muziku od svojich 13 rokov, na budúci rok budem oslavovať 50-tku, takže už mám skutočne niečo napočúvané. Zaujala ma táto diskusia, pretože UFO je moja veľmi, veľmi obľúbená kapela. Neviem možno laicky pomenujem akoby "nedocenená" v porovnaní s inými legendami rocku, osobitne aj toho hard štýlu. Mnohí sa tu "obuli" do ufologa, ale v podstate s ním súhlasím, aj keď nie celkom v jeho expresívnejších výrazoch voči autorovi recenzie, ktorý ho málinko nahneval. Ale ja to poviem asi takto. Nejde len o formálne zhodnotenie muziky po jednom vypočutí (aj keď po tejto stránke nemôžem recenzentovi nič vytknúť a asi mal úmysel úprimne napísať svoj pocit z počutej hudby), ale ide aj o vzťah ku hudbe, vzťah ku kapele. A možno o to išlo ufológovi,,,Je to možno niečo podobné, ako keď hodnotí niekto auto, jeden je jeho majiteľ a druhý úplne cudzí. Ten cudzí zhodnotí "mechanicky" závady, ten majiteľ má k nemu aj vzťah, zážitky z minulosti, spomienky,...a tým aj iný pohľad... UFO je podľa mňa najúprimnejšia, priamočiarejšia a najúžasnejšia muzika, ktorú som počul a som rád, že som tiež jeden z tých, čo mali možnosť si tú muziku vychutnať... A ostatným: nevtláčajte názory iným, je demokracia a nejaké slovíčko v zlosti tolerujte ako to, že aj UFO má nárok na slabšie chvíľky...

hejkal @ 12.12.2012 08:42:07
Nemám problém s tým, že je niekto zanietený fanúšik kapely a nedá na ňu dopustiť. Nepíšem o ňom, ale o sebe a svojom postoji k albumu, a preto vám všetkým želám veľa nadšených zážitkov pri počúvaní Force it.

29.01.2010 redrocker
4 stars

UFO mám opravdu rád a myslím to upřímně.
Je nesmyl tvorbu této party, z období s MS, vnucovat někomu, kdo uznává jen progresivní rock. Progresivní rock ve smyslu komplikovaných aranží Genesis, Yes atd. Na UFO mám náladu jen jednou za čas, ale když to přijde, užívám si každý tón z celého LP. Na tomto albu najdete opravdu poctivý Hard Rock poplatný době vzniku. Znamená to tedy, že zúčastnění hudebníci vychází, jako spousta kapel z GB, které prorazily v USA, z blues. Nerad někoho z celku vyzvedávám, ale u této desky musím. Michael Schenker je zde jako puštěný ze řetězu. Zvuk jeho kytary a rify plus sóla, která předvádí jsou opravdu potěšením pro každé ucho pravověrného rockera. Ostatní s ním samozřejmě drží tempo a všichni si plní své úlohy na 100%. Např. basista Pete Way není žádný free jazzový hráč, ale prostě drží linku a má to fakt koule. Všiml jsem si, že v ČR je hodně fandů hard rocku 70. let, kteří uznávají pouze svatou trojici (DP,LZ, BS), místy okořeněnou o UH, a další, na západě úspěšné kapely, ani neznají. V lepším případě znají jen názvy a pár proláklých písní.
Musím tady trochu zareagovat na Hejkala a dám jeden příklad. Můj švagr, blázen do RUSH, Return to Forever atd., jel se mnou autem, když místní rockové rádio pouštělo od UFO toto LP celé, od začátku do konce. Při písni Mother Mary řekl „Ty vole ta kytara“ a nechtěl vylézt z auta, dokud LP nedohrálo do konce.
reagovat

b.wolf @ 29.01.2010 22:33:33
...výstižné... UFO je zcela nepochybně hard rocková klasika, ať už s M. Schenkerem či bez něj. Poslouchám je pořád a nikdy se u nich nenudím. Jediné album, které jaksi nebylo k sehnání, byl titul Mechanix, (díky recce martina69) který jsem pořídil loni a stále se mi neoposlouchal. Paráda, stejně jako jejich ostatní fošny. Hard rock bez UFO je zkrátka nemyslitelný.

hejkal @ 30.01.2010 07:52:33
Som rád, že máme zhodný názor na tvorbu UFO. Je to jednoduché a priamočiare, pričom gitarista prečnieva. To, že ja mám túto hudbu "iba" rád a ty ju máš opravdu rád, je vec osobných preferencií a to je fajn.

Čo sa týka GB hard rockových skupín, boli ich tam desiatky veľmi dobrých, zmienená štvorica však pôsobila invenčne, mala vo svojich radoch viaceré špičkové osobnosti a ich skladby a prejav boli perfektné. A tie neznámejšie sa im niekedy vyrovnali (napr. taký Warhorse alebo Still Life).

Nepríde mi prekvapivé, že sa fanúšikovi Rush (resp. rockovej hudby 70. rokov) zapáčilo vypočuť si UFO.

03.08.2009 vmagistr
5 stars

Force It

Superlativa nestačí. Superlativa jsou málo. Superlativa prostě nedokážou vyjádřit pocity, které ve mě vyvolal poslech čtvrté řadovky UFO. Devět fláků tryskající energie, devětkrát zatajený dech v očekávání, jestli následující skladba dokáže být ještě lepší než ta předchozí...dokáže, minimálně ze začátku určitě.

Už první pecka, nezastavitelně se valící Let It Roll moc prostoru ke zlepšení nedává. Syrový nářez se zasněnou mezihrou uprostřed by mohl klidně být nejlepší skladbou kterékoliv předcházející desky UFO. Na Force It je to ale pouze malá ochutnávka toho, co teprve přijde. Třeba hned následující hravá Shoot Shoot je toho jasným důkazem. Na tohle se tehdy muselo pařit jedna radost...Ale deska jede dál, atmosféra houstne, kvalita stoupá - křehoučká balada High Flyer dojímá až k slzám, obzvlášť pak nádherný dvojhlas v refrénu. Ale nač truchlit, vždyť život je přece veskrze pozitivní, stejně jako na poměry UFO poměrně veselá taškařice Love Lost Love. Co to? Klavír? Na téhle desce? Ale divte se či nedivte, do Out In The Street pasuje koncertní křídlo perfektně a pasáže, kde se překrývá se sólující kytarou, jsou pro mě málem nejúchvatnějším momentem celého alba. Vypalovačka Mother Mary za ostatními skladbami co do nápadu možná maličko pokulhává, ale šlape perfektně, to se musí nechat. Jestli jsme se v první části desky vznášeli někde v nebesích, s Too Much Of Nothing se budeme nořit do hlubin. Ďábelsky temný nářez mi trošku kalí jediný dojem - refrén jako by z oka vypadl Cooperově hororové Ballad Of Dwight Fry - ale třeba je to jenom osobní pocit. Dance Your Life Away je spíše disco záležitost oblečená do rockového hávu Schenkerovy kytary, ale má šťávu a nenudí. This Kid's/Between the Walls je už pak jen příjemný dojezd po zběsilé rockové smršti by Schenker, Moog, Way & Parker.

Tohle prostě nejde jinak než za plný počet, pět hvězdiček je u Force It minimum, pod které jít prostě nemůžu.
reagovat

merhaut @ 03.08.2009 21:19:30
superlativ je rodu mužského...

vmagistr @ 03.08.2009 21:56:04
rejpale :-) ale pokud je tohle to jediný, co se Ti nezdá, můžu být spokojenej...

merhaut @ 03.08.2009 22:30:41
Force It mě provázelo mazáckou vojnou, slyšel jsem za ten rok 1977 snad 100x - jedna z mých hodně oblíbených desek

Lynott @ 04.08.2009 13:23:22
Hard rockova klasika 70s. Jedno z nej hard rock alb vsech dob. UFO na vrcholu. Co k tomu rict vic.. 5* - stejne jako Phenomenon..

Mirek Kostlivý @ 04.08.2009 15:16:05
Přiznám se k neznalosti této desky, na kterou jsou tak rozdílné názory. Opět mě ale rozesmála dva roky stará recenze "filozofa", takže to brzo napravím. Protože jsem ale ty dva roky na vojně poslouchal spíše VDGG a Genesis, obávám se nejhoršího ... I když přirovnání k Evě a Vaškovi asi ne :-).

Lynott @ 05.08.2009 18:02:25
Mirek Kostlivy - No ono je to cely i tom, jak cely UFO (nebo kteroukoli jinou kapelu) osobne vnimas - jakej k ty hudbe mas vztah - jaky se ti k ty ktery desce vazou vzpominky (holky, mejdany) a pod. UFO byli muzika myho mladi, takze tam hraje dost velkou roli i urcita nostalgie. Ale i tak, jejich muzika je dle myho nazoru vyborna i dneska (taky ne vse). UFO se mi proste nikdy neoposlouchali, jako treba spousta jinejch kapel. Na druhou stranu nevim, jestli by se mi tolik/vubec libili, kdybych je v ty dobe neznal a dneska si je pustil poprvy.. nebo kdyby mi bylo dneska bylo 15 a nekdo by mi je pustil.. Tuhle hudbu chce brat i tak trochu v kontextu doby ve ktery vznikala - v kontextu 70's.

12.11.2007 jirka 7200
3 stars

Tak jsem se prokousal už k tomuto albu a poslouchám ho už poněkolikáté...Nemohu se zbavit dojmu,že UFO chtělo mermomocí navázat na úspěch předešlé desky,ale ne vše vyšlo,tak jak si přáli.I když písně nejsou špatné,chybí jim něco z přirozenosti alba Phenomenon.Jasně,Schenker opět zkrášluje svými sóly většinu písní,ale výsledek je pro mě takový neslaný nemastný - uvidím,jak si povedou další desky..
reagovat

23.10.2007 stařík
3 stars

Hnáni nezničitelnou žízní a úspěchem předchozí desky Phenomenon v roce 1975 UFO nahráli svou čtvrtou velkou desku (rané UFO Live raději ani nepočítám) a po předchozím LP Phenomenon definitivně potvrdili status prvotřídní hardrockové atrakce. Zaslouženě - stačí mrknout na YouTube na nějaké jejich staré video – je to tvrdě a poctivě pracující parta.
Nadaný greenhorn Schenker, zlanařený od německých Scorpions, který ještě před rokem neuměl kváknout anglicky, si s ostatními v kapele rozumí muzikantsky dokonale, to je dobře slyšet. Jeho legendární Flying V mydlí cestu vpřed i slabším kouskům hlava nehlava.
Producent Leo Lyons (Ten Years After) mazaně ponechal kapele její syrovost a…trochu šetřil na dynamice. Nevadí.
Polovina skladeb z alba jsou už dnes naprosté klasiky: úvodní sekačka Let It Roll, Shoot Shoot včetně uzlů v tempu klouže jedna radost, silácká Mother Mary je dodnes koncertní otvírák kapely anebo závěrečná brutální This Kid´s, ta se v půli najednou zlomí do lyrické kytarové linky za doprovodu melotronu (taky milujete ten charakteristický zvuk téhle obstarožní mašiny?), až by jeden zjihl.
Tvůrci obalu, chlapíci od Hypgnosis (práce pro Pink Floyd, LedZep, Genesis aj.) se tradičně vytáhli – obal skvěle koresponduje s názvem alba: Force It - Napal to tam! a dostalo se i na oblíbený fonetický fórek (teď mě napadá Zappa/Sheik Yerbouti nebo Brand X/Marocan Roll) – faucet, čti ,,fósit“ znamená i vodní kohoutek a těch je v koláži koupelny na obalu požehnaně. Chytré.
Čtyřka UFO rozhodně není žádné velké umění a docela i časem zestárla, ale je stále vzrušující a drze sebevědomá, tak jak má správný hardrock být.
Je to útok na první signální soustavu, přesně jak na obalu - kde vybuzená roštěnka vrazí fešákovi jazyk do krku až mu oblízne mandle!
Kdo pamatuje, ten nezapomene.
Mám na mysli obojí.

reagovat

honánek@seznam.cz @ 18.08.2010 20:36:27
Fajn,slunce na UFO nevím,co možeš.Ale jsem rád,že žiješ-tvůj Luciferś friend.-totok je kapela na kterou nedáme!!!

25.09.2007 Filozof
1 stars

No, co napsat k téhle desce? Zahlédl jsem ji ve slevách za pouhých 179 Kč v remasterované verzi. Vidím známé jméno dobré kapely a cena lidová, pro kompletačního cvoka jasná volba - beru do košíku. Sice mne trochu varoval obal, nevkusný a zcela vybočující z nálady starých dobrých obalů do popových vod modernější muziky (všimli jste si, že podle obalu po desítkách let přehrabování v regálech s CD bezpečně poznáte "naši" dobu?), ale doufal jsem ve vítězství obsahu nad formou. Další, co mne varovalo, byl zmínka o jakémsi Michaeli Schenkerovi na obalu - snad to není TEN Schenker z popově-tancovačkových Scorpions? Bohužel - je. A přesně tak vypadá i muzika, kterou Vás začne nemilosrdně masakrovat CD-přehrávač po stisknutí "play".
První skladba ještě jakžtakž šlape, i když velmi nepůvodně (třetí odvar druhé ligy teenrockerů). Ale při druhé už Vám vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Tak neskutečně nepůvodní a tupá klišé, spolu s vokály jak z "Holky z naší školky "Shoot, Shoot, Shooting Fóór You..." či co to tam bublegummově (ovšem bez jejich roztomilosti) žvatlaj. Děs, běs. Pak kvílivá kytara jak z nejhoršího tancovačkového agrometálku ... co to má znamenat??? S úsilím se snažím přežít skladbu do konce a čekám nějaký obrat. Nepřichází. Naopak - třetí skladba je snad nejpitomnější a nenepůvodnější oplodňovák katerorie Nedvěd+Nedvěd+Hložek D minus minus. A po pár vteřinách když začne kvílení "...and you every melodíííísss...", s dikcí naprosto přesně odposlouchanou z Bavorských hospod po desáté večer (věřte mi, já tam pracoval), nevěříte svým uším. Jak se tahle skupina může jmenovat stejně, jako to druhé UFO s výtečným progrockem??? Kde kdo co popletl??
Psát dál asi nemá cenu. Hned další skladba silně připomene českou tancovačkovou Odysseu či Katapult blahé paměti. Obě tyto české perly mají alespoň jisté kouzlo originálu ve své nedokonalosti. Ale tolik nepůvodnosti a nudy, co slyšíte zde se snad na jedné placce sešlo až u Vaška a Evy.
Další skladba už jako připitomělý synthypop rovnou začíná a dál se to nelepší a nelepší. Prajednoduché až tupé vzorce na 2 a půl akordu, kde by tomu GFR dodali alespoň šťávu a Queeni (složili-li by někdy něco s takhle nijakou "melodií") šťavnatou produkci se spoustou drobností se UFO nestydí přednést v celé nahotě své pitomoučkosti.
Ne. Přátelé, to opravdu ne. Nikdy více. V tisících případů, které jsem měl možnost slyšet se snad nikdy nestalo, že by se skupina tak lišila stylem i kvalitou produkce na albech tak málo časově vzdálených, jako UFO vzor 71 a 75. Tentokrát jednoznačně ke škodě věci. Bohužel - musím důrazně varovat.
P.S. - Prodám či vyměním CD. Pěkný obal, kvalitní zvuk, remastered edice - nechcete? :-)
Jednu hvězdu dávám s vědomím, že existuje Moravanka a Eva s Vaškem.

reagovat

merhaut @ 25.09.2007 23:52:51
Kuš :-) Melodický hardrock asi nebude nic pro tebe ...

Technická: Honzo, asi netušíš, že Michael Schenker hrál na jen na jedničce Scorpions, a taky něco na způsob space rocku, a že jeho Scorpions tehdy Ufounům předskakovali, tam se seznámili ...

Ondra @ 26.09.2007 00:21:21
Teda filozofe, tady jsi se pěkně natvrdo kousnul a zabral tlustou třísku :-)))
Opatrně dále s přítlakem suportu na nebohý obrobek, a také je dobré používat brýle a přidat na mazací kapalině a otáčkách :-)))
Nicméně jak cut off recenze říkám "heezkyy" a závěrečné srovnání s Evou a Vaškem ve mě vyvolalo po dlouhé době bujarý smích - ale přeci jen Eva s Vaškem snad konkurenci nemají - i když vlastně ano - zkus si pustit houseové motivy....

Filozof @ 26.09.2007 08:32:07
Merhaut
Ale tuším. To si lze přečíst např. právě na obalu předmětných CD a mj. jsem měl na kolenou Stronga, když jsem to psal.
Ale pro mne se prostě 100% shoduje obraz Scorpions a téhle desky.

Filozof @ 26.09.2007 08:36:49
Ondra:
Mne podobně nazvedla ze židle kladná recenze na tenhle (pro mne) odpad. S tím se holt u hudby musí počítat. Každý to slyší a cítí jinak. Rozdílné pohledy jsou kořením poslechu a diskuze.
(Pokud to někdo nepožene do osobní roviny, což je zbytečné.)

EasyRocker @ 20.01.2009 10:16:24
Bože na nebi...chraň nás před lidmi, jako jsi Ty... To by toho ze světové hudby hodně zbylo...

ufolog @ 29.01.2010 18:04:46
K Filosofove hodnoceni se snad ani nelze vyjadrit. Snad jen ze jde o neskutecne diletanntstvi, analfabetismus, hloupost a infantilnost :-))

21.09.2007 martin.b
4 stars

Na Force It zařazují UFO ještě vyšší rychlostní stupeň, než na předchozím albu Phenomenon.
Hned úvodní "Let It Roll" a následující "Shoot Shoot" jsou nádherné skladby plné energie a síly. Ostatní ale nijak nezaostávají. Např. taková "Mother Mary", patří do playlistu a zlatého fondu kapely dodnes. Jediná věc, která mě na albu trošičku vadí, je produkce Leo Lyonse. Nahrávka je příliš "středová" a neuškodilo by víc toho "bigbítovýho dunění", protože UFO nikdy, i přes velkou instrumentální zdatnost, nedělali žádné velké umění. V jejich případě to ale bylo nejlepší, co mohli udělat a kvůli tomu mám také UFO rád dodnes. Pozornost si zaslouží i cover alba, který se také nevyhnul naprosto hloupé cenzuře a tak si příznivci v USA prohlíželi pouze velice zajímavou, ale prázdnou koupelnu.
reagovat

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
vmagistr
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
martin.b, redrocker, Michálek, Endyamon
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
stařík, jirka 7200, hejkal, luk63
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Filozof
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000