Talk Talk - The Colour Of Spring

Talk Talk - The Colour Of Spring - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1986

Tracklist:

01. Happiness Is Easy (6:31)
02. I Don't Believe In You (5:02)
03. Life's What You Make It (4:29)
04. April 5th (5:52)
05. Living In Another World (6:58)
06. Give It Up (5:17)
07. Chameleon Day (3:20)
08. Time It's Time (8:14)

Total Time: 45:44


Obsazení:

Mark Hollis – vocals, organ (track 4), guitar (track 8), piano (tracks 3, 5, 6, and 7), melodica (track 8), Mellotron (track 6), Variophon (tracks 4 and 7), keyboards (track 1)
Lee Harris – drums, percussion (tracks 1-3, 5, 6, and 8)
Paul Webb – bass guitar (tracks 2, 5, 6, and 8), backing vocals

Additional personnel:
Tim Friese-Greene – producer, piano (tracks 1, 2, 4, and 8), organ (tracks 3, 6 and 8), Mellotron (track 3), Variophon (tracks 4 and 7), Kurzweil synthesizer (track 1), keyboards (uncredited)
Ian Curnow – keyboards (tracks 2 and 6)
Martin Ditcham – percussion (tracks 1, 3, 5, 6, and 8)
Mark Feltham – harmonica (track 5)
Alan Gorrie – bass guitar (track 1)
Robbie McIntosh – guitar (tracks 1, 2, 5 and 8), dobro guitar (tracks 4 and 6)
Morris Pert – percussion (tracks 1, 2, 5, and 8)
Phil Reis – percussion (track 1)
David Rhodes – guitar (tracks 3, 5, and 6)
David Roach – saxophone (tracks 2, 4, and 5)
Gaynor Sadler – harp (track 2)
Danny Thompson – double bass (track 1)
Steve Winwood – organ (tracks 1, 2, and 5)

 
26.08.2016 alienshore
5 stars

Mark Hollis patrí medzi najlepších a najinovatívnejších skladateľov 80-tých rokov. Jeho kapela Talk Talk je príkladom toho, že stáť na jednom mieste nemôže naplniť skutočne tvorivých skladateľov a muzikantov, ktorí chcú objavovať nové zajtrajšky v hudbe. Táto skupina bola zaujímavá už hneď na prvom albume The Party's Over a výborne dopadla aj veľmi úspešná štúdiovka It's My Life. Tematicky vychádzajú z new wave, popu, rocku a aj jazzu. Zmes vskutku netradičná, ale o to originálnejšia a určite hodná skúmania.

The Colour Of Spring je priesečníkom medzi popovým a art-rockovo experimentálnym obdobím Talk Talk. Zosobňuje jedno aj druhé v tej najatraktívnejšej forme, kde sa snúbi melodická harmónia a zmysel pre umelecky poňaté aranžmány. Album ukazuje aj to, ako sa posunula produkcia z obdobia 70-tých rokov do rokov 80-tých. Je to jednoznačný technologický progres a pokrok. Zvuky sú naozaj pestrofarebné, aj rockové a aj elektronické. Všetko zmiešané s neobyčajným vkusom pre detail. Skladby však majú aj silný emocionálny záber, keďže Hollisov spevácky prejav sa pohybuje vo veľmi sugestívnych polohách. Ak teda už spomíname melódie, tak práve tu sa podarilo zložiť aj najkvalitnejšie hity.

Album samotný však nie je nejaký "mcdonald kfc kebab happy fast food" ako by si to človek predstavoval, keďže sa jedná o nahrávku z 80-tých rokov. Naopak, toto je vyložene muzikantská záležitosť a veľavravný bol aj jeden, pre mňa osobne, vtipný výrok istého vodiča – "nemáte tam něco veselejšího, tohle je strašně depresivní". Nuž, subjektivita má naozaj rôzne formy a podoby. Aj preto sa treba pripraviť na to, že album sa musí pochopiť do hĺbky, ale odmena je o to sladšia a chutí ako nektár z jarných kvetov.

Skladateľské duo Hollis/Friese-Greene dalo dokopy osmičku výborných skladieb, ktoré fungujú aj ako celok, no zároveň sa tu dajú vypichnúť aj výrazné songy/hity, ktoré prežijú bez problémov aj ako samostatné subjekty. Takými sú napr. I Don't Believe In You, Life's What You Make It alebo Living In Another World. V prípade posledných dvoch sa jedná o skutočné klenoty modernej hudby. Nachádza sa tu kopec klávesových, klavírnych a organových zvukov, ktoré majú zásadný vplyv na celkové vyznenie. Občas vstupuje do hry akustická alebo elektrická gitara. Svojou pohodovou a jednoduchšou myšlienkou ma oslovuje aj Give It Up. Posledná Time It's Time je pocitovo naozaj ťažký kúsok. V posledných minútach však Talk Talk uvoľňujú ventil a ponúkajú nádherný motív, s ktorým sa poslucháč dokonale stotožní a prichádza uspokojenie. Za zmienku určite stojí aj hosťovanie slávneho klávesového čarodejníka britskej scény Stevea Winwooda v niektorých skladbách.

Takých kapiel ako Talk Talk je na svete ako šafranu. Keď sa už ale objavia na scéne, tak o to viac poteší fakt, že sila ľudského potenciálu je nevyčerpateľná. Hudba je len jedna, ale má tisíc podôb. Pohľad, ktorý priniesli Talk Talk je jeden z mnohých, no história na nich vôbec nezabudla. Práveže po mnohých rokoch od ich odchodu z hudobného priemyslu sa ich význam ešte viac znásobil. The Colour Of Spring je najúspešnejší a asi aj najobľúbenejší album v ich diskografii, a občas sa naozaj stáva, že kvalita a úspech nájdu spoločnú reč.
reagovat

kamila @ 28.08.2016 09:50:35
tak to už je moc, že se sem dostane i chlapecká kapela Take That by mě nenapadlo ani v nejčernějším snu, příště prosím Boyzone a Lunetiky:):):)
když se mrknu na alienův profil, ten všem jasně zdůrazňuje jaký je to progresivista, jazzmen a chlapec s velkým hudebním přehledem a rozpětím. Ovšem to sem sem chrlí každý večer, je zřejmě pomsta všem kteří se jeho arogancí, sarkasmem a neakceptovatelností druhýho názoru přesytili, jeho náhled zatratili a tak sem sype (s prominutím)jednu popovou (sračku) za druhou. Tak tady mě máte, já vám ukážu co je pravá kvalita :) Vesměs nemám co proti, širší záběr je ku prospěchu věci, o některých (Europe, ELO) si ráda přečtu (stejně jako 15tou variaci Fragile), ale solit tomu všemu plný počty je odraz vzdoru a velikášské pravdy dotyčnýho. Hlavně že se tu nedávno stírálo za pětku pro Rush:)
za chvíli to můžeme přejmenovat na POPBOARD!!!

Martin H @ 28.08.2016 09:56:53
Kamilo, ta recenze je o desce skupiny Talk Talk. Nevím, kde jsi přišla k těm Take That.

Antony @ 28.08.2016 09:57:16
Pro místního pop-snoba: Vůbec jsme se s Kamilou nedomlouvali.. Vtipná shoda.

kamila @ 28.08.2016 10:07:19
Fakt jen náhoda, ale dobrá :)
Martin H: to je samozřejmě fór, název zní letmo podobně a lamači esové hitparády se tu možná inspirovali :)

alienshore @ 28.08.2016 10:08:41
pre prog-snoba - vobec ma to nezaujima ..., a kamila nie je žena, je to troll prezlečený za chlapa, ešte som tu nezažil ženskú ktorá by kvákala tolko somarín

kamila @ 28.08.2016 10:16:43
ty jsi bájná postava ze severské mytologie, žádný somáriny, já si tě za tvou dosavadní práci fakt vážím, jenže jako člověk jsi selhal, ale nechme toho, tohle všechno ode mě je jen sranda, nechci popichovat:) já ty popoviny prostě nesnáším :) tak jak ty zase nemusíš snášet moje kanadský oblíbence

PaloM @ 28.08.2016 11:33:27
kamila sa proste vyfarbila :-(

Brano @ 28.08.2016 11:51:52
alienshore je jednoducho konfliktný typ,ktorý chce vždy a za každú cenu demonštrovať svoju intelektuálnu prevahu nad ostatnými.To svedčí o jeho nevyzretej a vnútorne rozorvanej osobnosti.

Brano @ 28.08.2016 12:04:11
... a čoraz viac mi pripomína zakomplexovaného starého mládenca,ktorý nemá úspech u žien,tak to dáva vyžrať celému svetu...

alienshore @ 28.08.2016 13:02:30
Brano, svoje vnutorne problemiky si rieš doma, stále sa vyfarbuješ viac a viac, si velmi daleko od toho aby si so svojim zakrpatelým egom hodnotil ludi ...

stojim si za svojim, kamila je len dalšia variácia na kaliho temu, welcome to the real world guys ...

kamila @ 28.08.2016 13:07:22
PaloM: netřeba mě soudit nějak zahořkle, věř mi že jsem si tímto jednáním nechtěla udělat nějaký špatný obraz na Progboardu. Jen jsem píchla do vosího hnízda, ráno jsem přepustila starání se o mrňouse rodičům a po několikadením vyčerpávajícím záběru si konečně odpočívám, věř že mateřská je dost psychicky náročná (přála bych ji alienovi:), potřebovala jsem se odreagovat a zároveň reagovat na popový balast co tu teď mladík šíří, znovu opakuju, byla to sranda a s omluvou problém nemám

kamila @ 28.08.2016 13:11:41
aliena: tohle už přeháníš, sama jsem tu s podobnýma poděsama (kali) měla už co dočinění, tak mě prosím neházej do jejich tábora. Kašlem na to, soráč, popuj si dál, já si to někdy i ráda přečtu když tam vrazíš pětku :) a jdem zase muzicírovat.

PaloM @ 28.08.2016 13:17:25
Ak sa chceš odreagovať od náročnej starostlivosti o dieťa, ver mi, že zapájať sa do sporov na Progboarde je zlá voľba.
Vychovali sme s manželkou dve deti, ktoré sú už dospelé, takže dobre viem, čo to obnáša.
To, čo sa tu deje v posledných týždňoch, je len n-tá variácia starej pesničky.
Všetkým "angažovaným" by pomohlo dať si od tejto web stránky mesačný dištanc, snáď potom hlavy vychladnú a dostaví sa triezvy úsudok. A možno aj hanba...

vmagistr @ 28.08.2016 13:22:23
Tak se nám to tu zase zvrhlo v psychoanalytický kroužek, to snad fakt není zapotřebí :) asi by tu některé příspěvky od moderátorů zasloužily krapet promazat...

kamila: Klobouk dolů, že dokážeš takhle hodit zpátečku. Ve zdejších diskusích zřídka vídaný jev :)

kamila @ 28.08.2016 13:23:44
PaloM: já se nechtěla ale nijak zapojovat, jen jsem se vyjádřila k hudebnímu směru prezentovanýmu dotyčným člověkěm a k jeho egocentrismu. Vím že se to tu v poslední době fest hádá, je mi teď docela líto že jsem se do toho taky ponořila a nechala strhnout. Jasně odpočinek by pomohl, hlavně by se tu mělo debatovat o hudbě, to především, ale někteří by taky museli připustit názorovou rozdílnost. Palo, všechno dobrý?? Já si tu pařím kalty a hudebně jsem spokojena:)

kamila @ 28.08.2016 13:29:28
vmagistr: protože celý je to pěkná kravina, nemyslíš??
A nebo hold jen nemám eroticky nabubřelý chlapský ego:) Ale zase jiný mouchy ano :)
kašlu na pop, pořád je to prima web, s moc prima lidičkama, vlastně jsem tu krom aliena a těch poťapů kaliokubištovskejch a já nevím jaký maj ještě jména problém s nikým myslím neměla, většinou se chci bavit o hudbě a nebo se i někoho ráda zastanu, když cítím nepráví, hold úděl matek:)

PaloM @ 28.08.2016 13:30:21
Veď už som skončil.

Progjar @ 28.08.2016 14:21:49
Kamila, prečo ti neverím??

Progjar @ 28.08.2016 14:30:35
Kamila, tento tvoj akože vtip je maximálne trápny a samozrejme, že ti neverím, že je to vtip. Skús použiť slovo "ospravedlňujem sa". Český preklad hádam zvládneš.
Mimochodom, zrejme vieš, že každý profil musí byť schválený. Tak si to uvedom, keď to tu chceš premenovať na Popboard. Moderátori nie sú padnutí na hlavu!
A tvoja rétorika mi čoraz viac niečo/niekoho pripomína.

kamila @ 28.08.2016 14:31:11
Progjar: protože se to tu samejma podvodníkama v poslední době jen hemží a přijde mě, že vy stálí, co jste tu už léta mezi sebe těžko nováčky pouštíte. Co jsem postřehla, tak Balů i Adam6 jsou tady chvíli, s recenzama nějakou dobu po mě a že by se tu s nima staří pardáli nějak vybavolali, se mě nezdá, je to škoda. Chápu že si to tu chráníte a nevěříte:(
Ale přece naše recenze ukazujou zájem především hudební a ne konflitní, narozdíl od těch, co jen reagujou stěrama, zesměšňováním alb a nenapíšou ani řádek podnětné hudební povídky.

kamila @ 28.08.2016 14:36:30
Já už nevím jak to mám vysvětlit, samože jsem nechtěla žádné přejmenování a byl to prostě vtip, že jsem taky něco vůbec říkala, žila jsem v osmdesátkách a pop prostě ráda nemám. Progjar, tobě jakožto jednomu z hlavních guru tady se samozřejmě a ráda OMLOUVÁM!!!! Třeba budu vzorem příštím uštěpačným pokolením :)

Progjar @ 28.08.2016 14:43:02
Kamila, ja nie som guru a svoje ospravedlnenie smeruj na Alienshore-a.
Nováčikov si veľmi vážime ale určitá opatrnosť je pozostatkom udalostí nie tak dávnych.

vmagistr @ 28.08.2016 14:47:45
Progjar: Myslím si, že v tomto případě není podezřívání nutné. Nemusí být každý nekonformně reagující hned x-tou reinkarnací kaliho. Touhle místy až paranoiou škodíme jen sami sobě.

Progjar @ 28.08.2016 14:54:02
Vmagistr, súhlasím, Kamile sa ospravedlňujem.

kamila @ 28.08.2016 15:01:44
Pánové díky moc a všechno zase dobrý, omluvy rozdány i přijaty, zbraně uschovány (na nikdy, snad:), né, fakt jsem zvědavá kdo tu příště zas na koho vyjede, ono když vás něco namíchne, tak nejde vždy držet pusu, ale já to zas tak neprožívám, mám mraky jinejch starostí a hudba je kůň, obr kůň :)
a teď zpět do reality, ještě né té miminkovské (to až za chvíli.), konečně nějaká reakce na hudbu, potažmo KALTY!!

alienshore @ 28.08.2016 20:01:36
kalima, sorry kamila, tvoja rétorika a spôsob vyjadrovania má k tej ženskej asi tak blízko jak naše slnko k susednej alfa centauri, toť len zopár biliónov kilometrov ...

kaktus @ 28.08.2016 20:30:36
kamila - poslechla sis tohle album, nebo to byl výstřel od pasu? První dvě alba je pop, ale proti pokusům tehdejších Genesis či Yes, takový upřimný a přirozený, na třetím, jak už psal alienshore, se sound začíná měnit a následné album je již popu na hony vzdálen, to poslední spíš připomíná tvorbu Ena nebo Sylviana než Take That či co to je. A k směřování těchto stránek, když je tu Katapult a Status Quo, Kiss a Tublatanka, tak Talk Talk nemůžou pokazit umělecký dojem.

alienshore @ 28.08.2016 20:50:05
kaktus: toto by nenapísal ani ten čo je tu nováčikom na týchto stránkach, toto je čisté trollovanie lebo ani len tomu nováčikovi by sa neprisnili mená ako Take That, Boyzone či Lunetik pri hudbe Talk Talk, samozrejme nezabudla/nezabudol napísať ako sa stará o dieťa a ako je to vyčerpávajúce, a všetci jej to baštia :-) ...

yngwie3 @ 28.08.2016 21:00:45
Slavo má pravdu, kamila je len vulgo ... papilárne línie v rukopise, sú jasne mužské ...

Brano @ 28.08.2016 21:26:43
alienshore ako vždy,leje ako krava po zelenom.

alienshore @ 28.08.2016 21:29:45
tvoj názor je rovný práve tej krave ...

Brano @ 28.08.2016 21:33:38
A tvoj tomu hovnu.

kamila @ 28.08.2016 21:38:02
Kaktus i ostatní: bylo to takhle: alien sem začal dávat ten popík, elo, f.m. nevyhledávám, inv.t. s 5* jsem byla zhnusena, stejně jako Europe, mám ráda jejich novou tvář a energickej rock alá třeba the cult. A pak přidával další a další a najednou vidím ten název co mě připomněl ty hrůzy z esa a tak jsem jen zaměnila písmena a bylo to:-) to je vše, jen sranda, že z toho bude seriál na pokračování jsem nechtěla:( je to smutný

kamila @ 28.08.2016 22:06:39
Ten vysněný klid tu teda moc dlouho nevydržel, když nezaujatá osoba čte všechen tenhle hnůj, musí jí přece být nad slunce jasné kdo to tu pořád svým chováním rozdmýchává. Znovu se omlouvám všem dobrým lidem a podezřívavým volám chocholuška:) Bože, čeho jsem se tu dočkala, že raděj jen neposlouchám a nepíšu recenze, na toto fakt nemám žaludek, za jeden rest, se navysvětlovat do aleluja. A to jsme si nedávno tak pěkně notovali nad Hold Y.F. Úctu ke starším a pořekadlo o kamenu a chlebu se teď hodí.

alienshore @ 28.08.2016 23:00:28
Take That a Talk Talk nie sú ani homonymá, a nie to žeby si ich niekto plietol ešte aj hudobne, píšeš veľa, obšírne vysvetľuješ ..., a ja opakujem, že žena ktorá by sa vyjadrovala tak agresívne ako ty a predvádzala sa v diskusiách, tu pravdepodobne nik nepamätá ešte ani z dôb bývalej moderátorky mct alias Marcely, a ten hnůj vyšiel ako prvý od teba ...

kamila @ 28.08.2016 23:14:57
Vím že jsem začala, to vysvětlování mě nebaví vůbec, jenže se v tom pořád každej babrá. Copak to pořád nechápeš, šlo o vtip s podobností názvu, kterej sem si v první chvíli popletla/zaměnila schválně protože se všude z osmdesátek rozplýváš tak jsem rejpla. Je tu dost dobrejch učitelů:)

tykeww @ 28.08.2016 23:29:05
Že vás to baví, hádáte se kvůli zbytečnostem. Vloni jsme se ve škole učili o chybách argumentace, jako je osobní napadání atd.. Paní profesorka nám chtěla pouštět debaty pánů Kalouska a Babiše, lepší by bylo, kdybychom si přečetli některé debaty na Progboardu. Hudba má lidi sbližovat, ne je rozeštvávat. Přesně kvůli těmhle hloupostem občas ztrácím chuť na progboard vůbec chodit. Hádkami a rozepřemi lidé jen ztrácí čas, který by mohli využít mnohem lépe.

Progjar @ 29.08.2016 00:33:18
Mám sto chutí dať 24h ban Kamila, Alienshore a Brano. Zatiaľ použijem len klasiku z T2 - "Vychladni balíku".

Tomáš Rojt @ 29.08.2016 06:56:15
Myslím, že celá diskuze je trapná a nedůstojná. To jak vůči Progboardu a všem jejím fandům a přispěvatelům , ale vůči speciálně tomuto, dle mého názoru nejlepšímu albu kapely TALK TALK. Jistě kapely si prošla svým vývojem od popu , přes svébytný a originální rock až k téměř ambientně jazzrockovým plochám, ale je to rozhodně pěkný kousek do mozaiky, zvané rock, na které je nejkrásnější , to všeobjímající spektrum všech žénrů a jejich kombinací. Buďme stejně tolerantní , každý má přece jiný vkus a to je normální.
Mě to tady baví, ta různorodost názorů je super. Ale dikutujme a neurážejme se.

Tomáš Rojt @ 29.08.2016 11:50:33
Jinak Tvoje recenze se mi Alienshore líbí. Je výstižná a dobře popisuje originální hudební dílko s poměrně unikátním soundem, které si pozornost určitě zaslouží.

alienshore @ 29.08.2016 13:19:25
Tomáš Rojt: dík, áno je hodný pozornosti, práve tá pestrosť je najkrajšou stránkou tohto diela, každopádne mne imponuje každý ich album, aj tie popové majú niečo do seba ...

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
alienshore, Tomáš Rojt
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
kaktus
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Talk Talk


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000