Springsteen, Bruce - Working on a Dream

Springsteen, Bruce - Working on a Dream - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2009

Tracklist:

1. Outlaw Pete
2. My Lucky Day
3. Working on a Dream
4. Queen of the Supermarket
5. What Love Can Do
6. This Life
7. Good Eye
8. Tomorrow Never Knows
9. Life Itself
10. Kingdom of Days
11. Surprise, Surprise
12. The Last Carnival
13. The Wrestler - bonus track


Obsazení:

Bruce Springsteen - Vocals, Guitar, Harmonica, Keyboards, Percussions, Glockenspiel
Roy Bittan - Piano, Organ, Accordion
Clarence Clemons - Saxophone, Vocals
Danny Federici - Organ
Nils Lofgren - Guitar, Vocals
Patti Scialfa - Vocals
Garry Tallent - Bass
Steve Van Zandt - Guitar, Vocals
Max Weinberg - Drums
Soozie Tyrell - Violin, Vocals
Patrick Warren - Organ, Piano, Keyboards
Jason Federici - Accordion

 
19.12.2011 Veronika
3 stars

Album "odpadků" z Magic. Divná a nesourodá deska, na pesimistickou dobu moc optimistická, Springsteen si zkoušel hrát a experimentovat, ale skoro nikdo to nepochopil a titíž kritici, kteří měli Magic za moc konzervativní, náznaky experimentů strhali. Ale je třeba aspoň ocenit, že ve skoro 60 zkusil něco trochu jinýho. (byť ve stylu pokrok v mezích zákona, na druhou stranu tady nikdy není tak trapný jako např. Bryan Adams se svojí úlitbou technu s názvem Don´t give up).
reagovat

moonySK @ 19.12.2011 19:34:45
Neviem či to robíš zámerne, ale tvoja recenzia je tu 3 krát :)

PaloM @ 19.12.2011 19:42:07
Veronika, vymazal som ti duplikáty. Klikaj trochu pomalšie a čakaj, až sa tvoj príspevok objaví na stránke.

merhaut @ 19.12.2011 21:06:46
Tak to dopadá, když někdo nemá tucha o čem píše...

Na mém tři roky starém názoru bych neměnil ani písmeno, je to zkrátka skvělá deska pro dospělé rockery: >> odkaz

gunslinger @ 19.12.2011 21:23:45
deska pro dospělé rockery ? tak si to počúvaj.. ja zostávam pri.. >> odkaz

player68 @ 19.12.2011 22:07:55
merhaut: Vysolit z klobouku rychlostí světla 10/10, to taky není úplně košer. Ale ty rád hraješ s velkými čísly, to už jsem si všiml.

Óin @ 19.12.2011 23:22:55
Buďte na nováčka na Progboardu hodnější, hlavně ty, zlý Merhautátore!

merhaut @ 19.12.2011 23:29:31
Pánové, že nerozeznáte blábol, za to já fakt nemůžu:-)

Rey @ 20.12.2011 16:12:17
Absolutní souhlas s merhautem! Já solím taky plnej počet, a to s plným vědomím, že jsem široko daleko osamocen a vůbec mi to nevadí. Když se mi muzika líbí, tak se mi líbí a nebabrám se v tom. Tahle deska je prostě Amerika se vším všudy. Turné k ní jsem navštívil v Mnichově na stadionu. Byla to bomba. A nejlepší na závěr: víte, jakej kousek z týhle placky byl naživo nejlepší? Nebudete věřit! Outlaw Pete!! To jsou věci, co? A jen tak mimochodem: celej a do posledního místa plnej Mnichovskej stadion odzpíval standardně celej tříhodinovej koncert s Bossem - holt trochu jiná země. Jsem zvědavej na červenec v Praze. Bude vůbec vyprodáno? (Pozn.: M. David by vyprodáno samozřejmě měl). Tak o čem se to tady vůbec bavíme?

Mirek Kostlivý @ 20.12.2011 16:45:57
Já se taky přimlouvám k větší toleranci k nováčkům a ještě k tomu toho něžnějšího pohlaví. Vždyť je to po dlouhé době recenze od ženy, které sem skoro nic nenapíší jak je rok dlouhý. A že mají trochu posunutý (jiný) práh vnímání hudby jsem si všiml doma již dávno. A to se snažím již 25 let o hudební výchovu od Beefhearta k Plastikům! I když aspoň v tomhle mám úspěch, oba uvedení giganti jsou bezpečně rozeznáni téměř okamžitě :-).

PaloM @ 21.12.2011 10:24:30
Mirek má pravdu, buďme slušní aspoň k ženám.
Mňa tiež tento album nezaujal, po skvelom Magic som bol sklamaný. Nevadí, aj tak Boss je perfektný rocker !

gunslinger @ 21.12.2011 11:40:59
merhaut úplne s tebou súhlasím.................................................................. vlastne ani nie !

Veronika @ 21.12.2011 12:26:42
Za duplikáty se omlouvám, záměrně to nebylo-zasekl se mi počítač. Jinak moc nechápu pana Marhauta a jeho břitký odsudek mého pokusu o recenzi-vždyť jsem napsala, že snahu o experimenty a posouvání se někam dál, je třeba ocenit, zvláště pak, když se jedná o člověka, který by už úplně klidně mohl žít jen z té minulosti. Ocenila jsem snahu udělat něco jiného i u desek Human Touch a Lucky Town...Na Working on a dream se mi líbí jednotlivé písničky ( např.My lucky day a Good Eye), ale jako celek mi subjektivně příjde unavená a ze Springsteenových desek z nulté dekády nejslabší, což ovšem neznamená, že za to "nejslabší" by mnozí jiní nedali kdovíco.

merhaut @ 21.12.2011 12:54:27
Dobře, konkrétně, polopaticky:
– nejedná se o album odpadků z Magic, stačí si něco o vzniku Working přečíst,
– není to nesourodá deska (v čem by měla být?), že je pro někoho divná, budiž,
– mezi tvrzením o odpadcích z Magic a tvrzením: Magic = konzervativní a Working = experiment je zásadní logický rozpor,
– tvrzení, že skoro nikdo album nepochopil je zdvojený nesmysl: na hudbě není co chápat, a za druhé, to album dosáhlo velkých prodejních úspěchů, i řada recenzí byla nadšených (Rolling Stone, atd.) – kdo je tedy "nepochopil"?,
– tvrzení o kriticích není doložené, je to podle mne čirý výmysl,
– tvrzení o tom, že Springsteen zkusil něco trochu jinýho (experimentoval) je rovněž nesmysl, Working je zcela konzistentní s Bossovým dosavadním "žánrovým" a výrazovým rozptylem...

Zkrátka, nejde z mé strany o napadání názoru, ale odmítnutí nesmyslů. A že jich na těch pár vět je:-)

Veronika @ 21.12.2011 13:20:42
Vážený pane Merhaute, nemíním se s Vámi hádat, ještě ke všemu před Vánoci...Album Working on a dream vznikalo zhruba ve stejné době jako Magic (přinejmenším některé písničky). Některé další (What love can do, Working on a dream) byly dotvořeny až na turné k Magic (tedy v letech 07/08) a i samotný Springsteen k němu říkal něco v tom smyslu, že je to společně s Magic dokument, jak zněl E street band v této době. Na youtube je k nalezení dokument o natáčení Magic, který nikdy oficiálně nevyšel, a Springsteen na něm vypadá přesně stejně jako v klipu k My lucky day, který je k nalezení na rozšířené edici k Working on a dream. Co se týče nejednoznačných recenzí jsem myslela zahraniční recenze na metacritic. Ano, Rolling Stone Working on a dream pochválil, někteří jiní ale ne, což je podle mě v demokratickém světě normální, někdo pochválí, někdo ne a na čtenáři je, aby si desku poslechl a udělal si vlastní názor (pokud tedy chce). Co se týče experimentů a posunů kupředu, jsem u WOAD zaregistrovala věci, které se ve Springsteenově tvorbě dřívě nevyskytovaly nebo jsem je nepostřehla (třeba zkreslený vokál v Good Eye, nebo "westernová" foukací harmonika v Outlaw Pete a vůbec jinak udělané smyčce v téhle písničce). Asi to nejsou experimenty v pravém slova smyslu (tedy něco revolučně nového), ale snaha o inovaci a obohacení vlastního rukopisu ale ano!!!

merhaut @ 21.12.2011 14:25:51
Už jen krátce:
– že něco vzniká částečně ve stejné době, neznamená, že to je odpad...
– termín "nejednoznačné recenze" je něco úplně jiného, než "skoro nikdo to nepochopil"
– a ty experimenty se nám tedy fakt scvrkly:-)
elementární logika by měla platit i při psaní o muzice, a i čeština umožňuje vyjadřovat se přesně.

Óin @ 21.12.2011 14:57:50
jardo, jsou ty Vánoce, buď aspoň týden v roce normální a slušný diskutér :-)

Veronika @ 21.12.2011 18:56:23
Taky netvrdím, že ty písničky jsou odpad, proto jsou taky u těch odpadků uvozovky, které jste tak velkoryse přehlédl (jen tak mimochodem u své recenze na The promise už jsem pro jistotu nechala anglický výraz outtakes, abych predešla nějakým dalším nedorozuměním), prostě pro mě je to Magic part 2-dokument toho, jak zněl a skládal Springsteen v letech 2007/08. K tomu přijetí-zdaleka tak jednoznačně kladné nebylo-třeba fandové na fóru greasylake (www.greasylake.org) ho považují za nejslabší desku s E Street bandem a tyto názory jednoznačně převažují...K tý míře experimentů, či inovací (nebo jak to nazvat)-docela mě udivuje, že se jako hudební kritik tak vzpouzíte tomu, že se Springsteen snaží vymýšlet nové věci a není "oldies" act, který vzpomíná na svou zašlou slávu. Prakticky žádná jiná kapela jeho generace se takhle nechová. Jinak některý další poznámky z Vaší strany mi zavání slovíčkařením-na rozdíl od Vás nejsem profesionální hudební kritik, ale Springsteena poslouchám dlouho a i o dění kolem něj se zajímám, takže rozhodně nepíši nějaké nepodložené bláboly!!!

Mohyla @ 21.12.2011 19:17:20
Som rád, že Veronika nepotrebuje žiadneho "krstného otca", ktorý by bránil ju a jej názory, bohate si vystačí sama! :-) Ja ju na Progboarde vítam a držím palec. Vitaj Vreronika!

merhaut @ 21.12.2011 19:58:44
Já se vzpouzím pouze protimluvům a nesmyslům... tečka

Veronika @ 22.12.2011 18:43:17
Sice jsem si nechtěla kazit předvánoční atmosféru, ale nedá mi to. 1)Pane Marhaute (a další), přečtětě si ještě jednou CELOU recenzi a nevytrhávejte jednotlivá slova z kontextu. Původní vyznění vůči WOAD totiž není negativní, ale pozitivní (jinak by mé hodnocení nebyly tři hvězdičky, nebo něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami). Sice není jednoznačně pozitivní jako ta Vaše, ale rozhodně není vysloveně negativní jako třeba u páně Pařízka, vůči kterému jste se vymezoval.
2) Rolling Stone (potažmo jeho redaktoři) není nezpochybnitelný kánon a autorita, která má vždycky pravdu a nad kterou se nepřemýšlí. Myslíte si snad, že kvůli tomu, že se oháníte něčím takovým, si sednu na zadek? No, ani mi to nenapadne, já si své názory a úsudky ráda dělám sama...Nikdo Vás nenutí s nimi souhlasit, ale na oplátku Vám neodkývu všechno jen proto, že Vy jste velký hudební kritik.
3) Spojení Magic=konzervativní WOAD=experimentální jste vymyslel a mně podsunul vy. V recenzi je napsáno, že "někteří kritici..." Je sice pěkné, že si o mně myslíte, že pod různými jmény píšu recenze všude možně, ale bohužel za to placená nejsem.
4) Slovo experiment (inovace) v kontextu Springsteenovy tvorby není sprosté slovo, ale k tomu jsem se snad dostatečně vyjádřila ve svých předchozích komentářích.
5) K počtu těch experimentů (inovací): jaký počet je pro Vás dostatečný, abyste přestal být ironický? Tak tedy: zkreslený vokál v Good eye a Night of Jersey devil, westernová harmonika a vůbec smyčce v Outlaw Pete, čisté country v Tomorrow never knows (ano, Springsteen má některé písničky odvozené od country, ale nejsem si vědoma toho, že by nazpíval čisté country), sejmutí bicích při kytarovém sólu v Life itself, značně nepřirozeně (podle mě) položený hlas v Queen of Supermarket (ano, Springsteen už dřív občas zpíval falzetem, ale tohle není falzeto), textové zabývání se stárnutím v Kingdom of days...Doufám, že tohle už stačí...
6) Jenom všeobecná poznámka k úrovni Vaší diskuze-nejsem ani hudební vědec, ani profesionální recenzent, ovšem slovní úroveň Vašich příspěvků mě docela zaráží. S Vašimi názory sice nesouhlasím, ale přesto bych si netroufla o Vás napsat to, co jste napsal Vy o mě (bláboly, neví, o čem píše apod). I v netových diskuzích, kde jsou lidé chráněni anonymitou, by mělo fungovat cosi jako slušnost a respekt k názoru druhých (byť si o nich mohu myslet a taky napsat, co chci).

merhaut @ 22.12.2011 20:04:12
Už se v tom třívětém blábolu o Working nebudu hrabat...

martin69 @ 22.12.2011 20:45:51
hurá!!!! zase bude klid

Cossack @ 24.12.2011 22:48:03
Já tu teď posledních pár dnů téměř nebyl, takže mi tahle diskuze unikla...
K Springsteenovi se vyjadřovat nebudu (nepatří k mým zvlášť oblíbeným, i když některé jeho skladby mám rád), jen chci vyjádřit sympatie „recenzetce”.
Verčo, nedej se! ;-)

Ač je někdo přesvědčen o své neomylnosti, nemá proto ještě patent na rozum, a každý tady může svobodně vyjádřit svůj názor, zvlášť je-li to slušně a na úrovni, jako v Tvém případě, byť ho dotyčný „aristokrat” označí za „lůzu” (to už tu taky bylo)... :-D

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Veronika
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000