Satriani, Joe - Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock

Satriani, Joe - Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2008

Tracklist:

1. "Musterion" – 4:37
2. "Overdriver" – 5:06
3. "I Just Wanna Rock" – 3:27
4. "Professor Satchafunkilus" – 4:47
5. "Revelation" – 5:57
6. "Come On Baby" – 5:49
7. "Out of the Sunrise" – 5:43
8. "Diddle-Y-A-Doo-Dat" – 4:16
9. "Asik Vaysel" – 7:42
10. "Andalusia" – 6:51


Obsazení:

Joe Satriani – all guitars, keyboards, vocals
Matt Bissonette – bass
Jeff Campitelli – drums
ZZ Satriani – tenor sax
John Cuniberti – percussion

 
22.08.2016 john l
5 stars

Průměrné hodnocení, větší zapojení kapely, nebo příšerná nuda a cosi strašné, jak tu popisují kolegové horyna a vetřelec??? To snad měli mlhu před ušima, nebo poslouchali desku způsobem projíždějícího rychlíku. Ten kdo Satrianiho muziku provozuje léta a pozorně, jistě mu neušlo, že jeho interpretace potřebuje leckdy mnohem větší prostor pro uzrání a postupné dobíjení jeho hudbou a opakování napomáhá snažšímu pochopení jeho záměrů. U této fošny je tomu právě tak, odsoudit ji pouhou odbytou lakonickou frází je snadné, lenivé a občas prozrazuje jak málo je člověk s dotyčným materiálem seznámen.

Temnota úvodní Musterion je děsivě hmatatelná a postupné přikládání sólových partů dodává skladbě na poutavé melodice a voňavé přitažlivosti. Overdive se tetelí blahem originálních kytarových postupů a kapela šlape přímo ukázkově. V Come On Baby se Joe prezentuje jako dobrý skladatel a citlivý hráč s vlastním výrazivem v jedné osobě, prostě pohodička, stějně tak v tracku následujícím. Diddle-Y-A-Doo-Dat šlape a kytarista parádně sóluje, stařičké hammondky skrášlují a nevtíravá melodie působí velmi vkusně, super pecka. Každá další skladba je velkým originálem, pořád je co poslouchat a deska nudu nepřipouští.

Jasně že má i lepší plody ve své rozkvétající zahradě, ale tady se dá klidně mírně ošuntělá pětka vytáhnout.
reagovat

alienshore @ 22.08.2016 23:17:59
johny, obidve albumy Professor Satchafunkilus a aj Is There Love In Space som mal niekoľko rokov na origoši, mám ich vypočuté odzadu aj odpredu, preto by som s tvojimi tvrdeniami o rýchliku radšej brzdil, a nepísmenkoval tu zbytočne o tom ako nikto nerozumie dvom priemerným albumom v diskografii tohto gitaristu ...

Jarda P @ 23.08.2016 07:26:53
john l: tato deska se mi líbí stejně jako tobě. Bohužel jsme se díky jinému profesorovi dověděli cennou informaci, že je jen průměrná....

alienshore @ 23.08.2016 07:33:09
presne tak cenná je aj tvoja informácia :-) ...

john l @ 23.08.2016 08:25:08
Mě se deska prostě líbí a tím prezentuju svůj názor. Alien je buď hluchej, nebo potřebuje pořád stát v opozici a vnucovat svoju pravdu jako jedinou dobrou možnou, je to demagog, který neuhne, neuzná, neomlouvá. On řekne odpad a to je svatá pravda.Žije ve svým světě a jiné souvislosti neuznává, s takovým člověkem se nedá diskutovat, už tolikrát sem si tu toho všimnul. Navíc je odporně sarkastickej:-)

hejkal @ 23.08.2016 08:38:50
Otázkou ostáva, či pri prezentovaní "svojho názoru" na muziku dokážeš nehodnotiť osoby, ale iba ich názory, všakže? Aby to nevyzeralo, že o žiadne názory nejde, len o osočovanie. Ber to ako dobre mienenú radu a nalož s ňou po svojom.

Progjar @ 23.08.2016 13:41:12
Vo všeobecnosti poprosím, aby ste v recenziách hodnotili hudbu a nie povahové vlastnosti iných recenzentov. Len malá poznámka, Alienshore je jeden z najerudovanejších členov tohto fóra. Určite by som ho neobviňoval z toho, že recenzuje placku bez jej dôkladného napočúvania. Za seba môžem povedať, že viaceré tipy od Alienshore mám už zaradené ako srdcovky. V tomto sa mu môže rovnať ešte Mayak.

vmagistr @ 23.08.2016 13:42:50
Mnohokrát to tu už zaznělo (a mnohokrát nejspíš ještě bude muset zaznít) - žádná deska žádné kapely na světě se nikdy nebude líbit všem a i negativní hodnocení je prostě názor, který je třeba když ne přijmout, tak aspoň akceptovat. Samozřejmě se o něm dá diskutovat - ale tam, kde žádná "objektivní pravda" neexistuje, o ní těžko někoho přesvědčíte.

Brano @ 23.08.2016 15:41:44
Súhlasím s Progjarom a dodávam,že alienshore je najväčší hudobný fenomén od čias Mozarta.Jedine Gejza Dusík by sa mu mohol rovnať.. >> odkaz

john l @ 23.08.2016 20:17:51
Všem dobrým lidem kteří zasáhly do této debaty: samozřejmě vím že máte pravdu a myslíte to dobře a narozdíl od onoho pána se nepovyšujete a dokážete přijmout i jiný názor. Mě už tu několikrát nadzvedlo, když dotyčný jednoduše napíše že to, či ono, nestojí za nic a nedokáže pochopit mínění jiných, že mohou mít názor zcela opačnej. Je totiž velkej rozdíl napsat: že je něco strašný a o ničem, nebo prosté, mě se to nelíbí, neoslovuje. A stejnak si myslím ,že v šíři jeho záběru jen těžko dokáže nový cedlo naposlouchat tak dokonale aby ho dokázal náležitě ocenit, ono je to totiž po tak krátké době hodně zavádějící. Za tu dobu co ho pozoruju, hodně novejch věcí silně podhodnotil jako já po pár poslechovejch dýchánkách, až čas ukáže pravou hudební hodnotu díla.
Prostě novodobej Wolfi :)

alienshore @ 24.08.2016 00:09:44
johny, skvele si to zhodnotil, použijem však tvoju recenziu na zhodnotenie keďže si múdry jak prášok na pranie ..., vytiahnuť ošuntělú pětku a napísať že Satriani má v diskografii aj lepšie veci je znakom toho že klameš ešte aj samého seba, a to mi úplne stačí, je to falošné hodnotenie albumov a umelé navyšovanie ratingu, toť vsio k tvojej recenzii, tvoje psychoanalýzy sú na tom podobne ...

kamila @ 24.08.2016 07:53:20
mimo všechny debaty, tadle deska je naprosto v pořádku, dlouhou dobu jsem jí nemohla přijít na chuť, ale dneska bych jí tu ošuntělou pětici taky klidně vytáhla a teď rychle pryč, pořádaj se tu zase boxerský zápasy:)

horyna @ 24.08.2016 13:30:35
Jen krátce, desku jsem tu nedávno hodnotil a podhodnotil, je to tak 14 dnů co jsem si ji znovu poslechl (kolo dělá divy) a dnes bych jí udělil hodnocení 4-4,5* Asi správná konstelace mi napomohla ji lépe pochopit, je mnohem vyšší než průměr

horyna @ 24.08.2016 14:08:20
Nedalo mi to, a zrovna si pouštím kousky skladeb z tohoto alba a ku...áááá, to je hodně dobrý, vybavil jsem si ten cyklo výlet s určitými fragmenty cesty a najednou to působí přímo magicky, zatraceně solidní jizdááá :-) :-) k čertu furt s nějakým poblázněným bodování a stylama vůbec, zase jde jen o to jedno a to je:::: jestli se vám to prostě líbí nebo ne a je hloupost to někomu vnucovat a přít se, proč jako???
k čemu??? ti nad věcí to ví, přece kvůli vlastnímu egu!!!!!!!!! kašleme na to a hudbou se bavme

john l @ 26.08.2016 16:39:49
horyna: takže sem tě vyprovokoval k přehodnocení desky? Su rád že se ti nakonec tolik zalíbila, mě baví teda hodně, jen chce mnohem víc času než třeba Extremist.
tak tohle podepisuju všema deseti!:k čertu furt s nějakým poblázněným bodování a stylama vůbec, zase jde jen o to jedno a to je:::: jestli se vám to prostě líbí nebo ne a je hloupost to někomu vnucovat a přít se, proč jako???
k čemu??? ti nad věcí to ví, přece kvůli vlastnímu egu!!!!!!!!! kašleme na to a hudbou se bavme

stargazer @ 13.10.2019 12:50:24
Pročetl jsem obě recenze i reakce na ně a musím se přidat na stranu těch, kterým se album líbí. Pro mě jsou poslední dva tracky naprostá fantazie.

06.03.2016 horyna
3 stars

Přesto že mám většinu ostatních desek pana Satrianiho raději než tuhle,nevidím důvod proč nenapsat pár poznámek zrovna ke zmíněnému albu,ozvlášť když jsem na něj dostal chuť a jeho hudba právě výří pozitivní emoce kolem mě.

Začíná se více než příjemně-Musterion mě upoutává velice moderním pojetím,vyzněním a celkově laděním jeho kytary,ústřední melodie je překrásná.
Overdrive-rozjíždí hybný kytarový lauf ve středním tempu s tepající basovou figurou
Třetí v pořadí je šlapající rokec s použitím zkresleného vokálu
Ve čtvrté se mnohem více čaruje a experimentuje,člověk z alba pomalu vypadává.
Je tu Revelation a kouzlo se naštěstí vrací,operuje se s nevtíravou melodií a pohodovou rytmikou,další a další melodie posouvají skladbu do výšin a šroubují stupňující se napětí.
Při šestce se krásně sní a v
Out of the Sunrise zase relaxuje,přesto se píseň v půli láme do ostřejší podoby a nutí nás se více soustředit.
Do závěru se přidává na obrátkách a Diddle-Y-A-Doo-Dat v rytmu ne nepodobnému reggae obohacuje paletu dalšími odstíny,žel připadá mi zbytečně překombinovaná.
Poslední dvě položky odkrývají kytaristu na dlouhých sólujících cestách kde se vše podřizuje pouze jemu.

Myslím že větší zapojení kapely a míň sebestřednosti by desce prospělo,naštěstí se to kolem ní hemží mnohem zajímavějšími alby a skladbami.Tahle ta chce speciální připravenost a otevřenost,ne vždy to vyjde a tentokrát to bylo tak na půl.
reagovat

Snake @ 06.03.2016 17:16:38
Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock je posledním Satrianiho albem v mé sbírce. Nějak jsem mu nepřišel na chuť a ta tři poslední už ani neznám...

horyna @ 06.03.2016 18:28:33
Snake:to je velká škoda,tohle opravdu není jeho top,ale to co přišlo po něm řadím naopak k tomu nejlepšímu.Černou labuť... zbožňuji,je to naprosto něco jiného,z tohoto je cítit obrovská účast zbytku nasámblu a vyzařuje z něj naprostá uvolněnost a pohoda.Naproti tomu-Unstoppable... platí za totálně rytmicky nabušené album, účast-Vinnie Colaiuty dělá divy,zvuk je průzračně čistý a Satch kouzlí oduševnělé melodie s neuvěřitelnou lehkostí.Na poslední desku jsem psal recenzi,tak se nechci opakovat :-) :-)

alienshore @ 06.03.2016 19:08:40
tento album je príšerná nuda, fakt strašné čosi, jediné o čo som skutočne zakopol je Revelation ktorá dosť silne pripomína Steve Morsea, to je parádna vec, ináč slabota ...

Snake @ 06.03.2016 21:27:01
Nic není ztraceno. Až bude čas a chuť, tak se na ta poslední tři alba vrhnu a sbírku - možná - rozšířím.

horyna @ 07.03.2016 13:53:37
Tak mi to nedalo a desku projíždím znovu,chápu názory ostatních,ale najednou v jiné náladě a za jiných okolností-album mi sedá mnohem více(prosím nekamenujte :-),tentokrát bych byl schopen to dotlačit na 4 zasloužené hvězdy:-)

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
john l
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
stargazer
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
horyna
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000