Rush - Snakes & Arrows

Rush - Snakes & Arrows - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2007

Tracklist:

01. Far Cry (5:21)
02. Armor And Sword (6:36)
03. Workin' Them Angels (4:47)
04. The Larger Bowl (A Pantoum) (4:07)
05. Spindrift (5:24)
06. The Main Monkey Business [Lifeson/Lee] (6:01)
07. The Way The Wind Blows (6:28)
08. Hope [Lifeson] (2:02)
09. Faithless (5:31)
10. Bravest Face (5:12)
11. Good News First (4:51)
12. Malignant Narcissism [Lifeson/Lee] (2:17)
13. We Hold On (4:13)

All songs written by Alex Lifeson, Geddy Lee and Neil Peart, except where noted.


Obsazení:

Alex Lifeson - guitar, mandola, mandolin, bozouki
Geddy Lee - bass, bass pedals, mellotron, vocals
Neil Peart - drums, percussion, cymbals, tambourine

 
25.08.2016 horyna
5 stars

Posilněn včerejším parádním cyklovýletem ve společnosti Hemisfér, jakobych ještě ráno cítil nějaké jeho promile kolovat v krvi. Beru do rukou mp3-ku a z hd-éčka tam liju album s jasnou vizí, hady a šípy, doufaje ve stejně mocný, ne-li ještě silnější prožitek.
Je krásný den, slunce svítí, ale ještě ne příliš, pocit chladných podzimních rán se protlačuje srpnovým dopolenem a já na dětskou sedačku připoutávám naše malý zlatíčko a pomalu mířím vstříc přírodě, dobrodružství a hlavně romantické cyklovyjížďce ve společnosti milovaného synátora a milovaných Rush. Volba alba trvala jen chvíli, že to budou opět Rush, se po včerejšku vlastně nutilo samo a proč zrovinka tahle deska? Za prvé jsem ji dlouho neslyšel, za druhé ji zbožňuji a za třetí jsem chtěl ochutnat plod z druhé strany jejich kariéry.

Dlouhých pět let jsme museli čekat na toto "návratové" album, jež vysunulo kanaďany opět na špici progresivního Olympu a trůn velikášství (míněno v dobrém). Zklamání z Vapor Trails bylo v době vydání obrovské, za ta léta se můj posudek na něj přeci obrousil a častým posloucháním jsem ho nakonec přijal pod svá bedra a až na pár pasáží ho nejen že akceptuji, ale vlastně i obdivuji. Všichni, kdo se o Rush trochu zajímají, vědí, v jakém stavu se tenkrát kapela nacházela a především Neil zažíval v soukromém životě hodně krušné chvíle. Ale to sem teď nepatří, věnovat se chci tomuto arcidílu, v jehož společnosti jsem dnes zažil opravdu krásnou hodinku.

Vynikající prog rockový útok písní Far Cry- se povedl dokonale, našlapaná pecka s několika stopamy Alexových kytar a zvláštním chorusovým tajemnem, okamžitě ukazuje kam Rush točí stylové kormidlo. Špičkový song.
Následující písně Armor And Sword (opět vynikající především aranžérsky-kytarová práce), Workin' Them Angels, tisíce kytar v The Larger Bowl (A Pantoum), nebo dusná pátá Spindrift (že to ale Geddymu pořád zpívá na jedničku), všechny čerpají sílu a progresivního ducha let minulých, třeba zrovinka alba Counterparts, melodie Roll the Bones i muzikálnost Moving Pictures. Opravdu, pánové za sebou nechávají syrové a melancholicky rozervané vzpomínky Vapor... i (popovější) přístupnější melodiku Test... a ze své minulosti si berou to nejlepší, opatřují to současným zvukem, novými postupy i neutuchající dravou energií.

Zvláštní kapitolou jsou pak 3! instrumentální skladby dodané na toto album. Už z minulosti mám moc rád instru čísla na Roll, Counterparts, nebo Moving. Ovšem tam byla vždy nevokální píseň jedna, tady pánové vytasili silný kalibr, tři mimořádně povedené skladby dokonalé instrumentace a originálního záběru.
První z nich je položka číslo šest- The Main Monkey Business a i když v ní vyniká celé osazenstvo, vnitřeně nějak cítím že je to především Neilova bubenická exhibice, dostávající skladbu do vysokých obrátek a vydolovávající z jejího nitra prudké emocionální pnutí. Doprovázejí ji fantastické sóla a geniální basový tep, prostě skvost a hluboká poklona všem!!!
Historicky oděna, je z kraje bluesová záležitost The Way The Wind Blows- se skvělými riffy i španělkovými přerody, takhle zní pravé a moderní progresivní dílo.
Country dotyk s jižanskou vůní, pro někoho možná drsný kanadský venkov, přiváží Alexova instrumentální věc Hope.
Laťka dolů nepadá ani náhodou, silné melodie a čistá aranžérská dokonalost ve Faithless, či Bravest Face (Leifeson to tu táhne napříč styly) pokračuje. Nebes se poté dotýká dvanáctá Good News First- mystická eskapáda akustických akordů, kompozičně prodchnuta artovým duchem léty vytvářeného profesionálního nadhledu.
A že si polívčičku v instrumentální akrobacii přihřeje i Geddy, je zřejmé z jeho dechberoucí techniky doprovázející píseň Malignant Narcissism- mou velice oblíbenou, kde pan bassman opět nechává za zády naprostou většinu svých konkurentů.
Rozlučka We Hold On- představuje kapelu v maximálně kreativním rozpoložení spojeném s celým tímto albem, prostě jízda jak se patří.


A proto díky pánové, díky vám za stvoření tohoto mimořádného díla, které dokáže do mého srdce propašovat tolik lásky a vřelých intenzivních pocitů. Miluji Rush!!!

reagovat

luk63 @ 25.08.2016 14:12:52
Vychvaluješ do výšin a nadhodnocuješ kdejakou průměrnost...

horyna @ 25.08.2016 14:14:11
luk63: tak to bylo hnusný:-(

luk63 @ 25.08.2016 14:34:51
často zde čtu mnohem hnusnější reakce, já nepoužil jediné neslušné slovo, ale opravdu si to, co jsem napsal, myslím a neudivuje mě, že se ti to moc nelíbí. A netýká se to jenom tohoto alba...

horyna @ 25.08.2016 14:52:03
V pohodě, ještě teď jsem z desky úplně unešenej tak se nediv, když mě tak sprchuješ:-) máš svůj názor, ok, já bych tě sejmul třeba za nějakou tvou srdcovku :-) co by mě nic neříkala. A hlavně je to fuk, každýmu se stejně bude líbit to jeho, ať mu kdo co říká.

vmagistr @ 25.08.2016 16:11:22
Přidám taky svůj názor na věc.

Nejde mi o to, že jsi to či ono album zhodnotil tak, jak jsi ho zhodnotil - to je vždycky věc osobního názoru. Ale systém, jakým tu hodnotíš (líbí se mi to = buch tam 5 hvězdiček a v recenzi desetkrát zmíním, jak je ta hudba skvělá, nadčasová a neopakovatelná), je dost problematický.

Představ si totiž například, že sem na progboard dorazí někdo, kdo se v rockové hudbě zas tolik neorientuje a začne si postupně s pomocí zdejších recenzí dělat obrázek o tom, jaká alba a interpreti jsou pro hlubší proniknutí do daného žánru vhodní. Jak mu pak pomůže, že 80% hodnocených alb (tak to totiž zhruba vychází u Tebou přidaných recenzí) je vychváleno do nebes s maximálním počtem hvězdiček? Výpovědní hodnota toho všeho bude najednou nulová.

Opravdu se potřebujeme na progboardu za každé maximální hodnocení navzájem poplácávat po zádech, jakou že to posloucháme skvělou muziku? Ta nahrávka fakt nedostane lepru, když zmíníme, že se nám na ní něco nelíbí...

PaloM @ 25.08.2016 17:32:34
horyna, súhlasím s ostatnými. V nadšení zotrvaj, no s hviezdičkami začni šetriť. Vmagistr to vyjadril veľmi trefne.

horyna @ 25.08.2016 18:31:19
Chlapci, chápu a nejspíš máte i pravdu, nehodlám a nechci nikoho klamat, ale nemůžu lhát ani sobě, když jsem totálně uspokojen, můžu tam copak dát trojku? Jde o to, že mám hudební hodnoty nastaveny, neno posazeny krapet jinak, to bude ten důvod. Jako příklad uvedu ted recenzované Genesis Inv.T., které dostali pětku. V kontextu jejich alb to snad za víc jak tři nestojí, osobně, a to mne jejich příznivci nekamenujte nedal bych ani jedničku, Hackettovci pochopí. To je ten subjektivismus. Vše v dobrém, naschvály nedělám, nesnáším je.

vmagistr @ 25.08.2016 19:18:54
Hvězdičky samy o sobě jsou velmi hrubý a o desce samotné velmi málo vypovídající rastr - ale pořád je to to první síto, kterým nováčci oddělují "kvalitu" od "nekvality".

Kdysi dávno se tu nacházelo u počtů hvězdiček i toto slovní hodnocení:

5 ***** mistrovské dílo, zásadní album
4 **** excelentní přírůstek do každé prog/art rockové sbírky
3 *** dobré, ne však zásadní
2 ** jen pro sběratele a fanoušky
1 * slabé, pouze pro kompletisty

Je to sice velmi zkreslující hodnotící prvek a těžko se dá použít plošně, ale pokud plní pouze nezávaznou poradní fuknci, občas dokáže udržet nohama na zemi.

Když už tu tu hvězdičkovou škálu máme a jsme nuceni ji používat, odlišujme, prosím, odlišujme.

Balů @ 25.08.2016 19:59:01
Jsem rád za připomenutí pravidel hvězdičkování.

Co mne trochu překvapilo je, že poslední dobou je tu mnoho recenzí na poprockové tituly.
I já mám rád dobrý poprock, viz třeba Fleetwood .Mac...
Ale pokud jsme na prog/ art boardu, tak jsou poprocková alba zde vlastně černí pasažéři!

Gerry @ 25.08.2016 20:10:06
Tohle už se tu řešilo tolikrát .... ale narazili jsme vždy na to, že pokud bychom vyhodili pop-rock, museli bychom pokračovat dále a spravedlivě vyhodit možná 2/3 interpretů, kteří nejsou rigidně progoví .... malý příklad, co by tu pak dělali Kiss, Alice Cooper, Nazareth, veškerý metal ...atd atd ....
Buďto budeme striktně dodržovat mantinely progresivní hudby a pak to bude hodně malý web, nebo si dáme za základní hledisko kvalitu, která je aspoň trošku šmrncnutá rockem.
Osobně jsem pro tu druhou možnost.

alienshore @ 25.08.2016 20:25:54
Gerry to napísal presne, keby bol Progboard len čisto o progu, tak už by to bola dávno mŕtva stránka, ešte dobre že sú tu kontroverzní interpreti a kontroverzné albumy, inak by tu nebolo čo hodnotiť a ani o čom kecať :-) ...

Antony @ 25.08.2016 20:37:09
horyna (a kdokoli), hvězdičkuj klidně libovolně podle svého. Jedině tak to má smysl. Mluvit někomu do jeho osobního líbí/nelíbí je dost mimo.

Balů @ 25.08.2016 20:45:11
Svůj názor jsem psal v návaznosti na Úžasnou diskusím k recenzi na Invisible touch...

horyna @ 25.08.2016 21:00:07
Také díky za hvězdné připomenutí

horyna @ 25.08.2016 21:06:54
Přece nelze striktně vymezit co je progový a do jaké míry, více stylů je pro web maximálně přínosné i když třeba deathový alba se sem úplně nehodí:-)

horyna @ 25.08.2016 21:15:11
Antony: má na známkování logický názor nepostrádající dostatek fištrónu:-) úplně souhlasím, předstírat je hloupost, vždyť je to o našich pocitech a ty vyjádří slova lépe jak hvězdy.

Gerry @ 25.08.2016 22:37:20
Upřímně řečeno, raději mám dobrý, kvalitní poprock...a pozor!!!! i z 80. let (už jsem se jich tu několikrát zastával), než nabubřelý prog (moje manželka používá krásné označení - přepíčený :-D)

kamila @ 26.08.2016 07:03:50
Proč pořád mezi muži musí panovat tolik arogance a egocentrismu? Jste normální? To se tu musíte pořád přít a dohadovat?
Do prkené podlahy, není to úplně jedno jak kdo desku ohodnotí, vždyť ten nováček co sem přijde si udělá obrázek sám, o interpretovi, o recenzentovi a jeho postojích (jako já kdysi, viz mě blízké práce pánů Mohyla, Brano a z části i Snake, Easy, Alien a další), vždyť je to jen a jen jeho názor, přece někomu nemůžu zazlívat to, že něco vyzvedl podle svých představ a citů a diktovat mu, jak má přidělovat ty blbý hvězdičky, celý tohle bodování je blbost a když už tam je, mělo být roztáhlý na mnohem širší pole působnosti, takhle je to moc nahečmaný. Přestaňte si tu jeden druhýmu kecat do toho jak co hodnotí a přesvědčovat druhé, že jedině tak je to správný a RADĚJI SE O DESCE, PÍSNÍCH A POCITECH(a dalších apektech) BAVME KONKRÉTNĚ !!!!!! PROSÍM!

Tedy k recenzi: bravo horyna, bravičko, je tu cítit velká úcta a láska ke kapele, odhodlání a vřelost tvých pocitů neskrýváš a to se mi líbí, kus romantiky a věnování se synovi ve spojitosti s hudebním zážitkem jako matka hodnotím vřele a kvituju. Jen tak dál, fakta většinou každý zná, o emoce tu jde především.

K písním a albu: že je pro někoho průměrný, ať si je, má na to právo, jen to nepodsouvejte druhým, stejnak vám na to každej klašle:) (platí i pro popový desky). Moje známkování 10/10, 10/5, tak dobře čistých 5* Rush obdivuju jako mnoho dalších lidí i recenzentů, tohle album považuju, za jeden z jejich vrcholů, nemá slabinu, mraky nápadů a skvělejch melodií, stejně jako velice originální hra (jen ty božský instrumentálky jsou fantastický).

john l @ 26.08.2016 16:29:35
Hloupí jež se přou, hloupější co jim to baští.
Kdyby takovýto dílo nemělo dostát vysokýho hodnocení, tak pak už nechápu jak kvalitně by musela novodobá deska znít, aby uspokojila vysoký nároky progresivního obecenstva? Proč házet hnůj na něco co se mi nelíbí a jinýmu joo? To mu to jako musím chtít zprotivit? Docela šaškára, né?
Jestli někoho album zajímá a má ho rád, rád si taky přečte názor druhého nadšence na stejnou věc.
Jedny z nejlepších skladeb Rush prezentují na této desce tracky: Far Cry, Workin' Them Angels, The Main Monkey Business, The Way The Wind Blows, Good News First, Malignant Narcissism a poslední šlupka rovněž. To je sakra dost na průměrný album, né? :-)

verjan2 @ 26.08.2016 18:28:30
Volové se najdou všude, že luku63 a vmagistře? To album je super a u mě za 5,5*.

verjan2 @ 26.08.2016 18:42:48
Hlavně že vmagistr má u minimálně poloviny svých hodnocení 5 hvězdiček. Palec nahoru!

kamila @ 26.08.2016 21:49:14
Verjan2: asi tak nějak, bez konretního jmenování.
john l: vyjmenoval jsi jich požehnaně, kanadský ikony maj slušně nabitej katalog s objemnou zásoárnou epochálních věcí, trochu bych vyšetřila i na ostatní desky.

vmagistr @ 27.08.2016 00:54:44
verjan2: Na progboardu mám ke dnešnímu dni (27.8.2016) 169 recenzí, z toho pětihvězdičkových je 29. - tedy ani ne 20%. Takže o jaké polovině se tu bavíme?

Jo a ano, volové se opravdu najdou všude...

Progjar @ 27.08.2016 11:07:12
Verjan2 skús sa skľudniť vo výrazoch a skús sa ospravedlniť. Ber to ako moderátorské upozornenie.

luk63 @ 27.08.2016 17:53:24
Tak jsem CD vyndal z police a právě ho poslouchám. Ano, je zde několik vynikajících skladeb, ale větší část alba mě nudí, RUSH zde nepřinášejí žádnou inovaci, pouze používají již dávno použité jen trochu obměněné. A to je problém řady kapel, které hrají už tolik let, často i těch, které hrají krátce. Takže na svém slovu o průměrnosti si stojím a sahám o několik CD dál po 2112, A Farewel To Kings a pouštím si lahůdky, které snesou právem mnohem pozitivnější hodnocení...

verjan2 @ 28.08.2016 12:46:03
Ospravedlniť sa za čo? Že sú tý dvaja taký ako sú? To je ich probľem, oni by sa mali ospravedlniť za to, že haní kladný úsudok iných.

vmagistr @ 28.08.2016 12:55:35
verjan: Hned v úvodu své první reakce na horynovu recenzi jsem napsal: "Nejde mi o to, že jsi to či ono album zhodnotil tak, jak jsi ho zhodnotil - to je vždycky věc osobního názoru." - je snad toto hanění kladného úsudku?

A pořád by mě zajímalo, o které polovině mých hodnocení s 5 hvězdičkami byla řeč...

Tomáš Rojt @ 13.01.2020 19:20:07
Chtěl bych touto cestou trochu netypicky vzdát hold Neilu Peartovi, který se odebral do muzikantského nebe. Přemýšlel jsem , jak to udělat a pak zvolil tuto cestu a to z těchto důvodů :
1/ Markova recenze je jedna z těch, které bych podepsal bez jediné výtky
2/ album "Snakes and Arrows" považuji za skvělé
3/ v jednom rozhovoru se Neil Peart nechal slyšet, že nahrání skladby "The Main Monkey Business" mu dalo neskutečně zabrat a utahoval si ze svých kolegů, že ho sice ušetřili psaní textu, ale o to náročnější part mu připravili na bubenické stoličce. Trvalo mu prý neskutečně dlouho, než se dobral k finálnímu tvaru této geniální skladby.
Neil Peart byl duší souboru téměř od samého začátku, je autorem textů na všech albech, počínaje druhým " Fly by Night"z roku 1975 .Jeho typický styl bubnování si opravdu užívám. Pokud najdete ve svých archivech koncert v Riu z roku 2003, vychutnejte si netypicky vystavené Neilovo sólo "O baterista" s několika geniálními momenty a nečekaným překvapením nakonec. 8 a půl minuty muzikantského blaha, za mne jedno z těch nejoriginálnějších a nejlepších koncertních sól na bicí a rozhodně to, ke kterému se vracím nejčastěji.

horyna @ 14.01.2020 07:44:17
Alba Rush jsem neslyšel strašně dlouho. Netuším přesně jak dlouhý ten časový úsek může být, ale hádal bych, že alespoň půl roku (možná déle) mi žádné z nich do styku se sluchovody nepřišlo. A k mému velkému překvapení mě vůbec netrklo, že bych toto měl napravit ihned poté, co jsem se před pár dny dozvěděl tu smutnou zprávu o smrti jednoho z nejlepších bubeníků této planety Neila Pearta.

Byl to až vzkaz Tomáše Rojta (kterému tímto velmi děkuji), co mne přivedl na myšlenku, některé ze skvělých děl Rush si znovu připomenout. Kdybych sáhnul zrovinka k albu, k němuž dal svou reakci vím, že by to byl hudební orgáč prvního stupně. Desku Snakes and Arrows hodnotím jako jednu z nejlepších v jejich katalogu. Ten je nesmírně obsáhlý a pro mne kvalitativně velice vyrovnaný. Tato deska by byla určitě v nejlepší řekněme sedmičce. Ale já mívám hodně často pocit, že bych si měl spíš připomínat alba, která mne až tolik neimponují a dávat jim další a další šance na lepší umístění v soukromém žebříčku. A to je případ i poslední nahrávky Clockworks Angels, kterou naopak beru jako jednu z nejslabších, i když pořád jasně nad 95 %-enty okolní produkce. Na Rush mi tam ale chybí větší melodika a písně, které by posluchači těsněji sedly. Je to jedno z jejich nejprogresivnějších a nejtechničtějších děl, ve kterém se žel bohu trochu ztrácí genialita Rush pro zapamatovatelné songy a "jednoduší písničky". Tož uvidíme dnes odpoledne jestli se tato osm let stará deska s dalším, nejméně dvacátým poslechem někam pohne.

Ovšem i kdyby ne, nic to nezmění na faktu, že i ji nabušil král bubenického arzenálu a jeden z nejsympatičtějších lidí, kteří kdy v branži jež tu všichni tolik obdivujeme účinkoval.


Osobně doufám, že Rush žádný comeback bez Neila dělat nebudou (i když bych novou muziku z jejich pera slyšel velmi rád), nemělo by to smysl především z úcty k němu a zabalí to podobně jako kdysi Led Zeppelin bez Johna Bonhama.

Forever Rush, Forever Neil Pert.
Subjektivně jedna ze tří nejlepších kapel naší zemegule.

steve @ 14.01.2020 11:01:17
Rush rozhodně pokračovat nebudou. Ve dvojici by to bylo směšné. Poslední roky si dávali dost velké studiové pauzy a ani koncertně se nikam nehrnuli. Už před pár lety přece tvrdili že končí.

08.09.2013 Michálek
4 stars

Abych se přiznal, už bych nečekal, že někdy budu psát pozitivní recenzi na nové album Rush.
Kapelu zbožňuju, a díky její bohaté diskografii mám vždy kam sáhnout, a vždy najdu to, co hledám...
Bohužel, s Vapour trails jsem měl značné problémy to naposlouchat, album mne vůbec neoslovilo. Stejně tak se mi na první poslech zdála nudná i tahle deska. Jak dobře, že jsem se k ní po čase vrátil - pochopil jsem totiž, že jsem se pořádně seknul. Album je to vynikající! Na první poslech rozvleklé plochy v sobě skrývají krásné melodie, které s dalšími poslechy vyplynou na povrch. A není jich jako šafránu - ba naopak, prakticky každá skladba jich nabízí ihned několik, a tak mi vůbec nevadí, že první tři skladby mají v průměru cca 5 minut.
Při poslechu Snakes and Arrows mám jakési dejá vu, podobně jsem se cítil, když jsem poprvé slyšel Signals, a to je pořádná kvalita. Opravdu nepřeháním, Snakes mají na to, aby se stali Rush klasikou. Stačí jenom setřást nedůvěru po Vapour Trails a trochu se zaposlouchat. Měl-li bych být trochu kritický, tak snad jenom v tom, že pár posledních skladeb je tak trochu do počtu, prvních 8 - 9 je však naprosto vynikajících, a to včetně instrumentálek. Pět hvězd nedám, ale za čtyři to mám na 100%.

P.S.: Podobně budu postupovat i u Clockwork Angels, zatím mi to moc neříká....

reagovat

alienshore @ 08.09.2013 15:49:32
áno súhlasím Snakes And Arrows je takým malým návratom do ich najlepších čias preto ho vnímam ako zatiaľ najsilnejší počin Rush od albumu Counterparts ... u mňa tiež za štyri

25.07.2012 alienshore
4 stars

Snakes And Arrows je podľa mňa lepší a zaujímavejší album ako Test For Echo a Vapor Trails. Má v podstate dve polohy, na jednej strane je to návrat do klasických 70-tých a 80-tých rokov a na strane druhej prezentujú moderný a temnejší progresívny rock. Z tohto pohľadu je album trošku nevyrovnaný, keďže tu máme dva smery.
Songy ako Far Cry, Armor And Sword, The Larger Bowl, Bravest Face či Good News First evokujú najlepšie časy Rush. Všetky tri inštrumentálne skladby sú skvelé.
Temnejšia stránka hudby Rush mi nie je úplne po chuti, keďže to nebolo v predošlej tvorbe ich súčasťou. Napriek tomu má album slušnú kvalitu a aj čo sa týka zvukovej polohy tak je to naozaj výborná práca.
Od albumu Counterparts je to určite ich najlepší výtvor a nemyslím si, že nasledujúci album Clockwork Angels je lepší od Snakes And Arrows.
reagovat

27.07.2011 luk63
3 stars

Zatím poslední studiovka legendárních kanaďanů je pro mne jako celek zklamáním - především v porovnání s tím, co kapela natočila do r. 1982. Ale najde se tu i pár opravdu výborných věcí, žel že z celkových třinácti je to podpoloviční menšina. Jsou to otvírák Far Cry, ještě lepší Armor And Sword, pak The Larger Bowl (A Pantoum) a výborné jsou i Spindrift a The Main Monkey Business. Tolik zhruba výčet skladeb, se kterými si při poslechu tohoto CD většinou vystačím. A jsou to právě tyto, kvůli kterým dávám albu Snakes And Arrows poctivé tři hvězdičky.


reagovat

28.01.2008 Bedřich"RUSH"Fousek
4 stars

Zdravím Petrucciho ! Že by i Johna ?Díky za souhlas s mým mozkovým výplodem,protože po přečtení pár recenzí páně Merhauta na desky Dream Theater jsem se musel těchto muzikantů trochu zastat. . . .samozřejmě,že z muziky DT se dá vystopovat spoustu vzorů,které si pánové přetavili k obrazu svému a mě to vůbec nedeprimuje ani neirituje,naopak,pokud to pánové umějí zahrát a že to umějí,tak není co řešit. ., . ale proč píšu - říká ti něco archív Mika Portnoye ? Anebo cd oficiálního mezinárodního fan klubu Dream Theater ? Něco o tom vím a něco mám,jak cd tak dvd,tak pokud máš zájem,tak se ozvi. . . buď sem anebo na Dream Theater po poslední desce na Progboardu ? Zatím se měj. . . zdraví B"RUSH"F
reagovat

Reynevan @ 28.01.2008 18:47:43
Fantastická recenze na album RUSH "Snakes And Arrows"... nejsi náhodou uštknut jedovatým hadem nebo potrefen šípem z Amorova luku? :-)))

Óin @ 28.01.2008 21:05:50
U fanouška DT mě tahle ulétlá recenze nepřekvapuje :-) Dejte si příště rande někde jinde, hošani.

Voytus @ 28.01.2008 21:44:41
No, a jaká ta deska vlastně je? Jestli ji mám shánět?. Klidně i bez archivu Mikea Portnoye. Tak nevím...

Bedřich"RUSH"Fousek @ 29.01.2008 06:51:50
Vzkaz pro Reynevana : skutečně jsem asi hodně potrefen šípem z Amorova luku,protože Rush jsou moje celoživotní láska ! je mi 44 a muziku poslouchám od 14,takže nějaký přehled o bigbítu mám-dovolím si tvrdit. . . díky za pochvalu recenze,zkus si přečíst i jiná alba Rush na progboardu. . .měj se
Vzkaz pro ˇOína" : Já jsem hlavně obrovský fanoušek Rush a Petrucci je obrovský fanoušek Dream Theater,já mám rarity Dream které nemá asi on ,tak se s ním snažím zkontaktovat,stačí "Hošane" ?
Vzkaz pro Voytuse : Přečti si mojí recenzi na "Snakes and Arrows" o trochu níže,myslím,že se dovíš jestli shánět nebo neshánět. . .zdravím
Bedřich"RUSH"Fousek

Reynevan @ 29.01.2008 09:58:18
:) aha, já měl zato, že jsi se spletl a tento text patřil jako komentář pod níže uvedenou recenzi. A naopak tamten text patří sem jako recenze, ale asi jsem to dobře nepochopil. Neber mě tedy příliš vážně. Jen jsem si v dobrém rozmaru trochu rýpl :) Jako milovníka RUSH Tě tady už nějakou dobu pozoruju, a to je dobře. Mám je taky velice rád, ale zdaleka ještě neznám vše.

Voytus @ 30.01.2008 14:19:28
Jo takhle! Už to chápu. Ale opravdu je ta recenze dost utajená jen jako reakce.
Já jsem taky blázen do Rush, jen ty novější nemám moc naposlouchané, album Vapor trails mě docela zklamalo, tak jsem si říkal, jestli má cenu investovat.

Petrucci @ 26.07.2009 14:43:32
Bedřich: Omlouvám se, dost dlouho jsem na progboard nebyl.

05.01.2008 Ričík
4 stars

Skvělé vyzrálé album. Jak bonboniera o třech patrech a mnoha příchutích . Zatímco několikrát za život se spletete a a narazíte na \"bonbošku\" kterou by jste po prvním ochutnání zase opět někomu darovali, jak je \"dobrá\",RUSH jsou kapela,která má vždy obsah lepší než by se navenek zdálo a zde se nelze nikdy splést. Z desky dýchá asi nejlepší atmosféra od začátku 90 let. Je neuvěřitelné jaký hudební potencionál tahle trojice hrající spolu více než 33 let. Na rozdíl od jiných déle hrajícíh kapel nevykrádají sami sebe.Vše má jasné pozadí. Lepší trojici muzikantů na světě budete těžko hledat.
reagovat

26.06.2007 pepanovacek
4 stars

Možná není ten úplně nejlepší přístup, čekat od nového alba Rush nějakou bombu. I já jsem asi zvolil bohužel takový a tak jsem se při prvním poslechu trochu nudil. Ovšem při druhém už ne a při pátém jsem byl místy opravdu nadšen. Pokud si uvědomíte, že tahle kapela za téměř pětatřicet let nevydala vyloženě slabé album a která si po celou dobu své existence drží laťku proklatě vysoko, i když svůj vrchol měla (podle mého) cca v letech 1976 – 1981 a zejména na svém „dvojalbu“ Permanent Waves – Moving Picture, pak budete spokojeni. Pokud Vám „stačí“ excelentní muzikantské výkony všech tří MISTRŮ a kvalitní, poctivá rocková muzika, budete nejen spokojeni, ale možná i místy nadšeni, stejně jako já. Třeba při skvělé, tvrdé úvodní jízdě, Far Cry. Nebo při vrcholech alba (podle mého), pomalých, ostrých, šlapavých a tvrdých skladbách, jako Armor And Word, Workin' Them Angels, Spindrift, Faithless, Bravest Face nebo Good News First. „Odpustíte“ Rush i slabší The Larger Bowl, nasládlou The Way The Wind Blows či pro někoho pěknou, pro někoho zbytečnou, Zeppelínovskou, kratičkou instrumentálku Hope. Někteří si při druhé instrumentální skladbě, výborné, lehce Dreamtheatrovské The Way The Wind Blows, možná jako já vzpomenou na slavnou, dnes již legendární skupinu ZAČLO TO UŽ RÁNO, která, kdyby její členové byli asi tak 37 krát instrumentálně zdatnější, mohla Rush směle konkurovat.

Zkrátka a dobře, mě se nové album Rush líbí. Moc. Sluší jim tahle tvrdší poloha, pořád mají skvělé nápady a některé refrény jsou opravdu velice silné, až chytlavé.Dokonce se mi album líbí tak moc, že jsem se přistihl při velice (pro mě) zajímavé a příjemné představě – kdybych byl s Geddym, Alexem a Neilem kámoš a oni by mi řekli : „Ty vole, Pepo, natočili sme novou desku a vona je nejvíc nejlepčí, co sme kdy udělalali !!!“, věřil bych jim to. Fakt.

reagovat

25.05.2007 David Rácz
5 stars

Výborná deska, škoda slov, stačí si jí poslechnout. Jsem moc rád, že jsem byl na jejich Pražském vystoupení před 2ma lety - to byl zážitek!!! A to, že se s každým dalším poslechem toto album líbí více a více je jen důkaz toho, že to jsou UMĚLCI!!! Ovlivnili celý můj náhled na život, strávil jsem s jejich hudbou pubertu a své nynější 30 léta života a myslím, že u mě zůstanou na vždy jedničkou. Ty, kteří jejich hudbu nechápou upřímně lituji, přicházejí o božské zážitky s mazením v zádech. The Rush - děkuji Vám! David z Domažlic
reagovat

10.05.2007 obr veliký
5 stars

Konečně výborná deska v záplavě všemožných skupin a zpěváků.Konečně výborná rocková deska,která nedělá skupině RUSH žádnou ostudu .Poslechněte si např druhou skladbu Armor & Sword .Nasaďte si kvalitní sluchátka ,lehněte na měký polštář a vyleťte se skupinou vzhůru do nebes.Skvostný zážitek ..........
reagovat

07.05.2007 Mayak
4 stars

Po relatívnom prepadáku predposlednej radovky "Vapor Trails" a mini albume s cover verziami svojich obľúbencov zo 60. a 70.rokov "Feedback" prišla kanadská kapela "N.1 For Ever" na svojom 18. štúdiovom albume s materiálom, ktoré média všeobecne už vopred avízovali, ako "...najlepší RUSH od doby "A Farewell to Kings" ..."
No, až taká sláva to zase nie je , ale kto je fanúšikom najmä albumu "Counterparts", a Geddyho sóloveho projektu „My Favourite Headache“, ten by mal byť tentokrát spokojný...
Už úvodná singlovka "Far Cry" je úplne iné kafe, rozbehová kompozícia neporovnateľne lepšia, ako podobne úvodná, ale bezduchá vypaľovačka "One Little Victory" na predošlom albume "Vapor Trails"...
Celkove trinásť skladieb, z toho tri inštrumentálne, všetky z kategórie "rocková pesnička" nič zásadne nové neprinášajú, ale nikoho by ani nemali uraziť - je to pokračovanie RUSH v intenciách 80.rokov. Páni už majú svoj vek, sú dávno za vodou a experimentovanie s art rockom 70.rokov a skladanie siahodlhých hudobných eposov už jednoznačne necítia, ako vnútornú potrebu.
Ich inštrumentálne výkony sú vysoko nadštandardné, Geddy spieva, ako pred dvoma dekádami, textovo je celý materiál albumu orientovaný na povestné Nealove cestovateľské zážitky na svojom motocykli po celom svete. Aj producentsky (opäť raz nový producent – tentokrát Nick Raskulinecz) sa materiál albumu oproti predošlému zase polepšil a v podstate vrátil ku soundu z 80. rokov.
Z troch inštrumentálnych skladieb patrí šesťminútová „The Main Monkey Business“ ku vrcholom celej dosky, ďalšie dve „Hope“ a „Malignant Narcissism“ sú v podstate len dvojminútové medzihry.
K mojim favoritom patria hlavne skladby „Armor And Sword“, „Bravest Face“ a predovšetkým „Spindrif“, ktorá ma typický drive pre RUSH z 80.rokov.
Spolu s YES ma RUSH v mojom hudobnom živote najviac žánrovo ovplyvnili a nasmerovali môj ďalší pohľad na rockovú muziku a hudbu ako takú celkove. Aj keď som už inde, ako pri albumoch a hudobných produktoch charakteru súčasných RUSH, v mojom srdci ostanú navždy hrdinovia svojej doby a tí, ktorí život nám konzumentom jedinej drogy, ktorá neškodí telu a duši, robia podstatne krajším...
Reálne hodnotenie: 3,5 ...

reagovat

04.05.2007 Mixer
4 stars

Ze začátku vcelku zklamání, až na první věc a instrumentálky. Postupem času mě pořád něco k albu vracelo a nutilo k dalším poslechům. Teď bych toto album označil za perfektní, dvě-tři věci by na albu být nemuseli, nicméně jako celek je naprosto skvělé, s geniálním zvukem a aranžemi. Rush se opět posunuli někam dál a je znát jejich skoro-stáří. V té desce je cítit, ale není na škodu, naopak. Doporučuji!
reagovat

boffors @ 20.09.2010 14:09:54
Souhlasím.I já byl nejprve trochu zklamaný,líbili se mě pouze první 2 skladby plus instrumentálka ale časem jsem zjistil,že na desce je mnoho skvělých momentů chtělo to jenom pozorně poslouchat.Výborná deska!

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
horyna
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 6x
Mayak, pepanovacek, alienshore, Michálek, kaktus, Mohyla
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
luk63
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000