Rush - Clockworks Angels

Rush - Clockworks Angels - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2012

Tracklist:

01. Caravan (5:40)
02. BU2B (5:10)
03. Clockwork Angels (7:31)
04. The Anarchist (6:52)
05. Carnies (4:52)
06. Halo Effect (3:14)
07. Seven Cities Of Gold (6:32)
08. The Wreckers (5:01)
09. Headlong Flight (7:20)
10. BU2B2 (1:28)
11. Wish Them Well (5:25)
12. The Garden (6:59)

All songs written by Alex Lifeson, Geddy Lee and Neil Peart.


Obsazení:

Alex Lifeson - guitar, keyboards
Geddy Lee - bass, bass pedals, synthesizers, vocals
Neil Peart - drums, percussion

Jason Sniderman – piano (12)

 
14.05.2016 horyna
5 stars

Od počátku vzniku tohoto díla s ním mám vlastně pořád stejný problé, nedokázal jsem si k němu najít tu správnou cestu, sesumírovat myšlenky a nápady zde obsaženy, zkrátka, nelíbí se mi natoli, jak jsem původně očekákal, tak, jak by se slušelo od další desky mých srdcových oblíbenců Rush. První i další následné poslechy, mi nikdy neumožnili se plně do alba ponořit, vstřebat jeho obsah a hlavně naznat že se jedná o další mistrovský kus těchto progesivních velikánů. Vlastně se dá říci, je to pořád stejné, od vydání uplynuly 4 dlouhé roky a ono se stále nedokáže postavit na roveň svých předchůdců (přitom předešlou kolekci řadím do velmi vysokých pozic), potvrdit své výsadní postavení, stabilizovat svou hodnotu a plně se vystavit na odiv. V mysli mám sice uvízlou etapu, kdy album pomalými kručky stoupalo z oněch dejme tomu středových pozic až kamsi pod vrchol těch nejkvalitnějších alb kapely ze země javorového listu, ale poslední nástřely album pořád drží ve spodních patrech tohoto pomyslného žebříčku. Na tento poslech spojený s následnou recenzí jsem se těšil, sice ho neabsolvuji ve sluchátkách (nejsem si jist jestli by to v tomto případě pomohlo), ale jemné rozčarování a nemohoucnost desky zcela mne strhnout na svou stranu, opět udeřilo v plném rozsahu.

Zvonky ve společnosti temné zvukové malby otevírají první píseň Caravan- ve svém nitru obsahuje zvláštní, až nervní těkavost, drsný riff a padá na zatěžkané atmosféře, přesto parádní akustické předivo ji nechává na chvíli vydechnout v mezích své vůle.
Podobnou náladu cítím i v druhé BU2B- přeci ale jen více v intencích stylu Rush, tvářící se chytlavě, hitově díky drtícímu kytarovému laufu, Neil Peart se svými mocnými údery snaží tento neprostupný celek rozložit a celkem se mu to i daří.
Clockwork Angels- akustické tóny rozrušuje drsný basový riff, drhnutí kytar a expresivní vokální projev ženou píseň do obrátek, oduševnělost refrénu plně koresponduje v rozměrech a mantinelech tohoto alba.
Teprve čtvrtá The Anarchist- mě zcela stahuje na svou stranu, hybná basa, perlivé přechody bicích, zajímavá melodie doplněna parádní riffojízdou a aristokratickou Peartovou hrou, ještě sólo jak z Counterparts a spokojenost i přiblížení se jmenované desce je konečně tu.
Carnies- silně rozervaný začátek se moduluje do melodického stavu jež vede Geddyho poletující hlas, transformovaná pasáž plná vesmírných akustik, neohraničených ozvěn a svižné basové figury spojené s hravými bycími, rezonuje v tempových změnách, příznačných právě pro Rush.
Zklidnění rozbouřeného moře přichází se šestou Halo Effect- klasické kytary a Geddyho nástroj jako hlavní organizátoři tohoto vskutku originálního a příjemného písničkového útvaru, bravo.
Basový pochod rozžhavují kytarové efekty táhnoucí se úvodní pasáží písně Seven Cities Of Gold- afektovanou Geddyho polohu zde opravdu nevyhledávám, píseň se sice rozjede, ale jakési deja vu nepříjemna se s ní táhne až do konce.
Uvolněný charakter osmé The Wreckers- leží na zvonivých akustikách, skvěle doplňující basovce a nezávisle vedené vokální linii, pozitivně vyzařující fluidum má očistný charakter a katapultuje tento track na špici výčtu onoho obsahu, myslím že více odchodů tohoto stylového spektra by rozhodně desce prospělo a obohatilo.
Po svižné a moderněji pojaté, spíše průměrné jízdě Headlong Flight, krátké vložce BU2B2 přichází
jedenáctá Wish Them Well- patřicí rozhodně k těm lepším, pohybuje se v kolejích dávného stylu Rush, stojí na melodických základech, rychlých změnách rytmů, přechodech do lyričtějších poloh, klíčem k nástrojové barevnosti a uvolněnému tempu je náležitě obohacující hybný rytmus bících.
The Garden- asi nejlepší skladba se ukrývá v samém závěru, specifická kytarová melodie stojící na pevném basovém podstavci s křehkým Geddyho zpěvem, rafinovanou akustickou pasáží i krásným Alexovým sólem, přináší tak do závěru alba emotivnější dopad a silně pozitivní dojem.

Závěrem se musím přiznat, nakonec jsem si album poslech dvakrát, jelikož prvotní dojmy z něho nebyli zrovna nekritické, druhý náhled do desky přece jenom leckterá místa urovnal a na světlo vytáhl především klady této sbírky. A tak mé oblíbence Rush s přimhouřením obou očí zkusím vytáhnout nakonec na tu pětku ze staré známosti.
reagovat

alienshore @ 14.05.2016 20:52:28
vypočul si si 2x dotyčný album, prižmúril si obe oči a vytiahol si rovno päťku, to myslíš akože naozaj vážne???

takéto nekritické hodnotenia niečoho, čo sa mi tak trochu nepáči je klamaním nielen seba samého ale aj čitateľov, ktorí sem chodia čítať síce subjektívne, no zároveň aj pravdivé pocity dotyčného recenzenta ...

b.wolf @ 14.05.2016 21:27:21
To ani zdání, Rush mám rovněž v oblibě, ale tohle album po mnoha sluchátkových posleších dosáhne max. na trojku a to ještě nesrovnávám s předchozími Hady.

horyna @ 14.05.2016 22:06:37
alienshore: album poslouchám od jeho vydání vcelku dost často,slyšel jsem ho nejméně 20x, možná i víc,dvojitý poslech byl spojen s recenzí, Rush zbožňuji a 95% jejich alb dám s klidným svědomím 5*, tady jsem to sice cítil tak na čtyři,ale jak říkám oblíbencům sem oči přimhouřil rád

Mayak @ 14.05.2016 22:33:10
ad horyna: Pri istej úcte ku Tvojej recenzentskej potencii ...
Napísať pasáže textu "... od počátku vzniku tohoto díla s ním mám vlastně pořád stejný problé... ", " ... jemné rozčarování a nemohoucnost desky zcela mne strhnout na svou stranu, opět udeřilo v plném rozsahu ..." a ďalšie (väčšie/menšie) narážky a pochybnosti a zavesiť tam nakoniec pätorku ...
Je to praktický precedens o nezmyselnosti vôbec bodovo hodnotiť albumy a písať proste iba fanúšikovsky ... alebo naopak, s istou mierou nestranného nadhľadu, hlavne pre menej zainteresovaných, či neznalých ...
... pokiaľ bola táto recenzia určená aj neznalým, či nie informovaným (budúcim) poslucháčom ostatného albumu RUSH ... tak si ich svojou textovou versus bodovou "schizofréniou" dokonale zmiatol.
Stručné resumé: ...menej je niekedy viac ...

horyna @ 14.05.2016 22:53:45
Kaji se pánové a uznávám, máte pravdu, není to objektivní, po pravdě, měl jsem nachystanou čtverku, ale v poslední chvíli to změnil výš, tak nějak jsem předpokládal že album nakonec poroste a za nějakou dobu si tu pětku obhájí. Potom se ale zákonitě střetává začátek s koncem. Větší bodovací rozptyl bych u Rush asi využil:-):-) Uznávám tedy mé pochybení.

Brano @ 15.05.2016 12:48:18
Páni,nebuďte takí prísni.Mne je veľmi sympatické horynovo nadšenie pre muziku a obrovská chuť s akou tie recenzie píše.Ja to množstvo už nestačím čítať! :-)

horyna @ 15.05.2016 12:52:00
Brano: díky :-) nadšení je vskutku obrovské, až to někdy- viz výše- přeženu a pak to takhle bodově nedomyslím

Mayak @ 15.05.2016 12:52:33
...iste, pokiať už kvantita priamo neohrozuje kvalitu ...

Petr87 @ 15.05.2016 20:52:48
Výborné album! Nestydím se přiznat, že jedno z mých nejoblíbenějších od těchto kultovních Kanaďanů...
A přitom ze začátku to tak vůbec nevypadalo - hodně mi zprvu vadila ta zvuková, takřka metalová "začouděnost", ale opravdu jen zkraje...
Pak po dalších a dalších posleších se začaly z té "hlukové mlhy" postupně prodírat skvělé a nápadité melodické siluety a postupy... a od té doby až dodnes, kdy jsem tomuto albu už věnoval nespočet pozorných poslechů, mi tento neduh, na který spousta lidí nadává a dodnes se přes něj nedovede dostat, skvěle pasuje do celkového pojetí alba.
A po sehnání japonské verze této desky, která se mi zdá zvukově o něco více dynamičtější a i trochu čistější, jsou moje dojmy z tohoto díla ještě větší!... a to jsem ještě velmi zvědavý na zvuk LP verze, na kterou se v dohledné době taky chytám. :)
Takže pro mne osobně fenomenální fošna, at' si každý říká a píše co chce...
...a pokud se jedná (což pravděpodobně asi ano) o poslední studiovku těchto kanadských dřevorubců, tak je to epilog navýsost důstojný!
Takže za mne, pochopitelně, jasných pět hvězd! ;)

Mohyla @ 16.05.2016 07:01:43
Petr87. Peťo, nemusíš sa "stydet"! No keď sa budeš, ja sa k Tebe pripojím. Máme to podobné. Ku kvalite LP, PaloM tu niekedy dával link na porovnanie rip z LP, rozdiel bol značný, na tej ukážke, to nebolo zhulené dohromady, bol ten zvuk jednotlivých nástrojov jasne "čitateľný!

Petr87 @ 16.05.2016 12:24:01
Mohyla: Ahoj! Tak to jsem moc rád, že v tom nejsem sám. ;)
No a na to LP vydání se, po tom co jsi napsal, těším ještě mnohem více!
Jasně, mohl bych si ted' z fleku přes torrent stáhnout ten vinyl rip, ale nechci... pěkně si počkám na svou vlastní "asfaltku". :)

Carloss87 @ 16.10.2016 15:37:45
A to já dávám plný kotel protože do doby než vydali tuhle desku jsem o Rush nevěděl a po poslechu jsem byl tak nadšen,že jsem si hned musel poslechnout od nich vše a dnes jsou mou nejoblíbenější prog rockovou kapelou.

26.07.2012 alienshore
3 stars

Čo napísať o albume, ktorý každý od fanúšikov až po kritiku vychvaľuje pomaly až do nebies. Rush je moja absolútne top kapela, takže napíšem čisto svoj názor.
Keďže som počúval Clockwork Angels už niekoľkokrát, tak musím povedať že Snakes And Arrows prekonaný nie je. V prvom rade je to do uší bijúci zlý a takmer až metalovo znejúci zvuk. Kapela, ktorá bola známa svojou zvukovou a aj kompozičnou dynamikou je zrazu na tomto albume preč. Nahradili to hlukom a nafúkanou produkciou, ktorá je veľmi monotónna.
Pre porovnanie v roku 2010 vypustili do sveta dve skladby, a to Caravan a BU2B. Verzie z tohto roku majú nepochybne lepší , čistejší a kvalitnejší zvuk. Nechápem prečo nevsadili na tento typ produkcie.
V Rush sa už stalo že im produkcia nevyšla (albumy Test For Echo , Vapor Trails) a naďalej skúšajú trpezlivosť poslucháčov. Ale čuduj sa svete, vychádza im to. Fanúšikovia jasajú , hudobné periodiká sa predbiehajú v superlatívoch a ja krútim hlavou nad tým všetkým. Jednoducho Rush je veľké meno, fanúšikovia ich milujú hlavne kvôli minulosti a nie kvôli Clockwork Angels, ale ako sa vraví láska je slepá a tak to platí aj v tomto prípade. Ani hudobné periodiká nepotopia kapelu ako je Rush a fanúšikovia už vôbec nie.
Koncepčný album je dobrý dôvod na prezentáciu niečoho v úvodzovkách zaujímavého. Kompozične skôr rekapitulujú minulosť. Zhruba niekde na začiatku titulnej skladby Clockwork Angels až nepríjemne zarezáva Lifesonova gitara do uší. Pri úplne inej a lepšej produkcii by tento album vyzeral o minimálne jednu triedu kvalitnejšie.
Konkrétne skladby ako The Anarchist, Carnies, Halo Efect, The Wreckers, Wish Them Well a The Garden sa mi páčia. Celkovo mám problém s akýmsi tvrdým a temnejším smerovaním hudby Rush. Neviem či preto, že svet je temnejší tak aj hudba Rush musí byť taká, keďže ich klasické opusy nie sú temné progresívne výtvory.
Pozitívum je, že prišli s niečím čo sa od nich neočakávalo a preto sa tento album ujal. S opakovanými počutiami sa tento produkt dostáva pod kožu čím ďalej tým viac, predsa len sú Rush stále veľkí profesionáli. Napriek tomu, že zbožňujem albumy ako Hemispheres, Power Windows či Presto nebránim sa novým smerom čo sa týka hudby Rush. Ale táto doska ma nepresvedčila, spadá skôr do ich klasického priemeru. Ani v tomto prípade sa podpriemer nekoná, lebo sú to stále veľmi talentovaní hudobníci.
Predošlý album Snakes And Arrows ma svojím smerovaním presvedčil ako tak, ale Clockwork Angels ma skôr sklamal. Svoje najlepšie roky majú Rush už za sebou a tak nečakám, že sa budú vracať kvalitou do obdobia 1976-1993, ktoré je moje najobľúbenejšie ale ak ešte bude nejaký ďalší štúdiový album tak dúfam, že ma potešia ďaleko viac.
reagovat

Fan @ 26.07.2012 22:59:46
No konečně zde někdo napsal pravdu o posledním albu skupiny Rush. Jsem rád, že tu správnou recenzi alienshore napsal, jinak bych ji musel napsat velmi podobně sám. Přesto že Rush je moje krevní skupina, souhlasím, že tento počin je krok vedle.

alienshore @ 27.07.2012 18:04:13
Som rad, že sú tu aj kritický fanúšikovia kapely Rush. Tento album si kritiku zaslúži, lebo pokiaľ nie sú poriadne nápady tak sa nedá robiť ani poriadne umenie.

PaloM @ 09.12.2012 10:54:23
Problémom tohoto albumu nie je hudobný obsah, ale ako si presne pomenoval - produkcia, čiže výroba. Zvukári to s vyhulením a kompresiou enormne prehnali, preto si treba pozháňať vinyl alebo vinyl rip a to počúvať. Skladby sú excelentné.

alienshore @ 09.12.2012 11:53:33
Súhlasím s tebou Palo , mohol to byť úplne iný album a mňa to dosť aj mrzí lebo mám Rush naozaj rád .... ale čo už, myslím že taký profesionáli ako Lee, Lifeson a Peart si mohli túto základnú vec ako je zvuk zaobstarať aj lepšie ...., s tým vinylom tiež súhlasím lebo som si to vypočul aj v tejto forme a je to zvukovo ďaleko prirodzenejšie, lepšie a dynamickejšie ....

PaloM @ 09.12.2012 14:38:02
alienshore, ak si raz kúpim toto CD, tak kôli veľmi peknému bookletu, ale musí byť výrazne zlacnené.

alienshore @ 09.12.2012 15:07:43
Palo booklet je pekný :-) ale veď CD sa dá kúpiť momentálne za zhruba 11 eur je to veľa ? :-) ... myslím, že je to štandardná cena ...

PaloM @ 09.12.2012 15:37:12
No, pre mňa je štandardná cena napr. ako tuto, kde som už staršie CD Rush nakúpil >> odkaz Za plexi krabičku a booklet je 11 € naozaj veľa :-) A môžme sa dohodnúť, ja dám 5,5 € + ty dáš 5,5 €. Ja si ponechám booklet, ty CD, čo povieš na to ?

redrocker @ 09.12.2012 15:43:01
Ukazatel Dynamic Range není tak hrozný jako u Snakes And Arrows, ale i tak se dá říci, že se všichni producenti dnešních nahrávek zbláznili. Pozor na vynil rip, ten co jsem našel také není zvukově žádná sláva, myslím, že se spíše jedná o DVD-audio nebo SACD,

alienshore @ 09.12.2012 15:59:24
Zaujímavá ponuka Palo :-), ale CD bez bookletu je pre mňa ako zákusok bez piškótového cesta :-) , na nižšiu cenu CD treba počkať možno rok dva .... klasické albumy Rush zlacneli mám pocit asi 20-tich rokoch po ich vydaní :-)

PaloM @ 09.12.2012 18:10:16
Bol to žart alienshore, však si pochopil.

aselzesarp @ 03.05.2014 20:42:18
Za to, jak je doprasený zvuk u téhle nahrávky, nemůžou ani tak Rush, jako dnešní hudební průmysl. Stačí si zadat do googlu "loudness war", a hned člověk ví, proč dnes stojí hudba za hovno. Ano, za hovno. Klidně to napíšu znovu.

Není to záležitost jenom Rush, ale drtivé většiny dnešní produkce. Hudba už není hudba, ale kravál. A kolikrát se remasterem doprasí i staré nahrávky.

22.06.2012 Killian
4 stars

Nebudu skrývat, že jsem velkým fanouškem skupiny Rush, jejich tvorbu znám skoro nazpaměť a většina jejich skladeb mi zpříjemňuje život už několik let. Právě proto tato má minirecenze jejich nového alba nebude tak úplně nezaujatá a bude se odvíjet veskrze v pozitivním duchu. Předně musím říct, že jsem od pánů, kteří spolu hrají 40 let, opravdu nečekal žádné překvapení a k vydání nového alba jsem nepřistupoval s nějakým velkým očekáváním. To že Rush vydají novou desku jsem se dozvěděl víceméně náhodou, přesto jsem si album ze zvědavosti pořídil a ikdyž jeho kvalitu ještě neprověřil čas a já ho nemám tak úplně zmapované, jeho koupi nelituji.
Album Clockwork Angels je pro mě opravdu velkým překvapením. Zatím jsem nenašel nic, co by mi nějak vadilo a bránilo mi album poslouchat od začátku až do konce.
Asi má nejoblíbenější skladba na celém albu nese název Anarchist. A je to pořádná vypalovačka. Písní se linou jemné nitky orientálních smyčcových témat a vše vrcholý nádherným Lifesonovým sólem. Zajímavá je tu i Geddyho basová linka, která mi připomíná rytmy Big money.
Obrovským překvapením pro mě byla kytarová sóla a ryffy Alexe Lifesona, která tu zní tak úžasně, jako bych se vrátil v čase do 80. let.
Mezi mé další oblíbené skladby patří BU2B, Clockwork Angels, Carnies a Headlong Flyght. Ani pomalejší kousky jako Halo Effect a BU2B2 tu nepůsobí jako vycpávka, jsou to nádherné skladby, které poskytují vítané zklidnění mezi rychlejšími kusy.
Celé album zakončuje melodická píseň The Garden, která je pro Rush velmi netypická.
Deska je dlouhá asi 66 minut, ale při jejím poslechu mi čas plyne nějak rychleji, opravdu se ani chvilku nenudím.
Jediné negativum tu přeci jen zmíním, nejsem úplně spokojený s celkovým masteringem alba, všechny zvuky jsou vytažené do popředí a chrlý se na mě s takovou sílou, že místy ztrácím koncentraci a to je veliká škoda. Útěchou budiž to, že zvuk nedopadl tak špatně jako u alba Vapour Trails.
Nezbývá mi nic jiného, než před pány smeknout klobouk. Čas se nedá zastavit, ale když slyším tu energii, která z Clockwork Angels přímo pryští, věřím že se od nich v budoucnu ještě dočkáme mnohých překvapení.

reagovat

11.06.2012 Libor
4 stars

Dlouhých 5 let nechali kanadští progresivní rockeři čekat tábor svých příznivců na nové, studiové album
(poslední Snakes & Arrows vyšlo v roce 2007).
Před dvěma lety vypustili návnadu v podobě singlové dvojice Caravan a BU2B, letos v květnu nádavkem ještě třetí singl Headlong Flight.
Album dostalo název Clockwork Angels a po menších rošádách s konečnou podobou bookletu, přistálo ve spřízněných přehrávačích v první polovině června.
Námětově zůstali Rush věrni vědecké fantastice a v celkem 12 skladbách připravili průřez sci-fi novelou Kevina J. Andersona, pojednávající o osudech a putování mladého muže futuristickým světem, ovládaným přísným a důsledným Hodinářem. Spisovateli Andersonovi výrazně pomáhal textař, bubeník kapely a velký fanda fantastiky Neil Peart. Knižní podoba Clockwork Angels by měla vyjít do konce roku 2012.
Už tři dříve vypuštěné singly naznačily, jakými cestičkami se bude nové album ubírat. Úvodní Caravan i následující BU2B jsou hutné a řádně přitvrzené songy (zvláště druhá jmenovaná je opravdu slušně našlapaná). Obě písně již téměř 2 roky kolují mezi posluchači a tak jejich příznivému vyznění jistě přispívá i delší naposlouchanost. Více než slibný úvod.
Následující, titulní Clockwork Angels, pokračuje v hutnějším trendu z úvodu, je však navíc rozmanitější a umně střídá tvrdší a rychlejší pasáže s mírně odlehčenějšími. Společně s BU2B, pro mne, jeden ze tří vrcholů alba.
S dalšími písněmi však přichází obávaný problém, který u alb Rush pociťuji již od roku 1996 (album Test For Echo) - částečná jednotvárnost a snadná zaměnitelnost písní. Skladby The Anarchist a Carnies si jsou velmi podobné, bez výraznějšího melodického motivu, navíc ve velmi podobném tempu. Už se mi několikrát stalo, že v domnění poslechu The Anarchist jsem pohlédl na display CD přehrávače a tam již nějakou dobu kralovala Carnies. Ani po opakovaných posleších se mi, z těchto dvou skladeb, nevybavuje nic, co bych si zapamatoval.
Podobný problém mohl nastat i Halo Effect a Seven Cities Of Gold. Naštěstí je Halo Effect tempově odlehčenější, kratší věc, kde se poprvé objevují smyčcové podkresy (nevím, zda skutečné, nebo studiově vytvořené). Díky tomu působí skladba celkem originálně. Seven Cities Of Gold disponuje solidní melodií a zpěvným refrénem a nakukující šeď a nuda tak nedostaly příliš prostoru.
Osmá The Wreckers opět lehce přitvrdí, ale spolu s The Anarchist a Carnies, je to z mého pohledu nejméně povedený přírůstek alba, zejména pro absenci zapamatovatelné melodie, nebo překvepivějších hudebních postupů. Naštěstí přichází třetí vrchol desky a to singlová Headlong Flight. Skladba už úvodním, hravým motivem navozuje situaci, kdy k Vám přijde na kávu Váš velmi dobrý známý, kterého rádi vidíte a s chutí posloucháte.
Časté střídání tempa, výtečné nasazení i řádná hutnost zde přinášejí své ovoce. Za pozornost stojí i vokální výkon Geddyho Lee, šplhající se v závěru do zajímavých výšek (o jeho hlas jsem měl, po poslechu loňských živáků Time Machine 2011 : Live In Cleveland a Moving Pictures Live, velké obavy i pochyby). Naštěstí nejenom v Headlong Flight, ale na celé desce je jeho výkon bezproblémový.
BU2B2 je kraťoučký, odlehčený experiment, výrazně ozdobený zvukem smyčců. Wish Them Well začíná pekným kytarovým riffem a po celou dobu si dopřává slušnou dávku tvrdosti a v refrénu i výrazné melodičnosti a zpěvnosti. Závěrečná The Garden je velmi uklidňující skladba, opět s výraznou podporou orchestrálního zvuku a (zejména v nižších polohách) s velmi kvalitním a procítěným zpěvem.

Album naplnilo mé očekávání více, než minulé Snakes & Arrows a já jsem s jeho konečnou podobou spokojen. Nadšení, provázející starší alba Rush ze 70. a 80. let, se však zatím neprojevilo a výrazný podíl na tom má výše zmíněná trojice skladeb The Anarchist, Carnies a The Wreckers, na nichž jsem nenašel nic zajímavého a originálního.
František Kovářík (alias profesor Hrbolek z Marečku podejte mi pero) by to, svým roztřeseným hlasem, shrnul ve třech lakonických větách : nu, potěšili jste mně. A i já Vás potěším. Za čtyři.
reagovat

hejkal @ 11.06.2012 13:47:29
Hm, Rush je pre mňa uzavretá kapitola, hoci nepopieram, že si vo mne vzbudil istú zvedavosť. :)

ackerman17 @ 11.06.2012 15:16:06
Skupina Rush mi nikdy nesedla a to i přes několik druhých (a třetích a čtvrtých...) šancí. Pro mě je to celkem nudná hudba (jen do mě!) a ani těch pár světlých momentů moje mínění nezachrání. Velkou zásluhu na mém názoru má zpěv, který mi vyloženě vadí.

gunslinger @ 11.06.2012 15:52:39
tak ja tu Rush nebudem ohovárať. staré albumy mám rád pretože je tam veľa nápadov a nič nie je rovnaké.. pri novších albumoch ako aj pri tomto sa mi skladby splývajú a vyslovene ma to nudí, ale náhodou je tu aj pár svetlých momentov. z novších albumov mám rád jedine Feedback a tomu som dal 3 hviezdy tuto idem o jednu dole.

Libor @ 11.06.2012 16:07:51
Znáte ten příběh o slepici a vejci. Jak se nemůžou dohodnout, kdo byl dřív ? Musím uvést na pravou míru, že v případě nové desky Rush, jsou tou slepicí
texty a samotný námět alba, z pera Neila Pearta. Až potom bylo vysezeno vejce, tedy sci-fi novela Kevina J. Andersona, kterého obsahový námět alba zaujal, s čímž mu ochotná slepice (Peart) vydatně pomáhal. Takže tak nějak. Snad se v tom vyznáte. Ostatně není to první symbioza Rush-Anderson. V příběhu Resurrection Inc. již Anderson zpracoval myšlenky alba Grace Under Pressure (1984).

merhaut @ 17.06.2012 00:35:53
Tak to já si nové Rush užil, ve Sparku i Rock+ jsem dal v recce maximum.

b.wolf @ 21.06.2012 11:48:51
Už jsem se hodně těšil, co senioři přichystali. Předchozí fošnou Snakes and arrows jsem byl velmi příjemně překvapen, takže jsem si jej nedočkavě poslechl a souhlasím s recenzentem. Pecky jako 2112, Permanent Waves či Power Windows zřejmě nepřekonají, ale nevadí-jsem maximálně spokojen, poctivé čtyři si tohle dílo zaslouží.

Mohyla @ 20.10.2012 18:45:02
Z uverejnených recenzií mi je najbližší Liborov pohľad na album.

@ 05.02.2013 16:28:09
Ahoj, lidi, škoda, že nemám čas psát litanie, ale pro mne je to po 20 letech za 5 hvězd. Škoda, že koncertní turné 2013 je nejblže v Berlíně, neboť koncert k 30.výročí skupiny stál za to.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 3x
horyna, Petr87, Carloss87
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 6x
Libor, JendaCh, Killian, Mohyla, kaktus, verjan2
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Ondráš, alienshore
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
gunslinger
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000