Riverside - Anno Domini High Definition

Riverside - Anno Domini High Definition - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2009

Tracklist:

1. Hyperactive 05:46
2. Driven to Destruction 07:06
3. Egoist Hedonist 08:57
4. Left Out 10:59
5. Hybrid Times 11:54


Obsazení:

Mariusz Duda - Bass, Vocals
Piotr Grudziñski - Guitar
Piotr "Mittloff" Kozieradzki - Drums & Swastyka)
Michal Lapaj - Keyboards

 
28.03.2017 john l
5 stars

Zpráva, že se Riverside se zakončením úvodní trojdeskové trilogie vrhli objevovat nová hudební zakoutí, ohlašovala to nejlepší, co mohlo jejich posluchače i je samotné potkat. Od roku 2009 nese každé jejich dílo svou jedinečnou pečeť. Tady nám pánové trochu zhrubli, aby si to za čtyři roky vybrali otočením k sedmdesátým létům, a v roce 2015 naopak zase ukázali mnohem přehlednější a líbivější tvář.

Vždy jsou ale jasně identifikovatelní, takže žádné blbosti typu "Riverside hrají metal", "Riverside se zhlédli v D. T." NEHROZÍ! Kdyby Petrucciovci na některém ze svých posledních alb využili jen poloviny nápadů z polských luk a hájů, dnes by si jich jejich fanoušci vážili daleko víc. Takže stručně a jasně. Progresive rock, futuristic rock, melancholy rock, depressive rock. Riverside se nemění, ale posouvají, Riverside se vyvíjí.

Deska je pyramidálně sestavena, nezačíná se ale v žádném přízemí, člověk se při spuštění tlačítka play nachází rovnou v 63. patře nereálného mrakodrapu a s každou další stopou se vyhoupne o několik poschodí vzhůru. Takže očekávání jsou pokaždé větší a větší, což přináší nejen zábavu, ale i čirý proud nadšení. Pro mě je tohle album Michala Lapaje, jeho klávesy vydolované z letopočtu 3009 mě (jestli to tak hanlivě můžu napsat) "udělají" na spoustě míst této výborné desky. Nejhruběji pak v Egoist Hedonist a Hybrid Times.

Pět hvězd je v případě Riverside dostačující ohodnocení.
reagovat

steve @ 30.03.2017 11:22:38
Prozatim nejlepší řadovka Riverside, ty skladby maj neuvěřitelnej tah na bránu. Ano, zní metalověj, ale metal to určitě není.

PaloM @ 30.03.2017 13:32:37
Po dlhých 8 rokoch ďalšia recenzia :-) Vďaka.

horyna @ 01.04.2017 18:26:43
Tak frekventovaná kapela jako jsou Riverside a osm dlouhých let si tu na ně (na toto album) nikdo ani nevzpomene? Johne díky za připomínku, deska byla zprvu pro mne tvrdším oříškem, ale dnes patří k jejich nejhranějším.

horyna @ 12.10.2018 08:55:15
V tuto chvíli asi má nejoblíbenější deska Riverside. Zběžně jsem koukal do bookletů a zdá se mi, že tuto jedinou produkoval někdo jiný. Možná se chtěli po opočáteční trilogii nějak odlišit.

03.10.2009 PaloM
5 stars

Všetkým pochybovačom o kvalite súčasneho progresívneho rocku dávam na známosť, ako v paródii na Pyšnú princeznu: odvolávam, čo som odvolal...:-) Ak som ešte v reakcii na Branovu recenziu mal neaké pochyby o nominácii na CD roka 2009, tak po dnešku sa vyparili do zabudnutia ako septembrový dážď (totiž skoro nebol).
A v júli som ho neposlúchol, nerobil som objednávku. Urobil som to až tento týždeň a preklínal poštárov, že im doručenie trvá tak dlho. Je to bláznovstvo: mám dávno mp3 i flac a navyše v našom e-shope je to CD za krutých 17 eur, v českých 280 KČ.
Mám to CD preto, lebo:
- kvalitou prevyšuje mnoho progu, neoprogu, progmetalu, čo som v poslednej dobe počul,
- obsahovo mi to ideálne nadväzuje na trilógiu Pink Floyd o tom, akí sme,
- sú to Poliaci, ktorí to po SBB najďalej dotiahli,
- už dlho ma nezaujala tak úžasná kombinácia syntezátorov a hammondu,
- magický Mariuszov spev perfektne kontrastuje s inštrumentáciou skladieb, ako prídavná hodnota k tomu je jeho perfektná angličtina,
- nadchlo ma striedanie nálad, kde Left Out je v tom majstrovský kus,
- lebo som to musel mať v zbierke hneď, bez ohľadu na cenu a bez ohľadu, že dlhším čakaním a o pár euro viac som mohol mať verziu CD+DVD.
Čo sa mi nepáči:
- booklet na zloženom papieri, radšej mám knižky,
- hlúpe reči v recenziách o pritvrdení či príklone k metalu - kde dnes zaznie tvrdšia gitara, všetko je metal ? Je to jasný progresívny rock.
- svinské ťahy obchodníkov, zneužívajúcich neznalosť fanúšikov - kurz euro/zlotý.

Je to zásadný album a skúste mi dať typ, čo ho tento rok prekonalo, či prekoná.


reagovat

Lothian @ 04.10.2009 10:38:11
Je to mnohem slabší album,než byly prvé dvě. Podle mne jim příklon k metalu a PT stylu nesluší. Téměř zmizela nádherná kytara. Z originální kapely jsou z nich kopírovači. Na druhou stranu má tohle album fanoušků hodně,viz hodnocení na Progarchives. Co ho tento rok překonlo? Když zůstanu u progresu, např. Airbag,Arpia,Il castello di Atlante,Lalo Huber,Leap day,Sylvan,Transatlantic,Wobbler......A to jsem ještě neslyšel novinky např. Randone,Hostsonaten,Ixion,Conqueror.....

PaloM @ 04.10.2009 11:53:09
Koľko ľudí, toľko chutí. Nie som sám, čo si myslí, že je to ich najlepšie CD (spolu s debutom).
Kopírovanie v ňom nepočuť, ak áno, tak sú lepší než originál - neviem ale ktorý :-)

Loner @ 18.11.2010 20:32:12
Velmi silny album, trochu iny nez prechadzajuce, ale rozhodne silny kus, pocuvam furt dokola a nestacim sa divit.

Brutus Udus. :-)

Velmi , velmi dobre. Kiezby takto zneli v poslednom albume Dream Theater...

PaloM @ 18.11.2010 20:44:05
Loner - tak to súhlasím aj po roku.

Mohyla @ 01.09.2013 18:44:17
Skupinu som objavil vďaka Progboardu, spoznávať som ju začal od posledného albumu z roku 2013 Shrine of New Generation Slaves. Ich tvorba sa mi tak zapáčila, že som postupne zakúpil celú ich produkciu. Ako posledný, nie však kvalitou, tento album. Musím súhlasiť s recenziami a vysokými hodnoteniami recenzentov/b.wolf, PaloM, Brano/, u mňa tiež za plný počet hviezd!

PaloM @ 01.09.2013 17:01:30
Mohyla, vzhľadom na tvoje dlhodobé široké spektrum, bola to iba otázka času. Gratulujem, že si sa inšpiroval. Za 10 rokov vytvoril Riverside veľmi solídnu, poctivú muziku.

alienshore @ 01.09.2013 18:26:26
potvrdzujem výnimočnosť tejto skupiny, videl som ich včera naživo v Poľsku a to že sa momentálne vyhrievajú na výslní nie je určite náhoda, sú skvelo zohratí a tie skladby sú ozaj výborné ... odporúčam ísť na ich koncert, je to zážitok

Snake @ 02.10.2014 09:38:59
Poslední recenze je tady ta Palova, už z roku 2009, připojím jen krátké hodnocení.

Co si budem namlouvat, v porovnání s předcházející tvorbou Riverside na albu Anno Domini High Definition pěkně přitvrdili a hned votvírák Hyperactive je pořádnej náklep. Ale vůbec to není na škodu, deska se poslouchá "sama" a jestli Riverside inspirovali se tady a tu zase tuhle, nějak neřeším. Zvuk je dobrej, průraznej, futrál s přiloženým dvd pěknej. Téměř za pět, se zvláštním důrazem na slovo téměř :)

26.07.2009 Brano
5 stars

Ak sa nestane nejaký zázrak, a ja na zázraky veľmi neverím, tak sa stane Anno domini jednoznačne platňou roka 2009. Dovolím si to tvrdiť už teraz koncom júla! Samozrejme ak sa neprihodí niečo nepredvídané. A môže sa stať všeličo najmä v dnešnej neistej dobe. Stačí napríklad, aby sa do štúdia zavrel Banjo Band Ivana Mládka a nahrali by takého Jožina z Bažin part II. To by si zas celý národ pohvizdoval, murári na stavbách, hrobári kopajúci čerstvé hroby alebo znudení úradníci prdiaci o dušu do čalúnených kresiel. Alebo žeby rudej božskej Kája napísal nejakú artrockovú kantilénu? To by bola Sodoma, Gomora! Nebudem v prípade nového albumu poľských Riverside používať obvyklé oslavné frázy, slovné spojenia, prívlastky a prídavné mená. Nič také ako úžasné, nádherné, nadpozemské, geniálne... Ale použijem terminológiu puberťákov najhrubšieho zrna. Áno, je to HUSTÉ!!! Je to hustejšie ako obočie Leonida Iľjiča Brežneva, a pamätníci mi iste dajú za pravdu, že súdruh Brežnev mal nad očami teda poriadne kefy. Takže vážení priatelia neváhajte ani minútu a hneď zajtra utekajte do najbližšieho music shopu a kupujte, objednávajte, volajte, faxujte a surfujte. Zaručujem vám, že budete chrochtať blahom. Na priloženom bonusovom DVD je záznam z vlaňajšieho koncertu v Amsterdame. Kto videl niekedy Riverside naživo, a ja patrím tiež k tým šťastlivcom, tak bude chrochtať blahom dvojnásobne a s ešte väčšou zvukovou intenzitou.
reagovat

martin @ 27.07.2009 06:49:20
Nádherně napsané ! Deska je to opravdu velmi povedená .

Zdeněk @ 27.07.2009 08:31:29
Pravdivá a docela vtipná recenze - mimochodem je všeobecně známo,že Brežněvovo obočí byl Stalinův knír na vyšší úrovni....

Mayak @ 27.07.2009 10:33:13
...a ja nesúhlasím. Je to vec vkusu. Je to invenčne najslabší album RIVERSIDE, videl som ich pred dvoma týždňami druhý krát na festivale v Loreley (prvý krát v Nitre) a som sklamaný aj z ich koncertov. Je to síce perfektne zohraná kapela, s výborným timingom, ale je to len zbierka plagiátov z invečného vkladu iných kapiel - Porcupine Tree, Anathema, Opeth, Marillion a samozrejnme D.T., z čias, keď boli ešte invenční...
Koncerty Riverside znejú príjemne, ale už hodinu po ich skončení mám pocit monotónnej zvukovej steny, bez zásadnejších, skutočne silných motívov a vrcholov. Je to pocit, ako piť sladké víno, aj keď viem, že sa potom dostaví nie príjemná pachuť v ústach... ( a kvalitné sú všeobecne suché vína...)
Je to môj dlhodobý názor. Vaše (všeobecne) názory na Riverside vám neberiem, budte nadšení, ak chcete. Ja viem o celých vagónoch skutočne lepšej progrockovej hudby, staršej, aj novej. Počúvam art/prog rock vyše 30 rokov a intuitívne viem, čo je invencia od srdca a čo je (inteligentný) kalkul. Riverside sú, žial to druhé... Beriem aj kritiku svojho (absolútne nemenného) názoru, ale len inteligentnú - radšej sa vyhýbajte siláckym podráždeným názorom... :-))))

PaloM @ 27.07.2009 10:47:25
Mne sa CD Anno Domini Hi Def začalo páčiť až po viacerých vypočutiach. Kapelu ako takú mám rád, aj keď mi občas pripomínajú Porcupine Tree. Spevák je vynikajúci. V tomto prípade beriem v pohode s nadhľadom, či od niekoho čerpajú viac či menej - až taký prehľad nemám, aby ma iritovali. Takže, proste, platne Riverside sa mi páčia a táto posledná patrí k tomu lepšiemu, čo nahrali.
Brano, tvoje recenzie sa mi páčia (je tam nadšenie), i táto, len by som bol naozaj opatrný s titulom disk roka. Mám zo zaručených zdrojov správu, že už pol roka sú v štúdiu zavretí Kotvald-Hložek a progmetal opera s pracovným názvom "Holky ze školky přesídlili do domova duchodcu" je na spadnutie... :-))

Brano @ 27.07.2009 13:22:25
Mayak: Ďakujem za Tvoj názor, ale nemôžem s tebou súhlasiť,že hudba Riverside je len "inteligentný kalkul".Tiež som bol na ich koncerte v Nitre v starej pekárni v roku 2006,mám všetky ich albumy aj s bonusmi a som presvedčený o tom,že chlapci tam dávajú kus srdca.Veľký kus srdca!!!Tiež nemám dvadsať rokov,ani dvadsaťdva a mám napočúvané tony muziky.Nielen art/prog ale tiež aj jazz-rock fusion,blues,space rock,hard rock...a tiež aj vážnu hudbu.Hudbu počúvam každý večer po práci namiesto pozerania blbých amerických filmov a moja zbierka činí niekoľko stoviek originálnych cd a spústu audiokaziet.A myslím si,že za toľké roky mám už vypestované aké-také estetické cítenie,že viem vybadať čo je úprimné a od srdca a čo je falošné a vypočítavé.A dovolím si to tvrdiť aj napriek tomu,že prog nepočúvam 30 rokov ako Ty, ale "len" 25.

Brano @ 27.07.2009 13:25:49
Martin,Zdenek,PaloM-ďakujem.Som rád,že sa vám recenzia páčila.Chcel som to tak trochu odľahčiť :-).

PaloM: a tiež sa teším na holky z naší školky :-)

Mayak @ 27.07.2009 14:22:33
...ja Ti neberiem Tvoj názor, tiež som písaval takto oduševnene na tomto fóre pred 3 - 5 rokmi, ale tieto stránky sú už inde, ale asi je to tak dobre. Možno práve preto, že posledných 5 rokov počúvam podstatne viac fusion a R.I.O. & avandgart/prog si podstatne viac vyberám kvalitu z (neo)progu. To D.T. -koketovanie s progmetalom, ktorému sa na posledných dvoch CDs RIVERSIDE, žiaľ evidentne nevyhli, im iste nepomohlo, ale skôr ublížilo. Ja však jednoznačne tvrdím, že najväčšie - skutočné perly (neo)progu sú v súčasnosti (snáď s výnimkou fantastických Beardfish) mimo labelu Inside Out, ktorý bol kedysi nositeľom istého progresu. Treba hľadať v Musea Records, Rise Above Records a u malých, nezávislých vydavateľov a tvorba Riverside Ti celkom pravdepodobne môže zrazu zovšednieť...
A čo sa týka koncertu Riverside - v Loreley som videl 11 skupín za dva dni a Riverside boli pre mňa (aj partiu Moravákova Čechov, čo sme tam boli) druhí najnevýraznejší a najnudnejší po Pinneaple Tief...

Brano @ 27.07.2009 17:25:19
Mayak: Nie som fixovaný len na vydavateľstvo InsideOut,momentálne mi napríklad hrá v cd playeri výborný nórsky WOBBLER a ich debut Hinterland a cd je z amerického vydavateľstva THE LASER´S EDGE.Ale kvôli objektivite treba priznať,že InsideOut urobili čo sa týka propagácie progresívnej hudby a menšinových žánrov,kus dobrej roboty.

Lothian @ 28.07.2009 16:00:27
Ohledně Riverside naprosto souhlasím s Mayakem.
Jako deska roku je na Progarchives označováno nové album Phideaux. Wobbler je velmi krátký,ale výtečný.
Musím ale říct,že po poslechu kapel "moderního progu" jsem si pustil něco z klasiky,konkrétně koncert Jefferson airplane na Woodstocku,a ta muzika je úplně jinde. Čím dál víc si říkám,že poslech nové muziky na úkor klasiky je ztráta času a že pozapomínáme na své archivy plné nádherné muziky.

Brano @ 29.07.2009 00:24:44
Lothian, samozrejme Tvoj názor Ti neberiem.Ja to mám asi tak pol na pol.Počúvam hodne aj starú klasiku-Genesis,Yes,Floydov,Párplov alebo Mahavishnu,Al di Meolu, či napríklad taký Nektar,Fruup,alebo tiež výborných talianov napr.Premiata forneria marconi...atď.Ale tiež ma zaujíma aj súčasná tvorba "nových" skupín ,aj keď je výrazne ovplyvnená práve tými klasikmi zo 70 tych rokov.Spomenul som už nórsky Wobbler na ktorý ma upozornil PaloM,výborní sú tiež švédski Karmakanic,Beardfish,A.C.T,Ritual,Kaipa a samozrejme The flower kings.Za vypočutie rozhodne stojí taliansky The Watch alebo austrálska Unitopia a ich jedinečný dvojalbum The garden.Alebo keď sme už pri tých poliakoch,ak nemáš rád Riverside skús napríklad Indukti a ich album S.U.S.A.R . Budú ti stáť všetky chlpy na tele.Ak ani toto nepomôže,tak si kúp vinylovú platňu Petra Nagya-Chráň si svoje bláznovstvá :-)

PaloM @ 29.07.2009 05:50:11
Pekná diskusia, tak sa mi to páči. Slušné je, aby som mierne opravil: na Wobbler nás tu upozornil hejkal a potom ja Brana. Brano ma zas upozornil na nové kapely v diskusii a v recenziách, potom som si ich vypísal z jeho profilu na Progboarde. Takže sa v repertoári s Branom dosť vyrovnávam: staré kapely, čo tu vyššie uviedol, aj ja počúvam už dávno a logickým pokračovaním pre mňa bolo rozšírenie záberu na nové progresívne skupiny. Celkovo mi Progboard (s tým aj internet) za 2 roky dal viac nových inšpirácií ako celé desaťročia predtým.

Mayak @ 29.07.2009 08:37:35
Braňo: Ty skús INDUKTI, ale dvojku Idmen (2009). Je ešte tvrdšia, ako S.U.S.A.R., ale na rozdiel od Riveside ide o posun vpred, nie o regres, alla D.T. ... Lothien je bez invektív, v objavovaní nových kapiel o nejaký ten krůček rýchlejší, ako Ty, aj keď tvrdí, že ich vždy zrovna nemusí ...

Brano @ 29.07.2009 19:19:53
Dodatočne ďakujem tiež aj Hejkalovi za tip na WOBBLER.

Brano @ 29.07.2009 19:36:59
Mayak:Myslím si,že progboard nie je o súťaži kto skôr objaví nejakú novú zaujímavú kapelu.Ja počúvam hudbu pre radosť a pre emócie a pre pozdvihnutie ducha a prd mi záleží na tom či tú -ktorú kapelu objavil skôr Lothian,Mayak alebo trebárs Viliam Vrták z Tŕnistej Hôrky.

Druhý album Indukti ešte bohužiaľ nemám.Prečo?Lebo som vidiečan,taký dedinský truľo,zápecník a sedliak a keď chcem nejaký dobrý originál progrock tak sa musím trepať až do našej Mekky kultúry,do našej hlavnej dediny ,do našej perly na Dunaji až do Roxy music a tam sa prácne prehrabávam v regáloch a v duchu prerátavam čo si asi môžem dovoliť podľa stavu mojej peňaženky.Takže tak.

PaloM @ 29.07.2009 21:16:15
A dodatočne aj ďakujem Branovi za jeho profil ako dlhý zdroj inšpirácií :-)) Brano, takých vidieckych truľov je nás viac a do Roxy chodím veľmi málo, lebo na ich ceny aj moja peňaženka nestačí.... Najviac sa mi páči "hlavná dedina".

Mayak @ 29.07.2009 22:01:31
...žiadna súťaž, ja len tak, mimo misu, aby reč nestála...
...tiež nie som z Bradavice na Dunaji, som "šaľeny vychodňar"...

Brano @ 30.07.2009 00:49:04
PaloM:Nemáš za čo ďakovať.Máš pravdu v tom ,že Roxy sú drahí.V minulosti síce mali občas dobré akcie,spomeniem len 3cd za 999 Sk(vraj v rámci znižovania zásob).Ak som si z ponuky vybral tri cd,z ktorých každé malo cenovku okolo 600 Sk a ja som za ne zaplatil 999 Sk, tak logicky to bolo veľmi lákavé.Ale takáto akcia tam nebola už hodne dlho.Možno aj dva roky.

Za veľmi dobré ceny sa dalo nakúpiť v malom obchodíku Rock extremum v Nitre.Mali tiež veľmi dobré akcie, dvojcédé za 350 Sk,niekedy aj za 300.Väčšinou to boli progrockové veci z InsideOut,napríklad vtedy nový Beardfish (Sleeping in traffic part I.)som kúpil za 380 SK,Sagu -Trust,Proto-kaw,Ritual ...tiež.A keď obchod končil ,tak cd vypredávali za 8 EUR/kus.A vždy sa ešte dala dojednať aj nejaká zľava.Bohužiaľ obchodík bol umiestnený na zlom mieste,mimo obchodného centra v takom zastrčenom starom dvore v jednej zatuchnutej miestnosti.Propagácia bola tiež veľmi slabá,takže to nakoniec všetko skrachovalo.Škoda.

PaloM @ 30.07.2009 08:52:55
Brano: ďakovačku som myslel položartom, veď ma poznáš. Inak, v Roxy som kupil len Aqualunga, Wobler obe CD a DVD Return to forever, ktoré vyšlo teraz v lete. A to DVD len preto, lebo inde to nemali a Roxy to mal o 5 eur drahšie, ale mal to hneď a bol som zrovna tam. Inak v prevažnej miere nakupujuem v e-shope >> odkaz čo je aj preadajňa spojená s Hummelovym múzeom, do 200 m od Roxy, smerom na dolnú časť námestia SNP (teda z námestia SNP je to naozaj kúsok). Tam majú menšinové žánre tiež drahé, ale napr. na džez či fusion robia dobré akcie. Napr. Mahavishnu a Di Meolu som tam nakúpil pred 2 rokmi za 400 - 450 Sk a teraz majú podstatne nižšie ceny. POzri an ich stránku, vpravo je stĺpček s akciami. Audio3 môžme našim kolegom z Čiech len závidieť. Je to solídny obchod, ale zrejme ich Slováci sklamali (objednali a potom dobierku neprevzali). Problém je však v poštovnom za dobierku medzi našimi republikami, ako som už viackrát tu písal.

Brano @ 30.07.2009 17:53:09
Palo, aj mne sa podarí občas niečo dobré "vyňúriť" na >> odkaz .Naposledy som si kúpil Anathemu za 8 eur,čo je super cena a tiež 2CD STRAWBS-Halcyon days- perfektná výberovka ,vynikajúci zvuk za skvelých 10 eur.A majú teraz tiež Stanleyho Clarka za 4 eurá.To sú hodnotné veci a ceny sú prijateľné aj pre nás dedinských truľov. :-)

PaloM @ 30.07.2009 20:29:16
Brano to je výborné, môžme sa navzájom v mailoch informovať, keď tam niečo objavíme. Clarkea mám kúpeného a ešte čakám na posledné "School days" a "Live 76-77", aj od Who niečo. Láka ma Zeppelin v akcii i Yes, je to ale problém peňaženky. Možno postupne. Je tam i výborná kapela Gong, ktorá v 2. etape hrala fusion - CD Shamal, Expresso II a Gazeuse po 8,3 eur.

Brano @ 30.07.2009 23:50:31
PaloM: Jasné,dobrý nápad!

18.07.2009 b.wolf
4 stars

Riverside přicházejí s novým albem, ke kterému přidali i živák z Amsterodamu, takže nelením a po pořízení zjišťuju, že i tímhle albem pánové nezklamali. Pět tracků, Egoist Hedonist rozdělený na tři elegantně navazující celky, opět velice povedené CD. Dlouho jsem nezažil, že skupina vydává tak vzácně vyrovnané desky.
reagovat

Lothian @ 18.07.2009 19:17:37
Osobně považuji za špičková jen první dvě alba, a vrcholem je záznam z jejich koncertu z Nearfestu. Úžasně si ho užívám.
Potom začli kopírovat Dream theater a Porcupine tree,velice přitvrdili,zmizala krásná melodická sóla,už nic pro mne.

Zdeněk @ 19.07.2009 08:46:21
Pro všechny příznivce této skupiny upozorňuji
na album Soul Lunatic stejnojmenného seskupení kolem
Dariusze Dudy - poněkud akustičtejší záležitost-výborné!

b.wolf @ 19.07.2009 13:39:29
2Zdeněk - jo, jo, Lunatic Soul je velmi zdařilé dílko; btw Duda se jmenuje Mariusz, Dariusz hraje někde jinde.

Zdeněk @ 19.07.2009 16:11:45
Samozřejmě že Mariusz Duda -omlouvám se za chybu

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 5x
Brano, PaloM, Mohyla, kaktus, john l
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
b.wolf, Snake
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Riverside


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000