Queen - The Cosmos Rocks

Queen - The Cosmos Rocks - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2008

Tracklist:

1."Cosmos Rockin'" 4:10
2."Time To Shine" 4:23
3."Still Burnin'" 4:04
4."Small" 4:39
5."Warboys" 3:18
6."We Believe" 6:08
7."Call Me" 2:59
8."Voodoo" 4:27
9."Some Things That Glitter" 4:03
10."C-lebrity" 3:38
11."Through The Night" 4:54
12."Say It's Not True" 4:00
13."Surf's Up... School's Out!" 5:38
14."Small Reprise" 2:05


Obsazení:

Brian May - Lead Guitar, Bass, Backing Vocals, Lead Vocals, Piano, Synthesizer
Paul Rodgers - Lead Vocals, Bass, Backing Vocals, Piano, Rhythm Guitar, Synthesizer, Harmonica
Roger Taylor - Drums, Percussion, Lead Vocals, Backing Vocals, Synthesizer
Taylor Hawkins - Backing Vocals on C-lebrity

 
03.09.2016 VaclavV
1 stars

Už v roce 2008 jsem byl z této desky mírně řečeno na rozpacích, ale stále jsem si říkal, že jí na kloub určitě jednou přijdu. Slyšel jsem ji od té doby mnohokrát, snažil jsem se najít doposud neobjevené, ale před týdnem, kdy jsem album poslouchal v autě, jsem usoudil, že to "něco" už nikdy nenajdu. The Cosmos Rocks je zkrátka velmi špatná deska, která není hodna jména ani jednoho z protagonistů. Pro mě osobně jeden z největším přešlapů rockové historie...

Kde jsou typické harmonie Briana Maye? Dechberoucí sbory Queen? Progresivní nádech? Popová vzletnost? Absolutně nikde. Na hrací ploše nacházím jen snahu o syrovost, která je ale ve finále křečí.

Chtěl bych dodat, že křečí je celé album, ale ono tomu tak vlastně není. The Cosmos Rocks je jen sbírkou unylých, respektive unavených skladeb. Jako by to samotné muzikanty nebavilo...

Ostatně za vše mluví už příšerný obal. O českém vydáním pro "chudé" se raději ani zmiňovat nebudu... Chcete Queen? Pusťte si jakoukoliv předešlou desku. Chcete Rodgerse? Sáhněte třeba po Free. Společně to ale nefungovalo, to mi nikdo nevymluví.

P.S.: Podstatně typičtější queenovskou deskou je Anthems od Kerry Ellis, na kterém se Brian May podílel mírou vrchovatou. Skutečně doporučuji. Určitě vás zbaví pachuti po The Cosmoc Rocks.
reagovat

Voytus @ 03.09.2016 15:01:22
Já jí tady před lety sestřelil s nulou, pak jsem tu recenzi odmáz s tím, že jsou desky, o kterých netřeba mluvit. Zlí jazykové tvrdí, že se album původně mělo jmenovat podle dvanácté písně: Say it's not true.

Mohyla @ 03.09.2016 19:32:53
K podobným pocitom a k podobným záverom som prišiel pri CD
z roku 2005 - Return of the Champions,

29.11.2011 makrelaman
4 stars

V prvom rade moje počudovanie nad krokodílymi slzami skalných Queen Fans. V žiadnom prípade tu nejde o klasickú radovku Queen. O to sa zúčastnení ani nesnažili a to je dobre. Preto Queen+PR. Verím, že ten Queen je tam skôr pre nenažrané biele goliere world rock&pop music. Každý špás niečo stojí. Potiaľto negatíva. Už pri prvom počutí musí srdce fanúšika poctivého rocku veselo zaplesať! Márne sa snažím nájsť slabinu na tejto pochúťke. Snáď len skoroodrhovačka CALL ME. Ale inak krásna symbióza niečoho čo kedysi bolo Queen, Free a Bad Company. Čo krajšie sme si už mohli priať. Nájdeme tu aj ozajstné klenoty. Hneď úvodná KOSMOS ROCKIN´je nádherne šľapajúca pecka. STILL BURNING, WARBOYS, SURF´S UP...SCHOOL´S OUT! Ani balady neurážajú gýčovitosťou. Za všetky SAY IT´S NOT TRUE, kde si zaspievali všetci traja protagonisti. Celý album nádherne plynie a nenudí. Fredie v nebi vrní blahom, veď Paul Rodgers patril medzi jeho obľúbených spevákov. Apropos, viete, že Paul Rodgers je rovesník Rogera Taylora a je skôr narodený ako Fredie aj Brian? A napriek tomu bol hviezda ešte skôr akozažiarili Queen. Vznikol nám tu kus poctivej dobrej hudby. Neporovnávajme neporovnateľné a otvorme uši. K dokonalosti chýba krôčik, preto dávam štyri hviezdy.
reagovat

PaloM @ 30.11.2011 09:13:29
K recenzii sa nevyjadrujem, rešpektujem tvoj názor a zaujatie pre túto hudbu. Mne Cosmos Rocks vôbec nič nevraví.
Len ťa prosím, vysvetli, ako si to myslel, lebo som to nepochopil:
"Verím, že ten Queen je tam skôr pre nenažrané biele goliere world rock&pop music."

b.wolf @ 30.11.2011 15:30:15
Že by Queen byla hudba pro nenažrané bílé límečky?!?! To snad ne... jinak celkem souhlas. Skutečně nelze porovnávat-Mr. Bad Guy byl skutečně jenom jeden. Je to celkem pohodové album, ničím neurazí, ničím nenadchne, ale na čtyři hvězdy to skutečně není. Je dobré, ale pouze dobré. Sem tam si jej pustím, ale kdyby nebylo, nic moc by se nestalo. 3/5

makrelaman @ 03.12.2011 22:44:25
Samozrejme som myslel obchodnú značku "Queen", nie hudbu. Tá nemá chybu. Keby tam dali iný názov kapely, album by zarobilo o 75 percent menej a to by biele golieriky neprežili. O jeden Rolls v garáži menej, Hrozná predstava...

01.07.2010 miguel7
4 stars

Pro mne budou vždy jen Queen jen Freddie...
Queen + P. Rodgers neberu již tak úplně jako Queen, ale spíše projekt bývalých Queen + Paul Rodgers, proto si myslím, že lépe nemohli již vymyslet název. Přesně to vystihuje i hudbu z této desky.

Už toho hodně schytala, ale myslím si že nezaslouženě. Jsou tu slyšet klasické prvky Queen ale i Bad Company a Free. Paulův hlas mi byl vždy příjemný a tak jsem celkem věděl co mám i očekávat od této desky. Nečekal jsem žádné šlágry ani nové hity...ale přeci jenom překvapila, myslel jsem si že to bude horší. Hned první tři kousky jsou klasické rockové otvíráky...příjemné a chytlavé melodie, kytara, sbory a vesele naladěný rodgers. Zvlášť u Still Burnin dali hodně vzpomenout na We Will...ale nemůžu si stěžovat, byl jsem překvapen a velmi mile:) Ve Small má jistě nejvíc namočené prsty Rodgers a je opravdu příjemným zpomalením...Warboys stále udržuje laťku prvních tří a We Believe je balada jak vyšitá ze starých let...opravdu mne chytla za srdce...a tak jsem si příjemně mlaskal jak se jim to povedlo to album...až...ujjj...Call Me je opravdu šlápota vedle a nechápu jak mohli tohle dát dohromady. Po téhle písničce jsem byl opravdu rozčarovaný...ač neumím anglicky, tak i ten text je tak s prominutím stupidní...Čekal jsem něco po tom jako vyprošťovák, jako když si po kocovině dáte jedno pivo na spravení chuti ale voodoo toho moc nezpravila, jen mi přijde že v tuhle chvíli začínají tápat trochu a jako by jim došli nápady. Nepovedené blues. Some Things That Glitter je už lepší, ale pořád čekám na nějakou pecku, která by dala zapomenout na předchozí nezdary (když nevíme co dál, dáme ploužák, to přeci umíme...). A to přichází až se C-lebrity! Zas konečně pořádný rock a opravdu chytlavý! jen volume do prava:) Tady se vše povedlo!
Myslím si že 10-13 je opravdu závěr a dokonce přehodilo laťku nahozenou ze začátku!
Say It's Not True je vrchol alba, kterou opravdu miluji a nečekal jsem že se vytasí s peckou, která se dokáže postavit klasickým peckám starých Queen. A nástup v závěru po Mayovi i Taylorovi je dokonalý...už si zas mnu ruce a říkám se, jak jsem jim to povedlo:)
Surf's Up... School's Out...rockec na závěr a na ty dvě klopýtnutí uprostřed jsem už zapoměl a jen zas točím volume:)
jen mohli vynechat malou reprisu...to bylo zbytečné a navíc jsme to tu již měli na Jazzu (1978) a na Barcelone z Mercuryho solovky.
Kdyby to byla deska o 11 písních, přemýšlel bych o 5ti hvězdičkách, ale i tak je to povedené album a jde vidět, že v nich spousta nápadů ještě dřímala a že neřekli svoje poslední slovo. A koncert před 2 rokama byl opravdu zážitek, kde jsem si mimo jiné vychutnal i písně z nového alba...
reagovat

martin69 @ 16.10.2010 07:47:01
Dlouho jsem se držel od téhle desky dál. Až jsem i na základě tvé a merhautové recenze dal šanci téhle desce. A nelituji. Mě se líbí!

25.11.2008 romanpilar
2 stars

…ponurý hlas, že by Flash? Ne! Now i´m here? Ne! Brighton Rock? Ne, začíná tleskání, bože ne, snad to není rádio kvákvá?!

1/není, rozjíždí se nějaký rokec… Nevědět, že to jsou Queen, docela se mi to líbí…
2/a zase slyším věci z Innuenda… plytké pokřikování, dál!
3/střednětempé 100 x omleté hudební téma, dál
4/“ploužák“, docela líbivý, ale už tu byl také mnohokrát.
5/nuda, nuda-šeď, šeď…
6/jo, tak to docela mohu, z Queen to ale nemá nic – naštěstí!
7/umcaca, umcaca, umcaca…
8/zajímavá záležitost, ale mě ten jeho hlas prostě nudí!
9/celkem klasika, ale…budu se neustále opakovat!
10/ docela nářez, líbí se mi, chybí mi ale výraz, připadá mi jako by zpíval Fuck Norris…
11/ známá kytara, „pomalá, příjemná záležitost“ i ten zpěvák je občas „vidět“.
12/ jo, tak to je moc pěkný kus, trochu moc vlezlý, ale jeden z nejlepších tady.
13/ začátek jako „Gimme the Price“, poté harmonika, pel mel, asi tomu už nerozumím!
14/ odplouváme, co tím chtěl básník říci opravdu nevím………………………………..

Já nechci Mr.Rodgerse za každou cenu kritizovat, /kéž bych uměl to, co on/, snažil jsem se „zapomenout“ na Freddieho, ale on mi tam prostě nesedí a chápu Mr.Deacona, že se distancoval.
Asi si to dlouho nepustím, možná vůbec, ale nemyslím, že to je úplný propadák. /A má to dobrý zvuk/.

Obal je opravdu hrozný, ale to, že pro 5 evropských zemí, včetně nás udělali Booklet o jedné stránce mě opravdu urazilo!!! Asi k tomu opravdu neměli více co dodat… je zbytečné zdůrazňovat, že je to pouze můj subjektivní názor.

Schválně jsem nečetl ostatní recenze aby mě to neovlivnilo, jsem zvědav. Dávám 2 hvězdy, ale jen za to jméno, jinak max 1,5.

reagovat

Pikey @ 27.11.2008 23:05:49
Keby ste si tak nerochnil v kritike, asi by vam doslo, ze jednostrankovy booklet nevydali Queen, ale vydavatel, nabuduce postaci si v obchode vypytat neregionalnu verziu. Podla mna vyborny album, absolutne nesuhlasim s kritikou. Paul Rodgers má prekrásny hlas, on nie je Freddy, to nie, ale preco by aj mal?

Borek @ 28.11.2008 07:53:48
Připojuji se k diskuzi, protože:

1) firemní vynález s vybrakovanými booklety pro rozvojové země - zdůrazněné vlajkami - mě taky uráží
2) ne všude je takovou samozřejmostí nabídka obou verzí (osobní zkušenost)
3) aktivity této sestavy pod názvem Queen jsou - bohužel - nezpochybnitelným argumentem všech antireunionistů

Pikey @ 01.12.2008 14:17:26
Ja nepolemizujem nad zhovadilostou regionalnych edicii, co je blbost od napadu az po realizaciu... ale to nemozete mysliet vazne, ze je dnes pre niekoho problem si zohnat original, a nebavim sa o ludoch co nakupuju koledy v tescu... Queen nemali de facto ziaden aktualny album v svojej dobe prijaty kladne, az casom zacalo ludom dochadzat, ze je to aj inak. Je mi vlastne smutno zo silackych kritik, pricom mna dojima uz len samotny fakt, ze mozem pocut ludi ako Taylor a May spievat, hrat... v roku 2008.

Borek @ 01.12.2008 17:55:52
ad bod 2: Myšleno coby konstatování smutné úrovně některých 'dobrých prodejců' v ČR, ne vlastní neschopnosti sehnat si originál jinou cestou.

PaloM @ 01.12.2008 19:13:13
Dovolím si citovať: "Queen nemali de facto ziaden aktualny album v svojej dobe prijaty kladne".
Prinajmenšom A Night At The Opera a Innuendo mali.
S tým, že to boli Queen názvom i obsahom, na rozdiel od The Cosmos Rocks.
K reg. verziám bookletov: je to fakt trapné, uznávam a tie vlajočky je ako židovská hviezda na odeve za fašistov. Na druhej strane, pre mňa má význam, či mám dať za CD 550-600 SK alebo 350-380 SK. Ani nevravím o kreténoch s cenami 700 - 800 SK za CD.

Jarda P @ 02.12.2008 13:26:39
Kdo kupuje CD v českých (slovenských obchodech) tak asi neví co s penězma. Koukněte například na >> odkaz
za jaké ceny se prodávají CD v Anglii. Přes internet bez problémů.

romanpilar @ 16.12.2008 16:46:13
...tedy ad Pikey: V ničem si nerochním, prostě jsem to dostal do ruky, zasunul, poslouchal, napsal dojmy-mám pocit, že o tom to tu je, odborné kritiky může psát "kritik z povolání" i když je to většinou také hovadina. Nikde jsem nepsal, že ten ostudný booklet mají na svědomí pánové May a Taylor, třetího nepovažuji za Queen, tudíž nejmenuji, v souvislosti s Vaší poznámkou. většinu věcí si mohu v půjčovně "vysmahnout", poslechnout a co se mi líbí si kupuji, pokud to jde, tak na LP, event. v Japon.papersleeve verzích-je tedy zbytečné mě poučovat, jak se chovat v obchodě. Nic to ale nemění na tom, že po druhém poslechu jsem názor nejenom nezměnil, ale utvrdil se v tom, že je to pro mě mrtvá a uzavřená záležitost. ALE VÁŽENÝ PANE, TO NIC NEMĚNÍ NA TOM, ŽE SE VÁM TO MůŽE LÍBIT A ANI JÁ, ANI NIKDO JINÝ VÁM TO NEMůŽE VZÍT!!! A velmi se divím, že Vás to, jako Slováka neuráží /okleštěné vydání/, mě tedy velice a věřte mi, že nemám problém si koupit všechny verze. A ani slovo bych neutrousil, kdyby se jmenovali May, Taylor, Rodgers-nebo v jiném pořadí, abyste mě zase nenapadl a ne QUEEN!!!!! Teď čtu i Váš druhý příspěvek: Vy ale nad tím vydáním polemizujete!!! Nevím odkud jste, ale nemá každý možnost nakupovat v "XY obchodech" tady by to chtělo více tolerance! Přiznám se, že chodím do Tesca a dokonce i do Globusu, jen si nějak nepamatuji, že bych tam kupoval hudbu...vlastně ano, kosmického rocku jsem tam viděl opravdu dost! A nejlepší nakonec-s kterými kritiky z UK jste konzultoval kterou LP od Queen, že víte, to co proklamujete. Radil bych Vám poslechnout si něco od Queen, to je muzika, ta Vás uklidní!!!

PiKey @ 12.05.2009 12:51:26
Ojoj, kolko slov, len skoda toho povyseneckeho tonu...

Borek @ 12.05.2009 14:57:53
PiKey: povýšenecké mi přišlo spíš tvoje někdejší mudrování o 'nepříznivě přijatých albech, jejichž úroveň lidem začala docházet až časem...'.
Zajímalo by mě, kterým lidem? Na odpověď ale nespěchám, klidně zas za půl roku. Mezitím doplním Palovu předchozí poznámku údajem z >> odkaz o umístění studiovek Queen v britském albovém žebříčku:

Queen - 24
Queen II - 5
Sheer Heart Attack - 2
A Night At The Opera - 1
A Day At The Races - 1
News Of The World - 4
Jazz - 2
The Game - 1
Hot Space - 4
The Works - 2
A Kind of Magic - 1
The Miracle - 1
Innuendo - 1
Made In Heaven - 2

PiKey @ 12.05.2009 18:36:44
A to je zas co za otazka "kterym lidem"? To sa tu fakt musime tahat za slovicka? Borek, to mi chces tvrdit, ze si sa v ziadnej biografii o queen, mercurym, mayovi... nedocital, ako ich kritika zvozila za (takmer) kazdy album?
Snad ti to zas nepride ako povysenecke mudrovanie.

romanpilar @ 18.07.2009 22:26:39
ad Pikey:
Teď jsem dočetl svojí poslední reakci na Vaše připomínky. Já si fakt nemyslím, že bych svačil Šalamounův trus, jako člověk končící ZDŠ v roce´80, jsem objevoval a objevuji věci ze´70.a´60let. A hlavně se netvářím a nechovám povýšenecky! Sice Vám názor brát nebudu, ale sám si nenechám to samé, viz,Vaše reakce na Borka-"nebudeme se chytat za slovo"-ale musíme!!!Je rozdíl psát vlastní názor na muziku, nebo obecné nesmysly, které sem nepatří.Teď jsem u UH-Sweet Freedom četl vysloveně boj "Filozof" verzus "Antony", Je fakt, že Filozof je velký demagog, sebestřed chrlící nesmysly, které vydává za veliká moudra-stojí za to přečíst!!!Tedy, ode mě je to k tomuto vše a už se vracet nebudu, CD už bych dal pouze jednu hvězdu a to za profesionalitu hry dvou pánů ze skupiny Queen. A na závěr, myslím, že na rádoby rozbory a rouzumy jsou encyklopedie a samopovolaní, já když o něčem píšu a nebo se chci o nějaké LP něco dozvědět, čekám osobní pocity a názory z poslechu "recenzenta" a ne kdesi vyčtené rozumy! Howgh!

Pikey @ 21.07.2009 12:49:45
Osobne nemam ziadny problem suhlasit s tym co ste napisali :)

romanpilar @ 23.07.2009 00:32:22
V tom případě je vše v pořádku a já posílám na SK /bez ironie/ přání hodně úspěchů a hlavně mraky kvalitní muziky!!!

26.10.2008 peters
1 stars

Po poslechu tohoto disku bych jako hodnocení použil název jedné ze skladeb - "Say It's Not True". Queen byli vždycky jednou z mých oblíbených kapel, protože jejich muzika měla nápad, ve skladbách měli perfektní vokály a podle mého názoru dělali rockovou muziku ještě tak v 70. letech. Pak už to byl kytarový pop, kde se čas od času něco vymykalo průměru. Ovšem tohle album je - až na pár vyjímek -"utahané" akorát tak na usnutí. Místy mám skutečně pocit, že poslouchám staré Free. Řekl bych, že tohle album je snad ještě slabší než nové CD od Nazareth.
reagovat

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
makrelaman, miguel7
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
romanpilar, romanpilar, VaclavV
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x
Voytus

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000