Osbourne, Ozzy - No More Tears

Osbourne, Ozzy - No More Tears - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1991

Tracklist:

01. Mr. Tinkertrain (Osbourne, Wylde, Castillo) (5:57)
02. I Don´t Want To Change The World (Osbourne, Wylde, Kilmister) (4:06)
03. Mama, I´m Coming Home (Osbourne, Wylde, Kilmister) (4:12)
04. Desire (Osbourne, Wylde, Castillo, Kilmister) (5:45)
05. No More Tears (Osbourne, Wylde, Castillo, Inez, Purdell) (7:24)
06. S.I.N. (Osbourne, Wylde, Castillo) (4:47)
07. Hellraiser (Osbourne, Wylde, Kilmister) (4:53)
08. Time After Time (Osbourne, Wylde, Castillo) (4:20)
09. Zombie Stomp (Osbourne, Wylde, Castillo) (6:14)
10. A.V.H. (Osbourne, Wylde, Castillo) (4:13)
11. Road To Nowhere (Osbourne, Wylde, Castillo) (5:10)

Produced And Engineered By Duane Baron and John Purdell
Recorded At A&M Studios And Devonshire Studios
Mixed By Michael Wagener


Obsazení:

Ozzy Osbourne - vocals
Zakk Wylde - guitar
Bob Daisley - bass
Randy Castillo - drums
John Sinclair - keyboards
Michael Inez – bass/ inspiration & musical direction

 
22.01.2019 horyna
5 stars

Nikdy jsem nepředstíral, že patřím mezi zastánce tvorby, zpěvu a osoby Ozzyho Osbourna. K Black Sabbath s "Ozzmanem" u mikrofonu stále nějak ne a ne přičichnout a z mistrovy sólové tvorby mám rád jen velice zanedbatelný úsek. Ovšem mé kritice se zcela vymyká jedna jeho deska, jeho opus magnum – No More Tears. Ten stavím zcela neochvějně nad rámec běžné rockové produkce - Ozzy na něm dokázal, že nejen chlast a drogy jsou obory, ve kterých tak vynikal. Tato deska zastřešuje konec jedné éry, éry plné natupírovaných blonďatých hřív a kozatých, očkem mrkajících blondýn. S Randym Rhoadsem se Ozzy dokázal vzpamatovat a natočit dobrou desku, co ale dokázal s Wyldem, je neskutečné. Po slabých odvarech typu "Bark" a "Ultimate" přišel solidní "No Rest" a pak špičkový počin No More Tears. Vrchol, přes který se později zpěvák už nikdy nedostal a asi ani nedostane.

Album čítá jedenáctku výjimečných kompozic a rtuťovitého hard-rocku s pestrým stylovým rozpětím i notnou progresivní slinou. Osbourne zpívá absolutně nejlépe v celé své kariéře a hity "Mama" a skladba titulní mu dopřejí zasloužený komerční úspěch. Deska obsahuje trojici překrásných balad, hutně šlapavé demolující songy Desire, S.I.N. a Hellraiser, inovativní skvosty Zombie Stomp, A.V.H. a na dokonalé basové figuře položený pomník celé jeho kariéry, skladbu No More Tears - jako vyvrcholení této nahrávky. Špičková produkce dua Baron/Purdell (později podepsaná pod takovými skvosty jako jsou desky Awake od Dream Theater nebo Still Climbing od Cinderella) dokázala precizně vyzvednout všechny silné okamžiky kompletního hráčského aparátu tak, aby po sobě zanechala rockový pomník, který přetrvá desetiletí a možná i víc.

Dlouho jsem doma trpěl úděsně remasterovaný nosič této desky a v hlavě nosil myšlenku, že bych v budoucnu rád znovu někde zakoupil originál. Je to vlastně stejný případ jako Painkiller. A tak znovu na tomto místě musím vzdát hold portálu Discogs, díky němuž jsem si první press mohl znovu obstarat a slyšet tak nahrávku v podobě, v jaké jsem si ji z dřívějška zapamatoval. Tato nahrávka za to skutečně stojí.
reagovat

domy @ 22.01.2019 18:26:59
Naprosto souhlasím. Bylo to také mé první seznámení s Ozzyho sólovou tvorbou a mám také za to, že nidky nic lepšího ani před tím ani potom už nevydal.Pokud bych si měl vybrat jednu desku od Ozzyho , tak by to byla určitě tato.

PaloM @ 22.01.2019 18:31:01
Napriek chlastu a drogám (či vďaka? :-) ), nikdy som nepočul, na žiadnom zázname audio a video, že by Ozzy spieval falošne alebo zle frázoval. Takže po umeleckej hudobnej stránke ho obdivujem. Ako s Black Sabbath, tak aj sólo dokázal, že je a zostane nezabudnutelný Pán spevák. No, v 21. storočí to šlo s jeho štúdiovkami pomaly a isto dole vodou.
Neviem z hlavy, ktorú verziu CD vlastním, musím pozrieť.
Marek, ďakujem za pripomienku, Ozzy sa pomaličky vytráca z hudobného obzoru na Progboarde.

PaloM @ 22.01.2019 18:34:59
domy: ja by som si vybral live CD Randy Rhoads Tribute (1987). Najviac na mňa zapôsobil tento album.

vmagistr @ 22.01.2019 22:31:40
Palo: I Ozzy měl (a má) své silnější i slabší momenty - asi jako každý zpěvák. Třeba tady Ozzymu "ujel vlak": >> odkaz

@ 23.01.2019 08:03:21
Pravdu díž horyno. NMT je zcela neochvějně Ozzyho triumf. Někdo řekne že debut, nebo Ozzmosis, já myslím že jen toto.

jirka 7200 @ 23.01.2019 12:52:33
to horyna : z tvého úhlu pohledu recenze vyznívá logicky, nicméně záleží, co kdo od Ozzyho očekává. Já, který ho mám zažitého od prvních alb Black Sabbath, jako hard rockového bouřliváka, který boří konvence, těžko mohu s těmito závěry souhlasit.

Jistě nemohu zpochybnit úspěch dvou radio hitů z alba No More Tears, které se velmi dobře prodávaly, určitě to ale pro mne není vrchol umělecký. No More Tears je mainstreamová deska vyšlechtěná producenty, kterých se na tomto albu dost vystřídalo a nadřelo.

Byla to zvláštní doba, éra stadionového hard rocku pomalu končila, nikdo nevěděl (krom grunge spolků) kudy dál. Mé předchozí zamyšlení sedí i na Bruce Dickinsona. Ten ve stejné době jako Ozzy vydal sólovku Tattooed Millionaire. Na něm je v podobném duchu rovněž několik chytlavých rockových hitů, nikdo ji dnes však neoznačuje za vrchol Bruceho tvorby. Ta je jinde, zrovna tak i Ozzy září mnohem více na jiných albech.

horyna @ 23.01.2019 15:24:25
Jiří nemám problém souhlasit s touto větou - No More Tears je mainstreamová deska vyšlechtěná producenty, kterých se na tomto albu dost vystřídalo a nadřelo.

Pro mne zde mluví síla jednotlivých skladeb a ty mně právě tady připadají jasně nejsilnější, než na kterémkoli jiném Ozzyho albu. Já tuto personu vnímám velice okrajově a takřka bez zájmu, ale N. M. T. je právě pro mne totální a neochvějný majstrštyk. A že u tebe září Ozzy mnohem víc na jiných albech, no, nic naplat, respektuji, nenutím :-)

VaclavV @ 23.01.2019 17:05:22
Je to subjektivní. Pro mě je tohle jedno z jeho slabších alb, nejraději mám první čtyři řadovky. Znám ale lidi, kteří nejvíc žerou Tears. A je to v pořádku :-)

jirka 7200 @ 23.01.2019 17:08:30
Nijak ti tu recenzi nezazlívám, máš samozřejmě na svůj pohled nárok. Svou reakcí jsem napsat musel, neboť mám naposlouchanou kompletně celou diskografii B.S. i Ozzyho samotného a nahlížím tudíž na jeho tvorbu komplexně, avšak nezatížen (snad) nějakým příliš vřelým vztahem k jeho tvorbě. I já jsem k jeho sólové kariéře poměrně kritický.

Klíčová je však tvá věta "Já tuto personu vnímám velice okrajově a takřka bez zájmu.."

Já Ozzyho v celkovém kontextu okrajově nevnímám a když si desky v duchu porovnám, tak subjektivně s tvou recenzí souhlasím a vzhledem k tvému postoji k Ozzymu určitému nadhodnocení této desky rozumím.

Chtěl jsem jen svou reakcí maličko vyvážit tvé tvrzení, že se jedná vrchol jeho tvorby.

VaclavV @ 23.01.2019 17:13:33
Mimochodem u mě se přes tento "vrchol" následně dostal hned dvakrát - Ozzmosis a 13 :-)

domy @ 25.01.2019 14:27:06
Jen si maličko přisadím.Znám taky Madmanovu tvorbu téměř komplet.V novější době už jsem neměl odvahu na Undercover a Black Rain. Takže mohu hodnotit také z téměř komplexního pohledu. Znám i mistrovo dílo z Black Sabbath. Musím rouhačsky napsat, že staří BS se mi kromě pár notorických hitovek nikdy moc nelíbili.Mám mnohem radši Uriah Heep a Deep Purple. Podobně jako BS mě třeba nikdy neoslovili Led Zeppelin. No a k tomu dílu Ozzyho. Uznávám, že super pecka je debut Blizzard Of Ozz. Tam to mám téměř shodně s No More Tears. Ale NMT přeci jen o chlup na cílové čáře vyhrálo.Po Down To Earth už mě přestal mistr bavit - bohužel.

Danny @ 09.02.2019 00:39:04
No More Tears je možná nejlepší Ozzy, ale zcela určitě je to výborné album. O to větší zklamání pak pro mě představovalo následující pop-metalové Ozzmosis s řadou podivných cajdáků. Ale to je jiná kapitola, tady je No More Tears a výborně napsaná recenze. Dobré čtení!

09.05.2018 terka
5 stars

Krásný den,

tohle je můj první aktivní vstup na Progboard, tak vás všechny prosím o velkou dávku shovívavosti. Vaši hudební kolonii takřka neznám, tak budu určitě za pořádného vetřelce. Na rozdíl od zdejších machrů jsem encyklopedicky sotva ochmýřená. Doporučení jsem dostala od svého kamaráda, který tady kdysi působil a před šarvátkou s některými exoty mě důrazně varoval. Nechci si nic dokazovat, ale jen to zkusit. Tak tady mě máte, jednu odvážnou rockerku.

Pro svoji první recenzi jsem si vybrala Ozzyho desku No More Tears, kterou jsem poznala někdy v průběhu devadesátých let - tuším, že to bylo v době vydání Ozzyho výběrovky Ozzman Cometh. Líbil se mi decentně střižený obal do šera a dva největší hity Mama, I´m Coming Home a No More Tears, které jsem znala z televize. Proto jsem si desku tehdy koupila. A je to právě Mama, která po slabším úvodu patří mezi nejlepší rockové balady které znám. Country ladění na začátku je moc pěkné. Mezi nejlepší písně jsem si už dávno zařadila hutné hard rockové kusy Desire, kde kytara zní jako rozjíždějící se lokomotiva, pěkně riffujicí S.I.N. a pekelnou ozvěnu Hellraiser. Pak jsou tady další dvě povedené balady Time After Time a Road To Nowhere. Naopak nikdy mě nebavily pošramocené skladby Zombie Stomp a A.V.H. Za nejlepší Ozzyho píseň celé jeho kariéry považuju titulní No More Tears. To je atmosférický skvost, který zpěváka poslal mezi nesmrtelné.
reagovat

vmagistr @ 09.05.2018 15:57:37
Ahoj rockerko,

výběrovka Ozzman Cometh, o které se v textu zmiňuješ, mě vlastně s Ozzym (a zároveň i s Black Sabbath, ale to je vedlejší) před nějakými patnácti roky seznámila. No More Tears jsem neslyšel už hodně dlouho a v hlavě mi z desky zbyly asi nejvíc právě ty hity, o kterých píšeš.

Samozřejmě Tě tu (i s případnými dalšími recenzemi) rádi vítáme. Piš o tom, co Tě baví a zajímá (samozřejmě v rámci žánrového zaměření progboardu) a šarvátek se neboj - poslední dobou je tu vcelku klid.

PaloM @ 09.05.2018 16:32:25
Mám v zbierke CD Ozzyho všetky štúdiovky od začiatku po Ozzmosis vrátane a novšie ma už nebavili. No More Tears je určito dobrý album a u mňa za 4 hviezdy. Plný počet dávam všetkym CD s Randy Rhoadsom.
Vďaka za recenziu.

Martin H @ 09.05.2018 16:58:07
Terko, vítej mezi námi. Deska No More Tears je fajn. Piš dál, každá recenze je zde vítána. A neboj, my nejsme tak hrozní, jak to navenek vypadá.

lover-of-music @ 09.05.2018 17:29:26
Vítej, Terko

Každopádně bych ti rád dal malé upozornění. Jakmile napíšeš nějakou negativní recenzi na album, které zde patří mezi "nejlepší" a "nejoblíbenější", tak se na Tebe strhne vlna nadávek a řečí, že hudbě nerozumíš. Věř mi. Vím, o čem mluvím. Samozřejmě, NE od všech uživatelů. Někteří jsou absolutně v pohodě, ale jsou tu i ti tzv "experti".

Ale tím tě vůbec nechci odradit. Piš, piš, piš, upřímně, z plných plic. Všem nám to nandej !

Mimochodem, "Ozzák" mě vždycky minul a neslyšel jsem od něj ani jedno album.

PaloM @ 09.05.2018 17:37:20
No, tomu sa vraví medvedia služba. Za seba dávam slovo, že nikomu za recenzie nebudem nadávať, ani zosmiešňovať. Poučil som sa a kto chcel, tak to registruje. A netreba zbytočne strašiť nových členov fóra. Nie je to fér.

Balů @ 09.05.2018 17:46:57
Ahoj rokerko.
Vybrala jsi moc dobře. Tato deska a Ozzmosis jsou u mne se Zakkem nejoblíbenější.
Ozzymu se vůbec podařilo rozjet skvělou sólo kariéru a vždy si vybral výborné muzikanty. Kromě Randyho má můj obdiv i Jaké E. Lee.
No je čas zas něco s Ozzym poslechnout- jdu na to.

itchycoo @ 09.05.2018 17:49:35
@PaloM Vlk taky sliboval... tvoje eskapáda vůči ženské s nickem kamila je tady stále k dohledání.

PaloM @ 09.05.2018 18:07:07
Ja viem, niektorým to, že je na fóre takmer dva mesiace kľud, nevyhovuje. A preto sa ozývajú :-)
Ja nepripomínam kýble špiny nikomu, čo tu na mňa vyliali. Však ich moderátori aj "po zásluhe" ohodnotili.
A dajte mi pokoj, nenavážajte sa do mňa. Nič pozitívne to neprinesie.
Nech je naďalej kľud.

northman @ 10.05.2018 10:21:26
PaloM: zdravím, nic ve zlým, klid si přejí všichni kdo na tohle forum chodí. Stačí napsat recenzi na nejmenovanou švédskou skupinu, amerického bluesmana, nebo nesprávně ocenit epigony hard rockové trojky a je oheň na střeše. Myslím si, že ti, kterých se to týká to moc dobře ví.

yngwie3 @ 10.05.2018 10:40:06
:o) ...

EasyRocker @ 10.05.2018 17:22:34
Ano, souhlas, je tu dlouho klid. Chce to pořádnou melu, kde budou létat pěsti a těla vzduchem, budou řinčet půllitry a bude se muset sakra rychle uhnout, aby se mezi oči nezabodla kudla.

horyna @ 10.05.2018 18:46:02
Terko vítej mezi nás, převážně závažně postižené jedince. Tedy hudbou rozhodně. Občas je tu i klid a když se něco semele, je bezpečnější se do toho nemotat.
Palec nahoru za Ozzyho a jeho opus magnum. Kolikrát jsem si už říkal, kup si také něco s Randym R. Snad, někdy.

15.09.2010 davca
5 stars

Kdo si myslel, že Ozzy už nemohl ničím překvapit, ten se velmi hrubě mýlil. A právě No More Tears je jedno z jeho největších překvapení, jaké kdy vydal.

Mr. Tinkertrain v úvodu začíná úplně nevině, ale pak se to rozjede na neuvěřitelnou rychlost a značně přitvrdí. I Don´t Want To Change The World trošku zní hitově, ale taky dokáže rozproudit krev v žilách. Balada Mama, I´m Coming Home je určitě Ozzyho nejznámější věc. Však je také občas slyšet i v rádiích! Desire mě náladou připomíná Crazy Train a jede jak urvaná ze řetězu. No More Tears to je úžasná věc, hlavně ta mezihra uprostřed skladby je neodolatelná. S.I.N. je také výborná věc, ale Hellraiser to je vyloženě bomba. Time After Time je úžasná balada a Zombie Stomp s dlouhým strašidelným úvodem se z ničeho nic promění v monster skladbu. A.V.H. navazuje na S.I.N. a Road To Nowhere patří mezi nejkrásnější Ozzyho balady.

No More Tears prostě nemá vyloženě slabé místo a je naprosto vyrovnané. Po turné doprovázené k této desce si Ozzy dopřál tříletý oddych z hudebního světa. Pro mě jednoznačně nejlepší deska z Ozzyho diskografie.

reagovat

12.04.2010 b.wolf
5 stars

Tuhle desku jsem kdysi dostal ještě na MC a dostala mě hned po prvním poslechu. Skvělý návrat, hlavně skvělý kytarista Zakk Wylde a dojáček Mama, I´m coming home. Ale jinak super dílko, od první pecky Mr. Tinkertrain. Nejraději poslouchám No More Tears a Road To Nowhere. Parádní zvuk, Ozzy prostě jede.
reagovat

martin69 @ 12.04.2010 21:56:02
Velmi dobrá deska . Ale pomalých věcí přibývá. Na následující desce bude hůř . Já bych dal jen hvězdičky čtyři .Pro mne nadlouho poslední deska kterou si rád kdykoliv poslechnu .

b.wolf @ 12.04.2010 22:04:12
Je jasné, že těch pomalých songů u starých pardálů s lety přibývá (poslední placka IM, Heaven And Hell); ono taky v šedesátce hopkat po scéně jako mlaďoch už asi dost dobře nejde... ale pořád se to dá. Třeba Black Rain už nemusím.

martin69 @ 12.04.2010 22:10:29
b.wolf : jasně ale u Ozzyho mně to moc nesedí ,je tam cítit moc komerce .

Cossack @ 12.04.2010 23:21:21
Pro b.wolfa:
Ozzy je ročník 48, takže v 91. měl 43 let, což není zas až takové stáří, že... ;-)
Pravdou ale je, že tělo měl z chlastu a drog zhuntované tak na sedmdesát... V Praze na koncertě k Ozzmosis byl sice ještě o 4 roky starší (1995) a jak tam skákal a dováděl! (To byl ale podle svých slov „čistej” a měl opravdu kondici lepší, než co jsem viděl na nějakých 10 let starých koncertních záznamech...)

Cossack @ 12.04.2010 23:23:38
Pro martina69:
Ozzy byl po odchodu od Black Sabbath víceméně komerční vždycky... (Ale tak nějak sympaticky.)

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 7x
davca, b.wolf, Termelinator, guns n roses, Mohyla, terka, horyna
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
PaloM
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000