Manowar - The Lord of Steel

Manowar - The Lord of Steel - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2012

Tracklist:

1. The Lord Of Steel (4:07)
2. Manowarriors (4:46)
3. Born In A Grave (5:47)
4. Righteous Glory (6:10)
5. Touch The Sky (3:49)
6. Black List (6:58)
7. Expendable (3:10)
8. El Gringo (4:57)
9. Annihilation (4:00)
10. Hail Kill And Die (3:56)


Obsazení:

Eric Adams − zpěv
Karl Logan − kytara, klávesy
Joey DeMaio − basová kytara, klávesy
Donnie Hamzik − bicí

 
24.11.2013 Struhadlo
4 stars

Rovnou přeskočim debilní kecy o tom, jak se kapela chová, já ji mám prostě rád! A vrhnu se na songy jako takový, protože to mě baví a řekl bych, že lidi taky zajímá. Celý album a všechny pecky v něm jsem slyšel tak 40krát. Začněme.

Lord of Steel jako úvodka splňuje všechny požadavky, co bych měl. Uvede vás do alba a jeho nálady, výrazné basy, tvrdých sól a skvělých vokálů! Druhá Manowarriors je skvělá melodická a koncertní pecka kde si celé davy můžou zakřičet "we fight for metal", sice se jedná už o trošku klišé, ale co..., bojujem za metal, tak co to neříct a ksakru nahlas! Born in the Grave je textově velice zajímavé, páč neodpovídá celkovému konceptu Demaiových textů, je jaksi o zombících a nočních tvorech, ale co mě na tomhle fláku fakt se*e, je 5x opakovanej refrén na konci. Righteous Glory je jedna z nejlepších balad co kdy snad králové metalu vydali. Epická pomalá a vynikající sólo "She will carry me across the other side, my brothers waits" jednou mě tohle rozbrečelo. Touch the sky má fajn text a neskutečně chytlavou basovou linku, průměrný sólo a rozumnej počet refrénů. Black list je tůze epická věc s mega dlouhým rozjezdem (2:26 min), kde se předvádí navrácený bubeník Donnie Hamzik a táhlym textem a riffem vás posadí do křesla! Má to takovou dokonalou těžkost asi jako Hatered. Text přesně odpovídá týhle těžkosti! Expendable! Inspirováno filmem na vás zaútočí krátkým a naprosto rázně oznamujícím refrénem "I am Expendalbe thats my claim to fame!". El Gringo je asi největší pecka alba. Soundtrack ke stejnojmenému filmu. Neustále si člověk musí pobrukovat tu melódii a text jak je tohle chytlaví. Sólo tady fakt skvěle ladí s basou a osobně mám rád tu dlouhou skoro sedmiminutovou verzi. Annihilation je asi nejslabší částí alba, ale i přes to stojí za povšimnutí, táákže si sedněte a pustťe pořádně nahlas ať si tohle "zničení" pořádne užijete! Hail kill and Die je ohromně energickej song. Pro lidi možná klišé, ale kdo by ksakry neměl rád to tvrdý a heavymetalový HAIL KILL AND DIE! Poslední a zde nezveřejněný je Kingdom of Steel. Já nevím, lidi to děsně nemaj rádi a já nevím proč? Dyť je to skvělá a hlavně totálně epická skladba o všem co mám na Manowaru rád!

Toť pro dnešek vše. Album bych vám doporučil páč všechno co v něm je, je totální nářez a album je asi "nejtvrdší" počin kapely. Jo a oproti Gods of War, který mám fakt rád a Warriors of the World, který mám rád už o trochu míň, je tohle album nesrovnatelně lepší. Takže na závěr už snad jenom HAIL, KILL and DIE!
reagovat

zdenek2512 @ 25.11.2013 04:17:02
Ahoj, mohl by sis to po sobě alespoň přečíst. Takový chyby a překlepy. Hrůza.

Struhadlo @ 25.11.2013 17:04:34
Omlouvám se za 8/9 chyb, kterých jsem si všimnul. Neni tady někde tlačítko na opravu?

alienshore @ 25.11.2013 17:18:19
niečo som opravil, no bolo ich viac ako 8-9, tak snáď to už bude nabudúce lepšie s tým pravopisom :-)

PaloM @ 25.11.2013 18:35:41
Nech opraví text český moderátor, znalý rodnej reči. Opravujem preklepy občas po Slovákoch, často o tom ani nevedia.

Struhadlo @ 25.11.2013 21:22:47
Já mám dementí gramatiku a všechno okolo psaní je to nějakí vada mám na to i papíry:D. .. ale ta recenze neni snad tak zlá ne? se k tomu prosím nekdo vyjadrete rad si podiskutuju:)

domy @ 26.11.2013 07:55:50
Kdysi jsme opravdu Manowar žrali. Alba Fighting The World a Kings Of Metal mám do dneška hodně rád. Ale skončil jsem u Warriors of The World.Tam už my začínalo jít na nervy kolik peněz za tak málo muziky to je. Gods Of War jsem slyšel jen jednou s prstem na šipce Forward a už jsem kapelu de facto odepsal.Na koncertu jsem byl jen jednou v Plzni a byla to od kapely neskutečná onanie - takže tam už mě taky nikdo neuvidí.Přesto mám některé jejich počiny rád. Podle recenze je poznat, že si "zapálenej" zůstal, což pro neskalní znamená ubrat si nějakou tu hvězdu z tvého hodnocení. Přiznám se, že mě to navnadilo alespoň si tohle album poslechnout. Někde jsem se dočetl, že má dost mizernej zvuk - je to pravda?

PaloM @ 26.11.2013 08:00:49
Struhadlo: Od Manowar som mal nahraté na kazete CD Sign of the Hammer začiatkom 90. rokov a to sa mi vtedy páčilo. Inak túto skupinu nepočúvam a tak neviem, na akej úrovni hrajú. Počúval som a mám v zbierke CD Iron Maiden, Saxon, Judas Priest.
Ja ti rozumiem, chápem tvoje nadšenie pre muziku od obľúbenej kapely.

Keďže si tu nový, tak len pre informáciu píšem, že okrem obsahu textov sa tu snažíme o správnu gramatiku a pravopis - v češtine aj slovenčine.
Tak preto sa ozvali hlasy.
Ja znova vyzývam niekoho z českých moderátorov, aby opravil recenzie. Cením si, že Struhadlo si priznal nedostatok. Iní by reagovali agresívne alebo ješitne, že čo si vôbec dovoľujeme kritizovať.
Tak mu prosím niekto pomôžte a dajte jeho texty do poriadku. Ďakujem.

zdenek2512 @ 26.11.2013 08:12:52
PaloM: Ahoj Palo tak přečtený a opravený text recenze na Battle Hymns jsem poslal Slavovi, a on jej tam už vyměnil.Ještě by to chtělo přejet to album co přidal jako poslední. Netušil jsem že trpí nějakou formou dyslektismu, omlouvám se mu títo.

PaloM @ 26.11.2013 10:50:22
Ahoj Zdeněk. Vážim si tvoju obetavosť. Ak ti môžem do budúcna poradiť, už to nerob.
Je tu mnoho moderátorov (tentoraz sa to týka českých) a všetci môžu on-line, čiže priamo editovať a opravovať texty (nielen) recenzií.
Tak by bolo fajn, keby niektorí moderátori prelomili svoju pasivitu a nezáujem o dianie a aspoň takú jednoduchú vec urobili, že opravia chyby priamo, bez toho, aby sa s tým museli trápiť radoví členovia.
Viem, že som si opäť "získal sympatie", no berte to aj ako reakciu na mail, ktorý som dostal od jedného veľmi sklamaného člena Progboardu, ako má väčšina moderátorov naše fórum "na háku".

luk63 @ 26.11.2013 12:20:47
PaloM: lépe by bylo bez tvých narážek na české moderátory, resp. jejich pasivitu! "Recenze" uživatele Struhadlo jsou napsány takovým stylem, že není moc čitelné, kde jde o záměrné porušení pravidel pravopisu, a kde jde o chybu. Proto jsem od záměru s nimi něco udělat upustil a asi nejsem sám. Mohu je rozdělit na odstavce a poopravit ty nejviditelnější nedostatky, ale víc si netroufnu stejně, jako bych si nikdy netroufnul opravovat texty Bohumila Hrabala...

PaloM @ 26.11.2013 12:41:18
Luboš, prekrútil si ma. Nie narážka, ale realita. Napísal som, aby som tlmočil názor. Pasívny sú moderátori bez ohľadu na štátnu príslušnosť. Českí moderátori boli spomínaní v súvislosti s opravou českého textu. Predsa nemôžeš žiadať od Slovákov, aby opravovali českú gramatiku a pravopis.
Takže, lépe je sa prebudiť, ako sa cítiť dotknutý a priložiť ruku k dielu :-)

Struhadlo @ 26.11.2013 17:01:04
Díky za kladné ohlasy:) Žádný chyby nedělám naschvál pokud nejde o zkrouceninu vice slov, nebo přímo narážku na kapelu. A někdo tu řikal, že si tohle lbum chce pustit. Udělej to, je to fakt mnohem lepší než Warriors of the Wolrd a Gods of War.

26.08.2012 Kerim Krušnohorec
3 stars

. . tak na tohle album jsem četl několik hrozných recenzí. Tím jsem se však jen ujistil v tom, že napsat recenzi na hudební dílo (a vlastně ne jen na hudební) je v podstatě příliš zavádějící, jelikož vychází vždy z vlastních vnitřních pocitů, určitého rozsahu znalosti historie, šíře rozhledu v dané oblasti atd.. Jsem hudební ´kmet´ zasažený hard rockem, blues rockem a psychedelií. I já musím přiznat, že právě Manowar mne, až snad na první album, nijak neoslovil. Přesto mám jejich kompletní diskografii a při poslechu již úvodní skladby nového alba se mi vybavilo jejich právě první Battle Hymns z r. 1982. Po mnoho letech působení této kapely mne jejich hudba pohladila na duši. Mám pocit, že návrat k původnímu zvuku kapely je zdařilý. Žádná symfonie, žádné jiné rušivé zvuky, čistý tvrdý rock. Mne toto album nadchlo i přes to, že nejsem ´manowarista´. A zasáhlo mne natolik, že jsem hned oprášil a poslechl i jejich první LP. Manowar v mé sbírce tímto albem postoupil opět o několik příček výše.
reagovat

Cossack @ 26.08.2012 14:00:52
Nedalo mi, abych si album také neposlechl (a to několikrát), přece jen jsem měl MANOWAR v 80. letech hodně rád…
Souhlasím, že "The Lord Of Steel" je lepší nahrávka, než ta předešlá, ale to je asi tak všechno. Žádné nové nápady, nic výraznějšího, co by upoutalo, nebo přesvědčilo, že je lepší sáhnout po tomto počinu, než po kterémkoli z let 80. (případně 90.).
Snad jen, a to vskutku nemuselo být, kapelník a hlavní mozek kapely Joey DeMaio podělal zvuk své baskytary natolik, že ve většině skladeb zní jako souvislé chrčení setrvačníku či rozbitého motoru; přitom to bývala jedna z hlavních deviz skupiny (já tu basu miloval)!
Nula bych nedal, ale tři hvězdičky jsou příliš…

P. S.
S debutem, který byl opravdu hodně rockový a byl značně cítit i vlivem KISS (což není výčitka, jen konstatování), nemá tato nahrávka – docela nudný metal – takřka nic společného.

b.wolf @ 28.08.2012 10:21:56
Souhlasím s Cossackem; současní Manowar proti 80´s nejsou ani slabý odvar. Coby mlaďoši jsme kdysi točili nejvíc Hail To England a Fighting The World, ale zbytek produkce je pro mě nezajímavý. Naposledy jsem slyšel Warrior of the world. Tohle album jsem si poslechl zatím jenom 2x, ale bohužel-nudný, nezajímavý, pro mě zbytečný zářez.

Mirek Kostlivý @ 16.09.2012 16:56:19
Již po prvním poslechu je toto album pro mne opravdu velice příjemným překvapením! Naštěstí jsem v jejich hudbě nikdy vliv KISS neslyšel ani v náznacích (dle mého názoru jsou Manowar hudebně minimálně o třídu výš), takže mohu po mnoha měsících koncertní abstinence rozhoupat svoje líné tělo a vyrazit na jejich pražský koncert. Jsem moc zvědav, jak jim to půjde naživo!

Cossack @ 18.09.2012 00:26:44
A co "Fighting The World", ani tam, Mirku?

Mirek Kostlivý @ 18.09.2012 13:38:56
Cossack: Fakt nevím, já zase tak KISS naposlouchané nemám. Aspoň v těch hitovkách, co hrají od nich na Rádiu BEAT stále dokola, mi Manowar nic nepřipomíná. Ale kdo ví, jak to je. Třeba se Joey DeMaio k tomu plagiátorství a vlivu KISS někdy přizná :-).

Cossack @ 24.09.2012 19:08:24
Mirku, to jsem taky nepsal (že by Ti KISS měli připomínat Manowar)… Je to přesně naopak. ;-)
A samozřejmě, ne všechna období Kissáků jsou u „kovových králů” slyšet; na debutu jde o echa dob kolem "Unmasked" (a pochopitelně ne ve všech skladbách), na "Fighting The World" zase z „metalovější” éry, hlavně alb "Creatures Of The Night" a "Lick It Up".

Ovšem fakt, že to tam slyším já, ještě neznamená, že to tam musí slyšet všichni ostatní…

domy @ 02.12.2013 16:29:47
Kiss a Manowar? Nikdy mi nic takového nepřišlo. Je tedy ale pravda, že neznám od Kiss Unmasked a Creatures.. Zato ale znám Lick It Up a Fighting The World. Když budu hodně fantazírovat tak , že by titulky obou alb? Je to asi opravdu hodně individuální, ale já tam prostě nikdy nic takového neslyšel :)

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Struhadlo
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
JendaCh, Kerim Krušnohorec
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Abaddon

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Manowar


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000