Man - Revelation
Man - Revelation - tracklist alba, hodnocen?, recenze
1969
Tracklist:
2. Sudden Life (4:05)
3. Empty Room (3:30)
4. Puella! Puella! (Woman! Woman!) (3:25)
5. Love (2:58)
6. Erotica (4:02)
7. Blind Man (4:05)
8. And Castles Rise in Children's Eyes (3:21)
9. Don't Just Stand There (Come in Out of the Rain) (4:10)
10. The Missing Pieces (1:45)
11. The Future Hides Its Face (5:50)
Total Time: 40:31
Obsazení:
Micky Jones / guitars, vocals
Deke Leonard / guitars, vocals, harp, piano, percussion
Clive John / organ, guitar, piano, vocals
Ray Williams / bass
Jeff Jones / drums, percussion
Man je zvláštna kapelka. Pamätám si jednu ich skladbu z Beatclubu, kde hrajú harmonikové blues a postupne pridávajú akcentované notičky do taktu (od jedna po osem), škoda, že na albumoch sa tá vec nezjavila (pokiaľ som schopný to vybádať, všetky ich diela som nepočul). Ale k debutu.
V podstate ide o koncepčnú dosku. Psychedelický opar sa vznáša nad všetkými jedenástimi skladbami, do toho sa občas premietne blues rock (napr. Sudden life, Blind man), chrámový organ (And in the beginning), meditačná atmoška (Puella! Puella!), kvílivá gitara (kade-tade), melodický pokoj (Love, záver v Blind man, The future hides its face), dychovková promenáda (The missing pieces) je toho skrátka dosť, čo sa tu deje. Občas je psycha viac, než dosť (The missing pieces), čo už.
Dobrá vec je Empty room, klávesový melodický rock bez väčších úletov. Najlepšími skladbami sú Puella!Puella!, hard rocková baladická inštrumentálna vsuvka And castles rise in children’s eyes, parádny blues-hard rockovo orientovaný kúsok Don’t just stand there a hlavne podmanivý záznam sexu s názvom Erotica.
Občas mi dobre padne aj troška psychóz, takže dávam slušné tri hviezdy (a polhviezdu nenápadne dofarbujem).
reagovat
adam @ 05.11.2011 19:30:53
Suhlas. ja som to prvykrat pocul v 96-tom ked sme s kamosom coby 16 rocni smradi fachcili na piperovi a psychadelii. On to kupil lebo ved psychadelia. ked zacala erotica tak sme sa cervenali jak sa patri. Blind man ale znamenal skok. Hlavne ta druha cast kde spieva "through my window in the alley I see light..." to ma silu a gule. Dievca dievca akoby ani na album nepatrilo. Cely album je akysi rozharany, ale pre mna silno BLUES nalada. Vdaka za to. Davam 4 hviezdy, aj ked viem ze taku silu ten album nema.
- hodnoceno 0x
- hodnoceno 0x
- hodnoceno 1x
- hodnoceno 0x
- hodnoceno 0x
- hodnoceno 0x

















