Lynyrd Skynyrd - Last of a Dyin' Breed

Lynyrd Skynyrd - Last of a Dyin' Breed - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2012

Tracklist:

01. Last of a Dyin' Breed (3:51)
02. One Day at a Time (3:46)
03. Homegrown (3:41)
04. Ready to Fly (5:26)
05. Mississippi Blood (2:57)
06. Good Teacher (3:07)
07. Something to Live For (4:29)
08. Life's Twisted (4:33)
09. Nothing Comes Easy (4:13)
10. Honey Hole (4:35)
11. Start Livin' Life Again (4:23)

Bonus tracks/lim. ed./
12. Poor Man’s Dream (4:07)
13. Do It Up Right (3:56)
14. Sad Song (4:01)
15. Low Down Dirty (3:14)


Obsazení:

Johnny Van Zant: lead vocals
Gary Rossington: guitars
Rickey Medlocke: guitars
Michael Cartellone: drums
Mark Matejka: guitars
Johnny Colt: bass
Peter Keys: keyboards
John Lowery aka "John 5": additional guitar

 
30.11.2016 horyna
4 stars

Lynyrd Skynyrd si i na svém posledním díle udržují určitý, dalo by se říci vysoký standard, který je představen hned z kraje desky prostřednictvím songu titulního, jež vlastně prezentuje klasické Skynyrd, hnané motorem značky elán, pekelnými riffy a melodiemi, které se velmi snadno vměstnávají mezi jejich klasické písně. Laťka kvality se udržuje samovolně a s příznačnou lehkostí. Kapela, která za svou dlouhou kariéru sic párkrát mírně klopýtla, zkoušená osudem jako snad žádná jiná, má pořád velký apetit a silný skladbovo-muniční arsenál na výstavbu nových alb. A ať je to hymnická One Day at a Time, šlapavá Homegrown, typická jižárna Mississippi Blood, nebo energický dynamit Good Teacher, ve všech případech se jedná o návykové tutovky a kvalitní skladby made in L. S.

A tak vlastně plnému hodnocení alba, stojí v cestě pouze vyšší počet baladických skladeb (4), které mě v případě této desky nepřipadnou tolik poutavé a jedinečné, aby tu musely být zastoupeny v takové síle.
reagovat

john l @ 01.12.2016 07:58:07
Mě to spíš připadá že sláva a štěstí kapelu pozvolna opouštělo během sedmdesátých, osmdesátých let. Pak ještě několik dobrých nahrávek vypustila, ale jako mnoho dalších už žádnou revoluční.

hejkal @ 01.12.2016 07:59:08
Mne je na Skynyrdoch sympatické, že sa snažia udržať v chode klasickú rockovú kapelu, koncertovať, neokašliavať to iba provizórnymi občasnými peňažnými turné a dokonca ani netlačia na nekonečný počet nových albumov ako napríklad Bonamassa.

john l @ 01.12.2016 08:27:45
Ale je dobře že o sobě novýma deskama dávají aspoň občas vědět.

hejkal @ 01.12.2016 08:35:00
To hej, len vravím, že je fajn, že to nesilia.

john l @ 01.12.2016 08:41:37
Chápu, kvalita předjímá kvantitu

horyna @ 01.12.2016 09:23:18
Já například s deskou God and Guns vůbec nepočítal, o to více mě překvapila a potěšila. S Last... to bylo skoro podobné. Lynyrd si jedou to svoje a dělají to velice dobře, díky že takové kapely existují a ještě to studiově nezabalili jako třeba Blue O. C.

Voytus @ 01.12.2016 10:02:41
Tohle album jsem ještě neslyšel, ale právě mi hraje God & Guns a až dohraje, tak ho pustím znova, výborná deska.

13.04.2015 hejkal
4 stars

Lynyrd Skynyrd je vlajkovou loďou južanského rocku, čo aj na staré kolená pláva neohrozene vpred.

Svojim štrnástym štúdiovým radovým albumom (rôzne špeciálne, raritne orientované, dosky á la Legend nerátajúc) dáva stále najavo, že bez ohľadu na počet zosnulých členov (a že ich je požehnane) tu bude až dovtedy, kým bude vlajka konfederácie viať nad rockovou hudbou. Last of a dyin' breed ponúka okrem nového basáka Johnnyho Colta osvedčenú dávku hard rockového boogie z južnej časti USA v štandardnom prevedení, ktoré už pravdepodobne lepšie nebude. Slajd na úvod titulnej skladby nakopne svižné južanské boogie, prekvapuje výrazné potlačenie klávesov (čo je jav takpovediac celoalbumový). Skynyrdov by v tom nespoznal iba ten, kto sa orientuje v rocku severnejšie alebo sa v ňom neorientuje vôbec. Posadená citovka One day at a time dokazuje, že kapela nestratila svoju tvár, nech sa vrásni ako len chce. Koľkí z "poďme s dobou" rockerov by o sebe mohli po štyridsiatich rokoch tvrdiť to isté? Keď sa tvrdí, tak je to priam metalový sound, čoho dôkazom je modernejšie poňatá skladba Homegrown. Ak má prísť slaďák, je to klasická popárňa známa už z čias Twenty, čo zasa neváha otŕčať na obdiv kúsok Ready to fly. Najlepšou skladbou albumu je zabahnené boogie Mississippi blood. Akoby sa sem zniesol duch prvých albumov kapely. Predpokladám, že nadupaná záležitosť Good teacher si nájde dostatok priaznivcov v radoch tvrdšie orientovaných rockerov, nezaujímavý slaďák Something to live for zasa osloví dostatok amerických rádií. Vybrnkávané intro sa nás snaží presvedčiť, že Life's twisted, čo následne ráznym buchnátom potvrdí nasrdený refrén. A srdnatá divočina Nothing comes easy z nastoleného smeru neuhne ani o piaď, čo doske rozhodne prospelo. Dosť bolo ostrosti, dumajúca náladovka Honey hole zastiera i hrmoce v pomerne melancholickej nálade, avšak tie vsunuté hard rockové vyhrávky sú k zožratiu. Tradičná cudno-clivá kombinácia uzatvára album v piesni Start livin' life again, asi, aby sa poslucháč upokojil a vo finále nedostal infarkt.

Ako dnes býva nechutným zvykom, ešte album poriadne nevyšiel a už existuje viacero limitovaných verzií s rôznymi bonusmi. Pokiaľ sa dostanete k ultimátnej limitke, vyrúti sa na vás aj štvorica skladieb typu spevná rockovka (Poor man's dream), južanské boogie (Do it up right), špinavá baladická dumka (Sad song) alebo dokonca moderne (dobovo) zafarbený hard rock (Low down dirty). Čo dodať na záver? Free bird či Sweet home Alabama sa už asi nikdy nezopakujú, nuž netreba mať veľké očakávania. Tri gitary sa trošku zliali, klavírne jednoprsté ťahy sú tiež minulosťou, ale napriek tomu ide o dobrý album žijúcej legendy. Pre "južanov" povinnosť. Páči sa mi čoraz viac, čo mierne nadvihne hviezdičkové hodnotenie.

Pôvodne uverejnené v Rock Plus.
reagovat

PaloM @ 14.04.2015 08:36:36
Kiež by som sa konečne dostal k základnej diskografii zo 70. rokov Lynyrd Skynyrd.
Vďaka za pripomienku hejkal, tvoje recenzie majú pre mňa zmysel.

hejkal @ 14.04.2015 09:09:42
A čo ti bráni?

PaloM @ 14.04.2015 10:15:40
Množstvo ďalších čakateľov v poradovníku :-)

hejkal @ 14.04.2015 12:01:29
Chápem. :)

08.03.2013 gunslinger
4 stars

Po prvom vypočutí najnovšieho počinu Lynyrd Skynyrd Last Of A Dyin' Breed som akosi nemal potrebu písať nič. Zdalo sa mi to dobré ale niekde som mal pocit že to znie neviem ako by som to mal opísať " moc mladícky ?" na to že majú svoj vek nechal som si to trocha uležať v hlave trocha som si to napočúval a každým počúvaním sa mi to páči viac a viac. Trocha si neviem zvyknúť že hrajú pod menom Lynyrd Skynyrd aj keď viem že samotná hudba je podstatná a nie meno pod ktorým hrajú. nech nahodím hocijakú objektívnu kritiku musím uznať že muzika podaná na tomto albumu je perfektná južanská hudba a nedá sa jej nič vytknúť. Samozrejme sú tu skladby pre mňa nestráviteľné... tie lepkavé klávesové balady sú o ničom ako napríklad Ready To Fly alebo Something To Live For také má každá ultracommercial skupina za tucet. úvodná skladba Last Of A Dyin' Breed jedna s tých najlepších na albumu chytľavý riff prekliate dobrý slide celé je to poriadne živé. Southern rocková pecka ktorej absolútne nič nechýba. Druhá One Day At A Time je tiež výborná kde trocha ubrali tempo , ale v spojení s výborným epickým spevom je to bomba. Mississippi Blood perfektná southern rockovica úvod patrí k akustickému starému country kde je spev podaný cez filter aby to znelo ako staré rádio sa mi náramne páči a to som na také efekty dosť háklivý ďalšia bomba. Good Teacher WAH-WAH pedál som u Skynyrdov myslím ešte nepočul chytľavá riffovačka. V Nothing Comes Easy zaznejú poriadne hammondky na Skynyrd až nezvyk , ale hodí sa to tam keď tam gitara vyhráva poriadne tóny. Honey Hole až na ten riff v refréne je to iba vata(môj názor). Start Livin' Life Again Prvá ( a zároveň posledná) pomalá bluesová (polo)akustická balada a vlastne jediná balada čo za niečo stála. S bonusových skladieb by som vyzdvihol Sad Song to je dosť dobrá skladba a Low Down Dirty ťažká takmer metalová vec. Nie sú to až také bomby že som si iba kvôli nim kupoval nejakú Special edition.

Cover albumu sa im náramne podaril vystihuje tú atmosféru hudby rozmýšľam nad *** či **** hviezdičkami lebo sa tu striedajú fakt dokonalé veci z vatou. Aspoň pre mňa ako poslucháča Southern rocku ktorý nemusí rádiové hity.Je to dobré dosť dám ****

reagovat

20.08.2012 Kerim Krušnohorec
5 stars

. . . no, tak jsem nemohl odolat a nevyužít výhod IT. Vyhledal jsem toto nové album Lynyrd Skynyrd a jsem převelice příjemně překvapen. Skupina nám vyzrává do mladistvého elánu díky němuž se vracím o mnoho a mnoho let zpět vzpomínkou na neukojená hard rockovo bluesová léta a vybavují se mi mj. Jeronimo, Armageddon, Detective a další formace, právě z těch bouřlivých sedmdesátých let. Za sebe si troufám tvrdit, že jsem dlouho neměl štěstí poslechnout tak poutavé hudební dílko. Legenda Lynyrd Skynyrd prostě žije dál a je zřejmě hojně omývána živou vodou. Teď už nás může dorazit snad jen připravované album ZZ Top. Lynyrd Skynyrd - Last of a Dyin' Breed určitě poslechněte, je to velice zdařilé dílo. Jen doufejme, že to ´poslední umírání´ nenabere reálné podoby a další tvorba bude následovat. Dal bych i více hvězdiček hodnocení, ale i tech pět je nádherných a zasloužených.
reagovat

Mohyla @ 30.08.2012 17:40:06
Na prvé počutie by som šesť hviezd ako Kerim nedal, ale album vyzerá byť kvalitný, plný elánu, Lynyrdi sa prispôsobili trendu ostatných starých pardálov, ktorí v poslednej dobe sekajú jeden vydarený album za druhým./ Uriáši, Saxon, Whitesnake a pod./

hejkal @ 30.08.2012 19:32:17
No, neviem. Síce som sa chytil hneď na prvé počutie (čo sa u minulého dielka nestalo), ale nič nadšenecké v ňom zatiaľ nepočujem. Dobrý album úplne klasického novodobého Skynyrdu. Žiadne svieže nápady, popíkové baladično, slovom, normálka. Pozitívne je to, že ešte aj po toľkých desaťročiach stále počuť, že je to Lynyrd Skynyrd. A to si cením. Hrôza pomyslieť, keby sa hráči vzhliadli v Kid Rockovi a šli by výraznejšie s dobou. :)

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Kerim Krušnohorec
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 5x
Mohyla, gunslinger, hejkal, horyna, ripo
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000