KISS - Unmasked

KISS - Unmasked - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1980

Tracklist:

01. Is That You? (Gerard McMahon) 3:55
02. Shandi (Stanley/Poncia) 3:33
03. Talk to Me (Ace Frehley) 4:00
04. Naked City (Simmons/Poncia/Kulick/Castro) 3:49
05. What Makes the World Go 'Round (Stanley/Poncia) 4:14
06. Tomorrow (Stanley/Poncia) 3:16
07. Two Sides of the Coin (Ace Frehley) 3:15
08. She's So European (Simmons/Poncia) 3:30
09. Easy As It Seems (Stanley/Poncia) 3:24
10. Torpedo Girl (Frehley/Poncia) 3:31
11. You're All That I Want (Simmons/Poncia) 3:04

Recorded January/February 1980
Produced by Vini Poncia


Obsazení:

Gene Simmons - bass guitar, lead vocals
Paul Stanley - rhythm guitar, lead vocals, bass guitar on 6, lead guitar on 2
Ace Frehley - lead guitar, lead vocals, bass guitar on 3, 7 & 10
Peter Criss - drums (credited in album liner notes, but does not appear)
&
Anton Fig - drums (uncredited)
Tom Harper - bass guitar on 2
Vini Poncia - keyboards, backing vocals, percussion
Holly Knight - keyboards on 2

 
06.01.2013 Michálek
4 stars

Jako někdo, kdo s hudbou Kiss vyrůstal od jejich začátků, kdo přečetl memoáry Petera, Ace i Geneho, udělal jsem si postupně jasno, že KISS dosáhli svého úspěchu převážně proto, že se sešli čtyři osobnosti, z nichž každá byla ve svém oboru speciální. Určitě to manažersky držel Gene, umělecky hlavně Ace svoji kytarovou invencí a stylem hry, Paul svým jedinečným hlasem a Peter svým osobitým pojetím hry na bicí. Dohromady spolu tvořili unikátní věci, ale jak jen se začali rozpadat, angažovat studiové bubeníky apod. začali se lépe cítit v jiných vodách, které už zkrátka neměly s původní hudbou KISS moc společného. Je to zcela logické, protože zrovna Ace byl pro zvuk a asi i tvorbu KISS zcela nenahraditelný. Jakpak by dopadli Beatles, kdyby místo Harrisona angažovali třeba Claptona? Unmasked je výborná deska, kterou produkce posunula do jakéhosi pseudo "disco" hávu - samotní členové Kiss byli dost sklamaní s konečným zvukem, který byl na demo snímcích dost tvrší, ale budiž, i po více jak 30 letech působí svěže a vyváženě. Když poslechnu Paulovy sólovky zdá se mi, že Paul začal mít hlavní podíl na tvorbě, a to především z hlediska typu písniček a komu se Paulův styl líbí, bude se mu líbit i tahle deska. Is That You? je pěkná věc, stejně jako Shandi, tři Aceho věci už znějí jako věci na jeho sólových deskách z 90 let. Ace už nahrával svoje party sám, hledal se nový bubeník a pokus se dá věřit Peterovým memoárům, začala mít skupina finanční problémy, protože se album moc dobře neprodávalo a dalším počinem v roce 81 si taky moc nepomohli... Dal bych mu 3 a půl, zaokrouhluji na 4, protože album je to velice solidní.
reagovat

merhaut @ 06.01.2013 18:01:38
Ke svým sparkovským komentům k jednotlivým albům jsem napsal box Eklektici k pohledání:
Kiss – vedení zdatnými obchodníky Genem a Paulem – do své hudby vždy vkládali i kalkul. Když si vezmete jednotlivá alba, dají se snadno najít slyšitelné spojnice mezi tou kterou deskou a dobou. K hvězdám odstartoval jakýsi Alice Cooper? Šup na desku s pseudohororovými srandičkami. Punkeři a jejich číra? Kdopak by se bál, nabrousíme kudly a sponky – I Stole Your Love. Nástup Bee Gees? No problem, dáme falzety. Disco? Ha, ha, I Was Made For Lovin’ You to jistí. Ameriku dobyl Jim Steinmann a Meat Loaf s jejich wagnerovským rokecem? Heč, to umíme taky… jejda, pozdě! Hairmetaloví tupírci v pokojících čtrnáctiletých ochmýřenek? Shodíme strašidelné masky a nabídneme opálené papulky a pár nových póz na pódiu. Světu vládne popmetal? Najmeme Rona Nevisona, a on už nás nasměruje někam mezi Whitesnake a Heart. Kdekdo vydává unplugged? Přidáme se. Jiní hrají s orchestrem? I k těmhle se přidáme. Rockerům se stýská po Led Zeppelin? Proč, když takhle nějak to zahrajeme taky?
U posledních dvou desek si ale myslím, že víc než o kalkul jde o bilanční přístup stárnoucích rockerů, vracejících se ke své podprahové přirozenosti.

Michálek @ 06.01.2013 20:30:31
K mé zamilovanosti do Kiss mi v podstatě stačily dvě desky - Alive! a Destroyer. První živák v podstatě proto, že pokryl best of prvních studiových alb, druhé album především proto, že skupina se nechala více či méně znásilnit Bobem Ezrinem a vytvořila dílo, které přesáhlo její možnosti a už nemohlo být skupinou překonáno. Nápady s pyrotechnikou, levitujícími bubny a maskami byl nápad s neskutečným potenciálem, který skupina dokázala využít i komerčně při prodeji merchandise. To, že se dokázali po 20 letech vrátit bylo neskutečný a být na jejich konzertě v roce 96 splněný sen desetitisíců lidí u nás. Za tenhle kalkul jim děkuju! Co se týče vlivů okolí, tak Alice Cooper je dozajista pravda, stejně jako např. New York Dolls. Když jsem se po zavedení internetu dostal k Youtube a viděl naživo Slade, bylo mi po chvíli jasné, odkud Kiss čerpali hlavní inspiraci pro svoji tvorbu a podiové show...

16.05.2012 StarChild
3 stars

V roce 1980 vyrazili KISS na trh s novým albem nazvaným Unmasked. Tuto desku jsem delší dobu přehlížel. Ani vlatně nevím přesně proč. Nedávno jsem si ji pustil a jenom jsem si broukal v rytmu těchto fajn písniček. Fakt je, že album trochu pokulhává za posledně vydanými deskami jako Destroyer nebo Love Gun. Kromě jedné písničky se na ní žádný mega hit nenachází. To však rozhodně neznamená, že se jedná o špatnou desku. Prvním songem je chytlavá Is That You, která vše dobře načíná. Obzvláště si libuju při "pištivé" pasáži před refrénem. Ta je opravdu skělá. Za úvodní písní následuje to nejlepší, co tato deska nabízí. Krásná balada Shandi z dílny Paula Stanleyho. Výborná pomalá písnička, kterou naprosto zbožňuju. Další písní, kterou bych vyzdvyhl je Freyleho Talk To Me. Osobně opět příliš neposlouchám, ale uznávám, že to v sobě něco má. Poslední kus z toho nejlepšího je dle mého názoru skladba Easy As It Seems, velmi melodická písnička s jednoduchým refrénem.

Unmasked se nese v duchu, které nastolilo Dynasty. Album je velmi melodické a více měkčí. KISS se v této době nenacházeli příliš v optimání pohodě. Peter Criss už byl v podstatě jednou nohou pryč z kapely a záznam na desku musel odehrát studiový bubeník. Od názvu alba jde odvodit, že možná už v této době skupina přemýšlela o odložení svých černo-bílých masek. Jakoby nevěděla, co dál. Vypráví se, že Paul ani Gene tuto desku nemají moc v oblibě a písničky pro koncerty z ní prakticky nevybírají. Možná je to všechno zapříčiněno tímto špatným obdobím, které KISS na začátku 80. let zasáhlo.
reagovat

03.11.2009 dynasty21
5 stars

Vynikajúci album!!!Čo sa týka KISS, tak Unmasked mám najradšej.Obsahuje moje najobľúbenejšie piesne od tejto legendárnej kapely.Hnedˇúvodná Is That You? má stále dokáže dostať svojím skvelým refrénom.Balada Shandi patrí k najkrajším sladákom aké dokázal Paul vytvoriť. Nasledjúca Talk to me mi už nikdy nedokáže opustiť myseľ.Takto by som mohol pokračovať až do konca.Mnohí sa k tomuto dielku stavajú rozpačite, ale ja si nedokážem pomôcť. Plný počet je samozrejmosťou.
reagovat

pito63 @ 03.11.2009 15:07:24
Unmasked bol môj prvý originálny CD nosič od KISS. Nie som veľký fanúšik tejto kapely, ale táto platňa sa páči aj mne a vôbec neriešim dilemu, či je to odklon od pôvodnej tvorby. K Unmasked sa stále rád vraciam. Tie skladby, ktoré si vymenoval, ale aj ostatné na albume, sú výborné...

dynasty21 @ 13.11.2009 12:42:48
som rád,že sa spolu zhodneme:))

Ace Dave @ 10.11.2010 07:15:04
Když jsem před lety začal kompletovat diskografii KISS, ani nevím proč, ale alba Unmasked a (Music From)The Elder jsem si nechal až na úplný konec. Teď si říkám sakra proč??? Od té doby patří obě alba k mým nejoblíbenějším od KISS!!!!!

Apache @ 10.11.2010 10:47:16
Ace: U mě to bylo přesně naopak. Remastery Unmasked, Elder (a Dynasty) jsem si koupil jako první.
Jinak Dynasty a hned potom Unmasked byla první dvě alba, která jsem od KISS slyšel.
Navíc Dynasty (spolu s Dark Side of the Moon od Pink Floyd a Back in Black od AC/DC) bylo jedním z úplně prvních tří rockových alb, která jsem slyšel ve svém životě. :-)

dalibor66 @ 25.02.2012 20:15:44
Zajímavé, že alba jako Unmasked nebo The Elder která jsou u tvůrců v nemilosti poslouchám velmi rád.

27.05.2009 murphy
4 stars

Unmasked - prvni deska od KISS u nas doma, dokonce na vinylu, ve sve dobe ohromna vzacnost, uzasny prohlizeci obal s komiksem bych mozna namaloval zpameti :-) Pro mne jeden ze symbolu te romantiky prohlizet si pri poslechu LP obal. A hudba ? Asi pokracovani ve stylu Dynastu, mozna jeste o neco mekci, libivejsi, chytlave refreny, ale presto porad jeste poctiva kytarova muzika, svizna, energicka, zabavna. Perfektni uvod Is that You? (umim si ji predstavit jako otvirak na koncertu...) Pak uz se to vali raz na raz, Shandi je uzasna, Talk To Me svizna klasicka Frehleyovka, stejne jako Two Sides of the Coin, opet by ji sluselo zive provedeni. Vyjimecne tady musim pochvalit Simmonse, Naked City je moje nejoblibenejsi, You're All That I Want zase prijemny zaver desky. Nevim proc se skladby z Unmasked vubec nevyskytuji na vyberech a na zaznamech koncertu - zivou podobu vetsiny z nich bych uvital (znalci - je to tak, nebo se mylim ? mozna KISS v te dobe moc nekoncertovali, nevim)
reagovat

Apache @ 27.05.2009 12:44:52
Unmasked je hodně dobrá a příjemně obskurní popová záležitost, obvykle všeobecně podceňovaná. Obal je comicsová nádhera, to netřeba ani rozebírat - ke KISS to sedí jak ulité. Ovšem není tak docela pravda, že se písně z této desky nevyskytují na výběrech. "Shandi", která vyšla jako singl, se na různých těch Kiss Greatest Hits apod občas vyskytuje. I když pravda, z té desky asi jediná. Na živácích není z Unmasked nic, ale KISS měli myslím normálně Unmasked Tour a tehdy na koncertech určitě něco z toho alba hráli. Jen to prostě na ničem oficiálně nevyšlo.
Jinak Gene a Paul tu desku nemají rádi. Pes je zakopaný hlavně v tom, že KISS v té době prodělávali osobní krizi, nevěděli pořádně co dělat dál a navíc Peter Criss byl tehdy jako člen kapely přítomen už pouze jako figurka na obalu desky, a jeho party ve skutečnosti nabubnoval studiový bubeník Anton Fig. Možná právě špatné vzpomínky na to období mají za následek ignorování a podceňování Unmasked i ze strany KISS (tím mám na mysli samozřejmě Paula a Geneho). Kdyby Unmasked bylo komerčně úspěšnější, je skoro jisté, že i oba byznysmeni by k němu dnes měli mnohem lepší vztah. :-)

murphy @ 28.05.2009 11:07:03
jasne, koukam ze Shandi je na tom Symphony... na to nejak zatim nemam odvahu, cekam az se tady k tomu nekdo vyjadri, KISS se symfonakem, nevim nevim, kazdopadne zvedavost asi zvitezi :-)

25.03.2009 martin69
4 stars

Po příklonu k popu na Dynasty, vychází silně popové Unmasked. Už tehdy uvažují Paul a Gene o zásadní změně image. Pozdější odmaskování se ale zatím odrazí jen v názvu alba. Druhá Shandi byla velký hit. Nejvíce se mi líbí věci, které složil Ace Frehley - Talk To Me, která měla docela slušný úspěch v Evropě, Two Sides Of The Coin a Torpedo Girl. Na seznámení se s Kiss je rozhodně tato deska nevhodná.
reagovat

Apache @ 25.03.2009 15:32:52
Unmasked miluju! Už delší dobu se chystám, že si ji i s Dynasty orecenzuju. A rozhodně nebudu šetřit hvězdičkami. :-) Narozdíl od některých jiných rockových kapel si myslím, že právě Kiss popík nesmírně sluší.

martin @ 25.03.2009 15:52:36
mně s odstupem času vyšla recenze taková jaká je ,ale Shandi mám velmi rád

Apache @ 25.03.2009 17:09:46
Jj, Shandi je nejlepší.

dalibor66 @ 29.02.2012 21:40:28
Naopak, Unmasked je všeobecně poslouchatelné album a bez skladatelského průšvihu G.Simmonse.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
dynasty21
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 3x
dalibor66, Michálek
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
StarChild
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
martin69
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000