KISS - Sonic Boom

KISS - Sonic Boom - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2009

Tracklist:

01) Modern Day Delilah (Paul Stanley) 3.37
02) Russian Roulette (Gene Simmons) 4.32
03) Never Enough (Stanley/Simmons/Thayer) 3.27
04) Yes I Know (Nobody's Perfect) (Stanley/Simmons) 3.03
05) Stand (Paul Stanley) 4.50
06) Hot And Cold (Gene Simmons) 3.37
07) All For The Glory (Paul Stanley) 3.49
08) Danger Us (Paul Stanley) 4.23
09) I'm An Animal (Gene Simmons) 3.47
10) When Lightning Strikes (Stanley/Simmons/Thayer) 3.45
11) Say Yeah! (Stanley/Simmons/Singer) 4.27

Recorded 2009 at Conway Recording Studios, Hollywood, California
Produced by Paul Stanley & Greg Collins


Obsazení:

Paul Stanley - rhythm guitar, lead vocals on 1, 3, 5, 8, 11
Gene Simmons - bass guitar, lead vocals on 2, 4-6, 9
Eric Singer - drums, lead vocals on 7
Tommy Thayer - lead guitar, lead vocals on 10

 
21.10.2012
4 stars

Kiss vydali po jedenácti letech nové album, kterým se podle slov zpěváka Paula Stanleyho chtěli vrátit do sedmdesátých let. Já osobně jsem měl před poslechem tohoto alba velké očekávání. Kiss totiž od vydání alba Psycho Cirkus zažily hodně změn. Na albu Psycho Cirkus hraje Ace Frehley a Peter Criss. Frehley skupinu znovu opustil a nahradil ho Tommy Thayer. Na chvíly skupinu opustil i Peter Criss, který se ale na místo bubeníka na chvíly vrátil. Pak se znovu rozhodl skupinu opustit a nahradil ho minimálně o třídu lepší bubeník Eric Singer, který už s Kiss spolupracoval dlouho před tím a už byl i členem skupiny před tím než se vrátily Criss a Frehley. Toto je tedy 1. album, které Kiss nahráli v sestavě Stanley, Simmons, Thayer, Singer. Zatímco pro Thayera to bylo první album, které se skupinou nahrál, pro Singeru to bylo po albu Carnival of Souls z roku 1997 už druhé album, které se skupinou nahrál. Teď už k recenci Sonic Boom. Začíná to singlem Modern Day Deliah, který je podle mě zároveň nejlepším songem na tomto albu. Poslouchám ho velice často a mám ho dokonce jako vyzvánění. Druhá píseň Russian Roulette mě moc neoslnila, ale občas si ji poslechnu. Třetí píseň Never Enough je jedna z mích oblíbených na albu. Stanley při zpěvu refrému této písně má chvílemi až mekotavý hlas, ale jinak bych k písni neměl žádné výčitky. Yes I know (Nobody's perfect) je spíše slabší píseň, která mě nijak nenadchla. Podle mě je to nejslabší píseň na albu. Další píseň Stand je podle mě celkem podboná Never Enough. Stejně jako při Never Enough zde má zpěvák Stanley chvílemi až mekotavý hlas, ale stejně jako Never Enough jsem si tuhle píseň i přes to oblíbil. V další písni s názvem Hot and Cold se mi líbí styl Simmonsova zpěvu. Přijde mi jako leppší a melodičtější sestra již zmiňované písně Russian Roulette. Pak přichází píseň All for the Glory u které je podle mě obrovská škoda že ji Kiss nehráli žive. Tahle píseň mě uplně dostala. Další píseň Danger Us Mě nijak neoslnila. Podobně jako Yes I Know (Nobody's Perfect) bych ji řadil ke slabším písním na albu. Dostáváme se k Genovo I' m an Animal. To je prostě Genova Metalová klasika. Podle mě jedna z nejlepíš písní na albu a jsem moc rád že ji Kiss několikrát zahráli i živě. V další písni When Lightning Strikes se dostává místy ke zpěvu i Tommy Thayer a opět si myslím že je velké škoda že ji Kiss nehráli živě. Nakonec Say Yeah. Tuhel skladbu sem si musel pustit několikrát. Ne proto abych ji přišel na chuť ale proto že na mě udělala velký dojem. Celkově bych album hodnotil tak, že se návrat do sedmdesátých let Kissákům nad moje očekávání povedl. Na závěl přikládám žebříček písní
1. Modern Day Deliah
2. Say Yeah
3. I'm an Animal
4. All for the Glory
5. Never Enough
6. Stand
7. When Lightning Strikes
8. Hot and Cold
9. Danger Us
10. Russian Roulette
11. Yes I know (Nobody'
s Perfect)

reagovat

vmagistr @ 21.10.2012 17:14:20
Jen poznámka: Singer hrál už na Revenge, takže je Sonic Boom jeho v pořadí třetí, nikoli druhé studiové album s KISS.

Jinak svůj názor jsem vyjádřil o několik recenzí níže, bohužel se ani po dalších posleších nic nezměnilo.

@ 22.10.2012 06:57:54
Máš pravdu na Revenge jsem si nevzpomněl

pito63 @ 03.06.2013 14:53:22
SpaceAce
Skús kontaktovať administrátora Pokiho, aby nanovo priradil recenzie k Tvojmu menu.
Poki - poki28@seznam.cz

05.09.2012 StarChild
4 stars

Po 11 letech od vydání desky Psycho Circus se KISS rozhodli v té nejnovější sestavě vydat nové album, které pojmenovali Sonic Boom. Album debutovalo na 2. místě žebříšku Billboard 200, když se jej v prvním týdnu vydání prodalo 108 000 kopií. Bylo to nejvyšší umístění KISS v celé jejich histori. Předčili i svoji reuniovou desku Psycho Circus, která v roce 1998 obsadila místo třetí. Magazín Metal Hammer album zařadil na 13. příčku seznamu nejlepších Metalových alb za rok 2009. Do roku 2012 se Sonic Boomu v USA prodalo přes 294 000 kopií.

Album načíná energická Modern Day Deliah, která patří mezi to absolutně nejlepší na celém Sonic Boomu. Výborná písnička, která se stala při následující koncertní šňůře klasickým otvírákem. Hned za ní se prezentuje Gene se svojí Russian Roulette, která obsahuje zajímavé pasáže a výbornou práci s kytarou. Singl Never Enough mě příliš nenadchl. Neříkám, že je úplně špatný, ale rozhodně to není nic převratného. Yes I Know (Nobody´s Perfect) je spíše slabší písnička, ke které jsme si cestu nenašel. V podstatě jediné, co mě na ní zaujalo, jej její začátek, který mi v prvních sekundách silně připomíná Say Yeah. Další skladba Stand ve mě budí rozporuplné pocity. Pěvěcky se v ní střídají Stanley se Simmonsem, jako třeba v Shout It Out Loud. Stand není špantá, ale něco mi na ní vadí. Přijde mi, že to není uplně takové kissácké. Hot and Cold hodnotím průměrně, povedený je závěrečný riff. V sedmé písničce All For The Glory se dostává ke slovu i bubeník Eric Singer a musím říct, že tahle písnička mě velmi nadchla. Erica mám moc rád a byl jsem velmi potěšený, že se na desce pěvěcky podepsal. Co se týče zpěvu, tak je na tom výborně. Danger Us je Paulova klasika, která nikho nezklame. Nejzářivějším hitem z pohledu Gena Simmonse je bezesporu metalová nálož I´m An Animal, která je opravdu vydařená. Ve skladbě číslo 10 When Lightning Strikes se nám se zpěvem předvádí i Tommy Thayer a jedná se o další povedené dílko. Škoda jen, že tuhle písničku nehráli naživo. Myslím si, že by to nebylo vůbec špatné zařadit do jejich repertoáru. Tommy by tak alespoň nemusel zpívat pořád dokola omýlanou Shock Me, která byla typická pro Ace. Tohle by bylo něco vyloženě Tommyho. Desku uzavírá hitovka Say Yeah, která společně s Modern Day Deliah patří k tomu nejlepšímu. Tuhle písničku zbožňuju.

Sonic Boom bylo hodně očekávané album a já si myslím, že své fanoušky nezklamalo. Základními třemi pilíři jsou bez debat Modern Day Deliah, Say Yeah a I´m An Animal. Hrozně se mi líbí, že se pěvěcky prezentují i Tommy s Ericem. Jejich písničky jsou hodně povedené a určitě zvyšují kvalitu celého Sonic Boomu. Pominuly skladby Yes I Know (Nobody´s Perfect) a Hot and Cold, které mě zkrátka nezaujaly, tak musím říct, že Sonic Boom se KISS sakra povedl. Paul Stanley o něm prohlásil: " Záměrem tohoto alba nebylo dát lidem vědět, že jsme pořád tady. Šlo o to, že jsme lidem ukázali, že je stále můžeme naší hudbou uzemnit!" Lepší charakteristiku Sonic Boom nepotřebuje!
reagovat

Mohyla @ 06.09.2012 14:00:15
Mne tento album tiež chutí od vydania, časový odstup na tom nič nezmenil, je taký "šťavnatý", s hodnotením súhlasím, myslím, že **** si zaslúži!

@ 21.10.2012 12:32:02
Téměř ve všm s tebou souhlasím

22.10.2011 rocknrolldejw
5 stars

Začátkem roku 2009 Kiss ohlásili nové album po jedenácti letech s názvem Sonic Boom. Ještě před vydáním se členové KISS k tomuto albu vyjádřili. Nejvíce pozornosti asi přilákal komentář Gena Simmonse, který prohlásil, že Sonic Boom je nejlepší album Kiss za posledních 30 let. Tak jako každý fanoušek Kiss jsem byl na toto album zvědavý.

Hned po doznění první skvělé písně Modern day delilah z obdivuhodným riffem jsem cítil, že poslouchám jednu ze starších desek Kiss . Následuje Russian Roulette, která zajímavě střídá tempa a basové výplně také stojí za zmínku. Paulova Never enough znovu poukazuje na klasičnost tohoto alba a Genova Yes I know má velmi pozitivní náladu. Stand je klasická stadiónová vyřvávačka podobná poněkud starší God gave rock n´roll to you. Při poslechu Hot and cold mě zaujal úvodní riff, bohužel sloka není poněkud výrazná, refrén průměrný a z toho plyne, že je to asi nejslabší píseň alba. Ke zpěvu se dostává i bubeník Eric Singer ve skladbě All for the glory. Paulova Danger us je klasická rocková vypalovačka s neuvěřitelným kytarovým sólem. Extra dunícím riffem začíná nejmetalovější skladba Im an animal v podání Gena Simmonse. Tommy Thayer je poprvé za mikrofonem ve skvělé When lighting strikes a desku ukončuje Say yeah, která má asi nejhitovější potenciál ze všech písní. Obal desky je velice jednoduchý, ale přesto vypadá skvěle a přesně tohle fanoušci chtějí. Sonic Boom mě opravdu mile překvapilo, tato deska je nezbytnou součástí každé metalové sbírky.

reagovat

dalibor66 @ 22.10.2011 16:29:07
Živočišné,plné energie a velmi muzikální album. Mnohé kapely nedají dohromady své Best Off album jako je toto řadové Kiss. Z Yes I Know se sice malinko hůře vyrovnávám,ale deska jako celek je skvělá a Say Yeah patří dle mě k největším hitům celé rockové historie. Im an Animal má mrazivou atmosféru a patří k tomu nejlepšímu co Kiss nahráli.Kapela je ve vrcholné hudební formě a Tommy Thayer svou solovou kytarou výborně navazuje na Frehleyho nejlepší výkony. Album zní velmi uvolněně a bezprostředně, žádný kalkul, Kiss mají prostě rock v krvi a jsou takoví staří dobří vyslanci rockové minulosti.

rocknrolldejw @ 22.10.2011 18:39:34
dalibor66 - Už několikrát jsem zaregistroval, že Yes I Know by neměla být na albu. Vůbec nevím proč, podle mě nádherný odkaz na 70. léta.

vmagistr @ 22.10.2011 22:13:27
No...notně opotřebované hlasy Paula a Gena jsou to jediné, co mi ještě připomíná, která že kapela tohle album vlastně natočila. Je to hlasité, je to agresivní, ale nepřipomíná mi to nic, co KISS ve své kariéře nahráli. Sonic Boom vidím jako album, které se snaží (až podbízivě) jít s dobou, ale žádné zapamatovatelné momenty (možná kromě melodické Stand), kvůli kterým bych měl potřebu si album jen tak pustit (po přečtení téhle recenze jsem učinil výjimku, abych reagoval s čerstvými dojmy v hlavě), jsem tu neobjevil.

Obal alba je kapitola sama pro sebe. Něco tak nevkusného podle mě KISS na desce v celé své historii neměli. Proti němu je (řečeno s nadsázkou samozřejmě) i samotný obsah materiálem nejvyšší jakosti).

KISS se tahle deska podle mě zkrátka od začátku do konce hrubě nepovedla.

dalibor66 @ 23.10.2011 09:45:39
Hlavně mám dojem, že se Ti od začátku až do konce nepovedl Tvůj příspěvek.

vmagistr @ 23.10.2011 10:21:09
dalibor66: Proč by měl být můj příspěvek nepovedený? Vyjádřil jsem v něm svůj názor, toť vše. Z Tvého předchozího komentáře vidím, že se Ti Sonic Boom líbí. Proč ne, já Tvůj pohled na věc respektuji, i když to sám vidím jinak. Respektuj tedy prosím i Ty ten můj.

rocknrolldejw @ 23.10.2011 11:07:31
Abych pravdu řekl tak ten obal by mohl být hezčí. Je hodně podobný obalu Rock And Roll Over, ale zase taková hrůza to není. Už se těším na novou desku. Měla by se nazývat Monster, to mě ze začátku trochu vystrašilo. Vlastně když jsem poprvé slyšel, že Sonic Boom se bude jmenovat Sonic Boom tak jsem z toho taky neměl nejlepší pocit. Teď se mi ale název zdá v pohodě a docela se mi i líbí :)

dalibor66 @ 23.10.2011 13:44:40
vmagistr: Ano, tolerance k názoru, vím o to žádáš, ale zaráží mě, že Ty naopak na Sonic Boom nenacházíš nic pozitivního a to je svým způsobem netolerantní ke Kiss,protože toto album je určitě možno kritizovat, ale ne odepsat jako se to tak trochu povedlo Tobě. "Snaží se jít až podbízivě s dobou",ale ta deska nejde vůbec s dobou, ona je svým aranžmá a produkcí v podstatě nemoderní a byl to samozřejmě záměr tvůrců, přesně jak to vyjádřil Gene,prostě staromilská. Takto se chtěli hudebně vyjádřit a tento styl jim nakonec sedí i když samozřejmě Kiss jsou kapela která celkem překračuje hranice žánrů nebo jsou v rámci rocku minimálně velmi kreativní.Jediná moderněji znějící skladba je snad jen Modern Day Delilah, jinak je to v podstatě samé retro v tom nejlepším slova smyslu."Žádné zapamatovatelné momenty", tak tady se mi trochu zdá, že jsme každý poslouchali jiný Sonic Boom a ty možná od jiné skupiny, protože Kiss jsou pokud ničím jiným celkem výjimeční schopností napsat lehce zapamatovatelnou písničku, někdy to sice sklouzne k odrhovačce, ale co je podstatné vždy si můžeš jejich skladby lehce zapískat nebo zazpívat refrén, proto tak dobře znějí v "unplugged" verzích a to je i případ Sonic Boom. Tebou zmíněná Stand a Never Enough a Say Yeah(ta absolutně) a Hot And Cold a Yes I Know(rocknrolldejw: mrzí mě,že Tě zklamu - to je tak trochu případ té odrhovačky a podobně moc nemusím na Asylum třeba Trial By Fire a na Crazy Nights zase Hell or High Water)a taky When Lightning Strikes a vlastně celé album je takové pozitivně melodické s jednou vyjímkou a to je Im An Animal a i ta má melodii jen víc temněji laděnou. Pod Love Gun jsi napsal, že ho máš hodně rád, tak mi prosím tě řekni jak Ti znějí odlišně proti Sonic Boom skladby jako Christine Sixteen, Tomorrow And Tonight, Hooligan, Plaster Caster atd..

rocknrolldejw @ 23.10.2011 13:55:43
Aha, tak to já mam zase třeba Trial By Fire moc rád. Taktéž Hell Or High Water :)

vmagistr @ 23.10.2011 14:53:25
Takže: Proč bych nemohl jakékoliv album jakékoliv kapely(nejen Sonic Boom) jak říkáš "odepsat", pokud se mi nelíbí? Je to pořád jen v rovině mého názoru, nic objektivního.

Já ze Sonic Boomu vnímám takové to "já jsem tady, kupte si mě" - snahu za každou cenu, prvoplánovitě zaujmout. Přijde mi to, jako by se KISS tímto albem snažili nalákat nové příznivce (tenhle úmysl mimochodem nijak neodsuzuji), kteří třeba ani jejich předchozí tvorbu příliš neznají (samozřejmě se ale album může líbit i těm, co KISS poslouchají už od jejich začátků). Na tom, být vlezlejší a provokativnější než veškerá konkurence a tím na sebe nalákat fanoušky, KISS ostatně založili celou svou obchodní strategii, jenže tady už podle mě neudrželi míru.

Formulaci "Žádné zapamatovatelné momenty" jsem, přiznávám, zvolil poněkud nešťastně. Spíše jsem měl napsat "žádné momenty, které by mi stály za zapamatování". Ano, skladby na albu nejsou nijak komplikované (ráznosti a přímočarosti si na KISS od té doby, co jsem je poznal, velmi cením) - ale pod tím novotou se lesknoucím pozlátkem (nemůžu si pomoci, album mi staromilsky nezní ani v nejmenším) neslyším hudební nápady, které by mě zaujaly.

Ano, Love Gun mám rád a za tím si stojím. Christine Sixteen - klavír, místo kytarového sóla Gene mluví. Tomorrow and Tonight - stopka a zpěv acapella atd. Takovéto momenty, které narušují jednotnou šablonu, mi na Sonic Boomu chybí.

A hlavně - v 70. letech KISS hráli rock, od Creatures (v některých momentech už na Elderu) přichází zmetalizování zvuku a projevu kapely - a v této pozici KISS zůstali až dosud. Proto by mohli jen těžko, pokud by radikálně nezměnili svůj (zhruba po 35 let aplikovaný) přístup ke skládání, natočit desku podobnou těm ze 70. let.

vmagistr @ 23.10.2011 14:56:47
edit: ...zhruba po 25 let aplikovaný...

Petr Gratias @ 28.12.2011 20:47:01
Zdravím Rocknrolldfejwa...
mluví z Tebe velký fanoušek KISS - to je jasné každým coulem, když si přečtu Tvoji recenzi alba Sonic Boom....
přesto si ale myslím, že stavět KISS nad DEEP PURPLE
(viz hodnocení alba Burn) mi připadá hodně odvážné.
Já vím, že máme právo každý na svůj úhel pohledu, ale přece jenom si myslím, že DEEP PURPLE (třebaže se na albu Burn představují s novou sestavou a jistým odbočením od jejich klasického hardrockového modelu)jsou na tom instrumentálně, autorsky a zejména interpretačně mnohem líp než čertovi tovaryši KISS....
Ten počet hvězdiček samozřejmě není rozhodující, ale pokud bychom se měli vymezit vůči "králům" a "králíkům", tak by to přece jenom mělo být znát.
Díky za pochopení.

vmagistr @ 29.12.2011 10:54:43
Petr Gratias: Nevím, jaký přístup k hvězdičkování volí rocknrolldejw, ale porovnávat hodnocení alb od různých interpretů je minimálně ošidné (vlastně jako celé hvězdičkování).
Já osobně se poslední dobou snažím hvězdičkovou stupnicí vždy zhruba postihnout veškerou tvorbu interpreta či kapely (a hodnocení tedy funguje pouze v tomto rámci).
Z pouhého rocknrolldejwova hvězdičkového hodnocení Tebou uvedených desek tedy možná nemusí nutně vyplývat, že je některá z nich lepší a některá horší.

Petr Gratias @ 29.12.2011 11:26:22
Zdravím Vmagistra....
mohu s tím souhlasit.
Bohužel nebyl vymyšlen lepší systém, jak ohodnotit
kvalitu daného alba a samozřejmě všedchno je ryze subjektivní.
Tohle je hodně obšírné a ošemetné téma, které se nedá jednoznačně vyjádřit nějakou tezí....
Reagoval jsem na určitý aspekt v daném tématu, proto ta moje reakce, ale s tím výše uvedeným míněním se ztotožňuji.

b.wolf @ 29.12.2011 15:26:51
Kiss jsem vždycky vnímal spíše jako taková americký Katapult, který kromě pár chytlavých hitů měl akorát super show. Tohle album ale k nejlepší rozhodně nepatří. Poslední slušná fošna byl Carnival of souls, toto už je jenom vývar 6x louhovaný. Souhlasím s vmagistrem; hodnotím max. 2 hvězdami, za víc nestojí.

b.wolf @ 29.12.2011 15:27:50
Kiss jsem vždycky vnímal spíše jako takový americký Katapult, který kromě pár chytlavých hitů měl akorát super show. Tohle album ale k nejlepším rozhodně nepatří. Poslední slušná fošna, kterou Kiss vydali, byla Carnival of souls, toto už je jenom vývar 6x louhovaný. Souhlasím s vmagistrem; hodnotím max. 2 hvězdami, za víc nestojí.

dalibor66 @ 18.01.2012 22:01:22
Tak americký Katapult,ale za sto let si mnoho lidí někde zapíská melodii Vojín XY, Blues opuštěný postele, Stovky hotelů, Někdy příště,Svobodárna,Dvě růže krepový,Lesní manekýn atd., mám pokračovat, ale to není třeba, protože v tomto případě je to pro Kiss pocta.V jednoduchosti je síla,ale bez talentu neuděláte nic a Kiss jsou toho důkazem,protože ta prapodstata všeho je nápad,nápad který vás provází v nejvzdálenější budoucnosti, odkaz pro budoucí generace. Poslouchám Danger Us,Im an Animal,Russian Roulette,Modern Day Delilah,Say Yeah a také Detroit Rock City,Love Gun,Makin Love,Deuce,Beth,I Was Made For Loving You, A World Without Heroes,Black Diamond,Goin Blind,Forever,Tears Are Falling. Mám pokračovat?

Cossack @ 18.01.2012 23:11:40
Taky mám rád "Russian Roulette"... Ale od ACCEPT! :-D
(Ač mám KISS hodně rád, touhle nahrávkou mě neoslovili, natož aby uspokojili.)

dalibor66 @ 22.02.2012 21:48:09
Co jsi čekal? Jakým hudebním směrem se dle tebe měli vydat?

Cossack @ 06.09.2012 18:58:17
Čekal jsem, že se mi to album bude líbit (aspoň pár skladeb); a ono nic… Co na tom nechápeš?
Na předchůdci "Psycho Circus" jsem si několik dobrých písní našel, tady ne.
Kam se měli „vydat” neřeším, mě zajímá, jaká je muzika, ne, kam se kapela ubírá.
(Jsem zvědav, jak dopadne jejich letošní avizovaná novinka.)

vmagistr @ 06.09.2012 19:45:33
Cossack: na "Monster" (už ten název mi přijde trošku "laciný", ale důležitější bude hudba) jsem taky zvědavý. Singl "Hell or Hallelujah" se mi vcelku líbí, tak uvidíme, s čím se pánové vytasí.

Cossack @ 06.09.2012 22:31:32
Já taktéž. :-)
(Co se týče názvu, to nemusí nic znamenat – i Motörhead vydali v roce 2006 album s klišovitým „nicmoc” názvem "Kiss Of Death" (prý to prosadil kytarista Phil) a je dost v pohodě, takže snad to u KISS bude taky tak…)

@ 23.10.2012 17:22:34
Já nechápu lidi co na albu nemůžou najít žádné pozitivní věci. I'm An Animal, Modern Day Deliah, Say Yeah, Never Enough nebo All for the glory. Zkuste si album poslechnout ještě jednou. Já věřím že na něm pozitivní věci najdete.

Cossack @ 23.10.2012 19:04:04
Tak to já zase ano…
Naopak nechápu ty lidi, kteří komolí názvy alb a píší např. "Psycho Cirkus", místo správného "Psycho Circus" (zejména jedná-li se o skalní fanoušky skupiny).
:-P

Mohyla @ 24.10.2012 05:57:16
SpaceAce. S tým sa netráp. To je a bude stále, sto ľudí, sto chutí. To je ako by si nechápal, že niekomu sa páčia blondínky, keď tebe sa páčia tmavovlásky. Vidíš to aj podľa rôznych reakcií na recenzie.

vmagistr @ 23.10.2012 23:30:02
SpaceAce: Mohyla to říká správně, každý máme své chutě - a taky by byla nuda, kdybychom se ohledně hudby všichni shodli na všem, nemyslíš?
Cossack: Doprčic...pro jistotu jsem mrkl do své recenze a je to tak, jak říkáš. Fakt netuším, proč jsem to tehdy psal s "k" - Psycho Circus je samozřejmě správně. Na svou omluvu mohu dodat pouze to, že se za skalního fanouška nepovažuji :)

@ 24.10.2012 07:12:58
Já jsem taky několikrát napsal Psycho Cirkus místo Psycho Circus a mezi jejich skalní fanoušky se počítám.

29.06.2010 Dominik Hrubý, 17 let, Praha
4 stars

Další docela povedené album, časově k mojí generaci blíže než Destroyer, Love Gun a jiná... Jediná skladba která mi moc nesedí je Never Enough. Naopak za nejvydařenější považuji Say Yeah a Yes I Know (Nobody's Perfect). Myslím, že hudebně je Sonic Boom celkem podobný právě Love Gun a Destroyeru, což jsou má nejoblíběnější alba :)
reagovat

03.12.2009 murphy
4 stars

Sláva, je tu nová deska. Ta zpráva mne opravdu potěšila, po úmorné sérii všelijakých komerčních "anniversary hits", kde se donekonečna omýlá to samé je to opravdu úleva. Celé to zní jako nejlepší alba ze sedumdesátých let - záměr, který se určitě povedl, zvuk na výbornou, kytary, bicí, zpěv – všechno OK. Docela pobaví napodobování Crisse a Frehleyho v „Yes, I know“. Opravdu oceňuji, že z desky sálá pohoda, nadhled, energie. Po těch letech klobouk dolů. Co ovšem vůbec nechápu je umělecký záměr na obalu – ne že by KISS měli bůhvíjak pěkné obaly, ale tohle je myslím vrchol nevkusu. Jinak pouštím stále dokola a jsem velmi spokojen.
reagovat

Dalibor Herman, F-M @ 16.03.2010 17:06:51
Výborná deska,jen nikdy nepochopím jak se na ni mohla dostat skladba YES I KNOW (NOBODY'S PERFECT). To nemá metr,ale Gene má jiný, vkus viz jeho druhé solo album ASSHOLE.Koupeno v levných knihách za 19 kč, odpovídá ceně.

18.10.2009 kiss14
4 stars

Myslím, že album je oproti Psycho cirkusu mnohem lepší a vyváženější, téměř šedesátníci (Gene už ano) odvedli skvělou práci a po Revenge je to zase skvělé album, možná s jednou slabší písničkou (All for glory - nějak jí nemůžu přijít na chuť). Pro mě jsou tady 3 'pecky' Ruská ruleta, Stand a vyloženě koncertní I'm an animal. Teď kdyby ukončili kariéru, dalo by se říct: v nejlepším přestat,...jen doufám, že udělají ještě šnůru po Evropě...
reagovat

redrocker @ 18.10.2009 16:20:10
Myslím, že STAND je nejhorší píseň alba. Hlavním důvodem mého názoru je opravdu vlezlý a tuctový refrén.Opět se ukázalo, že Paul je umělec a Gene je obchodník, jeho písně jsou propadák!

deadly death @ 28.10.2009 22:16:41
myslím že gene má taky světlé chvilky. jeho přístup je "nejednoznačný". paul je geniální hitmaker gene mi příjde jako..... srdcař. no tak to vidím asi jenom já. unholy, rock'n'roll hell, burn bitch burn, only you, a world without heroes, dost dobré.

redrocker @ 16.03.2010 19:59:36
burn bitch burn je, podle mne, hrozná slátanina. Jinak tebou uvedené ostatní věci jsou parádní.

fanda955 @ 31.03.2010 10:39:27
docela podle mě dobrá deska ale psycho circus se my taky líbý nevím čím to je ale kdyš sem si psycho circus pustil pod 6 tak se my začala líbit

fanda955 @ 10.04.2010 10:08:11
ze sonic boom patri k mym nejoblibenejsim pisnickam:sey yeah,russian roulette,modern daydelilah,all for the glory. podle me nej pisne alba

Mr.Black @ 03.10.2011 12:50:09
Proboha, "Fando955", nauč se český pravopis!!!

gunslinger @ 03.10.2011 13:32:46
a ty tu nemudruj !!!

11.10.2009 deadly death
3 stars

Konečně. Je tedy konec čekání na nové album amerických KISS.
Koupil jsem si tří diskovou verzi. Tedy Sonic Boom, plus druhé CD znovu nahraných klasických songů, a DVD s koncertem. Celý titul je pro fanouška velmi dobře vybaven. Za necelých pět set korun skvělý přírustek do diskografie. Avšak to podstatné je hudba samotná. No... Sonic Boom je pohodové album bez výrazného songu. Vše se valí ve středním tempu od jedničky k jedenáctce. Skladby jsou profesionální prací všech členů. Skladby plné vokálů. Celá kapela funguje jako dobře namazaný stroj, avšak albu chybí vyrazná píseň. Nějaká pecka. Člověk se nemůže zbavit dojmu jako by něco ještě chybělo. Vlastně se jedná o rutinní práci. Po několikátém poslechu celého alba jsem první dojem přehodnotil, páč na něj nikdy nedám, a moje cvičené ucho hifistovo zaslechlo několik perel. Myslím že za poslech stojí písně: Modern Day Delilah, Say Yeah! a Tommym zpívaná: When Lightning Strikes, jsou výraznějšími. Jednu si střihl i Eric Singer.
Závěrem snad jen, že se jedná o slušné album sahající někam k Rock And Roll Over, což naznačuje grafická úprava titulu. Kvality třeba, "Psycho circus", ale nedosahuje. Jen ještě poznámku. Paulův hlas začíná být poškozen dlouhodobým koncertováním. Však ho nijak nešetří. A je to znát.
Sečteno, podtrženo... Dobré album do zbírky, náhodného kolemjdoucího asi nezaujme.
reagovat

@ 11.10.2009 00:44:18
Po zatím dvou posleších bych za (o něco) výraznější věc označil nejspíš All For The Glory (můj tip na singl). Ta jediná mi jakžtakž utkvěla v paměti. Největším peckám z minulosti KISS se ovšem nevyrovná ani ona. Chystám se tomu albu dát ještě třetí šanci, ale v kontextu celé diskografie se mi v tuto chvíli jeví spíš jako podprůměr. PS: Psycho Circus se mi ale nelíbil ještě víc. Tam bylo něco těžce špatně...

Lucka @ 21.12.2009 12:42:30
Pěkně napsané, se srovnáním např. s Psycho Circusem se mi taky zdá slabší.. Nejvíc mě asi zaujala písnička s Tommym - When Lightning Strikes, ta je dobrá a Modern Day Delilah je taky pěkná. Ale když si vzpoměnu na to, jak jsem do Psycha tenkrát zapadla okamžitě.. tentokrát se to nestalo.. Na tomhle albu jsem si našla oblíbený songy, ale až když jsem to poslouchala víckrát po sobě.
Přesto, jsem ráda, že nám bylo nabídnuto, abychom si Kiss poslechli ještě jednou v nečem novém.

boffors @ 19.02.2011 16:19:28
Ani mě deska Sonic Boom příliš nezaujala,na desce není skladba která by mne chytla za srdce.
Tolik kritizované desce Psycho Circus nešahá Sonic Boom ani po kotníky.

dalibor66 @ 27.01.2012 20:22:30
Sonic Boom je velmi zdařilé,neučesané, poctivě hardrockové album,plné nápadů, dravosti a pozitivní agresivity.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
rocknrolldejw, dalibor66
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
StarChild, Mohyla
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000