KISS - Psycho Circus

KISS - Psycho Circus - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1998

Tracklist:

01. Psycho Circus (Stanley/Cuomo) 5:30
02. Within (Gene Simmons) 5:10
03. I Pledge Allegiance to the State of Rock & Roll (Stanley/Cuomo/Knight) 3:32
04. Into the Void (Frehley/Cochran) 4:24
05. We Are One (Gene Simmons) 4:41
06. You Wanted the Best (Gene Simmons) 4:15
07. Raise Your Glasses (Stanley/Knight) 4:14
08. I Finally Found My Way (Stanley/Ezrin) 3:40
09. Dreamin' (Stanley/Kulick) 4:12
10. Journey of 1,000 Years (Gene Simmons) 4:49
11. In Your Face (Gene Simmons) 3:40

Recorded January/April 1998
Produced by Bruce Fairbairn


Obsazení:

Gene Simmons - bass guitar; rhythm guitar on 5, vocals
Paul Stanley - rhythm guitar; lead guitar on 1, 3 & 6, bass guitar on 5, 7 & 8, vocals
Ace Frehley - lead guitar (credited, but only appears on 1, 4 & 6), vocals
Peter Criss - drums (credited, but only appears on 4 & 6), vocals
&
Bruce Kulick - lead guitar on 2 (intro)
Tommy Thayer - lead guitar
Kevin Valentine - drums
Shelly Berg - piano on 10

 
04.09.2012 StarChild
4 stars

Po pompézním reunionu původních členů KISS ze 70. let, se kapela rozhodla, že natočí nové album, které mělo být absolutní peckou. Jak se však později ukázalo, deska nezabodovala, tak jak se čekalo. Paul Stanley o ní prohlásil: "Pokusili jsme se nahrát rizí album KISS, ale to byl nešťastný pokus protože tu nebyla skutečná kapela. Pokud chce skupina udělat skvělé album, musí sdílet stejné úmysly, ale to jsme my neměli." KISS sice Psycho Circus nahrávali v původní sestavě, ale Peter Criss a Ace Frehley se něm podíleli minimálně. Jak už u nich bylo zvykem i v 70. letech, kdy byli jejich party nahrávany studiovými muzikanty... Já osobně jsem tohle album tolik naposlouchané neměl a tak jsme si řekl, že se na něj trošku víc zaměřím a uvidím, jak na mě zapůsobí. A můžu říct, že bych ho neviděl tak kriticky jako většina fanoušků.

Úvodní skladba, která propůjčila název i celé desce, je podle mého názoru velmi povedená a určitě patří k těm nejlepším písničkám na albu. Proto taky není divu, že byla živě zahrána i na Alive IV Symphony. Druhou písničkou v pořadí je Within, kterou zajisté ocení skalní fanoušci Gena Simmonse. Tahle věc mě nejvíce dostala svými kytarovými riffy. Dostáváme se ke skladbě s velmi dlouhým názvem I Pledge Allegiance to the State of Rock and Roll, pod kterou se podepsal Paul Stanley. Tenhle song prostě neurazí, řekl bych taková klasika od Paula. V písničce číslo 4 se ke zpěvu dostává Ace Frehley. Přiznávám se, že tohoto člena nemám vůbec v lásce, byť kdysi tvořil původní sestavu KISS. Avšak u této skladby musím říct, že je výborná. Řekl bych, že je možná ještě o fousek lepší, než známější Shock Me. Pátá skladba mě mila překvapila. Když jsem ji slyšel, tak jsem pomalu ani nemohl uvěřit, že se jedná o Genovu tvorbu. Tohle bych od něj opravdu nečekal. Tahle písnička se mu sakra povedla a jenom mě mrzí, že nedosáhla větší popularity. You Wanted The Best je další skvělá pecka, ve které můžeme slyšet všechny čtyři členy zpívat. Zajímavý je i text, o kterém Gene prozradil, že je inspirován časy, kdy si v kapele každý stěžoval a dožadoval se svého. Sedmá Raise Your Glasses mě rovněž nezklamala. Naopak mě překvapila a její melodický refrén se mi zavrtal hluboko do hlavy. I Finally Found My Way je věc pro milovníky sametového chrapláku Petera Crisse. KISS chtěli zřejmě nahrát mladší sestřičku Beth, ale to se jim nepovedlo a skladba nikdy nebyla hraná živě. Já jim mám celkem rád a čas od času si ji poslechnu. Dreamin´je další skvělý počin Paula Stanleyho. Tahle písnička se mu opravdu povedla. O závěrečnou skladbu alba se postaral Gene Simmons a jedná se důstojné zakončení této dlouho očekávané desky.

Z mého hodnocení jde určitě poznat, že se mi album Psycho Circus líbí a nic proti němu nemám. Hodně se srovnává s Carnival of Souls, takže kdybych já měl tyto dvě desky porovnat, určitě bych vyzdvyhl Psycho Circus. Tahle deska je pro mě zkrátka mnohem lepší než COS, které někteří fanoušci vynáší možná až moc do nebe. Sám pořádně nevím proč Psycho Circus nedosáhlo větší obliby, protože si myslím, že se jedná o kvalitní materiál. Možná to bylo dobou, ve které bylo nahráno, možná to bylo moc zastaralé. Opravdu nevím. Já jsem si k němu však cestu našel a hodnotím jej kladně.
reagovat

06.01.2012 rocknrolldejw
5 stars

Podle recenzí, co jsem na toto album četl se mnou asi nebude většina lidí souhlasit. Psycho Circus mě velice mile překvapilo a hned úvodní vál stojí opravdu za to. Geneova Within je démonická věc se skvělým vyřvávaným refrénem. I Pledge Allegiance To The State Of Rock and Roll mám hodně rád. Jednoduše řečeno: Paulova věc, která rozhodně potěší. Ke slovu se taky dostává Ace v jeho rockový vypalovačce Into The Void, která určitě patří mezi silnější kousky na tomto albu. Pátá v pořadí je pohodová We Are One, což je věc kterou bych do Genea zrovna neřek. You Wanted The Best, se skvělým nápadem čtyř sólově zpívajících členů kapely, překvapuje hlavně svým neobvyklým réfrénem. Raise Your Glasses jsem ze začátku neměl zrovna extra v oblibě kvůli té vlezlosti. Po několika posleších mě tahle melodická vyřvávačka natolik chytla, že jí nemůžu dostat z hlavy. Výborná píseň! I Finnaly Found My Way má určitý potenciál, který ale podle mě nebyl na 100% využit. Skvělou atmosféru této nádherné baladě dodává Peterův hlas, který se už osvědčil v takových hitech jako Beth nebo Hard Luck Woman. Dreamin' má jednoznačně nejlepší riff na albu. Sklidnění ve sloce a vynikající sirovej rifrén dává písni ten skvělej říz. Závěrečnou Yourney Of 1,000 Years jsem na první poslech moc nepochopil ale po dalším poslechu jsem jí přiišel na chuť. Skvělý, dovolil bych si říct až epický závěr tohoto alba z roku 1998. To, co dělá Psycho Circus tak výjiměčný jsou písně, které nenudí. Máme tady vypalovačky jako Psycho Circus, I Pledge..., Into The Void..., hitovky jako We Are One nebo Raise Your Glasses, tvrdší kousek Within, baladu I Finnaly Found My Way, skladbu You Wanted The Best zazpívanou všemi členy KISS, v refrénu sirovou Dreamin' a závěrečná Yourney Of 1,000 Years je celkem unikát, protože takovou píseň byste od Genea jen těžko hledali(výjimka The Elder). Pro mě jasných 5 hvězdiček!!!
reagovat

Mohyla @ 07.01.2012 16:36:13
Ale nájdu sa aj takí, ktorí budú súhlasiť, napríklad ja, aspoň so slovným hodnotením. Album si rád vypočujem, ale nezdá sa mi až taká šupa, ktorá je za päť hviezd, ja to vidím niekde medzi troma až štyrmi hviezdičkami, čo už :-). A páči sa mi aj mnohými zatracovaný Sonic Boom z roku 2009.

30.05.2010 vmagistr
2 stars

Psycho Cirkus je vlastně první rockové album, které jsem kdy cíleně poslouchal. Kamarád si ho jednou přinesl do školy a dal mi ho ochutnat, že prý je to naprosto skvělá muzika. Mě to tehdy neskutečně chytlo a začal jsem shánět a shánět - nejdřív jsem ulovil Alive IV, potom Love Gun a Double Platinum (v naprosto otřesné kvalitě, ale mně to tenkrát ani trochu nevadilo) a později i další alba KISS. Jenže co naplat, Psycho Cirkus byl prostě první.

Dnes už se na tohle album dívám trošku jinak - KISS nahráli spoustu mnohem lepších věci, oproti kterým Psycho Cirkus vypadá jako chudý příbuzný, ale na druhou stranu to není ani totání propadák (ten se KISS povedlo natočit až o deset let později). Asi největším problémem celého alba je podle mě jeho přehnaná pompéznost. KISS byli sice vždycky kapela, které rozmáchlá gesta a pózy nebyly cizí, ale na Psycho Cirkusu to už chlapci hodně přefoukli.

Začnu asi tou nejsyrovější rockeřinou, kterou můžeme v daném kontextu nalézt - a to Aceho Into the Void. Navrátivší se Spaceman rozhodně nezklamal, pokud se od něj něco čekalo (vzhledem k tomu, na kolika skladbách se podílel, to očekávání asi nebylo nijak extrémní), tak právě takovýhle nářez. Poměrně zdatně mu sekunduje Paul v Dreamin´, což je podle mě možná nejpovedenější věc z celého alba. Jestli ono to třeba nebude tím, že se na ní podílel i odstrčený Bruce...
Další Paulovy věci už nejsou ani zdaleka tak zdařilé - titulní skladba či Raise Your Glasses jsou sice zajímavé, ale na můj vkus až moc vtíravé. Ani Gene se zde nějak moc nepředvedl, asi nejvíc se mu zadařila You Wanted The Best, jinak je to dost slabota. A Peter? Kapelu nenapadlo nic lepšího, než ho nechat nazpívat další tklivou baladu...tfujtajbl!
Takže abych to nějak shrnul - Psycho Cirkus není nějak extra povedená deska. Pár skladeb je v pohodě, za zbytek patří KISS udělat TYTYTY...
reagovat

martin69 @ 30.05.2010 13:10:32
Hodně nepovedený návrat v klasické sestavě . Souhlasím s tebou že Sonic Boom je totální propadák .

Apache @ 30.05.2010 14:04:25
Revenge bylo poslední dobré studiové album KISS. Kdo by řekl, že už to bude pomalu 20 let, co vyšlo?

martin69 @ 30.05.2010 14:55:51
Apache : smutná ,ale pravdivá skutečnost !

Cossack @ 30.05.2010 15:19:52
Doplnil bych Apache, že "Revenge" bylo nejen poslední dobré studiové album KISS, ale podle mě jedno z jejich vůbec nejpovedenějších. (Dokonce i „kalkulačka” Simmons se v tomto smyslu o "Revenge" vyjádřil v jednom rozhovoru, ne zas tak dávno.)
Jinak "Psycho..." jednoznačně nesplnil očekávání a kapela udělá nejlíp, když už bude jen koncertovat (vybírat má z čeho)...

kiss_je_shit_89 @ 30.05.2010 20:54:30
Cossack? Alebo CockSuck? Kiss je sračka!

martin69 @ 30.05.2010 20:58:00
Tak je neposlouchej !

martin69 @ 30.05.2010 20:58:08
Tak je neposlouchej !

Cossack @ 30.05.2010 23:57:18
Vtipnej a jistě moudrej „Kiss_je_Hite”, když umíš tak výborně anglicky, určitě víš, co znamená "cossack"... (A jestli rád „saješ kohouty”, já ne, tak mě vynech a můžeš mi KISS víš co...)

moonySK @ 31.05.2010 12:07:37
Myslím, že pán Kiss_je_shit veľmi nepozná tvorbu kapely Kiss. A nemusí urážať pána Cossacka. Súhlasim z odpoveďou Cossacka. Je to obyčajný debil, Cossack, nevzrušuj sa! On nevie čo je dobré... :D

Cossack @ 31.05.2010 22:23:36
moonySK: V pohodě a díky „za podporu”, nijak mě to nevzrušuje... Na druhou stranu mi ale nedalo, abych to přešel jen tak, bez reakce; takový frajírky schovaný „za nickem” totiž „miluju”... ;-)

PaloM @ 01.06.2010 04:35:27
Cossack: na Progboarde by si našiel dlhé moje dialógy s podobnými debilmi :-) Je to ale nepríjemné a zbytočne zabitý čas. Poki nám sľúbil, že niečo urobí s povinnou registráciou a prihlasovaním, to by pomohlo. Žiaľ, asi nemá čas.
P.S. Tiež nepatrím ku "Kissákom", ale tešil som sa spolu s Piťom, keď mi písal o koncerte, kde bol minulý víkend. Veď je to o "fandovství", hudba je pre radosť.

Cossack @ 01.06.2010 16:52:11
PaloM: Máš samozřejmě pravdu (a některé z Tvých dialogů tohoto druhu jsem taky zaznamenal)... Ale bez obav, moje „koronární jednotka” tohle zvládá bez potíží, navíc tlak mívám spíš nižší... ;-)
Jinak, na vlastní názor má každý právo, ovšem může ho vyjádřit slušně a na úrovni (pokud ji však sám nemá, je to těžké). Ani já nemusím úplně každou muziku; chápu ale, že pro spoustu jiných lidí může být tou nejlepší, či dokonce jedinou...

dalibor66 @ 14.10.2016 22:13:26
Psycho Circus je skvělá deska a to jak hudebně tak i zvukově. Propadák zní jinak, třeba Love Gun (snad nejpřeceňovanější deska v historii rocku vůbec), Crazy Night (mohla to zachránit Sword and Stone) nebo Hot In The Shade.

20.03.2009 murphy
3 stars

Po Carnival of Souls se skupina rozhodla obnovit puvodni sestavu ze sedumdesatych let, natocila desku, nasadila masky a vyrazila na koncerty. Koncerty samotne byly pro mne dost zklamanim, stary repertoar presne tech skladeb, ktere moc nemusim, stare figle. Vyrazil jsem presto trikrat, ovsem pri tretim koncerte ve sportovni hale uz se to nedalo vydrzet, jakmile Criss pri zaverecne Beth zahazoval do publika ruzi s rukou na srdci naucenym gestem naprosto stejne jako na predchozich koncertech, vyrazil jsem domu, to opravdu neslo. Vetsi kyc uz by nekdo sotva vymyslel. Pomerne sympaticka image z predchozi desky byla ta tam. A to mne prave nejvic mrzelo, ze se na turne vic nevyuzil potencial nove desky, alespon nazev turne, nejaka symbolika z toho obalu, nebo tak neco. Myslim ze z Psycho circusu zaznely nejvys dve skladby, uz nevim. Deska samotna se mi ale docela libi, rad ji posloucham, i kdyz je z ni citit, ze byla natocena cilene "tak nejak postaru". Nema asi vyrazne slabe ani silne misto, nejvic se mi libi uvodni titulni skladba a docela mne dostava "Into the Void" od Aceho. Klidne bych dal 4*, ale kdyz koukam na slovni hodnoceni, myslim ze 3 je za tuhle desku akorat.
reagovat

Apache @ 20.03.2009 19:16:16
Psycho Circus moc často neposlouchám. Myslím, že ta deska se výrazně nepovedla. Samotní KISS to říkají taky, ale vinu svalují na producenta Bruce Fairbairna. Kdo by řekl, že v produkci tak zkušeného muže, který dovedl Aerosmith k tak fantastickému soundu na albech jako Permanent Vacation a Pump, a který nahrával s AC/DC hity jako např. Moneytalks, KISS selžou.
Nudné a v podstatě zbytečné album, na kterém je nejnápaditější jeho název.
BTW, nikdy v životě jsem neslyšel Carnival Of Souls. Zvěsti o grungi a soundu kompletně ve znamení 90's, mě ve své době spolehlivě odradily. Možná že už pomalu nazrává čas, abych to zkusil. Ale jak znám svůj vztah ke grungi a tehdejšímu tzv. alternativnímu rocku, potažmo k devadesátkovému zvuku všeobecně, nedávám tomu moc šancí...

martin @ 20.03.2009 19:48:57
3 body jsou tak akorát ,a já se na tu desku tak těšil ...

Znalec @ 26.03.2009 12:45:00
Krasnej obal, zajimavej nazev, vyrovnany skladby, hutnej zvuk ala grunge 90's. Ale to je tak vsechno.. a to je trochu malo. Skladby postradaj to hlavni - napady. Deska neoslni ani neurazi. Slaby 3*

Carrtago @ 25.10.2009 09:03:14
Souhlasím s Murphym snad ve všem. Samozřejmě ten návrat v maskách byl pompézní a chtěnej, ale myslím si, že celej ten reunion měl závažný trhliny. Frehley byl famózní, ale Criss byl nejslabší článek. Celým tím reunionem se podle mě kapela snažila jaksi hodit celý období 1980 - 1995 za hlavu, nehráli z toho jedinou věc, přitom bylo podle mě hudebně právě tohle období nejlepší z celý tvorby. Oba Ericové byli stokrát lepší bubeníci a Carrův zdvojenej kopák se přesně hodil do Kiss a do svý doby. Kdyby se býval dožil toho období, myslím si, že by i on letěl z kapely, a tím by u mě Kiss skončili.
K albu: Dopadlo přesně tak, jak jsem očekával. Criss na albu skoro nehraje, navenek se vystupuje tak, že to nahráli společně (ostatně jako u Dynasty a Unmasked - zaplať pánbůh, že tam Criss nehrál, Fig je vynikající). Deska měla působit jakoby pompézně, tvrdilo se, že je to nejlepší deska za posledních patnáct let, a kde je skutečnost? Psycho Circus je docela zapomenutá deska. Ikdyž určitě neurazí, titulní věc je bomba, stejně jako Dreamin a všechny Stanleyovky. Příšerná je ta Crissem neuvěřitelně falešně nazpívaná slátanina. Ale jinak album jakštakš jde, Carnival of Souls je ale samozřejmě lepší.

martin69 @ 07.03.2011 12:16:46
Po dlouhé době jsem Psycho Circus vytáhl.Je to dobré album.Ale stále mi vrtá hlavou.Proč není výborné?Návrat v klasické sestavě,to byl přece důvod k tomu natočit výbornou desku.Proč se to nepovedlo?Vyschla studnice nápadů?

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
dalibor66, rocknrolldejw
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
StarChild
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
vmagistr
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000