KISS - Monster

KISS - Monster - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2012

Tracklist:

1.Hell Or Hallelujah
2.Wall Of Sound
3.Freak
4.Back To The Stone Age
5.Shout Mercy
6.Long Way Down
7.Eat Your Heart Out
8.The Devil Is Me
9.Outta This World
10.All For The Love Of Rock & Roll
11.Take Me Down Below
12.Last Chance


Obsazení:

Paul Stanley - rhythm guitar, vocals
Gene Simmons - bass guitar, vocals
Tommy Thayer - lead guitar, vocals
Eric Singer - drums, vocals

 
09.02.2013 gunslinger
4 stars

Bol som zvedavý čo nového vytvoria Kissáci. Návrat mnohých legiend či už hudobných alebo filmových je za posledné roky nejako veľa. Prekvapivo drvivá väčšina je dosť dobrá. spomeniem ZZ Top, Van Halen,Leslie West. Priznám sa čakal som že to bude slabšie Avšak Heavy metal a hard rock v takomto podaní sa dobre počúva nie žeby som si hneď spomenul na určitú skladbu ktorá by mi utkvela v pamäti.Avšak pre mňa je to najlepšie album od Revenge


Hell or Hallelujah je poriadna heavy metalová pecka akosi som ju ako singel prehliadol pred albumom som ju nepočul a preto ma príjemne prekvapila má to brutálny drive. Wall of Sound má zaujímavý riff celá skladba má nádych kissáckych REVENGE čias Freak je opäť dosť dobrá skladba pripomína mi trocha grunge v refréne je to však stále KISS ale akosi splýva s ostatnými skladbami. Back To The Stone Age
táto skladba mi zase pripomína v niektorých momentoch skupinu MC5 gitary sú také... také v ACDC štýle taká sekaná riffovačka.
nasledujúce dve piesne sú ďalšie bomby Eat Your Heart Out je skladba KKISSáckeho spevavého rádiového hitu ktoré
fakt nemusím , aj keď koniec je celkom dobrý. The Devil Is Me Genova najlepšie zaspievaná skladba. Je zbytočné rozpisovať všetky skladby nie že by sa mi nechcelo ale album je fakt jednoliaty dobre sa skladby počúvajú za sebou.

4 hviezdy sú perfektné. Album vhodný do auta na dlhé cesty. Netreba sa pri ňom nejako sústrediť , avšak nenudí šľape ako hodinky a keď sa aj sústredíte vždy to bude nejaký riffom posiaty zvuk ktorý sa nezastaví iba v prípade že preskočí skladba.reagovat

24.10.2012
3 stars

Po třech letech od vydání alba Sonic Boom přicházejí KISS s albem Monster. Album Sonic Boom bylo podlě mně lepší. Našel jsem na něm 5 písní, které si pouštím pořád dokola a nemůžu se jich nabažit. Jsou to : Modern Day Deliah, Never Enough, All For The Glory, I'm an Animal a Say Yeah. Na albu Monster jsem takové písně našel 3. Jsou to Hell or Hallelujah, Freak a Right Here Right now, která je jen ve verzi pro ITunes. Kdo má normální verzi alba a měl by o tuto píseň zájem tady je adresa pro její stažení >> odkaz Teď už k recenzi alba. Začíná to skvělou písní Hell Or Hallelujah. Tuhle píseň miluju. Wall of Soud mě nijak nenadchla. Freak je moje nejoblíbenější píseň na albu. Back To The Stone Age je celkem dobrá píseň ale opět mě nijak neoslnila. Další tři následující písně jsou podle mě slabé a po prvním poslechu nemám chuť je poslouchat znovu. The Devil is Me a Outta This World jsou také slabší písně. All For The Love Of Rock & Roll je dobrá píseň kterou si občas rád poslechnu stejně tak i Take Me Down Below a Lat Chance. Album uzavírá píseň Right Here Right Now, kterou miluji. Poslouchám ji velice často. Vísledné hodnocení 3 hvězdy.
reagovat

StarChild @ 25.10.2012 13:39:59
Myslím, že bys měl dát Monsteru ještě šanci. Jestli jsi četl moji recezni níže, tak určitě víš, že se mi nové album líbí a patřím k jeho zastáncům. Chce to víc poslechů a uvidíš, že tě něco dalšího zaujme.

Řekl bych, že Monster je hodně vyvážená deska, která výborně zní.

@ 25.10.2012 22:19:54
Mě se Monster líbí, ale Sonic Boom se mi líbí víc. Sonic Boom sem kvůli drobným nedostatkům dal 4 hvězdy tak Monsteru dávám 3.

pito63 @ 03.06.2013 14:56:37
SpaceAce
Skús kontaktovať administrátora Pokiho, aby nanovo priradil recenzie k Tvojmu menu.
Poki - poki28@seznam.cz

15.10.2012 StarChild
5 stars

Dvacátá studiová deska legendárních KISS konečně spatřila světlo světa. Dlouho očekávané a širokou veřejností velmi probírané album nazvané Monster, označili samotní členové KISS za to nejlepší, které kdy tato kapela vydala. Naplnila se slova KISS a očekávání fanoušků?

Podle mého názoru album Monster skalní příznivce KISS rozhodně nezklamalo. Mě osobně velmi překvapilo a potěšilo. Od začátku mi bylo jasné, že překonat desky z dob jejich největší slávy, se jim patrně nepobede a s tímto postojem jsem Monster očekával. I samotní KISS se v jednom z nedávných rozhovorů nechali slyšet, že jejich minulost na ně vrhá velký stín a z tohoto stínu se chtějí pokusit vystoupit skrze album Monster.

Úvodní skladba Hell Or Hallelujah byla vydána jako singl už v červenci a sám za sebe můžu říct, že se jedná o úžasnou písničku, o které budu mluvit jen v samých superlativech. Tak energická písnička s neskutečným tempem tady opravdu dlouho nebyla. Dovolím si tvrdit, že se jedná o jednu z nejlepších písniček, kterou KISS kdy nahráli. Hell Or Hallujah mě opravdu dostala!

V druhé písni Wall Of Sound se dostává ke zpěvu Gene a opět nebudu skrývat nadšení. Simmonsovi se tato písnička velmi povedla a on sám o ní prohlásil, že je jeho nejoblíbenější co se týče desky Monster. Freak je pohodovější věc, která má sílu hlavně ve svém rytmickém refrénu. Tuto písničku rovněž hodnotím kladně. Jedna z mých nejoblíbenějších na albu. Druhá Genova písnička Back To The Stone Age za zbytekem alba rozhodně nezaostává. Zrátka povedená Genova skladba. Shout Mercy bych hodnotil průměrně. Není špatná, ale na druhou stranu na desce se mi některé skladby líbí víc. Long Way Down hodnotím zhruba podobně jako Shout Mercy, možná o něco lépe. Dostáváme se k Genově Eat Your Heart Out, což není úplně typická věc pro KISS, ale mě tato písnička zaujala. Hodně zajímavá skladba v podání Gena. Devil Is Me je Simmonsova klasika, něco na způsob God Of Thunder. Opět palec nahoru!

Tommy Thayer, který je spoluautorem valné většiny skladeb na celém albu, dostal prostor ke zpěvu s písničkou Outta This World. Bohužel tato skladba mě natolik neoslnila a jedná se prakticky o moje první menší zklamání na desce. Tommymu moc fandím, hlavně kvůli všem "haterům", kteří se stále nemůžou vyrovnat s Aceovým odchodem, ale tahle písnička se mu moc nepovedla. When Lightning Strikes ze Sonic Boom se mi líbí víc.

V písni číslo deset se zpěvu ujal Eric Singer a se skladbou All For The Love Of Rock N Roll mě úplně oslnil. Už jen ten název je úžasný. Skladba je to opět trošku netradiční, podobně jako třeba Eat Your Heart Out, ale právě to se mi na ní líbí. Čiší z ní velmi zvláštní energie, jako by byla natočena v jiné době. All For The Love Of Rock N Roll je prostě moje srdcovka. Eric se v ní předvedl úžasně a bylo by skvělé, kdyby jsme tuto povedenou skladbu uslyšeli i živě. Tomu však upřímně moc nevěřím.

V Take Me Down Below můžeme slyšet, jak Gena Simmonse, tak Paula Stanleyho, přičemž větší část odzpíval první jmenovaný. Opět se jedná o zdařilou písničku. Posledním šlágrem je má velmi oblíbená Last Chance s úžasným refrénem, která celé album dokonale uzavírá. Na iTune vyšlo album s bunusovou písničkou Right Here Right Now. Opět se nechci opakovat, ale Right Here Right Now je prostě dobrá skladba, která výborně do celé desky zapadá.

Co dodat závěrem? Pokud jste si celou recezi přečetli, asi jste pochopili, že jsem z nového alba Monster hodně nadšený. Celá deska výborně zní, nemá hluchá místa a osobně ji považuju za jednu z nejlepších. Na internetu jsem se sice setkal s několika "hatery," kteří často řeší naprosto nepodstatné věci a hledají záminky, aby desku co nejvíc shodili. Jedná se však vesměs o lidi, kterým se nedá prakticky zavděčit. V jedné ze zahraničních recenzí jsem narazil na názor, že některé texty jsou hodně slabé. Tenhle argument do jisté míry chápu, ale zas když se nad tím zamyslíme, KISS nikdy nebyli kapelou, která by psala hlubokomyslné texty, kterými by chtěla přinutit lidi k zamyšlení. Jde prostě o jednoduché, přímočaré, ale chytře podané skladby se silným refrénem.

Myslím si, že Monster je oslava Rock N Rollu, KISS se tato dvacátá studiovka nad moje očekávní povedla a jsem velmi zvědav, které kousky z ní uslyšíme naživo.
reagovat

martin69 @ 15.10.2012 14:29:35
Asi je dobře,že stejně jako třeba Metallica,mají Kiss,své věrné fanoušky.Kteří jsou spokojeni se vším co vydají.
Tvé nadšení,rozhodně nesdílím.I když jsem album slyšel jen jednou.Mohu na 100% ,říct,že se nic převratného nekoná.Poslední opravdu výborné album bylo Revenge.A tak to,asi i zůstane.
Monster,nezatracuji,ani nevyzdvihuji.Na opravdový verdikt,ho musím naposlouchat.

StarChild @ 15.10.2012 18:02:40
martin69: Docelas to trefil. U KISS se mi malokdy stane, ze se mi neco opravdu nelibi. Jsem proste na stejne vlne...

dalibor66 @ 18.10.2012 10:09:18
martin69: Ta deska je výborná,na míle daleko od toho co se aktuálně dnes za rock považuje.Syrový zemitý hard rock s obsahem psychodelična i nádherných melodií a nosných refrémů. Zdá se Ti,že snad slyšíš běžně takové skladby jako Long Way Down,Shout Mercy,Devil Is Me,Hell or Hallelujah, Freak, atd. Ano je to přímočaré,ale jen ve smyslu údernosti a razance. Každá deska Kiss je jiná,stále se pokoušejí o jiný kytarový zvuk, mají tak široký hudební rozsah, že se o tom jiným kapelám jen zdá. Monster není nejlepší album, protože to se nedá říct o žádné desce Kiss,každá má jiné aranžmá,produkci, jinak je nahraná a tak řekněme, že patří mezi nejlepší desky(Kiss,Hotter Than Hell,Alive,Destroyer,Rock and Roll Over,Dynasty,Unmasked,The Elder,Creatures uf the Night,Animalize,Asylum,Revenge,Unplugged,Sonic Boom,Monster).Stejně ani ty nejlepší alba nelze srovnávat mezi sebou,copak to jde Elder-Creatures nebo Revenge-Sonic Boom, možná tak Dynasty-Unmasked snad Animalize -Asylum. Kiss ve svém pojetí jsou geniální, samozřejmě jsou zde jiné prezentace rocku a neméně kvalitní (Rush,Metallica,Pink Floyd atd.), ale v hudebních nápadech jsou Kiss nedostižní, určitě ne vždy bylo vše dobře ve finální verzi nahráno,někdy ta vize mít z každé skladby hit byla tak trochu cesta do pekel a také nechápu jak se mohly některé songy na desky vůbec dostat(viz.Two Timer,Love Em and Leave Em,Dance All Over You Face,Lonely Is the Hunter,Trial By Fire,Hell or High Water,Yes I Know, atd.)A tak na závěr, ta deska není na první poslech a někdo mi doporučoval skupinu Creed ....,budoucnost v pochybách!

Cossack @ 18.10.2012 11:02:53
Souhlasím s Martinem, slyším to (zatím) stejně; nic „dechberoucího” – příjemná hudba, lehce lepšího průměru.
Pokud jde o psychedelično, to tam nějak nenacházím, ale nevadí mi to. (Leda by Daliborem zmiňované „psychodelično” znamenalo něco jiného…)
Ačkoliv mám KISS hodně rád, genialitu bych jim asi nepřisuzoval (myslím tu hudební, snad leda obchodní – to je Geneho „parketa”).

b.wolf @ 20.10.2012 09:08:24
Nedalo mně to, abych si nové album Kiss neposlechl, doufaje, že bude mnohem lepší než předchozí Sonic Boom, které mě několikrát jenom proteklo ušima a nic, bohužel nic. Tudíž jsem byl na Monster velmi žádostiv. Kupodivu po poslechu souhlasím s recenzentem. Fakt neuvěřitelné, že staří pardáli dokázali vydat velice slušné album, stejně jako třeba Rush nebo UFO. Úvodní song je skutečně parádní nářez, stejně se mně líbí Freak a hlavně desítka All For Love ... to je super pecka.

Cossack @ 20.10.2012 11:21:54
I po dalších posleších se můj názor nezměnil; jde o příjemné album, které řadím k lepšímu průměru (což není vůbec špatné). O nic „světoborného” se však nejedná a v diskografii kapely mám řadu oblíbenějších titulů.

pito63 @ 20.10.2012 12:30:52
Priznávam, že som "Monster" netestoval, ba dokonca ani predošlú štúdiovku. Chcem iba vyjadriť radosť, že tie naše "staručké" kapely sú stále tu a schopné života!!!

PaloM @ 20.10.2012 13:10:00
S mojim názorom sa asi najviac blížim k b.wolfovi. Kiss nikdy nenahrali album, ktorý by ma extra nadchol. Súhlasím s tým, že Revenge bol posledný kvalitný album, aj mne sa páči. Ale niekdy má človek proste chuť len tak si zablbnúť pri jednoduchom priamočiarom melodickom rocku. A na to mám Kiss, Katapult, Sweet, prvé CD Iron Maiden a podobné skupiny. Proste pozitívna muzika, ktorá poteší a je protipólom zložitých progresov a fúzií, z ktorých si po dlhých posluchoch resetujem hlavu práve vyššie menovanými skupinami.
Keď opadne prvá zvýšená cenová hladina, rád by som si Monster CD priradil do zbierky.
Vďaka za recenziu.

vmagistr @ 20.10.2012 13:34:27
Mě Monster docela příjemně překvapilo, poslouchalo se mi rozhodně lépe než jeho předchůdce. Nejlepší skladby jsou pro mě: Eat Your Heart Out, All For The Love Of Rock & Roll, Hell Or Hallelujah nebo Back To The Stone Age. Naopak The Devil Is Me a Last Chance se mi vůbec nelíbí. Desce bych tři hvězdičky asi dal, podle mě Sonic Boom překonala velmi znatelně a vnímám ji i jako o chloupek lepší, než Psycho Cirkus.

Cossack @ 20.10.2012 17:34:48
Palo, že by debut Iron Maiden byl zas až tak jednoduchá hudba, to bych neřekl; ale každý to slyší a vnímá jinak. (Já s Tebou v tomhle absolutně nesouhlasím – přirovnávat ho ke „Kaťákům či Svíťákům”, no, nevím nevím. A to vůči žádné z těch dvou band nemám averzi; naopak…) ;-)

Ale "Monster" je OK (aby sem tato reakce patřila víc).

PaloM @ 20.10.2012 17:47:43
Cossack, nič v zlom, no kde je tam prosím Ťa čo len zmienka o porovaní či prirovaní menovaných skupín medzi sebou ? Aj u jednoduchého priamočiareho melodického rocku a hardrocku viem ešte stále rozoznávať úrovne kvality kompozícií. V mojej reakcii však nebolo na takú tému ani slovo, lebo som chcel povedať niečo úplne iné a kto chcel, pochopil.

Cossack @ 20.10.2012 18:23:13
Palo, já to nijak ve zlém nebral ani neberu, ale z Tvého vyjádření
„Ale niekdy má človek proste chuť len tak si zablbnúť pri jednoduchom priamočiarom melodickom rocku. A na to mám Kiss, Katapult, Sweet, prvé CD Iron Maiden a podobné skupiny.”,
mi jaksi vyplynulo, že považuješ debut Maidenů za jednoduchý a stavíš ho naroveň dalších uvedených band – Kiss, Sweet, Katapult… Zřejmě jsem to/Tě špatně pochopil.
Ale i kdyby ne, nemusíme (a nemůžeme) se přece shodnout ve všem; to by byla nuda!
:-))
Takže taky nic ve zlém…

PaloM @ 20.10.2012 21:20:36
Jasné Cossack.

Mohyla @ 10.12.2012 20:23:43
StarChild. Aj keď to u mňa päť hviezd nebude, doska mi tiež "šmakuje", ten správny kissácky drajv tam je a za štyrmi hviezdami si stojím. Samotá recenzia je pekné vyznanie zanieteného fanúšika skupiny!

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 3x
StarChild, murphy
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 3x
gunslinger, Mohyla
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000