KISS - Love Gun

KISS - Love Gun - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1977

Tracklist:

01. I Stole Your Love (Paul Stanley) 2:56
02. Christine Sixteen (Gene Simmons) 3:08
03. Got Love For Sale (Gene Simmons) 3:22
04. Shock Me (Ace Frehley) 3:44
05. Tomorrow And Tonight (Paul Stanley) 3:30
06. Love Gun (Paul Stanley) 3:10
07. Hooligan (Criss/Penridge) 2:56
08. Almost Human (Gene Simmons) 2:44
09. Plaster Caster (Gene Simmons) 3:21
10. Then She Kissed Me (Barry/Greenwich/Spector) 2:57

Recorded at Record Plant Studios, New York City - May 1977
Produced by Eddie Kramer


Obsazení:

Paul Stanley - rhytm guitar, vocals
Gene Simmons - bass guitar, vocals
Ace Frehley - lead guitar, vocals
Peter Criss - drums, vocals
&
Eddie Kramer - piano on 2

 
11.11.2011 StarChild
5 stars

Rok 1977 se nesl v dalším úspěchu KISS. Předchozí dvě alba Destroyer a Rock and Roll over byla světovými hity a u Love gun tomu nebylo jinak. Desku načíná výborně svižná skladba I Stole Your Love, která rozproudí krev v žilách snad každnému, kdo se do ní zaposlouchá. Tuhle písničku mám opravdu velmi rád a často ji najdete na mém mp3 playlistu. Hned zaní se nachází Genova Christine Sixteen, kterou příliš nemusím. Genova tvorba mi je vzdálenější než Paulova a to je možná důsledek toho, že jeho písničky nepatří mezi moje oblíbené. Mám od něj raději pomalejší balady jako Going Blind nebo See You Tonight ze sólového alba...

Ace Frehley si na albu střihl vocály v songu Shock Me, který hodnotím kladně. Frehley nepatří zrovna mezi moje nejoblíbenější členy kapely, jeho opěvovatelé odpustí. O KISS mám něco přečteno a Ace nebyl zrovna vlídný a často dělal strašné věci. Písnička je ale podařená. Po páte písnisni Tomorrow And Tonight se konečně dostáváme k tomu hlavnímu. K titulní písni Love Gun!!!

Písnička, která zapůjčila svůj název i celému albu, je mistrovský kus, který KISS po jejím nahrání hráli na každé tour, na kterou vyrazili! Písničku zbožňuju, zkrátka ji miluju!!! Nenapadají mě vhodná slova, abych ji co nejvíce vyzdvyhl. Nenechal jsem se moc unést? Možná to je tím, že když píšu tento článek, tak ji zrovna poslouchám.Smějící se Paul Stanley Love Gun označil za jeden z největších hitů kapely a já s ním naprosto souhlasím. Jak už jsem psal k albu Destroyer, Love Gun, Detroit Rock City a I Was Made For Lovin' You považuju za TOP 3 nejlepší songy 70. let a Love gun je z nich možná úplně nejlepší.

Ke zbytku alba. Další skladby, které by převyšovali mnou jmenované, na desce nenajdete. Album je zakončeno pomalejší písničkou Then She Kissed Me, která potěší.

Album Love Gun je opravdu výborné a společně s Destroyer, Rock and Roll Over a Dynasty patří k tomu nejlepšímu, co KISS kdy vyprodukovali. Společně s Destoyerem ho řadím na ty úplně nejvyšší příčky. Jak jsem řekl, je to úžasné album!
reagovat

08.05.2010 Dominik Hrubý, 17 let, Praha
4 stars

Patřím k těm výrazně mladším rockových fanoušků (kterých mimochodem je v naší generaci opravdu po skromnu a tak nevím za jakých okolností přesně Love Gun Kiss vydávali, ovšem každý fanoušek bude souhlasit s tím, že je to album velmi povedené. Podle mého názoru se dokonce jedná o nejlepší desku... Někteří sklalní fanoušci Kiss tvrdí, že současná sestava s Ericem Singerem a Tommy Thayerem je to nejlepší co kdy bylo. Já si nemůžu pomoc, ale řekl bych že původní legendární sestavu prostě nemůže předčit vůbec nic (asi je tomu tak u každé skupiny, jako další příklad mě napadají Guns N' Roses, jejichž nynější sestava se s tou nejslavnější prostě nedá srovnávat). Za nejlepší skladby považuju samozřejmě LOVE GUN, pak také I STOLE YOUR LOVE, SHOCK ME a hlavně CHRISTEEN SIXTEEN. Takové vyznání lásky v rámci hardrockového hitu je opravdu unikátní, hudebně navíc oživeno intrem na piáno. Slabinou skladby je podle mě stále se opakující refrén na konci, ale některým fanouškům se naopak takové zakončení může líbit. Samotné album je podle mého názoru skvěle zakončeno klidnější baladickou skladbou THEN SHE KISSED ME. Některé skladby z Love Gun můžete slyšet i na Alive II, opět bych doporučil CHRISTINE SIXTEEN, kde je piáno nahrazeno elekrickou kytarou a skladba tak dostává zajímavý náboj.
reagovat

luk63 @ 08.05.2010 14:57:51
Mám tři děcka - 21, 19 a 15, ale že by se některé takto vyjádřilo o jakjékoliv desce ze 70. - ani náhodou! Kiss do roku 79 znám ze svého dospívání, dneska mi stačí Destroyer. Ale jsem rád, že jsou mladí, kteří sáhnou (z jejich pohledu) tak hluboko do historie, když si chtějí něco poslechnout a ještě o tom, co slyší, přemýšlejí :-) Já totiž hudbu, která se narodila dřív než já, prakticky neposlouchám...

PaloM @ 08.05.2010 15:46:36
luk63, u detí to asi nezmeníš, skús najskôr začať od seba. Je obrovské množstvo hudby, oveľa skoršie narodenej než my, ktorá určito stojí za osluch skôr, než sa poberieme :-) Ja to praktikujem zhruba od 16 rokov.

luk63 @ 08.05.2010 15:56:37
PaloM: Pop a rock všech odrůd pro mě začal s příchodem Beatles a spol, ze starší hudby trochu poslouchám jazz a klasiku, ale tyto styly nejsou tématem Progboardu.

vmagistr @ 08.05.2010 15:57:35
Love Gun mám hodně rád, je to silná deska. Škoda že pak už to s kapelou šlo z kopce...

luk63: mě můj hudební vkus odsoudil k tomu, že z velké většiny poslouchám hlavně to co je starší než moje maličkost. K hudbě své generace jsem nikdy nedospěl (a doufám že ani nikdy nedospěju)

Cossack @ 08.05.2010 16:45:19
vmagistr: Co uši, to názor...
Love Gun není špatná deska, ale třeba Destroyer se mi z těch „sedmdesátek” líbí mnohem víc...
A pokud jde o sestupnou tendenci dalších věcí, tak nemůžu souhlasit beze zbytku... Podle mě vynikající, ne-li nejlepší, jsou alba "Creatures Of The Night" 1982 a "Lick It Up" 1983.
Jinak je taky parádně udělaná kompilace z prvních sedmi desek dvojalbum "Double Platinum" ze 78. (Jen HITY, žádný SHITY...)

vmagistr @ 08.05.2010 17:22:17
Cossack: tou "sestupnou tendencí" jsem myslel spíše personální poměry v kapele...napsal jsem to moc obecně, ale myšleno to bylo takhle...Elder nebo Creatures se mi taky líbí

PaloM @ 08.05.2010 17:42:52
luk63: tak to je fajn. Nie je to tu až tak žánrovo obmedzené, v diskusii o počúvaní nájdeš všeličo.

PaloM @ 08.05.2010 18:19:12
Dominik, aj môj brat mal 17 rokov, keď doniesol domov požičanú LP Destroyer, v r.1977. Ja som bol v inom rockovom opojení a Kiss som nedal šancu :-)

Cossack @ 08.05.2010 18:26:13
vmagistr: Tím líp... ;-) Ale i kdyby se Ti to jevilo, jak jsem to (špatně) pochopil, o nic by nešlo; každý to holt slyší (nebo může slyšet) jinak. Ale když se s někým shodneš, vždycky je to kapku příjemnější (nikoli však nezbytně nutné)... :-)

DominikH @ 29.06.2010 13:37:39
Vzhledem k tomu že rockové kapely jako Kiss už v dnešní době na hudební scéně nevznikají, musím sáhnout trochu do historie :)

07.03.2009 Dalibor Herman,43,Frýdek-Místek
2 stars

Pokud příhlédnu,že Kiss byli pod časový tlakem,album v podstatě nemá produkci(pan Kramer se nemůže zlobit,bohužel) pak na albu jsou tři výborné věci I STOLE YOUR LOVE,SHOCK ME A LOVE GUN.Hitová odrhovačka CHRISTINE SIXTEEN je zajimavý nápad,ale ten mnohokrát se opakující refrém na konci je slaboduchý.Napadlo mě udělat z Love Gun a Rock and Roll Over jedno album a možná to tak mělo být,protože Kiss platili za tlaky ze strany Casablancy na rychlé vydávání alb velkou uměleckou dan. Myslím také,že pokud by Gene necpal na alba někdy svoje skladby hudebně by to Kiss určitě prospělo.Pokud znáte poslední solové alba od Paula a Gena možná chápete.Live To Win je vynikající,ovšem Asshole ...,no raději bez komentáře. Také jsem jej koupil ve výprodeji v levných knihách za 19 Kč.Jsem velký fanda Kiss,ale kromě Sweet and Dirty Love a Black Tongue je to naprostý děs.Firestarter výborná,ale Prodigy,takže mimo hodnocení.Tady je má představa výběru z obou alb: 1.I Stole Your Love 2.Take Me 3.Calling dr.Love 4.Shock Me 5.Hard Luck Woman 6.Love Gun 7.I Want You 8.Plaster Caster 9.Mr.Speed 10.Makin´ Love Řeknu Vám měl jsem co dělat vybrat vůbec 10 skladeb,ale jinak slušné album,tento výběr,možno souhlasit? Je zajimavé,že se například ve I Want You nepoužily ty rify před solem a na konci skladby,určitě škoda.A pokud znáte názor Gena,že jeho demo Calling dr. Love je lepší než verze na desce, pak možná můžeme pochopit celý problém Kiss,protože demo je přihlouplá hitovka a za to na album to vyšlo excelentně a můžete to klidně pustit každému jako výbornou reklamu na hudbu Kiss.Gene je tak trochu komiks sám o sobě a příliš se soustředí na vyplazování jazyka,ale ne vše je od něj špatné. Deuce,Watchin´ you,X-Ray Eyes,Only You,A World Without Heroes,atd.,ale je určitě lépe pokud bude opravdu nové album Kiss produkovat Paul a Gene se do toho příliš nebude plést.Například Animalize mohl Gene klidně nechat na Paula zcela, snad s vyjímkou Murder In High Heels.I tak je to moderně a skvěle znějící album. Všechny posluchače Kiss, zdraví Dalibor.
reagovat

redrocker @ 07.03.2009 16:31:35
Gene je obchodník a Paul je umělec. V podstatě souhlasím, Simmonsovo umělecký propad byl vidět hlavně v osmdesátých letech.

Apache @ 08.03.2009 09:25:41
Udělat z těchto dvou podobných desek jednu, je dobrý nápad. Můj výběr (s tím, že pořadí skladeb by se ještě doladilo) by byl následující:
01. I Stole Your Love
02. Tomorrow And Tonight
03. Love Gun
04. Then She Kissed Me
05. I Want You
06. Take Me
07. Ladies Room
08. Baby Driver
09. Mr. Speed
10. See You In Your Dreams
11. Hard Luck Woman
12. Makin Love
PS: Už dlouho jsem staré KISS neposlouchal, takže jsem vybíral jen ty věci, které mi utkvěly v paměti jako dobré nebo alespoň uspokojivé.

beler @ 01.07.2009 10:54:56
Možná trošku přísné hodnocení. Já osobně nedám na prvních šest alb (Kiss - Love gun) dopustit - všechno je to klasika Kiss. Je obdivuhodné, že tohle všechno dokázali natočit během čtyř let. Možná dát tomu víc času, byla by z toho ještě lepší alba, ale i tak stojí za to. Na Love gun je podle mě víc zajímavých věcí než jen zmíněné I stole your love, Shock me a titulní skladba. Christine sixteen je příjemná oddychovka, stejně jako Tomorrow and tonight. Také věci jako Plaster caster nebo Then she kissed me rozhodně nezklamou. Určitě se najde pár věcí, ze kterých nejsem odvázaný, ale na čtyři hvězdičky to i tak bude.

28.02.2009 vmagistr
4 stars

Love Gun byl před nějakými pěti šesti roky jedním z prvních alb KISS, které jsem prohnal CD přehrávačem a k této příjemné záležitosti se čas od času vracím.
Love Gun je posledním albem, které opravdu celé nahrávala původní originální sestava a podle mého je to spolu s Destroyerem vrchol jejich make-upového období.
Piánem otevřená Christine Sixteen je v podstatě Genovým vyznáním lásky těmhle "náctiletým" potvůrkám. Got Love For Sale a Almost Human jsou další dvě písničky od Geneho, které ovšem kvalitu "Šestnáctileté Kristýně" mohou jenom tiše závidět. Posledním démonovým příspěvkem je pak hravá Plaster Caster, bezvadně udělaná i na živáku MTV Unplugged z pětadevadesátého.
Desku ale načíná Paulova I Stole Your Love, hardrockový nářez první třídy s ďábelským riffem ve stylu Detroit Rock City či Makin´ Love. Na stejné vlně se o několik minut dál veze i Love Gun, vlajková píseň alba. Svou jemnější a rytmičtější tvář pak Paul vystavuje na odiv v sice příjemné, ale přece jen odrhovačce Tomorrow and Tonight.
Tohle album je vyjímečné tím, že se na něm jako na prvním podílejí halvním zpěvem všichni čtyři členové. Ace se do toho pustil v Shock Me a ostudu si rozhodně neudělal. Historka o zásahu proudem je notoricky známá, zas tolik se už ale neví, že Ace se tehdy sice probral až po několika minutách oživivání, ale koncert dohrát nakonec zvládl.
Peterův podpis lze najít pod skladbou Hooligan, ale tady mi Catman svým zpěvem připomíná spíše hodně špatnou kopii Jamese Browna.
Pro závěr desky KISS zvolili coververzi Spectorova hitu z let šedesátých od The Crystals - Then He Kissed Me (samozřejmě že prohnaní svůdníci KISS změnili He na She).
Co závěrem? Nechápu přirovnání Love Gunu jako sesterské desce k Rock and Roll Over. Tady to narozdíl od předešlé desky opravdu "šlape", nejsou tu žádné vyložené přehmaty (možná kromě Hooligan) a deska vůbec působí poměrně svěžím dojměm.
Dávám čtyři hvězdičky. Pro seznámení s KISS je tohle album ideál, pro fanouška KISS pak nutnost.
reagovat

rocker @ 28.02.2009 11:42:30
Nemohu souhlasit, že na R&RO jsou přehmaty. Naopak na LG je např., kromě jedné věci, uplně vedle démon.
Ještě se mi nezdá tvrzení, že je to první deska, kde zpívají všichni, včetně alkoholika Ace a nejhoršího bubeníka na světě Petera.

Lothian @ 28.02.2009 18:27:15
Když jsem si tu desku půjčil,jak vyšla,tak oproti Destroyeru to bylo hodně zklamání.

vmagistr @ 01.03.2009 09:03:21
Přehmaty asi nebylo to správné slovo - chtěl jsem naznačit, že na R&rO jsou některý písničky takový unylý, nešlape to jak by mělo, prostě to nemá kule (Calling Dr. Love, Baby Driver aod.) oproti písničkám na Love Gunu.
A jinak právě Love Gun je první deska, kde Ace sólově zpívá (na předchozích deskách zpívá jenom sbory).

Ellery @ 25.03.2009 21:03:42
S Destroyerem se LG neda absolutne srovnavat. Zatimco Destroyer je perla, LG je (az na 1-2 skladby) absolutni propadak. Podobny sra.ky ale bohuzel v US vzdycky bodovaly.. Az na par vyjimek nemam vubec rad americkou muziku.. z takovejch Ratt, Bon Jovi nebo slavnejch Van Halen (krome I.) se mi zveda kufr.

Dalibor Herman @ 29.03.2009 12:52:54
Ellery s tím Love Gun máš naprostou pravdu,s vyjímkou I Stole Your Love, Shock Me a Love Gun.Názor na album a svým způsobem na Kiss jsem zde vyjádřil a je pro ně celkem charekteristické,vychvalovat Love Gun a zatracovat The Elder,ale s Tvým názorem na Van Halen tedy naprosto nesouhlasím. Women and Children First-1980 a Fair Warning-1981 jsou skvělá alba s vynikajícím Lee Rothem a samozřejmě parádní,syrově a originálně znějící kytarou Eddiho.

Ellery @ 30.03.2009 08:56:26
Ja nevim, ja VH nikdy moc nemusel. EVH sice je vybornej kytarista, ale celkove me hudba tyhle "US supergroup" nikdy nedostala. Na me byli VH vzdycky moc "americky" - vyumelkovany a komercni.

02.12.2008 Peterth
4 stars

Tak trochu sesterské album k RnR over- KISS vsadili na jednodušší produkci a myslím, že se to vyplatilo. Nachází se zde spousta koncertních fláků i nedoceněných skladeb. Na vrchol alba bych postavil Paulovu výtečnou I stole your love, jakýsi klon Detroit rock city. Pravda je, že na poslech jsou si tyto dvě skladby hodně podobné. Na tomto albu se Ace konečně dokázal projevit jako solový zpěvák a myslím že Shock me(pojednává o zážitku úrazu el proudem na jednom koncertě) se mu hodně povedla.
reagovat

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
StarChild
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
vmagistr
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
luk63
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000