KISS - Hotter Than Hell

KISS - Hotter Than Hell - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1974

Tracklist:

01. Got To Choose (Paul Stanley) 3:53
02. Parasite (Ace Frehley) 3:02
03. Goin' Blind (Simmons/Coronel) 3:37
04. Hotter Than Hell (Paul Stanley) 3:30
05. Let Me Go, Rock'n'roll (Stanley, Simmons) 2:15
06. All The Way (Gene Simmons) 3:17
07. Watchin' You (Gene Simmons) 3:44
08. Mainline (Paul Stanley) 3:51
09. Comin' Home (Frehley, Stanley) 2:38
10. Strange Ways (Ace Frehley) 3:18

Recorded at The Village Recorder Studios, Los Angeles - August 1974
Enginered by Warren Dewey
Produced by Kenny Kerner & Richie Wise


Obsazení:

Paul Stanley - rhytm guitar, vocals
Gene Simmons - bass guitar, vocals
Ace Frehley - lead guitar
Peter Criss - drums, vocals

 
12.09.2014 Rudano
3 stars

Ještě téhož roku, co bylo vydáno debutové album, se KISS vracejí zpátky do studia, aby nahráli další album, které by jim mělo pomoci více prorazit.

Cover

V porovnání s předchozím albem zde figuruje daleko více barev, což je patrně první věc, která nás na něm zaujme. Mimo členů kapely a názvu alba na coveru můžeme vidět spoustu japonských znaků: Jména jednotlivých členů v japonštině, symbol v pravém horním rohu jigoku no sakebi, který by se dal přeložit jako "křik pekla," a určitě taky nesmím zapomenout na znak chikara dole uprostřed, který znamená "energie." Myslím, že tento cover neurazí. Myslím si, že tento cover neurazí, ale mezi mé oblíbené nepatří.

Hodnocení skladeb

Pojďme se podívat na jednotlivé písničky. Desku načíná Got To Choose, což je takový pohodový song. Žádné výhrady k němu nemám, prostě ok písnička. Pokračujeme Paradise, kterou úplně zrovna nemusím. Kytary jsou zde však hodně dobré. Třetí písničkou je Goin' Blind, což je historický první balada KISS. Tuhle písničku mám hodně rád a řadím ji k tomu nejlepšímu na albu. Následuje skladba po níž nese název celá placka, tudíž Hotter Than Hell, které není co vytýkat. Jednoduše pohodový song a jedna z nejlepších písniček celé desky. Hned v závěsu je Let Me Go Rock and Roll, koncertní klasika, opět jeden z nejlepších kousků druhého počinu KISS.

All The Way není příliš podle mého gusta a tuhle písničku nemusím. Watchin' You má své fanoušky, a že jich není málo, ale mě tahle písnička nikdy moc neřekla. Od Gena mám raději jinačí skladby. Mainline v podání Petera Crisse je rozhodně písnička, která neurazí. Pro Crissův sametový chrpalák mám slabost a písničky v jeho podání mám hodně rád. Mainline však podle mého názoru patří k jeho slabším. Předposlední sladbu Comin' Home mám strašně rád. Pro mě je to pravděpodobně nejoblíbenější písnička z tohoto alba. Moc se mi líbí unplugged verze a tuhle písničku nejraději poslouchám, když jezdím každý týden z koleje zpátky domů. Vždycky mi ještě více umocní tu pohodu, že se vracím dom. Posledním kouskem do party je Strange Ways, opět zpívaná Peterem Crissem. Když porovnám obě Catmanovi písničky, tak se mi daleko víc líbí Mainline. Strage Ways u mě ničím nezabodovala.

Při celkovém hodnocení Hotter Than Hell není možné se vyhnout srovnání s první deskou KISS. Obě alba od sebe dělí jen velmi malý časový rozestup a proto se nabízí otázka, které z nich je lepší. Za sebe můžu říct, že u mě vítězí první album KISS. Nachází se na něm více písniček, které častěji a radši poslouchám. To však ale neznamená, že Hotter Than Hell by bylo jen průměrným albem. Jsou tací, kteří jej hodnotí jako jejich nejoblíbenější. A já se jim nedivím. Skladby na Hotter Than Hell jsou zkrátka klasika, která přetrváva dodnes.
reagovat

06.01.2013 Michálek
4 stars

Vynikající album, mnohé písně z něj obstály ve zkoušce času a dodnes se hrají pro napráskané stadióny a publikum šílí. Ale ta produkce. Absolutně příšerný zvuk, osobně bych to u nás v tělocvičně na čtyřstopýho Tascama nahrál o 100% lépe. Není divu, že skupina při pohledu na prodeje nabyla dojmu, že fanoušci nedostávají na deskách to, co jim nabízí koncert.
Jinak miluju především to: huuu, gatučuz (na Alive ! obzvlášť výživné) a Let Me Go, Rock'n'roll hraná na posledních DVD skupiny mne doslova zvedá ze židle. Parasite a Hotter than Hell jsou Kissovská klasika, ale je rozhodně lepší je poslouchat na živáku, než ze studiové verze.
reagovat

03.06.2012 StarChild
3 stars

Druhé kissácké album vyšlo ještě v témže roce, kdy to první, v r. 1974. Důvodem bylo velké pokulhávání v prodeji prvního alba a tak byli KISS přinuceni nahrávací společností natočit další album. Na to neměli příliš mnoho času a to se na něm pochopitelně odrazilo.

Oproti svému předchůdci nepřineslo tolik kvalitních songů a podařených hitů. Nejvíce bych zde vyzdvyhl písničku, podle které byla pojmenována celá deska - Hotter than Hell, jejíž rytmický refrén vás ihned dostane. Mojí nejoblíbenější skladbou z tohoto alba je bez debat Genova balada Goin' blind. Ta je opravdu excelentní! K zahození určitě není další Genův song Watchin' you, ale ten zrovna nepatří mezi mé oblíbené. KISS byli však stále na začátku své poutě.

Album Hotter than hell nepatří mezi ty TOP, objevuje se na něm první balada KISS Goin' blind. Společně s Hotter than Hell patří podle mého k tomu nejlepšímu, co zde najdeme. Právě tyto dvě skladby drží album nad vodou. Bez nich by tato deska za moc nestála... I když vím, že někteří fanoušci si první tři alba hýčkají, já musím být trošku skeptičtější a dát něco mezi 2 a 3 hvězdičkami...

Zajímavost na závěr, Ace na tomto albu napsal dvě skladby - Parasite a Strange Ways, ale zpěv opět přenechal jiným členům skupiny.
reagovat

29.01.2012
3 stars

V počtu naštěvníků na koncertech klesá, a proto se KISS rozhoduje nahrát další album. Částečně je ktomu donucuje nahrávací společnost, kvůli krachu.
Album se jmenuje Hotter Than Shell, s úvodní písňí
Got To Choose - super,čtyřminutová rocková píseň, kterou složil Paul Stanley(totéž i zpíval).
Parasite - konečně se zapojil i do skládání Ace, která se mu velmi povedla. Písněň zpíva Gene a když ji poprvé usližíte tak Vás příjemně překvapí a nakopne.
Goin' Blind - u téhlé písňičky chci napsat jenom jedno: Kiss neměla moc materiéru a proto vzali Gene a Paul staré písňičku jako tuhle.
Hotter Than Hell - konečně očekáváná písňička, a na úvod mě překvapila ale i zklamala. Potěšila mě krásnou předehrou a trochu tvrdším rytmem. Také i název je super. Horší je refré, ale jinak dobrý.
Let Me Go, Rock'n'roll - písňička Rock'n'rollová jak má být. Doporučuji poslechnou!!!
Na album najdete dále:Watchin' You, Mainline, Comin' Home a Strange Ways.
Hodnocení: Na to že je to album ''narychlo'', tak je celkem dobré. Ale zase na druhou stranu KISS nedosáhly úspěchu v prodejnosti.

reagovat

gunslinger @ 29.01.2012 15:51:02
skladba Hotter Than Hell ťa prekvapila aj sklamala ? čo sa ti nepáčilo to sólo na konci čo ide do fade out ?

OHNOTHIMAGEN @ 29.01.2012 17:40:37
Krišnova noho! Usližíte! Já se z toho znečistím. Jinak je dobře, že do skládání se zapojil i Ace... už to totiž udělal i na prvním albu.

vmagistr @ 29.01.2012 22:25:11
Ahoj Jonny90,

vítej na Progboardu. Měl bych k Tobě dvě prosby. Za prvé - bylo by fajn, kdybys do svého profilu vyplnil alespoň základní informace o sobě a o tom, jakou další hudbu kromě KISS rád posloucháš. Za druhé - je fajn, že při psaní "recenzí" jen nepapouškuješ údaje, které jsi někde přečetl či slyšel, ale snažíš se aspoň občas uvést své vlastní názory. Nicméně, je dobré si svůj výtvor po sobě vždycky aspoň přečíst, než jej sem umístíš. Určitě bys pak odhalil alespoň některé z množství gramatických chyb a překlepů, kterými se Tvé recenze doslova hemží. Pak by se nám Tvé příspěvky určitě lépe četly.

PS: KISS mám taky moc rád a jsem rád, že se zde objevil další jejich fanoušek. Určitě si rád přečtu i další Tvé recenze (přičemž skálopevně doufám, že budou ke čtení alespoň o chloupek víc než to, co jsi sepsal doposud).

Poki @ 30.01.2012 12:13:00
Ahoj Johny! Úplně nejjednodušší je psát text v textovém editoru, který odhalí základní gramatické chyby a nabídne opravy - např. ve Wordu.

03.01.2012 gunslinger
4 stars

druhé album KISS z názvom Hotter Than Hell som počul ako tretie po jednotke a Dressed To Kill. Nenapadlo by ma že tieto prvé albumy väčšina fanúšikov považuje za slabotu nebodaj odpad!. Nech si albumy hodnotí každý ako chce ja si prvé tri od Kissákov vysoko cením.

Materiál bol nahraný v krátkej dobe .. no a čo myslím si že na takej drsnej skladbe ako je Parasite to nie je poznať silný riff a škriekajúci hlas Gena Simmonsa je vynikajúca kombinácia. titulná Hotter Than Hell je jedna s mojich najobľúbenejších skladieb od KISS. Let Me Go, Rock'n'roll taký predchodca Rock and Roll All Nite ktorý sa podľa mňa podaril viac ako spomínaný hit. Watchin' You a Strange Ways výborné trocha temné skladby ktorým nič nechýba.
Samozrejme sú tu aj skladby ktoré nepatria medzi moje top ako Mainline a Comin' Home ale dajú sa.

jediné čo mi tu chýba je nejaká záverečná bomba ako na predchádzajúcej platni Black Diamond.. takže dávam 4 hviezdy.
reagovat

04.04.2008 vmagistr
2 stars

Hned na začátek nutno říct, že tohle album KISS nevydali proto, že se jim všechen materiál nevešel na jednu desku, ani proto, aby navázali na úspěch první desky, ale jednoduše kvůli tomu, že jejich vydavatelství nutně potřebovalo peníze na provoz. Prodej prvního alba dalece zaostával za očekáváním a proto byli KISS nahrávací společností víceméně přinuceni ke zkomponování další desky.
KISS v té době rozhodně neměli dost vlastního materiálu, a proto se Gene s Paulem rozhodli znovu nahrát některé písničky z tvorby jejich předešlé kapely Wicked Lester, jako třeba Goin´ Blind. Většinu materiálu však museli - v poměrně dost velkém spěchu - sepsat a nahrát sami ve studiích v Los Angeles.

I přes to všechno však na albu Hotter Than Hell lze nalézt několik velmi kvalitních písniček, které se staly klasikou KISS do dalších let:
Goin´ Blind - vůbec první balada KISS
Hotter Than Hell - výborný těžkopádný nářez
Let Me Go, Rock´n´roll - rokenrol jak se patří

Mnohé taktéž kvalitní kusy bohužel po vydání alba zmizely v propadlišti hudebních dějin:
Mainline, Comin´ Home - "jemnější" písničky Paula Stanleyho

Naproti tomu se ale na desku dostaly i věci, které ji pouze hyzdí a ubírají jí na síle:
Got To Choose, All The Way, Watchin´ You, Strange Ways - tady se projevil nedostatek času a také ještě pořád hudební nevyzrálost kapely, na albech z dalších let by tyhle songy neměly šanci.

Na současných koncertech KISS už asi posluchač žádnou písničku z tohohle alba neuslyší, přece jenom největší hity téhle kapely se začaly rodit až o několik let později. Neupírám sice Hotter Than Hell jistou kvalitu, kterou nepochybně má, ale z mého pohledu se jedná spíše o album do počtu.

reagovat

redrocker @ 05.04.2008 15:44:41
Byl jsi v posledních 10 letech na koncertě KISS?
Got To Choose, Watchin´ You by jsi tam mohl slyšet.

vmagistr @ 06.04.2008 13:45:34
Na koncertě KISS jsem v posledních 10 letech bohužel nebyl (ale chystám se na 6.6 do Prahy). Že Watchin´ You nebo Got To Choose hrají KISS i na koncertech? Ano, vím, což však nijak nemění můj názor, a to že se jedná spíš o odpad z jejich tvorby.

Peterth @ 02.12.2008 09:46:08
Ještě by se nemělo zapomenout na Acovu úžasnou "Parasite". na albu je sic poněkud uhlazenější než na Alive!, ale i tak je to řádná šleha až s metalovým riffem. Poslechněte si její předělávku od Anthrax...

Dalibor Herman @ 29.03.2009 13:13:34
Watchin You,Parasite,Deuce je pro mě jeden ze směrů jak se mohli Kiss hudebně vyvijet,ale sto lidí,sto názorů.Respektuji,ale samozřejmě nesouhlasím.

beler @ 01.07.2009 10:39:04
Hotter than hell sice nedosahuje kvalit prvního alba, přesto bych ho hodnotil víc než na 2 hvězdičky. S Goin´ blind, Hotter than hell a Let me go...souhlas. Ale nemyslím si, že by například Got to choose nabo Comin´ home patřily mezi odpad. Možná nemají na albu tu správnou šťávu, ale například při Unplugged zněly výborně. Ještě bych například zmínil skvělou Parasite. 3 a půl hvězdičky.

dalibor66 @ 28.05.2014 19:13:50
"Hned na začátek nutno říct, že tohle album KISS nevydali proto," ....
O albu LOVE GUN to platí třikrát podtrženo!!

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
dalibor66
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
gunslinger, Michálek
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 3x
StarChild, Rudano
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
vmagistr, murphy
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000