KISS - Creatures of the Night

KISS - Creatures of the Night - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1982

Tracklist:

01. Creatures of the Night (Stanley/Mitchell) 4:01
02. Saint and Sinner (Simmons/Japp) 4:50
03. Keep Me Comin' (Stanley/Mitchell) 4:00
04. Rock and Roll Hell (Simmons/Adams/Vallance) 4:08
05. Danger (Stanley/Mitchell) 3:55
06. I Love It Loud (Simmons/Vincent) 4:12
07. I Still Love You (Stanley/Vincent) 6:06
08. Killer (Simmons/Vincent) 3:19
09. War Machine (Simmons/Adams/Vallance) 4:13

Recorded July/September 1982
Produced by Michael James Jackson, Paul Stanley & Gene Simmons


Obsazení:

Gene Simmons – bass guitar, vocals; rhythm guitar on 8
Paul Stanley – rhythm guitar, vocals
Ace Frehley – lead guitar (credited, but does not appear)
Eric Carr – drums; bass guitar on 7
&
Vinnie Vincent – lead guitar on 2, 3, 6, 8 & 9, backing vocals
Robben Ford – lead guitar on 4 & 7
Bob Kulick – lead guitar on 5
Jimmy Haslip – bass guitar on 5
Adam Mitchell – rhythm guitar on 1

 
17.12.2011 StarChild
4 stars

Upadající KISS, kterým se přechod do 80. let nepovedl, tápali, jak si fanoušky nadále udržet. Po dvou řekněme, ne příliš oslnivých albech, přišla skupina s něčím, co opravdu stálo za to! Na postu sólového kytaristy vystřídal, alkoholem zmáčeného Ace Frehleyho, Vinnie Vincent. Ten sebou přinesl metalovější nádech a to se na desce velkou měrou odrazilo. Na svět tak roku 1982 přišlo nejmetalovější album KISS!

Úvodní otvírák v podání Creatures Of The Night je naprosto, ale naprosto úžasný. Už od prvních tónů je vám jasné, že tohle je metalová nálož! Neskutečně energická písnička, s jednoduchým, ale povedeným refrénem, vás ihned zaujme a dostatečně vás naladí na další kousky. Následují, podle mého názoru, dvě slabší skladby - Saint and Sinner a Keep Me Comin. Tyhle mě opravdu nějak příliš neoslnili. Rock And Roll Hell není špatná, ale pořád to není to pravé ořechové. Danger bych označil podobně. Po, pro mě hluchém místě, přichází úžasná Genova pecka v podání I Love It Loud! Tohle je opravdu něco! Nabítý flák, s neskutečným refrénem, jenž táhne davy. Perfektní! Pro mě osobně jedna z nejlepších Simmonsových písniček. Genův hit následuje další skvělá skladba, tentokrát baladická I Still Love You. Tu bych maximálně vyzdvihl. Paul Stanley opět odvedl mistrovskou práci. Tuhle písničku jednoduše zbožňuju a nejvíce si ji vychutnám Live z koncertu Animalize 1984! Tam ji Paul neskutečně prožívá a vkládá do ní snad všechny své emoce. Konec desky pro mě už tak oslnivý není. Killer mi vůbec nic neříká a War Machine uznávám, ale není to můj šálek kávy.

Co závěrem ke Creatures of the night? Rozhodně je nutno říct, že KISS se posunuli kupředu. Album jistě předčilo dvě předchozí a už to možná vypadalo, že KISS krize opustí. To se bohužel nestalo... Čas velkých změn měl teprve přijít. A to velmi brzy!
reagovat

pito63 @ 17.12.2011 18:29:16
Viackrát som si prečítal Tvoju recenziu, aby som to lepšie pochopil. Vyzdvihol si 3 z deviatich skladieb, tomu by som ešte rozumel. Lenže o zbytku sa nevyjadruješ s veľkým nadšením. Ak by tu neboli hviezdičky, tak by ma nenapadlo, že "Creatures of the Night" považuješ za výborný album. Síce sa na začiatku zmieňuješ, že skupina prišla s niečím, čo "opravdu stálo za to", ale obsah tomu nezodpovedá. Nič v zlom, ale mám z toho zmiešané pocity.

PaloM @ 17.12.2011 19:52:00
StarChild:
No, ak rátaš medzi dve predchádzajúce aj Elder, tak to sa nedá porovnávať, lebo Elder je o niečom inom. Vzhľadom na to, že Príšery noci som si kúpil spolu s inými piatimi CD od Kiss (aj Elder), tak tento album patrí jednoznačme medzi najlepšie, čo táto zábavná partia zložila :-) Ak by tam bolo iba zopár dobrých skladieb, na to by som sa nenachytal. Našťastie to tak nie je.

vmagistr @ 17.12.2011 21:35:34
StarChild: také mi podle Tvé recenze není jasné, zda se Ti Creatures líbí nebo ne, nepodal bys nám bližší vysvětlení?
Můj názor na desku jsem už vyjádřil v recenzi o něco níže, album hodnotím jako velmi dobré.

PaloM: a jaké další desky jsi tedy pořídil?

bloodfrozen @ 17.12.2011 21:40:16
Kiss je najprecenovajšia kapela rocku vôbec, slabý priemer vo všeobecnosti.

PaloM @ 17.12.2011 23:10:34
Alive ! 2CD (1975), Destroyer (1976), Double Platinum (1978), Music From The Elder (1981) a Revenge (1992). Ešte som uvažoval nad Lick It Up (1983). Poradili mi Progboardisti, no pred kúpou som počúval diskografiu Kiss a vybral si týchto 6 albumov (s Creatures...).

StarChild @ 21.12.2011 18:59:46
Vysětlení, proč album stojí za to! Kapela zaprvé zapracovala do svého repertoaru více metal. A hlavně. Bral jsem v potaz dvě předchozí alba a hlavně jejich hudbu z 80. let. The Elder ani Killers neoslnili. Elder byl propadák. Žádný hit!

Když si však vezmeme Creatures of the Night, tak to je jiná káva. Úvodní otvírák svělej, I love it loud - hit, kterej kapela hraje snad na každém koncertě, I still love you, krásná procítěná balada. War Machine. Tu sice nemusím, ale do povědomí fanošků se určitě zapsala.

Když to tedy porovnáme s předchozími slabými deskami, musím album hodnotit, tak jak ho hodnotím.

PaloM @ 22.12.2011 09:09:01
StarChild: chápem tvoje zaujatie, mne sa tiež tento album Kiss páči. No musíš brať do úvahy, že sú tu aj starci ako ja, ktorým Kiss dlhé roky vôbec nevoňali. Fanúšikovia Kiss z Progboardu, kotrí už vedia, aké žánre počúvam, mi odporúčali aj Elder a veru trafili sa presne. Opakujem, to je o niečom inom, nie je to album postavený na hitových melódiách. Kvalita tam je, no mnohí fanúšikovia ho zatratili práve preto, že je v inom štýle, ako sú zvyknutí u Kiss. Inak, žiadny Kissológ či Kissofil nie som, preto som si vybral z ich veľkej diskografie len zopár vecí, ktoré ma fakt vedia pobaviť.
Držím ti palce, píš tu recenzie ďalej.

12.07.2011 Cossack
5 stars

Metalový polibek mlaskl na hardrockovou tvář s diskotékovým make-upem, jako facka. Anebo spíš nakopnutí, ale určitě tím správným směrem...

Poněkud zmatená a tápající smečka, co poslední dobou útočila na všechny možné i nemožné styly a pomalu, ale jistě, začínala ztrácet síly, díky tomuto impulsu soustředila zbytky své energie na jeden cíl, který představoval daleko výživnější kořist, než ty nicotné porce z posledních let.
A tak vzniklo album, které patří k nejlepším v bohaté diskografii fenoménu jménem KISS.

Své sehrála jistě i výměna na postu sólového kytaristy, kde alkoholem poněkud znaveného rockera Frehleyho nahradil metalista Vincent. A přinesl s sebou nový náboj, dávku inspirace, zkrátka vlil skupině do žil, tolik potřebnou, čerstvou krev... Opravdová posila, jak má být.

Na nahrávce není slabší místo, nemá tedy smysl chválit každou z devíti skladeb jednotlivě, když už bylo naznačeno, že si to zaslouží všechny.
Vedle vypalovaček, jako jsou titulní otvírák, "Keep Me Comin’", "Danger" či "Killer", se tu nacházejí i střednětempé "Rock And Roll Hell", "I Love It Loud" nebo vražedná "War Machine"; nechybí ani vynikající balada "I Still Love You".
Také obal je jeden z nejpovedenějších.
Za zmínku pak ještě stojí zajímavé spoluautorství kanadského rockera Bryana Adamse ve dvou písních ("Rock And Roll Hell" a "War Machine").

Vynikající deska, která se mi neomrzela dodnes (a že jsem se ji něco naposlouchal!), takže nejvyšší možné hodnocení je nasnadě...

reagovat

pito63 @ 12.07.2011 18:05:09
Zalovil som vo svojej "encyklopédii" a našiel tam toto. Neviem, od koho komentár pochádza:
Album "Creatures of the Night" predznamenal návrat k štýlu dávnych KISS, lenže problémom bolo nájsť oň záujemcov. Ostáva záhadou, prečo práve táto opticky veľmi pôsobivá skupina nezvládla prechod do éry videa, keď navyše klip k titulnej skladbe je vynikajúci. Skupina túto LP venovala Neilovi Bogartovi, šéfovi firmy Casablanca, ktorý zomrel na rakovinu...

Páči sa mi prínos Vinnieho Vincenta. V čase vzniku nových rozhlasových staníc som mal veľmi rád rádio Rebeca z Martina. Pamätám si, že jedna relácia bola venovaná práve Vincentovi, ktorý spominal na KISS a hrali sa skladby jeho skupiny Invasion. Celkom zaujímavá produkcia. Približne si spomínam na jeho slová: "KISS som musel opustiť, pretože Gene a Paul sa zľakli môjho rastúceho vplyvu." Kde je skutočná pravda, neviem...

Viac ma oslovuje druhá polovica albumu, mám rád skladby "I Love It Loud", "I Still Love You", "War Machine".
Cossack, vďaka za "Creatures of the Night"!

martin69 @ 13.07.2011 14:15:42
Cossack : souhlas! Velmi dobré album.

rocknrolldejw @ 25.10.2011 18:00:47
Naprosto souhlasím s recenzí :) Myslím si, že dokonalsti týhle desky přispěl Vinnie Vincent, který je vynikající skladatel a spolu s Genem a Paulem napsal obrovský hity jako I Love It Loud a Lick It Up :)

12.03.2009 vmagistr
4 stars

KISS jsou zpátky, temnější a tvrdší než kdykoliv předtím!

V roce 1981 si KISS po vydání Music From The Elder sáhli na dno. Katastrofální neúspěch alba u fanoušků a odchod Aceho jako druhého člena základní sestavy během dvou let by méně zralou kapelu možná položil, ne tak KISS. Gene a Paul se konečně vzpamatovali a toto je výsledek jejich "návratu ke kořenům". Brutální, temná, strhující...Creatures Of The Night jsou do té doby nejtvrdší deskou KISS. Nová tvář Vinnie Vincent a jeho nabroušená kytara jsou pro poněkud strnulý obraz kapely velkým přínosem. A co vlastně deska nabízí? Rock, rock a ještě jednou rock, jaký v repertoáru KISS předchozích let tak zoufale chyběl.

1)Creatures Of The Night - Asi nejlepší otvírák od dob Detroit Rock City. Jednoduchý a přitom tak strhující riff, který mi možná trošku evokuje sabbathovské Symptom Of The Universe nebo Neon Knights (že by menší inspirace?)

2) Saint and Sinner - Řada je na Genovi. Ve "Svatém hříšném" mě zaujala především velevýrazná baskytara a taky to, jak celá písnička (na to, že je od Geneho) nádherně šlapala.

3) Keep Me Comin´ - S touhle písničkou jsem si dlouho nevěděl rady, na chuť jí začínám pomalu přicházet až teď po několikátém poslechu.

4) Rock and Roll Hell - Další těžkotonážní Geneho nářez, prostě rock jako řemen.

5) Danger - ano, u téhle písničky hrozilo vážné nebezpečí, že na mě její příliš častý poslech zanechá trvalé následky. Tuhle vypalovačku jsem svého času sjížděl třeba i desetkrát denně a i teď se k ní občas rád vracím.

6) I Love It Loud - mladší změkčilý bráška God Of Thunder, tahle písnička mi k srdci nikdy nepřirostla.

7) I Still Love You - Ať přemýšlím, jak přemýšlím, lepší balada KISS do té doby mě prostě nenapadá. Paulovi se povedl další mistrovský skladatelský kousek, který špetkou kytarové magie okořenil také pan Robben Ford.

8) Killer - spolu s I Love It Loud asi nejslabší moment desky, takový kafemlejnek furt dokola.

9) War Machine - Na téhle písničce si vždycky vyloženě pošmáknu..."Better watch out, ´cause I´m a war machine"

Ano, KISS v té době byli ještě stále "machine", nezadržitelná rocková síla.
Creatures jsou pro mě o hodně lepším albem než následující Lick It Up, škoda jen, že na obalu uvedený Ace na desce nemá ani tón. Není bez zajímavosti, že Ace sice na albu nehraje, ale zároveň se účastnil většiny televizních vystoupení KISS z té doby (a hrál písničky, které ve studiu natočil jeho následovník Vinnie Vincent).
reagovat

Apache @ 12.03.2009 23:53:15
Zajímavé. I Love It Loud byla pro mě na této desce vždycky #1.

vmagistr @ 13.03.2009 14:22:40
Když to zgeneralizuju, tak tvorbu Paula a Aceho mám radši než tu od Geneho (samozřejmě všude se dají najít lepší i horší momenty)

Cossack @ 24.01.2010 02:24:45
Tahle deska patří v diskografii Kiss k mým nejoblíbenějším a kromě hudby tomu určitě napomáhá jeden z jejich nejpovedenějších obalů. Pokud jde o muziku, řekl bych, že je to taková Kiss-reakce na NWOBHM; a velmi zdařilá...
Pokud jde o I Love It Loud, přikláním se k názoru Vmagistra, že jde o nejslabší věc z alba, byť si vzpomínám, že v době, kdy "Kreatůry" vyšly, se mi taky dost líbila. (Kdybych měl jednu skladbu vyhodit, volil bych ji.)
Jen s podobností či příbuzností úvodní a zároveň titulní písně se "sabaťáckýma" Symptom Of The Universe a Neon Knights se nějak nemůžu ztotožnit (s tou druhou ji spojuje snad leda doba, kdy vyšly – Heaven And Hell 1980, Creatures... 1982 – a s tím související "metalovější kabát")...

Cossack @ 24.01.2010 02:33:24
A ještě jedna drobnost pro upřesnění... Saint And Sinner není "Svatý hříšný", ale "Světice (resp. svatá) a hříšník" a text je o klasice mezi chlapem a ženskou: "Ona je ta skvělá a hodná, chudinka, on jen špatnej a hříšnej, darebák, takže už žádný nářky a sbohem..." :-D

Apache @ 24.01.2010 08:58:30
Jak jsem napsal ve svém komentáři k této desce, co se týče Creatures, tak "nejnadčasovější Kiss-klasikou, která nezapadne na žádném jejich Greatest Hits" je tu právě I Love It Loud. Kdyby měla z Creatures zůstat jen jediná píseň, tak volím ji.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Cossack, Frace Ashley
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
StarChild, vmagistr
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000