Iron Maiden - The X Faktor

Iron Maiden - The X Faktor - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1995

Tracklist:

1. Sign Of The Cross (Harris)
2. Lord Of The Flies (Harris, Gers)
3. Man On The Edge (Bayley, Gers)
4. Fortunes Of War (Harris)
5. Look For The Truth (Harris, Bayley, Gers)
6. The Aftermath (Bayley, Gers, Harris)
7. Judgement Of Heaven (Harris)
8. Blood On The World´s Hands (Harris)
9. The Edge Of Darkness (Harris, Bayley, Gers)
10. 2 A.M. (Bayley, Gers, Harris)
11. The Unbeliever (Harris, Gers)


Obsazení:

Steve Harris (baskytara),
Dave Murray (kytara),
Blaze Bayley (zpěv),
Janick Gers (kytara),
Nicko McBrain (bicí).

 
15.03.2019 Zaphirus
5 stars

Sú ľudia, ktorí na obdobie s Bruceom Dickinsonom nedajú dopustiť. Dickinson je bezpochyby výborný spevák, avšak jeho odchod umožnil vznik albumu, ktorý by podľa mňa s jeho prítomnosťou znel úplne inak. Asi to tak malo byť tak, ako sa to stalo. Blaze Bayley možno nedosahuje takého rozsahu, možno takej kvality alebo technickej zdatnosti, má však jednu veľkú výhodu. Svojskú uveriteľnosť a civilnosť prejavu. Jeho zádumčivejší hlas relatívne nízkej polohy dodáva tomuto albumu ťažobnú a melancholickú atmosféru ale s patričným rockovým drajvom.

Album otvára epická Sign of The Cross. Skladba, ktorá akoby na úvod chcela povedať: "Áno, máme iného speváka, ale inak nám to hrá stále dobre." Jemný úvod, silný stred, mierne intermezzo a opäť úder na solar v podobe krásnej vyhrávky a citlivá dohra. Príjemne rezavá Lord of The Flies rozhodne neurazí. Album odsýpa a zatiaľ niet dôvodu na nespokojnosť. Man on The Edge - tu nám páni trocha zrýchlili. Skvelé verzie a výborný refrén. Jedna z mojich top skladieb tohto albumu. Fortunes of War je prešpikovaná typickým maidenovským rukopisom, kde niet dôvodu na pochybnosť, a nemenej zdarilá je i následná Look for the Truth.

Za mierne slabšiu chvíľku považujem Aftermath, o čosi lepšie je na tom následná Judgement of Heaven. Zlatý klinec albumu ale prichádza zo skladbou Blood on the worlds hands. Zaujímavý basový úvod a adekvátne sa rozbiehajúce sa verzie eskalujú do majestátneho refrénu podporeného totožnou melodickou gitarovou líniou. Za zmienku stojí i nástojčivý text. Zvyšok albumu ešte doťahuje baladická 2.AM, ktorá je v podstate jednoduchá čo do stavby a melodiky, ale práve Bayleho hlas z nej robí pomerne citlivú záležitosť.

Pre mnohých fanušikov je opus magnum Powerslave, hoci podľa mňa obsahuje tri silné skladby a zvyšok je stále dobrý priemer. The X Faktor je ale akosi zvláštne kvalitne koncepčný čo do tématiky, atmosféry a skladateľskej vynaliezavosti. Nohy mu z môjho pohľadu kriticky podráža skutočnosť, že ho nenaspieval Dickinson, ale niekto s úplne iným hlasovým fondom a výrazovým citom. Niekto, kto za každú cenu netlačí na pílu, niekto, kto vie vniesť silnú emóciu aj inak. Samozrejme ak budeme zrovnávať Bayleho výkon na turné, kde sa zákonite nemohol vyhnúť skladbám z Dickinsonovej éry a budeme ho považovať za nedostatočný, tak ho budeme vnímať ako speváka nedosahujúceho dostatočných kvalít. Tento album ale ukázal, že Bayley spievať vie, má cit, má charizmu a má to myšlienku.

The X factor znie správne temne, správne ťaživo a melancholicky. Znie tak, ako si to asi Harris a spol. predstavovali. A dovolím si tvrdiť (napriek k úcte ku Bruceovi Dickinsonovi) že bez Bayleho by znel diametrálne inak. Neprávom podceňovaný a zatracovaný, z môjho pohľadu jasne najlepší Iron Maiden.
reagovat

jirka 7200 @ 16.03.2019 22:17:37
Nechci hodnotit hudbu The X Faktor jako takovou, ale myslím si, že Blaze nebyl pro IM dobrou volbou. Ve všech jiných projektech, kde jsem mohl porovnat jeho schopnosti, působil uvolněněji a přirozeně. Tady u IM bych vystresovanej z očekávání a tlaku firmy, kapely i fanoušků. Musel se stylizovat do určité polohy, která mu úplně neseděla. To je můj názor.

Pegas @ 17.03.2019 11:09:26
Jirka: Asi by se s tím dalo souhlasit, nicméně The X Factor je zajímavá deska, která určitě stojí za pozornost, i když ne každému se bude zamlouvat. Zní dost odlišně od všech ostatních, je taková hodně temná, vážná a dlouhá. Ani nemluvím o tom ultra brutálním obalu, ze ktrerého se vytratil vtip Riggsových maleb z předchozích alb. Bayley je zcela jiný typ zpěváka než Dickinson a nastoupit po něm a ještě do takové velké mašiny určitě nebylo snadné. Jeho projev je poněkud teatrální (tykévý Dio s minimálním rozsahem, nechci srovnávat, jenom přirovnávám) a spolu s tím hlubokým hlasem to je někdy až moc vtíravě otravné (hlavně opakující se refrény např. Fortunes Of War, Judgement Of Heaven ap.). Pro mě je to poslední dobrá deska IM. Naopak následovník Virtual XI byl z mého pohledu propad na naprosté dno. Další desky už považuji spíše za průměrné a ne moc zajímavé.

jirka 7200 @ 18.03.2019 07:25:28
Pomalu 25 let jsem desku neslyšel, tak jsem si ji alespoň z YTB připomenul. Máš pravdu v tom, že hudba na albu není špatná, je celkově zadumanější a melancholičtějščí, ale komplet ve spojení s Blazeho zpěvem mě to osobně nesedí.

Pegas @ 18.03.2019 21:17:44
Jirka: Když jsi to napsal tahle o těch 25 letech, tak mi teprve došlo, jak je ta deska už stará. Anebo já :-)

11.04.2017 martin.b
4 stars

Nejsem žádný velký fanda Maiden, každopádně se s touto kapelou potkávám celkem často - ať chci, nebo ne. Toto album jsem dostal do ruky už brzo po jeho vydání a rok 95 byl všechno, jen ne nakloněn klasickému metalu. Čekal jsem jej (ten klasický metal) od Iron Maiden a neznal jsem Blaze Bayleyho ani Wolfsbane, kde do té doby tento zpěvák působil. The X Factor jsem tehdy snad ani nedoposlouchal a uložil jej, aby zapadlo prachem na dlouhá léta.

Toto album v mých uších dozrávalo hodně dlouho. Nicméně po letech jsem na něm docenil několik věcí, a to hlavně zvuk, tíživou atmosféru a odvahu jedné z nejklasičtějších kapel žánru takto drsně zasáhnout davy svých příznivců. Není možné si myslet, že by Bayley plnohodnotně nahradil Dickinsona. Bayley na The X Factor často zpívá poněkud falešně a pod tónem, ale ono to snad ani v celkovém kontextu nevadí. Zahájit celé album jedenácitiminutovou skladbou v případě IM znamená, že buď ztratili rozum (což se určitě nestalo) a nebo že všechny dosavadní postupy hodí za hlavu a udělají si to, co chtějí a ne to, co je od nich vyžadováno. S odstupem let to byl krok sice sympatický, ale podle mě téměř sebezničující.

Album v současnosti poslouchám relativně často. Je pro mě zajímavé, tajemné a stále je na něm co objevovat. Každopádně pozdější návrat Dickinsona nebyl podle mě vstřícný krok směrem k fandům nebo něco podobného, ale čistě nutnost, pokud měla kapela přežít. S Bayleyem by kapela skončila v klubech, s Dickinsonem hraje na stadionech. The X Factor je velmi dobré album a krásná bílá vrána v diskografii Iron Maiden.
reagovat

horyna @ 14.04.2017 11:10:03
martin.b: první recenze po sedmi leteh?? a na hodně zajímavé album. Svého času jsem ho měl rád, ale postupně se mi Bayleyho zpěv začal zajídat. Na této nahrávce oceňuji změnu, kterou Harris provedl, především její zajímavě temnou atmosféru a detailní práci akustických kytar, které nepostrádají depresivní aroma. Nejde si představit jak by nahrávka zněla s Brucem, hlavně by ani nevznikla.

martin.b @ 01.05.2017 19:07:56
Jo, je to neuvěřitelný, jak ten čas letí. Nikdy jsem nepřestal tyto stránky sledovat, ale nebyla velká potřeba cokoli komentovat nebo recenzovat.
Překvapuje mě, že bych na svých někdejších pohledech na alba která jsem recenzoval, změnil pramálo. Spíš vůbec nic.
Snad si najdu čas a budu se o svých oblíbených nahrávkách a kapelách zmiňovat častěji.

b.wolf @ 01.05.2017 20:51:32
Železnou pannu mám zazranou pod kůží od prvního akordu debutu, žádné album nebyli vyloženým propadákem, trochu slabší No prayer, ale s úžasným "zavirakem" Mother Russia, až ... já X factor a Virtual XI. Paul DiAnno s Bruce jsou hlasem IM, tyhle alba s Bayleym, přestože jsem se fakticky snažil, IM nepatří. Moc dobře si pamatuju ten šok, když jsem uviděl obal a pak poslechl obsah. TOHLE že jsou IM?!?! Ani omylem... Tyhle dvě fošny vůbec nemel Harris a spol. pustit do světa... Jsou tu jenom *, odpad ne, takže je to jasné.

Marillion @ 28.09.2017 09:52:53
Souhlasim. Toto album je opravdu bila vrana z tech vsech unylych heavymetalovych fosen tohoto britskeho dinosaura. The X Factor bylo prvni album, jez se mi od teto kapely dostalo do ruky, coz take ovlivnilo pohled na ta dalsi. Kdyz si jen vezmu ty posledni desky, tak se Iron Maiden pro me stava nesnesitelne vycpelou a stereotypni hudbou. Iron Maiden jsem nikdy neposloucha l, zazil jsem tri koncerty a nikdy vic. Spekulovat o tom, ze Bruce Dickinson je lepsi zpevak nez Blaze Bayley je zbytecne, vokalove je jinde a on je Iron Maiden, kazdopadne The X Factor je v podstate nejprogrovejsi deska s velmi pusobivym zvukem a atmosferou a Bayleyho zpev mi sedi.

01.07.2010 miguel7
5 stars

Včera se tu lehce rozproudila diskuze o tom kdy začal metal a co to je atd... Dlouho jsem pasivně sledoval tyto stránky, až mne začali svrbět prsty a řekl jsem si, že si po dlouhé době zas něco ohodnotím. A když jsme u toho heavy metalu, tak rovnou Iron Maiden.
Nejsem moc pro škatulkování, ale když se řekne heavy metal, tak první jméno, které mne napadne, jsou Iron Maiden. Ti podle mne splňují toto označení do puntíku.
Iron Maiden (IM) jsem znal již dobrých 15 let, ale teprve před pár rokama jsem jim přišel na chuť. zbožňoval jsem nejprve alba s Dickinsonem a albům s Blazem jsem se vyhýbal jako čert kříži. Mezi fanoušky se to hemžilo samou kritikou na něj a tak mě to odrazovalo, dokud jsem si neřekl že si udělám vlastní názor. A tak jednou jsem se potuloval v Praze, zabrousil jsem do cd bazaru v Krakovské a za 200kč jsem risknul a koupil jsem si X factor...takže teď něco k němu...

Pro mne je to nejméně hitové, nejméně stravitelné na první poslech, ze všech jejich alb. Ale to mne právě na tom zaujalo již hned na poprvé. již žádné pohádky, již žádné prvotřídní hitové a líbivé vypalováky, ale díky tomu se stalo mým nejposlouchanějším a nejoblíbenějším albem v celé diskografii. Kompozice jsou složitější, pochmurnější a co samotný BLaze? Většina fanoušků ho zatracuje, já ho vychvaluji až do nebe... Ono nastoupit po Bruceovi není nic lehkého a myslím si že nemohli udělat lépe. Vzít úplně jiného zpěváka co se týče položení hlasu a natočit album, které se vymyká ostatnímu, co nabízejí z dřívějška, to byl správný tah. Lidi sice začali srovnávat s historií, ale to je chyba. Hned úvodní Sign Of The Cross dává tušit že je starým časům odzvoněno. Temný a tichý úvod, poté rozjezd s perfetně frázujícím Blazem a na to 5-ti minutová sóla...kde kdy jste to před tím u IM našli? Celé album bych rozdělil do dvou částí: Vypalováky s hitovou ambicí (Lord Of The Flies, Man On The Edge, Judgement Of Heaven, Blood On The World´s Hands) a kompozice, které právě vyžadují soustředěnější poslech s krásnýma akustickýma předehrama( zmiňovaná Sign Of The Cross, Fortunes Of War, stadionová Look For The Truth, The Unbeliever...).
Celé album má jednotný zvuk, který se mi ze všech IM alb zamlouvá nejvíce. Myslím si že perfektní výkon tu podává Nicko za bicími, kytaristi udržují standard jako na všech albech a Harris jako vždy...je zkrátka slyšet všude. Ale hlavní hvězdou je pro mne Blaze, který to neměl jednoduché, ale popral se s tím perfektně a dal dohromady pro mne nejlepší desku s IM v její historii. Člověk nemusí být pán zpěvák o několika oktávách, aby ukázal že umí a tomuhle týpkovi věřím všechno co jsem kdy od něj slyšel. Zaujal mne natolik, že jsem začal poslouchat i jeho sólové počiny.

V historii IM bych dal pouze třem albům plný počet, a tohle je jedno z nich:) Tentokrát risk v Krakovské vyšel:)
reagovat

martin69 @ 01.07.2010 13:15:01
Zajímavý názor . Ale proč ne ? Já s tebou nesouhlasím . Myslím si že Blaze se do Maiden nehodil . Stačí si poslechnout jeho první solovou desku po odchodu z kapely . To je parádní věc . Nahradit Dickinsona by se nepodařilo asi nikomu . Čekalo by ho jen srovnávání atd.

hejkal @ 01.07.2010 13:17:56
Už so to tu, myslím, spomínal, ale toto je moja jednotka medzi doskami IM. Dostal som sa k nej v dobách, keď som IM púšťal jedným uchom dnu a druhým von a toto ma chytilo na prvý posluch. Požičal mi ho bratov známy a ja som si ho nevypálil, ale rovno som mu ho odmietol vrátiť a vycáloval som mu hotovosť. Asi ho nemal moc rád, pretože vzal prachy a alabum mám odvtedy v zbierke. Má super atmosféru (bicie sú tiež super, skoro až didaktické) a páčia sa mi jeho intrá, melódie a fakt, že väčšina skladieb je skôr pomalšia než uháňajúca do neviem kam.

Mirek Kostlivý @ 01.07.2010 17:56:38
Názor, že Blaze se do Iron Maiden nehodil, moc nechápu. Aspoň pro mě, který se zase metalovým deskám v 80. letech vyhýbal "jak čert kříži", takže jsem je posuzoval všechny až najednou, jsou desky s ním výborné. Ale to je taky tím, že já ty ječivé vysoké vokály nemusím (Yes jsou výjimkou).

Cossack @ 01.07.2010 18:40:32
Mirek Kostlivý: Tvůj názor nesdílím...
1) Dickinson určitě nemá „ječivý vysoký vokál”, jak píšeš; výšky vyzpívá a taky zpívá, jekot ani ječení to ale není určitě... Navíc se značnou část jednotlivých skladeb „zdržuje” v nižších polohách...
2) Blazeův „problém” byl v tom, že se jinam, než do těch nižších poloh nevyšplhal (nebo možná jen nešplhal)... Tady, si myslím, je na vině spíš Harris, který mu nedal prostor, aby mohl ukázat, co s hlasem umí (ale určitě toho bylo a je míň, než zvládá Dickinson), a dál psal skladby, jako pro Bruce... Ale, kdo ví, jak to doopravdy bylo. Každopádně Bayley nahrávky Iron Maiden posouval směrem dolů... Rozsahem mi připomínal spíš mého oblíbence Lemmyho (a to ještě tak tak), takže je jasné, že se opravdu do kapely, kde zpěvákův hlas „lítal nahoru, dolů”, nehodil. Osobně se domnívám, že ho Harris vybral z důvodu velmi podobné barvy hlasu, jakou má Bruce (v těch středních a nižších polohách - Blaze se vyšší netýkaly, jak již bylo poznamenáno)... Není tajemstvím, že na uvolněný post vokalisty, Steve Harris chtěl získat i Michaela Kiskeho z Helloween (který ale o metal tak nějak ztratil zájem)...
Buď jak buď, naštěstí tato osmiletá „noční můra” skončila a IM mají zase „ten správný hlas”... :-)

Mirek Kostlivý @ 01.07.2010 19:08:06
Ale ano, Bruce je opravdu dobrý zpěvák, mně nijak nevadí. Já měl spíše na mysli jeho vokál v refrénu skladby "Run To The Hills", který opravdu nemusím. Nebýt té skladby, tak jsem si cestu k nim našel o hodně (20 let) dříve.

martin69 @ 01.07.2010 19:19:39
Cossack : myslím že Blaze si nakonec také oddechl . Soudím dle jeho první desky po odchodu z Maiden . Silicon Messiah je výborná deska.

18.01.2009 Krajánek
5 stars

Skvělá fošna. Je škoda, že většina fanoušků Železné Panny jsou dost možná zabedněnci, kteří nesnesou jakoukoli změnu či posun ve tvorbě (navíc odchod Dickonsona, pro tyhle rokéry to byl Bůh a i kdyby přišel sebelepší zpěvák, u oněch "true" fanoušků by neměl šanci...). Asi proto je to dost nedoceněná deska. Pro mně je to jedna z nej, ne-li vůbec nejlepší deska Mejdnů. Skvělá, temná atmosféra do které Blaze dokonale sedne - říkejte si co chcete, ale lepšího zpěváka si pro tohle album Železňáci přát nemohli, silné skladby, jako vždy famózní Harrisova basa...těžko zde hledat hluchých míst, což je samo o sobě vzhledem ke stopáži úctyhodné. Za úplnou špičku zde považuji balady Sign Of The Cross, Fortunes Of War a hitový vypalovák, trochu vybočující z kontextu desky, Man On The Edge.
reagovat

martin @ 15.09.2009 19:02:32
Čas ukázal ,že zabedněnci měli pravdu . Blaze se do Maiden nehodil ,že je to víc než dobrý zpěvák dokazuje na svých solových deskách .

boffors @ 25.04.2010 11:26:39
Není to špatná deska jenom mohla být kratší.
Blaze Bayley to schytal od skalních fandů IM jen co je pravda ale když porovnáte následující desky IM
už zase s Brucem, tak po hudební stránce to žádný velký rozdíl není.
Jenom v hlase zpěváků.

josef k @ 01.05.2010 14:00:47
Souhlasím s tebou Krajánku. Pochopil jsem to až po patnácti letech. Pamatuji si jak sem v devadesátým pátým při poslechu Metalománie na Radiu Faktor s bušícím srdcem očekával, až Béďa Synek představí novou desku Iron Maiden. Moje reakce tehdy byla hodně zdrcující. "Tohle jsou fakt noví Maidni?, to nemyslí Harris a spol. vážně, takovejhle zpěvák s hnusným hlasem je jejich novým zpěvákem?" Předevčírem jsem si jí po těch patnácti letech pustil, naseru asi skalní Maidenheads, ale tohle je nejlepší deska, co za posledních patnáct let nahráli. Fakt mě baví, nemusím přeskakovat písničky, což bohužel u dvou posledních počinů železný panny jsem nucen dělat.

29.08.2008 Maty
4 stars

Napsané pro Bruce, to fakt ne, když zpíva Bruce Sign of the Cross tak mě to trhalo uši snad ještě víc než když se Blaze pokoušel o Troopera...dle mýho jsou všechny skaldby z Blazeových alb lepší z vokálem Birmighamského Buřtíka. Man on the Edge tuplem. Na albu mě celkem štve častý intro za pomoci akustické kytary, jinak fajn alb...
reagovat

PaloM @ 29.08.2008 21:55:26
Maty: mne sa toto album páči, ale urobil som jednu chybu - kúpil som si originál a musím zakaždým pred pustením čumieť na tie príšerné sado-maso čičo obrázky, ktoré vôbec nekorešpondujú s hudbou (keby áno, tak si to neklúpim). Pokiaľ ťa album viac štve ako blaží, prečo dávaš 4 hviezdy? Zakončenie vety "fajn alb..." je čo - to ti nestojí za to ani dopísať?

hejkal @ 31.08.2008 09:43:43
Moja najobľúbenejšia doska od Iron Maiden. Dokonca mám rád tie dlhé úvody, pre mňa je to náladová doska.

Maty @ 13.09.2008 22:00:52
Ok, jdu se rozepsat;o). Na začátek skvělá balada Sign of the Cross, tady právě skvěle sedí ten Blazeův hlubší vokál. Lord of the Flies-ale jo, fajn skladba, líbí se mi tam hlavně basička v tom intru. Man on the Edge, parádní vypalovák, k tomu nevím co říct ještě. Look for the Truth, dle mýho další povedená věc, opět sedící na Blazeův vokál. The Aftermath, zaujal mě hlavně refrén, jeden z vrcholů (aspoň pro mně) celého alba. Judgement of Heaven, takový pěkný odlehčeníčko, ale heavy metal to asi fakt není:o). Blood..., ta mě nijak nezaujala. Edge of Darkness už je lepší, Unbeliever nápodobně-solidní věci, ale na desce jsou lepší. 2 A.M., tam se mi docela líbil text, hudba typicky Iksfaktorovského charakteru, v pohodě věc. Albu možná chybí trochu rychlejší tempo, je to taková deska na dobrou noc...oproti popíkovským vyblitkům jako No Prayer, Seventh Son (čest skladbám jako The Evil That Men Do) je to dost dobrá deska.

31.03.2008 Mr. Black
3 stars

Kdysi jsem v nějakém časopise četl recenzi na "The X Factor", ve které zaznělo, že úvodní skladba děsně nudí svými kytarovými sóly. Autor tohoto přesdržkového výroku ale obstarával recenze všech nových cédéček v rubrice "nový pop-sračky a občas ňákej rock", takže byl evidentně vedle jak ta jedle.

Hned úvodní desetiminutová skladba "The Sign..." je vynikajícím příkladem toho, že Iron Maiden dokázali pokračovat i po odchodu Bruce Dickinsona. Super intro, super kytarová hradba, změny rytmů, dokonce i docela slušný vokál!

"Lord of the Flies" je skvělý depresivní Goldingův román a také dost depresivní "Ajronovka". Temná jak vlhká podzemní chodba, kde jste uvízli bez světla.... Uff!

"Man On the Edge" je dost slušná vypalovačka, ale Bayley tu prostě nezní... jako Bruce.

A už je to tady. To je průser tohoto alba. Bylo víceméně psáno pro vokál Bruce Dickinsona. Bayley nestíhá. A to se silně podepsalo na zbytku skladeb. Které jsou jinak dost dobré, ale právě slabý vokální projev je sráží dolů, níže a ještě níže do temného podzemí, studeného hrobu. Depresivní tlukot hlavbou o zeď, pomýšlení na sebevraždu... Což na druhou stranu vytváří na deskách I.M. dříve nepoznanou atmosféru.

"The X Factor" je ojedinělá záležitost, rozhodně stojí za poslech, ale jen jednou za hoooodně dlouhý čas.

P.S.: Na této desce se definitivně projevil intro/outro princip skladeb, dříve použitý např. v songu "Fear of the Dark". Od té doby to Železňáci cpou snad úplně všude. Vybrnkávačka na začátku, vybrnkávačka na konci... a dost mě tím už unavujou.
reagovat

PaloM @ 31.03.2008 19:06:46
"Vybrnkávačky" mám veľmi rád á la Metallica, kde ich je zase veľmi málo. X Factor mám a počúvam preto, lebo je iné a pre mňa dobré (kdesi som čítal, že je viac do artrocku, čo sa mi zdá hovadina). Avšak po ňom došiel humus, Chytilo ma až Brave New World.

31.03.2008 Brano
0 stars

Z Progboardu sa pomaly stáva oficiálna domovská stránka Iron Maiden.Prečo?To už iné ani nemáte na počúvanie?Už ma vážne nebaví pozerať sa na tie príšerné obaly platní a čítať nekonečné chválospevy zaslepených a fanatických fanúšikov.S odchodom Merhauta táto stránka stráca na hodnote ,zaujímavosti a originalite.Ludia spamätajte sa!!!
reagovat

redrocker @ 31.03.2008 13:49:01
Iron Maiden jsem na Progboard dal já a podle ohlasu jsem dobře udělal. IM je výborná kapela, která bez rádiových hitů dokáže naplnit stadiony a myslím, že o přínosu jejich tvorby do dějin rocku není třeba pochybovat. Ostatně dle četnosti recenzí jejich alb je vidět, že IM na Progboardu prostě chyběli.
Nový web pana Merhauta je bohužel dost nepřehledný.

Mr. Black @ 31.03.2008 14:34:37
Hergot, fanatičtí fanoušci? Co tím, bpane "Brano" chcete říci? Že se nejedná o vaši oblíbenou kapelu? Tak sem prostě nelezte a čtěte si o jiných, no!

DeaconJohn @ 31.03.2008 15:10:47
O tomhle už tu byly debaty tolikrát, že snad ani nemá cenu na to reagovat (např. Sweet, Slade,...). Škatulky, škatulky a škatulky...proč? Pokud by to tu mělo být tak striktně děleno na progresivní rock a metal, tak by zahučela do věčných lovišť více jak polovina kapel. Celkem by mě zajímalo, jaké kapely posloucháš ty, že tě zařazení kapely Iron maiden tak uráží, chtělo by to trochu tolerantosti, nemyslíš? Navíc kdybys znal alespon polovinu desek železné panny, tak bys pochopil, že jsou také dost progresivní... poslechni si třeba jen skladby jako Phantom Of The Opera, To Tame A Land, Rime Of The Ancient Mariner, apod.

Voytus @ 31.03.2008 18:02:03
Brano promiň, ale takováto reakce je trochu přehnaná, nemyslíš? Nehledě na to, že tu na IM nejsou jen chvalozpěvy (já se na zhodnocení jejich desek také chystám, nejsem velký zastánce ani znalec metalu, ale tuhle partu můžu). Vždycky se tu v jednu chvíli soustředily příspěvky především na jednu konkrétní kapelu. Přibylo hodně psaní o Queen, to Ti přece nevadí. Tak budˇ fakt tolerantnější, mně tu občas také něco nesedí, ale je mi sympatické, když se tu objeví něco nového, i když to třeba není můj šálek čaje. Redrocker to tu pěkně nakopl:-)

Óin @ 31.03.2008 18:21:35
Taky se přidám. Ač není metal můj šálek čaje, na kapelách, jako jsou Iron Maiden, Judas Priest, Saxon a spol. jsem víceméně vyrůstal, jsa ročník 1965. Přešly roky, od tvrdší muziky jsem přešel k "progu", jazzrocku či fusion, ale na to, jak jsem poprvé slyšel Transylvanii na Větrníku, si zavzpomínám rád. Buďme trošku tolerantnější a nechme tady koexistovat všechny naše oblíbené žánry.

PaloM @ 31.03.2008 18:58:04
Brano, zhodneme sa len v jednom: áno majú príšerné obaly a X Factor je v tom špička. Sám som na staré kolená zblbol a kúpil si cca 10 Maidenov, obaly som chcel prekryť obyčajným bielym papierom s nápisom titulu, aby som nemusel čučať na tie príšery. Tu však ide predovšetkým o hudbu (X Factor sa mi zdá hudobne na dobrej úrovni). Veď keď majú chalani z toho radosť, prečo by sa nevyjadrili? Ak tu, na stránke o progrocku, majú právo na existenciu Aerosmith, Dylan, či Sweet, Maiden určite. Hodnotiť úroveň webu by som sa neodvážil, za dobu mojej registrácie (asi 3 mesiace)s Merhautom, či bez, je to zhruba rovnako. Samozrejme, že si ho vážim, nový web je naozaj na úrovni, je tam spústa mne neznámych kapiel, články sú veľmi hodnotné, proste to vie, máme veľa spoločných názorov, no nie vo všetkom. Zatiaľ, podľa návštevnosti a príspevkov na cdklub.net však až taká sláva nie je, pretože tie kapely asi málo ľudí pozná. Po skúsenostiach z iných CZ-SK webov..., no je to tu stále super.
Ak sa Ti IM nepáčia, napíš v reakciách na konkretné albumy, čo. Znova, ide len o hudbu.
Ak chceš "pozdvihnúť úroveň", napíš hodnotenie na "svoje" kapely a albumy. Ja sa priznám, mne sa momentálne veľmi nechce, i to je sloboda prejavu.
Ale rád si tu čítam a po Progboarde idem vždy na cdklub. Každému nevyhovieš: Merhautovi sa nepáči, že sa len diskutuje a nerecenzuje, tebe vadia recenzie, MrKK "práve stále počúva", ja len očumujem a občas jak "brouk Pytlík" okomentujem.
Proste je to aké je, hlavne, "aby ľudia spolu hovorili". Na "seriózne informácie" je spústu encyklopedických stránok.

Guest @ 25.04.2010 22:01:22
Brano zavírá samo - tak koukej taky zavřít...

31.03.2008 redrocker
3 stars

Iron Maiden jsem na Progboard dal já a podle ohlasu jsem dobře udělal. IM je výborná kapela, která bez rádiových hitů dokáže naplnit stadiony a myslím, že o přínosu jejich tvorby do dějin rocku není třeba pochybovat. Ostatně dle četnosti recenzí jejich alb je vidět, že IM na Progboardu prostě chyběli.
Nový web pana Merhauta je bohužel dost nepřehledný.
K samotnému albu božských Iron Maiden s Blazem Bayleym mohu dodat, že se jedná o docela slušné album, které si jednou za dva roky poslechnu a to hlavně kvůli "The Edge Of Darkness". Zajímavé je, že v období s Blazem hrál Nicko velice usporně.

reagovat

PaloM @ 31.03.2008 19:13:20
redrocker, keď tu môžu byť popové, či bubble-gumové kapely, či folkový Dylan, máš čisté svedomie. Z reakcií a diskusií je jasné, že nikto nie je čistý "progrocker", je to OK. Privítal by som i profily Judas Priest, či Motorhead. To sú, spolu s IM, kapely, ktoré som kedysi nenávidel, lebo "pomohli" vytlačiť zo scény mojich milovaných artrockových dinosaurov. Avšak v zrovnaní s dnešnou nadprodukciou temnometalových hovadín sa i horemenovaní zdajú baránkovia (rozumej:pre mňa počúvateľní)

kubys @ 31.03.2008 21:09:16
Já ty Judasy i Motorhead přidám v průběhu tohoto nebo příšího týdne...i s popisem a krátkou historií.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 5x
Marry, miguel7, Marillion, Zaphirus
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
VaclavV, martin.b
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
redrocker
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
guns n roses
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000