Iron Maiden - Powerslave

Iron Maiden - Powerslave - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1984

Tracklist:

01. Aces High (4:31)
02. 2 Minutes to Midnight [Smith/Dickinson] (6:04)
03. Losfer Words (4:15)
04. Flash of the Blade [Dickinson] (4:05)
05. The Duellists (6:08)
06. Back in the Village [Smith/Dickinson] (5:02)
07. Powerslave [Dickinson] (7:12)
08. Rime of the Ancient Mariner (13:45)

All songs written by Steve Harris, except where noted.


Obsazení:

Bruce Dickinson - lead vocals
Dave Murray - guitars
Adrian Smith - guitars
Steve Harris - bass
Nicko McBrain - drums

 
26.03.2018 john l
5 stars

K prvnímu střetu s Iron Maiden jsem se dostal někdy na začátku devadesátých let. To se v televizi pořád dokola protáčel klip ke skladbě Be Quick Or Be Dead. Tehdá mě styl kapely docela překvapil, protože jsem čekal prostší a jednoduší kolovrátkovku. Nakoukané jsem měl jejich obálky, ty působily jako omračující zjevení a nejvíc ta z desky Powerslave. Egyptská tématika s faraonem Eddiem vypadala i na cédu monstrózně. Když jsem uslyšel první pecku Aces High, pojednávající o pilotech RAF, zůstal jsem hledět s pusou otevřenou jako vrata do kravína. To byl pořádně těžký kalibr. Ale všude tolik propíraná 2 Minutes To Midnight mě nic neříkala a neříká ani dnes. Pojďme ale dál. Základní osa desky leží na dvou nejtvrdších a taky nejrychlejších písních mejdnů co znám. Flash Of The Blade a Back In The Village jsou dokonale boží. Pekelně rychlé riffy, dunící basa, naspeedované bicí a nejlepší heavy zpěvák co znám Bruce Dickinson, povyšují tyhle písně ve tvorbě mejdn na úplnou špici. Deska má jasně přehledný scénář, přesně víte co kdy přijde a kam kterou skladbu zařadit. Funkčí Harrisova instrumentálka Losfer Words ani melodická The Duellists nejsou žádné obyč položky do počtu. Druhou osu tvoří velkolepý závěr s dominantní a silově působící Powerslave, v které Bruce zpívá jako skutečný faraón a námořnická bajka Rime Of The Ancient Mariner. Obě za jedna.

Powerslave patří mezi mistrovská díla této kapely a dnes už vlastně legendy Heavy Metalu. Snad se nebude nikdo zlobit, když ji označím za BIBLI tohoto stylu. Vždyť jsme na ni v mládí přísahali snad všichni, nebo se mýlím?


reagovat

Petr_70 @ 26.03.2018 10:34:14
Nemýlíš.. přísahali. :))
Jenže to mi bylo patnáct a člověk postupem času mění názory (a nejen ty hudební).
Ale přestože mi po těch dlouhých letech heavy metal už skoro nic neříká, i s odstupem času musím uznat, že ta deska není vůbec špatná...

jirka 7200 @ 26.03.2018 10:48:44
Podle mě nejlepší deska této kapely. Na své oblíbené nahrávky mám názor za ty desítky let pořád stejný, jen toho s přibývajícími lety poslouchám daleko více, než dříve.

PaloM @ 26.03.2018 11:19:24
Keď som bol mladý, o Iron Maiden ešte nebolo chýru, ani slychu. A o metale tiež. Síce Black Sabbath som počúval od ich začiatkov, no až po čase som sa dozvedel, že vraj sú zakladatelia heavy metalu. Nemyslím, že ich štýl je metal, no ponechám to na škatulkárov a sporiť sa nebudem :-)
Iron Maiden som si obľúbil, je to dobíjač pozitívnej energie. A musím súhlasiť, Powerslave je výborný album. Hoci som si to spočiatku nemyslel.
Tu je celý album, púšťam si to na pripomenutie >> odkaz
Vďaka.

Jarda P @ 26.03.2018 13:05:53
V době vydání Powerslave a přechodném okouzlení heavy metalem jsem se vydal na jejich koncert do Budapešti, který se konal na jakémsi parkovišti před hotelem. Na tu dobu, kdy k nás byl zahraniční bigbít tabu, to byl mocný zážitek. Dnes mi však tento styl a tato kapela už moc neříká, po odstrašujícím zážitku z jejich koncertu před pár lety bych na ně už na živo nešel ani zadarmo. Věřím ale, že Powerslave mnozí milovníci NWBHM považažují za bibli.

horyna @ 26.03.2018 18:30:34
Aces High byla první skladbou, kterou jsem od nich slyšel. Pořád se domnívám, že je to perla, která přes svou dravost a přímočarost stojí na hard rockových základech. Z nich kapela vycházela na několika svých prvních deskách, až se z toho postupně stal hevík. Nejvíc mě pokaždé nakopne Flash Of The Blade, u ní nemám slov. S recenzí i bodováním souhlasím. Díky za připomenutí.

PaloM @ 27.03.2018 06:59:41
horyna: hard rock bol a je prítomný v celej diskografii skupiny. Posledné dve štúdiovky sú viac hard rock ako metal. Aj preto dokážu držať môj záujem :-)

horyna @ 27.03.2018 08:16:44
Ahoj Palo. Předně jsem rád, že se tu opět vyskytuješ pravidelněji. Hudebně máme podobný záběr a u pousty muziky si vzájemně poklepeme na záda :-)
Ano, hard rock mají IM v žilách, ale poslední deska je pro mě částečným zklamáním. Nakonec jsem ji do sbírky ani nezařadil, něco podobného jako poslední Threshold. Ti mě zklamali ještě víc. U obou bych poučil slovo - PŘEŘEDĚNO!

PaloM @ 27.03.2018 09:38:31
Ahoj horyna. Som rád, že si rád :-) Book of Souls mám kúpený a počúval som to málo. Je to "ostuda", nestíham.

14.12.2014 Snake
5 stars

Upozorňuji předem, bude to taková recenze nerecenze...

Je tu čas vánoční, za krk mi tak sedá mrška melancholie a trochu nostalgicky vzpomínám na dobu před třiceti lety. Jsem sice ročník 69, leč k zahraniční rockové hudbě dostal jsem se až v momentě, když prolezl jsem základní školou. Měl jsem tehdy starý kotoučový magnetofon a od nových spolužáků na pásky nahrával vše, co bylo dostupné. V první polovině osmdesátých let hlavně v té době frčící nwobhm a právě heavy metalu jsem tenkrát úplně propadl. Nahrávky sháněly se všelijak, kdo neměl staršího kamaráda, nebo kontakt na někoho, kdo navštěvoval pražské burzy, musel vzít zavděk i záznamem pořízeným třeba z rádia. Jako v případě alba Powerslave. Nevím, kdo a jak tu nahrávku pořídil, ale úplně jasně vzpomínám si na česky řečenou větu, uvádějící úvodní pecku Aces High : "Je třeba dělat věci pro mír".

Album určitě všichni dobře znáte a nebudu se v něm tedy vrtat kousek po kousku, ale tenkrát mě doslova rozštípalo. Poslouchal jsem ho pořád dokola a slyšel snad tisíckrát. Přiměřeně tvrdá kytarová muzika, přitom výrazně melodická a s předlouhými instrumentálními malůvkami mi prostě učarovala. Za všechny skladby musím jmenovat aspoň geniálně chytlavou instrumentálku Losfer Words, hymnickou Poweslave a epic masterpiece Rime of The Ancient Mariner...

Jak šly roky, prošel jsem si jistým hudebním vývojem a dneska už poslouchám - byť stále mezi rockovými mantinely - něco úplně jiného. Iron Maiden ve sbírce nemám a placku Powerslave pustil jsem si z internetu jen z čiré nostalgie, ale i tak pro mě je a navždy zůstane legendárním albem.reagovat

alienshore @ 14.12.2014 22:24:38
recka nerecka, myslím že sa vydarila :-), v zbierke mám len Somewhere In Time, pri slabšej chvíli by som možno urobil výnimku aj pre Powerslave už len kvôli 2 Minutes To Midnight, Iron Maiden urobili v 80-tých rokoch veľa kvalitnej hudby za čo majú môj obdiv, rád by som ich videl aspoň raz naživo a snáď sa mi to podarí, pretože verím že by to bol super zážitok ...

Snake @ 14.12.2014 23:09:43
Myslím, že právě Somewhere in Time byla poslední, kterou jsem od Iron Maiden slyšel. Pak už se můj zájem obrátil jiným směrem... Díky za názor.

Jarda P @ 15.12.2014 08:14:48
Taky jsem byl v té době příznivcem NWOBHM a obzvláště Iron Maiden, dokonce jsem na nich byl v době vydání Powerslave v Budapešti na koncertě a tehdy jsem byl nadšen. Podruhé jsem je viděl asi před 5 lety v Ostravě a ani jsem to nevydržel do konce. Bylo to přechodné nadšení, dnes od nich mám jen výběr z Number Of The Beast a Piece Of Mind. Z novějších pak Brave New World. Dnes mi stačí si je poslechnout občas v rádiu, taky se zaměřuji na jinou hudbu.

PaloM @ 15.12.2014 08:59:37
Som fanúšikom Iron Maiden necelých 25 rokov, takže nemám nostalgické spomienky, viažúce sa na nich. Prešiel som vývojom mnohými žánrami a počúvam všetko, čo aj v minulosti. Inými slovami, neviem o tom, že by som niečo vypustil z repertoáru. A to majú problém pochopiť niektorí moji známi.
V zbierke mám asi 14 albumov Iron Maiden na CD, zvyšok diskografie v archíve na disku. A dve knihy v češtine.
Powerslave je u mňa lepší priemer.
Iron Maiden mám veľmi rád, lebo sú viac hard-rock a prog-rock ako heavy- metal.
Vďaka za pripomienku. Pred pár rokmi sa Progboard len tak hemžil recenziami na Iron Maiden, Kiss, Saxon, Judas Priest. Nieže by mi to chýbalo :-)

Mayak @ 15.12.2014 11:22:11
..."Powerslave" je výborný album ... ale stále, ak je predmetom témy IRON MAIDEN ma napadne, ako človeka, ktorý je odchovaný predovšetkým na britskom art rocku 70.rokov a britskom prog rocku (či neoprogu) 90.rokov ... "Seventh Son of a Seventh Son"...
Album, ktorý vznikol v období, keď art rockoví dinosauri boli v ťažkej defenzíve, a väčšinou aj v kríze nejakej tvorivosti a vo svete prog rocku ešte len vystrkovali rohy kapelky, ako Marillion, I.Q., Pallas, Pendragon, It Bites, či Twelfth Night ... a zrazu prišiel zásadný predstaviteľ NWOBHM s doslova progrockovým (alebo progmetalovým) opusom ...
Z dnešného aspektu a v tomto kontexte vidím práve "Seventh Son of a Seventh Son", ako album výnimočný ... a zásadný ...

EasyRocker @ 15.12.2014 12:00:32
Už zdaleka IM neposlouchám tak, jako před 10 lety, ale dvojice Somewhere in Time+Seventh Son... je pro mě vrcholem jejich tvorby.

Snake @ 15.12.2014 16:52:47
Mayak - na tom, co říkáš, něco bude. Z té desky znám tak akorát titulní skladbu, ale pamatuji, že moji vrstevníci a kamarádi ji odmítali. Byla natolik "jiná", že to jako metloši nedokázali zkousnout.

Možná ne úplně nejšťastnější příměr napadá mě s deskou Dream Theater - Falling Into Infinity. V době vydání měla v tisku špatné recenze a mě se nelíbila, po skvělé Awake bral jsem to téměř jako zradu. A ejhle, jak jsem si ji po letech oblíbil. Takový krok stranou vždy vyvolá zmatky v táboře věrných fans, ale málokdy okamžitě přitáhne jiné. Prověrku udělá jen Čas...

30.03.2012 Corsica
5 stars

píšou tu "(5-ti hvězdičkami hodnoťte prosím opravdu jen výjimečná alba)"

což znamená, že Powerslave je vyjímečné album, podle mě nejlepší, co v 80. letech vydali. Number Of The Beast je sice milník, ale nemůže se srovnávat s mystickými Powerslave a Rime Of An Ancient Mariner. Aces High a Two Minutes, to jsou jasné metalové hity, které nelze opomenout. Instrumentálka Losfer Words a skvělá skladba The Duellists, to jsou ohromně podceňované a výtečné písně.
Back In The Village to je průměr, možná lehký podprůměr, ale dojem z alba nekazí.
reagovat

Cossack @ 31.03.2012 02:57:07
Album vynikající, v tom se shodneme; "Back In The Village" průměr, či hůř – v tom tedy jistě ne. Jedna z mých oblíbených, určitě se mi líbí víc, než "Two Minutes To Midnight" a "The Duellists"; ale osobně na "Powrslave" žádnou průměrnou skladbu nenacházím, takže mohu jen zopakovat... Vynikající album!

Petr_70 @ 02.04.2012 09:42:18
Nejsem přiznivcem heavy metalu, ale tohle album jako jediné od téhle party se vážně podařilo. Měl jsem i to "štěstí", že dobou vydání mne zastihlo v době ranného dospívání, kdy mne vlna heavy metalu v polovině 80-tých let nemohla minout..
O vyjímečnosti tohoto dílka v diskografii skupiny svědčí i vkusný a inteligentní obal, což se o jiných jejich deskách říci tedy nedá (kulantně řečeno).

PaloM @ 02.04.2012 10:17:54
V podstate súhlasím s hodnotením. V postupnom dopĺňaní zbierky, Powerslave som dokúpil až v 3. vlne, lebo ma na prvý raz až tak nezaujal. K reakciám: tiež mám sklony nadhodnocovať albumy, ktoré ma chytili v tínídžerskom veku. To je proste dané zvýšeným vnímaním k veciam, ktoré rozbláznia naše hormóny :-) Obal tiež považujem výnimočne vydarený, ale vôbec to nie je pravidlo, že dobrú hudbu potvrdzuje aj dobrý obal. Napr. The X Factor pokladám za najpríšernejší obal a hudbu za nadpriemernú.

merhaut @ 02.04.2012 12:27:02
inteligentní obal?:-)

hejkal @ 02.04.2012 12:36:11
To je predsa literárna ozdôbka. :)

13.04.2011 b.wolf
5 stars

Squadra, nesoucí název Iron Maiden, vybrousila k dokonalosti styl, celkově zvaný heavy metal a tohle album patří mezi jejich nejlepší, a to od otvíráku Nejvyšší trumfy až po jednoduše geniální kompozici Verš starého námořníka; to je prostě fantazie. Stejně famózní alba mají další tvůrci tohoto stylu Judas Priest, ovšem IM jsou jedineční. Mám samozřejmě celou DGF, mimo posledního alba-to už mě těžce nudí a po mnoha posleších půjčeného CD jsem bohužel důvod k pořízení. Někdo tady kdysi psal recenzi, tuším Caine, ohledně IM a vyjádřil to přesně - prvních pět fošen je parádní jízda, každé album je našlapané od první vteřiny do konce, bohužel od placky Somewhere In Time už je to slabší, na deskách jsou tak jeden dva super tracky a dál vata; vyjma Fear Of The Dark a Brave New World už IM dál neposlouchám, ba dá se říct, že po zařazení syntezátorů a kláves už je nemusím. Tahle deska ovšem patří kvalitou do metalové extraligy.
reagovat

moonySK @ 13.04.2011 15:20:51
"like!"

Cossack @ 13.04.2011 17:47:37
S recenzí souhlasím, s kvalitou prvních pěti nahrávek taky (i když všechny na plný počet hvězd nevidím), s vatou na dalších nahrávkách z 80. let určitě ne.
Zejména "Somewhere In Time" je naprosto vynikající album Ironů, kdybych si musel vybrat jen jedno z celé jejich diskografie, nejspíš bych volil mezi zmiňovaným, recenzovaným a milníkem, tedy „Nambrem”.

Redrocker @ 13.04.2011 20:04:39
Somewhere in Time a Seventh Son ... patří do toho nejlepšího co IM udělali.

b.wolf @ 14.04.2011 08:49:55
2Redrocker: Záleží na tom, z jakého pohledu se na ty dvě placky díváš-v té partě kámošů, s kterou jsme v mládí tuhle hudbu poslouchali (a že těch desek bylo), IM skončili. Prostě tehdy podle našeho mínění neměly klávesy a synťáky v heavy metalu co pohledávat a ten názor jsem dodnes nezměnil. Kromě Alexandra Velikého a možná Can I Play With Madness nemám vůbec potřebu tyhle desky slyšet. Třeba z další desky No Prayer si taky pouštím jenom parádní "zavírák" - Mother Russia...

Corsica @ 30.03.2012 11:02:06
to je určitě věc názoru. Souhlasim s tim, že Somewhere In Time a možná i No Prayer For Dying jsou slabší, ale pro mě tím Maideni nekončí. Každopádně se žádné z alb nového tisíciletí nemůže s těmi starými měřit...

Gerry @ 12.11.2013 17:20:28
Jen malá technická - určitě bych nepřekládal název skladby Aces High jako Nejvyšší trumfy. Správný překlad je Letecká esa - viz text (případně i videoklip), který je poctou pilotům RAF, kteří zachránili Anglii v Bitvě o Británii. Stejně tak Rime of the Ancient Mariner je lepší přeložit jako Balada o starém námořníkovi nebo Píseň o .... jedná se btw o přepracovanou romantickou báseň Samuela T. Coleridge z r. 1798.
Mimochodem, tyto texty jsou i potvrzením proč mimo jiné mám Maideny rád - že nezpívají jen ty typické "nasrané metalové výkřiky" ale mají texty náročné, inteligentní, svým způsobem formu metalové poezie (mimo jiné i díky Harrisově zálibě v historii).

27.06.2010 moonySK
5 stars

Keby sa dala genialita heavy metalu zhrnúť do jedného albumu, bolo by to POWERSLAVE.

Jednoznačne najlepší album od Iron Maiden cez akékoľvek pochybnosti. Všetkých 8 piesní má niečo do seba. Najlepší otvarák "ACES HIGH" je napríklad tiež na tomto albume. Druhá "TWO MINUTES TO MIDNIGHT" - môžem bez pochýb povedať, že to bol najvačší hit kapely od roku 1984 - 1992, v ktorom podľa vačšiny fanúšikov vznikol novší "FEAR OF THE DARK". Po týchto vypalovákoch by si človek povedal, že vrchol albumu je za nami. Nie je to však tak. Tretia pieseň "LOSFER WORDS aka BIG O´RRA" je geniálna inštrumentálka, zatiaľ posledná doteraz. Potom prichádza "FLASH OF THE BLADE", v ktorom je známy riff. Prvá strana sa vyznačila vypalovákmi. Ktoby si myslel, že v druhej tomu tak nie je, je na omyle. Totižto druhú stranu otvára rýchla pieseň "THE DUELLISTS", ktorá aj napriek tomu, že nie je známa, dosahuje výšok ako "THE TROOPER" z predchádzajúceho albumu a veľmi sa podobá na už spomínanú "LOSFER WORDS". Šiesta "BACK IN THE VILLAGE" je postavená na mohutnom gitarovom riffe, ktorý by ako z oka vypadol nejakému riffu zo zbierky AC/DC. Predposledná pieseň, hitovka "POWERSLAVE", má veľmi zvláštny egyptsko-metalový riff. Takisto ako "ACES HIGH" alebo "TWO MINUTES" nechýbala doteraz takmer na žiadnom koncerte. A posledná, tzv. outro POWERSLAVE-u, je 13-minútová kompozícia "RIME OF THE ANCIENT MARINER" je pre kapelu veľmi oblúbená, a doteraz ju hrávali bohužiaľ iba na "LIVE AFTER DEATH" a "SOMEWHERE BACK IN TIME TOUR"...škoda.

Album vynikajúci a geniálny. Pre mňa albumy ako "NUMBER OF THE BEAST" alebo "PIECE OF MIND" aj napriek obrovským hitom ako "RUN TO THE HILLS" alebo "THE TROOPER" nedosahujú kvality tohoto LP.

Dovolím si povedať, že tento album je aj vrchol tvorby Iron Maiden. Žiadny album po ňom pre mňa nie je taký. Ako hovoria "hviezdičky" - MISTROVSKÉ DÍLO a ZÁSADNÍ ALBUM.

UP THE IRONS!
reagovat

josef @ 10.01.2011 21:49:51
BOMBA. MÁM 41.LET A POŘÁD VE MĚ VYVOLÁVÁ TY KRÁSNÝ EMOCE.

moonySK @ 24.03.2011 21:21:25
Klikni na Caps Lock.

08.06.2009 martin69
5 stars

Powerslave pro mně vrchol tvorby Iron Maiden . Aces High ,2 Minutes to Midnight ,Powerslave a Rime of the Ancient Mariner který fanda Maiden tyhle skladby nezná ? Mně se moc líbí Flash of the Blade ,trochu zapomenutá mezi slavnými skladbami tohoto alba .Nádherný obal . Kdybych si měl vybrat jednu desku od Maiden byla by to tahle .
reagovat

boffors @ 25.04.2010 11:16:02
Vynikající deska

josef @ 10.01.2011 21:38:25
jo to je pecka. když nám bylo 15.16.let hrála porád do kola.3 lahváče startky bez filtru.

22.06.2008 TheNail
5 stars

Právě si toto album pouštím,a konečně objevuju ty krásné melodie o kterých jsem doposud nevěděl a tvrdnul jsem jen na Number Of The Beast a Iron Maiden
Album obsahuje dost drsné skladby jako energickou Aces High,stejně tak 2minutes to midnight,či instrumentálku Losfer Words,titulní skladba Powerslave mi dokonce JEN tou melodií připomíná Egypt,opravdu tohle album je dost propracované,promyšlené vypiplané atd.,však kapela jela na dovolenou do Egypta,aby dostala pořádnou dávku inspirace..
Co říct?...5 hvězd..
reagovat

29.03.2008 Mr.Black
5 stars

Táááák!
Pouštím si Powerslave, koukám na nápaditý obal a vzpomínám na časy, kdy jsem si tuhle výbornou desku přehrál od kamaráda výměnou za "No Prayer..." :o)

Hned úvodní "Aces High" má takovou sílu, že člověka, s prominutím, posadí na prdel. Troufám si říci, že jde o absolutně nejlepší otvírák a vůbec nejlepší vypalovačku Ironů za celou jejich kariéru.
Dodnes jí nepřekonali a pochybuji o tom, že se jim to ještě povede.

"2 Minutes..." je všeobecně dost oblíbená hitová skladba, ale mě nijak zvlášť neoslovuje, inu každému se nezavděčíš, že?

"Losfer..." je věc, ke které nikdo nenapsal text, tak skončila jako lehce nadprůměrná instrumentálka.

Dále stojí za zmínku "Flash" se super riffem i atmosférou a druhá (slabší) vypalovačka "Back..."

O posledních dvou skladbách se dají psát novely.
"Powerslave" má skvělou orientální atmosféru (řekl bych dost silně inspirovanou Blackmoreovou bandou Rainbow - viz deska Straight Between the Eyes).

No a závěr? Třináctiminutový epos o děsivé příhodě starého námořníka podle legendární básně Samuela Taylora Coleridge. Tu básník psal pod vlivem psychotropních látek a je to na obsahu dost znát (normálně to nevymyslíš). :o)

Skvostné zakončení skvostné desky a skvostných pět bodů k tomu.
reagovat

29.03.2008 Dave Murray
5 stars

Naprosto uzasna deska, powerslave a rime...... patří k mým nejoblíbenejsím v cele muzice kterou posloucham ( a je tot hodne) skvost skvostu .....víc se ríct k desce nedá rime.. je naprosto atmosferiská eposní skladba kterou miluju tak moc jako svoji kytaru :D a powerslave opravdu nejlepsí titulní skladba vsech alb ( vcetne 2112 od rush ) UP THE IRONS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
reagovat

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 11x
Marry, Corsica, martin69, b.wolf, guns n roses, kaktus, Snake, john l, Mohyla
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
No Face, VaclavV
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Zaphirus
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000