Iron Maiden - Killers

Iron Maiden - Killers - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1981

Tracklist:

01. The Ides Of March (1:48)
02. Wratchild (2:54)
03. Murders In The Rue Morgue (4:14)
04. Another Life (3:22)
05. Gengis Khan (3:02)
06. Innocent Exile (3:50)
07. Killers [Harris/Di'Anno] (4:58)
08. Twilight Zone* [Murray/Harris] (2:33)
09. Prodigal Son (6:05)
10. Purgatory (3:18)
11. Drifter (4:47)

All songs written by Steve Harris, except where noted.

* Song appeared only on the US version of the album.


Obsazení:

Paul Di'Anno - lead vocals
Dave Murray - guitars
Adrian Smith - guitars
Steve Harris - bass
Clive Burr - druns

 
31.03.2011 Cypakus
4 stars

ABSOLUTNI KULT-Killers! Nejhezčí Eddie na obalu a nejlepší co Iron Maiden udělali společně s Paul Diannem a Clivem Burrem. The Ides of March to pomalu rozjíždí s krásnýma kytarama Dave Murrayho nového člena Adriana Smitha.Wratchild absolutní hitárna na koncerty kde baskytara Steva Harrise nádherně najede na téma celé skladby a do toho fantastická rytmika Cliva Burra.Murders in The Rue Morgue-co k tomu dodat ze zpívaných skladeb/pro mně/number one na tomhle albu.Another Life skvělá punkrocková skladba se skvělým projevem Paula Dianna.Gengis Khan tak to je nejsilnější část na desce Killers tady se Clive Burr ukázal jako Nicko Mcbrain na Where Eagles dare na albu Piece of Mind-výborná instrumentální záležitost-oooaahhgrrr!! Innocent Exile čistě typická skladba z rukopisu Steva Harrise která ani nenadchne ale ani nezklame.Titulní otvírák Killers je druhá moje nejoblíbenější skladba na desce.Tady mne paul Dianno vždycky dostane-neskutečný naléhavý projev a nasazení,prostě výborná záležitost!Prodigal Son-krásná poloakustická záležitost.Purgatory opět typická vypalovačka od Steva Harrise a taky poslední věc co jse mi na albu Killers líbí zbytek skladeb Twilight zone a Drifter je už jenom Maidenovská omáčka na závěr tak výborného a zásadního alba jako je Killers-rules!!
reagovat

Mohyla @ 19.01.2012 18:00:06
Album som si vypočul po dlhej dobe a veru chutí mi - véééľmi!

16.03.2011 moonySK
5 stars

KILLERS.

Bez pochyby jeden z mojich najobľúbenejších albumov vôbec. Mal na mňa vplyv ako na poslucháča, a ako na bubeníka (ak sa tak vôbec dovolím nazvať, hehe).

Excelentná inštrumentálka The Ides of March, ktorou sa posunuli Iron Maiden od tých mľadochov k pánom hudobníkom, je vec, ktorú keď počujem, vybaví sa mi plná londýnska sála Rainbow a výskok Di´Anna, ktorý svojim spevom plynule prechádza do...

Wratchild - kapitola sama o sebe. Harrisova typická "náčelnícka" basa, Clivove šesnástiny na hi-hat a wah-wah gitary + chytľavá melódia a geniálné sólo.
Prvý naozajstný a fantastický hit.
Ďalej prichádza ďalšia výborná vec - Murders in the Rue Morgue - snáď sa k nej nemusím ani vyjadrovať, moja najobľúbenejšia pieseň od Iron Maiden.

Ďalej prichádzajú dve lepšie veci - Another Life - Clivova úkážková vec, a na tejto skladbe prvýkrát počujem, akú veľkú má sadu, hehe - a Genghis Khan - geniálna inštrumentálka, ktorá svojou virtuóznosťou pripomína nájazdy samotného Džingischána.

Innocent Exile a Killers sú veci, ktoré ma na prvé počutie nezaujali, ale postupom času musím priznať, že sú to excelentné veci, a Mr.Harris je geniálny skladateľ a v prvom rade bassgitarista.

Prodigal Son....aaaaach, nádherná krásna power-balada v 3/4 rytme. Krásne zvonivé gitary, jemnejší vokál a pekný nápev. Jedna z najkrajších veci na albume.

A posledné dve veci (memám tu verziu s Twilight Zone, nehodí sa mi tam) sú už len čerešničkou na torte, ktoré sa vracajú k punku.

PURE HEAVY METAL MASTERPIECE, smekám klobouk :)

5
reagovat

Caine @ 16.03.2011 09:07:51
Souhlas kámo:-) jedna z nejlepších věcí, co udělali

moonySK @ 16.03.2011 10:38:54
To si píš :D

@ 16.03.2011 10:53:33
Silný obal, slabší obsah.

Cossack @ 16.03.2011 11:10:36
Není to špatné album, ale předchůdce i následovník jej jednoznačně převyšují (a najdou se i další)...
Obal naopak trumfne většinu ostatních „Edouškáren” (před ten bych dal tak tři, čtyři). :-)

moonySK @ 16.03.2011 14:41:32
Apache: U mňa naopak :)
Cossack: Myslím, že Iron Maiden je u mňa o trooooošičku slabší album, a Number of the Beast o dosť slabší :)

13.10.2009 martin69
3 stars

Po úspěchu první desky vychází o rok později druhé album Iron Maiden s názvem Killers a s jedním z nejhezčích obalů Maiden vůbec. První deska Adriana Smitha, který nahradil vyhozeného Dennise Stratona, zároveň první produkce Martina Birche. Nejlepší píseň je Wratchild, která v podstatě nechybí dodnes v koncertním setlistu. Na Killers se nacházejí také dvě instrumentálky a napsal je téměř výhradně Steve Harris, jen se skladbou Killers mu vypomohl Paul Di'anno. Všechny kompozice, s vyjímkou Murders In The Rue Morgue, která je založena na stejnomenném příběhu z pera E.A.Poe, a Prodigal Son, byly napsány před vydáním debutu. Killers nesmírně pomohl remaster, neboť originál měl hrozný zvuk. Kvalitou, podle mně, nedosahuje na debutní album a to lepší má teprve přijít. Killers je zároveň poslední deskou zpěváka Paula Di'anna pro Maiden. Dobré album, nic víc, nic míň.
reagovat

pito63 @ 13.10.2009 18:26:43
martin69: No, vidíš, že to ide! Aspoň naša predošlá debata nebola zbytočná a dokázala Ťa zdravo "vyprovokovať". Teším sa na ďalšie recenzie IRON MAIDEN v Tvojom podaní.

PaloM @ 13.10.2009 18:41:45
Chlapci, vaša debata ma vyprovokovala. Písali sme naraz, Martin vyhral, lebo som sa moc rozkecal :-)
Nie som znalý zázemia kapely, ale páči sa mi ich hudba, tak viem písať len o pocitoch.
Vďaka, že ste mi ju pripomenuli a už mi to CD 2. raz hrá v prehrávači.

Cossack @ 15.07.2010 01:29:17
S trochou nadsázky si troufám tvrdit, že kdyby už toto album nazpíval Bruce Dickinson, tak tu byl metalový milník a la The Number Of The Beast o rok dřív... Takový posun v hudbě mezi 81 a 82 podle mě není, leda ve zvuku, jak už zmiňoval (kdysi) Martin...

13.10.2009 PaloM
5 stars

Som šokovaný, že náhodne v diskusii spomenutý album nie je zatiaľ hodnotený početnými zástupmi maidenovcov :-)

Moje CD je z remastrovanej diskografie r.1998, keď vyšli ako "Enhanced CD" s pridanými video klipmi a dátami, bez bonusov.

1. The Ides of March – inštrumentálka s gradovaným nástupom, dôstojná predohra.
2. Wratchild – zvláštny nástup basy a bicích, basová linka pekne spieva, ako si neskôr zvykneme na pravidlo pána šéfa. Fantastická rytmika, v konštrukcii skladby náznaky zeppelínov a párplov, úžasné zmeny tempa, neskôr často počuté.
3. Murders in the Rue Morgue – pekné pomalé gitarové sólo a v ďalšom rýchlom tempe typická maidenovská vypaľovačka. Prekvapil ma text, príbeh náhodného svedka vraždy dvoch dievčat v Paríži, obvineného ako páchateľa a na úteku za hranice pred zákonom. Skvelá skladba, ktorú som v minulosti pre nezrozumiteľné mumlanie zaznával. Vnímanie obsahu textu mi vytvorilo ďalší rozmer dielka.
4. Another life – začína bubnovačkou ako z Piesní z kolovrátku :-) Úderný rock 'n' roll v typickej zmene rytmu, jednoduchá štruktúra, má to šťavu.
5. Genghis Khan – perfektná inštrumentálka, gitarové prstocvičenia, a poznávací znak maidenov – zmeny rytmov. Svieže, nenudiace.
6. Innocent Exile – basová linka neomylne prezradí tvorcu, hardrockový spev dáva tušiť korene, veľmi zrelé dielo. To naj z britského rocku.
7. Killers – opäť dominantná basa s krásnou gitarovou vybrnkávačkou otvárajú perlu rockovej hudby. Táto 5-minútovka má úžasný ťah, málokedy je u tak mladej kapely počuť dokonalú súhru rytmiky so sólujúcimi gitarami. Mám pocit, že i Paul Di’Anno podal životný výkon
8. Prodigal Son – pomalý nástup bicích basy a gitary sa preklopí do harmonických gitarových riffov. Krásna rocková pesnička, nádherné gitarové sólo v kľudnom tempe.
9. Purgatory – ďalšia maidenovská vypaľovačka, gitara opakuje spevákovu linku. Fantasy text, úžasne pekná skladba. Trochu mi vadia zajačané konce.
10. Twilight Zone – aj keď niekedy mám pocit, že je to relatívne slabšie miesto albumu, 2.5 minútová dĺžka nedovolí nudiť sa.
11. Drifter – viac než dôstojné zakončenie. Veľmi originálne sólo uprostred.

Jednotka Iron Maidem a Killers sú veľmi nákazlivá hudba, absolútne pozitívna, plná mladej energie a šťavy. Sú to zásadné tituly v diskografii kapely. Mám rád túto skupinu asi 3 roky, predtým mi boli ukradnutí, ako väčšina metalu :-)


4.5 sa nedá, tak to berem matematicky za 5. Nikdy som ich nežral, pubertu som mal oveľa skôr, ako prišli s ich hudbou. Neporadím si, je to kvalita a som rád, že ich mám doma.

Poznámka na záver: nepočúvajte to cez PC, spev bol výrazne potlačený. Rýchlo som to prehodil do riadneho prehrávača a to je úplne o inom. Super, no spevák mal byť predsa len vytiahnutý hlasnešie pri mixovaní v štúdiu, bol dobrý !

reagovat

martin69 @ 13.10.2009 18:50:20
PaloM : super ,je zajímavé že máme na desku každý jiný názor ,ale to se mi líbí !

PaloM @ 13.10.2009 19:03:22
martin69 (to číslo mi vždy pripomenie erotiku, ale neboj sa, teba nie :-) ) Napr. takmer vôbec sa nezhodnem s hodnotením diskografie IM na Allmusic >> odkaz hádam len prvých troch. Piece of Mind a Powerslave som spočiatku mal za slabé a naopak - No Prayer For Dying a Fear Of Dark patrili medzi najobľúbenejšie. A X Factor za výborné (bez ohľadu na speváka, k tej hudbe zapadol), Virtual XI slabé, Brave New World a Rock In Rio za 5 hviezd, Dance of Death výrazne slabšie. Čím dlhšie ich počúvam, tak sa mi tie rozdiely zmazávajú.

martin69 @ 13.10.2009 19:11:51
PaloM : to přece vůbec nevadí,je dobře že každý má svůj názor ,že se neztotožnuje s druhým je kolikrát dobře ,co člověk to jiný názor ,horší je když někdo netoleruje názor druhého ,nejen v hudbě (v tvorbě Yes které mám mezi svými nejoblíbenějšími bych se s tebou do debaty nepustil)

martin69 @ 13.10.2009 19:13:17
69 je rok narození ,nic jiného za tím není

PaloM @ 13.10.2009 19:47:59
martin69: súhlasím, Progboard je dôkazom, že ľudia sú schopní tolerovať rôzne žánre a rôzne názory na jednom fóre. Neporozumel som, ako to myslíš, že o Yes by si so mnou nedebatoval. Môžme to skúsiť, ale presuňme sa k neakému albumu Yes. Sú to aj moji miláčkovia, pomohli mi vytvoriť si názor na art rock.

pito63 @ 13.10.2009 19:53:11
Som šokovaný! Som šokovaný, ale v pozitívnom zmysle slova, k čomu naša debata s martinom69 prispela. Skvelá práca, výborné čítanie!
Rád by som ešte dodal, v nadväznosti na reakciu PalaM, že bez ohľadu na to, ako je BLAZE BAYLEY vnímaný medzi fanúšikmi skupiny, ja ho považujem za výborného speváka.

martin69 @ 13.10.2009 19:57:12
PaloM : nemyslel jsem to zle ,jen tvojích znalostí o Yes zdaleka nedosahuji ,nehledě na to že jsem se k nim dostal celkem pozdě ,asi před 10 lety ,jako teeneger jsem je zavrhl

martin69 @ 13.10.2009 20:03:59
pito63 : mně se Blaze líbil na svoji první solové desce po odchodu z Maiden ,Sillicon Messiah mně přesvědčil o jeho kvalitách ,přesto si myslím že jeho spojení s Maiden nebylo štastné ,ale to je jen můj osobní názor

DeaconJohn @ 13.10.2009 20:09:02
Já tu recenzi měl, ale bohužel... už tu jaksi není.

PaloM @ 13.10.2009 20:17:00
Ak by vám to nevadilo, budem vás volať menom bez čísiel.
pito: Blaze Bayleya poznám len z X Faktoru a vzhľadom na rozsah žánrov, čo počúvam, asi to tak zostane z časových dôvodov. A predsa len IM vnímam hlavne v spojení s Dickinsonom. K Maidenom som sa dostal cez 2CD mp3-diskografie od kamaráta a potom som si nakúpil tie CD, čo sa mi najviac páčili (11). Mám však aj ostatné v elektronickej forme.
martin: necítim sa veľmi znalý, skôr viem, kde si čo prečítať. Ty si to mal s Yes podobne ako ja s metalom. Zdal sa mi to podradný štýl, našťastie ten kamarát mal toho kopu v mp3: Accept, Running Wild, Anthrax, Metallica, Blind Guardian, Waltari, Manowar, sólovky B.Dickinsona atď. Tak som to preskúmal a našiel si to svoje.

martin69 @ 13.10.2009 20:30:02
PaloM : to máš pravdu ,jen bych rád uvedl na pravou míru poslech metalu ,já se k posluchačum metalistum vůbec nehlásím ,poslouchám jen pár kapel které hrají heavy metal ,ale protože jsem v době rozkvětu heavy metalu žil ,slyšel jsem spoustu kapel ,které nevlastním ,ale samozřejmně je znám ,taková perlička o mém poslechu metalu ,jsem velký fanoušek Bohemians 1905 ,která v 80 letech moc neprohrávala ,a mí kamarádi metalisti uzavřeli se mnou sázku ,když Bohemka prohraje musím jít s nima na jejich oblíbený Arakain ,což pro mně bylo utrpení ,naštěstí to mockrát nebylo

martin69 @ 13.10.2009 20:34:40
PaloM : jinak mně samozřejmně nevadí oslovení bez čísla

Borek @ 13.10.2009 20:46:24
DeaconJohn: Nemám problém přiznat, že jsem v poslední době dva příspěvky k albům přemístil (odůvodněně) z recenzí mezi reakce. Tvého hodnocení alba 'Killers' se však přesuny netýkaly, tak nevím.
Jinak, první recenze u Iron Maiden pocházejí z poloviny března 2008, ručit si troufám za přehled podobných (věř, že minimálních) zásahů až od poloviny července 2008.

pito63 @ 13.10.2009 20:54:00
martin69: Ty "neverec"! Najprv tu rozpútaš pravú metalovú bitku a teraz utekáš z bojiska? Ale Bohemke som fandil aj ja.
Súhlasím s Tebou, Silicon Messiah je výborný album.

PaloM: BEYLEYHO som spomenul len preto, že kladne hodnotíš album THE X FACTOR, čo je u fanúšikov IRON MAIDEN dosť zriedkavý jav.

martin69 @ 13.10.2009 21:07:16
pito63 : já z boje neutíkám ,popravdě řečeno můj názor je ,že Iron Maiden už zdaleka nejsou čistě metalovou kapelou ,prostě jedna z rockových legend ,já se opravdu k čistě metalovým fanouškům neřadím ,už jsem to tu psal ,zatímco moji vrstevníci poslouchaly Metallicu apod. já jel v Deep Purple ,Pink Floyd ,Led Zeppelin atd.

Redrocker @ 13.10.2009 21:38:12
Moje recenze také zmizela!

PaloM @ 13.10.2009 22:25:51
Fanúšikovia Iron Maiden asi preto hodnotia zle Factor X, lebo už tam nie je Bruce. A nie je to typická majdenovčina. Neviem to analyzovať a zdôvodňovať - dlhšie som to nepočul. Vtedy som si to kúpil preto, lebo sa mi proste hudba páčila (nie obal).
Tiež som presvedčený, že toto nie je typická metalová kapela, čo je pre ich hudbu plus.

@ 14.10.2009 00:05:01
Co je tedy typická metalová kapela? :-)
Iron Maiden nejen že jsou jednoznačný (!) heavy metal se vším všudy (!!), ale jsou dokonce jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších představitelů tohoto stylu.

martin69 @ 14.10.2009 20:23:48
Apache : pro mně jsou to Judas Priest

@ 14.10.2009 22:39:28
martin: Toho by se dalo jmenovat... Názory, co je a co není metal, se vždycky rozcházely, a v takových 80. letech se do této škatule často házelo něco úplně jiného než třeba dnes. Ovšem zrovna u Iron Maiden jaksi, ehm, nemůže být pochyb.
K tebou uvedeným Judas Priest: Troufám si tvrdit, že Iron Maiden jsou v mnoha věcech metalovější než Judas Priest. :-)
Proč?
Např. a) protože Iron Maiden už jako metalová skupina vznikli, kdežto Judas se k metalu postupně dopracovali
b) Na spoustě desek Judas jdou slyšet jejich rokenrolové základy, často hrajou "písničky", kdežto u Iron po rokenrolu v podstatě nezůstalo ani památky. S oblibou hrají dlouhé rozmáchlé kompozice, pro "čistý" (tedy nerokenrolový) metal tak typické
c) IM jsou hevík až do morku kostí - od obalů desek, přes texty, image až po pódiové vystupování (nohy na odposlechu, třepání hárem apod.). Takhle začali, a od toho se nikdy až dodnes nijak neodklonili.
Tím nechci říct, že by Judas nebyli metalová kapela! Samozřejmě, již léta jsou jednou z ikon tohoto stylu.
Ovšem říkat, že Iron Maiden nejsou pravý metal, je hodně úsměvný sebeklam. Zvláště od pamětníka.
PS: Pokud bychom ovšem vycházeli z názorů některých dnešních mladých metalistů (posluchačů Slipknot apod.), pak celý metal 80. let prostě není žádný metal. Je to prý málo tvrdé, takže je to vlastně rock. (Ponechme teď stranou základní věc, že heavy metal je jedním z mnoha rockových stylů a směrů, takže ve skutečnosti rockem opravdu je, ale ti mladí to holt takhle neberou. :-)
No, za sebe bych to uzavřel asi tím, že bych zopakoval to, co už jsem řekl ve svém předchozím příspěvku. S dodatkem, že IM se moc nezměnili, zato metal se mezitím změnil hodně. Ovšem co se týče "heavy metalu", tak jak byl chápán v době vzestupu NWOBHM (a ještě dlouho poté), pak o IM nemůže být pochyb.

martin69 @ 15.10.2009 20:29:29
Apache : v podstatě máš pravdu ,já jsem psal že už pro mne nejsou čistě metalovou kapelou ,vždyt to pořád říkám že škatulky jsou blbost ,svou velikostí jsou pro mne dnes rocková legenda ,kterou ředím po bok velikánům 70let

Apache @ 15.10.2009 20:37:32
martin: Ano, i čistě heavy metalová kapela z 80. let, může být rockovou legendou. :-)

Apache @ 15.10.2009 20:40:00
BTW, sorry, ale to že "škatulky jsou blbost" je podle mě docela blbost.

martin69 @ 15.10.2009 20:44:08
Apache : pro mne celkem jo ,bud se mi hudba líbí nebo nelíbí ,a jak to kdo pojmenuje je mi celkem jedno ,takhle by jsme se mohli bavit do nekonečna ,u piva by jsme to určitě vyřešili lépe a s přibejvajícími čárkami na lístku k naprosté shodě

martin69 @ 15.10.2009 20:45:48
za případné hrubky se omlouvám ,před chvilkou jsem přišel z práce ,po 12hodinách toho mám dost

Apache @ 15.10.2009 20:55:04
Jo, na pivo bychom někdy mohli zajít.

martin69 @ 15.10.2009 20:59:09
Apache : jenomže já směrem Ostrava jezdím jenom na fotbal

06.06.2009 Tanmut
3 stars

Nevím, proč mi tato deska přijde jako kolekce písní, než album, ačkoli oplývá tematickým duchem.
Po výtečném intru Di'Anno začne halekat Wrathchild a zavane mírně a naposledy punkový odér.
Murders In The Rue Morgue pohýčká úvodem a potěší skvělým tahem. Dál, nerad bych to zval vatou, se seskupily skladby krapet nevýrazné, snad nedotažené, uspěchané. Zlomí se to až u titulní klasiky Killers, která z další heavy metalovou parádou Purgatory, rámuje, co do kouzla křehkosti se Strange World srovnatelnou krásu Prodigal Son. Zvláštně sentimentální kousek.
A tak dále, a tak dále...
reagovat

14.03.2009 Krajánek
3 stars

Myslím že opět trochu nedoceněné album. A vůbec, u IM se často dostávám mimo většinový názor - miluju X Factor, nemusím Number Of The Beast ani Brave New World...ale to odbočuju. Materiál na Killers pochází v podstatě z jednoho vrhu s materiálem z debutovky, ale přeci jen mají, možná kvůli nazvučení, trochu odlišnou atmosféru. Co se atmosféry týče, vede u mě nejspíš akustická Prodigal Son. Z té skladby cítím něco nepopsatelnýho, dříve a asi ani později mým uchem neslyšenýho. Ostatní písně by se povětšinou daly zařadit do škatulky "rockový prdy", některý povedenější, některý míň. Wrathchild - ta skladba mi hlavou taky vrtá už hodně dlouho. Proč? Protože se mi z alba zdá nejslabší (a jsme zase u toho mýho odklonu od většinovýho názoru), tupá punková vyřvávačka, která se, k mému údivu, jako jediná z desky chytla na koncertech dodnes a tak jsme ji mohli vidět na OBOU (proč???) koncertích DVD z posledních let. Jinak jede deska v poměrně sterilních, avšak docela fajnových kolejích, občas vás donutí zbystřit (chytlavé refrény z Twilight Zone, Purgatory). Fajn poslech, který veskrze nenudí, ač žádná vyložená pecka zde není, čímž nepopírám výše zmíněné silné momenty. "Dobré, ne však zásadní", to by myslím sedlo...
reagovat

26.01.2009 EL34
5 stars

Podle mě nejlepší deska od maidenů.2 nelepší je Number of the beast. The ides of march je skvělý otvírák tohoto alba. Wrathchild - nesmrtelný hit, výborný zpěv Paula Di'Anna. Murders in the rue morgue - parádní intro. 2 nejlepší vypalovačka od maidenů. Another life- další výborná skladba, ale lepší je verze této písně z koncertu Maiden in japan, která obsahuje parádní solo Clive Burra. Genghis Khan- Parádní instrumentálka s výborným kytarovým rifem nakonec. Innocent Exile - též dobrá skladba , parádní hra Clive Burra. Killers - možná zbytečně dlouhá, ale jinak taky paráda. Prodigal Son- opět parádní balada.Purgatory- tato skladba mě moc neoslovuje ani nevím proč. Twilight zone- pěkný začátek skladby jinak pruměr. Drifter- další pecka...... Asi nejleší deska s Clive burrem. Jeho hra mi opravdu sedí. Když po albu Number of the beast ho vystřídal Nicko MCbrain, už maidny moc rád nemám. Hra Nicka se mu vůbec nelíbí....
reagovat

redrocker @ 26.01.2009 21:39:44
Je vidět, že ti Clive Burr ti sedl víc než Nicko. Já osobně preferuji také Cliva a on Bruce asi také, domnívám se podle jeho náznaků v několika rozhovorech. Nicko je perfektní technik, ale není metalový bubeník, dokonce možná ani hard rockový. Jeho styl je vlastně hodně ovlivněn funky. Škoda, že Clive Burr nedostal šanci na některé z Bruceových solovek.

31.03.2008 DeaconJohn
5 stars

Spolu s debutem nejlepší deska od Maiden!!! Neodpustím si opět srovnání s mými oblíbenci Queen... Podobně jako u nich na dravý a syrový debut navázali téměř koncepčím dílem: všechny písně tu mají stejné téma - špatné a temné stránky lidské osobnosti.
Stejně jako Queen II začíná i Killers stylovou instrumentálkou Ides Of March, která volně přechází do jedné z nejlepších věcí od maiden vůbec, nesmrtelné Wrathchild. Murders... je typická vypalovačka na koncerty s prefektním rytmem, který se valí kupředu a nejde zastavit. Genghis Khan -jedna z nejlepších instrumentálek a po neobvyklé Innoncent Exile přichází vrchol desky: titulní píseň Killers. Maidenovský klusavý rytmus, dravé kytary a vynikající Paulův zpěv... nádhera. A když po této smršti přijde ještě překrásná polobalada Prodigal Son a vše skončí skočnou skladbou Drifter, tak mě napadne, proč je toto vrcholové dílo původní sestavy tak opomíjené? Podle mě kapela vybrousila k dokonalosti svůj styl z debutu zde nám jej navíc předkládá v mnohem lepším zvuku a provedení. To všechno umocňuje děsivý obal, který považuji také za nejpůsobivější, který kdy zdobil "ironní" desku.
Takže plný počet, naprosto zásadní album a metal, který je přesně podle mého gusta!
reagovat

Mr. Black @ 31.03.2008 13:32:33
Pokud se týče srovnání s Queen I a Queen II (což je pro mne kapela číslo jedna), po zvukové stránce to absolutně sedí! Po kvalitativní už trošku méně, a to "koncepční pojetí" tu zas tak moc necítím. Dnes ale lituji, že jsem nedal o hvězdičku víc. Je to dobrá deska - ne tak dobrá jako "jednička", ale má hodně silné momenty, které nejdou z hlavy.

30.03.2008 Mr.Black
3 stars

"Killers". Jako název desky to zní dobře, že? Není divu, že se objevil na obalech řady dalších kapel jako KISS nebo Queen...

S obsahem je to už trošku horší. Ale úplně bych to album nezatracoval. Není totiž vůbec zas tak špatné.

Jak bylo řečeno, vemte si ten úvod. 3 pecky. Pak "Killers" a "Prodigal Son". To vůbec nejsou špatné skladby! A "Purgatory"? Vždyť ta má taky výborný odpich a melodii (super refrén!).

Problém je v tom, že album Killers měl být Ironovský debut a teprve pak měli vydat desku "Iron Maiden" v lepší produkci...

Nicméně, období s Paulem DiAnnem považuju za velice inspirativní, i když úplně jiné, než to s Dickinsonem. Materiál, který spolu tehdy nahráli, by klidně vystačil na ještě jedno album. Skalní fanoušci si můžou většinu toho poslechnout na kolekci Iron Maiden v "železný pixli".

reagovat

17.03.2008 redrocker
2 stars

Produkci přebírá do svých rukou legenda legend Martin Birch, ale ouvej materiál připravený pro následovníka debutu nemá potřebnou kadenci a tak ani slavný producent nemůže svým umem zbytek zachránit. Problém byl v tom, že na album se dostaly věci, které se nevešly na první desku zároveň s nově, asi rychle napsanými kousky. Možná, že i čistší zvuk, který Martin Birch oproti první desce vybrousil byl na škodu. Celá deska přitom začíná parádní instrumentální skladbou, která přechází v nadupanou, dodnes hranou věc Wrathchild. Následující věc Murders in the Rue Morgue dokazuje, že Clive Burr je vynikající bubeník, který dokáže hrát přesně dle potřeb kapely. Další věcí jsou, ale bohužel jaksi v jedno pytli a kromě Killers mi tez zbytek hodně splývá dohromady. Všechno je bravurně zahrané i dobré melodické linky jsou slyšet , ale nějak nezůstávají v paměti. Tři hvězdy dávám jen z patřičné úcty k instrumentálních výkonům. Lepší časy mají teprve přijít.
reagovat

Ja @ 18.03.2008 08:57:10
Mozna sis mel poslechnout desku opravdu dokonce. Prodigal Son se svou naladou je neco, co uz IM nikdy nezopakovali.

redrocker @ 18.03.2008 11:17:07
Vím, o čem mluvíš, ale i tak je to nejslabší co IM udělali. Desky s Blazem nepočítám. Úplně na konci Drifter má Di´anno zajímavou polohu hlasu, kde mi tenhle "chuligán" připomíná velkého Roberta Planta.

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
PaloM, guns n roses
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 5x
Tanmut, martin69, kaktus, Zaphirus
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Marry, redrocker
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000