Helloween - Keeper of the Seven Keys (Part 2)

Helloween - Keeper of the Seven Keys (Part 2) - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1988

Tracklist:

01. Invitation – 1:06
02. Eagle Fly Free – 5:08
03. You Always Walk Alone – 5:08
04. Rise and Fall – 4:22
05. Dr. Stein – 5:03
06. We Got the Right – 5:07
07. March of Time – 5:13
08. I Want Out – 4:39
09. Keeper of the Seven Keys – 13:38

Recorded: May – June 1988
Released: September, 1988

Written by Weikath (1, 2, 4, 5 & 9), Hansen (7 & 8) and Kiske (3 & 6)
Produced by Tommy Hansen

Total playing time: 49:23


Expanded edition bonus tracks:

10. Save Us – 5:12
11. Savage (B-side) – 3:25
12. Livin' Ain't No Crime (B-side) – 4:42
13. Don't Run for Cover (B-side) – 4:45
14. Dr. Stein (Remix) – 5:05
15. Keeper of the Seven Keys (Remix) – 13:52

Recorded: 1988
Released: August 8, 2006

Written by Hansen (10), Weikath (12, 14 & 15) and Kiske (11 & 13)
Produced by Tommy Hansen


Obsazení:

Michael Kiske - vocals
Kai Hansen - guitars
Michael Weikath - guitars, keyboards
Markus Grosskopf - bass
Ingo Schwichtenberg - drums

 
22.08.2016 Cvrky
5 stars

Když jsem poprvé slyšel song "Dr. Stein" v mých 7 letech (což není tak dávno, je rok 2001 :-D) byl jsem tak unešen, že jsem zjistil, že toto je ta pravá muzika. Táta to měl v Avii na kazetě a tu kazetu jsem mu tam odsuď vzal! :-D. Valil jsem to na kazeťáku furt dokola, nebylo jiných zájmů. Kiskeho zpěv mě dost uchvátil. Ovšem bylo mi líto, když jsem zjistil, že Kiske už tam dlooooouho není.. Posléze, jsem slyšel Keeper III, ale to jsem dostával do krve delší dobu. Už to nebylo úplně ono. Kiske tam opravdu moc dlouho nevydržel, což je škoda. Nahrál s nimi 4 studiové desky a 1 živou. Sečteno a podtrženo, toto album mě dostalo do kolen a dost ovlivnilo. Ukázalo mi to, kudy se vydat... je to opus!!
reagovat

horyna @ 22.08.2016 21:31:59
Vítej nová duše těchto stránek a díky za připomenutí stěžejní etapy králů rychlého kovu. Jojo, copak kípr, jedničku jsem dloho zbožñoval a dodnes ji obdivuji o něco více než desku tuto.To byla doba, jež metalové muzice neuvěřitelně přála a podobný kapely rostly jako houby po dešti- Scanner, Chroming Rose, Axxis...

29.11.2010 miguel7
5 stars

V poslední době jsem tak trochu zabředl do evropského heavy metalu (leckdo tomu říká speedmetal - Blind Guardian, Stratovarius, Gamma Ray, Edguy, Avantasia, Hammerfall...a já mu budu říkat taky tak) a Helloween se dá prakticky považovat za počátek onoho směru v Evropě, i když by se dala jejich počáteční tvorba charakterizovat "naspídovaní Iron Maiden" a tato tvorba právě ovlivnila desítky kapel na na dvě generace dopředu.
Ve speed metalu jsem slyšel dost desek a celkem mám i přehled. Byl to kdysi můj stěžejní žánr a co nemělo dva kopáky, ječák alá Laco Crucifix (čti láďa křížek) a melodie v refrénu jak od bojzkapel, tak jsem to ani neposlouchal. Slyšel jsem hodně špatných desek, i dobrých a "kýpři" patří k tomu nejlepšímu (na prvních příčkách mám jejich souputníky z Krefeldu Blind Guardian a album Avantasia II.)
Který "kýpr" je lepší? Nebo mám se zeptat jinak, je vtipnější Pat nebo Mat? Ne, tyhle dvě věci patří k sobě a bez sebe si je už nemohu ani představit. Tykve v té době hýřily tolika nápady, že člověk jen zírá a chrlí na nás na tomto melodičtějším dvojčeti jednu "spídpecku" za druhou a co refrén, to základ melodického metalu. Optimistické ladění většiny písní, pompézní a hymnické kousky, drobné muzikantské legrácky, sladká polobalada a skoro čtvrthodinový epos se všemi různými vyhrávkami, přechody, příběhem, do toho skvělý a v lecčem nepřekonatelný Kiske, závody kytaristů Hansena a Weikatha, to činí z tohoto alba jedno z nejpoutavějších děl evropského heavymetalu vůbec, i když stále mám pocit nekompletnosti, ale to je již nejspíš dáno tím, že má své dvojče, které není slabší, jen je jiné a přímočařejší, ale to až jindy.
Nejlepší písně? Pusťte si to celý, nechce se mi opisovat kompletní seznam:) (i když při Eagle Fly Free a Dr. Stein se nechávám unášet za volantem:)
reagovat

PaloM @ 30.11.2010 06:30:01
Dobrá pripomienka miguelík, pardon, miguel7 :-)) Cez Iron Maiden a Helloween som sa dostal k počúvateľnému metalu. Obidve časti Keeper of the Seven Keys patria spolu a sú výnimočné v tomto žánri. Recenzia sa mi páči, tebou menované kapely poznám a z nich iba Gamma Ray sa mi zdali slabší.

miguel7 @ 30.11.2010 16:39:23
Co se týče porovnání alb těchto skupin s Keeprama, tak neobstojí. Ale po odchodu Hansena a následně Kiskeho dávám radši přednost Gamma Ray...sice jedou již 20 let to samé, ale tak nějak mě celkem baví a co musím podotknout, Hansen má talent na chytlavé melodie (perfektní balada The Silence z prvotiny Gammy...a ten Scheepers má snad ještě větší rozsah jak Kiske)

b.wolf @ 30.11.2010 20:09:08
tak to je zdařilá recenze... Hell´s v téhle době mám nejradši. Po odchodu Kaie už snad jenom Dark Ride, pak už nic-snad se tady objeví i GammaRay

miguel7 @ 30.11.2010 20:17:31
Kdybych měl více času, přidal bych sem určitě projekt Avantasia, ten si myslím že stojí za to aby byl na pogboardu (i když ne všech 5 desek je zcela výborných...ale už jen kvůli dvojce to sem časem přiřadím) a Gammu bych sem taky asi přihodil, třeba někomu přiblížím a poukážu na nějaké dobré věci od této skupiny, že Palo:)
přeji sluníčkový den...miguelííík
no fuj, jak se to loučím, to jsem asi zas někde chytl nějaký virus

PaloM @ 30.11.2010 21:13:11
:-)) to je fakt nákazlivé. Moja švagriná ma doteraz najviac prekvapila, keď mi pustila v jej kuchyni z prehrávača výbornú vecičku, či poznám. Nepoznal som: Avantasia - The Metal Opera I.

martin69 @ 01.12.2010 07:41:32
Souhlasím s tebou. Jen mi nepřipadá že Gamma Ray hrají dvacet let to samé. Co např. album Sigh No More?
Keeper je skvělý od začátku až do konce. Ale dvě skladby bych přeci jen zmínil. Hitovou I Want Out a nádhernou více než 13min titulní Keeper Of The Seven Keys.
Jsem moc rád že nejsem sám na progboardu kdo má tento druh hudby rád. Ať mu říká kdo chce a jak chce.

b.wolf @ 01.12.2010 08:13:17
to miguel7: Sammetův projekt Avantasia je parádní metalový kousek. Mám tím samozřejmě na mysli pouze Metal operu part I-II-to si troufnu říct, že takhle by po odchodu Kaie mohl znít Helloween. Bohužel The Scarecrow, Wicked Symphony ani Angels of Babylon už mě nijak neoslovily... a pokud jde o GammaRay, tak určitě nehrají stejně-třeba zrovna martin69 vzpomněl Sign No More, jednu z mých oblíbených placek s parádní peckou One With The World.

@ 01.12.2010 08:23:46
Co se týče Keeper part 2, určitě bych vyzdvihnul tři věci: velice zdařilou chytlavou hitovku I Want Out, závěrečnou epickou kompozici Keeper of the Seven Keys a skvělou (ba dokonce vtipnou!) Rise and Fall, kterou mám z téhle desky úplně nejraději.
Naopak bych klidně oželel dvě slabší Kiskeho věci You Always Walk Alone a We Got the Right. Ty to album zabržďujou a jsou důvodem, proč nemůžu říct, že je úplně dokonalé.
Z bonusů se mi velmi zamlouvají první tři (největší slabost mám pro Livin' Ain't No Crime).

Věcí s Andi Derisem za mikrofonem se musím zastat. Těch z 90. let určitě - na každé se najde pár vynikajících kousků (třeba Perfect Gentleman, abych jmenoval alespoň jeden).
Uznávám ale že později už je to trochu balast.

Gamma Ray mi zpočátku připadal zajímavý, co jsem od nich zaslechl později, mě však neskonale nudilo. Pro pure metalisty je to asi fajn, pro ty, co v metalu musí mít ještě navíc, aby je to bavilo, to myslím moc nebude.

miguel7 @ 01.12.2010 15:05:33
Samozřejmě že jsem nemyslel že Gamma Ray hrají to samé úplně doslovně. U většiny kapel vnímám nějaký výraznější posun, nebo i odklon na určitých deskách (u H. např: Pink... a Chameleon) a u Gamma Ray je vámi zmiňovaná deska asi jediný příklad. Je spíše rockovějšího rázu. Ale ať už porovnám prvotinu, No World Order, Land of Free, Powerplant, tak jsou takřka totožné a jedou podobnou šablonu-chytlavé, rychlé, melodické, občas ppompézní...i když svým způsobem je každá deska jiná (produkce, zvuk...). Zkrátka jsem chtěl říci, že se drží (až na Sign...) svého kopyta a hudebně se nijak zvlášť neodlišují a dělají tak dobře, aspoň tedy pro mne. Naopak Helloween mají již trochu jiný rukopis oproti prvním třem deskám a když už, tak mi připadá že vykrádají sami sebe.
Nezatracuji všechny desky s Derrissem, Master of the Rings musím uznat že je dobrá a lehce bych se přimluvil i za the Dark Ride. Ostatní je fakt už bída a zvukově ani skladatelsky mi nicmoc neříkají (mám např. averzi na králíka z kloubouku a Jukebox) občas se objeví nějaký lepší song (Neverland). Best of 25...je s Derissem asi nej, ale to nemohu brát jako klasické album, ale ty aranže se jim povedly na výbornou.
Avantasia the Wicked Symphony je si myslím nejzdařílejší s posledních tří alb, ale to až jindy

martin69 @ 01.12.2010 15:22:01
miguel7 : první deska Gamma Ray je Heading for Tomorrow z roku 1990. Myslím že desky na kterých zpívá Ralf Scheapers jsou trochu jiné než ty na kterých zpívá Kai Hansen. S Avantasii s tebou souhlasím. Po slabší The Scarecrow se mi líbí The Wicked Symphony i Angel Of Babylon stejně. S Helloween s Derisem se shodnem na Jukebox. Ten se mi také nelíbí a připadá mi naprosto zbytečný. Studiová alba mám rád. Ne všechny jsou výborné. Ale rozhodně si myslím že ani jedna neklesla na průměr. Je to můj názor se kterým nemusíš souhlasit a asi ani nebudeš.

miguel7 @ 01.12.2010 16:10:03
martin69: tak trochu si dovolím zanesouhlasit:) ale to je věc už dle chuti, že?:)
a Scheepers je naprosto dokonalej zpěvák, i když výrazově je mi bližší Kai

martin69 @ 01.12.2010 16:18:50
miguel7 : v pohodě tak to má být :-). Na zpěvácích se shodnem. Gamma Ray kde zpívá Kai mám raději. Jediné na čem se neshodnem je zmínka o L.Křížkovi. Ten pro mě skončil v únoru 1987 na koncertě Vitacitu. Když na podiu oznámil kapele i divákům že odchází do Citronu. Od té doby pro něj myslím je hudba až na druhém místě za penězmi.

miguel7 @ 01.12.2010 16:28:00
já toho Laca myslel taky v dávných dobách...ale měl jsem především na mysli jeho zpěv..kdyby chtěl, tak by mohl klidně zpívat v jakékoliv zmiňované kapele, hlas na to má...a on Damiens, se z toho picnu:)

martin69 @ 01.12.2010 16:33:50
miguel7 : souhlasím! Takový hlas. A on ho podle mě promrhal.

09.04.2010 brain damage
5 stars

Pokračovanie príbehu o strážcovi siedmich kľúčov prinieslo porciu poctivého speed metalu. Z albumu výrazne vyčnieva excelentná I want out, s titulnou skadbou.

Helloween tu dosiahli si myslím svoj pomyselný vrchol tvorby.

Posledný album s Kai Hansenom, o to viac výnimočnejší.


reagovat

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
Marry, brain damage, miguel7, Cvrky
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000