Guilt Machine - On this perfect day

Guilt Machine - On this perfect day - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2009

Tracklist:

1. Twisted Coil (11:43)
2. Leland Street (8:03)
3. Green and Cream (10:32)
4. Season of Denial (10:22)
5. Over (6:11)
6. Perfection? (10:46)

LE
DVD (Spec. and Ltd. Editions only)
Audio tracks
1. The Stranger Song (L. Cohen) – vocals Jasper (4:53)
2. Michelangelo (J. Campbell) – vocals Arjen (3:23)
3. Fan Messages (8:14)

4. Perfection? – guide vocals Arjen (9:37)
5. Twisted Coil – radio edit (4:17)
6. Pull me out of the Dark – radio edit Green and Cream (3:36)
7. Over – radio edit (3:56)

Video features
1. Trailer “On this Perfect Day” (4:33)
2. Making of the Trailer (3:44)
3. Interview with Guilt Machine (Arjen, Jasper, Lori) (40:03)


Obsazení:

- Arjen Lucassen - gitary, basa, mandolina, klavesy, vokaly
- Lori Linstruth - solova gitara
- Jasper Steverlinck - spev
- Chris Maitland - bicie

 
10.05.2019 horyna
5 stars

Guilt Machine jsou jedním z mých posledních horkých objevů, na které jsem narazil díky vsazené skladbě tu, v naší hitparádě přispěvatelem (mě blíže neidentifikovatelným) Mirkem. Tímto mu vzdávám hold a velké díky.

Osoba Arjena Lucassena je mi známá, ale jeho projekty, hlavně Ayreon si mé srdce nikdy nezískali. O existenci GM jsem vzdáleně věděl, avšak vůbec netušil, že jím bude až tak geniální dílo. To si získalo mé srdce takřka ihned, a jeho ne-úplně typický progresivní rukopis jsem rozdýchával docela dlouho.

Vše, celé kouzlo tohoto alba je v atmosféře. Tu se povedlo Arjenovi nastínit, vlastně co to říkám, dokonale vystavět z moderních zvukových prefabrikátů, a její space kouzlo má neuvěřitelně působivou sílu a tah.

Deska je naprosto vyrovnaná, avšak nad zdejší vyšší stupeň geniality vystupuje přec jedna mega skladba, píseň číslo dva, Leland Street. V té je už tak nadpozemsky se vznášející hlas zpěváka Jaspera Steverlincka umocněn géniem okolní hudby, mezi kterou je posazen v nedostižně oduševnělé formě. Při jejím poslechu a ve spojitosti s různými obzvlášť dojemnými představami, vám budou slzy stékat po tváři samovolně a bez vašeho zavinění. V té muzice je tolik citu a emocí, že by naplnili několik horkovzdušných balónů a pořád by vám zbyla ještě slušná zásoba.

Toto dílo nemá žádného přímého nástupce a možná je to tak dobře. Genialita svého autora dokáže líbat po celý jeho život jen žřídka kdy, a u kolébky Guilt Machine stála v pozoru a v celé své nahotě.
reagovat

PaloM @ 10.05.2019 09:54:50
Marek: je to Mirek Kostlivý, profil >> odkaz
Neúnavný propagátor hudby a bežeckého športu :-) >> odkaz Nájdeš ho aj v progboard galérii.
Guilt Machine som včera pred včerom držal v ruke, keď som robil n-tý pokus o parciálne upratanie mojej zbierky.
Dobrá trefa, díky za recenziu.

PaloM @ 10.05.2019 09:57:14
Mirek >> odkaz

horyna @ 10.05.2019 10:14:02
Pali díky za vysvětlenou:-) Fotku si pamatuju a taky, že sem občas písne.

horyna @ 10.05.2019 10:21:53
A co se týče upratování sbírky, už to nedělám :-)
Řadím cd jak mi chodí, respektive - jak je poprvé poslouchám. Přestalo mne bavit pořád vše posouvat a přesouvat kvůli dodržování abecedy-je to nekonečná dřina. Takhle se sic občas něco těžko hledá, ale někdy mne baví přemýšlet když hledám některý disk k poslechu na nějž jsem dostal chuť. Mám to ve více skříních, mračnech polic, občas jdu na jistotu, občas tápu.

Námět na téma??---a co ostatní, jak řadíte svou sbírku????

Petr87 @ 10.05.2019 12:27:07
CDčka mám v regálech a podle abecedy řadím pouze každé nové patro, to stačí...
Stejně tak to mám i u LP, které mám v boxech zhruba po padesáti kusech; dorovnávat po každých nových přírůstcích celý štos by mne za chvíli utahalo xmrti. :))

@ 10.05.2019 12:42:12
Petr mě vnuknul zajímavou myšlenku s řazením pouze v každém regalu. Já to po nějaké době pořád přeskládávám.

Brano @ 10.05.2019 13:19:38
horyna,za recenziu palec hore!

Čo sa týka usporiadania hudobnej zbierky,tak ja mám na to svojský kľúč.Zoraďujem CD v regáloch nie podľa abecedy,ale podľa žánru.Neo-prog mám zvlášť regálik,jazz-rock zvlášť,italo-prog zvlášť,live koncertné nahrávky zvlášť....Takto mám v tom celkom slušný prehlad...ale je aj pravda,že moja zbierka je počtom kusov skromnejšia,nie natoľko rozsiahla,takže niektorým miestnym preborníkom- zberateľom nesiaham ani po členky.

Pegas @ 10.05.2019 16:47:55
V řazení podle stylu bych viděl největší problém. Mně připadá nejvýhodnější podle abecedy a nechat v polici nějakou rezervu na posuny, nebo to občas přeskládat. Já to mám teď provizorně úplně blbě v komínkách položených na skříni, protože jsem zrušil police, kam už se to stejně nevešlo a nějak ještě nedošlo na nové. V tom něco hledat je někdy na delší dobu, když to musím přerovnávat a ještě dávat pozor, aby mi to nepopadalo a ještě pak dojdu na konec a zjistím, že musím znovu, protože jsem pžehlédnul to, co hledám :-) Většinou si nechávám nějakou dobu bokem pohromadě nově zakoupená CD, jenom je rozdělím na novinky a na starší desky a až třeba po roce je zařadím.

Jinak Guilt Machine znám od vydání, i když jsem to nejdříve trochu podezíral ze sázky na jistotu a vydání něčeho levnějšího než Ayreon se spoustou hostů. Je to typický Lucassen, ale s novým hlasem a hlavně atmosférou.

Progjar @ 10.05.2019 17:11:06
Arjena môžem vždy a všade. Aj keď občas trpí nadprodukciou, toto sa mu mimoriadne podarilo. Ďakujem Horynovi za recenziu a pripomenutie.

Petr59 @ 10.05.2019 20:42:46
Jestli mohu se svojí troškou do mlýna co se týče řazení CD . . . u mě jednoznačně podle abecedy. Mám na CD dvě "stěny" + jednu na blu-ray. Každá stěna je z masivu, vyrobená na míru. Stěna má deset polic, kde každá pojme cca 100 kusů CD. V každém patře mám ponecháno místa na cca 10 CD, zatím to jde a posouvání se týká jen určitého patra. Snad mi to tak vydrží, při nákupu CD hledím i na kvalitu masteringu a je-li zvuk na CD zmršen, nepořizuji. Myslím si, že při současném počtu cca 1700 CD už musím hodně vybírat. Kompletuji sbírky a pod.
A Guilt Machine mám samozřejmě ve své sbírce již několit let (ostatně jako všechno, na čem se Arjen podílel).
PS: + mám ještě krabici, kde je asi 70 "vyřazených" CD, které již neposlouchám a není o ně zájem.

jirka 7200 @ 10.05.2019 21:17:19
Můs systém řazení se mi zdá nejpraktičtější a nejjednodušší. CD ukládám, tak jak byly zakoupeny. Na hřbet dostanou štítek s pořadovým číslem. Toto číslo zanesu do softu WhereIsIt? a je to. V programu můžu potom filtrovat data dle libosti. Nahrávku můžu hledat podle abecedy, podle data vzniku, nebo data koupě.

northman @ 11.05.2019 06:43:58
Skupinu ani desku neznám a v podstatě po tom ani netoužím. Hlavně co se týká uložení mé sbírky, tak vinyly ukládám na dno vestavných skříní kvůli možnému průhybu polic, mám jich asi deset metrů, CD jsem si postupem doby rozdělil na kategorie zahraniční, tuzemské a papersleeve repliky. CD v jewel case mám dle výše uvedeného klíče umístěné v poličkách na stěně snažím se pokud to jde podle abecedy a japonské papersleeve repliky mám v šesti šuplících ve třech skříňkách, většinou se jedná o komplety v promo boxech, duplicitní CD v jewel case jsem věnoval přátelům.Moc přehledné to není, ale pořádek je pro blbce inteligent zvládne chaos.

yngwie3 @ 11.05.2019 10:53:48
Skvelý počin Arjena Lucassena, takmer ako vždy ...
Braňo vo svojej recenzii poniže napísal, že hlas Jaspera Steverlincka mu celkovým prejavom pripomína Jamesa LaBrie hlavne v nižších polohách s čím súhlasím, ale vo výškach počujem Faroka Bulsaru ...

Část příspěvku odstraněna moderátorem.

Pegas @ 11.05.2019 10:38:41
yngwie3: Prosím tě, nehledej v tom northmanovu příspěvku žádnou urážku. Vždyť o tom pořádku pro blbce se to tak normálně říká. S tímhle přístupem se nedivím, že se tu každou chvíli někdo rozhádá kvůli blbostem.

horyna @ 11.05.2019 12:47:14
Děkuji kolegům za reakce ke Guit Machine, i k problematice vlastního uskladnění našich placatých milá(š)ků.

Mirek Kostlivý @ 11.05.2019 19:49:48
Horynovi děkuji za pěknou recenzi mých oblíbenců. A též děkuji i Palovi s vysvětlením mé identity včetně propagace dálkových běhů :-).

A jak jsem se dostal k Lucassenovi vysvětluji v reakci na 1. recenzi Progjara na stránkách Progboardu. Stačí dojet myší úplně dolů ...

Pegas @ 11.05.2019 22:24:36
Mirek: Pamatuji si, že v době vydání Guilt Machine jsem ještě běhal se sluchátkama a tohle jsem měl nějakou dobu v přehrávači, takže jsem to dost naposloucal.

24.03.2013 Brano
5 stars

Ach tie vzťahy. Všetko sa točí okolo nich. Mám pocit, že práve cez tento album si rieši svoje bolačky z rozvodu aj samotný stvoriteľ tohto projektu - hudobný mág Arjen Lucassen. Konečne reálna téma zo života nahradila tie všelijaké vesmírne sci-fi ságy. Medzi skladbami sú vložené zaujímavé vsuvky, nahrávky z telefónnych odkazovačov, v ktorých babenky a ženštiny rôznych národností dávajú "kopačky" svojim partnerom, manželom, milencom. Počuť tu pestrú škálu jazykov, nechýba ani ruština... a poviem vám, že je to veľmi pôsobivé. Arjen Lucassen si vo svojich projektoch vždy potrpel na dobrých vokalistoch a ani teraz tomu nie je inak. Jasper Steverlinck je spevák s úžasným rozsahom a zaujímavo zafarbeným hlasom. Kde ho len ten Lucassen vyhrabal?!? Celkovým prejavom možno trochu pripomína Jamesa LaBrie zo skupiny Dream Theater a to najmä v tých nižších polohách. Ďaľší prekvapujúci zjav je sexi blond babenka hrajúca sóla na gitare a volá sa Lori Linstruth. Uf začína byť dusno! A bicie - Chris Maitland. Výsledok? Arjen Lucassen mal opäť šťastnú ruku a znovu sa potvrdilo, že čím je väčšia rozorvanosť duše umelca, tým hodnotnejšie diela vznikajú.
reagovat

Progjar @ 24.03.2013 17:46:08
Braňo, dík za túto recenziu. Je to jeden z mojich najobľúbenejších Arjenových albumov. Tiež nechápem, kde chodí na spevákov a hudobníkov a už vôbec nie, kam chodí na nápady. Mimochodom aj Phil Collins urobil dobrý album vtedy, keď sa rozvádzal. Teda, nie žeby som im to prial ale v tomto som trochu sebec. Zaujímave je, že údajne sa toto CD nepredávalo veľmi dobre. Pre mňa však výborný album, 5 stars zaslúžene.

Brano @ 24.03.2013 20:50:09
Progjar,ďakujem za Tvoju reakciu.CD On This Perfect Day som si kúpil v roku 2010 a dobre som urobil,pretože sa opakovane k nemu vraciam a táto muzika sa jednoducho nedá opočúvať.Lucassen je génius,o tom niet pochýb.Viď Ayreon,Star One,Guilt Machine,Ambeon....

martin69 @ 25.03.2013 10:50:21
Mám rád Arjena Lucassena. Mám rád i tohle velmi dobré album. Nejvyšší hodnocení si právem zaslouží. Brano, díky za recenzi.

Progjar @ 25.03.2013 11:50:18
Len stručne, Arjen pracuje na novom albume, má to byť zase Ayreon. Takže zrejme sci-fi téma ale najmä super hudba. Rok vydania 2013. Zdravím všetkých Arjenistov.

31.10.2011 Progjar
5 stars

No teda tak sa pokúsim o svoju prvú recenziu. Na úvod zopakujem, že nebudem pitvať cédečko skladbu po skladbe lebo to jednoducho neviem. Vyjadrím len svoje pocity.
Nebudem zbytočne vychvaľovať Arjena, lebo v tomto som asi neobjektívny. Veľké plus ale je, že tentoraz Arjen zvolil úsporne len jedno CD - limitovaná edícia sa neráta. To veľmi prospelo kvalite, lebo sa tam dostali len tie najlepšie veci ktoré Arjen v danom čase mal. Tiež je dobré, že je tu len jeden spevák, famózny Jasper Stevenlinck. Je zaujímavé, že na bicie nehrá Ed Warby, bubeník Chris Maitland však v ničom nezaostáva. Sólová gitara je tiež v dobrých a pritom v ženských rukách. To popiera často prezentovaný názor, že ženy nevedia hrať prog. Nájdu sa.
Páčia sa mi tu klávesy, obsluhuje ich Arjen. Žiadne wakemanovské vyhrávky ale poctivé a pekne vymyslené, zaranžované a zahrané. Obcas a velmi vzdialene mi to pripomína klávesy Omegy. Toto je zaujímavosť, na CD Ambeon v skladbe Sweet little brother su klávesy ako okopírované od Omegy. Ja som to Arjenovi napísal nie ako výčitku ale ako pochvalu lebo tieto klávesy mám rád. Odpovedal mi, že áno, veď ich hrá Peter Balogh ktorý spolupracoval s Omegou. Nádherná ukážka spolupráce.
Gitarové plochy mi tiež pripomínajú T.H.E. To nie je výčitka ale pochvala, lebo to je jedna z nádherných vecí na T.H.E.
Pre mňa je to ďalší vynikajúci album ktorý mám často v prehrávači a volume je hodne vpravo.
Čítal som ako Arjen tvorí. Sedí doma pri zapnutom televízore, hrá na gitare a chytá nápady. To mi vždy pripomenie výrok Keitha Richardsa že hudobné nápady sú všade okolo nás, len ich treba chytiť. No ja som už chytil kadečo ale hudobný nápad ešte nie. Teraz si ale uvedomujem, že Keith nedal návod ako tie nápady chytať. Aj tak si myslím, že také niečo neexistuje, to je danosť. Arjen ju má a chvalabohu s ňou nešetrí. Je to jeden z tých ľudí, ktorí by si zaslúžili prsteň prsteňov aby žili veľmi dlho. Sorry, som veľký fanúšik Lord of the Rings, tak som si to neodpustil.
Dal som 5 hviezdičiek. Nielen preto, že si to toto CD zaslúži ale aj preto, že je to moja prvá recenzia, tak nech to má gule.
reagovat

Mohyla @ 31.10.2011 19:21:02
Progjar, zdravím . Pekne Ťa vítam na Progboarde aj ja. Arjen je tiež môj "kôň" a má môj obdiv, takže môj postoj k jeho tvorbe je blízky Tvojmu. Album si opísal pekne, s tým súhlasím. Ale napriek nesporným kvalitám o chĺpok vyššie vidím jeho projekty Ayreon a hlavne Star One, takže u mňa štyri hviezdy.
Faktická, predpokladám, že pod T.H.E sa skrýva The Human Equation, neznalí z recenzie nemajú ako zistiť o čo ide. V príspevkoch vydrž, možno si vzájomne niečo o našej obľúbenej muzičke našepkáme :-)

Progjar @ 31.10.2011 20:25:35
Dik za privítanie. S tym T.H.E máš pravdu, je to Human Equation. Napadlo ma, že to môže byť problém v momente keď som to odpálil. Ináč súhlasím, že Ayreon albumy sú lepšie, Star One jednotka tiež, pri Star One Victim of the modern age by som trochu váhal. Ale vlastne tie hviezdičky nie sú až také dôležité. Music is a winner.

Mirek Kostlivý @ 21.07.2013 18:06:52
Já Lucassena objevil díky darované prog kompilaci, kde byla právě závěrečná výborná skladba "Perfection?" To jsem ani nevěděl, že tam nějaký Lucassen hraje a že je to Holanďan, tak to už vůbec ne! Zbytek mi zde ujasnil Mohyla, takže už mám od něj téměř vše, kde se jen mihne (naposledy Stream Of Passion). Recenze je pěkná, jenom té podobnosti s Omegou jsem si nevšiml. Budu muset jejich LP zase někdy oprášit ...

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
Progjar, Brano, horyna, b.wolf
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 1x
Mohyla
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Guilt Machine


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000