Galahad - Empires Never Last

Galahad - Empires Never Last - tracklist alba, hodnocen?, recenze

2007

Tracklist:

1. De-Fi-Ance
Part 1 (2:03)
Part 2 (3:42)
2. Termination (7:14)
3. I Could Be God (13:58)
4. Sidewinder (11:00)
5. Memories From An African Twin (4:02)
6. Empires Never Last (9:05)
7. This Life Could Be My Last (10:23)
Total Time: 61:27


Obsazení:

- Stuart Nicholson / vocals
- Spencer Luckmann / drums & percussion
- Lee Abraham / bass, backing vocals
- Dean Baker / keyboards
- Roy Keyworth / guitars

Guest musician:
- Karl Groom / production & additional guitars

 
02.10.2017 horyna
5 stars

Ráno si tak vstanu, pročistím umžouraná kukadla a sotva vystrčím nos z baráku, v dálce na obloze vidím poletovat skupenství horkovzdušných balónů podobných jeden druhému jako vejce vejci. Jen matně identifikuji zhluk písmen na nejbližším z nich, ale zdá se mi, jako by na velké žluté kouli stál nápis Galahad. Ale bude to jen nějaký klam, slovo, které je podobné jinému.
Dnes mám volno a jelikož je pořád přijatelné počasí, vyrážím s bicyklem do světa. Razím si cestu ven, balóny se mezitím kamsi vytratili a já směřuji vstříc přírodě. Míjím projíždějící vlakovou soupravu a připadne mi, že za řídícím pultem sedí známá tvář. Kdo to jen byl, říkám si pár metrů za přejezdem, připomínal mi recesistu Braňa. To je dobrý fór a ještě lepší je, že jeden z připojených projíždějících vagůnů, měl na svém boku nasprejovaný nápis Galahad. Asi nějací fans s barvičkama. Ale teď jsem to registroval celkem jistě. Hm, zvláštní náhoda né? No nic, jede se dál. Projedu vesnicí, dám se směrem k lesní cestě a na rozcestníků dávám pitnou pauzu. Kam teď? Po modré, po červené, jak se to tu vlastně jmenuje? Cože? Galahad? Co to je za blbost. Copak neumím číst? Znovu zrakem kontroluju nápis na cykloturistické značce a ono je tam opravdu napsáno tohle slovo. Tak tohle už je hodně divný mumlám si pod vousy, copak jsem něco pokouřil? Ano, na trávě jsem byl, ale se sekačkou, ne se zapalovačem. Chvíli jen nehnutě stojím bookem opřený o koleso, přemýšlím a kalkuluju. Skrz sluchátka se mi do hlavy řine muzika. Co jsem to tam vlastně kopnul, co to hraje? Aha jasně, to jsou přeci Galahad. Kure.... kvalitní muzička. Nabroušená, vymakaná a vysoustružená na těch nejkvalitnějších obráběcích strojích značky PROG. Tak, konec lelkování, jede se dál. Ještě mě čeká kus cesty. Nasedám, ale v hlavě to pořád šrotuje. Píp, píp, píp.... sakra co to tu tak hnusně piští. Dopr...., to je budík, kde je ten krám. Sakra, to není skutečnost, tak to byl jen sen? Divný, hódně divný, ale proč se mi tam pořád motali ti Galahad?
Už vím, vždyť já mám doma jen pár hodin jejich nejlepší cédo. Konečně. Včera večer jsem jej dovalil domů, chvíli před tím vyzvedl v jakési komerční zásilkovce a o čtyi měsíce dříve objednal v pochybným slovenským Supershopu. Že jim to tedy trvalo, ale to čekání a 530 kč za tu námahu stálo:-)

Jéje, já vlastně nenapsal jaká ta deska je. Je skvělá, nápaditá, razantní a vyšpekovaná do nejmenších detailů. Je to lék, účinný a okamžitý. Strhne vás, povalí, rozcupuje, rozmělní na prach a vyflusne jako staré přeprané ponožky. A kdo se chce o desce dozvědět přec něco kloudného, ať čte dál. Hned pod čarou je tu druhá, informačně bahatší recenze strojvůdce Braňa, kterému musím na dálku poslat obrovského hubana na čelo a velké díky za těch pár jeho řádků, které mě osvítily a dopravily až k tomuto krásnému snu. Nebo je to skutečnost?
reagovat

Brano @ 02.10.2017 13:32:36
Tak to je náhodička!Práve dnes sa rútim mojím súkromným vlakom Galahad po Českých zemiach a nejaký človek na bicykli a so slúchadlami v ušiach sa motá popri trati...ale veď je to kolega Horyna!Aj som mu zatrúbil,ale on nič,nepočuje,v slúchadlách mu hrá asi nejaký Galahad,tipujem že Empires Never Last.

Bubana na čelo som dostal,až to tak cmuklo :-).Díky!

jirka 7200 @ 02.10.2017 14:20:32
Bombastická orchestrální verze Empires Never Last z 2 LP verze :

>> odkaz

Snake @ 02.10.2017 16:47:35
horyna, klóbrc dolů. Napsal jsi to pěkně, tož jsem využil Jirkova odkazu a nechal se přesměrovat na bandcamp. Ovšem nakonec jsem si nepustil onu verzi orchestrální, alébrž tu původní, pocházející z recenzované desky a - líbila se mi. Ale to tvoje povídání víc :)

@ 03.10.2017 08:32:12
Taky bych se rád pokusil o nějakou netradičku. Tahle se ti povedla, srandovní čtení a když do toho přijde zvonění budíku, je po všem.

Kapelu znám jen podle názvu. Vím že existuje a to je všechno. Podle vašich recenzí zřejmě nejlepší deska.
Podívám se jak píše Snake na bandcamp?? Co to vlastně je za stránky, že tam maj celý alba? Může mi to někdo vysvětlit.

Snake @ 03.10.2017 17:08:11
Nejspíš už jsi si to zjistil, ale zjednodušeně řečeno : jde o službu, jejíž prostřednictvím hudební kapely nabízejí svoji tvorbu. Ke stažení - ať už zdarma, nebo za nějaký poplatek - ale (ve formátu CD i LP) i ke koupi. Její výhodou je možnost streamovaného poslechu - tzn. že si to můžeš poslechnout, aniž bys něco stahoval. Většinou je to v lepší kvalitě, než na ytb, a nepletou se ti do toho reklamy. Pokud pindám, tak mě opravte :)

04.04.2017 Brano
5 stars

Empire Never Last je hudba dramatická,pompézna a plná energie.A to až tak,že by snáď prebrala aj človeka v kóme.Skupina Galahad vznikla v roku 1985 a svojou tvorbou sa postupne zaradila k prvej vlne britského neo-progu,ktorú charakterizujú skupiny ako Marillion s Fishom,IQ,Pendragon,Twelfth Night a Pallas.Veľká zmena štýlu aj celkového soundu nastala s príchodom nového producenta Karla Grooma(gitarista z Threshold).Pod jeho vplyvom má hudba Galahad síce neo-progový základ,ale na ňom sú vystavané moderné prvky ako sú techno a disco rytmy,sample a sequencery na jednej strane a ostré, tvrdé metalové gitarové riffy na strane druhej.Vznikla z toho veľmi homogénna hudobná zmes so silnou povzbudzujúcou emanáciou.

Na začiatku to na nejakú smršť ani nevyzerá.Tri hosťujúce vokalistky-Tina Booth,Sarah Quilter a Tina Groom spievajú celkom lahodne,hotová selanka.Tá je však narušená revom Dééé-Fi-Ance a spustí sa zbesilá jazda.Chrámový organ a do toho strojovo presná rytmika(Lee Abraham-Spencer Luckmann) a gitarové riffy.Paľba pokračuje v skladbe Termination.Prvá epická kompozícia I Could Be God má štrnásť minút je poriadne tvrdá , plná zmien a prekvapení.Stuart Nicholson spieva ako malý boh,všetko je do puntíku vymakané.Trošku uvolnenia príde v celkom milej skladbičke Memories From An African Twin.To pá-pá-pá-pá-pá...je fakt čarovné a celkom milé.Človek sa až pousmeje.A prichádza záverečný nápor v podobe titulnej Empire Never Last a záverečnej This Life Could Be My Last.Skutočne bombastické finále!Tu mi už slová dochádzajú,počúvam s nemým úžasom a s otvorenou hubou.Tú dokonalosť a nádheru treba jednoducho počuť,každý opis je v tomto prípade nedostatočný.Piesne sú melodicky veľmi silné a emócie trhajú žily.

Empire Never Last je výnimočný album a v čase vydania vyhral mnohé progrockové ankety,v ktorých bol označený ako album roka 2007.O tento úspech sa pričinili aj hviezdne mená hosťujúcich muzikantov a to sú Clive Nolan(Pendragon,Arena,Shadowland,Casino...) a gitarista Karl Groom a tiež aj vyššie spomenuté vokalistky.

Odporúčam počúvať na stereo zostave pri vyššej hlasitosti.Bravó GALAHAD!
reagovat

horyna @ 04.04.2017 14:14:12
Ahoj Braňo a díky za skvělou recku. Samo, že jsem už Galahad zkoušel, ale právě ty moderní prvky mi dost vadili, možná jsem jen vybral špatné album (Beyond...) kde je jich na mě příliš. Zkusím tedy Empire, to by bylo, aby mě další angláni nesebrali:-)

Petr87 @ 04.04.2017 20:06:49
Jo, jo, parádní deska!
Mohl bych si od nich zase rozšířit sbírku, vlastním zatím pouze dvě placky...
A ano, souhlasím s horynou - ty "moderní prvky", kterými myslí ty občasné trance vsuvky, které jsou asi nejvíce patrné na posledních dvou deskách, mi taky občas příliš nevoní. Ale zvykl jsem si.
Celkově se totiž jedná o velmi dobrou hudbu, a nějaké ty "elektro" vstupy mne nemůžou rozházet.
Jsem v každém případě moc zvědav na nový počin "Quiet Storms"!

Mayak @ 04.04.2017 20:39:28
Mám rád každé obdobie tvorby kapely Galahad. Nakoniec aj to experimentovanie s elektronikou, je to len cesta a hľadanie, ale stále sú to oni, Stuart Nicholson & spol.
A áno, Galahad patrí nepochybne do britskej Premier League v prog rocku ...

Brano @ 04.04.2017 21:02:24
Ďakujem za Vaše reakcie a názory.
Horyna: na tomto albume je podstatne menej elektroniky ako na Beyond The Realms...alebo Battle Scars.Týmto dvom albumom by som 5* nedal.Ale aj tak ich mám rád.

Antony @ 04.04.2017 22:14:39
Jsem vždycky pro experimenty. Bez nich by se muzika dál neposouvala. U většiny kapel, jejichž vybočující alba nebývají fanoušky příliš vítána, mne právě tato velmi přitahují. A fúze různých žánrů, byť dříve nemyslitelné, jsou posluchačsky lákavé.

Jarda P @ 05.04.2017 07:19:53
Já dávám přednost německým Galahad a tomuto albu: >> odkaz

Sajgon3 @ 05.04.2017 20:13:44
Výborný album , aj keď mojím liblingom je Sleepers s titulnou skladbou, ktorú už asi Galahaďáci nikdy neprekonajú. Aj keď na tomto albume sú 2 majstrovské kúsky - TITULKA a THIS LIFE.... . Album " Beyond... " mi tiež trošinku vadí čo sa samplov týka, hoci chlapci ich vedia použiť umne - tunak je ich ale trochen veľa - preto z tohto obdobia radšej " BATTLE SCARS ". Osobne som zvedavý , čo predvedú chlapci na ďaľšom počine , myslím že ten tohtoročný obsahuje len staršie veci v novom háve....

jirka 7200 @ 06.04.2017 10:39:53
Tato deska je skvělá, plný zážitek mi kazí jen bidnej zvuk bez dynamiky s hlasitostí ohulenou na maximum. Pachatelem je Karl Groom, který uznal pochybení a k 10 letému výročí vydání desky provedl nový mix a mastering. Tato verze vyšla v r.2016 na LP. Nevlastníte ji někdo?

Brano @ 06.04.2017 13:10:44
Jirka7200: Ja mám ten nový remaster(2015) a zvuk je skvelý,úplne dokonalý.Jedná sa o CD Avalon Records ‎- GHRMCD9 (2015, UK) Remastered by Karl Groom w/ 2 bonus tracks

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 4x
kaktus, Brano, jirka 7200, horyna
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Galahad


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000